Skoči na vsebino

Bog


anarhist

Recommended Posts

Se pa spreminja videnje ali razumevanje Boga.

Pred par sto leti so še mislili da je Zemlja ploščata.

Danes vemo da je okrogla.

Ampak okrogla je že od nekdaj... x:Dx

Je že en starogrški mislec na osnovi dolžine senc - bol južno so bile sence krajše - ugotovil, da je zemlja okrogla. Eni so pač mislili tako, drugi drugače, ne moreš trditi, da so vsi mislili, da je zemlja ploščata. verjetno pa je mal takih, ki bi trdili, da je prepričanje, da je zemlja okrogla, zastarelo. Po sistemu, najprej so mislili, da je ploščata; potem, da je okrogla; sedaj se moramo pa zmislit kaj novega, bolj modrnega, da ne bomo zastareli x:o)x

 

brez veze ... zastarelo ...

Vprašanje je, če je pravilno, ali ne; ne pa, če je zastarelo ali moderno.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Je že en starogrški mislec na osnovi dolžine senc - bol južno so bile sence krajše - ugotovil, da je zemlja okrogla. Eni so pač mislili tako, drugi drugače, ne moreš trditi, da so vsi mislili, da je zemlja ploščata. verjetno pa je mal takih, ki bi trdili, da je prepričanje, da je zemlja okrogla, zastarelo. Po sistemu, najprej so mislili, da je ploščata; potem, da je okrogla; sedaj se moramo pa zmislit kaj novega, bolj modrnega, da ne bomo zastareli x:o)x

 

Saj je vedno tako... x:Dx

Eni verjamejo "modernemu" razmišljanju, eni razmišljajo sami.

Tako kot oni Grk ki je meril sence... x:Dx

Hočem povedat da je MIŠLJENJE ali bolje rečeno spoznanje, o neki stvari danes drugačno kot pred deset, sto, tisoč leti...

Ampak tista stvar se v teh letih ni sprmenila.

Le nova spoznanja, nova odkritja so spremenila sliko o njej.

Kaj veš... x:Dx

Mogoče se bo pa našel nekdo ki bo ugotovil da zemlja ni okrogla...

Saj menda nekdo trdi da je VOTLA :eek: x?x

In menda že iščejo vhod ki naj bi bil nekje blizu severnrga tečaja... x:Dx

 

Podobno kot nekateri hočejo definirat boga... x?x x:Dx

Seveda se ga da, vendar bo ta definicija drugačna kot je bila pred...tisoč leti... x?x xDDx

Meni osebno definicija boga ni potrebna.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ta dokaz ni vreden para dingovih ledvičk. stvarstvo je čudež že samo po sebi, če ga naprtiš nekemu bogu s tem nisi naredil nič, ker je naslednja stvar, ki jo boš moral dokazat od kod njegov obstoj.

to je seveda nesmisel in če že moraš sprejeti nek fakt kot tak, potem res nevem zakaj bi to moral biti bog in ne kar stvarstvo samo??

brez veze ... zastarelo ...

 

Zastarelo? Zastarelo je zame verjetje, da je življenje čudež - torej nekaj, kar je nastalo v nasprotju z naravnimi zakoni in je zato nemogoče. Sploh ne gre za kakršnokoli dokazovanje, ampak za zdravo razmišljanje, ki izhaja iz tega, da imajo kvaliteto trajnosti le stvari, ki so narejene zavestno. In za življenje je videti, da ima kvaliteto trajnosti. Sklep - torej je plod zavestnega načrtovanja (boga). Kar se mene tiče, pa ti še naprej mirno verjemi v čudeže. Zame čudežev ni. Vse je moč pojasniti, le da nekaterih stvari še ustrezno ne znamo.

 

Če Boga definiraš, hkrati ustvariš vse potrebno za dokaz njegovega neobstoja.

 

??????? Če velja "kakor zgoraj, tako spodaj", torej stvari, katere definiramo, ne obstajajo. x:o)x

 

 

Saj je vedno tako... x:Dx

Eni verjamejo "modernemu" razmišljanju, eni razmišljajo sami.

