Skoči na vsebino

Bog


anarhist

Recommended Posts

jaz sem še bolj nazačetku.. nosorog x:o)x , a mi lahko prosim ob priliki napiseš kaj je to energijsko posilstvo. zanimiv termin, ga zaenkrat ne štekam prav..

 

Za spolno posilstvo je na nek način značilno, da naredi posiljevalec žrtev nemočno in ji vsili seks. Pri energijskem

posilstvu je podobno - nekomu odvzameš moč tako, da ga prikažeš neumnega, nekonkurenčnega oziroma izbereš način, da ga razorožiš, z namenom, da obvelja tvoj prav.

 

lalala

 

Nehi pojčkat kr naprej x:o)x

 

VESELE PRAZNIKE!!! xloveyx xloveyx

 

Moram reči, da mi prazniki ne pomenijo nič. Sploh ne božič. Skušam pa bit skos bolj al manj vesel x^x

Lepo pa praznuj ti.

 

Nosorog, kar sem zapisal ali izrekel, je že storjeno in tega niti ne obžalujem.

 

Zdaj pa ti te moje izjave vidiš spet kot manipulacijo, prej kot energijsko posilstvo, počas se sprašujem kaj sploh želiš od mene in koga zastopaš x?x :vio:

 

Prav nič ne želim od tebe, le pogovarjam se. In zadevo sem pač tako videl - najprej energijsko posilstvo, ko si skušal Kabalista narediti "majhnega", potem pa manipulacija, ko si mu sicer izrekel dobre želje, hkrati pa s tistim govorjenjem o usmiljenjem dal slutiti, da niso iskrene.

 

Za mene ima beseda "smili" drugačen pomen od vajinega (energijskega posilstva, kot pravite "formirane" osebnosti) in nisem s tem mislil nič slabega, enostavno sem imel dovolj njegovega blatenja Vnebovzetih Mojstrov, ki so zame Vera in sem s tem z njim pri Vnebovzetih Mojstrih zaključil. :vio: Zakaj se mi pa smili bom pa povedal Kabalistu, če bo to želel. :vio:

 

Pogosto smo razumljeni drugače, kot si želimo.

 

 

Nosorog, pa še tole si preber x?x :vio:

 

Sem. Saj pravim, da je na občasno uporabo takšnele terminologije redkokdo imun in že v prejšnjem postu sem tudi napisal, da sta v vajini komunikaciji na izpitu, ki energijsko spada v domeno druge čakre (spoštujmo drug drugega) padla oba.

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na napakah se učim :vio:

 

:palec: S priznanjem svojih napak damo energijski impulz šesti čakri, v domeni katere je nauk - išči le resnico.

 

in spoštujem tiste, ki so spoštljivi do mene.

 

Ali tisti, ki te ne spoštujejo niso kreacija Boga? Svoje slabosti spoznamo skozi lajf, izkušnje, komunikacijo. Z eno od svojih slabosti (ki si jo pošteno priznal) si se srečal skozi komunikacijo s Kabalistom. Gledano z duhovne perspektive, lahko to razumeš tako, kot da ti je bil poslan, da se naučiš nečesa o sebi. Poslan od Boga, zato je vreden spoštovanja, ne glede na to, kako se obnaša do tebe.

 

Vnebovzeti mojstri nas učijo naj bomo ponižni samo pred Bogom, vsi ostali so nam enaki, nihče ni v ničemer večji od nas. :vio:

 

Boga sploh ne znam prepoznavati drugače, kot skozi njegove kreacije.

No, tole je diskutabilno. Rekel bi, da smo vsi pomembni, nismo pa vsi enaki, saj imamo različne vloge. Dejansko pa lahko nastane problem, ko naletimo na nekoga, ki ga "prepoznamo" kot večjega in boljšega - takrat je veliko možnosti, da so naše reakcije takšne, da začnemo izgubljati energijo. Do tega pride npr.:

- ko počnemo določene stvari z namenom, da bi nas ta človek "opazil", saj pozabimo, da izhaja naša moč iz nas samih in jo začnemo iskati v smislu želje po potrditvi s strani "avtoritete"

- ko v sebi preprosto "spoznamo", da je ta osseba monejša in se ji podredimo

- ko nas je strah, da nas bo ta oseba zaradi sposobnosti, ki ji jo pripisujemo v npr. našem položaju v družbi na nek način ogrozila in jo skušamo zato zjebat (npr. energijsko posilit x:o)x )

- itd., itd.

