Skoči na vsebino

Bog


anarhist

Recommended Posts

Zgornja misel, da praznine ni je IMO stvar osebne percepcije in dojemanja lahko tudi spoznanja, mogoce tud stvar kaksne filozofske debate....:)

 

Celo skoraj preprican sem, da bi marsikdo rekel nasprotno sploh, ce je to vse res iluzija, kjer je tako spoznanje podobno verizi reakciji, da spoznanje ene iluzije sledi novemu spoznanju iluzije....

tocno tko... kaj je IMO?

ves, za kaksno spoznanje tle, ki ni podobno verizni reakciji? praznina, drugace, je ja... v glavah :sori:

 

Torej,ker je cloveku dana moznost, da se premakne v neobstoj = odsotnost vsega. Kjer tako dozivljanje opise tako, da nic ne opise, ker ne ve kaj je dozivel.
zanimivo tole... :8): kaksen smisel/pomen ima kaj takega, ce se sam zgleda ne ves, kj si dozivel? in ce gres v odsotnost vsega, ta odsotnost ja izgine z tvojo prisotnostjo...? :inocent:

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

IMO je (priblizno)- in my opinion -

 

Drgac pa ne vem, vem le, da se vsi na duhovni poti nekako borijo s tem, da bi premagali iluzijo ali drugace, da bi spoznali iluzijo in jo tako odvrgli. In v istem trenutku pa ob kontaktu z odsotnosjo vsega ze razmisljano o povrnitvi te iluzije nazaj v svoje zivljenje.

 

Absurdno - logicno, da nam nikoli nebo uspelo, ce si pa iluzije zelimo. No ja sicer pa itak si lahko potem ustvaris tako iluzijo, kot si jo zelis, ampak na prvem mestu naj bi bilo spoznanje in ne neko hedonisticno razvajanje samega sebe.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kot poznavalec jezikov se boš verjetno strinjal z menoj da današnja slovenščina ni ista slovenščini pred 100 leti.

Res je 2+2=4 toda jezik in slovnica nista matematika , prav zato pri slovnici govorimo o inerpretaciji, pri matematiki pa o zakonih

Vsekakor je drugačna, kljub vsemu pa je slovenščina. Biblijski hebrejščina in aramejščina sta v mnogočem mrteva jezika, a se ju uporablja v povezavi z Biblijo. Pomeni besedil se niso od takrat prav nič spremenili, samo krog ljudi, ki se lahko spusti v podrobnosti, je malce manj.

Poznam razliko med slovnico in matematiko. A pri hebrejskih besedilih gre večkrat tudi za matematiko. Temeljni pomeni biblijskih besed se ni spremenil. Ehad in Eheba imata gem, vr. 13 in tako bo, ne glede na spremembe hebrejščine kot pogovornega jezika Izraela. Elohim ima enak simbolni pomen v smislu 1. pogl. Geneze ne glede na to, kaj neki novodobni "razsvetljenci" napletejo po bog ve kakšni seansi. Skratka, 2+2=4 in tako tudi ostane.

Se pravi se Rotiju opravičuješ, ker si ga imel za moškega?

Ljudi naslavljam glede na to, katerega spola je samostalnik, ki predstvalja njihovo ime. Če si ženska nadene moško ime, jo bom pač tako naslavljal in obratno. Ljudje bi morali pri poimenovanju mogoče malce paziti na spol samostalnika.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ljudi naslavljam glede na to, katerega spola je samostalnik, ki predstvalja njihovo ime. Če si ženska nadene moško ime, jo bom pač tako naslavljal in obratno. Ljudje bi morali pri poimenovanju mogoče malce paziti na spol samostalnika.

 

Aha, si doumel.

Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 months later...
  • 3 years later...
Kaj je za vas Bog? Pričakujem kar zanimivo razpravo, pol bom pa tudi jaz posegla vmes s komentarji
  • Lajkam 3
  • Buuuu 2

MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!

NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

najprej bi te vprašal katerega boga imaš pri tem v mislih ?

 

a govoriš o kolonizatorjih zemlje, ki so zemljo pripravili za bivanje v 7 fazah ( po svetem pismu v 7 dneh ) ... to so pač eni vesoljčki

 

ali pa imaš v mislih neskončnega kreatorja, vir neskončne kreativne ljubezni ...

 

sama beseda "bog", se mi zdi premalo določna na splošno

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa jaz vem, kaj imam v mislih, ampak prepuščam folku, da pove, kaj si sploh predstavlja pod boga, ker je tukaj očitno nek nesporazum....Vsak ima nekega svojega boga, zato sem odprla tudi temo o tem, da že enkrat tole razčistimo....In se seveda kaj naučimo eden od drugega...

MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!

NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... je tukaj očitno nek nesporazum....Vsak ima nekega svojega boga, zato sem odprla tudi temo o tem, da že enkrat tole razčistimo...

