Skoči na vsebino

Bog


anarhist

Recommended Posts

Men je všeč misel letošnjega Prešernovega nagrajenca, Milana Dekleve, ki je izjavil nekako takole:

 

Bog ne govori. Človeku je dal besedo, da bi se le-ta lahko spoznal in približal drugemu.

 

...kar je precej podobno verovanju, da je Bog ustvaril svet zato, da bi se razodel, bil spoznan.

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj pa tale "definicija"?

 

"Jaz sem edini, večni Bog v svoji troedini naravi kot Oče po božanstvu, kot sin po popolni človeškosti, in kot duh po vsem življenju, delovanju in spoznanju. Jaz sem od vekomaj Ljubezen in resnica sama. Nikoli nisem od nikgar nič sprejel. Vse, kar je, je od mene, in kdor nekaj ima, ima to od Mene."

 

Če Bog ni predstavljen kot persona mi je v redu definicija.

 

Hojla Anarhist

 

Men je tole mal čudn, mislm, če Bog je, pol je, če ga pa ni, ga pa ni. A jst verjamem da ga ni al pa da je, je nepomembno, a ne.

In kva ma pol veze, a si teist al ateist, en pa prav, da je Bog vse? Če je vse, je vse, čepravj st pravim, da ga ni, če pa ni vse, pa ni vse, čeprav jst pravim, da je, a ne.

 

butl xsrcx

 

Saj, zato ne razumem ateistov.

Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če Bog ni predstavljen kot persona mi je v redu definicija.

A ti si persona, Bog pa ne x:o)x

 

In kakšno avtoriteto imaš ti, da odrekaš Bogu pravico biti osebnost. Pa je ne misliš resno, da imaš več osebnosti od Boga? :vragec:

 

Nihče nima več osebnosti od Boga!

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj pa tale "definicija"?

 

"Jaz sem edini, večni Bog v svoji troedini naravi kot Oče po božanstvu, kot sin po popolni človeškosti, in kot duh po vsem življenju, delovanju in spoznanju. Jaz sem od vekomaj Ljubezen in resnica sama. Nikoli nisem od nikgar nič sprejel. Vse, kar je, je od mene, in kdor nekaj ima, ima to od Mene."

 

 

Tale je v bistvu še najbolj natančna od vseh definicij. Čeprav je njeno sporočilo skrito, jasno.

V besedni zvezi "Jaz sem..."

x;)x

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A ti si persona, Bog pa ne x:o)x

 

In kakšno avtoriteto imaš ti, da odrekaš Bogu pravico biti osebnost. Pa je ne misliš resno, da imaš več osebnosti od Boga? :vragec:

 

Nihče nima več osebnosti od Boga!

 

Okej, bom tiho, ampak nikomur ne odrekam osebnosti.

Ampak če si pa predstavljam ego bogca, jejheta.

Ti že veš kaj govoriš.

Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x;)x :palec:

 

ej, dej mi plis še tole razloš. tko kukr znaš, u par besed pa jasn. kam gre tema iz keudra k luč pržgeš??? xrolleyesx :inocent: :O:

 

Vprašanje je približno takšno, kot bi hotel vedeti, kam se umakne praznina, ko v šalco natočiš kavo? x:o)x x:o)x

 

Jaz bi to seveda skušal razložiti skozi princip polarnosti. Svetloba je pozitivno polarizirana, tema negativno. Svtloba pač prevlada nad temo.

Nekatere razlage so pač na meji absurda. Poglej še en primer - mirovanje ima kvaliteto negativne polarnosti, gibanje pozitivne. Kam se umakne mirovanje, ko npr. človek vstane iz stola in gre na balkon na čik?

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

od vsega tega razmišljanja (beri definiranje boga) me boli glava :xx!:

še najlažje je, če si predstavljam starčka z belo brado, v beli obleki, ki sedi na stolu sredi oblakov in se nam smeje ob naših zemeljskih traparijah x:o)x x:Dx

 

x:Dx :palec: :palec:

Ne vem zakaj bi bilo treba Boga definirat... xrolleyesx x:Dx

Ali je ali pa ga ni... xDDx

Ali verjameš vanj ali pa ne... xsrcx

A ni to dovolj? :eek: x?x :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx :palec: :palec:

Ne vem zakaj bi bilo treba Boga definirat... xrolleyesx x:Dx

Ali je ali pa ga ni... xDDx

Ali verjameš vanj ali pa ne... xsrcx

A ni to dovolj? :eek: x?x :palec:

 

Men se pa zdi, da je fajn, če si folk pravilno predstavlja in razlaga pojem boga (ustvarjalna energija). In ravno predstave, da gre za starca, ki sedi tam zgoraj nekje, večajo število ateistov.

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Men se pa zdi, da je fajn, če si folk pravilno predstavlja in razlaga pojem boga (ustvarjalna energija). In ravno predstave, da gre za starca, ki sedi tam zgoraj nekje, večajo število ateistov.

