Skoči na vsebino

Bog


anarhist

Recommended Posts

Joj, si narobe zastopil. Gotovo je med vami ljubezen, ampak ne med vašimi telesi. Če bi bila tvoja žena samo telo, misliš, da bi ljubezen ostala? Mogoče bi bilo navezanost na telo, kaj več pa težko. Zakaj ljudje jokajo, ko kdo umre? Telo je še vedno tam. Sicer ne odgovarja na klice in ne hodi v službo, ampak še vedno JE. Energija pa se je spremenila.

Aja, še to, zakaj misliš, da tvoja žena ni popolna? Sicer je ne poznam, ampak ne vem, kaj bi ji lahko manjkalo.

Veliko lepih trenutkov z družino.

 

Hojla Anarhist

 

Jaz sem človek in moje telo je del mene in ga pravtako ljubim in, ja, tudi moja žena je človek in moja sinova sta takisto. In predstavljati si, da je žena samo telo, je malo out, ker ni, a je ravno tako out predstavljati si, da njeno telo ni del nje, vsaj dokler je živa rajtam.

 

Kako je s popolnostjo? Seveda je vsakdo v določenem trenutku točno tak kot je, a prepričanje o popolnosti zna biti cokla. "Sem popoln tak kot sem", bi znal razumeti, da ni ničesar, kar bi bilo dobro spremeniti. Kar ne drži. Vsi člani moje družine imamo še kar kaj senc, ki jih spreminjamo v sonca in sonc, ki jih "glancamo" /če sem iskren, jaz ne poznam nikogar, ki bi ne mogel še kaj postoriti s samim seboj/. O tej popolnosti sem pisal in ne mi odgovarjat, kako da je duša pa popolna, ker ni, ker če bi bila, bi ne bila tu. Tako verjamem.

 

Hvala za lepe želje

 

butl xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj pa ljubezen do sebe?

 

Ante, kaj razumeš pod "ljubezen do sebe". Kaj naj bi po tvojem počel človek, ki se ima rad, kako to izkazoval?

 

Boga tudi ne bom začel spoznavati, dokler mi nekdo ne da definicije. Temu je bila tudi namenjena ta tema.

 

Še najbolj všeč mi je bila tale relativno racionalna definicija, ki sem jo nekoč nekje slišal: Bog je ustvarjalna sila v vesolju, ki svoje ustvarjanje načrtuje in izvaja."

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hojla Anarhist

 

Jaz sem človek in moje telo je del mene in ga pravtako ljubim in, ja, tudi moja žena je človek in moja sinova sta takisto. In predstavljati si, da je žena samo telo, je malo out, ker ni, a je ravno tako out predstavljati si, da njeno telo ni del nje, vsaj dokler je živa rajtam.

 

Kako je s popolnostjo? Seveda je vsakdo v določenem trenutku točno tak kot je, a prepričanje o popolnosti zna biti cokla. "Sem popoln tak kot sem", bi znal razumeti, da ni ničesar, kar bi bilo dobro spremeniti. Kar ne drži. Vsi člani moje družine imamo še kar kaj senc, ki jih spreminjamo v sonca in sonc, ki jih "glancamo" /če sem iskren, jaz ne poznam nikogar, ki bi ne mogel še kaj postoriti s samim seboj/. O tej popolnosti sem pisal in ne mi odgovarjat, kako da je duša pa popolna, ker ni, ker če bi bila, bi ne bila tu. Tako verjamem.

 

Hvala za lepe želje

 

butl xsrcx

 

Se strinjam.

 

Če čakaš pa definicijo, se boš pa, po mojem, kar načakal. Meni je to bolj stvar občutenja, ko pa hočem to prenesti v besede, se mi pa vedno zazdi nezadostno :8):

 

Ron Smothermon pravi: "Ali je Bog vse, kar je, ali pa ga sploh ni."

Ampak, če rečemo, da je Bog vse, kar je, kako bi potem razložili ateiste?

 

družbene norme :sick: :sick:

Življenje brez zahtev je lepo.

 

O, to pa. Čeprav, dokler bo um, bodo norme, tudi pri meni.

Žal.

Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se strinjam.

Ron Smothermon pravi: "Ali je Bog vse, kar je, ali pa ga sploh ni."

Ampak, če rečemo, da je Bog vse, kar je, kako bi potem razložili ateiste?

Ja res, vprašanje je: Kje pa Boga ni?

