Skoči na vsebino

Bog


anarhist

Recommended Posts

Najprej Butlu - praktično povedano in nič kaj "Butl-asto".

So Emanuel se mora vsaj delno strinjati. dejansko mnogo ljudi, ki se imajo za duhovno napredne iskreno verjame, da je vsa modrost na Vzhodu. Žal pri tem pozabljajo, da realnost družbenih sistemov, kjer te duhovnosti domujejo, ni nič kaj poduhovljena in večji del ljudi živi v bistveno slabšem okolju od nas. Taisti ljudeki se mnogokrat norčujejo iz zahodnih duhovnih smeri in poti samorazvoja in jih mnogi tudi iskreno zaničujejo kot nekoristno kramo. Imajo pravico do tega, dokler ne posegajo v pravice soljudi. Meni se smilijo, kajti Bogu se ne (pravzaprav je Bogu malo mar za te igračkarije okoli tega Bog da ali ne in kako).

Bog je itak vse (in tudi nič), saj vse obsega in vse je v Bogu in iz Boga. Vrhovna resnica nima geografskega porekla in tudi brezčasna modrost biva povsod, samo potruditi se je potrebno...

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če bi se Bog razkril, bi nam odvzel svobodno voljo /možnost izbire/, možnost da vanj verjamemo ali ne, da verjamemo tako ali drugače.

:palec:

Čeprav bo tudi ta čas prišel, vse ima pač svoj čas.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

. dejansko mnogo ljudi, ki se imajo za duhovno napredne iskreno verjame, da je vsa modrost na Vzhodu. Žal pri tem pozabljajo, da realnost družbenih sistemov, kjer te duhovnosti domujejo, ni nič kaj poduhovljena in večji del ljudi živi v bistveno slabšem okolju od nas. Taisti ljudeki se mnogokrat norčujejo iz zahodnih duhovnih smeri in poti samorazvoja in jih mnogi tudi iskreno zaničujejo kot nekoristno kramo.

Ali povedano drugače, med seboj primerjajo vsodnjaške teorije-nauke in zahodno prakso. Ampak problem je vedno praksa. Sevede ne želijo nič slišati o tem, kako kakšna družba funkcionira v realnosti. Še manj pa jih zanima primerjava med samimi učenji. Pri zahodnih učenjih imajo cel kup zgodovinskih presodkov in imajo pred očmi vse zablode, pri vsodnih pa je za njih vse lepo in jim je čisto jasno, da razne karikirane kastne družbe niso to, kar učijo vede. Pri evangelijih, na primer, pa jim ta nivo razumevanja v trenutku izpuhti. Mogoče je to odraz prevelike obremenjenosti z družbo, v kateri živimo? Ker pač cerkev uči, da edino ona lahko razlaga, to pač sprejmejo; in ker jim ni všeč, kako cerkev razlaga, pač zavržejo vse.

 

ma jaz pravim, da ni človeške duše. duše v vseh živih bitjih so po velikosti in kvaliteti enake. razlika je samo, v katerem telesu se nahajajo in koliko so odkrite oz. prekrite z iluzijo oz. neznanjem.

Jest pa pravim, da se duše skozi svoj razvoj kvalitetno razvijajo od bolj preprostih oblik k vse zahtevnejšim. Duša, ki se osvobodi, ko premine enocelična ameba, se pač ne more takoj nato utelesiti v človeškem telesu, daleč od tega. Samo duša, ki je dovolj kompleksna, je lahko človeška duša, in se potem ne more več inkarnirati v živalskem telesu.

 

ne, s tem sem želel povedat, da ima univerzalna duhovna šola, univerzalno spiritualno znanje o Bogu in to ne glede, na katerem koncu planeta se nahaja.

Zanimivo, ampak večinoma ljudje učenje, ki mu sledijo, razglašajo za univerzalno x:o)x

 

Bog je pa mojster vseh mojstrov.

LP :)

Samo eden je Mojster, vsi ostali pa ste bratje in sestre! (kot uči krščanstvo)

 

Z izrazom mojster se preveč opleta.

 

korale so živali, tukaj ni nobenega dvoma.

Saj nism trdu, da korale niso živali, v to sploh ne dvomim.

 

Ampak istočasno so tudi minerali in rastline!

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

in želel sem še povedat, da je v Indiji več ljudi, ki se ukvarjajo samim s sabo kot dušo, kot pa tukaj na ˝zahodu˝.

 

če boš imel čas, se oglasi kaj v Indiji,.... lahko greš pa tudi z mano, pa ti bom pokazal na veliko primerih, da je to res, kar ti zdaj pišem.

