Skoči na vsebino

Ignoranca


mkk

Recommended Posts

Zanima me, kaj vi mislite o ignoranci - ko ene človek nekaj prosi (za kar ima pravico) in druga oseba to v celoti ignorira in se poleg tega dela še norca?

 

Sama ne morem ostati mirna, kaj pa vi. Hvala za razmišljanja x:)x .

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanima me, kaj vi mislite o ignoranci - ko ene človek nekaj prosi (za kar ima pravico) in druga oseba to v celoti ignorira in se poleg tega dela še norca?

 

Sama ne morem ostati mirna, kaj pa vi. Hvala za razmišljanja x:)x .

To pa res ni dharma in to kaže na pravo ignoranco tudi v duhovnem smislu (nevednost) :inocent:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... ko ene človek nekaj prosi (za kar ima pravico) in druga oseba to v celoti ignorira...

Tudi drugi ima pravico ignorirati, a ne? Že ve on, zakaj. x;)x

 

Jaz se navadno požvižgam na to, če me kdo zignorira. Enostavno vem, da sem naletela na slepo ulico, se obrnem in zavijem drugam (ali pa nikamor - odvisno, za kaj gre). :o|o:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... odvisno, za kaj gre.

 

sam cim se kdo tkole izraza, je ze men mal 'sumljivo'.

 

namrec: kaksna pravica, kaj natancno s tem mislis?

kaj pa njegova pravica? do ne dati, za kar se ga prosi?

ker lohk da se pa teb sam zdi, da je to nekaksna tvoja pravica.

 

kot receno pa seveda pojma ne mormo met, za kaj gre, ce ne poves nic konkretnejsega.

 

drugace pa ne vem, zakaj bi se kdo ukvarjal s tem, splosneje ....

ce me kdo ignorira, se ocitno vzajemno ne zanimava, torej, custvo/simpatija/whatever... je vzajemno pol. xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Heh...kar daš, to dobiš....za rešit se tečnih je dober način, ampak dobro je pogledat, če je človek tečen kar tako, ali pa ima dober razlog... x:)x

Ima pravico ignorirat - seveda jo ima. Seveda pa za svoja dejanja sebi odgovarja - z ignoriranjem se razvija v slabo smer, če to počne iz sebičnosti.... x:)x

cosmic dancer
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ignoranca... Kaj pa če te ignorira tvoj tip, na nek način? (Zdj je že moj bivši...)

 

Hočem povedat tole: tip je deloholik. Drgače je fuul v redu človek. Pa tud zdej, ko nisva več skupi je edini minus, ki mu ga lahko pripišem ta, da se preveč žene za denarjem in da mu delo pomeni največ. Pa nism zahteven človek. Js rabim sam mal pozornosti, pa časa, nič materialnega. Ampak, da mu je pa težko preživet pol urce na dan z mano, pa sva v istem študentu? Pa rajši čas preživi s prijatelji oz. na računalniku, kot pa z mano? Kaj ni to tudi ignoranca? In koliko sem se presekirala... Pa sem že mislila, da je z mano kaj narobe in da se neupravičeno nekaj muham in sem slabe volje. Ker me je pa znal z besedami tk obrnat, da sem se na koncu js počutla krivo, ker sem bila slabe volje, ker je on nekaj zafrknil/pozabil... Če si tvoj fant ne more zapomniz tvojega rojstnega dne, pa mu datum vsaj petkrat poveš...! Pa ne, da ne bi on vedel, kaj mi manjka in kaj bi rada. Saj je vedel, pa mi tega vseeno ni nudil. Kk je lepo, ko z nekom ravnokar začneš, sčasoma pa se vse ohladi... :sori: Ampak, to je zdaj mimo, sem pa dobla eno lekcijo več x:)x

 

Če te ignorira partner, potem ni pravi zate in je brezveze, da si z njim x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanima me, kaj vi mislite o ignoranci - ko ene človek nekaj prosi (za kar ima pravico) in druga oseba to v celoti ignorira in se poleg tega dela še norca?

 

Sama ne morem ostati mirna, kaj pa vi. Hvala za razmišljanja x:)x .

 

Ne samo v tej obliki, nasploh je ignoranca povsod. Najbrž glavni krivec za to, da gre zemlja v luft.

Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ignoranca... Kaj pa če te ignorira tvoj tip, na nek način? (Zdj je že moj bivši...)

