Skoči na vsebino

POROKA


alena

Recommended Posts

<{POST_SNAPBACK}>Glede na to, da sem dostkrat videl v kaj se spremeni nekdanja ljubezen v času ločitvenega postopka :eek:  :xx!:, se mi (pred)poročna pogodba ne zdi nič nujno slabega, prej obratno. V skupno življensko pot greš verjetn res prepričan ali pa vsaj z željo, da bo trajala do konca življenja, real lajf kaže, da zelo pogosto temu ni tako. Torej, kaj je že tolk narobe s predporočno pogodbo?  :inocent:

:palec: ja taprvo je sama ljubav, pol pa kreg po sodiščih, kdo bo vzel kamero, pa kdo lustre, pa kere brisače je ona kupla, pa kere on.......to js ne štekam glih.....tko da tale predporočna res ni nujno slaba........js sm rekla mojmu da mu takoj podpišem kar če, če se slučajn boji da mu bom vse pobrala če b slučajn narazn gdaj šla x:Dx pa tud...ma ne vem......sej zdej je težk rečt, sam mislim da bi se lohk normalno zmenla, js pač drgač gledam na lajf kt večina, men se ne gre za to da boma za vsako ceno skupi skoz, ampak da boma skupi dokler nama bo to pasalo in dokler boma srečna....če bo pa kdaj drgač, boma pač šla narazn, pa me boli za šporhert pa tv, pa laminate in opaž x:Dx to se da vse zment, č je folk normaln, č pa ti vidiš sam to kk te je prasec zajebov k hoče it stran od tebe, pol pa valda pride tud do tega da se gre opaž iz stene trgat, ker ga je pač ona kupla xrolleyesx

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 1,2k
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

<{POST_SNAPBACK}>:palec: ja taprvo je sama ljubav, pol pa kreg po sodiščih, kdo bo vzel kamero, pa kdo lustre, pa kere brisače je ona kupla, pa kere on.......to js ne štekam glih.....tko da tale predporočna res ni nujno slaba........js sm rekla mojmu da mu takoj podpišem kar če, če se slučajn boji da mu bom vse pobrala če b slučajn narazn gdaj šla x:Dx pa tud...ma ne vem......sej zdej je težk rečt, sam mislim da bi se lohk normalno zmenla, js pač drgač gledam na lajf kt večina, men se ne gre za to da boma za vsako ceno skupi skoz, ampak da boma skupi dokler nama bo to pasalo in dokler boma srečna....če bo pa kdaj drgač, boma pač šla narazn, pa me boli za šporhert pa tv, pa laminate in opaž x:Dx to se da vse zment, č je folk normaln, č pa ti vidiš sam to kk te je prasec zajebov k hoče it stran od tebe, pol pa valda pride tud do tega da se gre opaž iz stene trgat, ker ga je pač ona kupla xrolleyesx

 

Sploh si ne morem misliti, kako hudo mora to bit...... :eek: Rajš ne razmišljam, kaj me mogoče čaka. xrolleyesx .

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj zapišejo v predporočno pogodbo?

 

Meni je moj težil, da ko sva se o tem pogovarjala tik pred poroko,

da bi napisal na prvo mesto in predvsem! da se ne smem zredit :o|o:

skoraj tako, da se ne bi smela niti za kg med nosečnostjo x:Dx

 

Ne vem, sama bi sedaj, ko se spomnim nazaj zapisala kaj o tem njegovem delu preko vseh mej, tudi nedelje npr. in nikoli ne vem do kdaj bo delal...

A to ne bi bilo najhuje, če ne bi nato še doma zvonili telefoni, ali celo prinesel s sabo kako slabo voljo iz službe...

 

Nič slabega ne vidim v preporočni pogodbi.

Saj vse najlepše, če je poroka iz ljubezni in tudi taka pogodba iz ljubezni x;)x

Življenje je PLES do nebes...