 

Mimogrede - nekje si pisal o čiščenju karme; mam tudi na to malce drugačen pogled. Prletim v temo pozno zvečer, če bom mel čas.

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Boga sploh ne znam prepoznavati drugače, kot skozi njegove kreacije.

No, tole je diskutabilno. Rekel bi, da smo vsi pomembni, nismo pa vsi enaki, saj imamo različne vloge. Dejansko pa lahko nastane problem, ko naletimo na nekoga, ki ga "prepoznamo" kot večjega in boljšega - takrat je veliko možnosti, da so naše reakcije takšne, da začnemo izgubljati energijo. Do tega pride npr.:

- ko počnemo določene stvari z namenom, da bi nas ta človek "opazil", saj pozabimo, da izhaja naša moč iz nas samih in jo začnemo iskati v smislu želje po potrditvi s strani "avtoritete"

- ko v sebi preprosto "spoznamo", da je ta osseba monejša in se ji podredimo

- ko nas je strah, da nas bo ta oseba zaradi sposobnosti, ki ji jo pripisujemo v npr. našem položaju v družbi na nek način ogrozila in jo skušamo zato zjebat (npr. energijsko posilit x:o)x )

- itd., itd.

 

Mimogrede - nekje si pisal o čiščenju karme; mam tudi na to malce drugačen pogled. Prletim v temo pozno zvečer, če bom mel čas.

 

lalala

 

 

 

sama ušesa so me x:px :8): :wacko: prletu pa odletu, zgleda da še ni pravi cajt

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Za spolno posilstvo je na nek način značilno, da naredi posiljevalec žrtev nemočno in ji vsili seks. Pri energijskem

posilstvu je podobno - nekomu odvzameš moč tako, da ga prikažeš neumnega, nekonkurenčnega oziroma izbereš način, da ga razorožiš, z namenom, da obvelja tvoj prav.

 

na nek način zdaj to razumem, ja, čeprav sem to jaz bolj dobesedno razumela - v smislu manipulacije (usmerjanja) energij. mogoče deluje stvar podobno oz. vsaj rezultita. imaš pa seveda potencialne žrtve, ki jih skoraj ne moreš razorožiti oziroma kvečjemu se lahko podrediš in priklopiš v njegove miselne struje (beri: mu lezeš v rit). seveda v tem primeru najbrž več nisi tisti, ki posilja, temveč tisti, ki se pusti posiliti...

 

Nehi pojčkat kr naprej ž

daj mi mir in pusti me veselo!!!! (lalala) xbendx xbendx

 

Moram reči, da mi prazniki ne pomenijo nič. Sploh ne božič. Skušam pa bit skos bolj al manj vesel

Lepo pa praznuj ti.

 

ojej, nisi naredil smrekice?? kam ti bo pa božicek prinesel darila? moreš misliti na to, a veš? x:Dx x:Dx

ma, to po moje ne delate vi smrekic, ker nimate malih otrok doma. dojenčki z tako veliko učkami gledajo te smrekice, in okraske in lučke in ...

jaz sem danes pri jaslicah k Jezusu dala ful velik kristal avtomatsko, ker je Jezus (figura) tako majhen. da ga bo kristal malo podpiral. skratka - kristal je zdaj večji od Jezusa (beri: Jezus je rešen x:)x ).

http://waltm.net/mermaid.gif
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vnebovzeti mojstri nas učijo naj bomo ponižni samo pred Bogom, vsi ostali so nam enaki, nihče ni v ničemer večji od nas. :vio:

vsi in vse smo bog....ne vem zakaj bi on bil večji od nas....v božji zavesti obstaja le eno...ki ni ne večje ne manjše x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ojej, nisi naredil smrekice?? kam ti bo pa božicek prinesel darila? moreš misliti na to, a veš? x:Dx x:Dx

 

V bistvu sem šele včeraj prvič pomislil na smrekco, ko je bla na TV ena oddaja o cenah smrekc ( x:Dx ). No, kakorkoli - ene par jih mam v hosti, kar tam naj ostanejo (želja za 2007 pa je, da prepričam sosedo, da mi proda še ene 30 arov hoste). Pr ns je drgač ful nebožično vzdušje; snega itak ni, pa tud kakšnega božičnega popivanja nisem opazil.