Tako kot oni Grk ki je meril sence... x:Dx

Hočem povedat da je MIŠLJENJE ali bolje rečeno spoznanje, o neki stvari danes drugačno kot pred deset, sto, tisoč leti...

Ampak tista stvar se v teh letih ni sprmenila.

Le nova spoznanja, nova odkritja so spremenila sliko o njej.

 

:palec: :palec: :palec: :palec: Tako je!!!!¨Edino zdravo razmišljanje, ki ne priznava čudežev.

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Averjameš v obstoj vetra? Čeprav vetra kot pojav ni še nihče videl,vidimo samo posledico tega ali si že slišal zgodbo o dveh menihih,ki sta se prepirala,o tem kaj se giblje? ZASTAVA na drogu ,ali VETER? Pridruži se tretji ,ki ugotovi,da se gibljejo njune misli.Pa ti na to odgovori.

 

Imam pa še boljšo,--razloži nam plosk ene roke,prosim!

 

Kajti-----CELOVITO BITJE VE,NE DA BI KAM ŠLO,

VIDI,NEDA BI GLEDALO,

IN OPRAVI,NE DA BI KAJ POČELO.

 

Veter čutim, kurblkreglca pa ne.

Razumem delno, kaj hočeš povedat. Nauk iz bukev o Zenu?

 

A ti veš kdo si?

 

Odvisno, koga si nazval z besedo TI?

Pa ne odgovoriš mi, jaz sem prvi vprašal.

Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Halo Anarhist!

 

A se ti sam delaš, da ne verjameš v obstoj boga, al verjameš,pa tega ne veš?Išćeš definicijo istega, pol pa ugotovim,da se ti o ZENU sanja bolj kot bi si človek mislil.Presenečaš nas iz dneva v dan .

 

Kako ti to uspeva? Čestitam --glumac- :palec: x:Dx x:Dx Glavca pa taka.

 

Pa, da se ne boš zdaj pokvaril.

MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Veter čutim, kurblkreglca pa ne.

Razumem delno, kaj hočeš povedat. Nauk iz bukev o Zenu?

Odvisno, koga si nazval z besedo TI?

Pa ne odgovoriš mi, jaz sem prvi vprašal.

 

OK, kar se tiče tistega kurbl...karkolže.... x:Dx x:Dx

Me sploh ne zanima al obstaja al ne... x:o)x x^x

Pod TI sem mislil osebo ki se tu gor pojavlja z nickom Anarhist. :eek: x?x

Pa bom dodal še eno vprašanje - a veš kaj si? x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne verjamem v boga, vsaj v tega ne ki ga prikazujejo razne vere. Verjamem da obstaja nekaj več, da ima vse skupaj nek višji pomen. To je pa tut vse.

 

Boga ne prikazujejo vere,temveč so imena za boga nadeli ljudje različnih verstev.Bog je eden in edini za vso človeštvo.razlike smo ustvarili ljudje različnih kultur,saj krščanstvo ima vsake toliko Novo zavezo,torej spremenjena dejstva,da vse skupaj bolj klapa .

 

Obstoj nekaj več ,je bog,ki pa je samo ime za obstoj vsemogočne sile ,ki bedi nad nami,tudi takrat,ko boga zavestno zanikamo nas, Bog ,ljubi.

 

xrolleyesx xDDx

MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zastarelo? Zastarelo je zame verjetje, da je življenje čudež - torej nekaj, kar je nastalo v nasprotju z naravnimi zakoni in je zato nemogoče. Sploh ne gre za kakršnokoli dokazovanje, ampak za zdravo razmišljanje, ki izhaja iz tega, da imajo kvaliteto trajnosti le stvari, ki so narejene zavestno. In za življenje je videti, da ima kvaliteto trajnosti. Sklep - torej je plod zavestnega načrtovanja (boga). Kar se mene tiče, pa ti še naprej mirno verjemi v čudeže. Zame čudežev ni. Vse je moč pojasniti, le da nekaterih stvari še ustrezno ne znamo.

 

OK, oprosti, ker sm reku čudež xrolleyesx

O čudežih ne vem nič več kot o bogu ...

 

Recimo raje, da je življenje samo že nedoganljivo in da ne rabim nedoganljivega boga s katerim bi razložil "skrbno načrtovano" življenje ...

