Skoči na vsebino

Bog


anarhist

Recommended Posts

Kaj je Bog x?x Povzetek iz Pogovori z Bogom...

 

Pred velikim pokom je bilo vse kar je v obliki visokovibrirajoče energije, skoncetrirane na velikosti zrna graha, imenovane antimaterija. Po velikem poku, t.j. od takrat naprej ko mi štejemo linearen čas (kar itak ni), se vesolje širi in del te visoko-vibrirajoče energije je zgubilo svojo visoko frekvenco in se materiializiralo... t.j. nastali so kemijski elementi, spojine, plini, planeti, zvezde, osončja, galaksije, njih jate in tako naprej in nazaj. Torej, vse kar je in kar ni, je nastalo iz tistega zrna antimaterije, ki je Bog. Trenutno se vesolje širi a obstaja dovolj antimaterije oz. temne snovi z maso, da se bo vesolje sesedlo nazaj v svoje prvotno stanje. To opisuje kot dihanje Boga... vdih, izdih. In to v neskončnost... xrolleyesx

 

OK... mene pa bega še vedno nekaj drugega. Zakaj sploh mora biti ta mali grahek nekje tam v neskončni črnini. Kdo je postavil grah tja x?x A je Bog tako vsemogočen, da je ustvaril samega sebe iz NIČ x?x In zakaj se potem ne izniči x?x Kakšen smisel ima naše delovanje whatsoever x?x OK... dviganje zavesti itd, bla, bla, bla... ampak kaj bomo potem, ko bomo iz svoje zavesti gledali "vštric" s Himalajo x?x Rešili bomo svet lakote, tehnologija bo omogočila lahkotno življenje, težaško delo bo ukinjeno, bolezni bodo nadzorovane, rešili bomo ozonsko luknjo, hladna fuzijo bo omogčila praktično neomejene vire energije, za vojne ne bo potrebe ne volje, po planu Celestinske prerokbe se bomo na koncu zvibrirali v samo misel... ampak kaj potem x?x Bomo samo meditirali, ljubili Boga, sebe in drug drugega in oh in sploh x?x Zakaj ne bi vsemogočen stvarnik pri naslednjem izdihu raz-stvaril tisti majhen grahek sebe in pustil za seboj ne prostora, ne časa, ne nas, materije, zvezd, planetov, niti vakuuma ne... še NIČ naj vzame s seboj... x;)x

 

Ok, da ne pišem dolgega filozofskega traktata... zakaj bi vibrirali če lahko brlimo x:Dx x:px

 

P.S.

Pa glede seksa omenja... namen seksualnosti je U Ž I T E K in ne razmnoževanje :palec: LIBIDO rula so oder so x;)x Priporoča tudi mastrubacijo... naj sokovi zalijejo rodno grudo x:Dx Zelo človeški Bog... je pa vseeno boljši kot župnikova pridiga (ki je zavezan celibatu) o spolnosti :xx!:

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x8Dx heh pričamo priču

 

 

kdaj ti je kaj v užitek, kadar stvar obvladaš xrolleyesx al si rojen talent ali pa srečko al pa neutrudni garač, še nartabolj, če si kombinacija vseh treh...

 

 

toliko o seksu, o bogu danes ne bi nič, sva rahlo skregana, me je zapustu, pa ga nočem obirat, ker glih ni prisoten x:o)x

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Torej si skregana sama s sabo, si se zapustila, pa se nočeš obirat, ker glih nisi prisotna... xrolleyesx

 

Pobotaj se x!x Ne se "zapstit" x!x Bodi prisotna x!x x:Dx x:px x;)x

 

tut ti si bla v tisti antimateriji v velikosti graha x;)x... tut ti si Bog x;)x

 

baje xrainbowx

 

Uff, grem spat x^x

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek: kakšen napuh veje iz tvojih besed :o|o:

 

kar se tega ti če , mi bolj sede Kabalistova razlaga privatnih nebes in pekla in iz tega posledično tudi čist privatnega bogeca xcivx

 

 

