Skoči na vsebino

POROKA


alena

Recommended Posts

Pesha, si ti tudi Notranjka  :eek: ?

JanjaK ti tudi? Sem te skozi imela za Gorenjko, pa ne vem zakaj, si mi taka "gajstna", tvoja ikonca je pa itak višek smisla za humor! x:Dx

 

 

cosma :palec:

 

 

Ostali ste pa pri prstanih...mislim, da je zaročni na levi in poročni na desni roki...

Ojla Pesha,

 

saj v bistvu imaš prav veš, najprej živela na Gorenjskem - kot otrok, se pa na veliko selim, mogoče imam celo na LNF rekord, nimam pojma, trenutno sem na Notranjskem. Mi je všeč, preprosti ljudje, bolj povezani med seboj, kjer so bili kjerkoli sem do zdaj bila,pa lepa narava, končno se nekje počutim doma xsrcx x:px :palec: .

 

Za prstane imaš prav ja, običaj je, da se zaročni prstan nosi na desni, pa poročni na levi. x;)x

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 1,2k
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

A veš kaj bolj točno zakaj ? A je bla tudi Mushi v plavem?

skor... x:Dx

pa mi je bla pol ena bela obleka boljša... bolj podobna poročni, tista modra je bla pa taka grajska, pa mal čipk in to in vlečko full dolgo.. mi je bla všeč.. tudi, kot kakšna graščakinja sem zgledala..

 

Ne kar se modre tiče, če prinaša srečo nekaj sposojenega, nekaj novega in nekaj modrega..

(mislim vse skup brezveze ali ipak....)

Zakaj potem tisto modro ne bi bila obleka...

Sploh pa poročne obleke niso samo bele, pa pastelnih barv, lahko je živo rdeča.. Kr revije si poglejte....

Mushi
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kak lušno je blo od 5-letne gospodične slišat tale vic:

 

Reče desna ritka levi:

"A bi se ti poročila z mano?"

in ji leva ritka odgovori:

"Ah brezveze, ker greva tak za vsak drek narazen...!"

 

x:Dx :palec: ampak bi morali slišati

v originalu: "Leče desna litka levi litki"

x:Dx x:Dx x:Dx

 

Stankaa

Življenje je PLES do nebes...

Imejte se radi med seboj, vedno!

live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

GOVOR ZAKONSKEGA MOZA

Preprosto ne razumem, kaj pocnes s casom, draga moja. Saj te pomilujem, razumem te, da godrnjas zaradi tega, ker moras opraviti vsa dela doma. Medtem ko gledam televizijo, berem ali dremuckam, ti peres, kuhas, pospravljas. Toda po mojem si sama kriva za to! Ne znas si razporediti casa. Kaj se cudis? Bos ze razumela, ko ti bom vse pojasnil.

Najprej pa se spomni moje uboge mame in primerjaj takratni nacin zivljenja z danasnjim. Vzemiva vcerajsnji dan. Zjutraj si pospravila, nato kuhala in zatem prala. No, vceraj je bila nedelja, toda moji ubogi mami je tako mineval vsak dan. Zdaj pa primerjajva njeno delo s tvojim: mama je vstajala ze navsezgodaj, da bi zakurila pec. Prinesti je morala drva in nato razpihati ogenj. Si lahko mislis, koliko casa ji je to vzelo? Najmanj eno uro. Ti pa imas plin, centralno, elektriko. Samo kresnes z vzigalico. S tem prihranis celo uro. Premisli glede pospravljanja. Uboga mama se je s tem zamujala najmanj dve uri dnevno. Ti pa imas lakiran parket, sesalnik. Ura in pol prihranka! In zdaj pripravljanje jedi. Mama ni imela ekspresnega lonca. Z njim skuhas fizol v stiridesetih minutah, ona pa je za to potrebovala tri ure. Spet prihranek najmanj dve uri, da o ze pripravljenih jedeh ne govorim. Pravis pranje. Smesno. Moja uboga mama je za to porabila najmanj sest ur. Jasno, ona ni imela pralnega stroja s centrifugo in ne vem koliko programov. S tem prihranis spet stiri ure. Ce sestejem: osem ur in pol. V primerjavi z mojo mamo si prihranila osem ur in pol casa, pri cemer sploh se nisem uposteval, da je ona pekla doma tudi kruh. Spet ura, dve prihranka. In da ne pozabim: ona je sama kuhala tudi milo za pranje, medtem ko imas ti na voljo razlicne pripomocke in detergente za pranje. Mislim, da ne pretiravam, ce recem, da ti je s tem spet omogocena nova ura prostega casa. Uboga moja mama! Dolge kilometre je prepesacila, da je nakupila vse potrebno v majhnih, neuglednih inraztresenih prodajalnah. Ti pa lahko vse nakupis v nekaj minutah na enem

samem kraju, v samopostrezni trgovini. Spet ena ura v tvojo korist. Tako se je nabralo vec kot dvanajst ur, ki ti dnevno uhajajo iz rok! Ne bi te rad zalil, toda rad bi te vprasal: kaj pocnes s tem neskoncnim casom?

