Skoči na vsebino

diskretna "duhovnost"


Sprehajalec

Recommended Posts

Kva pa vem

 

Bit skuliran in zadovoljen in zraven sovražit ves svet in se maščevat, če se ti ponud priložnost...ni glih taka rariteta, sploh k ti glih rata akt maščevanja al kej tacga x:Dx Sploh na zunej, prot ostalim.

 

Pa ni bil point v tem, pač pa...kako starejšemu človeku predočit, da naj se pripravlja na odhod. Men to ne gre glih pod lajšto. Kolkr mam jst izkušenj s starejšimi, je zlo mal takih, k so pomirjeni z neizogibnostjo odhoda. To so bolni, k hočjo končat fizično trpljenje in obupani, ki hočjo končat psihično trpljenje. Ljudje, ki pa umirajo od starosti, se pa v tistih ključnih zadnjih trenutkih še kako oklepajo življenja, ne glede na to, kako so bili pripravljeni prej. Ker prej je bilo prej in je bil trenutek slovesa še vedno nekaj imaginarnega. Simpl je rečt človeku, jst sem pripravljen na smrt, pa čeprav je star, ker se mu še vedno zdi, da je to nekje daleč, ko pa je tam, pa ne glih. Če je "pomagač" ali "pripravljalec" sposoben sočustvovanja do te mere, da vidi v dušo starega ali bolnega človeka, bo zagledal 20 letnika s popolnoma enakimi sanjami, željami, hrepenenji, igrivostjo, radovednostjo...kot pri 20 letnem človeku. Le njegova obleka izdaja pravo starost in pa izkušnje. No zdej pa rec tej 20 letni duši, da je konc z njo, da naj...kva že...meditira in da ni kar je in da je kar ni. Če mu tale "pripravljalec" že hoče pomagat, naj mu posveti svoj cajt, naj mu osmisli te zadnje ure tko, da bo živel še po smrti. Kako a ne? Da se bo učil od njega, k se ma kr nekej za naučit, če če. Naj poskrbi, da ne bo ostal kej neizgovorjenga, nepovedanga, neodpuščenga, nedorečenega...sploh okol ljubezni. Če bi že rad meditiral, naj moli...kakorkol že...al pa oba.

 

Aja, pa sploh nisem zastopu, da bi sprehajalec govoru o slovesu, blj o tem, kako mu predočt, da je za svoje tegobe sam odgovoren. Al se motim?

 

butl

xsrcx

Mojemu nonotu ne morem pomagat tako, da mu kaj povem, ker ne bi razumel povedanega. Zato ga vedno objamem in z njim izmenjam nekaj na videz brezveznih in nepovezanih besed, a so njemu še kako pomembne. In vidim mu v otroških očeh, da mu je tako nekoliko lažje. Celo srečen je.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

DUHOVNOST

 

"Branje človeka izpopolnjuje, razpravljanje ga pripravi, pisanje mu da natančnost."

 

- Francis Bacon

pridem k babici, večkrat, a še vedno premalokrat,

in ko vidim srečo in veselje v njenih očeh, vem, da je pripravljena oditi, kadarkoli......

in sem srečna z njo , zato ji namenim čas, trenutke..........kar največ kar lahko

xsrcx

VARIATIO DELECTAT.

Raznolikost se prileže.

Fedrus

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sprehajalec:

 

jaz sicer nisem kvalificiran in imam še preveč neznanja, da bi ti lahko resnično svetoval.... ampak... vseeno ti bom nekaj napisal.

 

jaz sem prebral res veliko ˝duhovne literature˝ in ko zdaj pogledam nazaj vidim, da je večinoma vse balast, ki ga človek kot duša ne rabi.

seveda, človek s svojim špekulativnim umom marsikaj zagrabi, vendar potem kasneje lahko uvidi, da se je držal iluzije (zaradi linije najmanjšega odpora najbrž).

 

dela iz vrst špekulantov oz. nerealiziranih oseb se raje izogibaj, ker te bodo prej zmedle kot kaj drugega.... sicer lahko prebereš vse kar najdeš in boš povsod dobil neke koščke resnice, ampak da boš to lahko potem skupaj povezal boš potreboval 1 milijon let oz. 100.000 krat se boš moral ponovno roditi in umreti.... nima smisla.

 

jaz sem pristal na študiranju Vedskih Svetih spisov. tudi tukaj sem ugotovil, da je veliko ˝avtorjev˝ ki si upajo po svoje puščati svoje komentarje Svetih verzov (razni špekulanti).

 

Vedski Sveti spisi so drugače zame prava in verodostojna duhovna literatura, ki ti pomaga razumeti samega sebe (pravi jaz) in seveda tvoj odnos z Bogom.