Ateist je pa Bog, ki se igra skrivalnice sam s sabo.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ante, kaj razumeš pod "ljubezen do sebe". Kaj naj bi po tvojem počel človek, ki se ima rad, kako to izkazoval?

Moja varianta: Človek ima sposobnost razločevanja in naj jo uporabi za to, da se izogiba stvarem, ki ga slabijo. Zavedajoč se, da ima vsaka misel, beseda, dejanje svoje posledice, si prizadeva za delovanje v resnici, poštenosti in nenasilju v svojem življenju.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pri tej temi me še nekaj zanima. Vsi vemo, kakšno navdušenje in veselje ljudje občutimo, ko dobimo novo hišo, avto, žensko/moškega in podobno. Pa kdo občuti tudi takšno navdušenje, da bi spoznal Boga? Je kdo že vložil toliko energije v to, da bi spoznal Boga, kot je, na primer, vložimo v pridobitev neke nove stvari?? x?x

 

 

Seveda , Antonius BRAVO, to je tema za premislek.Moram dodati,da sem pred leti sama bila prepričana,kako mi bo nova hiša prinesla tisto srečo, katera je takrat po moje bila višek sreče,ki jo človek lahko doživi. Mislila sem ,da bo to to, ampaknisem si mogla predstavljati kako sem se uštela.

 

 

Še zdaleč ni tako ,kajti danes imam vedenje, da vse materijalno,karkoli to že bilo,ni tisto,kar nam prinese to ,kar iščemo .Ljudje se kaj kmalu naveličamo še tako čudovite igrače ali še tako dragocene stvari, ter stremimo po še več ,pač odvisno od apetitov posameznika. Nekdo lahko dobi še takšno lepotico,pa se je bo kaj kmalu naveličal, ker je kakor mislil, da je ona tisto ,kar išče.

 

Moram povedati še to tista moja hiša mi je danes v breme,ker sem spoznala,da to ni to ,kar sem želela,ali kar me osrečuje.Sem pa nekje globoko v sebi spoznala, da takrat, ko delim z svojimi bljižnjimi smeh in radost in takrat, ko v globoki meditaciji čutim ,da sem povezana z vesoljnim svetom,pa saj ni besed,katere bi to lahko opisale. Vem pa tudi to, da če bi vsak dan namenili samo eno besedo zahvale bogu za vse lepote s katerimi nas je obkrožil, bi sigurno hitreje dojeli, kaj je to, kar nas osrečuje,kajti ljubezen smo mi in ljubezen je v nas samih.

 

Pa še nekaj , če bi se samo na trenutek zaustavili in resnično pogled usmerili navznoter ,na navzven, kot smo naučeni, takrat bi zasigurno svet bil lepši. Saj ni drugega spregledali smo bistvo, čeprav je vse z razlogom, in vse je tako prav. :palec: :palec: :palec:

MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nisem misli tarnanje in obremenjevanje , temveč svet pač sprejmeš tak kot je/ ga ozavestiš / in ne živiš nekje v "rožicah "/nekako zatiskati si oči/ , ker je potem realnost pretrda. Mislim, da ni glih tko, da te samo sreča obkroža, takega ni...le če si jo ti namisliš- so srečni, manj srečni in povsem žalostni dogodki in prebliski, ker slike okoli nas niso risane samo v svetlih barvah.Seveda ni prav , da je človek pesimist/ preveč/ nekje je treba najti srednjo pot -poznaš realnost, poskušaš živeti srečno, obenem pa mislim, da moraš tudi biti pripravljen na soočanje z kruto stranjo sveta... vsaj pri meni je tako...no ja, nisem pa preveč zaupljiv glede ljudi in sveta nasploh, ne vem , če je na splošno tega vredno. Živeti naj bi bilo lepo, seveda, samo tko si moramo sami ustvariti... No, saj verjetno imaš prev, preveč se obremenjevat z nelepimi stvarmi je morda nespametno, ker imamo prekratko življenje.

Je pa tko- kar se tiče boga in ljubezni- še vedno trdim , da je potrebno začeti pri sebi, pri ljubezni do otipljivih-fizičnih stvari/ tle še vedno mislim soljudi / in potem šele pride na vrsto ljubezen do tistega, ki naj bi to skup spravil.Kajti začeti pri bogu in ne spoštovati osnovnih pravil ali nagibov v življenju ter življenja okoli nas, mislim - je povsem neiskreno in potem je govoriti o ljubezni brez veze.

