Skoči na vsebino

diskretna "duhovnost"


Sprehajalec

Recommended Posts

P.S. Sej bi se kej prejt oglasu, sam porablam čas za druga opravila.

 

P.S.S. Pa nism nič konkretnega še naredu, ker tist trenutek je šel, treba ustvarit/počakat na novga.

 

Torej, prijetne knjige za branje?

"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski

"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain

"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose

Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?

- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.

Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Alkimist (paolo coelho)

 

Avtobiografija DalajLame (moji mami je bla zlo vsec, blazno lustno pise, duhovito, pa vse resnice so not, pac njegov lajf, ampak tko fino baje napisan, se je mama veckrat smejala kaj.. da je bil zlo hudomusen in celo nagajiv mal, kot otrok.. skratka, mroa bit fajn, jaz je nisem prebrala, mami sem jo dala rajs xDDx mi jo ze posodi)

 

primerna pa je mroda tudi knjiga Shirley MacLaine Potovanje vase, ki je sicer tud dost o duhovnosti in teh vizhah, vendar jo 1. starejsi vsi poznajo in je simpaticna, 2. pa res lustno pise in folk kar hvali (jaz sem sam rpeletela, ko sem pisala tele recenzije, pa sem kako poglavje odprla pa tko, pa se mi je zdelo fajn, rpedvsem pa poljudno in nevsiljivo napisano, pa tud srcno)...

 

:palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ah kje tecaj cudezev, to je pretezko pa preresno..... za takega.... presistematicno.. ga ze od zacetka odbije, po mojem...

na Poslance luci pa sem tud sama pomislila, nekje na HR se naj bi dogajalo (sam so eni rekl da je dolgcajt, jaz je pa nisem brala)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dajte jim brati Klub golih pesti. Morda malce pregrobo, a realno. Sploh pa je ateizem dober v obliki ne sprejemanja določene vere, njene organizacije, njenih zakonov in njenega boga.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dajte jim brati Klub golih pesti.

haha! hudo! x:Dx

 

(drugac dbest knjiga, sam dvomim da prebavljiva za tacga... res bi pa tacga cloveka cist vrglo ven iz okvirjev)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ampak je kr dost v krščanskem duhu napisano - ok, jaz se jo še spravljam brat, se mi zdi da Pogovori z bogom so bogokletstvo za starejšo populacijo, predvsem verno... no men je bila Poslanci luči všeč, ma itak sem laik ;) aja temna stran iskalcev svetlobe mogoče... je pa od človeka do človeka odvisno - predvsem od njegove osebnosti, kaj je zanj zanimivo...

Moja mami je po smrti obeh staršev prebrala vse na temo Življenje po smrti - kar ji je pomagalo iti naprej (starša sta ji umrla v razmaku 3 tednov), prej niti slišati ni želela ničesar o življenju potem, zame jo je pa itak skrbelo da se mi ne zamrači um... sej s svojim Neptunom sem blizu tega ane...

zdej grem pa pogledat o čem je spljoh vse tekla beseda tule...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se je končno ura premaknila x;)x

 

Za začetek bo kr izbor Drnovškoviš misli x^x

"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski

"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain

"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose

Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?

- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.

Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Za začetek bo kr izbor Drnovškoviš misli x^x

drugac brez veze (menim...* ne brez veze, kaj pise, saj nisem brala, sam brez veze, da od vseh moznih avtorjev zdaj ravno tega)), sam stratesko pa zlo gud. x;)x xokx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz sem prebral res veliko ˝duhovne literature˝ in ko zdaj pogledam nazaj vidim, da je večinoma vse balast, ki ga človek kot duša ne rabi.

Duhovna literatura je v 90% nakladanje, a 10% je pogojno uporabnih navodil. Tako je s tem. Pravzaprav je pri vsaki stvari tako. Literatura je samo kažipot, a pot moraš sam prehoditi.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 years later...

Viš Pujsa, tudi Hitler je bil nekomu blazno duhoven, pa da o Himmlerju niti ne govorimo en pravi nordijski mistik, je bil tale gospodič, pa jima danes kdo ploska?

 

Ne moremo sprejemati ali kupovati duhovnost kot kolerabo pr gospe Micki Župevcevi na tržnici ali kitajsko zelje v Mercatorju, moramo ločiti resnico od namišljene resnice.