 

Razne vrste jog, ki zahtevajo od tebe telesno gibčnost in umirjenost uma je pomojem v tej dobi dokaj nemogoče izvajat. Dobro, če človek potrebuje zdravo telo je to čisto okay, ampak za spiritualno prakticiranje spet nepotrebna zadeva.

 

recimo da človek živi 80 let (če ima srečo). 1/3 življenja porabi za spanje. tako ti ostane še 54 let. potem spet 1/3 odštej za šolanje in služenje denarja. ostane ti še 36 let..... moraš jest, počivat, se umivat..... odšteješ spet nekaj let..... potem buliš v televizijo, igraš igrice, hodiš po lokalih, klepetaš po telefonu, brskaš po internetu.... ITD.... na koncu ugotoviš, da ti je ostalo v življenju bolj malo časa za pravega sebe. vsi smo podvrženi čutnemu uživanju skozi naše materjalne čute oz. smo ujeti v tem delovanju, zato ker smo slepi za ostalo. seveda, naš špekulativni um je zelo omejen in vsa naša ostala materialna čutila ravno tako.

 

tisti, ki je celo življenje ˝prespal˝ in je star čez 70 let in se je šele zdaj odločil nekaj narediti za sebe.

 

Moj nasvet je, da se tak človek nemudoma obrne na Boga in ga prosi za milost.... vsak dan moli k Njemu v vsakem razpoložljivem trenutku....

 

seveda, nikoli ni pametno odnehat, niti v zadnjih vzdihljajih.

 

tudi mladi ljudje mislimo, da smo nesmrtni (saj duša je nesmrtna, samo to naše materialno telo ni). vendar že jutri nas lahko ni več.... in kaj smo naredili v tem življenju? .... za svoje telo in svoje užitke veliko, kaj pa za pravega sebe (dušo). duša ni iz te materije.

 

V Vedskih Svetih spisih tudi piše, da pogojene duše redko dobijo človeško telo, zato se ga splača čim bolj izkoristit.

 

Seveda pa imamo ljudje kot živa bitja relativno veliko (oz. malo) svobodne volje in če se odločimo, da bomo v življenju zavračali Boga je to naša pravica.

 

Moje mnenje je, da je lahko samo naš materialni um ateističen, duša je brez dvoma teistična.

 

 

--------------

 

Vendar tudi vsa teorija, ki si jo boš pridobil s prebiranjem knjig ne bo imela nobene vrednosti, če jo ne boš začel praktično izvajat.

 

Če te zanimajo kake knjige mi pošlji zasebno sporočilo.

 

LP, Janardan

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se strinjam s tabo Janardan. Najmanjsi delcek prakse je vec vreden kot tone prebranih knjig. Ima pa tudi branje svoj smisel, ce se le ne zaciklamo v knjigah in postanemo novodobni pismouki. Vse mora biti preverjeno v praksi, drugace nima za nas nobene teze. Ha ha, ampak priznam lepo je brati o svobodi in razsvetljenju, to postane v bistvu sund za iskalce. Izziv je napisati knjigo svojega zivljenja.

 

:palec: :vio: :$$:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se strinjam s tabo Janardan. Najmanjsi delcek prakse je vec vreden kot tone prebranih knjig. Ima pa tudi branje svoj smisel, ce se le ne zaciklamo v knjigah in postanemo novodobni pismouki. Vse mora biti preverjeno v praksi, drugace nima za nas nobene teze. Ha ha, ampak priznam lepo je brati o svobodi in razsvetljenju, to postane v bistvu sund za iskalce. Izziv je napisati knjigo svojega zivljenja.

 

:palec: :vio: :$$:

 

 

:palec: x:)x

ampak, vse moraš najti v lastni praksi in čim manj v praksi drugih x;)x

pogovori se priležejo, a vse je v tebi samem

xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja izvajati teorijo v praksi je zelo pomembno. večina pogojenih duš na tem svetu ne more drugače, kot da bere in posluša o Bogu. tudi sam spadam v to skupino. zato ker nimamo nobene realizacije, je potrebno na začetku prebrati nekaj verodostojne teorije oz. da to poslušaš od oseb, ki so v tej zavesti oz. imajo realizacije na tem področju.

 

imaš dve možnosti, bom dal primer oceana in plavanja.

