Skoči na vsebino

Enakost med zensko in moskim v osebnih odnosih


natrixred

Recommended Posts

:palec: x:)x Lepo povedano!

Natrix

 

IX. "LUX PERPETUA"

SI HA de ser condición de mi dicha el olvido

de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).

Prefiero la existencia más árida y doliente

al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.

 

 

Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,

que me halague o sonría en esta clara inopia,

ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo

también la lamparita cordial de tu recuerdo!

 

2 de octubre de 1912

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 201
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Ponavadi ne skrbi samo ona, čeprav je večja teža na njej kot na partnerju. x;)x

 

Veš kako pravi Blagnetka- Če si mačo pravi me zagrabi, vabijo me tvoje ustnice.... x:px x:Dx

Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

 

HONORE DE BALZAC

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:inocent: x:px x:Dx

 

Hm. Da bi samo ženska naj skrbela za vzgojo otrok? Verjetno je pogosto njena vloga pri tem prevladujoča, sam....

 

Kaj je to mačo? :inocent: x:Dx

 

Na zalost vecinoma pade tako, da samo zenska skrbi za vzgojo. Bi bilo pa prelepo, ce bi se temu posvecal tud tipi.

 

Macho: -> moski spol, osebek moskega spola, moski, ki potrebuje samopotrditev,... x:Dx

Natrix

 

IX. "LUX PERPETUA"

SI HA de ser condición de mi dicha el olvido

de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).

Prefiero la existencia más árida y doliente

al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.

 

 

Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,

que me halague o sonría en esta clara inopia,

ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo

también la lamparita cordial de tu recuerdo!

 

2 de octubre de 1912

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na zalost vecinoma pade tako, da samo zenska skrbi za vzgojo. Bi bilo pa prelepo, ce bi se temu posvecal tud tipi.

 

Macho: -> moski spol, osebek moskega spola, moski, ki potrebuje samopotrditev,... x:Dx

 

 

Ja, verjetno res.

 

Aha Contesa, to, dober, pol ne bo blemov, sn se že ustrašu mal..... x:px x:Dx

 

 

Sta istočasno postnila, je prav zanimivo! x:Dx

Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

 

HONORE DE BALZAC

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:inocent:

 

No vreji, če rabm samopotrditev pa te bom zagrabu.... x:px :vragec: x:Dx

 

 

Te čakam! x:px :2src: x:Xx

Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

 

HONORE DE BALZAC

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

..., samo ženske so pa druge do druge pogoste prave pr...... x;)x in pri tem ne izbirajo sredstev.

 

Še kako res :o|o: sploh ni treba, da je šefica, so že sodelavke prave kače :xx!:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na zalost vecinoma pade tako, da samo zenska skrbi za vzgojo. Bi bilo pa prelepo, ce bi se temu posvecal tud tipi.

 

...

Ma jaz pa zadnja leta opažam, da je vse več moških vse bolj aktivnih pri vzgoji. Ne vem, al zato, ker so se poženščili, ali je kak drug vzrok. V glavnem, vse več videvam tipov z vozički zunaj na sprehodih, pa na roditeljskih sestankih in govorilnih urah je pravtako vse več očkotov... Ne rečem, da jih je več kot mamic, ampak se število počasi približuje 50:50...

Najbrž doma pade kaka komanda več kot včasih: "Danes pejd ti na roditeljski!" x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Najbrž doma pade kaka komanda več kot včasih: "Danes pejd ti na roditeljski!" x;)x

 

Hehehe....komanda xrolleyesx x:o)x Glih na komando trzam ja, kuj na vsak roditeljski bom letu na komando.... xcivx x:Dx

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moja izkušnja: Točno toliko sem enakovredna, kolikor se počutim enakovredno.

 

In vsak dan bolj se počutim enakovredno. xsrcbumx xvrtcx xrainbowx xrosex

 

... čeprav me razni primitivni fantje kadar sem sama radi vprašajo kje imam gospodarja. x:Dx

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ali lahko vzgojo otrok štejemo kot enakopravnost med moškim in žensko?

Kaj ni to dolžnost obeh staršev, vzgajati otroke v skupnem poglednu in na skupen način?

In kdo naj bi hodil na roditeljski sestanek? Je to sploh pomembno. Kdorkoli je dobrodošel, lahko konec koncev tisti, ki ima čas, zaželjena sta oba.

