Skoči na vsebino

Kako odpraviti negativne misli


Medica

Recommended Posts

Živijo!

 

Js imam pa en problemček in ne vem kako naj ga rešim.

Problem je moja negativna naravnanost, kar se tiče razmerja z

mojim fantom.

 

Fant je res super in boljšega ne bi mogla imeti, zato

mi je še toliko bolj grozno to, kakšna sem lahko na trenutke!

 

Imam obdobja, ko me negativne misli kar bombardirajo-

razmišljam o tem, zakaj nikoli nikamor ne greva (oba imava

drugače polno zaseden urnik! on dela in študira, jaz pa

tudi študiram, kar nama vzame ogromno časa), zakaj mi

ne posveča dovolj pozornosti... Včasih si prav želim oz. predstavljam,

da bi on kaj biksnil (pozabil na moj rojstni dan ali kaj podobnega),

samo za to, da bi se potem lahko namulala... Zdi se mi, kot

da prav iščem situacije, v katerih bi bila potem slabe volje...!

 

Pa ni samo to. Zlahka namreč bruhnem v jok, čeprav zaradi

banalnih stvari, kot je to, da mi hoče npr. povedati nekaj,

kar ga moti in sploh ni nič posebnega.

 

V končni fazi pa se mi zdi, da sploh ne vem, kaj mi je.

Nekaj me moti in mi ne paše, ne znam pa definirati kaj.

Včasih se mi zdi, da so zadeve, ki sem jih omenila zgoraj

(da nikamor ne greva,da mi ne posveča pozornosti...)

samo neki izgovori, da sem lahko tečna in slabe volje.

 

Mislim, da je vredno omeniti, da sem imela kakšnih

5 let nazaj tudi že probleme sama s sabo, a sem takrat

negativno energijo usmerjala vase (posledice so še sedaj vidne).

 

Nekako si moram urediti misli in to čimprej!

Preden bo prepozno in bom odgnala od sebe osebo, ki mi pomeni vse!

 

Kaj naj storim? Kaj naj preberem?

 

please help me!

 

lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj pa on? Se gre tvojo igrico al te po domače 'ne jebe'.

 

Sprašujem zato, ker imam podoben problem. Ampak ima fanta, ki se mu ne da teh igric z mano igrat. In me kar ignorira. Pozitivno zame je dvoje: Ker me ignorira se slej ko prej umirim in vidim, da brezveze težim. Kadar ugotovim, da v resnici želim nekaj povedati kar mi veliko pomeni sem prisiljena urediti svoje misli in to podati zelo jasno.

 

Saj ne pravim, da je ignoranca dobra, ampak ko sem ihtava mi pomaga...

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
meni pomaga sprehod po gozdu - energija dreves, da najprej zadiham, spizdim od folka, se sprostim, potem pa lahko začnem spreminjati negativne misli v pozitivne afirmacije. nato pa že grem se z nečim ukvarjat, kar me veseli in itak pozabim na slabe misli. :P xDDx :palec:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

reshitev je tudi v alkoholu, drogah, samomoru...al pa tipa zamenjat

 

zlomk....tralala

 

tudi volja po izbiranju izhaja iz izbire....izbirati ali ne izbirati.....vedno imaš izbiro x:)x

 

:vragec:

 

izbrala je CANDY x:Dx x:Dx x:Dx

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Živijo!

 

Js imam pa en problemček in ne vem kako naj ga rešim.

 

Začni razmišljat o tem tvojem početju, kaj hočeš doseči s tem. Usmerjati pozornost nase? Smiliti se sama sebi? Malo se opazuj in boš videla nesmiselnost svojega početja, ki se ga še ne zavedaš. Razlog je seveda v tebi, omenjaš tudi probleme s sabo. Začni se zanimati zase in najdi razlog, zakaj si bila oz. si še vedno nesrečna in nezadovoljna sama s sabo. Potrudi se, splača se! x;)x

 

 

 

Za branje ti bi pa priporočal prebrati povzetke knjig, ki se nahajajo na dnu te strani:

 

http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/bio.htm

 

Izberi tiste, ki ti bodo všeč in jih večkrat preberi. x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mislim, da je odgovor v tebi.....Ni vzrok fant, ljubezen...ampak ti....poznam to!

