Skoči na vsebino

Enakost med zensko in moskim v osebnih odnosih


natrixred

Recommended Posts

  • Komentarji 201
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

V gimnaziji sem se morala "zagovarjat" pri psihologiji, ko smo pisal test in je blo vprasanje (kao jasna stvar), kdo je bolj obcutljiv.

In sem jaz napisala da moski. x:o)x

in jasno so vsi mel zgledno po ucbeniku: jang pa to (no tedaj se ni blo tko x:px x;)x), skratka, moski ne jokajo, varianta. xDDx

In da jaz pa da moski al kaj in da naj tole mal utemeljim.

In sem in sem dobila 5 in + tocke pr prfoxi >, ker "ni blo napiflano" (pa taksno ampak sem *razmisljala*, v tem smislu). xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne vem sicer kje si ti živela pa s kom, samo odkar se zavedam so ženske v krogih kjer sem se gibal razmišljale s svojo glavo, nič novga ni to.....Kot sem že omenil, pa sem predvsem na periferiji in tam kjer so imele ženske pomanjkljivo izobrazbo ter so bile ekonomsko odvisne, opazil, da so znale bit stvari mal drgačne.... x;)x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

MICK,

No vidiš. Ljubezen.

In ta je pomembna, brezpogojna, sprejemati ženske in sprejemati moške, točno take kot so x:)x

 

Nikoli nikogar spreminjati x:)x

 

Žal ugotavljam da smo v medsebi+ojnih odnosih to zelo redko sposobni narediti oz. tako funkcionirati.

Zakaj potem ta tema? x:)x

 

V brezpogojno ljubezen ne verjamem xnckrivx ......no, mogoče samo na relaciji starš-otrok.

 

Ja, ta je težka, men ni najbolj ratala. Sicer pa verjamem, da se lahko sami spremenimo, če uvidimo, da počnemo kaj narobe in pa tudi zaradi ljubezni.... x:)x

 

Ja, res. x^x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če pogledava nazaj, v preteklost.

Kaj so bile ženske?

Kdo so bile ženske?

In zakaj so bile tam, kot so bile?

 

če pogledava danes, te vprašam isto:

Kaj so bile ženske?

Kdo so bile ženske?

In zakaj so bile tam, kot so bile?

In mi odgovori iskreno. Iz tega zornega kota.

To mi je jasno, kaj hočeš povedati. Ampak zakaj je poudarek na nadvladale moške, boljše od moških in podobne vase zagledane neumnosti? Ženske ste se rešile določene mentalitete, nepravičnega položaja, nadvladale ste torej primitivno miselnost. Če pa trdite, da ste nadvladale moške, je to morilska in samomorilska drža. Kdaj bomo končno prijatelji? Ko bomo imeli vsi diplome?!

 

Si želiš kuharico, čistilko..........ali tebi enakovredno partnerko xrolleyesx

Če ima punca filing, mi je enakovredna, pa naj bo čistilka, kuharica, natakarica ali vodja kakšnega podjetja. Če ni filinga, pa ima lahko deset diplom, pa mi ne bo enakovredna. Zame je enakovrednost prijateljstvo, stik, kar je posledica ljubezni. xsrcx

Zanimiv si...pa pa.

A ja? x:Dx Pa.

 

to je tudi point vsega.........ženske končno razmišljamo z svojo glavo x:)x

A lahko sploh kdo razmišlja z glavo nekoga drugega? xrolleyesx

 

Hja, ...moški imajo sicer dve glavi, ampak... v obeh luknjo. xnckrivx

 

Mal heca. x;)x Asociacija pač na tisto zgoraj. x:Ix x:Xx

Lukenj je kolikor hočeš. x:Dx

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kolk so moški občutljivi in ko je vroče.........zbežijo,

Vedno in Povsod xDDx

 

Ne vsi. x^x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

samo pussyji. x:)x

 

a zato sti še od moškega devica,,,

igračke niso pussyji- ni jim treba mislet..

kaj bo punca misnla... :vragec:

 

IN DRUGI O TEM KAKO PUSKO MAJO

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vodilna mesta vodijo svet.... x;)x lohk pa sn mal zloben pa rečem.....vodilne moške pa vodijo njihove ženske. :vragec: x:Dx

 

 

Stara crnska pesem pravi:" Za vsakim velikim moskim, stoji velika zenska..."