 

Hočem povedat tole: tip je deloholik. Drgače je fuul v redu človek. Pa tud zdej, ko nisva več skupi je edini minus, ki mu ga lahko pripišem ta, da se preveč žene za denarjem in da mu delo pomeni največ. Pa nism zahteven človek. Js rabim sam mal pozornosti, pa časa, nič materialnega. Ampak, da mu je pa težko preživet pol urce na dan z mano, pa sva v istem študentu? Pa rajši čas preživi s prijatelji oz. na računalniku, kot pa z mano? Kaj ni to tudi ignoranca? In koliko sem se presekirala... Pa sem že mislila, da je z mano kaj narobe in da se neupravičeno nekaj muham in sem slabe volje. Ker me je pa znal z besedami tk obrnat, da sem se na koncu js počutla krivo, ker sem bila slabe volje, ker je on nekaj zafrknil/pozabil... Če si tvoj fant ne more zapomniz tvojega rojstnega dne, pa mu datum vsaj petkrat poveš...! Pa ne, da ne bi on vedel, kaj mi manjka in kaj bi rada. Saj je vedel, pa mi tega vseeno ni nudil. Kk je lepo, ko z nekom ravnokar začneš, sčasoma pa se vse ohladi... :sori: Ampak, to je zdaj mimo, sem pa dobla eno lekcijo več x:)x

 

Če te ignorira partner, potem ni pravi zate in je brezveze, da si z njim x;)x

 

Uf dobr das skenslala tega pezdetka.Sej tej mel sam za un očitno.Mater.Za jajca obest xrolleyesx

 

Zanima me, kaj vi mislite o ignoranci - ko ene človek nekaj prosi (za kar ima pravico) in druga oseba to v celoti ignorira in se poleg tega dela še norca?

 

Sama ne morem ostati mirna, kaj pa vi. Hvala za razmišljanja x:)x .

 

Hm jest sm takih gest zelo vesel, ker marsikej povejo.Kakšen človek je in kaj si misli o meni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ignoranca... Kaj pa če te ignorira tvoj tip, na nek način? (Zdj je že moj bivši...)

Če te ignorira partner, potem ni pravi zate in je brezveze, da si z njim x;)x

 

Upam da nisi dolgo rabla za to lekcijo x:)x

cosmic dancer
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ignoranca...

Zame je to nevljudnost, lahko tudi nesramnost, vsekakor pa pomanjkanje osnovne kulture obnašanja.

Če me pa kdo za nekaj prosi... x?x

Pravica do tega...ne bi rekel.

Ima samo možnost da me prosi in to je njegova odločitev ali bo prosil ali ne.

Odvisno od tega kaj bo prosil je tudi kakšen bo moj odziv.

Mislim da vprimeru ko nas nekdo nekaj prosi zasluži odgovor.

Pozitiven ali negativen, pojasnilo zakaj prošnji ne moremo ugoditi...

Tako nekako... xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... odvisno, za kaj gre.

 

sam cim se kdo tkole izraza, je ze men mal 'sumljivo'.

 

namrec: kaksna pravica, kaj natancno s tem mislis?

kaj pa njegova pravica? do ne dati, za kar se ga prosi?

ker lohk da se pa teb sam zdi, da je to nekaksna tvoja pravica.

 

kot receno pa seveda pojma ne mormo met, za kaj gre, ce ne poves nic konkretnejsega.

 

drugace pa ne vem, zakaj bi se kdo ukvarjal s tem, splosneje ....

ce me kdo ignorira, se ocitno vzajemno ne zanimava, torej, custvo/simpatija/whatever... je vzajemno pol. xDDx

 

Mogoče se nisem dobro izrazila. To sem mislila bolj na splošno, kot npr. imaš pravico, ker stojiš v vrsti in čakaš že pol ure; nata pa pride pet oseb in reče, da mu je oseba pred teboj "čuvala" mesto in se postavijo pred teboj v vrsto; in ti ponovno čakaš, lahko tudi več ur. Upam, da sem bolj jasno napisala. Ni bilo mišljeno v smislu "sumljivo", me pa zanima mnenje drugih.

 

lp

 

Samo še to, sem pozabila pripisati In nato, ko se vsi zrinejo pred tebe, vljudno rečeš, da si bil pred njimi tam in da cel čas čakaš in da tukaj ne more nihče drugemu "držati" vrste, oni pa se veselo smejijo in se ne premaknejo in ker si ženska si pač ne moreš nič kot, da čakaš.

 

ignoriranje je najboljša rešitev zoper tečen folk x:)x

 

S tem se strinjam, samo sama navadno takim ljudem povem, da so šli preko meje in da ne morem več in da če se ne bodo "skulirali" jih bom pač ignorirala. Do sedaj x;)x (očitno sem imela srečo) so nehali biti tečni in imamo prav dobre odnose. Priznam pa tudi, da mi je všeč, če sama kdaj komu težim (pa tega sploh ne opazim) x:Ix , sem vesela, če mi to pove (no ne prvi trenutek, ampak kasneje mi je pa všeč, ker neham težit).

 

lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mislim da gre takole; vecina ljudi se strinja, da je vecina ljudi ignorantnih le malo ljudi si to tudi prizna...

 

ja , naštejemo cel kup vzrokov- v bistvu se sebi opravičujemo- zakaj smo ignorantni. Tudi jas sem včasih tak- pa ni glih prav.