Glej, meni osebno je pred leti pomagala KNJIGA O SREČI avtorice Marcele Auclair.....Vsak dan prebereš zgodbo in misel....ta knjiga te totalno "predrami" ker ti z primeri prikazuje kaj ti prinesejo negativne misli....saj veš kar seješ to žanješ.....torej pomagaš si lahko samo TI SAMA! Dokler boš mislila, da si žrtev, bo zelo slabo zate.

Definitivno pomagajo tudi pozitivne AFIRMACIJE (tudi dobre knjige L.l.Hay Življenje je tvoje, Življenje-pot ljubezni....) Ponavljaj si cel dan: IMAM POPOLNEGA MOŠKEGAGA S KATERIM SE NESKONČNO LJUBIVA oz.podobno...e rabiš več info mi piši....

Pa ne misli, da te ne razumem, ker sem šla skozi "pekel"negativnih misli, ampak najbolj važno je da se tega zaveš in se ne pustiš!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kukica: Je pri meni isto; ne naredi nič in potem se js itak umirim in

se pridem opravičevat... Včasih mi gre to že na živce, ker se zgodi (sicer redko), da dejansko tud on kaj zajebe in se pol ne opraviči, oz. sploh ne registrira, da

bi bilo kaj narobe. Js sm pa tut tk ko večina žensk,

da mi mal paše pozornost in trud. Namest tega me pa z besedami tk

obrne, da se na koncu js počutim krivo pa bed, da sm zatežila, ker je

on zajebal. Včasih uleti s kakšno tako: "če bi mogu bit kdo tuki užaljen,

sem to kvečjemu js, ker mi nisi prej povedla, da te ______ moti"

Ampak to je poglavje zase. ;)

Js bi rada sam misli uredila v svoji glavi, pa bla na sploh manj nastrojena.

 

Aakhut: Rešitev s samomorom, drogami, alkoholom ali menjavo fanta ne pride v poštev... ;)) Prve tri absolutno odpadejo, zadnja (menjava) pa samo v res res res skrajnem primeru :)

 

Anarhist: O meditaciji sem slišala itak samo dobro, pa sem nekajkrat sama poskušala. In potem ugotovim, da sploh ne znam, oz ne vem, kako bi naj bilo v stanju meditacije... Kako osvojiti to veščino?

 

Sebastjan: Hvala za nasvet. Na žalost lahko odgovorim na obe tvoji vprašanji pritrdilno :/ Me pa zanima, kako lahko pogledaš vase. Nekako sem že začela opažati misli v zakulisju mojih dejanj, vendar še ne razumem/poznam vseh. Zanima me predvsem, kako jih spremeniti/nadzirati? Kako spoznati samega sebe? Mislim resnično spoznati. Ne samo, da misliš da si tak in tak (v bistvu pa to le hočeš biti), ampak da dejansko VEŠ, kakšen si in postaneš tak, kot hočeš biti?

 

lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sebastjan: Hvala za nasvet. Na žalost lahko odgovorim na obe tvoji vprašanji pritrdilno :/ Me pa zanima, kako lahko pogledaš vase. Nekako sem že začela opažati misli v zakulisju mojih dejanj, vendar še ne razumem/poznam vseh. Zanima me predvsem, kako jih spremeniti/nadzirati? Kako spoznati samega sebe? Mislim resnično spoznati. Ne samo, da misliš da si tak in tak (v bistvu pa to le hočeš biti), ampak da dejansko VEŠ, kakšen si in postaneš tak, kot hočeš biti?

 

lp

 

Tudi jaz nimam še marsičesa razčiščenega pri sebi. Vidim pa, da se splača potrpežljivo vztrajati pri hm... delu na sebi, brati, razmišljati in pozitivni rezultati so zagotovljeni. Verjemi, uspelo ti bo in to gotovo! Če boš le potrpežljiva sama s sabo pa magar tako kot z dojenčkom. x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bombonček: Ej, ful dober tole z afirmacijo IMAM POPOLNEGA MOŠKEGAGA S KATERIM SE NESKONČNO LJUBIVA!!!

x:)x x:)x x:)x

Že ko si samo izrečem te besede (v mislih) mi kar dvigne nivo energije!!! x:Dx :hepko:

Sam nehat jih ne smem ponavljat...

 

Pa tak množičen odziv v tako kratkem času me je tudi zelo pozitivno presenetil... xsmx

Sm kr boljše volje!

