Skoči na vsebino

Enakost med zensko in moskim v osebnih odnosih


natrixred

Recommended Posts

sem na hece, ko to meni paše. če se komu zdim preresna in zavrta, njegov blem. prilagajam se sebi, drugim ne več toliko!

 

ne gre za garancijo. gre za čustveno toplino, pripravljenost na pogovor, pomoč, razumevanje, sočutje ... za reševanje konfliktov sproti.

 

 

še nisi našla moškega ki bi te bil enako-Vreden x:)x

tudi to še pride. verjemi.

 

x:Dx :vragec: x:Dx

 

No ja, včasih brezplačno tolk več živcev stane..... :vragec: x;)x x:Dx

 

 

Vsi enaki, vsi enako vredni.....potem ne veš kaj so živci x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 201
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

še nisi našla moškega ki bi te bil enako-Vreden x:)x

tudi to še pride. verjemi.

 

Hm. xscratchx Mogoče pa še sama ni dozorela in vredna moškega kot si ga želi...... x;)x x^x Nič slabega s tem ne mislim, mačona, da ne bo napak razumljeno..... x:)x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

še nisi našla moškega ki bi te bil enako-Vreden x:)x

tudi to še pride. verjemi.

Vsi enaki, vsi enako vredni.....potem ne veš kaj so živci x:)x

 

Hehehe, no to so bl komunajzarske xcivx :vragec: floskule......vsi enaki, enakovredni, dejstvo je, da to seveda ne drži. Pa npr. če bi bili vsi enaki in enakovredni je tko vseen s kom smo.... x:Dx

 

Hehehe, vem, še predober. x;)x

 

Ja, baje da je z mano treba met jeklene živce. x:Dx x;)x

 

Hm...če smo že pri servisiranju bi prej pomislil, da morjo met kaj druzga jeklenega.... :vragec: x:px x:Dx

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aha. Sicer menim, da je čist mogoče se trudit in trudit in obenem izčrpavat..... x;)x x:Dx

 

Zakaj le? Ker vem kaj so živci? :eek:

 

Ženska? Aja, ti si tista, ki se rada vmešavaš in pametuješ glede odnosov drugih, sn pozabu.... x;)x Brez skrbi bod, stojim za svojimi odločitvami. x:)x :palec:

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja se da, a ne zaradi enakosti in enakopravnosti :vio:

 

Ja x^x če hočeš, da ti jih še kaj ostane za stara leta x:)x

 

vmešavam in pametujem x:Dx ne kvečjemu vprašam x:)x če pa sem koga žalila in mu solila pamet,

se globoko opravičujem :eek:

takim, ki jim ne poznam, nevem da bi se kaj vmešavala :vio: če pa, je bilo nenamerno x^x

 

Jaz tudi...in se sprijaznim in soočim z posledicami x:px

 

IN NIKOLI NE GROZIM xsrcx nobenmu, čeprav me žali x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sn sam pomislu, da si lahko od dolgotrajnega trudenja izčrpan..... x;)x

Heh, o tom potom.... x;)x

Ni videt, da vprašaš, kvečjemu da trdiš ali pa kaj namiguješ.... x;)x Meni večkrat deluješ, da se praskaš tam kjer te ne srbi, no, mogoč pa se motim......

No, potem sva v tem si enaka. x:px

Nimam pojma kaj imajo grožnje tu s tem.... xnckrivx

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
še nisi našla moškega ki bi te bil enako-Vreden x:)x

tudi to še pride. verjemi.

