Skoči na vsebino

Moje sanje 2


Marsa

Recommended Posts

Men se je zgodil, da v casu zuranja in uzivanja plesnih drog sploh nism sanjala, oz. ne vem a sem sanjala pa se nism spomnla sanj al sm u bistvu zivela sanje noci ko sm zurala tukej, pa nisem zivela tam z sanjskim telesom... To me ful zanima...

:inocent: :inocent: :inocent:

Kjer smreka se vijuga nad spenjeno vodo, gugalnico vrag guga s porasceno roko.

Hahlja se in jo niha naprej, nazaj, nazaj, naprej, se deska zvija, skripa, napeto vrv pomika in drgne ob grce vej.

Zateglo deska stoce opisujoc svoj lok, vrag hrope, se krohoce in grabi se za bok.

Drzim se, mucim, zibam naprej, nazaj, nazaj, naprej, vrv grabim, se upogibam in svoj pogled umikam od vraga slej ko prej.

Z neba nad temno smreko halja se nad menoj: >Se gugas, sin clovekov? Zdaj leti, vrag s teboj!<

In v senci goste smreke cel roj vresci mi svoj >Rad gugas se, clovecek? Zdaj leti, vrag s teboj!<

Vem deske vrag ne ustavi hitece sem in tja, dokler zamah po glavi ne zbije me na tla,

dokler se ne predrgne konoplja cez in cez, dokler se ne povrne k meni moj svet cudes.

Nad smreko, visje sinem in s celom padem v prah.

Poganjaj, vrag, v visine, vse visje, visje...ah!

Fjodor Sologub

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

moja mami je 1x v živo več dni zapored sanjala, da ji odpadajo zobje in pol ji je 1x dedek umrl, in potem ni več imela teh sanj........no in je šla gledat v sanjsko knjigo in tm je pisalo, če sanjaš d ti odpadajo zobje ali pa d si brez nog pomeni, d ti bo umrla bližnja oseba

 

jz včasih sanjam šolo, al pa kakšen film, al pa kr neki zmešan, al pa č kj pišemo pa me je strah pa neki sanjam glede šoli, včasih tut sanjam kj d se bo zgodilo.....smešno je vse skupaj...je pa res, da se svojih sanj večinoma spomnim

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Halo!

Jaz bi tudi opisala svoje sanje in če je kdo tako prijazen, če xrolleyesx mi razloži kaj to pomeni!

Kar nekaj dni sem zaporedoma sanjala! :sori:

1. dan= pokrajina kjer sem se nahajala je bila pod vodo, videla sem svoj domači kraj iz otroštva, zadružni dom, velike ciprese po cesti, pa sladka tekočina umazano bele barve. Celo okusila sem sladkost te tekočine, sigurna sem da je bila sladka. xhypnox

2.dan= samo toliko, straniščno školjko, videla kako je bila do vrha polna čl. iztrebkov, skoraj ogabno, vendar kar naprej je bila polna ni se izpraznila. :O:

3.dan= skozi kožo so ven prilezle male živalice podbne glistam, ko so pronicale na plano se je opazila luknjica, katera se je za njimi zacelila. Gliste so bila bež barve,ko so iz mojih nog padale po tleh, so se čez nekaj časa spremenile v malo malko krvi. Barva kože je bila bele barve. :O: :bomb: :surprise2:

Upam da je kdo tako dober in da bo posredoval če mogoče se mu zdi, kaj naj bi to pomenilo? :C: :vragec: xmusicx

Lp od mene xDDx xvrtcx xflowx

Ne moremo narediti Velikih stvari - le drobne stvari z veliko ljubezni.

 

Mati TEREZIJA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Men se je zgodil, da v casu zuranja in uzivanja plesnih drog sploh nism sanjala, oz. ne vem a sem sanjala pa se nism spomnla sanj al sm u bistvu zivela sanje noci ko sm zurala tukej, pa nisem zivela tam z sanjskim telesom... To me ful zanima...