.

 

 

vsi in vse smo bog....ne vem zakaj bi on bil večji od nas....v božji zavesti obstaja le eno...ki ni ne večje ne manjše x:)x

 

Kakor zgoraj, tako spodaj. Sebe in svojo omejeno avtonomnost v božji zavesti lahko primerjaš s celico v človeškem telesu. Njena omejena avtonomnost - jetrna celica lahko dela mal boljš al mal slabš, ne more pa delovati kot celica ledvic). Iz tega primera vidiš, da vse celice so pomembne za telo, niso pa vse enake niti pomembnejše od telesa samega. Zato se z Bogom oz. božjo zavestjo ne gre enačiti.

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kakor zgoraj, tako spodaj. Sebe in svojo omejeno avtonomnost v božji zavesti lahko primerjaš s celico v človeškem telesu. Njena omejena avtonomnost - jetrna celica lahko dela mal boljš al mal slabš, ne more pa delovati kot celica ledvic). Iz tega primera vidiš, da vse celice so pomembne za telo, niso pa vse enake niti pomembnejše od telesa samega. Zato se z Bogom oz. božjo zavestjo ne gre enačiti.

 

lalala

 

 

xyesx

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kakor zgoraj, tako spodaj. Sebe in svojo omejeno avtonomnost v božji zavesti lahko primerjaš s celico v človeškem telesu. Njena omejena avtonomnost - jetrna celica lahko dela mal boljš al mal slabš, ne more pa delovati kot celica ledvic). Iz tega primera vidiš, da vse celice so pomembne za telo, niso pa vse enake niti pomembnejše od telesa samega. Zato se z Bogom oz. božjo zavestjo ne gre enačiti.

 

lalala

 

Torej je moj božanski Jaz individualiziran del božanske zavesti?

In stanje samozavedanja božanskega Jaza se manifestira kot moje materialno življenje? In skupek samozavedanj vseh individualiziranih božanskih Jazov se kaže kot materija ki je torej odsev trenutne božje zavesti.

 

Ker ne vem kam bi to napisu, bom dal kr sem k Bogu.

 

Ko sem prišel na pot iskanja, sem se posvetil tudi radiesteziji, pri tem me je presenetilo, da mi je nihalo kazalo, da cerkev ni zame, mislim fizično stavbo. Dejansko se v nobeni cerkvi do danes nisem dobro počutil, sem krščen kristjan, bol na željo staršev birman, saj me to ni nikoli veselilo, do 40. leta strogi ateist, nič cerkvenga mi ni blo všeč.

 

Danes ljubim Boga, ljubim Jezusa in Marijo, v cerkvi pa se še vedno ne počutim dobr. Pred tremi leti edino v Bežigrajski novi cerkvi , tam mi je blo lepo, kljub zadušnici za tastom.

 

Mogoče mi kdo zna povedat , zakaj tako. :eek: x:Ix

 

Vprašaj Alana, da ti razloži o astralnih vampirjih.

Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Torej je moj božanski Jaz individualiziran del božanske zavesti?In stanje samozavedanja božanskega Jaza se manifestira kot moje materialno življenje? In skupek samozavedanj vseh individualiziranih božanskih Jazov se kaže kot materija ki je torej odsev trenutne božje zavesti.

