Skoči na vsebino

Bog


anarhist

Recommended Posts

Zadnič sem bil na kosilu z eno bejbo.. in me je hotela spraviti na duhovne vaje. Morda ji bo to celo uspelo in verjetno bom kar malo užival v tistih debatah...

Ampak ko sem reku, da ni glih vse za verjet, kar piše v bukvah, ker so že 100x bile spremenjena, kakor je pasalo takratnim voditeljem, je rekla, da to pa ne, da potem bi gorel tisti, ki bi to spreminjal?!

 

Torej dejansko gre za popolno fanatičnost in joj joj.. Odvisnost. Ponižni EGO. Neiskrenost. Umetno dobroto.

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ampak ko sem reku, da ni glih vse za verjet, kar piše v bukvah, ker so že 100x bile spremenjena, kakor je pasalo takratnim voditeljem, je rekla, da to pa ne, da potem bi gorel tisti, ki bi to spreminjal?!
:palec: x:Dx prej bi gorele osebe z prevec mascobami... ker bi plavale na vodi! in bi s tem dokazale, da so carovnice... folk... nnn... a res ne berete svetga pisma, pa kr s svojo glavo studirate :vragec: xsrcx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zadnič sem bil na kosilu z eno bejbo.. in me je hotela spraviti na duhovne vaje. Morda ji bo to celo uspelo in verjetno bom kar malo užival v tistih debatah...

Ampak ko sem reku, da ni glih vse za verjet, kar piše v bukvah, ker so že 100x bile spremenjena, kakor je pasalo takratnim voditeljem, je rekla, da to pa ne, da potem bi gorel tisti, ki bi to spreminjal?!

 

Torej dejansko gre za popolno fanatičnost in joj joj.. Odvisnost. Ponižni EGO. Neiskrenost. Umetno dobroto.

 

Ne, ne, ... saj, v bistvu sta imela oba prav :

 

Namreč ; Biblija je res že ToooOooo Much spremenjena , pa čeprav si nekateri domišljajo da ni , in iščejo napačne dokaze za njihove trditve .

 

Po drugi strani pa ! : so že bili + še bojo , Še veliiiko Bolj "udarjeni" , kajti v vsej zgodovini Človeštva, ko so tko po svoje spreminjali Biblijo, jim je Bog dal "Duhovno slepoto" , Zato, da bodo nekoč zahrepeneli po Svetlobi-Luči .

 

In, če doboro pogledate : jih že dobro tepe ta njihova zloraba ; z odvzemom vernikov : vsak dan jih je manj v cerkvi .

 

Tako Bo + tako mora Biti, Zato, da Cerkev spozna svoje zmote + napake + grehe-škodo , katero je storila Človeštvu .

 

Lep pozdrav do tedaj, čaw . x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No pa pejmo jovo na novo.. x:Dx x:Dx

 

vsak dan jih je manj v cerkvi .

 

Seveda jih je manj v cerkvi, ker so skužili kam gre njihov denar, ki ga nosijo tja... x:Dx x:Dx

 

ah ne bom...

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Seveda jih je manj v cerkvi, ker so skužili kam gre njihov denar, ki ga nosijo tja... x:Dx x:Dx

http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon1_thumbup.gifhttp://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_big.gifhttp://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/yes.gifhttp://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/yes.gifhttp://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/yes.gifhttp://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/yes.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

davki ja... hmm

 

Jst mam zdej cajt in če je kdo za, se združimo in nemesto da mečemo kocke v parlament, kot so to naredili študentje, bi mi metali bombe in granate. A kdo ve, kje bi se dobile granate bolj poceni? Al pa jih kupimo iz davkoplačevalskega denarja x:Dx x:Dx

 

torej najprej mormo stranko ustanovit, da nakrademo denar za bombe.

 

ali pa cerkev, sej je isto x:Dx

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Ljubezen, na nepravi način", je lahko v pogubo. ... -)

se strinjam, sam pol itak ni ljubezen. x:)x

 

kwa je zdej, financarji/trgovinarji?

pet kil boga, prosim. x:o)x x:px

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kwa je zdej, financarji?

pet kil boga, prosim. x:o)x x:px

 

Ja ni problema.. če hočeš v mesečni naložbi, ti ga jst prodam...

Če pa hočeš v srebru ali zlatu, pa ti ga tantra zrihta.

 

Najboljš pa da si ga kar v cerkvi vzameš. Nakaj kelihov pobereš pa bo.. Al pa Rodetovo roko prisvojiš x:Dx x:Dx Samo to bi blo že 7 kil zlata.. oz Boga.