Imejte se radi med seboj, vedno!

live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaja_Z...te lohk povsem razumem, pojasnjujem sam vidik ne več tolk mladega človeka. x;)x Saj ne gre za materializem. Pravijo, da je zaljubljenost slepa, ne vidi realno x;)x . Zakaj bi katerikoli od partnerjev imel kaj proti pogodbi, če gre res za ljubezen? Lahko tudi obrneva.......da je materialistično in preračunljivo gledano, da se noče skleniti predporočna pogodba, ker komu v materialnem smislu nekako ni v prid, pa že sedaj razmišlja o tem? :vragec: x;)x Sam od svojega partnerja ne potrebujem ničesar, če se razideva. Moj filing je boljši celo, če več ostane njej, k men, nikoli se ne bom poniževal in kregal zaradi tega kdo je kaj kupu in kdo je kaj pripomogel in bla bla bla......tud nedavno se nisem, mal sva se na trenutke kdaj grdo pogledala, nbenga konkretnega prepira ni bilo, kljub vsemu oba spoštujeva najino ne tolk kratko preteklost. Če materialistično pogledam, sem (prostovoljno) ta krajšo potegnil jaz, glede na to, da pa sem drugač v boljšem (materialnem) položaju, se ob taki delitvi počutim veliko bolje, kot pa če bi težil in ji oteževal lajf. S predporočno pogodbo se pa morebitnim tovrstnim sporom vsaj glede najpomembnejših zadev izogneš. In predporočna pogodba je lahko zelo fer pogodba. x^x x;)x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja sej mick, to je to verjetno, o pogodbi razmišljajo tko pač zarad razmišljanja njihovga nasplošno.....večina pač misli če me bo prasc pustu kdaj, mu pom pobrala do gat iz riti vse.....pol res ne morš podpisat neki tajga, k veš da nimaš pol kej....če s pa normaln, pa se ti zdi da se da take stvari zment pol, pa ti to ni taka stvar

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Glede na to, da sem dostkrat videl v kaj se spremeni nekdanja ljubezen v času ločitvenega postopka :eek:  :xx!:, se mi (pred)poročna pogodba ne zdi nič nujno slabega, prej obratno. V skupno življensko pot greš verjetn res prepričan ali pa vsaj z željo, da bo trajala do konca življenja, real lajf kaže, da zelo pogosto temu ni tako. Torej, kaj je že tolk narobe s predporočno pogodbo?  :inocent:

 

Cist nic, po moje.. Ce ze.. slucajno.. kdaj.. pojem tisti zareceni kruh in se porocim.. pol bo ziher pogodba. Sicer sem trenutno prepricana, da ne bi hotla nic, kar ni mojega, jemat s sabo, ce greva narazen, sam.. V bistvu.. ko si 10 let delis vse stvari.. je tezko rect kaj je cigavo..

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj pravim, da je skor bl verjetno obratno.......tisti, ki nima želje skleniti pogodbe al se temu upira, razmišlja o tem, kaj zato ne bo potegnu od koga. In konec koncev, recimo pri premožnih ljudeh......kako pa naj zares vedo, da ljubezen do njih ne temelji na materialnih interesih? Ima svakojakih, bejb in tipov, ne. x^x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vidim Mick da noben od nas ni tako izkušen kot ti.....Nikdar niti pomislila nisem na take stvari kot je npr. pogodba pred poroko. Ko ti enkrat sreča obrne hrbet, pa si človek lahko samo želi, da bi lahko drugače ravnal....In nič ne pomaga puljenje las...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm, jaz vidim, da jih je kar nekaj izkušenih tu gor, pa saj samo življenje zna bit najboljša šola x;)x . Sam sem pač imel priložnost se učiti na "napakah" drugih, kar se tega tiče.

 

Sicer pa (premoženjsko) "navadni smrtniki", ki se namenijo v skupno življenje, v glavnem ne potrebujejo predporočne pogodbe. Predmet delitve ob morebitni ločitvi je tako ali tako skupno premoženje, skupno premoženje pa je premoženje, ki ga zakonca (skupaj) ustvarita tekom zakonske zveze. Sem pa ne spada premoženje, ki je bilo last posameznega zakonca pred sklenitvijo zakonske zveze, prav tako ne dediščina, darila ipd.