 

 

Jst lajf doživljam dejansko tako, da smo tu z namenom evolucije v materialnem in je to test tako za nas, kot za Boga. Če se postaviš v vlogo Boga - lahko si nekaj zamisliš v glavi, a če tega ne ustvariš v materialnem, ne moreš biti prepričan, kako bo vse skup laufalo. Bog nas je postavil v neko okolje in skozi evolucijo raziskujemo po eni strani meje tega okolja, po drugi strani pa spoznavamo in razvijamo sebe, v odnosu na spremembe v okolju, po drugi strani se uči tudi Bog, saj opazuje in po potrebi stvari korigera, če ne laufajo tako, kot si je zamislil. In sledi moja "bogokletna" teorija, vsaj za tiste, ki pravijo, da se moramo na vsak način čimprej vrniti k Bogu, skenslati materialni svet in se zediniti z njegovo zavestjo: če zadeve laufajo tako, kot sem opisal zgoraj, to ni v interesu Boga. Čas za zedinjenje je takrat, ko optimalno evoliramo kot posamezniki in kot družba, odkrijemo in obvladamo vse možnosti in s tem je tudi za Boga ta faza končana, saj se je tudi on naučil, do kakšnih štal v teh procesih pride.

Če pogledaš dobro le tale forum, vidiš, o kakšnih stvareh se ljudje pogovarjamo. Medtem, ko so pred leti pogovori temeljili na ravni prvih treh čaker (iz kje si, s čim se ukvarjaš, kakšni so tvoji hobiji ...), je danes vedno več pogovorov, ki posegajo v četrto čakro (pogovarjamo se o svojih težavah, ranah ...). In če pogledava individualni razvoj - vemo npr. da deluje zavest na kvantni ravni, torej obstaja tudi izven prostora in časa. To teoretično pomeni, da se lahko lotimo predelave nekih informacij, ki so privedle npr. v bolezen tako, da se ta ne bi razvila. Teoretično gre, a vendar ne poznam nikogar, ki to obvlada. Kot človeštvo in posamezniki se moramo torej naučiti še cel kup stvari in kot vsek posameznik izkusiti vse situacije. Še lep čas bodo torej razlogi za nove inkarnacije. Nobenih bližnjic ali priviligiranosti v tem procesu ni.

 

lalala

 

 

 

 

Sam en nasvet..

Ne stoj nikoli od klošarja pobirat nasvetov kko postat bogat ;)

 

Dobr si tresnjen. Sem navdušen. U glavnem same zdrave vn stresaš :palec:

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx x:Dx kwa zdaj to. lia? času komunizna, ko smo vsi samo kimali so mimo..

vse dobro..

 

 

 

xyesx da, ljubica prav maš....

 

drugi ma zmeraj prav ne ljubi se mi fajtat dans x:o)x

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nosorog, sem mislu en drug post, ker glede tega je pa moje mnenje tole:

 

Za tale post gre, ja. Sem vedel, da se ne strinjaš ...

 

Na nš lif tle na Zemlji, gledam, kot na priložnost za popravljanje naše karme, naših napak iz prejšnih življenj , popravljamo lahko zato, ker imamo svobodno voljo, Bog pa mislim, da se s tem ne more učiti,ravno zaradi te svobodne volje, učil bi se na svojih napakah, če bi nam dal določene naloge in bi potem vidu, kje ga je polomil, tako pa ga lomimo mi, ne on.

 

Ta logika mi ne gre skup. Bog je zavest in prav tako on, kot mi, ne more resnično spoznati neke stvari, če je ne izkusi. Ne moreš recimo reči, da veš, kaj je ljubezen, če so te o njej le učili. Izkusiti jo moraš in to v obeh skrajnostih - da jo imaš in nimaš. Bog je lahko dobil takšno izkušnjo le, če je ustvaril bitja s svobodno voljo, ki mu bodo po svoji volji ljubezen vračala (skozi ljubezen do bližnjih, občudovanje narave ...) ali pa ne (sovraštvo, uničevanje narave ...). Bogu smo podobni po tem, da imamo idejo, kreativnost in svobodno voljo. In ker so praktično vsa naša dejanja dejanja ljubezni ali pa ne (do soljudi, narave in s tem do Boga), se mi zdi zdi popolnoma logično, da se pri tem uči in razvija tudi Bog. In ker je vpleten v vse naše odločitve, vsi pa smo unikati, mora - če hoče zadevo obvladati - vsakega potiskati v vse možne situacije. S tem pa se "dogaja" evolucija posameznika in družbe, kar je tudi namen bivanja (čist po logiki - kakor zgoraj, tako spodaj in vse stvari na vseh ravneh potekajo po enakih načelih).