Vsi enaki, vsi enako vredni.....potem ne veš kaj so živci x:)x

sem ga našla. ampak to je moja stvar oz. najina.

govorila sem nasplošno. x:)x in tudi iz prejšnjih razmerij, kjer so bili sami konflikti in izmikanja ter grožnje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
4. kategorija pa je tista negativna. Ženske te kategorije, zaradi meni neznanih razlogov verjetno kakih ponotranjenih frustracijskih silnic, se vedejo kot moški najslabše sorte, vse kar poberejo od moških značajnostnih komponent je negativno, so prostaške, agresivne, bahate, nakladaške, perverzne, netaktne, nesramne, ohole, nadute, vzvišene, tekmovalne....

v tej kategoriji se najdem. x:px x:Dx ampak me majo radi pusiji in mačoti. ampak pusiji zviznejo, mačotom pašem. x:Dx x:o)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

2. kategorija so ženske ki izžarevajo samozavest, ki znajo menjat dihtungo, tam kjer jo je pač treba zamenjat in hkrati s francoskim ključem vsekati po betici samca ki bi to početje prišel od blizu kritično komentirat, torej premorejo precej moške vedenjske komponente a kljub temu so še zmeraj 100%ženstvene, so za moške še posebaj mistične, saj so po svoje bolj skrivnostne, še zmeraj pa ponavljam izjemno skladno ženstvene, nežne krhke in čuteče. V to kategorijo prištevam Aliano, Michelle, Valkiro, Cookie, Lio.......

 

 

...pa še kera bi bla tle zravn...sam si še prezelen, te takrat še ni blo tle......gor (na Luni) x:Dx x;)x

[color="red"]Baby don´t forget my number![/color]
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To mi je jasno, kaj hočeš povedati. Ampak zakaj je poudarek na nadvladale moške, boljše od moških in podobne vase zagledane neumnosti? Ženske ste se rešile določene mentalitete, nepravičnega položaja, nadvladale ste torej primitivno miselnost. Če pa trdite, da ste nadvladale moške, je to morilska in samomorilska drža. Kdaj bomo končno prijatelji? Ko bomo imeli vsi diplome?!

 

mogoče takrat, ko boste dojeli, da ženskost prinaša drugačnost in da ta drugačnost ne sme in ne more biti baza za poniževanje in manjvrednostno dojemanje osebe.

 

IN dejstvo je ... da ste moški tlačili in to še vedno počnete, kadar vam kakšna ženska pozavestno vklopi ego delovanje in se pojavi nekaj, kar vam da opravičljiv razlog (seveda v vaših očeh), da se ta oseba seka in potlači ... ker vam predstavlja grožnjo ... izključno na bazi spola.

 

Predvsem mi je pa zanimivo, da vsak poskus (ženske) osebe, ki izazi težnjo po enakpravnosti označite za feministko... kaj pa je feminizem, kot boj žensk za ženske pravice ... in kako ti je lahko to grožnja? in kako ti je lahko to nekaj negativnega?

... če nepravičnosti ne bi bilo ... potem takem tud ne bi bilo tega izraza.

 

Čemu torej pretvarjanje, da ni okrog 3000 in več let tlačenja žensk in pranja možganov, da s(m)o nekaj manj, samo zato in izključno zato, ker imamo drugačen spol?

 

 

 

 

Če ima punca filing, mi je enakovredna, pa naj bo čistilka, kuharica, natakarica ali vodja kakšnega podjetja. Če ni filinga, pa ima lahko deset diplom, pa mi ne bo enakovredna.

 

 

moški ste si skozi zgodovino lepo utrdili pozicijo vodenja in odločanja ter s tem moči. Dvojna pravila, ki še danes obstajajo so priča temu.

In ženske so bile zastonj čistilke, zastonj kuharce, zastonj ... sužnje ... v imenu ljubezni do moškega ali dolžnosti do družine.

 

Zame je enakovrednost prijateljstvo, stik, kar je posledica ljubezni. xsrcx

 

a res?

 

... čemu potem izjava: Če ni filinga, pa ima lahko deset diplom, pa mi ne bo enakovredna.

 

če bi izjava o posledici ljubezni držala, potem takem sploh ne bi delil osebe in njihove sposobnosti na podlagi spola ...

 

...tak način delovanja je za mene pod nivojem..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mogoče takrat, ko boste dojeli, da ženskost prinaša drugačnost in da ta drugačnost ne sme in ne more biti baza za poniževanje in manjvrednostno dojemanje osebe.