 

Čist možno da je npr. gospod Konjc pomagal sebi, pa tebi pa še komu, vendar to počne z znanjem, ki ga je najbrž "ukradel" drugim ljudem, ga malo predrugačil in ga prodaja kot svoje.

 

Zelo dobro vem kako te stvari potekajo. V vseh sferah življenja je tako, s tem,da lahko zloraba besede duhovnost trajno škoduje človeku samemu, kot tuzemeljskem bitju v pričakovanju realizacije

 

Zatorej mi prosim pustite to veselje, da jih šinfam, kadar jih vi prodajate naprej kot neko vzvišeno resnico, sploh Carlosa Castanedo, ki me je pri 18ih naučil koristnosti konzumiranja norih gobic x:Dx x:Dx

 

 

Mater si zakompleksan. A TE OGROŽAJO LJUDJE , KI DAJEJO ZNANJE NAPREJ OZIROMA GA DELIJO ŠE Z OSTALIMI. Pa saj ni važno ,kdo je kradel znanje. Jaz ne bi rekla ,da kradejo znanje. To je delitev prenašanje, širjenje. JOJ, JOJ a tolk te moti Kojc, da še njegovega priimka ne zmoreš pravilno napisati. Ti, ki si tako poln znanja, bi pa ja že moral vedeti, da so nekateri pač še čisto na začetku duhovne poti in potrebujejo (kako si že rekel take šarlatane)a ti si se pa že rodil z znanjem. Priporočam, da širiš znanje z ostalimi. OK vsaka kritika je dobrodošla, ni pa glih fajn ,da se zmrduješ nad ljudmi,ki resnično delijo in širijo pozitivne stvari. Kaj pa če bi ti napisal knjigo in dal doprinos svetu za boljše življenje. Ali je tvoje življensko poslanstvo morda, to da nas ostale učič, kako se sprdovat iz vseh in vsega. Kaj je z pozitivnim mnenjem pri tebi. Saj je prav, da poveš, kaj si ti misliš, ni pa glih dober, da mečeš senco na vse dobro. Čeprav sem kratek čas tukaj gor, sem na hiter preletela nekaj tvojih komentarjev. Zato se sprašujem a si ti naravnan da vidiš samo negativno, ko pa je istočasno popolnoma v vsem ogromno pozitive. Verjemi tudi v tebi je . Kaj če bi napisal ,kaj lepega, a nam ni že dost, da mediji bombardirajo cel svet samo z negativnimi novicami. POL PA ŽIVI POZITIVNO. sEM SE PRIŠLA IZ TEGA RAZLOGA, KER SEM MISLILA, DA TLE SE PA BOLJ POZITIVNO KOMUNICIRA. ETO TI GA NA , PA SEM ŠE SAMA ZABLUZILA V NEGATIVNO SRANJE. Toliko od mene.

post-17145-1276170265,4816_thumb.jpg

  • Lajkam 1
  • Buuuu 1

Bodite kakor sončni žarek, ki sije na blato, a nič ne izgubi na svoji lepoti. sv.Vincencij Pavelski

***

Prihodnost nas vznemirja, preteklost zadržuje. Zato torej nam sedanjost

uhaja.

FLAUBERT

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 5 months later...

Nezrelo izhodiščno vprašanje ...

 

staro pravilo modrosti je :

 

KO JE UČENEC PRIPRAVLJEN, PRIDE UČITELJ

 

zato je nesmisel nekoga siliti v nekaj, kar ni njegova svobodna volja

 

 

Ni bila tudi naša svobodna volja, ko so nas starši silili v Cerkev in nas s tem zaznamovali za vse življenje.

Res je vse del nekega učenja, del življenjske poti, na katero včasih nimamo vpliva. Ko pa človek odraste in dozori in s tem tudi spregleda določene napake, se pa zopet pojavijo starokopitni starši, ki od tebe še vedno zahtevajo njihov pogled na religijo ali duhovnost.