 

ena možnost je, da slišiš o morju in potem ti ga še nekdo pokaže, ter enostavno kar skočiš v njega. če si talent boš lahko plaval na površju, vendar ker ne poznaš nobene tehnike boš enostavno lebdel v vodi. druga varjanta je, da se utopiš, sploh če ni nobenega, ki bi te lahko rešil. ta morebitni rešitelj mora biti izkušeni plavalec, da te povleče nazaj na kopno..... tam ti bo razložil kje si ga polomil. sčasoma se boš lahko s teorijo in prakso naučil plavat. seveda boš moral imeti voljo in željo po tem.

 

druga možnost je, da bereš knjige in tam notri vidiš, da je nekje morje. in potem ga iščeš in iščeš, vendar vsakogar, ki ga vprašaš ti ne zna o njem nič pametnega povedat. eni ti govorijo, da je morje zeleno in da lahko hodiš po njemu. drugi bodo rekli da je črno in strupeno.... tretji pa bodo rekli da ga sploh ni. potem sčasoma zaradi velike želje res prideš do morja.... zdaj pridejo v pomoč knjige. nabral si veliko teorije o morju in o plavanju. greš malo v plitko vodo in začeš mahat.... recimo da ti uspe malo zaplavat, vendar ti ne gre prav uredu. potem pride do tebe človek in ti reče, da te lahko nauči plavat, vendar boš moral natančno slediti njegovim navodilom. s tako prakso se postopoma navadiš res dobro plavat in ...... in potem lahko preplavaš ocean. edino na tak način lahko potem pomagaš tudi drugim, takrat ko lahko preplavaš ocean oz. si ga vsaj skoraj prepraval.

 

recimo, da tukaj izspustimo neke teoretične instant gliserje.....

 

dobro obstaja še itak tisoč možnosti. ena izmed njih je tudi da te morje in plavanje prav nič ne zanimata. raje doma sediš v smrdeči trohneči plitki mlaki...... in misliš, da je to dbest stvar in da ni boljšega.... ješ polže in žabe.... ves si umazan. to je tvoja pravica seveda, .... noben te ne sili, da moraš it pogledat neskončno velik, čisti in biserni ocean.

vendar vedno več nas je, ki nismo zadovolnji s takim načinom življenja.

 

 

zadnje čase ugotavljam, sploh pri teh new age duhovnežih, da si nabirajo teorijo samo zato, da lahko potem s tem služijo denar in gradijo na svoji samopomembnosti. zakaj bi se gradil na svojem zmotnem egu? pravi ego ne rabi denarja in slave.... in da ga množice občudujejo. če zares pomagaš drugim bo pomoč avtomatično prišla do tebe, sploh če ti primanjkuje denarja za preživetje. taki new age duhovneži imajo na žalost samo neko teoretično znanje... in še to je sfiženo, zato ker so slabi nameni zadaj. prirejajo seminarje za velike denarje in.... škoda zgubljat besede.

 

treba je biti pazljiv in velikokrat se moraš sam sebe kontrolirat in preverjat, kakšne namene imaš s svojim početjem.

 

 

jaz v takem stanju kot sem ne bi napisal nobene knjige, namenoma. zato ker imam premalo realizacije na tem področju, da bi lahko zares komu na pravilen način svetoval in tako pomagal. najbrž bi ga prej zmedel kot kaj drugega.... tudi na koncu tega življenja je vprašanje, če bom dosegel zavest Boga.... odvisno je od marsičesa.

 

 

dobro, vsak je sam zase odgovoren :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Se strinjam s tabo Janardan. Najmanjsi delcek prakse je vec vreden kot tone prebranih knjig. Ima pa tudi branje svoj smisel, ce se le ne zaciklamo v knjigah in postanemo novodobni pismouki. Vse mora biti preverjeno v praksi, drugace nima za nas nobene teze. Ha ha, ampak priznam lepo je brati o svobodi in razsvetljenju, to postane v bistvu sund za iskalce. Izziv je napisati knjigo svojega zivljenja.

 

:palec: :vio: :$$:

 

 

:palec: x:)x

ampak, vse moraš najti v lastni praksi in čim manj v praksi drugih x;)x

pogovori se priležejo, a vse je v tebi samem

xsrcx

 

res je, da mora vsak sam izvajat prakso. zato ker je vsak človek zase

poseben, tako včasih ne moreš delovati kot drugi.... ne boš prišel do

istega rezultata. enostavno zato, ker moraš delovati drugače, rabiš

drugačne izkušnje.... najbrž zaradi preteklih slabih aktivnosti.

 

vse je v nas samih? kako to misliš?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vendar vseeno mislim, da je praksa ena sama.... odvisno je pa, kako

jo boš sam izvajal. nekaj je skupnega vsem, nekaj se pa tudi razlikuje.