Ali se ti ne zdi normalno, da te prosim za ciscenje cevljev, medtem ko

prebiram pomembne novice? Ob vseh dvanajstih urah in vec prostega casa bi

pac lahko zrtvovala svojemu mozu deset minut! No, poglej: izgubljam deset minut dragocenega casa, da bi ti vse to pojasnil, ti pa kot da stoje spis! Ali ima sploh smisel pogovarjati se s teboj? Bodi prijazna pa mi skuhaj caj - ta poucni pogovor me je zelo utrudil!

 

Upam, da nikoli ne boste od svojega partnerja slišale kaj podobnega!!! Stanka

Življenje je PLES do nebes...

Imejte se radi med seboj, vedno!

live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pesha, si ti tudi Notranjka  :eek: ?

JanjaK ti tudi? Sem te skozi imela za Gorenjko, pa ne vem zakaj, si mi taka "gajstna", tvoja ikonca je pa itak višek smisla za humor! x:Dx

 

 

cosma :palec:

 

 

Ostali ste pa pri prstanih...mislim, da je zaročni na levi in poročni na desni roki...

Ojla Pesha,

 

saj v bistvu imaš prav veš, najprej živela na Gorenjskem - kot otrok, se pa na veliko selim, mogoče imam celo na LNF rekord, nimam pojma, trenutno sem na Notranjskem. Mi je všeč, preprosti ljudje, bolj povezani med seboj, kjer so bili kjerkoli sem do zdaj bila,pa lepa narava, končno se nekje počutim doma xsrcx x:px :palec: .

 

Za prstane imaš prav ja, običaj je, da se zaročni prstan nosi na desni, pa poročni na levi. x;)x

Glede prstana sta napisali ravno obratno... Kako se potem lahko strinjata?? x:px

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Strinjava se, da se eden nosi na eni roki, drug pa na drugi.... x^x

 

...mislim, da ima JanjaK prav...sem danes opazovala enga tipa, pa je imel poročni prstan na levi...

Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vprašanje za ženski svet... na veliko razkladate o tem, kako je poroka obred, lalalala........... kako je fajn itd, mene zanima ali se ne počutite (vsaj malo) ponižne, ko vas moški vzame za ženo. Namreč s prevzemom priimeka izgubite identiteto............ postanete del nekoga........ oziroma ali se zavedate, da ste le plen, ki ga je moški ulovil??

Zato sam padam na tiste ženske, ki so abolutno proti poroki, ker se mi zdi, da se take ne dajo, da vendarle (kljub ljubezni do partnerja) ostanejo zveste same sebi........... Najbolj sem zameril svoji sestri to, da ko se je poročila, je prevzela možev priimek..... pa sem jo vpr. zakaj, ker ga ljubim je rekla. aČe te on, naj pa to naredi on. no rekla je, da so to formalnosti, a vendar........... ne predstavljam si, da če sem se rodil kot Majer, da bi bil kaj drugega (za voljo ljubezni, kao). zato ženske logike res ne štekam. Zdite se mi preveč pohlevne oziroma ponižne.... se motim??

 

sokrat

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vprašanje za ženski svet... na veliko razkladate o tem, kako je poroka obred, .

 

Zdite se mi preveč pohlevne oziroma ponižne.... se motim??

 

sokrat

razkladanje.............hi hi hi, kakor katera

 

se motim??...................ja, se x:Dx

 

x:)x x;)x x:)x

you see things; and you say WHY?

but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sanjalica

Priimek x^x prevzela sem po možu x8Dx priimek in zakaj?

 

Iz otroštva mi je ostalo - da je imela mama en priimek (po enem možu), (pol)sestra drugega (po očetu), druga (pol)sestra, (po svojem možu), jaz mamin dekliški priimek... Se pravi, družina mati in 3 hčerke - vsaka nosilka drugega priimka. In dokler to dopoveš kot otrok kjerkoli, zakaj tako, in zakaj si "brez očeta"......

 

Zato sem "vzela" možev priimek in tudi zato, ker je bil moj priimek "tuj" (ne na -ić) ampak težko izgovorljiv za Slovence. Če sem s tem izgubila lastno identiteto??? Niti pod razno...s priimkom pa res ne dokazujem svoje identitete, ampak s svojim načinom in mišljenjem. Nikogaršnja nisem; ne od mame, ne od očeta, ne od moža...pa če imam priimek od mame, očeta ali moža...

 

Pohlevna? Kaj je pohlevnost???