Meni je to že jasno.

 

kaj pa je feminizem, kot boj žensk za ženske pravice ...

Feminizem, kolikor sem ga spoznal, je poveličevanja ženske v primerjavi z moškim, torej isto sranje kot šovinizem, samo na drugi strani. Ženske pravice in enkopravnost podpiram, feminističnega sranja pa ne, tako kot ne podpiram šovinističnega sranja.

 

A zakaj nočete biti enake moškim tudi v fizičnih delih, smetarstvu in podobnem? A tam enakosti ni, samo za tista mesta, kjer je več denarja se "borite"? x:Dx

 

Čemu torej pretvarjanje, da ni okrog 3000 in več let tlačenja žensk in pranja možganov, da s(m)o nekaj manj, samo zato in izključno zato, ker imamo drugačen spol?

Trenutno si ženska in jaz moški; morda nekoč nisva bila istega spola kot danes. Kaj ti to pove? x;)x

 

 

moški ste si skozi zgodovino lepo utrdili pozicijo vodenja in odločanja ter s tem moči. Dvojna pravila, ki še danes obstajajo so priča temu.

In ženske so bile zastonj čistilke, zastonj kuharce, zastonj ... sužnje ... v imenu ljubezni do moškega ali dolžnosti do družine.

Kaj ima to veze s filingom, o katerem pišem?! xnckrivx

 

če bi izjava o posledici ljubezni držala, potem takem sploh ne bi delil osebe in njihove sposobnosti na podlagi spola ...

Izjava drži. Ne vem pa, kje ti vidiš, da delim osebe in sposobnosti na podlagi spola. Jaz govorim o filingu=prijateljstvu, ki je posledica ljubezni obeh. In to je ključno, ne diploma in izobrazba.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Feminizem, kolikor sem ga spoznal, je poveličevanja ženske v primerjavi z moškim, torej isto sranje kot šovinizem, samo na drugi strani.

 

feminizem kot gibanje je nastal kot reakcija na patriarhat ... rekacija na kaj pa je nastal šovinizem? ... potem takem jih ravno ne moreva primerjati kot različni strani enakega kovanca, ker imasta čisto drugačno osnovo nastajanja.

 

 

 

 

Ženske pravice in enkopravnost podpiram, feminističnega sranja pa ne, tako kot ne podpiram šovinističnega sranja.

 

če ne bi bilo pogumnih žensk, ki so si drznile v tistih časih stopiti iz okov ... potem takem, bi danes ženske še vedno bile dojete kot bitja brez duše in brez volilne pravice.

 

in razumem, da ne maraš nadvlade in zato uporabljaš besedo feminizem ... ampak če oseba (ženska) pove svoje mnenje na ster in dominanten način in izrazi nestrinjanje s teboj ... čemu potem negativno opečatenje v obliki feministke?

 

tud ti si povedal svoje mnenje, pa ti noben ni rekel , da blužiš šovinistično sranje

 

 

 

 

A zakaj nočete biti enake moškim tudi v fizičnih delih, smetarstvu in podobnem? A tam enakosti ni, samo za tista mesta, kjer je več denarja se "borite"? x:Dx

 

ženske so veliko tisočletij bile sužnje, čistilke, smetarke ali le stroj za rojevanje ... tako da ne mi o enakosti na teh področjih bluzit

 

 

 

Trenutno si ženska in jaz moški; morda nekoč nisva bila istega spola kot danes. Kaj ti to pove? x;)x

 

vprašanje je kaj to pove tebi?

 

 

 

 

Izjava drži. Ne vem pa, kje ti vidiš, da delim osebe in sposobnosti na podlagi spola. Jaz govorim o filingu=prijateljstvu, ki je posledica ljubezni obeh. In to je ključno, ne diploma in izobrazba.