 

lalala

 

Samo potem je spet vprašanje KAJ je oz. kakšna je pravilna predstava Boga.

In kdo jo lahko da.

Meni zadostuje tisto kar sem napisal.

Ostali pa... xsrcx x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A verjameš v Kurblkreglca?

 

 

Averjameš v obstoj vetra? Čeprav vetra kot pojav ni še nihče videl,vidimo samo posledico tega ali si že slišal zgodbo o dveh menihih,ki sta se prepirala,o tem kaj se giblje? ZASTAVA na drogu ,ali VETER? Pridruži se tretji ,ki ugotovi,da se gibljejo njune misli.Pa ti na to odgovori.

 

Imam pa še boljšo,--razloži nam plosk ene roke,prosim!

 

Kajti-----CELOVITO BITJE VE,NE DA BI KAM ŠLO,

 

 

VIDI,NEDA BI GLEDALO,

 

 

IN OPRAVI,NE DA BI KAJ POČELO.

MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Začnemo lahko s tem, da se vprašamo, ali je življenje na zemlji plod slučajnega niza določenih fizikalno-kemijskih procesov v fazi razvoja Zemlje, ali pa je življenje plod zavestne stvaritve. Definitivno je težje ustvariti življenje, kot napisati knjigo. In kakšna je verjetnost, da v neki knjigi črke slučajno "padejo" v takšno zaporedje, da dobi knjiga smisel? - Nična. Ker pa je skreirati življenje težje, kot napisati knjigo, lahko torej sklepamo, da smo plod zavestnega načrtovanja in torej bog je.

 

lalala

 

ta dokaz ni vreden para dingovih ledvičk. stvarstvo je čudež že samo po sebi, če ga naprtiš nekemu bogu s tem nisi naredil nič, ker je naslednja stvar, ki jo boš moral dokazat od kod njegov obstoj.

to je seveda nesmisel in če že moraš sprejeti nek fakt kot tak, potem res nevem zakaj bi to moral biti bog in ne kar stvarstvo samo??

 

 

Kaj pa tale "definicija"?

 

"Jaz sem edini, večni Bog v svoji troedini naravi kot Oče po božanstvu, kot sin po popolni človeškosti, in kot duh po vsem življenju, delovanju in spoznanju. Jaz sem od vekomaj Ljubezen in resnica sama. Nikoli nisem od nikgar nič sprejel. Vse, kar je, je od mene, in kdor nekaj ima, ima to od Mene."

brez veze ... zastarelo ...

 

Če Boga definiraš, hkrati ustvariš vse potrebno za dokaz njegovega neobstoja.

 

Zatorej res nima smisla, da bi se najprej trudil z neko definicijo, potem pa bi se trudil še z dokazom o neobstoju tega, kar sem pravkar definiral ... boljš kaj spit pa mal posedet na soncu ...

Pesem.si

Kdor ne pesni, bere pesmi :)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A verjameš v Kurblkreglca?

 

A ti veš kdo si?

 

ta dokaz ni vreden para dingovih ledvičk. stvarstvo je čudež že samo po sebi, če ga naprtiš nekemu bogu s tem nisi naredil nič, ker je naslednja stvar, ki jo boš moral dokazat od kod njegov obstoj.

to je seveda nesmisel in če že moraš sprejeti nek fakt kot tak, potem res nevem zakaj bi to moral biti bog in ne kar stvarstvo samo??

brez veze ... zastarelo ...

 

Če Boga definiraš, hkrati ustvariš vse potrebno za dokaz njegovega neobstoja.

 

Zatorej res nima smisla, da bi se najprej trudil z neko definicijo, potem pa bi se trudil še z dokazom o neobstoju tega, kar sem pravkar definiral ... boljš kaj spit pa mal posedet na soncu ...

 

Edina uporabna ideja tu noter... x:Dx :palec: :palec: :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

uf madona :eek:

sm oseba z velik domišljije in dobrim razumevanjem, ampak še vsen pol ne zastopm x:Ix

ROTI prosm pojasn... praviš da se vetr giblje pa ga ne vidmo... s tem misliš tudi na (delovanje?) boga, ali celo njegov obstoj.. ali kaj drugega?

Zadnje vrstice pa mislm da vem kaj pomenjo.. x:)x

 

Prosim te vse skupaj si preberi še dvakrat ,če bo treba,ker moj komentar se je nanašal na kpmentar Anarhista,kateri je omenjal obstoj kurblgreglca.Zato mi je najboljša primerjava bila o obstoju vetra.

 

In ko že sprašuješ povej kakšne barve je veter, kakšno obliko ima ?... Ali pa ga nariši!

 

Bog je pa vse in je povsod, tudi v vetru.

