Skoči na vsebino

Bog


anarhist

Recommended Posts

Ne bi rekel, da smo v okove ega karkoli zasužnjili. Mi smo sužnji iluzije, da je ego naše bistvo, ker pač razpolaga z našimi čutili in posledično našim modelom realnosti. A model še ni realnost. Omejeni smo z našo navezanostjo na svoj model realnosti. Bog nima s tem nič.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne bi rekel, da smo v okove ega karkoli zasužnjili. Mi smo sužnji iluzije, da je ego naše bistvo, ker pač razpolaga z našimi čutili in posledično našim modelom realnosti. A model še ni realnost. Omejeni smo z našo navezanostjo na svoj model realnosti. Bog nima s tem nič.

spet imaš prav...predajam se počasi x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec:

Da, tako je.

Dodal bi še, da notranja bitka za prevlado, je pri vseh ljudeh vsaj 3 plastna.

Complex mind, beautiful mind&animal mind.

Odvisno od študije, religije in izrazoslovja, ki ga nekdo uporablja za uzavestiti notranje razprtije, bi lahko enostavno rekli, da se poistovetimo z Egom iz treh osnovnih perspektiv.

In vse temeljijo k popolnosti, a med sabo ena drugo izključujejo.

B-mind / Popolnost v neotipljivem, nestvarnem, nematematičnem,lepoti (nekdo bi lahko rekel, desna hemisfera možganov)

c-mind / Popolnost v eksaktnem, nad čustvi, čista jasna dognanja iz računanja.Mehanizacije.Stvari.(Analitičen del)

A-mind /

Znanstveniki bi ta del možganov v materiji umestili v nezavedni del-reptillian brane.A ta del je prav tako del Inteligence, ki deluje v nematerialnem in samo skozi možgane se "kanalizira" in ima sposobnost spreminjanja materije.

A-mind..3 osnove.čut-polje za preživetje, polje za spanje, in polje za hrano.

Vse kar potrebuje A-mind, naša "živalska stran človeka", da bo srečna.

In ta žival v nas, se boji, ne ve kam naj se obrne. (Ne..niti A-mind nismo mi..)

Pri tem ji priskoči na pomoč B ali C mind s svojimi rešitvami.C mind za zasužnjiti in se preleviti nad čustvi, ustvariti popolno okolje, in B mind, ki mu to preprečuje saj poskuša preleviti okolje v ljubeče dojemanje-popolno okolje za B mind..

Mešanica a-b-c ustvarja trinity.

Eno brez drugega ne obstaja, iti na pot b ali C minda je norost polna trpljenja.Saj se bo zanikani aspekt uprl temu in poskušal prevladati upoštevajočega.

In prav to počnemo.Zanikamo(skozi oči ega-ki gleda v C ali B perspektivi)en del nas in delujemo z 2/3.

Pot popolne svobode je pot razumevanja vsake komponente posebej, njen namen in jo uzavestiti, da se nekdo zaveda kdaj in kako gleda, čuti vidi in razume v določenem trenutku.

In se zave napetosti, ki narašča zaradi neupoštevanja celotnega skupstva trojice.

Kaj je ultimativen cilj vsakega, pa naj ga označi kot pot k Popolnosti, k Bogu, stanju Nirvane itd..njegova odločitev..A če smo že tukaj, potem želimo odstraniti ta že tisočletja dirjajoči konflikt med samim sabo.

Uspeti povezati C in B mind, da delujeta skupaj-povezano je pot dosega cilja.

Vsak aspekt, izvor a,b, ali c minda zavzame debele bukve znanja.

Sem vam prišparal z mojo vejo "kabale, religije itd".

Vsak se trudi po svojih najboljših močeh..

No..po b ali c mindu.. : )

tudi ti imaš prav...predajam se počasi x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, kar se tiče realnosti in dojemanje le te-stopnja dojemanja je podvržena napakam-iluziji.bi dodal, da

Človek ima osnovna čutila.Pri tem poudarjam, da vse kar občutimo je občutje.

Občutje tako sega v polje vida(Ki je med vsemi polji najbolj zavajajoče), sluha in okus-voh polja občutja.

Z zunanjimi parametri skozi te "filtre" dobimo informacijo in si jo interpretiramo glede na stanje zavesti.

Iluzija.

Kdor bo potrt oz, bo občutil potrtost in se poistovetil z njo in za čas celo mislil, da je on potrt, ne bo videl lepote bližnjega travnika..Lepoto bližnjega travnika pa označi naslednji hip, ko se poistoveti z občutjem sreče in popolne povezanosti z vsem kar je.Kako da tega nisem prej videl?

To niti pod razno ni več res, ko nekdo sam pri sebi spozna-občuti veselje okoli njega in veselje v njem.