Če se ne strinjaš, mi prosim pojasni, kakšen je bil potemtakem namen našega bivanja na zemlji? Z nekim namenom smo morali priti, da smo začeli ustvarjati in popravljati "slabo" karmo. Ali pa kak drug argument, ki izpodbija gornje pisanje, ki se - vsaj po mojem - sliši kar logično.

 

Mišlenje, da moramo skenslati materialni svet v našem pomenu JA. Želja Boga je , da bi tudi mi živeli, kot Bogovi, lahko smo tudi bogati vendar ne na način, kot to poteka danes, ko se človeka izkorišča na vsakem koraku, ko smo plen v rokah trgovcev, bankirjev, vlad, monopolistov in ostalih izkoriščevalcev. Normalno je da moraš plačati nek izdelek, vendar ne v takem razmerju zneska, ko proizvajalec, dobi desetino razliko do končne cene pa plača kupec. Da o lakoti sploh ne govorim. Zato mislim da današnji materializem, človeka ne more pripeljati nazaj k Bogu, razen seveda tistih, ki s svojim današnjim trpljenje zaradi materializma drugih trpijo. Ko bo družba to dojela pa verjamem, da bomo evolirali, kot družba in posamezniki.

 

To je vse posledica naše svobodne volje, iz katere se Bog uči izkušnje pomanjkanja ljubezni (da bo znal bolj cenit ljubezen x:Dx x:Dx x:Dx )

 

Kot človeštvo se moramo resnično še veliko naučiti, žal pa je moje prepričanje tako, da so nam inkarnacije na planet Zemljo že močno štete, ker smo naš planet res že skoraj uničili, kar bo pokazalo prihodnje obdobje. Dejstvo pa je da edino bližnjico, ki jo poznam je Vijolični plamen.

 

Verjamem, da je vijolični plamen lahko podpora (recimo kot da bi šprinter tekel v čevljih ali šprintericah) , a sicer v bližnjice ne verjamem - vse moraš dati sam skoz.

 

tralalero

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nosorog, najina razlika v gledanju na Boga mislim, da je v tem , da ga jaz vidim kot utelešenje popolnosti, k čemeur se vračam, ti pa gledaš nanj kot na zavest , ki se izgrajuje in naj bi jo mi tudi dvigal.

 

Predvidevam, da je uporaba besede "utelešenje" lapsus, saj drugače res ne vem, kako si predstavljaš Boga. Valjda ne sedi fizično tm gor kje. Kaj naj bi bil drugega, kot zavest. Vsaka zavest pa se skozi delovanje razvija. Za stvarstvo je sploh značilno neprestano gibanje in razvoj, zato Bog ne more biti popoln. Če je, izgubi veljavo kozmični zakon: "kakor zgoraj, tako spodaj". Na njegovi osnovi lahko namreč sklepamo, da se zavest Boga razvija prav tako, kot se pri dojenčku razvija zavest od najpreprostejšega zavedanja sebe in okolja, zavestnega delovanja ...

 

Mimogrede - po Svetem pismu lahko sklepaš, da se Bok kdaj tudi zajebe (spet kakor zgoraj, tako spodaj - včasih kaj delamo, in ko vidimo, da zadeva ni o.k., jo sesujemo in začnemo znova). A ne kaže na to vesoljni potop, al pa npr. Sodoma in Gomora?

 

zvedavi Nosorog

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Seveda je "utelešenje" lapsus, Boga pa (če hočeš energijo) razumem kot nekaj dovršenega, popolnega z vidika človeka , duše, kot moj sedanji pogled na to energijo, ki pa se lahko še razvija ampak za mene je to že doseglo popolnost, kot recimo narava, (kjer ne nastopa človek s svojimi posegi) se udejani v vsej svoji popolnosti, je dovršena, kot zgoraj, tako spodaj.