 

V Mehiki so prisli do spoznanja, da se veliko bolj splaca imeti na vodilnih polozajih podjetij, trgovin,... zenske. Imajo enako placo, kot bi jo imeli moski na njihovem polozaju, vendar pa je prednost v tem, da so bolj organizirane, redoljubne in veliko manj podkuplive kot moski. Najvecja prednost pa je v tem, da v primerjavi z moskimi, prakticno ne kradejo.

Nevem kako je s tem v SLO, ker se prej nikoli nisem poglabljal v trzenje, ampak tu kjer sem to res drzi. x:)x

Natrix

 

IX. "LUX PERPETUA"

SI HA de ser condición de mi dicha el olvido

de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).

Prefiero la existencia más árida y doliente

al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.

 

 

Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,

que me halague o sonría en esta clara inopia,

ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo

también la lamparita cordial de tu recuerdo!

 

2 de octubre de 1912

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Muahahahahha, x:Dx x:Dx x:Dx tis pa za hece xrolleyesx

 

Sam en primer: fanta je mama naučila vsa gospodinjska dela (doma jih je delal, ko je bil mali, se pravi, tja do 19,20 leta). Ko pa pride h meni, postane tetraplegik v trenutku, ko prestopi prag stanovanja; ne ve več kje so copati, kje kozarci, kje teče voda...enostavno ne da se mu: in je tako bos in žejen (jst pravm očitno ne dovolj, če se ne more stegnit do kozarca in natočit vode/soka/whatever)

 

Kakor si ga navadla x:Dx . Zakaj ga pa ne pustis, da se sam zmiga? Verjemi mi, da ne bo niti bos, niti zejen... x;)x

 

:o|o: razlika med moškim in žensko je očitna...

 

v vsaki celici in v vsaki misli.....

 

ko da primerjaš pajka pa slona, tigra pa gazelo, lisico pa medveda.....

škarje in platno....

 

presveta naivnost.....kaka enakost , še v pravljicah je ni xcivx xrolleyesx

 

Lia, nisem mislil enakosti v fizioloskem ali mentalnem smislu. Hvala bogu, da si nismo enaki v teh dveh smislih! x:)x

Natrix

 

IX. "LUX PERPETUA"

SI HA de ser condición de mi dicha el olvido

de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).

Prefiero la existencia más árida y doliente

al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.

 

 

Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,

que me halague o sonría en esta clara inopia,

ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo

también la lamparita cordial de tu recuerdo!

 

2 de octubre de 1912

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Stara crnska pesem pravi:" Za vsakim velikim moskim, stoji velika zenska..."

 

V Mehiki so prisli do spoznanja, da se veliko bolj splaca imeti na vodilnih polozajih podjetij, trgovin,... zenske. Imajo enako placo, kot bi jo imeli moski na njihovem polozaju, vendar pa je prednost v tem, da so bolj organizirane, redoljubne in veliko manj podkuplive kot moski. Najvecja prednost pa je v tem, da v primerjavi z moskimi, prakticno ne kradejo.

Nevem kako je s tem v SLO, ker se prej nikoli nisem poglabljal v trzenje, ampak tu kjer sem to res drzi. x:)x

 

 

Dobro jutro.

 

Tudi v Sloveniji se počasi ta "miselnost" ali pač spoznanje premika v to smer.

Vse več je žensk na vodilnih položajih in v večini zelo dobro vodijo podjetja, banke, šole....

In strinjam se s teboj, da so bolj organizirane in bolj racionalne.

Vendar vsi še ne zmorejo zakega razmišljanja. Te stvari so počasne in rabijo svoj čas.