 

PS: A predlaga kdo še kakšno dobro knjigo? xbookx Zdj, ko naredim še tazadnji izpit za letos, bom pa mela (celih!)

7 dni, da se mal sprostim, pa naredim še kaj zase... :vio:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bombonček: Ej, ful dober tole z afirmacijo IMAM POPOLNEGA MOŠKEGAGA S KATERIM SE NESKONČNO LJUBIVA!!!

x:)x x:)x x:)x

Že ko si samo izrečem te besede (v mislih) mi kar dvigne nivo energije!!! x:Dx :hepko:

Sam nehat jih ne smem ponavljat...

 

Si boš naredila mantro iz tega? x:Dx

 

Patandžalijeve joga sutre pravijo, da negativne miselne vrtince uničimo z nasprotnimi - pozitivnimi.

Sej konec koncev je to logično.

 

Z meditacijo je pa tako - 'osvojit' se je ne da. Je kot spanje - pride, ko pride. Lahko pomagaš, z raznimi rituali, določenim časom, mirnim okoljem itd. - in čakaš.....ja, tko - upam da ti to ne vzame poguma x:)x

 

V splošnem pa celotno podzavest, zavest in nadzavest prečiščujemo z opazovanjem in razumevanjem. To pa je po jogijskih principih dobro vnesti v vsak trenutek - to mora postati način življenja.

 

xsmx

cosmic dancer
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
:vragec:

 

reshitev je tudi v alkoholu, drogah, samomoru...al pa tipa zamenjat

 

zlomk....tralala

:vragec:

to ti meni? se ti zdi, da bi nardila samomor? x:Dx jao jao, ne poznaš me.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Patandžalijeve joga sutre pravijo, da negativne miselne vrtince uničimo z nasprotnimi - pozitivnimi.

Sej konec koncev je to logično.

 

Z meditacijo je pa tako - 'osvojit' se je ne da. Je kot spanje - pride, ko pride. Lahko pomagaš, z raznimi rituali, določenim časom, mirnim okoljem itd. - in čakaš.....ja, tko - upam da ti to ne vzame poguma x:)x

 

V splošnem pa celotno podzavest, zavest in nadzavest prečiščujemo z opazovanjem in razumevanjem. To pa je po jogijskih principih dobro vnesti v vsak trenutek - to mora postati način življenja.

 

xsmx

 

Negativna čustva na nas res delujejo razdiralno, zato si ponavadi na vse pretege prizadevamo, da bi se jim izognili. Vendar pa – s tem, ko blokiramo negativna čustva, na nek način blokiramo tudi svojo ustvarjalno energijo. Če jih zadržujemo v sebi, gre za neko obliko zanikanja. Soočanje s čustvi in njihova predelava nam omogočata, da v življenju ustvarimo tisto, kar želimo. Zato je prav, da jih spustimo na plano. Jih sprejmemo, kakršna pač so, saj so samo čustva, ki morajo na plano, da se očistijo. Vendar pa rata štala, če nam izražanje negativnih čustev pride v navado. Če se to zgodi, prenehajo biti očiščujoča.

Če pustimo negativnim čustvom prosto pot s pozitivnim namenom, da se ozdravimo tistega, kar jih povzroča, ne bomo prišli v situacijo, ki bi nam utegnila škodovati. Najpomembnejši je torej jasen namen. Če jih izražamo z namenom, da jih sprostimo, se jih znebimo in lahko napredujemo. Če pa jih zanikamo, bodo seveda še vedno dejavna. Najboljši način je res nadomeščanje negativnih čustev z pozitivnimi, vendar pa je nujna prva faza, v kateri negadivno čustvo povsem sprostimo, podoživimo ...

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

kako se lochijo negativne od pozitivnih misli???

 

zlomk...tralala

 

jesss bejbi. sm vedu da bom dočaku... so samo misli... smer jim daš sam... sploh pa... use je u glavi... čisto sranje... u čustvih je use, tam se začne

pa čustvo ni sam ljubezen...

 

koma, x;)x x;)x xcheersx z izbiro ja...