 

Stop, shut up and observe.

spet imaš prav....predam se x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja....vsaj v mojem skromnem pogledu na svet

kaj bi še rad...več od neskončnosti....ali manj od niča

ko najdeš enost med logiko in obratno logike....med zavednim in nezavednim...ugotoviš...da je bog tudi tisto...kar po naši logiki ne more biti.....a vseeno je

vse in nič je vseeno

ja

hitrost zadovoljevanja potreb je zelo relativna...odvisna od potreb...ki smo si jih privzgojil

zasužnjili smo svoje duše....v okove ega

tudi ti imaš prav...predajam se počasi

spet imaš prav....predam se

pol boma pa res boga vidla...duplega

saj ga skozi vidiš...v vsem kar gledaš

enkrat se začetek združi s koncem...to je to

zviti ali ne zviti jo....izbira je tvoja x:)x

 

Tole je tvojih zadnjih 12! postov v tej temi. Ni kaj, misli so

res iskrive, na trenutke celo premorejo obilico humorja a se mi

vseeno zdi, da tole bolj paše na steno sobe kakšne najstnice, mogoče če malo

dodelaš celo v kakšno zbirko hitrih in jedrnatih, ampak povedo pa ne kaj veliko.

Končni rezultat je spemanje po forumu.

Bog je bolj ustvarjalen.....ne ponavlja enega in istega v neskončnost....

ampak saj je vseeno a ne?

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bog je bolj ustvarjalen.....ne ponavlja enega in istega v neskončnost....

al pa...ker je neskončnost x:)x vsega in niča...seveda x:Dx sprejemati je potrebno vse okoli sebe....še mene in moje blužnje....če hočeš kdaj boga videt

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tole je tvojih zadnjih 12! postov v tej temi. Ni kaj, misli so

res iskrive, na trenutke celo premorejo obilico humorja a se mi

vseeno zdi, da tole bolj paše na steno sobe kakšne najstnice, mogoče če malo

dodelaš celo v kakšno zbirko hitrih in jedrnatih, ampak povedo pa ne kaj veliko.

:lol: :palec:

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bog je bolj ustvarjalen.....ne ponavlja enega in istega v neskončnost....

 

Vprašanje. :inocent: Iz človekovega vidika se najbrž res zdi, da vidi evolucijo in da se vse spreminja, toda kaj pa...:

 

The Dream is allways the same?

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

le te-stopnja dojemanja je podvržena napakam-iluziji

Preskočil sem goro postov, ker se mi zdi ta stavek zimzelena klasika gnostičnega pogleda na svet.

Z obilico dobre volje se lahko s tem celo strinjam, vendar ne zato, ker bi naenkrat postal gnostik (to sem bil in sem ugotovil, da je pomankljiv pogled na svet), temveč zato, ker kaže na pomankljivost osebnega modela realnosti.

Dojemanje sveta je podvrženo refleksivnemu razumu, ki je del ega. Ta pa ni popoln, kajti njegov model temelji na podatkih čutil, ki pa niso popolni, temveč delni. Kjer obstaja delni postopek, obstaja tudi delni rezultat in s tem večje ali manjše odstopanje od dejanskega stanja. Napaka refleksivnega razuma temelji na njegovi pasivni funkciji, saj je nebogljen otrok podatkov čutil. Motiv za akcijo, katerega sproži, pa je zamegljen zaradi modela realnosti, ki sestoji tudi iz moralnega sistema. Ni iluzija dejavni dinamični svet okoli nas, temveč je iluzija naš model realnosti in napačni postopki, izhajajoč iz njegovih napak. Z osebnostno ratsjo pa najprej dojameš omejitve lastnega modela realnosti in njegovo zmotljivost. Tukaj se šele začne iskanje Boga.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tukaj se šele začne iskanje Boga.

 

Če se pozorno ozreš naokoli, opaziš mnogo znamenj, ki kažejo na to, da Boga v resnici sploh ni. Če bi namreč bil, na cerkvah ne bi bilo strelovodov ... x:o)x x:o)x x^x

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če se pozorno ozreš naokoli, opaziš mnogo znamenj, ki kažejo na to, da Boga v resnici sploh ni. Če bi namreč bil, na cerkvah ne bi bilo strelovodov ...

xsmx

Stvar gledišča. Bog je vse v vsem. kako ga boš videl, če so tvoje oči del boga in trava okoli tebe je takisto del boga. Stvar je samo v pozornosti. Cerkve niso božje hiše, temveč objekti za zadovoljevanje verskih potreb množic (če smo že na tem). Strela je pač tudi božje delo. x:Dx :mex:

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Človek je TUDI mrtev kamen, v katerem se je razodelo bistvo Boga. Bog se je razodel tudi v drugih oblikah, vendar je vsaj na Zemlji najbrž edino človek dokončna dovršitev božjega telesa, ki obsega vse štiri ravni bivanja. In človek ima možnost spoznati odsev božanstva v vsem.