Ker še vedno torej nisi odgovoril kdo je ta bog, ki je vseskupaj "skrbno" načrtoval.

 

Gotovo poznaš zgodbo o luži, ki se je tako dobro prilegala vdolbini v kateri je ležala, da je bila prepričana, da je vdolbina narejena posebaj zanjo. Je možno, da je plod naključja, da je taka vdolbina narejena posebej zanjo? Gotovo je to nekdo posebej skrbno načrtoval, ker to pač ne more biti naključje, da se ona, luža, tako perfektno prilega sem notri ...

Prav tako ti razmišljaš, ne?

Toda luža je izhlapela, vdolbina pa je ostala ... vdolbina pač ... in enkrat je tudi njo prekril pesek ...

 

Hec, tole življenje x:Dx x;)x

Pesem.si

Kdor ne pesni, bere pesmi :)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

OK, oprosti, ker sm reku čudež xrolleyesx

O čudežih ne vem nič več kot o bogu ...

 

Recimo raje, da je življenje samo že nedoganljivo in da ne rabim nedoganljivega boga s katerim bi razložil "skrbno načrtovano" življenje ...

Ker še vedno torej nisi odgovoril kdo je ta bog, ki je vseskupaj "skrbno" načrtoval.

 

Nisem, ker je to v kratkem postu težko. Glede na to, da se zdajle izzvan, pa tale insert iz moje knjige Bioenergoterapija, ki pa ga bo zaradi dolžine redkokdo prebral:

 

KAKŠNA JE VERJETNOST, DA JE ŽIVLJENJE PLOD

ZAVESTNEGA NAČRTOVANJA?

 

Če smo dovolj pozorni, zlahka opazimo, da procesi, ki niso plod zavestnega dela, nimajo kvalitete trajnosti in so podvrženi hitremu uničenju.

- Bežno misel, ki ji ne sledi zavestna realizacija, hitro pozabimo.

- Zaradi gibanja zračnih plasti imamo včasih vtis, da je eden ali več oblakov po obliki zelo podoben obrazu ali kakemu drugemu znanemu liku. Vendar pa veter takšen lik običajno zelo hitro deformira, oziroma spremeni v neko povsem drugo obliko.

Če pa vzamemo v roko pest kamenčkov in iz njih na tleh sestavimo nek mozaik, bo ta lik veliko bolj trajen, saj je bil plod zavestnega dela (najprej smo si ga zamislili in nato zamisel izvedli).

Videti je, da imajo tudi vesolje in cikli življenja na Zemlji kvalitete trajnosti. So torej plod zavestnega dela? Si je vesolje in življenje nekdo zamislil? Ali obstaja Bog? Ali življenje ima smisel, ki presega preživetje?

 

Ker lahko spoznamo le stvari, ki ustrezajo naši stopnji razumevanja, imamo pri pojasnjevanju stvarstva in Boga cel kup težav, saj si ne znamo predstavljati niti nekaterih osnovnih pojmov, ki jih pravzaprav tako v vsakdanjih pogovorih, kot v nekaterih eksaktnih vedah, neprestano uporabljamo; npr. absolutna praznina in neskončnost. V materialističnem razmišljanju, v čigar okovih smo, smo pač navajeni na obravnavo “zaključenih celot.” Zato se nekateri z vprašanjem, ali Bog obstaja, sploh ne ukvarjajo, drugi sprejemajo učenje o Bogu v obliki religioznih dogem, tretji pa si skušajo zgolj s fizikalnimi zakoni razložiti celotno stvarstvo, v katerem se je iskra življenja razvila iz spleta okoliščin.

Vendar pa ne moremo mimo dejstva, da neposredno po smrti v sami sestavi praktično ni razlike med živim in mrtvim telesom. To pa pomeni, da obstajata zavest in razum neodvisno od materialne resničnosti.

 

KAJ OZIROMA KAKŠEN JE BOG?