 

Uživaj! xDDx x;)x

MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tole sm dubu po mailu, pa se mi je zdelo kot nalašč za sm not:

 

Prisluhnite veliki skrivnosti, do katere sta prišla dvojčka, ko sta bila še v maternici....

 

Dojenčka se pogovarjata v maternici...

"Ali verjameš v življenje po rojstvu?"

"Seveda. Zagotovo obstaja nekaj po rojstvu. Morda sva sedaj tukaj zato, da se pripraviva na življenje po rojstvu."

"To je neumnost. Ni življenja po rojstvu. Le kako bi takšno življenje zgledalo?"

"Ne vem točno, toda prepričan sem, da bo bolj svetlo in ... lahko bova hodila z lastnimi nogami ... in jedla z lastnimi usti..."

"To je popolna bedarija, veš da je nemogoče teči ... in da bi jedla z lastnimi usti? To je naravnost noro! Za to imava vendar popkovino...

Povem ti, verjemi mi - po rojstvu NI življenja!"

"Popkovina je prekratka. Prepričan sem, da je nekaj po rojstvu,... nekaj precej drugačnega, kot je to, na kar sva navajena."

"Toda - nihče se še ni vrnil od tam. Zato sem prepričan, da se življenje z rojstvom konča. Poleg tega pa je jasno, da življenje ni nič drugega, kot obstoj v ozkem in temačnem okolju."

"No, ne vem natančno, kako izgleda življenje po rojstvu ... toda v vsakem primeru bova srečala najino mamo in Ona bo potem skrbela za naju."

"Mama! Ti verjameš v mamo? In kje naj bi po tvojem bila?"

"Vsepovsod okoli naju, seveda..... Ali ne čutiš bitja njenega srca? Brez nje sploh ne bi obstajala."

"Ne verjamem! ... Mame nikoli nisem videl, zato je jasno, da ne obstaja!"

"Mogoče res, toda včasih, ko sva popolnoma tiho, jo lahko slišiva, kako poje in boža najin svet. Veš, prepričan sem, da se življenje z rojstvom pravzaprav šele začne."

 

Pa naj še kdo reče, da življenje ni ena velika skrivnost?!?

Pesem.si

Kdor ne pesni, bere pesmi :)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Krasno Zaphod!

 

Odlomek je iz knjige- Dragulj je v tebi -pisatelja misleca in govornika današnjega časa -DR. WAYNE W. DYER.-

 

Lahko si prebereš eno od njegovih knjig,jaz sem ob branju uživala, pa tudi naučila sem se veliko koristnih stvari.

 

Lepo se imej! xDDx :palec: :palec: :palec:

MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Krasno Zaphod!

 

Odlomek je iz knjige- Dragulj je v tebi -pisatelja misleca in govornika današnjega časa -DR. WAYNE W. DYER.-

 

Lahko si prebereš eno od njegovih knjig,jaz sem ob branju uživala, pa tudi naučila sem se veliko koristnih stvari.

 

Lepo se imej! xDDx :palec: :palec: :palec:

 

ja :palec:

men je bla pred leti zlo ušeč njegova; verjemite in videli boste. hecna knjigica x;)x

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

brez veze ... zastarelo ...

Zastarelo :eek: xscratchx

No ja, stvar res ni modna, moda se itak stalno spreminja. x:o)x

Ampak tud Bog je vedno isti, in se ne spreminja v skladu z modnimi smernicami x;)x

 

Tole sm dubu po mailu, pa se mi je zdelo kot nalašč za sm not:

Ta je dobra :palec:

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zastarelo :eek: xscratchx

No ja, stvar res ni modna, moda se itak stalno spreminja. x:o)x

Ampak tud Bog je vedno isti, in se ne spreminja v skladu z modnimi smernicami x;)x

Ta je dobra :palec:

 

Se pa spreminja videnje ali razumevanje Boga.

Pred par sto leti so še mislili da je Zemlja ploščata.

Danes vemo da je okrogla.

Ampak okrogla je že od nekdaj... x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)
Odlomek je iz knjige- Dragulj je v tebi -pisatelja misleca in govornika današnjega časa -DR. WAYNE W. DYER.-

 

Res mnogo hvala za ta podatek! :palec: xrainbowx :detelca:

 

Jaz sicer ne dam mnogo na te mislece, ampak včasih jim rata x:Dx Tko kt vsakmu ... še meni kdaj x:o)x :D

 

Vedno pa rad napišem koga citiram: iz spoštovanja do izvirnega avtorja ... to je najmanj, kar lahko storimo :) xsrcx

 

 

Se pa spreminja videnje ali razumevanje Boga.

Pred par sto leti so še mislili da je Zemlja ploščata.

Danes vemo da je okrogla.

Ampak okrogla je že od nekdaj... x:Dx

 

xokkx xg:Dx xyesx

Popravljeno -> Zaphod

Pesem.si

Kdor ne pesni, bere pesmi :)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...