Tale Walshev je eno mičkeno razuzdan pa pa nagajiv, praksa kaže , da dolgoročno ne da kakega večjega napredka x;)x

 

Sme čitali Walsha , po moje je kr fajn tip, sam da ma pa lih vse čipe pošlihtane ,pa da je lih vse zlato kar je naprintal :vio: pa ne bi lih zagovarjala

 

 

x;)x

 

 

vsi prisotni in prisebni, pa zato nismo bogovi, sam gasilci x:o)x

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x;)x

vsi prisotni in prisebni, pa zato nismo bogovi, sam gasilci x:o)x

ko sem bil še majhen....sem hotel biti gasilec....sam zdaj....ko sem starejši in pametnejši in modrejši x:Dx ....pa sem rajši bog...v bistvu ni nobenega pametnega razloga zakaj ne bi bil x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek: kakšen napuh veje iz tvojih besed :o|o:

 

kar se tega ti če , mi bolj sede Kabalistova razlaga privatnih nebes in pekla in iz tega posledično tudi čist privatnega bogeca xcivx

Tale Walshev je eno mičkeno razuzdan pa pa nagajiv, praksa kaže , da dolgoročno ne da kakega večjega napredka x;)x

 

Sme čitali Walsha , po moje je kr fajn tip, sam da ma pa lih vse čipe pošlihtane ,pa da je lih vse zlato kar je naprintal :vio: pa ne bi lih zagovarjala

x;)x

vsi prisotni in prisebni, pa zato nismo bogovi, sam gasilci x:o)x

 

Glede Walsha, on zna zastaviti vprašanje in najti odgovor iz vibracij Vesolja. Je pa njegova personalizacija boga s smislom za humor malo mimo.

Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek: kakšen napuh veje iz tvojih besed :o|o:

 

Kakšen x?x x:Dx

 

Vidim dve opcije....

 

1.prvi smeško bi moral kazati zobe in potem štekaš, da sem se zezu

 

2.misel, da si del Boga ti je nagnusna in predmet napuha

 

Če je prva je pač prva so help me God x:px , če je druga je pač druga (in imava različna vrednostna merila)... so help us God x:px x:Dx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no...saj tudi kabala je čista fantazija...

Niti ne. A naj takoj pripomnim, da tudi joga, Zen ipd. niso fantazije, temveč celoviti sistemi, ki imajo svoje simbolno in praktično ozadje. Fantazije, katere producira množica novodobnih duhovitnežev so posledica delnega razumevanja katerega od delujočih celovitih duhovnih sistemov in mešanju delcev več njih v nek zdriz. Samo v knjigarno s tovrstno literaturo je treba iti.

Kabala je napr. osnova vse zahodne znanosti in najsodobnejša odkritja recimo s področja kozmologije, jedrske fizike, astrofizike in podobnih znanosti empirično potrjujejo, kar ima v Kabali že dolgo brado. Nadalje je kabalistična anatomija duše temelj sodobne klinične psihologije in njenih derivatov.

Vsekakor ni joga nič manj celovita, samo drugačen simbolni sistem uporablja, kjer so iste stvari drugače povedane.

Kdo je omenil kakšno trojstvo v zvezi z Bogom?

Ostalo itak potrjuje moje mišljenje... x:Dx

on zna zastaviti vprašanje in najti odgovor iz vibracij Vesolja

Ni pomembno, kaj zan nekdo narediti. Pomembno je, kaj TI znaš narediti.

Naj ponovim. Duhovitniška latovščina o takšnih ali drugačnih vibracijah je posledica pomanjkanja dejanskih izkušenj in znanja. Um na osnovi nepopolnih podatkov in nepopolnega postopka vedno ustvari nek približek, ki je še bolj nepopoln. Zgodovina duhovnosti je polna tega...

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Niti ne. A naj takoj pripomnim, da tudi joga, Zen ipd. niso fantazije, temveč celoviti sistemi, ki imajo svoje simbolno in praktično ozadje. Fantazije, katere producira množica novodobnih duhovitnežev so posledica delnega razumevanja katerega od delujočih celovitih duhovnih sistemov in mešanju delcev več njih v nek zdriz. Samo v knjigarno s tovrstno literaturo je treba iti.

