Skoči na vsebino

Upravniki večstanovanjskih stavb


Cookie

Recommended Posts

Pozdravljeni.

 

Naj predstavim problem; živim v večstanovanjskem bloku, nekateri izmed stanovalcev, imamo pse, drugi mačke, tretji ptiče, ... Na zadnjem obračunu (ki ga izstavi upravnik vsaki stanovanjski enoti), je bilo med več postavkami ena, ki me je zbodla v oko: na postavki obračun hladne vode, je bilo naveden razdelilni ključ celotnih stroškov dobave hladne vode po sistemu št.oseb+živali. Stanovalci se nismo soglasno odločili (vsaj nikjer ni bilo nič zapisano, nobenga sklepa seje nadzornega odbora lastnikov) za tak način razdelilnika. Namreč, za dobavo hladne vode smo stroškovno obremenjeni samo lastniki psov (ne pa mačk, ptičev ipd.) in sicer 1 pes=1oseba. Ne zdi se mi fer, da se enači živali (katerekoli) z ljudmi, oz z osebo. Meni se to ne zdi pravično (imam psa v velikosti mačka - srnasti pinč), namreč, moj pes se ne tušira vsaj 1×dnevno, mu ne perem oblačil, tedensko ne spije niti 1 litra vode (tehta 4,5kg). Za čiščenje (čistilka) smo bili pred leti obremenjeni z 1pes=1os, sedaj pa ne več.

Zanima me, ali moram (sem dolžna po zakonu) plačevat vodo za psa kot za 1 dodatno osebo? Kateri zakon (pravilnik) to določa? Namreč, trenutno sem prav razkurjena in premišljujem, da bi znesek za dodatno osebo kar lepo zmanjšala in nakažem upravniku stroške samo za 1 osebo (in ne dveh). Ali mi grozi kaka finančna sankcija?

 

Aja, pa še to; zadevo sem preverila pri upravniku, le-temu je "dobra" soseda (sicer ena izmed bivših članic nadzornega odbora lastnikov) izročila "popravljeni" seznam števila oseb po stanovanjih, brez podpisa (niti enega ostalega člana, kamoli predsednika NO), še manj žiga (ga itak nimajo). Upravnik terja (po mailu) od mene izjavo, da nimam psa, drugače moram plačati stroške hladne vode.

 

Nisem lastnica, ampak najemnica, redna plačnica vseh položnic, računov in najemnine. Moram še povedati, da je lastnica stanovanja, ki mi garsonjero oddaja, mama moje prijateljice in ne bi ji rada delala problemov (protislovno :inocent: ). Mogoče je manjše zlo, če račun plačam in se kopam vsak teden xDDx (poudarek na kopanju, ne tuširanju), da vsak vem, zakaj plačujem dodatno vodo xcivx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kul tema. :palec: Zaradi adaptacijskih del se še nisem utegnil pozanimati ali ukvarjati s to problematiko, se pa skoraj zagotovo kmal bom......pa bomo podebatiral in izmenjal mnenja, mal bo verjetn treba tud po predpisih pošnjofkat.... x;)x

 

Aja. Dvomim v to, da ti lahko za vodo psa kot osebo zaračunavajo, če tega niste sklenili sami stanovalci.....

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cookie!!! Definitivno pes JE še en družinski član - tudi pri nas :o|o:

Dostikrat sem se penila, da tako vodo plačujemo po števcu, čiščenje po stanovanju in vse tako naprej! Zakaj neki, moram pol prijavit psa kot družinskega člana!!! Sem bila razjarjena dolgo časa, ravno včeraj pa mi je ena soseda, ki ima čisto mini kužka rekla, da jo je en ANONIMNO PRIJAVIL, da ima NEPRIJAVLJENEGA psa. Si moraš mislit, ljudje :o|o: kaki primitivci! Je rekla da se ji tko neumno in poniževalno zdi, ker sploh ni vedela da mora to storit pa da jo je nekdo dobesedno prijavil. In kot drugo, dvomim res da morajo tudi za mačke, kanarčke, ribice plačevat dodatnega člana familije ...pa smo vsi na enakovrednem.

 

Sem mnenja da se za živali nebi smelo plačevati sploh nič, ne glede na velikost. Lahko bi recimo uvedli dodatek ala za čiščenje skupnih prostorov za vse tiste, ki imajo štirinožne prijatelje. Ker ok, kuža hodi po tleh in recimo da v primeru slabega vremena umaže dvigalo, mucko lahko nosiš ven pa ji bodo odpadale dlake x:px samo primer! Ribice ali kanarčka pa ravno ne moreš na sprehod peljat ane x;)x

 

Za vse ostalo dodatno plačevanje kot za enakopravnega člana familije pa se ne strinjam. Moram očija vprašat kako je zdaj s tem, on bi znal bit bolj seznanjen s temi zadevami.