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... nekam sumljivo mi na finance nazaj ta debata vleče... x:Dx x;)x

 

(pejt v Oglasnik al pa v Zdravilce/terapavte :lol: :sniky:)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No pa pejmo jovo na novo.. x:Dx x:Dx

 

 

 

Seveda jih je manj v cerkvi, ker so skužili kam gre njihov denar, ki ga nosijo tja... x:Dx x:Dx

 

ah ne bom...

 

... ja, Aaampak ne samo zato !

 

Namreč, tudi Zato, ker počasi sprevidevajo, da jih žal zavajajo, in ker uvidevajo, da tudi oni ne razumejo vsega dovolj, ... kaj se potem silijo še ljudem razlagati, če še njim ni dovolj jasno , ... ob vsem tem, pa si domišljajo, da le oni znajo/poznajo vse pravilno .

 

Seveda pa je Glavni Vzrok pač Globlji, ampak o tem drugič, ker moram iti zdaj.

 

Lp + #

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

puShpe gandham tile tailam kAShThe vahniH payo-ghRitam |

ikSho guDam tathA dehe pashyAtmAnam vivekataH ||

 

[As] fragrance in flower, oil in sesame seeds, fire in wood (araNi wood), ghee (fat) of milk, sugar of sugarcane, so see the Supreme Divine in the body by the power of discrimination.

 

 

In this self-obvious shloka from chANakya, we see a way of guestimating the Divine. The one that is by definition beyond perception, is hinted here.

 

We can't see the fragrance of the flower, but can smell it. Similarly, we can't see the divine, but can see its effects.

 

The oil of the seeds is not obvious till you press them very hard.

 

The fire in wood is a very popular way of indicating the divine in us. This refers specially to the fire-sticks, called araNi wood, which when rubbed vigorously produce fire. This is how it is still done in 'real' camp trips!

 

The ghee or fat in milk is also not obvious till you boil it and churn it.

 

The sugar crystals we eat or the brown sugar (jaggery or guDa in India) is not so obviously in the sugar cane until we squeeze it out and process it.

 

Similarly, the Divine exists in us, enabling us to do all the things we do so effortlessly like breathing, thinking, or expressing ourselves through art or making new discoveries through science.

 

This is no angry old man, but a subtle principle, concept that can only be hinted at.

 

 

vir: http://blog.practica...ne-in-self.html

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Kako malo jih ve za to, da bog čaka na utemeljitev resnice biti in s tem na skok človeka v tu-bit. Namesto tega se zdi, kakor da bi moral človek čakati na boga."

 

Heidegger

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

3:0 za Heideggera. x:Dx No sej, če gre verjet zgodovini.... se je obdržal, se prav, da je nekaj smiselnega povedal. Ah ja. x:)x

 

subjektivnost je rezultat novoveškega razvoja znanosti. če je bila za predsokratike sumum bonum physis, za antiko duša, sholastiko vsemogočni bog, se je z descartesom kot rak na vse strani razrasel subjekt. in to so meje našega mišljenja. bog pa ne more biti subjekt. ni stric z dolgo brado. ta preobrat naredi H. vendar ga noben ne razume. še vedno ostajamo na principih moderne znanosti. ampak bomo to sredili. kvantna mehanka že propagira upoštevanje osamezne zavesti pri opazovanju narave, tko da smo na pravi poti. "Bistvi tehnike ni namreč nič tehničnega."

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Znanost zdaj že kar nekaj časa "luta v krogu" , kati Nikoli nebodo zmogli odkriti "Božjega Delca" , pa če še tako razbijajo glave v Cernu , ali pa še kje drugje .

 

Namreč ; Božja Energija je pač Najvišja, in se je neda odkriti , ali celo izmeriti z materijo, oziroma z materijalnimi inštrumenti , materijalnimi očmi .

 

To se je Bog dobro zavaroval , pred takelimi razumskimi znanstveniki , ki nevedo kaj bi še naredili sami z seboj .

 

Kajti z to Skrivnostjo ostaja Bog pač Najvišji in hkrati tudi Nedotakljiv-Svet .

 

Edino preko Ljubezni do Njega , ga pa lahko doseže vsakdo , pa če je še taka baraba .

 

Ljubezen = Ključ do Rešitve .

 

Te pa znanstvenikom žal manjka .

 

Če bi si pa to pridobili, bi pa znatno napredovali . Vse drugo prizadevanje so sterli v prazno .

 

No, pa veliko medsebojne ljubezni vam želim, in še več do Stvarnika-Boga , ki jo je Edini Vreden xsrcxx:Xxxsrcx

 

MzV .

  • Lajkam 1
  • Buuuu 3
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...