:inocent: :inocent: :inocent:

Če nebi sanjala, potem se tudi naspala nebi, ti se samo sanj nisi spomnila. :inocent:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zadnje dni spet ogromno sanjam. včeraj sem se kregala, panes pa

sem sanjala, da se je prijateljica učila za izpit, jaz pa sem prišla k njej na obisk. ko sem prišla k njej, je ležala v postelji, v roki je imela knjigo, okrog nje po postelji pa so bile ogromne količine kamene strele in roževca. ko sem izrazila dvom o tem, ali je res potrebno imet take količine kristalov okrog sebe, je rekla, da samo tako delujejo.

so me pa sanje spravile v dobro voljo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bom kar sem dala ...

 

Zanima me, kako se pripraviti do tega, da NE sanjaš. Jaz namreč sanjam čisto vsako noč in to cel kup enih bedarij. Večkrat na noč se zbudim in ko zaspim nazaj, ponavadi sanjam nekaj čisto drugega.

 

Sanje so največkrat povsem brezvezne in v njih ni iskati globljega smisla (recimo berem knjigo in potem sanjam, kaj se bo dalje zgodilo), znajo pa biti dokaj utrujajoče.

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,

sonce bo moje srce,

ena od tisoč zvezd mi bo prav ,

nosil bom njeno ime ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sanjala sem, da sem zapuscala dom (kjer sem zivela do 10 leta) in sem tam doma pustila svoja dva kuza (ker smo sli nekam, kamor jih nismo mogli vzeti s seboj. Normalno pac). Od tega je en kuza ze pokojni. Zal. Pobozala sem oba. In tocno taka je bila kot je v resnici oz kot je bila. Potem sem sla in mi je sledila muca. Spodila sem jo. Ne vem zakaj. Sicer imam rada majhne muce, velikih ne. Ampak jih ne podim. Ko sem se obrnila sem ugotovila da sem pustila prizgano luc. Oce je rekel da je to ok, da nic narobe, da lahko prizgem se luc v garazi. Morala sem stopiti 2 metra naprej (oz nazaj proti vhodu) pa sem se tako bala, da je moral on z menoj. Nevem cesa sem se bala.

 

Rada bi razumela svoje sanje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xscratchx

 

Dom iz otroštva v kombinaciji s psom naj bi kazal na neka čustva, ki so ali bila (nekoč) pozabljena ali pa načrtno potlačena in so se zdaj ponovno sprožila (ali pa je čas, da se sprožijo in da z njimi razčistiš).

 

 

Če si mačko uspešno odgnala (in ti več ni sledila), pomeni, da boš oviro (torej soočenje z zgoraj omenjenim) uspešno premagala.

 

Tudi luč (dvojna!) in očetova podpora sta pozitiven znak. Luč verjetno pomeni, da se ti bo nekaj razjasnilo, oče je pa simbol zaščite.

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,

sonce bo moje srce,

ena od tisoč zvezd mi bo prav ,

nosil bom njeno ime ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Halo!

Jaz bi tudi opisala svoje sanje in če je kdo tako prijazen, če xrolleyesx mi razloži kaj to pomeni!

Kar nekaj dni sem zaporedoma sanjala! :sori:

1. dan= pokrajina kjer sem se nahajala je bila pod vodo, videla sem svoj domači kraj iz otroštva, zadružni dom, velike ciprese po cesti, pa sladka tekočina umazano bele barve. Celo okusila sem sladkost te tekočine, sigurna sem da je bila sladka. xhypnox

2.dan= samo toliko, straniščno školjko, videla kako je bila do vrha polna čl. iztrebkov, skoraj ogabno, vendar kar naprej je bila polna ni se izpraznila. :O:

3.dan= skozi kožo so ven prilezle male živalice podbne glistam, ko so pronicale na plano se je opazila luknjica, katera se je za njimi zacelila. Gliste so bila bež barve,ko so iz mojih nog padale po tleh, so se čez nekaj časa spremenile v malo malko krvi. Barva kože je bila bele barve. :O: :bomb: :surprise2:

Upam da je kdo tako dober in da bo posredoval če mogoče se mu zdi, kaj naj bi to pomenilo? :C: :vragec: xmusicx

Lp od mene xDDx xvrtcx xflowx

 

 

??? :eek: :eek: :eek:

 

Vsekakor nič pozitivnega. Prve sanje malo premalo natančno opisane. Morala bi povedati več o vodi in o tvojem mestu v teh sanjah. Kje je bila bela sladka tekočina (glede na to, da je bilo vse pod vodo)?