5rca http://www.lunin.net/forum/style_emoticons/default/flower.gif

A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dobra tema, bo se kdaj dobrodosla, tud jaz mam kdaj kaj. :palec:

 

pa dobr, stvarno si podala svoj problem, Cookie! x^x

 

Men je to nepojmljivo, da je pes enakovreden osebi, z utemeljitvami, ki si jih ze sama nastela.

 

Tisto s kopanjem je sicer ok zarad lastnega pocutja, vendar pa skusaj to drugac resit.

brez podpisov in tega, zgolj na bazi rekla/kazala, valjda ne morjo kar enih cifer nabijat.

 

ne vem pa, kam se lohk obrnes.

Upam da bo kdo kaj pamentejsega povedal al pa clo podal kake konkretne infote, izseke kakih statutov itd.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvalabogu, da ima pri nas vsako stanovanje svoj števec za vodo, tako da plačamo toliko, kolikor je porabimo.

 

V Cookienem primeru menim, da ni prav, da se psa šteje enako kot človeka... pri porabi vode. Ajde mogoče en delež, na primer 1/2 za večjega psa, 1/4 pa za manjšega psa ali mačko..., ampak ne enako kot 1 človeka! :eek:

 

Kaj pa tisti, ki imajo vrtove in jih zalivajo? Pri nas bi bil to velik problem, če ne bi imel vsak svojega števca. Eni imajo vrtove in jih zalivajo, drugi ne. In za vrt se porabi res ogromno vode... altroché za enga psa! xrolleyesx

 

Pismo, cookie, če ti zaračunajo vodo za psa, bi jaz na tvojem mestu šla zaprosit za otroški dodatek za psa! x:Dx x:Dx x;)x x:o)x (Oziroma pasji dodatek.) Pa glej, da ga ne boš pozabila vpisat pod olajšave pri dohodnini! x;)x

Nc nc...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O Mick, ful hvala, če sem poštena, sem ravno nate računala (si pravo študiral).

 

Da ne bo pomote: sem pripravljena plačevati stroške čiščenja za psa, vendar jih pri nas ne obračunavajo več, odkar smo zamenjali upravnika (pred 3 meseci), za vodo pa mi ni pošteno (predtem za vodo za živali nismo plačevali). Zanima me samo, ali me lahko kako zakonsko prisilijo k plačevanju (tožba).

 

Marsa, jst se dnevno tuširam, kopam pa izredno malo (ker mi je bilo do sedaj škoda vode za vsakotedensko namakanje v kadi), mogoče je sedaj čas, da "izkoristim", kar moram plačati. x;)x

 

5rca, ja "dobri" sosedje so zgleda povsod; tudi mene je ena taka "prijavila" pri upravniku, (rekla-kazala), lastniki niso sklenili nič.

 

Če bi kdo kaj več, oz bolj konkretno (zakonsko regularno) vedel, se toplo priporočam :vio:

 

Tamburin, pri nas imamo stanovalci toliko zemlje (in rastlin), kot jih premoremo v teglcih :o|o:

 

Imamo pa faraonke, pismo, še dobro, da nam ne zaračunavajo vode po št.mravelj/stanovanje, kar tako, pavšalno čez palec xcivx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz se tud skorajda ne kopam, zlo zlo mal (v glavnem pa zato, ker se ne maram namakat, rajs mam svezo kot postano vodo, ampak vsake tolk pa pase in si privoscim).

 

v enem od ex blokov smo mel vijevaje skoz.. s to vodo.... in tud ker mam macko (kao ful pucanja in hektolitre vode poloka al kaj x:Dx). No spodaj pa je voda pred vrticki in so celo timu enkrat zatezile babe, k je vodo odpiral tam, k si je hotel roke umit al kaj.

sem tok zatezila cez balkon naglas, da halo!!!! one tam zalivajo dnevno one vrtove pa skoz in neprestano pucajo, skoz kaj z vodo prckajo (jasno ce ze ob 7h zjutraj kuhajo na veliko in pol ves dan)...

in men kenjajo zarad deci vode k jo je tim porabil, da nom enga na gobec! :xx!: x;)x x:Dx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O Mick, ful hvala, če sem poštena, sem ravno nate računala (si pravo študiral).

 

:inocent: x:Ix x:o)x

 

Ja, sam nimam pojma več o tem, že vse pozabu, tud stanovanjski zakon se je vmes že spremenil, sicer pa to verjetno urejajo podzakonski akti. Najboljša rešitev bi bil individualni števec za vodo, sam ga tud nimam, ampak ga mislim priskrbet. Tud s takšno in podobno problematiko se mislim mal pozabavat, ko bo čas zdej kmal za to, pa mogoč takrat rečmo kakšno več..... x:)x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bobnar, za drekce pa so dolžni lastniki sami poskrbet lastnoročno. x;)x

Baje, da vsak, ki vodi psa na sprehod, mora imeti pri sebi vrečko, s katero po potrebi pobere pasji iztrebek in ga odvrže v koš, namenjen temu. Vsaj pri nas v Republiki Palma de Popo(vič) je tako. :vio:

 

Koliko kdo kontrolira to (nošnjo vrečk in pobiranje drekcev), pa ne vem. xnckrivx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bobnar, za drekce pa so dolžni lastniki sami poskrbet lastnoročno. x;)x

1. "moralna"dolžnost lastnika psa je, da počisti za svojim ljubljencem...

