Skoči na vsebino

POROKA


alena

Recommended Posts

  • Komentarji 1,2k
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

  • 1 month later...

Stal sem na manjši avtobusni postaji, ko se je začelo nenadno vpitje in mahanje ženske. Pristopil sem bližje. Še posebej, ker ne slišim dobro. A vpitje je bilo dovolj glasno, da bi se slišalo na vrh Triglava.

Ob tej ženski je stalo mlado dekle. S solznimi očmi je gledala na tla. Takrat je iz ženske zagrmelo: :vragec:

"Osramotila si našo družino. Da ne bo sramota še večja, se boš nemudoma poročila. Otrok ne bo pankrt"

 

Ob teh besedah so se ljudje hitro odmaknili. Prisilna poroka!? Samo zato, ker je noseča. Groza. :O:

 

Kaj vi mislite o tem?

Za vsakim dežejem posije sonce
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hja Docko, lahko se pogovarjamo kvečjemu o prisili, o poročiti se-da in ne smo že razpravljali dosti. In to v smislu, da se prostovolno poročiš(torej, iz lastne volje, se razume x:Dx ). Če taki objokani punci mati to reče, potem je že na kilometre vidno, da nima ravno najboljšega nadzora nad svojim življenjem .... žal ... :sori:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se opravičujm. x:Ix Sem pač novinec in nisem vedel da ste imeli tako temo. :inocent:

Je pa le malo razlika v razmišljanju. V prejšnjem je bilo bolj razmišljanje o tem, ali se poročiti ali ne. Svobodno. xsrcx

:xx!: Jaz sem pa hotel mnenje o prisilni poroki, ker sem že prevečkrat videl, da je bila poroka izsiljena. Pa naj bo to za fanta ali za dekle. :V:

Za vsakim dežejem posije sonce
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz sem pa hotel mnenje o prisilni poroki, ker sem že prevečkrat videl, da je bila poroka izsiljena. Pa naj bo to za fanta ali za dekle.

.EJ a tut za fanta je prisiljena, hmmm...nism še slišu zato, hmmm.....ampak sej...treba tastare

res prerast.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm, recimo nekateri bi razmišljal ob temle .... no če si ji otroka naredu, zdej se pa še poroč z njo, ker po zobah pa nas ne bojo nosil, ker drgač odpade tvoje nasledstvo družinskega podjetja.

sicer mi je bol znano to - ne z njo pa že ne boš, če boš, se nas kar odpovej, pa dediščini tud pa dinarčkom tud, pol pa tip mal premisle, ane? x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja tk, sm tut jest slušau ,jaa...k so nekemu mladeniču ukazal˝,da ne sme z neko bejbo hodit, ker pač ni bla iz istega sloja, oz. njeni starši so bli ločeni; pa on jo je meu rad. ˝Ampak, prepotenten in sedaj v božjih odpustkih njegov fotr in mamam...sta čist drugje in v imiđnem˝dialektu naprej furata. Tko da ,fant se je mogu mladostno kr sprijaznit :sori:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se opravičujm.  x:Ix Sem pač novinec in nisem vedel da ste imeli tako temo.  :inocent:

Je pa le malo razlika v razmišljanju. V prejšnjem je bilo bolj razmišljanje o tem, ali se poročiti ali ne. Svobodno. xsrcx

 :xx!: Jaz sem pa hotel mnenje o prisilni poroki, ker sem že prevečkrat videl, da je bila poroka izsiljena. Pa naj bo to za fanta ali za dekle. :V:

Docko - sploh ni nobenega problema. Saj si videl. x:)x x;)x

Ker pa si res postavil malo drugace, nisem kar prec in takoj pridruzila tvoje na novo odprte teme stari temi Poroka; ker si imel pac konkreten primer, ki si ga obravnaval.

 

Pravis pa, da se nismo dotaknili ravno tega; to pomeni, da morda le nisi tako skrbno prebral vsega - nasih odgovorov. x;)x

Prepricana sem namrec, da sem se vsaj jaz dotaknila tegale - 'prisile', izsiljevanja in podobnega.

Bomo videli, kako se bo razpletla doticna tema.

Morda jo se prikljucim k Poroki - vseeno se pac dotika tega predmeta in mislim, da ne gre za tako nenavaden ali redek primer - na sreco pa je vseeno treba priznat, da so le vse redkejsi taki primeri prisile. Ker pac nekatere stvari niso vec tabu, tako tudi samohranilke, nezakonski otroci itd. tudi niso vec big deal. x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sanjalica

18 let sem imela. Simpatizirala sem z enim fantom....(kasneje izvedela, da so starši zeloo bogati).

 

Dogovorila sva se, da spoznava starše...on mojo mamo; jaz njegove. Dva dni prej sem doma čistila...revščino. Prišel je in opazila sem, dvignjen nos, vendar ni ničesar rekel.

Čez dva dni sva se dobila v slaščičarni, da bi šla k njim domov...

Sediva, gleda me v oči in pravi: "Všeč si mi, rad te imam, vendar si prerevna, da bi lahko živela z mano. Nikoli se ne boš mogla navaditi na moj način življenja. Prevelika razlika je med nama."

Obnemela sem, se dvignila in odšla...

 

Čeprav živiva drug od drugega oddaljena 10 km...sem ga v teh 20 letih srečala samo enkrat.

 

Čez leta sem izvedela od njegove sestre (srečujeve se poslovno) da je po zgodbi, kdo in kaj sem, odkod izviram, dobil doma prepoved...da ne bo mogel (smel) nadaljevati uspešnega družinskega biznisa.

 

Danes fura biznis...zapit in sam.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...