Cerkve so arhitekturno modeli Drevesa življenja - oziroma modeli jakobove lestve, ki je grafični simbolni prikaz Boga. Ta struktura je prisotna tudi v Staroegiptovskih templjih in še marsikje, kjer tega ne bi pričakovali (da, tudi v Indiji). A samo v Kabali je zadeva predstavljena silno suhoparno, abstraktno in nič kaj privlačno. Mogoče se je ta shema ravno zaradi svoije abstraktnosti ohranila skozi tisočletja...

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Verjamem v Boga.

 

Zanima pa me kako reagira na našo miselnost, naše ideje, razmišljanja pogovore, prepričevanja o tem kaj je prav in kaj resnica. Včasih se verjetno tudi močno zakrohota x:Dx . :palec:

 

Pogovori in prepričevanja so v redu, saj z njimi vedno, kadar na letiš na sogovornika, ki misli drugače, preverjaš svoja stališča. Podporo Boga imaš, dokler pri tem ravnaš zdravo - če ti nekdo predstavi argumente, zaradi katerih bi pravzaprav moral spremeniti stališče, pa ga ne, da pač, npr. v javni debati na forumu ne bi bil videti poražen, se ta "podpora" pokaže tako, da izgubiš del energije. V takšni debati se lahko celo karmično obremeniš - če se poslužiš "energijskega posilstva"; to je, če skušaš sogovorniku "odvzeti moč" tako, da ga skušaš prikazati bedastega, al kaj podobnega.

 

Vem da nas ljubi, karkoli že delamo , govorimo ali si mislimo.

 

Ob mislih na Boga se tudi raznežim, saj vem da je zelo zelo ljubeč. xsrcx

 

Bogu vračaš ljubezen tako, da ljubiš in spoštuješ njegove kreacije (soljudi, naravo ...). Če ga res ljubiš, rreci Kabalistu, da ga imaš rad in da spoštuješ njegove poglede na svet x:o)x x:o)x x:o)x x:o)x x:o)x x^x

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nosorog, ne vem zakaj bi se za ljubezen do Boga dokazoval tebi

 

Za to res ni nikakršne potrebe :palec: . V lajfu je pomembno pedvsem, da si zvest sebi.

 

Kabalist rad te imam takega kot si v vseh tvojih razsežnostih. xsrcx xsrcx xsrcx

 

Nič od zgornjih stavkov, ne spreminja moje ljubezni do Boga verjetno pa pozitivno vpliva na naše sobivanje.

 

Če se mi nekdo dokončno zasmili, se mi res zasmili in ne iz kakršnega koli posmeha, prezira ali Bog ne daj škodoželjnosti. Takšnim lahkom pomagam na drug način, predvsem z Vijoličnim Plamenom, ki preobraža marsikaj in to v dobro vseh. xsrcx

 

Zato: Vse dobro iz mojega srca v srce Kabalista xsrcx

 

To pa jaz vidim kot manipulacijo. V isti sapi praviš, da imaš Kabalista rad in da se ti smili (volksitkozacela.com). Povsem jasno je, da je Kabalist relativno formiran tip, ki bo sprejel "diagnozo", da se nekomu smili, kot žaljivko. Vsaj od tistih, ki jih ima rad ali jih ceni. In glede na to, da s tabo tule izmenjuje mnenja, bo verjetno težko rekel, da te ne šmirgla in da mu je vseeno, kaj si o njem misliš.

 

Nosorog, zanima me , če boš kaj takega predlagal tudi Kabalistu. :vio: x?x

 

Ni potrebe. Itak bo naredil (ali ne naredil) tisto, kar se mu bo zdelo primerno (ni pa nujno, da je tisto, kar se nam zdi primerno, vedno tudi tisto, kar se nam zdi prav x:o)x ). Tudi tebi sem predlagal skozi hec, ko sem pač govoril o svojih stališčih. Sicer sta oba padla na istem izpitu, a to je izpit, na katerem občasno pademo skoraj vsi; seveda tudi jaz. Tudi sam imam včasih koga (morda le trenutno) poln kufer in se poslužim energijskega posilstva. In potem se praviloma ne počutim najboljše. Res pa je, da to počnem vedno manjkrat. Hm, eno je vedeti, kaj je prav, drugo pa to živeti x^x .

 

Lahko pa ti povem, da cenim tvoja mnenja, ker se mi zdiš sila objektiven.

 

Lepa hvala.

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...