 

prijatelje si izbiramo na drugi osnovi kot pa gledamo generalno na neko skupino ljudi, kljub temu, da iz te skupine lahko najdemo sebi podobne bodoče prijatelje ... tisti, ki pa tem našim merilom ne ustrezajo pa potem takem po tvoji izjavi sodeč tebi niso enakovredni?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Crna puma povej jim........razumeli tako ali tako ne bodo nič.

Samo postavljali okvirje in kategorije x:)x

Nedonošenčki in neodrasli x:)x

Ne uporabljaj prevare, ki škoduje; misli neškodljivo in pravično, in če govoriš, tako tudi govori.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, potem pa še bom jaz naštela moške kategorije, da se ne bo pisalo samo o ženskah.

To so pogledi, kako gledam na njih:

 

Moški LJUBIMEC ima najvecjo moznost, da me bo obnorel in se bom vanj zaljubila kar nenadno. Taki moški vedo, kako najbolje zadovoljit žensko in kaj rabijo. Imajo podkovan jezik, vendar so izjemno romantični. So posebni, samosvoji in vedno iznajdljivi ter nepredvidljivi...a ne dajejo občutka varnosti. Hitro se naveličajo vsega. Lahko da imajo kombinacijo nežnosti, so čustveni in občutljivi, hkrati pa so vase zagledani, iščejo moč in svojo moškost. Moški, ki se ne zavedajo svoje moškosti, ženske najbolj prizadenejo.

 

Moški PARTNER je zanesljiv in občutljiv za ženske potrebe, skrben in velikodušen. Imajo smisel za humor in so dokaj samozavestni...ko ženska začuti njihov potencial, meni da je našla zaklad, ki mu ni primerjave. Če hoče imet takega partnerja, se mora trudit zanj in se včasih odreči svojim potrebam. Ženske so včasih preveč dominantne, moški pa ne znajo dovolj prisluhnit.

 

Moški PRIJATELJ je idealen sogovornik, ima veliko znanja in se vedno trudi z vseh strani ugajat drugim. Kaže lepe strani in daje vedno občutek varnosti. Je zelo vztrajen in si prizadeva, da bi mu uspelo vse kar je njemu pogodu. Ženskam je nezanimiv, ker je kot fijakarski konj in stoji na tirnicah. Je tudi posesiven in ljubosumen, čeprav brez razloga. Ne rabi podpore, ker je samozadosten.

 

Moški zadnje kategorije je tisti, ki nima samozavesti in si jo skuša graditi preko ženske. Taki žensko že prvi trenutek odbijejo.

 

To je moj pogled, ki sem si ga dosedaj nekako izoblikovala......ampak je začetek. Še veliko je neodkritega. :inocent: Morda se nekdo se kje najde izmed teh možnosti...hihi

"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ZA NICKY :) :)

pravi moški smo tisti moški ki se ne oziramo na potrebe žensk temveč v prvi vrsti zadovoljimo svoje potrebe

neglede na to kaj mislimo da ženske od nas pričakujejo,,,

 

prava ženska pa je tista ki doseže zadovoljitev svojih potreb na tak način da se mi sploh ne zavedamo da so naše potrebe izoblikovale ženske temveč ostanemo prepričani da je vse po naše,,,

in neizmerno ,,,, x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

2. kategorija so ženske ki izžarevajo samozavest, ki znajo menjat dihtungo, tam kjer jo je pač treba zamenjat in hkrati s francoskim ključem vsekati po betici samca ki bi to početje prišel od blizu kritično komentirat, torej premorejo precej moške vedenjske komponente a kljub temu so še zmeraj 100%ženstvene, so za moške še posebaj mistične, saj so po svoje bolj skrivnostne, še zmeraj pa ponavljam izjemno skladno ženstvene, nežne krhke in čuteče. V to kategorijo prištevam Aliano, Michelle, Valkiro, Cookie, Lio.......

...pa še kera bi bla tle zravn...sam si še prezelen, te takrat še ni blo tle......gor (na Luni) x:Dx x;)x

 

Lepo povedano :palec: xyesx

Natrix

 

IX. "LUX PERPETUA"

SI HA de ser condición de mi dicha el olvido

de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).