Ha, živeti z vero, saj kdo pa misliš , da nima določene vere- upanja, saj bi potem nihče ne stremel po ničemer na zemlji pa tudi ne po onem izven materije. Nismo glih fijakarski konji , kajne ?

ja, lepo bodi

xegox

 

 

S kruto realnostjo se vsi soočamo ,da na za dnem, dovolj da si prižgeš TV pa si že tam , koliko mrtvih je bilo danes in zaradi kakšnih neumnosti se ljudje kregajo?

 

Ne misli, da nimam pojma o realnostih, saj sem sama bila deležna še preveč krutih.Razlika je v tem ,kako to sprejemaš.Realno si pa sam življenje naravnaš po svojih merilih.Če si želiš biti srečen si pač srečen.

 

Kaj se pa pravil tiče, je pa tako zelo enostavno.MISLI DOBRO, DELAJ DOBRO IN BODI DOBER.

 

ČE PA ČAKAŠ NA KRUTOST JO BOŠ TUDI DOBIL.

MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a v nebesih majo tud sindikat...

se ve kdo je predcednik uprave...

sam člani nadzornega sveta mi niso znani,,,

in kdo jih postavlja,,,

pa ja ne mi zemljani x:Dx

 

me mau matra tisto:-

KAKOR V NEBESIH TAKO NA ZEMLJI :(

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moja varianta: Človek ima sposobnost razločevanja in naj jo uporabi za to, da se izogiba stvarem, ki ga slabijo. Zavedajoč se, da ima vsaka misel, beseda, dejanje svoje posledice, si prizadeva za delovanje v resnici, poštenosti in nenasilju v svojem življenju.

 

 

:eek: kaj je resnica, kaj poštenost in kaj nenasilje?

 

največ laži in krutosti in sprenevedanja.....zaradi teh oslarij....v imenu ljubezni, dobrote in resnice...

 

 

 

***

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek: kaj je resnica, kaj poštenost in kaj nenasilje?

A zdaj boš pa rekla, da ne veš? :eek:

 

Aha, bi lahko tole malo obrazložil?

Hm, v bistvu težko. Kaj pravzaprav ni jasno?

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ANARHIST ĆAO

 

Prvo postavi definicijo sebe pa ti bo definicija boga malo jasnejša!

 

PA UŽIVAJ :inocent: x:Ix

MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Definicije :eek:

 

x:o)x

 

Ja, ker se mi zdi brez definicije isto, kot če bi iskal Gorazda Kranjca.

 

Hm, v bistvu težko. Kaj pravzaprav ni jasno?

 

Če rečemo, da je Bog vse kar je, torej ateisti zanikajo vse, kar je. To me čudi, ker poznam kar nekaj ateistov in nimam tega občutka.

 

ANARHIST ĆAO

 

Prvo postavi definicijo sebe pa ti bo definicija boga malo jasnejša!

 

PA UŽIVAJ :inocent: x:Ix

 

Sebe iz dneva v dan spoznavam, ampak vsaj vem, nekako kdo naj bi bil. Bog pa je zame le beseda, ki ima zame nerazumljive posledice.

Do zdaj mi je dal nosorog eno definicijo, drugi pa ne vejo.

Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če rečemo, da je Bog vse kar je, torej ateisti zanikajo vse, kar je. To me čudi, ker poznam kar nekaj ateistov in nimam tega občutka.

Naj torej oni povedo, kaj je to kar je. Točno to vprašanje si je zastavil Aristotel: Kaj je to, kar je? Naj ti povedo, kaj je potem to.

 

Aja, pa da prispevam k definicijam. Resnica je Bog, kajti Bog je samo ime, ki ga je dak človek temu, kar je. x:Dx

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, ker se mi zdi brez definicije isto, kot če bi iskal Gorazda Kranjca.

Če rečemo, da je Bog vse kar je, torej ateisti zanikajo vse, kar je. To me čudi, ker poznam kar nekaj ateistov in nimam tega občutka.

Sebe iz dneva v dan spoznavam, ampak vsaj vem, nekako kdo naj bi bil. Bog pa je zame le beseda, ki ima zame nerazumljive posledice.

Do zdaj mi je dal nosorog eno definicijo, drugi pa ne vejo.

 

Hojla Anarhist

 

Men je tole mal čudn, mislm, če Bog je, pol je, če ga pa ni, ga pa ni. A jst verjamem da ga ni al pa da je, je nepomembno, a ne.