In tudi vse ženske ( čeprav izobražene, uspešne.........nimajo ambicij in raje ostajajo v senci moških).

Morda je res lažje tako.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Stara crnska pesem pravi:" Za vsakim velikim moskim, stoji velika zenska..."

 

V Mehiki so prisli do spoznanja, da se veliko bolj splaca imeti na vodilnih polozajih podjetij, trgovin,... zenske. Imajo enako placo, kot bi jo imeli moski na njihovem polozaju, vendar pa je prednost v tem, da so bolj organizirane, redoljubne in veliko manj podkuplive kot moski. Najvecja prednost pa je v tem, da v primerjavi z moskimi, prakticno ne kradejo.

Nevem kako je s tem v SLO, ker se prej nikoli nisem poglabljal v trzenje, ampak tu kjer sem to res drzi. x:)x

 

Moje poslovne izkušnje z ženskami so dobre, pogosto se mi zdijo bolj natančne, odgovorne, zanesljive, poštene......Se pa zelo pogosto kaže kot njihov problem odnos z drugimi ženskami, medtem, ko z moškimi sodelujejo zelo dobro, to za sodelovanje z ženskami pogosto ne velja. To sem opazil tudi nasploh. Tako na primer zaradi moškega razočarana ženska zna biti zlo "nesrečna" zaradi v tem smislu zadovlj(e)ne ženske in se ji da truditi, da bi to srečo skazila bolj kot da bi se potrudila urediti sebe in svoj ljubezenski lajf..... :vragec: x;)x To sem večkrat opazil. Moški smo sicer res pogosto tekmovalni, samo ženske so pa druge do druge pogoste prave pr...... x;)x in pri tem ne izbirajo sredstev.

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Torej je resitev, da postavis za direktorico zensko, vsi ostali zaposleni pa so moski! x:Dx

Natrix

 

IX. "LUX PERPETUA"

SI HA de ser condición de mi dicha el olvido

de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).

Prefiero la existencia más árida y doliente

al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.

 

 

Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,

que me halague o sonría en esta clara inopia,

ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo

también la lamparita cordial de tu recuerdo!

 

2 de octubre de 1912

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx x:Dx x:Dx

to Natrixred..........je utopija.

Prepričana sem, da je marsikateri moški zelo natančen in dela z veliko znanja,

ampak vsi takšni se vsekakor prebijejo v ospredje. Redki so ki ostanejo v ozadju.

Imam dva sodelava, ki sta krasna, strokovnjaka in še vedno pripravljena na sodelovanje.

To izredno cenim. x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanima me, kaksno je vase osebno mnenje o odnosih in enakosti med obema partnerjema, pa naj si bo to v druzini, ali pa samo fant in punca. Zanima me zato, ker v Mehki se vedno prevladuje pretiran machizem in zenska nikakor ni enaka moskemu, vsaj pri odlocanju ne. Opazam pa, da prihajajo spremembe z mladimi, pa tudi je zelo odvisno od druzbenega razreda. V Sloveniji, kolikor vem, je situacija boljsa in lahko najdemo veliko vec druzin danes, kjer odlocata oba enakopravno in tudi porazdelitev hisnih opravil je bolj pravicna, kot pa je bilo nekoc.

 

Torej, zanima me, kaj menite in kako vi vidite situacijo?

 

 

Zelo pomembno je medsebojno spoštovanje. Če sta oba zaposlena naj bodo tudi dela doma porazdeljena. Če ženska skrbi poleg službe še za vzgojo otrok, partner skrbi za kaj drugega. Vse se da, če se pogovarjata in soodločata pri vsem. Če med vikendom pospravljaš, njemu pa se ne da, cool no problem, lahko med tem pelje na sprehod psa ali otroka. On je vesel, ker mu ni treba pospravljat, ona pa, ker ima mir in ji ni treba med fatiranjem voziti slaloma okoli njega. xDDx

Mačo pa si želi bit vsak x;)x če ima zraven sebe pametno žensko, tudi to ni problem. x:Dx

Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

 

HONORE DE BALZAC

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...