 

vse poti vodijo v ˝rim˝.... lahko greš v rim direktno.... lahko greš pa še vmes

do londona, new delhija, new yorka... lahko tudi na mars prej..... odvisno

je od tebe, kakšne želje imaš in kok se boš vstavljal vmes. ponavadi greš bolj zaradi iluzije na druge konce.... ker misliš, da boš tam našel ˝rim˝. potem itak postaneš nemiren in nezadovoljen, tako da se prej ali slej odpraviš naprej. prej ali slej je lahko tudi 1000 let.

 

 

tudi če greš direktno v rim so lahko razne deviacije.... lahko greš peš,

avto, avion....

 

vendar ˝rim˝ je cilj, tako da je praksa ena...

 

to je seveda moje mnenje :)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vse je v nas samih? kako to misliš?

 

kot si opisal plavanje ali karkoli drugega.........vse je odvisno od nas.

ali se bomo naučil ali pač ne?

ali bomo storili tako ali drugače?

karkoli se lotimo, se lotimo na svoj način, tako, kot si želimo, tako kot je v nas samih.

npr. nihče me ne more v nekaj prisiliti ali prepričati, če tega sama nočem

x:)x

zato težim k temu, da najprej uredmi sebe in se šele potem lotim urejanja drugih, če si ta drugi to želi, in , morda, sem zato uspešna,

želim si biti pozitivna do drugih, zato so drugi pozitvni do mene xsrcx

 

in lažje prenašam izkušnjo, ki se mi je pokazala v življenju.....

v meni sami pa je, kaj se bom iz nje naučila x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vse je v nas samih? kako to misliš?

 

kot si opisal plavanje ali karkoli drugega.........vse je odvisno od nas.

ali se bomo naučil ali pač ne?

ali bomo storili tako ali drugače?

karkoli se lotimo, se lotimo na svoj način, tako, kot si želimo, tako kot je v nas samih.

npr. nihče me ne more v nekaj prisiliti ali prepričati, če tega sama nočem

x:)x

zato težim k temu, da najprej uredmi sebe in se šele potem lotim urejanja drugih, če si ta drugi to želi, in , morda, sem zato uspešna,

želim si biti pozitivna do drugih, zato so drugi pozitvni do mene xsrcx

 

in lažje prenašam izkušnjo, ki se mi je pokazala v življenju.....

v meni sami pa je, kaj se bom iz nje naučila x:)x

 

se strinjam :)

 

relativna svobodna volja nam dovoljuje, da si sami izbiramo način, kako bomo

izvajali prakso.

 

seveda se strinjam, najprej moraš sam sebe poštimat, šele potem lahko začneš

učiti druge, če imaš realizacijo oz. če jo imaš vsaj delno. zoprno je, da veš

teorijo in jo ne izvajaš, ampak drugim pa težiš, da je to prav in tisto narobe.

ja kakšen zgled si potem?

 

starši ponavadi delajo take napake.... recimo kadijo in pijejo alkohol, otrokom pa

govorijo, da je to škodljivo in jim prepovedujejo tako početje. seveda, sami vedo,

da si škodujejo in potem iz ljubezni do otroka, tega njemu ne privoščijo. vendar

pravilno delovanje je, da se odpoveš kajenju in pitju alkohola, šele potem lahko

začneš na pravi način svetovat drugim, tudi tistim, ki jih imaš najraje.

 

tako je tudi pri vseh drugih stvareh....

 

jaz mislim, da s pravilnim delovanjem ne dobiš vedno pozitivnosti od drugih. ljudje

so navezani na to materijo in če ti deluješ drugače, lahko tudi ne dobiš pozitivnega

odgovora. ampak to te ne sme ustaviti... zakaj ne? zato ker te iluzija želi dobiti

nazaj pod svoj nadzor.... tako da vedno ne moreš pričakovati pozitivnosti, sploh

pri bolj močnem in intenzivnem napredku pride do takega efekta. te teste moraš

prestati, drugače padeš nazaj, kjer si prej bil.

 

 

je tudi res, da se ponavadi ljudje nič ne naučimo iz svojih izkušenj. vedno znova

in znova se lovimo pri istih napakah in posledice so vedno enako usodne, včasih

se to celo stopnjuje.

 

 

ampak drugih v resnici ne boš uspela nikoli urediti, to je moje mnenje. edino

če sami pokažejo pripravljenost k takim spremembam... nekje je seveda meja,

ker vsi imamo pravico do svojega odločanja, seveda s svojim trenutnim stanjem

zavesti.