 

nima vsak svojega boga ... ampak vsak si ga predstavlja po svoje

 

a bi nam razložila ... kako si ga predstavljaš ti

 

 

daj nam nekaj štofa, da bomo lažje čvekali

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsi izhajamo iz istega vira. To je zame Bog...To se pravi, da je v vsakemu izmed nas delček boga. Delček boga je tudi v bitjecih, ki se sprehajajo po določenih, nam nevidnih sferah, to se pravi, po nefizičnem svetu. Boga si razlagam, kot neko celoto vsega, kar obstaja. Tko nahitro....Sicer vam bom kasneje povedala še enkaj ugotovitev, do katerih smo prišli v našem raziskovanje tehle stvari, amapk malo kasneje.....

MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!

NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

....Sicer vam bom kasneje povedala še enkaj ugotovitev, do katerih smo prišli v našem raziskovanje tehle stvari, amapk malo kasneje.....

 

zakaj pa jih nebi razložila takoj in bomo govorili potem o tvoji raziskavi ... kako jo gledamo ... kaj nam prinaša

 

ne boj se ne pluskov in ne minuskov

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se ne bojim, amapk ne da se mi pisat zdej xDDx...zato sem rekla, da bom pisala potem, ker je tehle stvari kar dosti....Čakam mnenja še koga

MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!

NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj je za vas Bog? Pričakujem kar zanimivo razpravo, pol bom pa tudi jaz posegla vmes s komentarji

Tem o bogu/bogovih je veliko. Priporočam uporabo iskalnika preden se odpre n-to permutacijo iste teme.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Res je, hvala Alan. :palec:

 

(sem zvečer iskala temo, da povežem/združim/..., vendar je iskalnik našel *samo* manj kot eno stran tem x:o)x x;)x pa nisem vedla kam priključit, sem pa prepričana, da obstaja(jo?) tud take, vendar (žal!) iskalnik očitno ne najde vseh tem (?)....).

 

Tako da zaenkrat je ta tema tu, taka kot je.

(če pa kdo najde primern[ejš]o, pa naj pliz poda link sem al pa na uredništvo oz. men na OS)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsi izhajamo iz istega vira. To je zame Bog...To se pravi, da je v vsakemu izmed nas delček boga. Delček boga je tudi v bitjecih, ki se sprehajajo po določenih, nam nevidnih sferah, to se pravi, po nefizičnem svetu. Boga si razlagam, kot neko celoto vsega, kar obstaja. Tko nahitro....Sicer vam bom kasneje povedala še enkaj ugotovitev, do katerih smo prišli v našem raziskovanje tehle stvari, amapk malo kasneje.....

 

Nooooo, to si zelo dobro zastavila in tudi že precej dobro tudi opisala :palec:

 

Žal pa tudi jaz nimam več časa trenutno, ker moram nujno nekam iti zdaj , ... čeprav se mi precej da še pisati ...

 

Se pa pišemo še potlej, poznej', zvečer .

 

Lp + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bojanteja je očitno Bog zelo zaposlil zadnje dni..http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smesko.gif

Kdo je Bog...kako si ga predstavljamo ? Kako ga imenujemo ?

Duša je Bog...in dušo ima vse, kar smo, in kar je okrog nas...

  • Lajkam 1
  • Buuuu 1
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:o)x modeli... ste hecni v bistvu.

odprete sto tem, v katere napišete par besed in da "zdaj nimate časa pisati". x:o)x

Čemu potem odpirate teme oz. čemu si jih ne prišparate za tedaj, ko boste mel cajt (pa tud pol kaj napisal, če se očitno hočte ment = odpirate sploh temo)?? xnckrivx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Hekate
(popravljeno)

Po vasem je Bog moski ali zenska? Trenutno se ga predstavlja, kot bradatega...saj v najvecih vedah.

 

Osebno mislim, da je Bog morebiti lahko zenska energija, torej Mati Narava, ki nas je ustvarila in nas obkroza. Mi smo del nje, to dokazuje genetika; moski ima gene XY, zenska pa samo X (dvojni, seveda)....torej moski izhaja in zenske? Ne vem...za razmislit....http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_rolleyes1.gif Torej, moski ima zenski gen, zenska pa ima samo zenske.

Popravljeno -> Hekate
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bojanteja je očitno Bog zelo zaposlil zadnje dni..http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smesko.gif

Kdo je Bog...kako si ga predstavljamo ? Kako ga imenujemo ?

Duša je Bog...in dušo ima vse, kar smo, in kar je okrog nas...

 

 

Zelo dobro

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Torejk, rafko, radi te mamo, sam sem dobla obiske in se nisem mogla menit....

Se pravi: Vsi izhajamo iz istega vira, vendar gre v bistvu vsak svojo pot. Duša, ki pride iz vira, je popolnoma brez izkušenj in zato MORA skozi proces reiknarnacij, da potem lahko z izkušnjami dela določene stvari, celo kreira svoj univerzum. V našem delu smo delali s stvarnikom tega vesolja, ki je odgovoren za nas in za bitja tega univerzuma(kajti jih je nešteto), kontaktirale in povezovale pa sva se tudi z virom, kjer praktično dobiš vpogled v to, kaj si pravzaprav. Srečevali pa smo se še z drugimi bitji.....Ogromno je tega in če vas še kaj zanima, me vprašajte, se pa oproščam, ker nisem takoj odgovorila na post

  • Lajkam 1
  • Buuuu 1

MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!

NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...