 

Religiozni pogled

Po religioznih učenjih je svet iz nič ustvaril Bog, ki ga opisujejo z ustvarjalnostjo in ljubeznijo. Po svoji podobi je ustvaril tudi človeka. Bog je razum, brez fizičnega telesa, zato izhaja podobnost med njim in človekom iz dejstva, da je Bog “dodelil” razum tudi človeku. Najbolj jasno sliko o vsesplošni prisotnosti Boga si lahko ustvarimo iz Jezusovih besed, ki v Tomaževem evangeliju, ki ga cerkev sicer ne prizna, pa čeprav je to edini evangelij, najden zapisan v jeziku, ki ga je govoril Jezus, pravi: »Jaz sem luč, ki je nad vsem. Jaz sem vse, iz mene vse izvira. Razcepi les in jaz bom tam. Dvigni kamen in našel me boš pod njim«.

 

Znanstveni pogled

Ortodoksna znanost danes ne more zadovoljivo pojasniti niti tako osnovne in vseprisotne stvari, kot je gravitacija, zato je razumljivo, da ne more pojasniti niti pojma Boga. Vendar pa moderna znanost ugotavlja, da deluje vesolje kot hologram – prav tako, kakor delček biološke mase vsebuje kpl. informacijo o človeku, vsebuje tudi človek vse informacije, ki so v vesolju. Jedro ideje holizma je torej dojemanje vesolja kot povezane dinamične energijske strukture, ki jo v celoti lahko rekonstruiramo iz vsakega njegovega delčka. To energijsko strukturo imenujemo univerzalno informacijsko polje. Vesolje torej temelji na ustvarjanju in obdelavi informacij.

Znanost je dokazala, da je podatke mogoče fazno kodirati v fotonsko vsebino elektrona. Teoretična kapaciteta sposobnosti kodiranja in vračanja informacij enega elektrona ustreza kapaciteti trdega diska povprečnega računalnika. Spomin je možno ohraniti z neprestanim kopiranjem in obnavljanjem informacij, kar se med elektroni in fotoni v vesolju ves čas dogaja. Zaradi te povezanosti oziroma dejstva, da je celo stvarstvo del iste energijske strukture, pa so možne tudi različne oblike dela na daljavo (zdravljenje …).

 

Če se osredotočimo zgolj na odkritja sodobne znanosti, vidimo, da smo z univerzalnim informacijskim poljem povezani prav vsi in da nanj vplivamo s svojimi mislimi in dejanji, prav tako pa seveda univerzalno informacijsko polje povratno vpliva na nas – na naše razmišljanje in naše zdravje. Psihofizično zdravje vsakega posameznika torej vpliva na zdravje celote. Videti torej je, da je naša vloga v vesolju zelo podobna vlogi celice v človeškem telesu. Vsaka celica ima svojo nalogo in telo je najbolj zdravo takrat, kadar celice svoje specifične naloge tudi opravljajo. Zdravo telo energijsko pomaga šibkejšim celicam, da začnejo v popolnosti opravljati svojo funkcijo, kadar pa zaradi takšnih ali drugačnih disharmonij (npr. stres, dolgotrajna izpostavljenost škodljivim sevanjem …) začne več celic delovati po svoje, se to odrazi z boleznijo celega telesa (npr. rak). Zelo podobno je tudi v razmerju človek – človeštvo, oziroma človek – vesolje.

 

Ker lahko, kot sem že omenil, o Bogu le sklepamo, povzemimo iz dosedaj navedenega nekaj verjetnih sklepov v zvezi z Bogom, informacijskim poljem in namenom življenja.

 

Ker imata materija in življenje kvaliteto trajnosti, lahko sklepamo, da sta proizvod zavestnega dela; vesolje z življenjem v njem, si je torej nekdo(Bog) zamislil in ustvaril. Ker je Bog ustvaril vesolje iz nič, lahko sklepamo, da ni materialno bitje. Opišemo ga torej lahko z izrazi, kot so zavest, ljubezen, ustvarjalnost, univerzalno informacijsko polje. A začnimo od začetka.

Najprej je torej v niču moral obstajati zelo sposoben razum, saj si sicer vesolja in življenja nebi mogel zamisliti. In ker je šlo za zelo sposoben razum, je malo verjetno, da si je vesolje in življenje zamislil brez določenega namena. Življenje bi torej moralo imeti namen, ki presega golo preživetje.