 

LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se strinjam :)

 

 

starši ponavadi delajo take napake.... recimo kadijo in pijejo alkohol, otrokom pa

govorijo, da je to škodljivo in jim prepovedujejo tako početje. seveda, sami vedo,

da si škodujejo in potem iz ljubezni do otroka, tega njemu ne privoščijo. vendar

pravilno delovanje je, da se odpoveš kajenju in pitju alkohola, šele potem lahko

začneš na pravi način svetovat drugim, tudi tistim, ki jih imaš najraje.

 

tako je tudi pri vseh drugih stvareh....

 

jaz mislim, da s pravilnim delovanjem ne dobiš vedno pozitivnosti od drugih. ljudje

so navezani na to materijo in če ti deluješ drugače, lahko tudi ne dobiš pozitivnega

odgovora. ampak to te ne sme ustaviti... zakaj ne? zato ker te iluzija želi dobiti

nazaj pod svoj nadzor.... tako da vedno ne moreš pričakovati pozitivnosti, sploh

pri bolj močnem in intenzivnem napredku pride do takega efekta. te teste moraš

prestati, drugače padeš nazaj, kjer si prej bil.

je tudi res, da se ponavadi ljudje nič ne naučimo iz svojih izkušenj. vedno znova

in znova se lovimo pri istih napakah in posledice so vedno enako usodne, včasih

se to celo stopnjuje.

ampak drugih v resnici ne boš uspela nikoli urediti, to je moje mnenje. edino

če sami pokažejo pripravljenost k takim spremembam... nekje je seveda meja,

ker vsi imamo pravico do svojega odločanja, seveda s svojim trenutnim stanjem

zavesti.

 

LP

 

menim, da imava podobno mnenje, nevem če se ravno v pravi temi o tem pogovarjava

xrolleyesx

mnenje na temo kajenja....v "mladih" letih sem bila strastna kadilka, ga ni bilo in ga ne bo, ki bi mi o kajenju kaj takega povedal, da bi odvrgla cigareto in je ne več prižgala x:px

dokler se nisem sama odločila, ja, od danes ne kadim več :xx!: in nisem prižgala cigarete mislim da 12 let........nikoli pa ne težim svojemu otroku, ki je trenutno v tistih letih, da naj ne kadi :vio: povedala sem svojo izkušnjo, sama naj se odloči, ali bo kadila ali ne x:Ix x:Dx

 

strinjam se, da velikokrat napake ponavljamo, to pomeni, da še vedno napaka ni bila tako huda, da bi prizadela bistvo in bi se je v popolnosti zavedli, potem je pa res ne bi več ponovili xrolleyesx

 

zato tudi vsakomur po svoje lahko predstavimo temo duhovnosti, kajti vsak od nas ima različen prag dojemanja, razumevanja, vživljanja....

poskušam se prepustiti svojemu notranjemu glasu, ki me usmerja, da nimam slabe vesti, slabega občutka, da sem srečna

xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

menim, da imava podobno mnenje, nevem če se ravno v pravi temi o tem pogovarjava

xrolleyesx

mnenje na temo kajenja....v "mladih" letih sem bila strastna kadilka, ga ni bilo in ga ne bo, ki bi mi o kajenju kaj takega povedal, da bi odvrgla cigareto in je ne več prižgala x:px

dokler se nisem sama odločila, ja, od danes ne kadim več :xx!: in nisem prižgala cigarete mislim da 12 let........nikoli pa ne težim svojemu otroku, ki je trenutno v tistih letih, da naj ne kadi :vio: povedala sem svojo izkušnjo, sama naj se odloči, ali bo kadila ali ne x:Ix x:Dx

 

strinjam se, da velikokrat napake ponavljamo, to pomeni, da še vedno napaka ni bila tako huda, da bi prizadela bistvo in bi se je v popolnosti zavedli, potem je pa res ne bi več ponovili xrolleyesx

 

zato tudi vsakomur po svoje lahko predstavimo temo duhovnosti, kajti vsak od nas ima različen prag dojemanja, razumevanja, vživljanja....

poskušam se prepustiti svojemu notranjemu glasu, ki me usmerja, da nimam slabe vesti, slabega občutka, da sem srečna

xsrcx

 

kajenje in alkohol sem dal kot banalni problem..... da ne bova zašla preveč iz teme.

 

 

ker ljudje nimamo pravega znanja in ker smo preveč ignorantni, niti ne vemo kake napake delamo v življenju. lahko se za naš materialni um ne zdi nič posebnega, v spiritualnem aspektu se pa močno ˝ranimo˝. tako da samo takrat, ko si človek pridobi pravo znanje, šele takrat lahko pogleda nazaj in vidi, kaj je delal narobe. včasih se kake nedolžne stvari pokažejo v čisto drugačni luči. to je moja izkušnja.... glede na to, da ljudje nimamo pravega znanja, tako v bistvu celo življenje živimo v veliki zmoti.... že samo tako, da živiš v neznanju v tem materialnem svetu v bistvu delaš hudo škodo samemu sebi in tako posledično tudi drugim živim bitjem.