 

Za naravo bi ti verjel, da je popolna, če se ne bi razvijala, pa se. Konec koncev - tudi človek je del narave in razvija se.

 

Pa še to, ne vem zakaj bi se Bog motil pri Sodomi in Gomori, svobodna volja je pripeljala ljudi do takega stanja in zato je Bog ukrepal, zaradi sprevrženosti in to se dogaja danes in verjemi tudi za to bomo nosili posledice.

 

E, vidiš. ON JE UKREPAL. Zato, ker tam ni laufalo tako, kot si je zamislil. Kar je preveč, je preveč.

 

Tudi zaradi kozmičnega zakona. Bog želi da se sinovi in hčere Boga vrnemo k njemu, mi smo tu da očistimo karmo . Naše bivanje na planetu Zemlji ni nekaj lepega, to je v bistvu kazen, hkrati pa velika priložnost, ker imamo tu svobodno voljo in lahko živimo, rečmo lepo življenje, vprašanje kakšne so inkarnacije na druge planete.

 

Še vedno nisem dobil odgovora na vprašanje, kakšen je namen našega bivanja tu. Čiščenje karme? Kje pa smo neke stvari zajebali, da jih zdaj tu čistimo? Še tole mi prosim odgovori, pol ti pa v tej temi nam več težil.

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Daleč od tega da mi težiš.

 

Če ti ne težim, si bom pa privoščil še eno vprašanje, ki se nanaša na popolnost Boga. Poznaš zgodbo o Jobu? Satan je nagovoril Boga, naj mu dovoli preveriti Jobovo vero in Bog se je strinjal. Zaradi njunega deala, oz. da bi Satanu dokazal, da ga ne more spreobrniti, je Bog dovoli, da je Job totalno najebal - izgubil je bogastvo, otroke, zbolel je, umrla mu je žena ... Se ti zdi to pošteno od Boga? Ali to je poteza nekkoga, ki je popoln?

 

zvedavi Nosorog No1

 

Pa še tole - praviš da smo vsi bili posiljevalci, morilci ..., a še vedno ne vem, zakaj smo se sploh inkarnirali. O.K. - tu praviš da čistimo karmo. Kaj pa kje drugje? Zakaj,s kakšnim namenom s svobodno voljo?

 

zvedavi Nosorog No2

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nekje sm prebral, d je Mojster nrdu ns, da lahko občudujemo njegove kreacije.

 

Tako nisi nikjer prebral. Napisal sem, da nobene stvari ne moreš zares spoznati, ne da jo izkusiš v obeh skrajnostih - obilju in pomanjkanju. To velja seveda tudi za boga. Ljubezen in njeno pomanjkanje je lahko izkusil tako, da je ustvaril človeka s svobodno voljo. In za božjo voljo - ljubezen bogu valjda lahko kažeš ali ne kažeš le tako, da ljubiš ali ne ljubiš njegove kreacije, na pa da ga častiš kot nekaj imaginarnega.

 

Bistvena razlika valjda od tolmačenja, ki ga navajaš.

 

brez lalala

 

Elohim, še zdaj ne vem, zakaj smo sploh bli po tvojem kjerkoli inkarnerani in s kakšnim namenom smo karkoli počeli, da smo si nabili slabo karmo, ki naj bi jo po tvojem tule oddelovali.

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Elohim, še zdaj ne vem, zakaj smo sploh bli po tvojem kjerkoli inkarnerani in s kakšnim namenom smo karkoli počeli, da smo si nabili slabo karmo, ki naj bi jo po tvojem tule oddelovali.

 

Nosorog, zgoraj sem ti pobarval, je pa res da nisem posebej poudarjau.

 

Pa se beremo naprej verjetn dans popoldne x?x :vio:

 

Sori, sam to ni odgovor na moje vprašanje.

Še enkrat: S kakšnim namenom smo sploh bili ustvarjeni? Kjerkoli, da smo si lahko nakopali slabo kramo, ki naj bi jo čistili tu?