 

Straniščna školjka ima primarno funkcijo požiranja (ne glede na to, s čem je napolnjena) in odplavljanja nepotrebnih stvari. Če sanjaš zamašeno školjko, to pomeni, da nekaj držiš v sebi (kar ni preveč zdravo).

 

Gliste oz. črvi, ki plazijo po tebi, naj bi predstavljali nekoga, za katerega meniš, da izkorišča tvojo dobroto.

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,

sonce bo moje srce,

ena od tisoč zvezd mi bo prav ,

nosil bom njeno ime ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

oče je pa simbol zaščite.

Girly zanimivo tole,

me je spomnal na moje sanje, ki sem jih imela kako leto nazaj,

se mi je sanjal, da mi oče meče ogenj v lase,

me je moj zbudil, ker sem jaz njega zbudila s hlipanjem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x;)x x:Dx Lasje so ponavadi povezani s seksualnostjo, da pa goriš pa, da se več ne moreš obvladati x:Dx x:Dx x:Dx x:px

 

Kadarkoli sanjaš kaj o ljudeh, ki jih poznaš, ali npr. živalih, se je treba vprašati, kakšen odnos do njih imaš v resničnem življenju.

 

Recimo mačke naj bi na splošno pomenile nekaj slabega, sovražnega, kar pa sploh ne drži za tiste, ki mačke obožujejo. V tem primeru naj bi šlo za osvobajanje, kreativnost, moč, povezano zna biti tudi s seksualnostjo.

 

Se pa meni tudi velikokrat zgodi, da jočem (oz. hlipam) ko sanjam kaj žalostnega in to celo v takšni meri, da se zbudim, ker več ne morem dihat.

 

Drugače pa se se "strenirala", da, če so sanje skrajno neprijetne, poskusim poiskat kakšen tekst in ga prebrat. Če ga ne znam oz. v isti vrstici vedno znova piše nekaj drugega, potem vem, da sanjam. Branje je očitno pač ena stvar, ki je v sanjah nisem sposobna izpeljat (oz. se tekst spremeni, v kolikor ga preberem dva- ali večkrat zapored).

 

Nadaljevanja žal ne vem, vedno je zadnja stvar, ki se je spomnim, da si rečem "Aha, samo sanjam, vse bo okay". In dalje mrk. Ne vem, če se sanje nadaljujejo, če začnem sanjati kaj novega ali se zbudim. xnckrivx

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,

sonce bo moje srce,

ena od tisoč zvezd mi bo prav ,

nosil bom njeno ime ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xscratchx Se mi zdi, da sem enkrat nekje prebrala, da striženje las pomeni izgubo moči ali pa velik preobrat v življenju (kar v realnosti dejansko delamo - ko doživljamo pomembne spremembe, pogosto obiščemo tudi frizerja). Vse ostalo okrog las pa naj bi pomenilo seksualnost ...

 

Tudi v resničnem (in torej ne sanjskem) svetu imajo lasje pomembno vlogo kar se tiče seksualnosti ... Ovijanje las okrog prsta naj bi bil znak zapeljevanja, odmik las z ramen tudi ... Spomnim se tipa, ki mi je nenehno vohal lase, očitno ga je to blazno rajcalo ... x:Dx x;)x

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,

sonce bo moje srce,

ena od tisoč zvezd mi bo prav ,

nosil bom njeno ime ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sanjala sem, da je strmoglavil avion. Najprej je šel gor, potem pa naravnost dol in se raztreščil nekaj hiš oddaljen od nas. Jaz sem bila zunaj ob naši hiši in ko sem videla, kje je strmoglavil in so konci letala kar leteli po zraku sem šla gledat, vendar je vse izgledalo, kot da se ni nič zgodilo. Videla sem leseno ograjo, znotraj pa je bila le lepa nedotaknjena zelenica, čeprav bi na tistem mestu znotraj ograje morala stati hiša, zraven je tudi stal rešilec.