 

2.občinski odloki so zadolženi za te zadeve." Naš" odlok zavezuje lastnike psov, da počistijo odpadke(med drugim nam prepoveduje naslanjanje koles na pročelja hiš xrolleyesx )....

Za izvajanje odloka je pristojna redarska služba...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xDDx To pa "uhka"..sam jih poj poslikajo pa račun za " oglasno sporočilo" pošljejo x^x

:vragec:

 

drek... :xx!:

men so na zboru stanovalcou osebno prepovedal to pochet.... x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanima me, ali moram (sem dolžna po zakonu) plačevat vodo za psa kot za 1 dodatno osebo? Kateri zakon (pravilnik) to določa?

 

Za koliko oseb bo kdo plačeval se mi zdi da je bolj stvar dogovora z upravljalcem. Pri nas sicer plačujemo vodo direktno komunali, ampak je hišnik kar na "lastno pest" odjavil otroke, ki zaradi študija čez teden stanujejo pač tam kjer študirajo. tako da sedaj plačujem stroške za odvoz smeti in vodo samo zase in mlajšega sina. Sem bila kar prijetno presenečena, ko je pričal prihajati za tretjino zmanjšana položnica.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, da mal povem, kaj se je dogajalo tačas;

torej, zadeva me je spodbodla, izsledki so zanimivi xDDx

 

Etažni lastniki morajo skleniti pogodbo o medsebojnih razmerjih, s katero uredijo način upravljanja in rabe večstanovanjske stavbe. No in ta Pogodba o medsebojnih razmerjih, med drugim, opredeljuje in ureja tudi opredelitev stroškov in obveznosti, ki bremenijo etažne lastnike. Torej, vsi lastniki morajo sklenit to Pogodbo (pri nas je niso) in ker je niso, mi ne morejo zaračunavat vodo za psa.

 

Potem sem povprašala še par sosedov: tako pesjanarjev (lastnikov psa) - ena je bila celo članica NO, kot nepesjanarjev, bivšega hišnika (k tut v našem bloku stanuje). Vsi vprašani so menili, da vode ne gre zaračunavat na tak način (čiščenje za psa pa, kar je v bistvu prav), soseda pesjanarka-članica NO se je še razburila, kako so lahko to samovoljno naredil (upravnik), da je na zadnji seji NO sicer bilo govora o tem, vendar niso bili sklepčni, stvar se ni sprejela in da tut slučajno ne bo(mo) plačeval vodo še za psa.

 

No, v pritožbenem roku (8 dni od izstavitve računa) sm upravniku napisala "ljubavno pisemce" (v mojem žargonu to pomeni pritožba), v katerem sem napisala kdo sem, kaj sem (najemnica), zakaj pišem(nepravilno obračunavanje vode+ogrevanja po postavkah, zneskih), s čim se ne strinjam (z delom zaračunanih stroškov za psa), kje je to opredeljeno (Pogodba o medsebojnih razmerjih), da računa ne bom poravnala v izkazani višini (ampak znižani za stroške psa), da mi naj pošljejo kopijo Pogodbe in kopijo zapisnika seje NO. Poudarila, da sem bila do sedaj redna in vestna plačnica, poslala priporočeno.

 

No, zdej čakam na odziv x8Dx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

Ja, so me pustili čakat :o|o: kar precej časa: odzivnost ni njihova jaka strana xrolleyesx

Torej, vseeno dobila zelo konfuzen odgovor; no morda pa sem jaz funkcionalno nepismena :inocent:

Kar sem uspela razbrat, je to, da se opravičujejo, vendar napaka ni na njihovi strani, "zajebal" (zavedel) naj bi jih NO z napačnimi podatki, zato mi v bodoče ne bodo zaračunavali porabo hladne vode in ogrevanje le te (za toplo) še za psa ( xbookx ) ampak mi bodo od zdaj naprej zaračunavali čiščenje (poleg mene) še za psa (kar se mi zdi fair); ta znesek pa ni tak, da bi mogla zaradi tega v nezavest padat x:o)x nenazadnje, gre pesjanka včasih res sama ven (je ne nesem v naročju - je v velikosti manjšega mačka).

Kopijo zapisnika seje NO in kopijo Pogodbe o medsebojnih razmerjih, valda, nisem dobila :o|o: Pogodbe sploh podpisane nimamo x!x

Torej, uspeh je :vtz:

 

Nasvet vsem ostalim: težite, telefonarite, pisarite, ne kar previsokih položnic s stisnjenimi čeljustmi plačevat xcivx

 

Aja, z vsem sem seznanila lastnico stanovanja (res pa je, da se je ona strinjala z ugovorom, predno sem le-tega poslala).

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...