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj se popravljam... upam da je bilo tako tudi videti v nekaj stavkih nižje.

 

V Italiji instruktorji vožnje niso obvezni. Učiš se lahko s komer želiš. Pri nas so obvezni. Ja, na misel mi je padlo, kako bi Slovenci šele vozili brez inštruktorjev vožnje! Ali na primer USA, kjer vozniški izpit takorekoč dobiš... pa imajo zato omejitve bistveno večje, da zmorejo vsi vozit. Potem obstajajo tudi šole dobre vožnje.

 

Spomnim se, da ima katoliška cerkev pri nas neko šolo dobre vožnje , predzakonska predavanja. Saj ena taka šola ne more biti napačna za nekoga, ki se ima namen poročiti. A kdo pozna še kakšna drugačna?

 

Kaj mislite na frazo - Vsaka šola je boljša, kot nobena.

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Saj se popravljam... upam da je bilo tako tudi videti v nekaj stavkih nižje.

 

V Italiji instruktorji vožnje niso obvezni. Učiš se lahko s komer želiš. Pri nas so obvezni. Ja, na misel mi je padlo, kako bi Slovenci šele vozili brez inštruktorjev vožnje! Ali na primer USA, kjer vozniški izpit takorekoč dobiš... pa imajo zato omejitve bistveno večje, da zmorejo vsi vozit. Potem obstajajo tudi šole dobre vožnje.

 

Spomnim se, da ima katoliška cerkev pri nas neko šolo dobre vožnje ,  predzakonska predavanja. Saj ena taka šola ne more biti napačna za nekoga, ki se ima namen poročiti. A kdo pozna še kakšna drugačna?

 

Kaj mislite na frazo - Vsaka šola je boljša, kot nobena.

 

Ravno na to sem mislila....pa si me prehitel! Na predzakonska predavanja namreč. Sigurno ni nič slabega, prej obratno. Marsikaj zveš, veliko ti povejo o medsebojnih odnosih, tudi kaj takega, na kar še pomislil nisi prej da je pomembno. Strinjam se s tabo.....vsaka šola je boljša kot nobena. Tudi slaba.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>no, pa zdaj ko sem ze ribe zazgala  :sori:  se naj dodam tole vprasanje:

Kako se lahko kdo zanese na drugega, ce mu sam nekaj laze ali prikriva?

:shsh:

ZELO ZELO TEŽKO, PRAVZAPRAV NEMOGOČE. DOKLER NE POLOŽIŠ VSE KARTE NA MIZO IN MU POVEŠ VSE, ČISTO VSE, NE BOŠ IMEL ZAUPANJA V NJEGA. KER SKLEPAŠ PO SEBI MISLIŠ, DA TUDI ON NEKAJ TEBI PRIKRIVA IN TAKO PRIDE DO NEZAUPANJA. JAZ TO ČISTO RAZUMEM, KER SE JE MEN TO DOGAJALO TOLIKO ČASA, DOKLER MU NISEM VSEGA POVEDALA. OBTOŽEVALA SEM GA ZA STVARI, KATERE SPLOH NI DELAL.....POTEM ME JE ENKRAT PRESENETIL IN ME VPRAŠAL, ČE JAZ KAJ NJEMU SKRIVAM DA SEM TAKO NEZAUPLJIVA. IN TAKO SVA SE POGOVORILA IN UTRDILA ZAUPANJE EDEN DO DRUGEGA. NE GRE DRUGAČE KOT DA SI VSE POVESTA. xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:)x

 

Seveda ne moreš postaviti zadeve tko: to sem jaz, tak sem, vzam ali pusti. Nisem mislil tako kot si ti to opisala in se seveda tako strinjam s teboj. Vendar kakorkoli pogledamo kateregakoli človeka ima le-ta svoje karakterne slabosti, pomanjkljivosti, bojazni itd. Vsak. Nekatere od njih so s s trudom odpravljive, nekatere se da fino amortizirati, nekatere pa povsem nikoli niso odpravljive......ali pač so? Vse? A to potem pomeni, da se vsi samo premalo trudimo in da bi potemtakem lahko bili vsi praktično "perfect", če bi se dovolj potrudili? Mislim, da ne. Pa baje so nam pri ljubi osebi, če jo res ljubimo, ljube tudi njegove "napake", če niso neke radikalno moteče, pa to.