 

z veseljem ti vse pokažem :)

Ne vem, če je v indiji res večji delež ljudi, ki se ukvarja z duhovnostjo. Mogoče tako samo izgleda, ker je v indiji materialno šibkejše - nižji standard, manjši BDP na prebivalca. Kaj pa, če je v Sloveniji večji delež (%) ljudi, ki so duhovno bolj razgledani, kot pa v indiji :eek: . Mogoče pa ti niti pa Sloveniji nisi dobro pregledal - ne poznaš vseh. Mogoče zato, ker slediš vsodni vedski šoli, in si mal distanciran do vseh, ki po tvoje kao ne razumejo tvojega pogleda na dušo, ki se po tvoje od človeka vrača v živalsko meso?

 

Bi me pa zanimal kdaj potovati v indijo, ker še nisem bil. Mal širit obzorja nikol ne škodi. Če boš kaj potoval, me mal prej obvesti, če bom imel možnost (dopust, pa to), se ti pa mogoče res pridružim. :palec:

 

preberi kar je napisano, ne kar bi rad prebral,

Oziroma, preberi, kar je napisano, ne tisto, kar te drugi hočejo prepričati, da je napisano!!!

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Samo eden je Mojster, vsi ostali pa ste bratje in sestre! (kot uči krščanstvo)

 

Z izrazom mojster se preveč opleta.

 

Tako uči krščanstvo, ne pa Jezus Kristus.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Povsem se strinjam z zgoraj navedenim, pa še to - v Sloveniji, / kot tudi povsod na zahodu/ so naše estradne zvezde in podoben sloj nacionalne šminke prisotne vsekakor na vseh področjih "popularne " in medijsko razširjene duhovnosti. Koliko pa se s tem ukvarjajo in so sploh seznanjeni, je pa povsem druga, nedorečena zgodba. In to nima v sloveniji nobene zveze z duhovnostjo, temveč show biznisom.

xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tisti BDP sem hotel že sam komentirat. Lahko je mislil kao če nimajo materialnega bogastva, avtomobilčkov, da bi se z njimi igrali, potem jim pač ne preostane nič drugega, kot da se grejo duhovnost.

 

Ampak ni čisto tako... material je slepilo za druge... za lastnika nikoli... to ve vsak lastnik porscha x:px

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne vem, če ima beseda "duhovnost" ali "religija" ravno toliko pomena, da bi označeval kdo je bolj veren, ozaveščen, kdo pozna božje zakone...

 

Na vzhodu so ljudje bolj v stiku z temi raznimi oblikami duhovnosti, kar sem jaz razumela kot to, da jim je to kot hrana - nekaj kar človek potrebuje kot nujo v življenju. So pa ljudje na vseh koncih sveta dobri in prijazni.

 

Materialnost in duhovnost se ne izključujeta...so pa večje pasti v okolju, kjer imaš vse. V indiji sem srečala mlado punčko. Rekla je : "Nikoli, nikoli ne bi šla živet v Evropo!!! Tisti svet ni zame, ljudje so tako materialni." Takoj je sprejela ponudbo, da ji kupim nove čeveljčke. Drug dan jih je hotela vrniti :"Očka me je učil, da naj ne sprejemam denarja od tujcev." "Ok, ampak zdaj so tvoji..." sem rekla.

"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kabalist, še bolj enostavno: BOG JE VSE KAR JE

Samo kako bi to razložil krščansko vzgojenemu človeku, ki vrjame v neko skoraj vsemogoče maščevalno bitje, je pa mal težje. Kako bi vi to razložili?

 

Čeprav pa budisti verjamejo drugače, reinkarniraš se lahko tudi v ščurka. Zakaj bi konec koncev delali razlike med živalimi in ljudmi. VSE JE ENO, VSE JE BOG.

"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski

"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain

"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose

Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?

- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.

Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če sem prav razumel povezuješ duhovnost z nižjim BDPjem torej z duhovnostjo se, če sem spet prav razumel, po tvoje ukvarjajo tisti, ki so na materialnem področju luzerji, oz. ki izhajajo iz socialno šibkejših slojev?

Napisu sem, da mogoče SAMO IZGLEDA indija bolj poduhovljena, ker je revnejša, in se večina ljudi trudi zgolj za preživetje, ne za materialno blaginjo.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če si to hotel povedati, naj ti povem, da so vsi Avatarji Buddhe, Paramhanse v Indiji iz kaste Braminov, oz vsaj iz kaste Kshatrij, naj si bo to sam Šakjamuni, pa Babaji, pa Sri Yukteshwar, Mahaprabhuji sri deep Narayan, pa od Joganande Maharishija, Rajneesha dalje, mnogi od njih so bili kot Šakjamuni kraljeviči, drugi sinovi maharadž in tako dalje...