Na šolah organizirajo veliko predavanj o vzgoji otrok in redki so pari, ki pridejo v dvoje.

Opažam, da mladi starši vsekakor kar veliko stvari počnejo v dvoje. In prav je tako.

Več ali manj imamo premalo časa, da bi bili skupaj in zakaj ga ne bi izkoristili na takšen način?

x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moja izkušnja: Točno toliko sem enakovredna, kolikor se počutim enakovredno.

 

In vsak dan bolj se počutim enakovredno. xsrcbumx xvrtcx xrainbowx xrosex

 

... čeprav me razni primitivni fantje kadar sem sama radi vprašajo kje imam gospodarja. x:Dx

 

:palec:

 

Pa dober, hec mora bit.......Pa saj vam paše "gospodar", če je odnos kul, kaj zaj..... :inocent: :fiju: x:Dx

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec:

 

Pa dober, hec mora bit.......Pa saj vam paše "gospodar", če je odnos kul, kaj zaj..... :inocent: :fiju: x:Dx

 

Tole z gospodarjem je res postal že dober joke med frendi. Se pa moj gospodar pritožuje, da se ga nič več ne bojim. x:Dx x:Dx x:Dx

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
Zelo pomembno je medsebojno spoštovanje. Če sta oba zaposlena naj bodo tudi dela doma porazdeljena. Če ženska skrbi poleg službe še za vzgojo otrok, partner skrbi za kaj drugega. Vse se da, če se pogovarjata in soodločata pri vsem. Če med vikendom pospravljaš, njemu pa se ne da, cool no problem, lahko med tem pelje na sprehod psa ali otroka. On je vesel, ker mu ni treba pospravljat, ona pa, ker ima mir in ji ni treba med fatiranjem voziti slaloma okoli njega. xDDx

Mačo pa si želi bit vsak x;)x če ima zraven sebe pametno žensko, tudi to ni problem. x:Dx

super. :palec: :palec: s tem da naj vzgajata otroka oba. in če en ne mara likati, drug pa, bo likal vedno tisti, ki mara likati (če sploh je človek na svetu ... :o|o: x:Dx ) .. ta, ki rad lika, pa recimo ne mara pucati kopalnico, drug pa in bo pucal tisti, ki to počne "z ljubeznijo". čimbolj je porazdeljeno 50:50, tembolje in jima ostane čas za kaj bolj pomembnega kot pomivanje posode in pometanje tal ... ženske bi lahko bile manj gospodinje in bolj ljubice. :o|o: če že imajo tako "vzgojene" moške in so si jih tako navadile, da samo držijo noge v luft, baba dela ves dan, pol pa zafrustrirana zvečer pade v postljo in jo boli glava. :o|o: ne vem, zakaj je treba met vedno vse pospravljeno in spucano v nulo ... za morebitne obiske ... da je na zunaj vse tipi topi in pošlihtano ... znotraj pa kaos. :o|o:

 

Če si mačo pravi me zagrabi, vabijo me tvoje ustnice.... x:px x:Dx

tudi jaz si tega želim ... x:px vsaka si želi ... samo ene raje opravljajo gospodinjska dela in ne vem kaj še vse, ker mislijo, da morajo in da so drugi pomembnejši, da se morajo žrtvovati ... :xx!: če trpi spolno življenje (še pred tem seveda tudi ni komunikacije med partnerjema, ohlajena čustva, pes in mačka ..), potem je to vse jalovo delo ... ženske bi morale delati na egoizmu ... moški pa na kajjazvemčem. :o|o: x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
ne na ženskah. na odgovornosti. da dajejo občutek varnosti. x:)x če ni tega, je odnos tako ali tako na nuli. oboji pa bi morali delati na zaupanju.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:o|o: ...ti zadnje čase nisi nč na hece. Tud ženske, ki ne zna mal stvari na hec obrnit je težko prenašat..... :vragec: x:px xDDx

 

Odvisno kaj je za vas varnost? K sicer še nisem slišal, da bi se za kterga tipa al pa bejbo lohk dosmrtna garancija dobla.... x;)x x^x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona

sem na hece, ko to meni paše. če se komu zdim preresna in zavrta, njegov blem. prilagajam se sebi, drugim ne več toliko!

 

ne gre za garancijo. gre za čustveno toplino, pripravljenost na pogovor, pomoč, razumevanje, sočutje ... za reševanje konfliktov sproti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...