Razum nedvomno lahko razvija samega sebe. Prav tako, kot se razvija iz povsem preprostega zavedanja pri dojenčku, se je verjetno razvijal tudi razum Boga. Vsak razum pa ima tudi svoje potrebe; poleg razvijanja samega sebe je najosnovnejša potreba razuma ljubiti in biti ljubljen. Resnično izkušnjo ljubezni pa dobimo le preko izmenjave občutij – jo dajemo in prejemamo, pri tem pa je ključno, da se ta čustvena izmenjava dogaja v skladu s svobodno voljo obeh. Kadar namreč ljubezen od koga zahtevamo in smo jo pripravljeni vračati pod določenimi pogoji ali omejitvami, ta umre.

Iz navedenega lahko sklepamo, da je moral božanski razum v želji, da zadovolji svoje potrebe (poleg razvijanja lastnega razuma tudi izkušanje in dajanje ljubezni v skladu s svobodno voljo), ustvariti okoliščine, v katerih bo to mogoče. Če je želel pomen ljubezni resnično razumeti,

si jo je moral zamisliti, jo opazovati in celo izkusiti pomanjkanje ljubezni, kajti sposobnost zaznave je večja, če poznamo obe skrajnosti iste stvari. Zato si je Bog z namenom, da bi se posamezni samostojni razumi v skladu s svobodno voljo naučili občudovati lepoto in razumnost njegove stvaritve, zamislil čudovito materialno stvarnost in človeka. Ljubezen naj bi torej izkušal skozi človekovo občudovanje stvarstva. Vendar pa namena Boga očitno še ne razumemo in tako Bog preko našega uničevanja narave tako izkuša tudi pomanjkanje ljubezni. Lahko torej sklepamo, da je resnični namen življenja razvijanje razuma ter duhovnih in etičnih vrednot.

 

Iz namena življenja lahko izluščimo, da je za razumevanje stvarstva nujno sodelovanje znanosti in duhovnosti. Znanost temelji na objektivnem vedenju, kot posledici izkustvenega opazovanja realnosti in je objektivna, logična, duhovnost pa na subjektivnem vedenju, ki ga pridobiva duša skozi številna življenja in je intuitivna. Znanost temelji na vzročnosti, v duhovnosti pa vzročnost pogosto odpove, saj čas ni neobrnljiv. Znanost in duhovnost se dopolnjujeta in skupaj tvorita znanje in vedenje, ki nam pomaga sprejeti sebe in vesolje.

 

 

SVOBODNA VOLJA

 

Z namenom nam je bila torej dana svobodna volja (sami se odločamo, ali bomo svoj razum razvijali, ali ne; ali bomo občudovali in ljubili stvarstvo, ki je pravzaprav ena od manifestacij Boga, ali pa bomo naravo uničevali, sočloveka prezirali, zatirali …). Vendar pojem svobodna volja ne pomeni, da je naš razum povsem avtonomen. Na nek način smo vodeni, saj je Bog ustvaril mehanizme odziva, na osnovi katerih občutimo srečo, zadovoljstvo, radost, kadar delujemo v skladu z namenom stvarstva (ljubimo, razvijamo razum, etične vrednote …) in razne oblike trpljenja, če se odločimo za pasivnost oziroma ravnamo proti namenu Boga. Posledicam svojih dejanj se ne moremo izogniti, saj obstaja naš razum (neumrljiva bit, duša) tudi po zaključku posamezne inkarnacije (smrti). V naslednjo inkarnacijo se prenese le razumevanje, ki je trajno, ne pa tudi spomin, ki je začasen; razum se namreč razvija le s povečano ravnijo razumevanja, spomin je pri tem povsem nepomemben.

Pri vsem “napredku”, katerega velik element so razne vrste onesnaženj, človek še nikoli ni bil tako oddaljen od samega sebe, vedno več ljudi trpi zaradi stresa, družbene ureditve pa so naravnane tako, da v ljudeh vzbujajo čustva strahu, saj je strah najpogostejši in najučinkovitejši instrument za vzdrževanje nadzora (strah pred izgubo zaposlitve, strah, da ne bomo dovolj dobri …), zavisti in sovraštva je vedno več …. Neprestano narašča število ljudi, ki potrebujejo psihiatrično pomoč, napadajo nas vedno nove in nove bolezni, zdravimo pa predvsem njihove posledice, ne vzrokov. In različne oblike trpljenja lahko odstranimo le tako, da se naučimo prepoznati in spoštovati namen vesolja (Boga). Pomoč pri ozaveščanju namena bivanja je torej ena temeljnih nalog pri delovanju zdravilcev, saj bodo v nasprotnem primeru – tako kot ortodoksna medicina – zgolj odpravljali posledice bolezni (sicer na finoenergijskih ravneh), ne pa tudi vzrokov zanje.