 

Pa tudi tisti, ki so modrosti vzhodnjaške filozofije širili preko luže in v Evropo, so se za ta korak, po moje odločili, ker so vedeli, da jih v ZDA in v Evropi, ne bodo začeli slediti ravno tisti z najnižjim BDPjem..

 

V Sloveniji je duhovnost jako prisotna, kar je bilo moč videti na dirki Power class 1 v Portorožu.. cvet duhovnih japijev se je zgrnil na košček obale x:Dx

 

Mislim, drznil bi se reči celo, da smelo ugotavljam, da se 80% duhovnih aspirantov na slovenskem oglaša tukaj v LNFju ostalim se pa malo bolj ali manj sanja ne kaj ta beseda pomeni x:)x

Pa veš, kolko je ljudi v indiji :eek:

In kakšna je verska oziroma duhovna praksa večine ljudi. Pa kastni sistem, blazno poduhovljen :vragec:

 

Splošno stanje je povsod slabo.

 

Glede na veliko število prebivalstva v indiji, sem posebej poudaril delež v %.

 

In vsi tvoi argumenti se porazgubijo v velikem številu prebivalstva v indiji.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kok se šele bog smeji našim razpredanjim x:Dx :palec:

 

bom dodala citat enega budista, s katerim imam zelo poučen pogovore xsrcx :vio:

 

 

Treba se je le vrašati in odgovor vedno pride. Če spustiš luč popolnoma vase, opaziš, da si del boga.

Dostikrat odgovori pridejo v obliki in tak čas, ko ne pričakuješ.

Človekova iskanja so človeku vidna in božji odgovori so mu nevidni.

Šele, ko je obratno, se bog v človeku razkrije in si Zbogan v bogu...

Kdo je ustvaril boga, zakaj ga je ustvaril.

Vprašanja bogu in vedno le bogu, so pot boga.

 

xrosex

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če si to hotel povedati, naj ti povem, da so vsi Avatarji Buddhe, Paramhanse v Indiji iz kaste Braminov, oz vsaj iz kaste Kshatrij, naj si bo to sam Šakjamuni, pa Babaji, pa Sri Yukteshwar, Mahaprabhuji sri deep Narayan, pa od Joganande Maharishija, Rajneesha dalje, mnogi od njih so bili kot Šakjamuni kraljeviči, drugi sinovi maharadž in tako dalje...

Ravno v tem je hec. Mnogi znate na izust našteti predstavnike vzhodnjeških duhovnih učenj, a o zahodnih se mnogim najbrž kaj veliko ne sanja. Ne smete pozabiti, da se lahko v Indiji z duhovnostjo ukvarjajo samo pripadniki najvišje kaste (tako zapoveduje njihov sistem, dasiravno se sistem počasi rahlja zaradi posnemanja zahodnih družbenih vzorcev - sociologi bi lahko o tem rekli kakšno).

Osebno mislim, da bi moral vsakdo, ki se gre vzhodno duhovnost, spoznati duh družbe, iz katere taista duhovnost izhaja. Fino je sanjariti o "lepotah" Indije v varnem zavetju zahodnega socialnega varstva. Fino je nakladati, kako smo na Zahodu prežeti z materializmom, kako je naša duhovnost ničvredna in pokvrajena, a istočasno uiživati posledice taiste zahodne duhovnosti. Socialni transfereji, zdravstveno in socialno zavarovanje, nadomestila za brezposelnost so posledica krščanskega moralnega sistema. Hinduizem tega ne pozna, kajti kastni sistem je glede tega jasen. Tvoje življenje je odvisno od tega, v katero kasto re rodiš in tvoje sposobnosti pri tem nimajo kaj veliko. Vse upe polagajo v reinkarnacijo, ki je lep izgovor za tlačenje. Danes je Indija eno hitreje rastočih gospodarstev zaradi svojega neoliberalizma, saj raste preko hrbta revnih. Inidija raste, a ne zaradi sledenja tradiciji, temveč taradi posnemanja zahodnega kapitalizma 19. stol., obdobja praakomulacije. Njihove gate kupite za drobiž, ker tamkajšnja delovna sila temelji na suženjskemu odnosu in zlorabi otroških parov rok. V tem dejstvu pa ne vidim nič poduhovljenega.