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vprašanje za ženski svet... na veliko razkladate o tem, kako je poroka obred, lalalala........... kako je fajn itd, mene zanima ali se ne počutite (vsaj malo) ponižne, ko vas moški vzame za ženo. Namreč s prevzemom priimeka izgubite identiteto............ postanete del nekoga........ oziroma ali se zavedate, da ste le plen, ki ga je moški ulovil??

Zato sam padam na tiste ženske, ki so abolutno proti poroki, ker se mi zdi, da se take ne dajo, da vendarle (kljub ljubezni do partnerja) ostanejo zveste same sebi........... Najbolj sem zameril svoji sestri to, da ko se je poročila, je prevzela možev priimek..... pa sem jo vpr. zakaj, ker ga ljubim je rekla. aČe te on, naj pa to naredi on. no rekla je, da so to formalnosti, a vendar........... ne predstavljam si, da če sem se rodil kot Majer, da bi bil kaj drugega (za voljo ljubezni, kao). zato ženske logike res ne štekam. Zdite se mi preveč pohlevne oziroma ponižne.... se motim??

 

sokrat

Saj ni nujno, da prevzames priimiek. Naredis kot tebi pase.. V Italiji npr. vecina zensk sploh ne spremeni priimka, ampak obdrzijo svojega.. Tudi filmske igralke se vcasih odlocijo, da ne bodo zamenjale priimka..

Jaz ga bom. Z veseljem.. Pa ne, ker bi ga morala, ampak ker si zelim pripadat svojemu mozu- to ne pomeni, da sem copata, ki bo doma kuhala, prala in pospravljala... in zelim se pisat tako, kot on, ker vem da bo celo zivljenje skrbel za mene, me ljubil in delal z mano kot s princesko... .. ampak to je ze druga tema.. x;)x

Ne zelim pa si, da bi se on pisal po meni, ceprav sem kot mala govorila, da se bo moz pisal tako kot jaz - otrosko razmisljanje.. x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če se bom kdaj poročila x:)x bom obdržala svoj priimek.

Zato ker je nenavadni, ker z mano izumre in ker nakazuje vse tisto kar sem. x:Dx Sicer je pa kratki in če bi se kakšen drug priimek obesil zraven ne bi bilo prevelike škode x:)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prevzem priimka je stvar okusa, zelje.. To, da bom prevzela fantov priimek, sem se odlocila sele pred kratkim - ko sva se zarocila.. Enostavno cutim, da je tako prav oz najboljse.. To si zelim in ne pocutim se prav nic ponizno, kot namigujes ti SOKRATES.. x:)x
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

oziroma ali se zavedate, da ste le plen, ki ga je moški ulovil??

 

x:Dx x:Dx x:Dx kje pa ti živiš??? x:Dx x:Dx x:Dx

 

A se ne zavedaš, da moški izbirate, ženske pa izberemo?!!! x^x

 

Seveda prevzamemo priimek, saj se družina navzven, proti družbi, identificira po moškemu, navznoter, družinsko in duhovno življenje, pa imamo pod komando ženske! x8Dx

Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

oziroma ali se zavedate, da ste le plen, ki ga je moški ulovil??

 

x:Dx x:Dx x:Dx kje pa ti živiš??? x:Dx x:Dx x:Dx

 

A se ne zavedaš, da moški izbirate, ženske pa izberemo?!!! x^x

 

Seveda prevzamemo priimek, saj se družina navzven, proti družbi, identificira po moškemu, navznoter, družinsko in duhovno življenje, pa imamo pod komando ženske! x8Dx

x:Dx x:Dx x:Dx

 

res si simpatična............... poglej. moj ded ko je ustrelu jelena, ga je nagaču, daje pokazal svoj plen, moški da prstan svoji ženski. Ko se je prijateljica poročila je na ves glas govorila samo o tem, kazala svoj prstan, slike blablabla.......... njen tip mi je pa reku, v glavnem da je v bajti mir, pa sem šel v to........... sicer pa saj veš... prstan nosjo samo babe, deci ga damo hit dol...... jst kljub temu da sem poročen, še vedno lovim!!

 

Pa samo še nekiaj, tisto kdo koga izbere....... ko ženska napolni stara leta.. me prav zanima, koga bo izbrala. bo še vesela, da jo bo kdo gledu.... meni pa sivi lasje dajo šarm, ženski pa TIK TAK.

Poglej moja ženička se venomer krega, ker dajo lahko ženske svoja jajčeca do 35 leta (za umetno oploditev). tipi pa svoje plavalce do 50 leta!!!! x;)x

 

sokrat

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če se bom kdaj poročila x:)x bom obdržala svoj priimek.

Zato ker je nenavadni, ker z mano izumre in ker nakazuje vse tisto kar sem.  x:Dx Sicer je pa kratki in če bi se kakšen drug priimek obesil zraven ne bi bilo prevelike škode x:)x

:palec: :palec: x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...