 

Ne želim nekako še bolj odkrito govoriti o tem, na javno. Do danes sem že uvidel, da bi lahko bistveno drugače ravnal in veliko pripomogel k rešitvi blema izhajajočega z njene strani, če bi spremenil svoj pristop, če bi uspel opaziti nekaj drugega kar se je skrivalo za tem problemom. Tak kot sem, sem se osredotočil sam na ta problem, se zapičil v njega in ga skušal rešiti na vse mogoče in nemogoče načine, spregledal pa nek drug problem, ki je izviral iz mene, je pa vplival tud na njenega oz. zelo oviral njegovo rešitev. Mah, težko je to tako govoriti, ne- konkretno...... :o|o:

 

Ne vem ali je bilo vso tvoje sklepanje in razmišljanje namenjeno meni, torej točno konkretno meni ali nasploh. Ker baje nisem bil tolk slab partner. Sploh ne. Na splošno. Pa baje je bilo z mano prav fajn, večinoma. Bivše pravijo, da sm zelo dober prijatelj, boljšega skor neb mogle met. Tako takrat, ko smo bili skupaj kot sedaj. Samo nekje drugje se pri meni zalomi, nekje v meni, zgleda, da prilično globoko, mogoče dejansko ne bom sam sposoben sečti tako globoko. Bom videl. Ne morem ti o tem pisati tko na javno. Ima pa po mojem mnenju veze s "ščitom okol srca". Pa z otroštvom. Občutljivostjo. Nekdanjo hudo prizadetostjo. Samoobrambo. Ki pa mi sedaj v tej fazi življenja v bistvu škodi......

 

Mislim, da bom znal v neko resno vezo z žensko sedaj pristopiti precej drugače. In da sem se pa nekaj iz preteklih vez vseeno naučil. Da pa bom moral rešiti ta moj "problem", ne samo zaradi uspešnega partnerstva, ampak tudi zaradi sebe. Mickeno pomoč sem poiskal tud pri enem astrologu in moram rečt, da mi je in mi še bo njegov pogled dal kar nekaj za razmisliti. Zanimivo. "Ostati sam" pa je verjetno bolj posledica letošnjih dogodkov v mojmu lajfu. Skepticizma. Do sebe. Ker nisem znal rešiti nekih stvari. Ker sem se, mislim, da mogoče prvič v življenju, predal. Še preden sem se resnično zelo potrudil. Tako kot bi bilo potrebno in prav. Ali pa nisem znal. Ali pa celo v podzavesti nisem želel. Ali pa nisem več ljubil. Ali pa mogoče ne znam ljubiti. Sicer menim, da želim ljubiti in biti ljubljen........pa tudi ustvariti novo življenje. x:)x xsrcx

 

Thx za tvoje misli. x:)x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vedno bolj razumem......Mick zdaj vem od kje tvoja zagrenjenost. x:Ix Mi je zelo žal, da ni šlo tako kot bi moglo. Toda glavo pokonci, vedno ne more bit tako :palec: Ko človek najmanj pričakuje ga lahko doleti sreča.... :palec: ...pa seveda na žalost tudi nesreča :sori: kot si sam spoznal. Optimizem in še enkrat optimizem..... :palec: :palec:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

KajaZ, nisem zagrenjen, verjemi mi. Če bi bil, bi to povedal. Zagrenjen zanesljivo ne. Mogoče le mal zaskrbljen. Pogovor o predporočni pogodbi pa je bil racionalen, ne čustven, nič tazga. x;)x Moje mišljenje bo glede tega zanesljivo ostalo isto.......