Kabala je napr. osnova vse zahodne znanosti in najsodobnejša odkritja recimo s področja kozmologije, jedrske fizike, astrofizike in podobnih znanosti empirično potrjujejo, kar ima v Kabali že dolgo brado. Nadalje je kabalistična anatomija duše temelj sodobne klinične psihologije in njenih derivatov.

Vsekakor ni joga nič manj celovita, samo drugačen simbolni sistem uporablja, kjer so iste stvari drugače povedane.

sprejemam vse te "duhovitostne" smeri...in kabalo...in zen...in jogo...kot celovite sisteme....ki so najprej bazirali na fantazijah starodobnih "duhovitnežev....in se potem razvile v celovite sisteme...tako bodo tudi fantazije novodobnih "duhovitežev"...enkrat postale celoviti sistemi x:)x

 

p.s. vsi ti celoviti sistemi....so samo približek....sistema enosti....v bistvu so ti sistemi čisto nepotrebni...ker najboljši sistem za sebe smo itak sami sebi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sprejemam vse te "duhovitostne" smeri...in kabalo...in zen...in jogo...kot celovite sisteme....ki so najprej bazirali na fantazijah starodobnih "duhovitnežev....in se potem razvile v celovite sisteme...tako bodo tudi fantazije novodobnih "duhovitežev"...enkrat postale celoviti sistemi x:)x

 

p.s. vsi ti celoviti sistemi....so samo približek....sistema enosti....v bistvu so ti sistemi čisto nepotrebni...ker najboljši sistem za sebe smo itak sami sebi

 

in če nadaljujem... sami vse vemo, sami vse znamo, vse je v nas, kot ena pahljača.... zdaj eni so duhoviti, drugi duhovni.... vse to so le variacije, na nakoncu smo vsi eno....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

in če nadaljujem... sami vse vemo, sami vse znamo, vse je v nas, kot ena pahljača.... zdaj eni so duhoviti, drugi duhovni.... vse to so le variacije, na nakoncu smo vsi eno....

edino s tem...na koncu...se ne bi strinjal...eno smo že...vedno bomo...in smo vedno bili....naša izbira pa je...ali hočemo tako živeti ali ne x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

edino s tem...na koncu...se ne bi strinjal...eno smo že...vedno bomo...in smo vedno bili....naša izbira pa je...ali hočemo tako živeti ali ne x:)x

 

Ja mogoče nisi dobro prebral, ali pa sem jaz preveč "pesniško" napisal...

Torej "na koncu smo vsi eno" je bilo mišljeno v kontekstu: "če potegnemo črto pod vse, ugotovimo, da smo, smo bili in vedno bomo eno......"

Zdej tudi če se ne strinjaš s tem, ker sva eno, me to ne moti....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja mogoče nisi dobro prebral, ali pa sem jaz preveč "pesniško" napisal...

Torej "na koncu smo vsi eno" je bilo mišljeno v kontekstu: "če potegnemo črto pod vse, ugotovimo, da smo, smo bili in vedno bomo eno......"

Zdej tudi če se ne strinjaš s tem, ker sva eno, me to ne moti....

itak se vedno strinjam z vsem...in enim.....samo je včasih to dolgočasno....pa si ga malo bluzim x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sprejemam vse te "duhovitostne" smeri...in kabalo...in zen...in jogo...kot celovite sisteme....ki so najprej bazirali na fantazijah starodobnih "duhovitnežev....in se potem razvile v celovite sisteme...tako bodo tudi fantazije novodobnih "duhovitežev"...enkrat postale celoviti sistemi

Preden postaviš takšno pavšalno tezo, bi ti priporočal, da se malce seznaniš z antropologijo religije in podobnim. Na tem forumu ne morem o tem na dolgo in široko pisati, saj fprum ni temu namenjen. Naj ti samo namignem... Najprej je bila animalistična prareligija... Ti pa tako na pamet nizaš svoje trditve, kar vsekakor ne doprinese h kvaliteti verodostojnega dialoga.