 

matr, rt vas mam, pa tut če mi teli smeškoti osle kažejo, hehe

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Negativna čustva na nas res delujejo razdiralno, zato si ponavadi na vse pretege prizadevamo, da bi se jim izognili. Vendar pa – s tem, ko blokiramo negativna čustva, na nek način blokiramo tudi svojo ustvarjalno energijo. Če jih zadržujemo v sebi, gre za neko obliko zanikanja. Soočanje s čustvi in njihova predelava nam omogočata, da v življenju ustvarimo tisto, kar želimo. Zato je prav, da jih spustimo na plano. Jih sprejmemo, kakršna pač so, saj so samo čustva, ki morajo na plano, da se očistijo. Vendar pa rata štala, če nam izražanje negativnih čustev pride v navado. Če se to zgodi, prenehajo biti očiščujoča.

Če pustimo negativnim čustvom prosto pot s pozitivnim namenom, da se ozdravimo tistega, kar jih povzroča, ne bomo prišli v situacijo, ki bi nam utegnila škodovati. Najpomembnejši je torej jasen namen. Če jih izražamo z namenom, da jih sprostimo, se jih znebimo in lahko napredujemo. Če pa jih zanikamo, bodo seveda še vedno dejavna. Najboljši način je res nadomeščanje negativnih čustev z pozitivnimi, vendar pa je nujna prva faza, v kateri negadivno čustvo povsem sprostimo, podoživimo ...

 

lalala

:palec: xsrcx

Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.

Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.

Doživljamo sedanji trenutek.

Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.

Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.

Samo danes lahko delujemo.

Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Draga Medica,

 

oprosti ker tolk vrtam vate. Ampak napišem pač vprašanje, mnenje, ki se v meni pojavi ko berem. Sama imam namreč tudi probleme v partnerstvu in sama s sabo...

 

Vprašaj se, ali se zavedaš, da si boginja vredna najboljšega, vredna ljubezni? Se spoštuješ in se počutiš enakovredno partnerju?

Ali pa se podrejaš/nadrejaš, pustiš fantu da vodi tvoje življenje/želiš ti voditi njegovega, ...?

Verjameš, da te ima rad in mu zaupaš? Kaj pa svoji ljubezni do njega zaupaš?....

 

Odgovori na ta vprašanja ti lahko povedo mnogo o tebi.

 

Glede meditacije pa: veliko je tehnik, tečajev... Išči in boš našla tisto, ki ti ustreza. Predvsem pa si zapomni, da pri meditaciji ne gre za trud in za siljenje v nekaj. Gre za sproščanje telesa in uma. Meditacijo lahko vadiš tako, da si najdeš miren kotiček, kamor se vsedeš z ravnim hrbtom (lahko se tudi uležeš a boš verjetno zaspala) in pozornost usmeriš na dihanje. Samo opazuješ ga. z vsakim izdihom počasi sproščaš dele telesa od nog do glave ali obratno. Potem pa le slediš vdihu-pavzi po vdihu-izdihu-pavzi po izdihu. ne poskušaš nadzorovati dihanja, le opazuješ ga, ne poskušaš imeti glave prazne misli, le opazuješ jih, ne identificiraš se z njimi.

 

Kniga o ljubezni ki je meni sedla v srce je knjiga Davida Deide: VOLJENA. V slovenščino pa žal ni prevedena. Gre za pisma, ki jih piše on tebi, svoji ljubljeni. Ko to bereš, se lahko zares začneš počutiti boginjo. Saj to navsezadnje ženske tudi smo. Boginje, ki čakamo, da se združimo s svojo moško platjo, z bogom.

 

veliko ljubezni ti želim. xsrcbumx

Urša

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja to "Imam popolnega moškega...." je moja afirmacija in zato sem jo napisala in veste kaj vam povem to 100% drži....nekoč ko sem začela delat z afirmacijami, pozitivnimi seveda, sem delala v zanikrni trgovini in samo smolo sem imela kar se moških tiče....pa sem si oblikovala nekaj afirmacij-to za ljubezen in za delo....celo pesmico sem si zrimala:

rada se imam

in spoštujem se

super bejba sem

.....kličem se...

moškega imam

ki res ljubi me

skupaj sva par

ki presrečen je....

itd...skratka še zdaj si jo pojem....

spomnim se kako sem jo enkrat pela, pa je prišla ravno stranka v trgovino in je nisem opazila in potem ko me je poslušala se mi je smejala...in mene je bilo tako sram:)

Ampak povem vam, danes imam dobro službo in moškega -zame popolnega (pa sva že 4 leta skupaj in še vedno tako mislim).....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...