Včasih je umik najboljša rešitev, saj lahko v miru napreduješ veliko hitreje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

še enkrat

 

KO JE UČENEC PRIPRAVLJEN, PRIDE UČITELJ

 

zato je nesmisel nekoga siliti v nekaj, kar ni njegova svobodna volja

 

 

 

Odgovorni starši ne posiljujejo svojih otrok z vsiljevanjem religije pri 3 mesecih starosti.

Dovolijo, da otrok odraste, dozori in se odloči po svobodni volji .. za karkoli že ... odločitev in odgovornost sta potem na njem ...

 

 

Žal pa je velika napaka večine nas, da smo ravno tukaj zadevo zasrali ...

Naučili so nas narobe in mi smo nadaljevali neumnost zaradi nesigurnosti in strahu ... krstimo ga za vsak primer ... kaj veš kaj se lahko zgodi

 

Ampak naš otrok je čist, dokler ga ne zasvinjamo z religijo ... in potem mu pljuvamo v glavo neumnosti .. "kao" vzgajamo ga v krščanske (ne)vrednote ... ubijanje in uničevanje vsega okoli sebe, laži, hinavščino, varanje, dvojnost ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

še enkrat

 

KO JE UČENEC PRIPRAVLJEN, PRIDE UČITELJ

 

zato je nesmisel nekoga siliti v nekaj, kar ni njegova svobodna volja

 

 

 

Odgovorni starši ne posiljujejo svojih otrok z vsiljevanjem religije pri 3 mesecih starosti.

Dovolijo, da otrok odraste, dozori in se odloči po svobodni volji .. za karkoli že ... odločitev in odgovornost sta potem na njem ...

 

 

Žal pa je velika napaka večine nas, da smo ravno tukaj zadevo zasrali ...

Naučili so nas narobe in mi smo nadaljevali neumnost zaradi nesigurnosti in strahu ... krstimo ga za vsak primer ... kaj veš kaj se lahko zgodi

 

Ampak naš otrok je čist, dokler ga ne zasvinjamo z religijo ... in potem mu pljuvamo v glavo neumnosti .. "kao" vzgajamo ga v krščanske (ne)vrednote ... ubijanje in uničevanje vsega okoli sebe, laži, hinavščino, varanje, dvojnost ...

 

Ma, poglej...sem kristjanka, vzgojena v dolocenih krscanskih vrednotah...krscanstvo ne uci nobenega ubijanja, unicevanja, laganja...Seveda nisem nobena fatalna vernica. Moje mnenje je, da otrokom moramo podati nek vrednote, kar vsaka vera po svoje je...Ne mi pa bluzit, da bo otrok sam iskal vero in Boga. Cerkev je vedno hotela in tudi imela ljudi na nek nacin v oblasti, s tem se definitivno strinjam, zato nikoli ne istovetim vere in cerkve..Tudi zavest ljudi, da razmisljajo z svojo glavo se je precej spremenila. Sem tudi nasemu zupniku povedala svoje poglede, pa me od takrat niti en pogleda vec, kar je njegov problem. Jaz grem v cerkev k masi, ker mi je to nek nacin sprostitve, umiritve uma, poslusam, odnesem kar je zame dobro, ostalo pustim. moras pa vedeti, da je bila vera nacin zivljenja nasih prednikov...ze res, da so jih imeli fari v oblasti, da so se spomnili spovedi, vsi vemo zakaj...kesas se lahko tudi na drugacne nacine...pa vse druge svinjarije , ki so jih poceli..ne seveda vsi...V koncni fazi, vse te zapovedi niso neumne, so neka zunanja vest, omejitev...ki je marsikdo sam pri sebi ne slisi...Ne vem, ce sem bila dovolj razumljiva. Jaz sem kristjanka , verjamem v Jezusa, v Boga...lahko to imenujes tudi kozmus, vesolje...kakor ti je drago...

lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jezus je govoril podobno kot govorijo vzhodnjaški nauki in guruji na vzhodu...tako tudi krščanstvo govori in omenja podobne stvari...razlika je samo pri razumevanju in podajanju naukov naprej...tako večina staršev in župnikov sploh ne more razložiti bistvo naukov ker tudi sami ne razumejo bistva...povedano po domače vidijo samo zunanje sloje in ne notranjih in tistega kar je v središču...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_big.gif

 