Drugi del pa se je nanašal na volke. En volk je bil povžen in njegovi deli so bili na cesti, videla se je kri, jaz s kolegicami pa smo bile v avtu, nekdo tretji je vozil, ko smo se peljali mimo. Ob cesti pa sem videla še dva volka, enega mladiča in enega velikega.

 

O razlagi pa ne bi. Enkrat, ko sem bil v nižjih razredih OŠ se mi je sanjalo, da vidim, kako je avion padel na šolo,...

Non-cooperation with evil is a sacred duty.

Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.

Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.

Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Mačona
Drugače pa se se "strenirala", da, če so sanje skrajno neprijetne, poskusim poiskat kakšen tekst in ga prebrat. Če ga ne znam oz. v isti vrstici vedno znova piše nekaj drugega, potem vem, da sanjam. Branje je očitno pač ena stvar, ki je v sanjah nisem sposobna izpeljat (oz. se tekst spremeni, v kolikor ga preberem dva- ali večkrat zapored).

po moje se v RL čisto podzavestno bojiš ... oziroma dvomiš v svoje umske sposobnosti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

po moje se v RL čisto podzavestno bojiš ... oziroma dvomiš v svoje umske sposobnosti.

 

Glavno, da ne dvomim v tvoje. Teslo funkcionalno nepismeno.

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,

sonce bo moje srce,

ena od tisoč zvezd mi bo prav ,

nosil bom njeno ime ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xscratchx Se mi zdi, da sem enkrat nekje prebrala, da striženje las pomeni izgubo moči ali pa velik preobrat v življenju (kar v realnosti dejansko delamo - ko doživljamo pomembne spremembe, pogosto obiščemo tudi frizerja). Vse ostalo okrog las pa naj bi pomenilo seksualnost ...

 

Tudi v resničnem (in torej ne sanjskem) svetu imajo lasje pomembno vlogo kar se tiče seksualnosti ... Ovijanje las okrog prsta naj bi bil znak zapeljevanja, odmik las z ramen tudi ... Spomnim se tipa, ki mi je nenehno vohal lase, očitno ga je to blazno rajcalo ... x:Dx x;)x

 

Ja, ženski lasje izločajo feromone, zato so nam dolgolaske vedno nekako "nerazložljivo" privlačnejše. x;)x

Glede vloge las pri sanjanju se pa tudi strinjam. Ne vem sicer natančno kako, ampak to dvoje je 100 % povezano..... xscratchx

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes pa še huje. Spet se mi je sanjalo, da je nekdo brskal po moji torbici. Zadnjič sta mi jo vrnili ene dve starejši ženski, medtem ko sem čakala na avtobus, zato sem prvega zamudila in šla na drugega, na katerem je pisalo Rusija, danes pa je ena skupina žensk očitno nekaj brskala po njej, nato sem jo spet jaz dobila, ko sem prišla ponjo je bila odprta in na sredi. Seveda je bila skupina kao uglajena, to pa je bilo zame preveč, sem kr sem.

 

Drugi del pa je bil tak. Bila sem v gozdu ob reki. V prvem delu je bila lepa, videlo se je kamenje, nekateri so imeli obliko srčka, nato pa ko sem hodila po hribu navzgor je bila struga suha, nato pa začne padati dež in iz gora pridrvi hudournik in treba se je bilo pospešeno umikati navzdol. Voda je bila temna od prsti, deroča in po njej so plavali hlodi. Najprej sem jo kar preskočila, nato pa se je razširila in ostala sem ujeta na sredi, na eni strani je poplavila in na drugi, jaz sem pa ostala na otoku na sredu, vendar se mi je nekako uspelo prebiti čez in ji uiti, čeprav se je na zemlji videlo, da nekje ni več trave.