če potegnemo črto pod vse, ugotovimo, da smo, smo bili in vedno bomo eno......

Vsekakor je vsakdo od nas izenačena enačba. Dasiravno svet razumemo binarno v skladu z linearnim determinizmom, so vsa nasprotja na koncu osrediščena in presežena. Tako uči dialektika in tako govorijo vsaka na svoj način vse celovite duhovne poti. dejavni svet je takšen zato, ker se neprestano izravnavajo drobna nasprotja, ki se ob hitrem izginevanju tudi hitro pojavljajo in to žene svet naprej.

po mojem moramo zvedet....kdo nismo...da vemo kdo smo

Zakaj bi se kdo obremenjeval s tem, kaj ni? Po mojem je ugodneje, da najdemo svoj namen in mu sledimo. Iskanje tega, kar nisem vedno vodi v nekoristen konflikt in brezplodno streljanje mimo tarče. Čemu bi samemu sebi grenil življenje?

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Preden postaviš takšno pavšalno tezo, bi ti priporočal, da se malce seznaniš z antropologijo religije in podobnim. Na tem forumu ne morem o tem na dolgo in široko pisati, saj fprum ni temu namenjen. Naj ti samo namignem... Najprej je bila animalistična prareligija... Ti pa tako na pamet nizaš svoje trditve, kar vsekakor ne doprinese h kvaliteti verodostojnega dialoga.

 

se opravičujem...ker nizam "svoje" trditve...in kvarim kvaliteto verodostojnega dialoga....ampak drugače kot iz sebe res ne znam....se opravičujem še enkrat

 

p.s

ej ...mogoče bi mi pa lahko kak zanimiv kabalističen tekst predlagal....da se malo omejim z njim...in neham krivoversko razmišljat

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Preden postaviš takšno pavšalno tezo, bi ti priporočal, da se malce seznaniš z antropologijo religije in podobnim. Na tem forumu ne morem o tem na dolgo in široko pisati, saj fprum ni temu namenjen. Naj ti samo namignem... Najprej je bila animalistična prareligija... Ti pa tako na pamet nizaš svoje trditve, kar vsekakor ne doprinese h kvaliteti verodostojnega dialoga.

 

Vsekakor je vsakdo od nas izenačena enačba. Dasiravno svet razumemo binarno v skladu z linearnim determinizmom, so vsa nasprotja na koncu osrediščena in presežena. Tako uči dialektika in tako govorijo vsaka na svoj način vse celovite duhovne poti. dejavni svet je takšen zato, ker se neprestano izravnavajo drobna nasprotja, ki se ob hitrem izginevanju tudi hitro pojavljajo in to žene svet naprej.

 

Zakaj bi se kdo obremenjeval s tem, kaj ni? Po mojem je ugodneje, da najdemo svoj namen in mu sledimo. Iskanje tega, kar nisem vedno vodi v nekoristen konflikt in brezplodno streljanje mimo tarče. Čemu bi samemu sebi grenil življenje?

 

Hja Kabalist, se mi zdi, da prihajaš v kolizijo s samim seboj, najprej omenjaš dialektike, kako nasprotja, konflikti ženejo svet naprej, nato pa v naslednjem odstavku poveš, da so konflikti nekoristni.... ne vem razmisli malo o tem...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zakaj bi se kdo obremenjeval s tem, kaj ni?

Čemu bi samemu sebi grenil življenje?

 

a sem kje napisal...da se obremenjujem..in samemu sebi grenim življenje...ker razmišljam iz sebe in s svojo glavo..

 

p.s. hecn si mi...še skoz...čeprav ti ta slepa vera v tvoj kabalističen prav jemlje majhen delček simpatičnosti...in ne pozabi...nekoč je bila kabala fantazija...in v moji glavi bo tudi ostala...tako kot vsi celoviti, spoštovanja vredni duhovni sistemi x:)x lennon je eno fajn pesmico napisal....imagine

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...