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mimogrede - po Svetem pismu lahko sklepaš, da se Bok kdaj tudi zajebe (spet kakor zgoraj, tako spodaj - včasih kaj delamo, in ko vidimo, da zadeva ni o.k., jo sesujemo in začnemo znova). A ne kaže na to vesoljni potop, al pa npr. Sodoma in Gomora?

Bog nikoli nič "ne zajebe", ampak lahko zajebamo samo ljudje. To je cena svobodne volje.

 

Vsaka zavest pa se skozi delovanje razvija. Za stvarstvo je sploh značilno neprestano gibanje in razvoj, zato Bog ne more biti popoln. Če je, izgubi veljavo kozmični zakon: "kakor zgoraj, tako spodaj". Na njegovi osnovi lahko namreč sklepamo, da se zavest Boga razvija prav tako, kot se pri dojenčku razvija zavest od najpreprostejšega zavedanja sebe in okolja, zavestnega delovanja ...

Namen stvarstva je možnost razvoja ustvarjenih bitij. Kar pa sevede ne pomeni, da božanska zavest ni popolna in da se razvija. Bistvo božanske zavesti je ravno popolnost. Kot pravi Nova zaveza "Bodite popolni, kot je popoln Oče v nebesih!"

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pa še to, ne vem zakaj bi se Bog motil pri Sodomi in Gomori, svobodna volja je pripeljala ljudi do takega stanja in zato je Bog ukrepal, zaradi sprevrženosti in to se dogaja danes in verjemi tudi za to bomo nosili posledice.Tudi zaradi kozmičnega zakona. Bog želi da se sinovi in hčere Boga vrnemo k njemu, mi smo tu da očistimo karmo . Naše bivanje na planetu Zemlji ni nekaj lepega, to je v bistvu kazen, hkrati pa velika priložnost, ker imamo tu svobodno voljo in lahko živimo, rečmo lepo življenje, vprašanje kakšne so inkarnacije na druge planete.

Sodomo in Gomoro sevede vidim kot povsem naravni pojav, kot izbruh strupenega žveplenega vulkana, ki je vse organsko spremenu v sol, in kjer danes leži Mrtvo morje, polno soli in brez življenja, kjer niti ptiči ne letajo več. Ljudje pa zaradi svojega načina življenja niso bili več sprejemljivi za angelska opozorila, in so se iz njih norčevali, zato so tam tudi ostali. Vsekakor pa stanje ljudi v teh mestih ni bilo več sprejemljivo za nikakršen duhovni razvoj, zato tudi ni imelo več smisla ohranjati jih.

 

V pomenu, da so tudi naravni zakoni pač božji zakoni pa lahko tudi rečemo, da je Bog uničil Sodomo in Gomoro.

 

Življenje na tej naši zemlji pa ne vidim kot kazen, ampak kot možnost. Ampak možnost sama po sebi ni nič, če je ne iskoristiš.

 

Zgodbe res ne poznam, nisi pa napisal ali je test naredil ali ne. Če ga je izdal je dobil karmo. Zakaj pa so mu umrli otroci in zakaj je izgubil bogastvo in ženo pa je stvar, ki jo ne vem kot je ni vedel pisec, ki je to pisal. Primer je čisti primer očrnjenja Boga in privzdigovanja Satana.Zakaj pa bi Bog vzel nekomu svobodno voljo, če mu jo je dal. Svobodna volja pa ni odgovarjala Satanu, ki je bil v angelskih vrstah najbližji Bogu.

Ne vem, po čem sklepaš, da naj bi Bog nekomu vzel svobodno voljo, se mi zdi, da o tem ni govora?

In v čem vidiš očrnjenje Boga?

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Da bi bog komu vzel nisem napisal, napisal sem Zakaj bi komu Bog vzel svobodno voljo...

 

Očrnjenje Boga vidim že v osnutku same zgodbe

Lahko to pojasniš bolj konkretno, v čem vidiš očrnjenje Boga.

In kaj te napeljuje na misel, da zgodba govori o tem, da je Bog komu vzel svobodno voljo, tega nism opazu?

Če kdo skoč v prepad in se polom, to ni kazen za skok, ampak posledica skoka!

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...