 

ponovno umiranje in rojstvo je samo produkt našega delovanja oz. aktivnosti (karma), seveda če v te stvari verjameš.

 

 

ja skladno s stanjem zavesti se lahko sočloveku predstavlja spiritualno znanje. če človek živi kot žival, se pravi da se samo prehranjuje, spi, brani (služi denar) in razmnožuje (seks)... potem bo malo trd oreh za kakšno resnejšo spiritualno temo. če človek dela samo te štiri osnovne stvari je to seveda njegova pravica. tisti, ki vključujemo peto stvar in to je spiritualna praksa, tisti se lahko spet pogovarjamo malo drugače. vendar tukaj se ponavadi krešejo iskre, zato ker mislimo, da imamo ne vem kakšno znanje..... človek, ki ima pravo spiritualno znanje je popolnoma toleranten do sočloveka in ne samo do njega, do vseh živih bitji.

 

kje pa misliš, da je tvoj notranji glas (izvor)? od kje prihaja? kako veš da ta notranji glas izhaja iz pravega ega in ne iz zmotnega? kaj misliš, da je slaba vest? od kje ta prihaja?

 

kako misliš, da lahko dosežeš popolno srečo in ne samo začasno?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kje pa misliš, da je tvoj notranji glas (izvor)? od kje prihaja? kako veš da ta notranji glas izhaja iz pravega ega in ne iz zmotnega? kaj misliš, da je slaba vest? od kje ta prihaja?

 

kako misliš, da lahko dosežeš popolno srečo in ne samo začasno?

 

no kar se duhovnosti tiče, sem laik, in se prav globoko v razpravljanja o tem ne morem spuščati, ker si preberem tisto, kar me pritegne in da v določeni meri razumem in tako živim x:)x

 

moj notranji glas, je zame moja intuicija, ki mi v danem trenutku veleva, kako se odločiti, in kot živim, se odločam pravilno, razen redkih izkušenj, ki odstopajo xDDx

" Biti hočem takšna, kot sem", jaz, ki sebe poznam; jaz, ki sem odgovorna zase; jaz, ki se izražam; jaz, ki se ljubim; jaz, ki se cenimm; jaz, ki se spoštujem; jaz, ki se zavedam xsrcx

popolna zavest o samem sebi vsebuje vse te vidike in pač predstavlja uravnovešeno bivanje, ki nastaja z združevanjem vseh teh delov

 

slaba vest x!x ko nstorim nekaj kar je v nasprotju z mojim zavedanjem

popolna sreča je to , da sem kar sem xsrcx

in tvoji odgovori na ta vprašanjax:)x

menim, da glede na tvojo izkušenost znajo biti bolj duhovni xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no kar se duhovnosti tiče, sem laik, in se prav globoko v razpravljanja o tem ne morem spuščati, ker si preberem tisto, kar me pritegne in da v določeni meri razumem in tako živim x:)x

 

moj notranji glas, je zame moja intuicija, ki mi v danem trenutku veleva, kako se odločiti, in kot živim, se odločam pravilno, razen redkih izkušenj, ki odstopajo xDDx

" Biti hočem takšna, kot sem", jaz, ki sebe poznam; jaz, ki sem odgovorna zase; jaz, ki se izražam; jaz, ki se ljubim; jaz, ki se cenimm; jaz, ki se spoštujem; jaz, ki se zavedam xsrcx

popolna zavest o samem sebi vsebuje vse te vidike in pač predstavlja uravnovešeno bivanje, ki nastaja z združevanjem vseh teh delov

 

slaba vest x!x ko nstorim nekaj kar je v nasprotju z mojim zavedanjem

popolna sreča je to , da sem kar sem xsrcx

in tvoji odgovori na ta vprašanjax:)x

menim, da glede na tvojo izkušenost znajo biti bolj duhovni xsrcx

 

odvisno je tudi, kakšno imaš trenutno situacijo v življenju. ponavadi ljudje ne delajo prav veliko na svojem spiritualnem delu, sploh če jim drugače v življenju vse štima. ko pa se približa fizična smrt, naprimer zaradi bolezni ali pa starosti, takrat pa želijo narediti vse tisto, kar niso naredili v celem življenju. seveda to je mogoče, ampak verjetnost je tako majhna, da ni dobro preveč računat na to...