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Halo Anarhist!

 

A se ti sam delaš, da ne verjameš v obstoj boga, al verjameš,pa tega ne veš?Išćeš definicijo istega, pol pa ugotovim,da se ti o ZENU sanja bolj kot bi si človek mislil.Presenečaš nas iz dneva v dan .

 

Kako ti to uspeva? Čestitam --glumac- :palec: x:Dx x:Dx Glavca pa taka.

 

Pa, da se ne boš zdaj pokvaril.

 

Če sem iskren sem prebral eno suho knjižico Zgodbe o Zenu, za katerega sploh nisem slišal, dokler ni bil objavljen tukaj, na forumu.

Tisti zvok ene roke in to, pa je povsem jasno iz kje izvira.

A Bog pa zen sta eno in isto?

 

OK, kar se tiče tistega kurbl...karkolže.... x:Dx x:Dx

Me sploh ne zanima al obstaja al ne... x:o)x x^x

Pod TI sem mislil osebo ki se tu gor pojavlja z nickom Anarhist. :eek: x?x

Pa bom dodal še eno vprašanje - a veš kaj si? x:Dx

 

Anarhist je v bistvu ena izjemna oblika, ki jo tvori materija, del nje sem tudi jaz, ki tu gobcam, nekateri bi mi rekli um. Jaz pomagam telesu, da se premika, mu pošiljam signale kdaj po kakšni tipki udari in to je to. Moje telo in jaz, ki to narekujem, sva v bistvu anarhist.

A je jasno zdaj?

Pa glede kurbl... karkoli že-a

Zdaj vidiš, kako se jaz počutim.

LP

Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Anarhist!

 

A res ne kužiš, da je vse povezano,vse,prav vse ima vezo z bogom.Kaj nisi nikoli čutil ljubezni in ali tudi ljubezen moraš definirat?

 

xrolleyesx

MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Anarhist je v bistvu ena izjemna oblika, ki jo tvori materija, del nje sem tudi jaz, ki tu gobcam, nekateri bi mi rekli um. Jaz pomagam telesu, da se premika, mu pošiljam signale kdaj po kakšni tipki udari in to je to. Moje telo in jaz, ki to narekujem, sva v bistvu anarhist.

A je jasno zdaj?

Pa glede kurbl... karkoli že-a

Zdaj vidiš, kako se jaz počutim.

LP

 

x:Dx x:Dx :palec:

Povsem zadovoljiv odgovor. x:Dx :palec:

Kako se pa počutiš pa veš ali vidiš samo ti. x:Dx

Jaz si lahko samo poskušam predstavljati... x:Dx xrolleyesx :vragec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Anarhist!

 

A res ne kužiš, da je vse povezano,vse,prav vse ima vezo z bogom.Kaj nisi nikoli čutil ljubezni in ali tudi ljubezen moraš definirat?

 

xrolleyesx

 

V tretjem delu Matrice je nekdo izjavil nadvse brihten stavek: "Love is a word."

Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V tretjem delu Matrice je nekdo izjavil nadvse brihten stavek: "Love is a word."

:vragec:

 

che bi bral biblijo, bi vedu, de je tut obratno mozhno... x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk...tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

che bi bral biblijo, bi vedu, de je tut obratno mozhno... x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk...tralala

 

 

TOČNO TAKO!!!!!