Prefiero la existencia más árida y doliente

al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.

 

 

Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,

que me halague o sonría en esta clara inopia,

ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo

también la lamparita cordial de tu recuerdo!

 

2 de octubre de 1912

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Crna puma...

 

Te popolnoma razumem, vendar pa moras priznati, da so se casi bistveno spremenili v prid zenskam in da je vse manj tlacenja zensk, vsaj v nasi drzavi, pa tudi bolj ko gres proti severu evrope. Ce pa gres proti jugu evrope, na balkan, pa je se vedno tako, da moski pricakuje, da ko se poroci, da bo dobil suznjo, ki mu bo rojevala otroke, gospodinjila in na splosno skrbela za gospodinjstvo. Ampak taka miselnost je v razvitem svetu nazadnjaska in popolnoma mimo :xx!: .

Bolj ko je svet nerazvit, slabse je, to je dejstvo.

 

 

Samo za info; Na severu Mehike, je zenska zelo spostovana in prakticno ze igra v vecini primerov matriarhalno vlogo. V osrednji Mehiki, natancneje drzava Jalisco, pa je 70 % zensk zlorabljenih na tak ali drugacen nacin. Jug Mehike, pa je seveda boljsi, ze zaradi turizma.

Natrix

 

IX. "LUX PERPETUA"

SI HA de ser condición de mi dicha el olvido

de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).

Prefiero la existencia más árida y doliente

al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.

 

 

Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,

que me halague o sonría en esta clara inopia,

ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo

también la lamparita cordial de tu recuerdo!

 

2 de octubre de 1912

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moja prva reakcija na Alenovo izjavo je bla negativna - razočaranje nad njegovo izjavo (feminizem), ampak pol sm zaštekala (mal nerodno se je izrazil - vsaj mislim tako). Vsakršno poveličevanje enega spola nad drugim je bolno. Vsak zase smo popolno-nepopolni, skupaj smo popolni. Niso moški večvredni od žensk, niti obratno. Ekstremizem ni pot. Žal pa smo še daleč od enakopravnosti med spoloma, pa naj bo to v družini (vzgoja), družbi (okolje), službi, ali gospodinjstvu. Stvari pa se premikajo, v splošnem na bolje, se pa pojavljajo tudi stranski učinki (pomehkuženi moški, pomožačene ženske), če pa smo vsi pripravljeni na medsebojno sodelovanje in določene kompromise, smo na pravi poti.

 

 

prava ženska pa je tista ki doseže zadovoljitev svojih potreb na tak način da se mi sploh ne zavedamo da so naše potrebe izoblikovale ženske temveč ostanemo prepričani da je vse po naše,,,

in neizmerno ,,,, x;)x

 

Zvezani, mehčaš se x;)x al pa sam svojo pravo nrav kažeš :vio: x:Ix

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moja prva reakcija na Alenovo izjavo je bla negativna - razočaranje nad njegovo izjavo (feminizem), ampak pol sm zaštekala (mal nerodno se je izrazil - vsaj mislim tako). Vsakršno poveličevanje enega spola nad drugim je bolno. Vsak zase smo popolno-nepopolni, skupaj smo popolni. Niso moški večvredni od žensk, niti obratno. Ekstremizem ni pot. Žal pa smo še daleč od enakopravnosti med spoloma, pa naj bo to v družini (vzgoja), družbi (okolje), službi, ali gospodinjstvu. Stvari pa se premikajo, v splošnem na bolje, se pa pojavljajo tudi stranski učinki (pomehkuženi moški, pomožačene ženske), če pa smo vsi pripravljeni na medsebojno sodelovanje in določene kompromise, smo na pravi poti.

Piškotka, brava. :palec: Točno to sem pravil. Čeprav čisto biološko, je ženska močnejši spol. Tu pa ne moremo nič narediti. Mogoče je zato bila v zgodovini toliko zatirana. x:Dx

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...