 

intuicija ja.... jaz se na to intuicijo ne bi kaj preveč dosti zanašal. jaz sem tudi včasih na tak način živel.... zdaj vidim, da so bila ta moja intiuitivna dejanja bolj slab produkt. takrat definitivno nisem izhajal iz svojega pravega jaza, ampak je bil nek skupek pravega in zmotnega, uglavnem zmotnega. seveda je to boljše kot nič, ampak po mojem mnenju, definitivno neskončno premalo. da ne bo pomote, jaz še vedno v večini izhajam iz zmotnega ega, ampak vsaj tolažim se ne več, da delam uredu. zavedam se, da sem trenutno v stanju zavesti v skladu s tem kar sem si s svojim delovanjem prislužil.

 

jaz mislim, da lahko človek izhaja iz pravega jaza šele takrat, ko ima pravo spiritualno znanje in ko ni več ignoranten. prej ne moreš vedet, ali delaš dobro ali slabo, odločaš se po svoji ˝intuiciji˝ oz. po svojih zmožnostih, glede na trenutno stanje zavesti.

 

veš kako vem, da ne izhajam iz svojega pravega ega. zato ker kjub temu, da mi na nek način v materialnem smislu nič ne manjka in da nimam nobenih večjih problemov v življenju, da sem še mlad... ITD... kjub temu nisem srečen in zadovoljen. manjka mi nekaj in celo vem kaj. vendar trenutno sem še vedno preveč pogojen in preveč navezan na svoje materialno telo in vse kar je s tem povezano. na tak način ne morem pričakovat, da bom dobil realizacije na svojem večnem principu. večja predanost v spiritualni praksi bi mi omogočila vse tisto kar si želim.... in zakaj tega ne naredim? zato ker sem neumen in ignoranten.... najbolj padli od vseh padlih.

 

------

 

hmmm..... ma kako dobro poznaš pravo sebe?

 

popolna zavest o samemu sebi? pomojem je popolna zavest to, da ne deluješ več iz svojega minljivega in zmotnega dela. popolna zavest je to, da si zavesten Boga.... na tak način dobiš tudi vse znanje, ki ga kot duša potrebuješ. takrat ne delaš več napak, zato ker nisi več pod zakoni karme. zakoni karme oz. dobrega in slabega delovanja so postavljeni samo zaradi nas pogojenih duš. ko dosežeš popolno zavest oz. zavest Boga, takrat posledično dobiš tudi osvoboditev.... samo za osvoboditev se nima smisla trudit, zato ker je duša nagnjena k temu da ljubi oz. da je aktivna.

 

takrat ko dosežeš popolno zavest se tvoje materialno telo spiritualizira, saj ga uporabljaš za popolnoma drugačen namen. definitivno ga ne uporabljaš več za svoje čutno uživanje skozi svoje materialne čute.

 

kar se tiče slabe vesti. jaz mislim da slaba vest prihaja iz tvojega pravega jaza, čeprav se tega ne zavedaš. dokler imaš slabo vest veš, da ne delaš stvari na prav način. zdaj tudi če se ti ne oglasi, to ne pomeni da deluješ pravilno.... je pa res, da se ponavadi oglasi takrat ko narediš nekaj hudo narobe.slaba vest je pomojem to, da je tvoj spiritualni del nezadovoljen s stanjem tvoje pogojenosti, da deluješ napačno. če se ti slaba vest več ne oglaša je to po mojem mnenju prevlada tvojega zmotnega dela....

 

in na nek način mislim, da se ti slaba vest tudi pri popolni zavesti Boga še vedno oglaša. vendar takrat se ta slaba vest spremeni.... spremeni se ti zato, ker imaš popolno sočutje do vseh živih bitji, ker veš, da vsi prihajamo od Boga. takrat, tudi če nisi naredil nič narobe, kjub temu se ti oglasi slaba vest.... je pa kategorično različna od tiste, ko si še v pogojenem stanju.

 

 

 

ja potem si popolnoma srečna? ti misliš, da si že to kar si? oz. kdo si sploh ti, če veš da je popolna sreča to da si ti ti?

 

 

moji odgovori imajo bolj majhno vrednost, zato ker ne izhajam popolnoma iz sebe in zato ker imam definitivno premalo realiziacij iz te teorije, ki ti jo tukaj pišem.

 

resnica je da sem neizkušen in da se trudim spremenit.... seveda brez fanatizma in v skladu s postopnim napredkom.

 

če te še kaj zanima ti bom probal odgovorit.... ampak predlagam, da mi pošlješ zasebno sporočilo, ker tukaj sem že malo preveč napisal.

 

lep dan :)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj priporočate za (starejše) ljudi, ki so vzgojeni v krščanskem duhu, oziroma v ateizmu, da bi uvideli zavest "duhovnosti"?