 

:palec: :palec: :palec:

MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kdo je torej ustvaril boga?

kdo je tisto-tistemu kar je bog ,,,

določil vrednote in obliko in moč-vsemogočnost ter trditev da smo po njegovi podobi narejeni in imamo od njega udihnjeno dušo in dan razum,,,

da lahko razumemo pomen pojmovanja boga in njegove volje,,,

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kdo je torej ustvaril boga?

kdo je tisto-tistemu kar je bog ,,,

določil vrednote in obliko in moč-vsemogočnost ter trditev da smo po njegovi podobi narejeni in imamo od njega udihnjeno dušo in dan razum,,,

da lahko razumemo pomen pojmovanja boga in njegove volje,,,

 

Znano je, da uporabljamo zelo majhen procent svojih možganov,če bi bili sposobni uporabljati 100% možganov, ne bi nihče postavljal takšnih vprašanj,ker bi vedel in videl razsežnosti in neskončnost v kateri obstajamo.

MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Anarhist!

 

A res ne kužiš, da je vse povezano,vse,prav vse ima vezo z bogom.Kaj nisi nikoli čutil ljubezni in ali tudi ljubezen moraš definirat?

 

xrolleyesx

 

Ja, ljubezen bi bilo fajn definirati- imamo zihr tako različne predstave kaj vse spada pod to besedo, da bi bili presenečeni, če bi vsak svoje napisal...Zame je to zihr nekaj drugega kot pri tebi -Roti, vsaj z besedami povedano. Tisto- ljubezen je bog in bog je ljubezen je tko... jaz se ne bi glih pod to podpisal, ker bi pol imeli preveč boga...

Saj pravim- vprašenje je kaj kdo smatra pod besedo - ljubezen...

xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

che bi bral biblijo, bi vedu, de je tut obratno mozhno... x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk...tralala

 

Sem malo bral biblijo.

"Kdor ljubi svojega sina, ga bo redno tepel."

"Kdor z očmi mežika, dobro ne misli."

Itd.

Če je to božja beseda, lahko ta bog nekam gre.

 

Ja, ljubezen bi bilo fajn definirati- imamo zihr tako različne predstave kaj vse spada pod to besedo, da bi bili presenečeni, če bi vsak svoje napisal...Zame je to zihr nekaj drugega kot pri tebi -Roti, vsaj z besedami povedano. Tisto- ljubezen je bog in bog je ljubezen je tko... jaz se ne bi glih pod to podpisal, ker bi pol imeli preveč boga...

Saj pravim- vprašenje je kaj kdo smatra pod besedo - ljubezen...

xegox

 

Točno to. Beseda Ljubezen brez definicije pove toliko, kot Kurblkreglc. Veliko stvari sem občutil, in če me nekdo vpraša, če sem čutil ljubezen, jaz pa ne vem, kaj to pomeni, mu bom težko odgovoril.

Vsaka beseda služi temu, da vemo o čem govorimo. Za to pa je potrebna definicija. Beseda "ljubezen" brez definicije je zame ista kot kurblkreglc.

Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem malo bral biblijo.

Če je to božja beseda, lahko ta bog nekam gre.

Točno to. Beseda Ljubezen brez definicije pove toliko, kot Kurblkreglc. Veliko stvari sem občutil, in če me nekdo vpraša, če sem čutil ljubezen, jaz pa ne vem, kaj to pomeni, mu bom težko odgovoril.

Vsaka beseda služi temu, da vemo o čem govorimo. Za to pa je potrebna definicija. Beseda "ljubezen" brez definicije je zame ista kot kurblkreglc.

:vragec:

 

ochitno premalo... :xx!:

ker....che bi RES prebral....potem bi poznal recimo PISMO KORINCHANOM 13...kjer je lepo definirana LJUBEZEN

tako pa...eh.. :o|o:

 

zlomk...tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Biblija ima svoje trenutke, ko je resnično sveta knjiga, a velik del je sam balast pornografije, klanja in samopoveličevanja Judov, še posebej Stara zaveza.

:vragec:

 

opala!!!!

antisemit... :xx!: :xx!: :xx!:

grauzh... :xx!: :xx!: :xx!:

 

zlomk...tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, zdaj sem še antisemit. x:Dx

 

Nimam nič proti nikomur, dokler se ne samopoveličuje. Sploh pa je lastnost treh glavnih monoteizmov (judovstva, krščanstva in islama), da se poveličujejo in oklicujejo za edino pravo vero. Pač, ene in iste korenine.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...