A Bog je za vse enak, samo vsakdo ima o njegovi (njeni) prisotnosti drugačno predstavo. V naši zahodni duhovnosti je Bog vseprisoten in nima kastnih ali rasnih predsodkov. To je silno velik napredek. Pomislite! Doživetje Boga ni odvisno od družbenega statusa (pripadnosti bramanski kasti), temveč osebnega napora skozi moralnost, etičnost in predanost.

A v varnem zavetju "gnilega " zahoda se je pač udobno iti nekaj, kar ne zahteva popolnega napora. A je razlika med duhovno rekreacijo in med duhvnim naporom, postati boljši, načelnejši človek.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec:

Lepo napisano, zelo razumljivo, eden od sestavkov na tem forumu, pod katerega bi se mirno podpisal; in to v celoti, ne bi nič odvzel!

 

Osebno mislim, da bi moral vsakdo, ki se gre vzhodno duhovnost, spoznati duh družbe, iz katere taista duhovnost izhaja. Fino je sanjariti o "lepotah" Indije v varnem zavetju zahodnega socialnega varstva. Fino je nakladati, kako smo na Zahodu prežeti z materializmom, kako je naša duhovnost ničvredna in pokvrajena, a istočasno uiživati posledice taiste zahodne duhovnosti. Socialni transfereji, zdravstveno in socialno zavarovanje, nadomestila za brezposelnost so posledica krščanskega moralnega sistema. Hinduizem tega ne pozna, kajti kastni sistem je glede tega jasen.

Sploh tole lepo povzame bisto :palec:

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jezus sam pravi: Vi ste bogovi in: vse to in še več boste vi počeli.

 

Res je, ampak niti svojim najbližjim učencem ni dovolil, da jih ljudje kličejo učitelj, kot so klicali farizeje in pismouke;

 

6 Radi imajo častno mesto na gostijah, prve sedeže v shodnicah, 7 pozdrave na trgih in da jim ljudje pravijo ›rabi‹. 8 Vi pa si ne pravite ›rabi‹, kajti eden je vaš Učitelj, vi vsi pa ste bratje. 9 Tudi na zemlji nikomur ne pravite ›oče‹, kajti eden je vaš Oče, ta, ki je v nebesih. 10 Tudi si ne pravite ›vodnik‹, kajti eden je vaš Vodnik, Mesija.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Res je, ampak niti svojim najbližjim učencem ni dovolil, da jih ljudje kličejo učitelj, kot so klicali farizeje in pismouke;

 

6 Radi imajo častno mesto na gostijah, prve sedeže v shodnicah, 7 pozdrave na trgih in da jim ljudje pravijo ›rabi‹. 8 Vi pa si ne pravite ›rabi‹, kajti eden je vaš Učitelj, vi vsi pa ste bratje. 9 Tudi na zemlji nikomur ne pravite ›oče‹, kajti eden je vaš Oče, ta, ki je v nebesih. 10 Tudi si ne pravite ›vodnik‹, kajti eden je vaš Vodnik, Mesija.

Po mojem gre tu za to, da obstaja samo en vir znanja - Bog. Seveda ni hotel, da bi se učenci enačili s posvetnimi farizeji.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nebi rekla glih hecn x:)x sam malo preveč stremi sam v eno točko in ne zna zajeti celotnega pogleda :vio: plus išče nekoga ki bi ga razumel x;)x

 

:palec:

 

Spešli to Janardan: nč ne menim, oziroma so vse že drugi povedali....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Po mojem gre tu za to, da obstaja samo en vir znanja - Bog. Seveda ni hotel, da bi se učenci enačili s posvetnimi farizeji.

obstaja samo en vir vsega...."znanja" in "neznanja"....."vsega" in "niča".....vir "modrosti", kjer vsaka dvojnost postane enost x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

obstaja samo en vir vsega...."znanja" in "neznanja"....."vsega" in "niča".....vir "modrosti", kjer vsaka dvojnost postane enost x:)x

Ja, ultimativno je res tako.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsaka družbena ureditev ima svoje farizeje. To mnoraš vzeti v zakup. Vedno se pač najde nekdo, ki hoče intepretirati nekaj, kar je že intepretirano. prodajalci resnice obstajajo v vseh sistemih in na vseh geografskih širinah. razlike so samo v podrobnostih in vrsti vazelina... x:Dx
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

definitivno je tako in nič drugače.... :palec:

"tako je" je zelo individualen pojem....dojemanje tvojega "tako je" je sigurno drugačno od dojemanja mojega "tako je"...in drugačno od njegovega dojemanja "tako je"....na koncu je tako, da je "je tako" drugačen od "definitivno je tako"....ali enak...je tako ali ni tako? x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...