Gurudžiji pravijo da je treba otroka že od malena učiti duhovnih naukov in mu to seveda tudi pokazati z lastnim zgledom...in če mu kaj ni jasno mu je treba pojasniti na najboljši način kot znamo ali pa ga napotiti h komu ki mu bo to znal...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/griny.gif

 

Čakati da bo otrok star kao 18. let in se bo kao samo odločil...ne me hecat...do takrat bo imel že toliko oprane možgane od raznoraznih reklam, da še za sebe ne bo več vedel...zato pa večina mladih danes sploh ne ve kaj sploh hoče...ker jim vsi perejo možgane- starši, družba, šola, reklame, TV...tralala...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_big.gif

 

Meja med religijo in duhovnostjo je pa zelo zelo tanka...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

 

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ni bila tudi naša svobodna volja, ko so nas starši silili v Cerkev in nas s tem zaznamovali za vse življenje.

Res je vse del nekega učenja, del življenjske poti, na katero včasih nimamo vpliva. Ko pa človek odraste in dozori in s tem tudi spregleda določene napake, se pa zopet pojavijo starokopitni starši, ki od tebe še vedno zahtevajo njihov pogled na religijo ali duhovnost.

Včasih je umik najboljša rešitev, saj lahko v miru napreduješ veliko hitreje.

 

 

Zakaj bi odraslega in zrelega človeka motili starši? Itak pa naša generacija ni na področju duhovnosti odkrila ničesar, česar niso vedeli že časa Kristusa in prej... starokopitnost je tu precej neumesten pojem, razen, če si domišljaš da je vsa modrost na tvojem zelniku zrasla? (Poleg tega pa utegnejo starši še prav imeti) Sicer pa, če se vrnemo na izhodiščno temo, mislim, da se duhovnosti ne uči iz knjig. Duhovnost je del življenja. To je približno tako, kot če bi se hoje v hribe hotel naučiti iz knjig. V hribe (v duhovni svet) enostavno greš. Lahko z vodnikom ali pa sam. In prepiranje o tem, kateri vodnik in kateri hrib je boljši, je popolnoma brez zveze. Vsakemu nekaj ustreza.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zakaj bi odraslega in zrelega človeka motili starši? Itak pa naša generacija ni na področju duhovnosti odkrila ničesar, česar niso vedeli že časa Kristusa in prej... starokopitnost je tu precej neumesten pojem, razen, če si domišljaš da je vsa modrost na tvojem zelniku zrasla? (Poleg tega pa utegnejo starši še prav imeti) Sicer pa, če se vrnemo na izhodiščno temo, mislim, da se duhovnosti ne uči iz knjig. Duhovnost je del življenja. To je približno tako, kot če bi se hoje v hribe hotel naučiti iz knjig. V hribe (v duhovni svet) enostavno greš. Lahko z vodnikom ali pa sam. In prepiranje o tem, kateri vodnik in kateri hrib je boljši, je popolnoma brez zveze. Vsakemu nekaj ustreza.

 

 

Govorim iz svojih izkušenj. Moje starše, so učili njihovi starši itd. Vse te stereotipe smo podedovali tudi otroci. Ko pa človek odrašča, pa vidi, da so imeli en kup svinjarije v svojih glavah, katere pa kljub našim dozorevanjem še vedno posiljujejo svojo njihovo lastno voljo.

Ko sem se od njih odcepil, so me takoj zaznamovali za drugačnega, celo zmešanega. Izgleda, da sem zaradi meni dosti bolj poštenega in svobodnega življenja v njihovih očeh pokazal, kot nevarnost, za njihova zahrbtna dejanja.

Duhovni napredek, je brez naslanjanja na religijo in brez mojih staršev vsak dan boljši. Tudi hvaležen sem jim, ker me ne motijo in ne posegajo več v moja stališča.

Vse je dejansko v naših glavah in če imamo cilj napredovati v življenju, se začnejo odvijati tudi včasih nenavadne poti. Ena od teh je tudi moja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsako bitje ima naravno pravico do svobodne odločitve. Vsako bitje ... ne samo ljudje.

 

Ampak samo ljudje smo tisti, ki soljudem in svojim otrokom ravno to odrekamo.

 

Prav je, da primerno vzgajate svoje otroke. Ampak vzgajajte jih na nevtralen način. Ne izpirajte jim možganov z nekimi specifičnimi religijami.