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>KajaZ, nisem zagrenjen, verjemi mi. Če bi bil, bi to povedal. Zagrenjen zanesljivo ne. Mogoče le mal zaskrbljen. Pogovor o predporočni pogodbi pa je bil racionalen, ne čustven, nič tazga.  x;)x Moje mišljenje bo glede tega zanesljivo ostalo isto.......

:palec: :palec: Vsaka ti čast za tvojo razsodnost in vse kar si napisal :palec: Se bomo učili od tebe :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mhm. Ne, ne mislim, da sem tolk slab, tudi one ne, imel sem veliko veliko srečo, da so me zlo ljubile..........toda kot da mi to ni zadostovalo, me zadovoljevalo......ponavad mi je postalo nekako dolgčas, nekaj mi je manjkal in potem sem zabluzu. x:Ix Odhajal sem jaz, mogoče ni bilo vedno od mene izrečeno "želim, da prekineva", vendar sem pa v bistvu že zdavnaj pred tem odšel..... x;)x Saj to je ravno blem. Kot da me je minilo, ljubezen usahnila, je nisem znal "vzdrževat" ali pa zame nekako hujša varianta....je kdaj sploh ni bilo, tiste "prave". Zakaj? In če jih danes pogledam, bemu, fajn ženske :2src: , sploh jih ni težko imeti rad, kaj je potem to z mano? :o|o: Šlo pa je za več-letne veze, torej govorim o vezah, ne o avanturah.....In najmanj v eni od njih sem 100% prepričan, da sem bil zaljubljen tako, da bolj ne bi mogel biti.......plaval, srečen xsrcx .....Torej....še vedno nezrel? Ali kaj?

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne, nisem bil scartlan otrok. Nasprotno. x;)x

 

Nič ne čakam. x;)x x:)x

 

Hahaha, na ironijo dneva pa vse kar v vrsti komaj čakajo..... x;)x x:Dx

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Mhm. Ne, ne mislim, da sem tolk slab, tudi one ne, imel sem veliko veliko srečo, da so me zlo ljubile..........toda kot da mi to ni zadostovalo, me zadovoljevalo......ponavad mi je postalo nekako dolgčas, nekaj mi je manjkal in potem sem zabluzu.  x:Ix Odhajal sem jaz, mogoče ni bilo vedno od mene izrečeno "želim, da prekineva", vendar sem pa v bistvu že zdavnaj pred tem odšel..... x;)x Saj to je ravno blem. Kot da me je minilo, ljubezen usahnila, je nisem znal "vzdrževat" ali pa zame nekako hujša varianta....je kdaj sploh ni bilo, tiste "prave". Zakaj? In če jih danes pogledam, bemu, fajn ženske :2src: , sploh jih ni težko imeti rad, kaj je potem to z mano?  :o|o: Šlo pa je za več-letne veze, torej govorim o vezah, ne o avanturah.....In najmanj v eni od njih sem 100% prepričan, da sem bil zaljubljen tako, da bolj ne bi mogel biti.......plaval, srečen xsrcx .....Torej....še vedno nezrel? Ali kaj?

 

 

:inocent:

 

Hm, zrela jabolka, hruška...................... x?x

 

Morda kaj vedeti o samopodobi, kaj več kaj ljubezen sploh je :inocent:

Stabilnost, dobra samopodoba , ljubezen do sebe............................................................................

........................ xsrcx

ne razpravlja po FORUMIH xrolleyesx

 

Kako ljubiti druge, če ne ljubiš sebe :inocent:

 

 

Želim ti veliko LJUBEZNI xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Morda misliš, da o v tvojem postu omenjenem ne vem nič? :inocent: :o|o:

 

Pišem na forumu kakor sam hočem. Da pa dobim "uporabne" povratne poste pišem odkrito x^x . Ničesar napisanega se ne sramujem x^x . Poln lulek imam ljudi, ki se sramujejo sebe, se skrivajo in mutijo 100 na uro. :o|o:

 

Ne vem, če se nimam rad, mogoče se pa res nimam dovolj. Glede na to, da sem res velik vreden....hahaha x:o)x .....ja, pa saj sem. x^x

 

Hvala. x:)x xsrcx x:Xx

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...