 

Kakšne indirektne knjige?

 

Če ravno vprašaš, recimo;

Trije dnevi v templju - zlo kratka knigica, ki pa velko pove

Jezusova mladost - v starih časih, v začetku krščanstva, je obstajala knjiga, znana kot Jakobov evangelij, ki je bila med kristjani najbolj brana, potem pa je bila v 5. stoletju proglašena nepravo in vržena iz kanona Rimske cerkve, v pravoslavnem svetu pa se je obdržala dlje.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Janardan, ne boj se živeti svojih besed...

:palec:

 

hmmm.... ma saj ne vem ali se bojim, ali sem preveč len, ali sem preveč navezan.... mislim, da je vsega po malo.

 

se pa stvari postopoma izboljšujejo.... ampak zelo postopoma.

 

LP :)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no a ti je zdej vse jasno, Sprehajalc? xDDx x:px

 

Jaz sem svoji mami dala za prebrat avtobiografijo dalajlame pa je bila navdusena. :palec:

(starejsa umirjena gospa, nc moje mame po men sklepat x;)x x:px)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz sem prebral res veliko ˝duhovne literature˝ in ko zdaj pogledam nazaj vidim, da je večinoma vse balast, ki ga človek kot duša ne rabi.

in ravno zato - a mislis da je sprehajalc hotel na dolgo in siroko debatirat o vsem tem, ce je preprosto sam odprl zelo konkretno postavljeno tmo in JASNO povedal, kaj hoce not.

 

Ob vsem tem se cloveku skoraj zazdi, da je vse skup res en balast. x;)x x:px

 

Ko te prosim za pomoc al pa napotke, mi daj slednje, ko te bom pa pobarala po tvoji filozofiji, pa mi slednjo p®odajaj.

 

a boste sli tud v Knjige o duhovnosti tele solate tapkat, da kok je brez veze brat?

 

ko bom vprasala, kako se spece krompir, boste prletel, da kok je brez veze, da jaz to sprasujem in da zakaj sploh jem krompir..... jaz sem pa sam po receptu vprasala. x:o)x

 

mal trapast.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

in ravno zato - a mislis da je sprehajalc hotel na dolgo in siroko debatirat o vsem tem, ce je preprosto sam odprl zelo konkretno postavljeno tmo in JASNO povedal, kaj hoce not.

 

Ob vsem tem se cloveku skoraj zazdi, da je vse skup res en balast. x;)x x:px

 

Ko te prosim za pomoc al pa napotke, mi daj slednje, ko te bom pa pobarala po tvoji filozofiji, pa mi slednjo p®odajaj.

 

a boste sli tud v Knjige o duhovnosti tele solate tapkat, da kok je brez veze brat?

 

ko bom vprasala, kako se spece krompir, boste prletel, da kok je brez veze, da jaz to sprasujem in da zakaj sploh jem krompir..... jaz sem pa sam po receptu vprasala. x:o)x

 

mal trapast.

Brava, Marsa. xokx

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvala vsem, sej neki predlogu je pa le blo.

 

ko bom vprasala, kako se spece krompir, boste prletel, da kok je brez veze, da jaz to sprasujem in da zakaj sploh jem krompir..... jaz sem pa sam po receptu vprasala. x:o)x

Odlično. Morte se zavedat, da če vas nekdo vpraša za NASVET, to ne pomen da potrebuje celo pridigo okol tega, razen če to delate zarad sebe, potli je ok.

 

Sej se treba pogovarjat s starejšimi, sevede.. sam jest nimam 5 ur na dan cajta, pa tud manj ne. In nekdo, ki nič ne dela ta čas bere bedarije. Novice, delo, dnevnik, in razne priloge, gleda limonade, poročila.. Same bedarije. Bi blo velik bolj koristno, da v tem primeru kej pametnega bere. Karkoli, sam da ne bo teh bedarij. Sploh je pa fajn, da je kakšna pozitivna knjiga. Dobr, ne rabiš da je duhovna.

 

Sploh pa če te vpraša, po tem ko mogoče vidi, da si sam/a še dodatno otežuje situacijo, "pa kaj nej? Delat ne morem, da bi pozablil/a na to.. Kaj mi ostane?" Da si mal razširi obzorje, kaj pa nardi s tem, pa čist osebna stvar. Pa da najde kakšne vaje, k so primerne zanj/o...

 

Pa ne gre samo za starejše, je odgomno ljudi, ki živijo zato, da so NESREČNI. K delajo vse, da bi v takem stanju še naprej ostali...

 

Nič, komplicirejte še naprej x;)x

"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski

"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain

"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose

Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?

- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.

Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...