 

Razložite otrokom vse kar pač znate ... če že morate govoriti o religiji ... potem ne hvalite samo svoje ...

 

Potem jim dajte možnost, da zadevo obdelajo po svoje, predvsem pa jim dajte čas. Dajte jim toliko časa kot ga potrebujejo. Če ne želijo na vsak način v religijo, jih pustite pri miru.

 

In učite jih poštenosti, sočutja, ljubezni ... vse te vrline so zunaj religije, čeprav si jih vse religije lastijo, govorijo o njih ... delujejo pa povsem drugače.

 

Največje barabe, tudi morilci ... so zelo religiozni.

 

 

zaupajte svojim otrokom ... naj se zrelo odločijo kaj sploh želijo ... ko dozorijo ... pa makar pri 80

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz ne hvalim svoje religije, niti ne zanikujem drugih, ne izpiram jim mozganov z krscanstvom. Moja naloga kot kristjanke je, da so prejmejo svete zakramente, kako se bodo pa naprej odlocili, je pa njihova svobodna volja. jih ne nameravam niti jih ne omejujem na njihovi poti.Ucim jih poslusati sebe. Najvecje barabe in morilici ne izhajajo iz nobene vere. So le sprevrzenci, ki se skrivajo za vero, zato da lahko morijo v imenu Boga. Katerega ze...hmmm..se ne spomnim, kateri Bog jim daje pravico ubijati...Mogoce Bog ki se imenuje EGO..

lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tvoja naloga ni, da jim daš zakramente.

Če želijo zakramente, si jih naj sami izberejo ko odrastejo.

 

Kaj pomenijo "tvoji" zakramenti, si preberi v dnevnem časopisju, ki opisuje dogodke okoli Vatikana. Te zakramente so si oni izmislili v 4. stoletju za obvladovanje in izkoriščanje folka.

 

Če imaš otroke, jim pomagaj razviti univerzalno zavest zunaj religijske omejenosti.

 

Res pa je, če želiš na tako pot, se moraš najprej sama osvobodit navlake, ki jo uporabljaš.

 

Vse drugo je brbljanje cerkvene miši.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Torej je Jezus prejel sveti krst stiri stoletja po svojem rojstvu...Zame verovanje v Boga in Jezusa ni nobena navlaka, ki jo uporabljam...enostavno verjamem..Ne verjamem pa v cerkev kot aparat, kot sem ze povedala in trdno stojim za svojimi besedami in prepricanji, zame vera in cerkev nista isto. To so moja prepricanja, moja navlaka, lahko imenujes kakorkoli. Vsak ima svobodno voljo, vsi smo nekaj enkratnega in posebnega. Ce to razumes bos dojel tudi to, kako se orjaski hrast skriva v drobnem zelodu..

lep pozdrav od cerkvene misi..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Praviš, da si kristjanka ... ok

Torej praznuješ tudi veliko noč etc.

Torej nosiš meso k žegnu ...

Ker verjetno k žegnu nosiš mrtve in ubite živali ... pomeni, da si morilka ... če nisi ubijala sama, si za to plačala mesarje ... kako potem spošteješ 10. zapoved ( ne ubijaj ), a jo pač ignoriraš ?

 

Ker imaš rada in ljubiš Jezusa ... imaš v stanovanju oz. hiši sigurno jezusa na križu ... torej vzdržuješ princip njegovega trpljenja ... povzročaš bolečino ... in če jo povzročaš svojemu najvišjemu, potem sploh ne dvomim, da tudi svojim soljudem ...

 

A je to tvoja krščanska morala ?

To je navlaka o kateri sem govoril.

 

IN KAJ LAHKO STORIŠ ?

 

Če ljubiš Jezusa, ga najprej osvobodi v sebi, snemi ga s križa v sebi, križ vrni župniku ... naj on trpi gor na križu če želi ...

Opusti ubijanje živih bitij.

Nehaj biti mrhovinar in jesti trupla živih bitij.

 

Prični ljubiti sebe in vsa bitja okoli sebe

 

Ko boš postorila vse to, boš ugotovila, da so zakramenti ostali nekje daleč vzadaj ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...