In kva ma pol veze, a si teist al ateist, en pa prav, da je Bog vse? Če je vse, je vse, čepravj st pravim, da ga ni, če pa ni vse, pa ni vse, čeprav jst pravim, da je, a ne.

 

butl xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

[ Bog je ustvarjalna sila v vesolju, ki svoje ustvarjanje načrtuje in izvaja."[/color]

 

 

Hojla Anarhist

 

Men je tole mal čudn, mislm, če Bog je, pol je, če ga pa ni, ga pa ni. A jst verjamem da ga ni al pa da je, je nepomembno, a ne.

In kva ma pol veze, a si teist al ateist, en pa prav, da je Bog vse? Če je vse, je vse, čepravj st pravim, da ga ni, če pa ni vse, pa ni vse, čeprav jst pravim, da je, a ne.

 

butl xsrcx

 

Začnemo lahko s tem, da se vprašamo, ali je življenje na zemlji plod slučajnega niza določenih fizikalno-kemijskih procesov v fazi razvoja Zemlje, ali pa je življenje plod zavestne stvaritve. Definitivno je težje ustvariti življenje, kot napisati knjigo. In kakšna je verjetnost, da v neki knjigi črke slučajno "padejo" v takšno zaporedje, da dobi knjiga smisel? - Nična. Ker pa je skreirati življenje težje, kot napisati knjigo, lahko torej sklepamo, da smo plod zavestnega načrtovanja in torej bog je.

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Začnemo lahko s tem, da se vprašamo, ali je življenje na zemlji plod slučajnega niza določenih fizikalno-kemijskih procesov v fazi razvoja Zemlje, ali pa je življenje plod zavestne stvaritve. Definitivno je težje ustvariti življenje, kot napisati knjigo. In kakšna je verjetnost, da v neki knjigi črke slučajno "padejo" v takšno zaporedje, da dobi knjiga smisel? - Nična. Ker pa je skreirati življenje težje, kot napisati knjigo, lahko torej sklepamo, da smo plod zavestnega načrtovanja in torej bog je.

 

lalala

 

Hojla Nosorog

 

Jap, mi je všeč tvoje sklepanje, da bog je. Tko, logično. Ampak, ni point v tem. Boga ni ali pa je in je kar že je, če je. In nima blage veze moje ali tvoje ali kogarkoli verovanje, a ne.

In če že kdorkoli hoče definicijo Boga, bo dobil samo predstavo nekoga, ki lahko je ali pa ni točna, a ne. Ali bo tej predstavi verjel ali ne, je njegova stvar, ampak zato bo Bog še vedno tak kot je, če je ali pa ga ni. A ne.

Tko, da je že čist brezpredmetno se sploh prerekat, a Bog je a ga ni, kaj šele, kaj je in kako zgleda, če je. In iskat definicijo, mislm. Men je lahko Bog en tak živčen odtenek zelene barve, samo mal v levo, za enega ga sploh ni, spet enemu je nekaj drugega....ampak, vse to je brez veze, ker Bog je, če je, tak kt je, če ga pa ni, ga pa ni, in prav lahko je, da je točno tak kot si ga predstavljam jaz ali pa čisto drugačen ali pa celo vse to ali pa nič od tega.

 

x:Dx

 

butl xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Naj torej oni povedo, kaj je to kar je. Točno to vprašanje si je zastavil Aristotel: Kaj je to, kar je? Naj ti povedo, kaj je potem to.

 

Aja, pa da prispevam k definicijam. Resnica je Bog, kajti Bog je samo ime, ki ga je dak človek temu, kar je. x:Dx

 

 

:palec: x!x

 

Bolj jasno se ne da povedat,kajti v našem besednem zakladu ni dovolj besed, da bi lahko definirali boga.Bog je.Boga ni videl še nihče,ravno tako nihče še ni videl vetra pa vendar vemo da,je.

MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Do zdaj mi je dal nosorog eno definicijo, drugi pa ne vejo.

Kaj pa tale "definicija"?

 

"Jaz sem edini, večni Bog v svoji troedini naravi kot Oče po božanstvu, kot sin po popolni človeškosti, in kot duh po vsem življenju, delovanju in spoznanju. Jaz sem od vekomaj Ljubezen in resnica sama. Nikoli nisem od nikgar nič sprejel. Vse, kar je, je od mene, in kdor nekaj ima, ima to od Mene."

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...