 

Tole drugo zna biti še pestro, hudournik pomeni nepričakovane težave.

Non-cooperation with evil is a sacred duty.

Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.

Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.

Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xrolley

??? :eek: :eek: :eek:

 

Vsekakor nič pozitivnega. Prve sanje malo premalo natančno opisane. Morala bi povedati več o vodi in o tvojem mestu v teh sanjah. Kje je bila bela sladka tekočina (glede na to, da je bilo vse pod vodo)?

 

Podrobni opis sanj! xrolleyesx

Rojstni kraj: mala vasica na hribu, ima samo eno veliko križišče, na tem križišču sta dve gostilni. Vedno smo jima rekli spodnja in gornja gostilna. V mojih sanja sem bila nekje v ozadju spodnje gostilne in zrla v zgornjo. Pred zgornjo gostilno rastejo velike ciprese katere sem tudi videla v sanjah. Pokrajina se mi je naslikala ravno taka kakor se jo spominjam iz otroštva. Po vsej pokrajini sem videla belo tekočino sladkega okusa. Torej čisto vsa pokrajina je bila pokrita s to tekočino le vrh cipres se je videlo ven. Slika se mi je spreminjala, enkrat pokrajina taka kakršna je v vseh barvah; gostilana bele barve ciprese zelene, drugič pa pod tekočino.

Upam dasem uspela opisati! x!x xrolleyesx

lp

 

 

 

 

Straniščna školjka ima primarno funkcijo požiranja (ne glede na to, s čem je napolnjena) in odplavljanja nepotrebnih stvari. Če sanjaš zamašeno školjko, to pomeni, da nekaj držiš v sebi (kar ni preveč zdravo).

 

Gliste oz. črvi, ki plazijo po tebi, naj bi predstavljali nekoga, za katerega meniš, da izkorišča tvojo dobroto.

Ne moremo narediti Velikih stvari - le drobne stvari z veliko ljubezni.

 

Mati TEREZIJA

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mmm z izvoljenko sva se nekej lovila po travniku.UUU toplo poletje?pozna pomlad?, glasni črički v ozadju in ta veliiika nepokošena trava. Smeh in vse ostale neumnosti, imela je rdečo dekico s sabo, položila sva jo na tla in nato...mmm : ) ampak ne! Pogledam malo naprej in na sosednji parceli orajo nivo.Rdeč traktor, tako kot dekica.Mmm, zanimivo..

Ljudje se brigajo zase in lepo delajo svoja dela naprej, naju pa oddaljeni pogledi še zdaleč niso mogli presenetiti..

hM..verjetno sanjam.. Poberem dekico in stečeva proč.

 

pol sm pa sanju nekej od tankow in kako pobegnt čez zid, neke lestve so meli in aha.. sej štekm metaforo, hvala.

protestno masturbira na marsino sliko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes sem pa sanjala uf, še bolj hudo. Namreč dogajanja se je najprej dogajalo pri nas doma, nato pa mi je nekdo, ki ga poznam le iz iz političnega življenja, nekdanji član KP začel govoriti o ljudeh (in drugih zadevah) in nato se je dogajanje prestavilo na morje sredi katerega je bil črn konj z jezdecem, ki je hodil po morju, nekako lebdel, vendar tako, da se ni videlo nog, skratka čudne sanje in ljudi, ki so bili kot bi bili iz vode (moja predstava po besedah).

 

Ko sem malo brskala po razlagi bi tale črni konj z jezdecem lahko pomenil sovražnika, ki me bo skušal neusmiljeno zasenčiti z mračnostjo in razočaranjem. Hudo. Svoboda pa taka. Lahko pomeni tudi uspeh dosežen s prevaro! Hm, da ne bo kdo na volitvah zmagal s prevaro in nas popeljal v mračne čase.

Non-cooperation with evil is a sacred duty.

Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.

Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.

Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...