Če me pa kdo prizadane v tej meri , in ve kaj je storil, ga/ po mojih merilih/ resnično ignoriram naslednjih par sto let. Tisto- konkretno kar si vprašala, pa nisem razumel najbolje. Naj bi pomenili, da ti je un nekaj dolžan, pa te kljub tvoji prošnji za vračilo dolga/ usluge , ali ne vem česa / ne porajta, te ignirira - potem je podn. Samo nežno po domače rečeno. Zapomni si , pa ga še ti ignoriraj za vnaprej .

xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zepo, hvala, sem se tudi sama danes za to odločila. Sicer težko, ker sem kar malo kolebala ali "smem" ali ne. Rezultat je, da mi je pričel puščati "sledi", da bi šla do njega in mu karkoli rekla...verjetno zato, da bi se lahko razjezil....po tehtnem premisleku sem se odločila izbrati bolj mirno pot in na njegove "sledi" odgovarjam s "slerdmi" in ko mu bo dovolj, me bo že poiskla. Konec koncev je on pričel prvi mene ignorirati, na prijazne prošnje je bil nesramen, torej zakaj bi morala biti pa sama prijazna. Uf, kako ne maram biti taka....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nasvet za ignoranco bi dal tako: Dvigni se na višjo raven razumevanja, ne govori preveč, analiziraj in osebi ponudi pogovor, a vselej govori z mirnim tonom in počasi. Če napadeš, znoriš se "ignor" le poveča. Seveda je pomembno za kaj oseba ignorira. Če na zgornjo metodo ne odgovori, reči, da si mu na voljo kadarkoli za pogovor in pojdi stran. Z tem si ti v čistlih, nimaš bremena na sebi in je naslednji korak odvisen od njega.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

lep pozdravček vsem. Sem Namaar, mam rad punce in modra je moja najlubša barva. x:Ix

x:Dx :palec: Dobrodošel! x;)x

 

Mene tud tole ignoriranje fuuuuuuuuul moti. Ampak se potem tud sama distanciram. Nikol ne ''fehtam'' nekoga, da bi se pogovarjal al razložil, ker se mi ne da s takimi osebami ukvarjat...če jih pustim na miru, jih to slej ko prej zmoti in potem končno povejo.... x^x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Živjo Pika Pikica.... x:o)x

 

Ker si prva, ki si me pozdravla si zdj moja najbolša frendica x;)x

 

no ok, rečva da sva znanca, za začetek xDDx

 

In če smo že pri ignoranci..... Ljudje, ki ignorirajo so nesrečni --> tolažba za vse tiste, ki jih nekdo ignorira x;)x

Bom še premisnla. :vio: x:Dx

Se pa ne strinjam, da so nesrečni ignoranti...samo brezbrižni...po domač povedan, se jim jebe. Pa itak se jim vrne...nekoč, nekje bo pa njih nekdo ignoriral. xnckrivx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kakšni srčki ste. xbendx Res hvala.

 

Luka blu, hvala, se popolnoma strinjam s teboj in če bi mene nekdo vprašal za nasvet, bi svetovala dokaj podobno, ko si pa notri....je pa čisto drugače. OK, je pa en napredek, on veselo ignorira, sama pa sem v sebi čisto mirna (me več ne provocira)......uf, sem kar malo ponosna na svoj dosežek, da sem se v sebi umirila. Uf, sem pa "fasala" preizkušnjo......

 

Čao Nemaar, dobrodošel x;)x dobrodošla mnenja x;)x . Hej, a se ti vedno tako na hitro najdeš prijatelje x;)x x:Ix ?

 

Drugače je pa zadeva takšna, tip je popolnoma zafurstriran, to se mu tudi vidi. Sama sem pač padla v to in očitno se tukaj upa sproščati svoje furstracije, poleg tega je pa v slabih odnosih z večino; razen do sedaj z menoj, ko sploh ni imel nobenega odnosa.

 

Če povem po pravici, briga me, kakšne probleme ima sam s seboj, želim si le, da me pusti pri miru in mi neha nagajati. Sploh ne vem zakaj se je spravil name, kar naprej ima neke "popadke".

 

Vse mine, pa bo tudi to.

 

To, da se vse vrne vem in zato sem veliko bolj previdna v svojih mislih in dejanjih kot bi sicer bila. Očitno je tudi to v nek namen.

 

Še enkrat hvala vsem. :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...
Najbolj me jezi ignoriranje, človek naj pove, se jezi, joče, kriči (ampak ne preveč x:Dx ), ampak ignoriranje je podlo. x^x, razen če se res ne da stvari drugače rešit, ampak to je druga stvar. :palec:

 

Zakaj - podlo ? Včaih je to vzpodbuda- poriv, da se ignorirani / res/ zamisli- morda o svojem početju, načinu, vzrokih, ki so privedli do tega. Nekaterim ljudem je z besedami težko dojeti stvari, ki se dogajajo in ki so povezane z njimi - enostavno nočejo ali pa ne morejo razumeti. Morda jih ravno ignoranca prisili v aktivnost sprejemanja in spreminjanja svojih / zgrešenih -morda/ načel in aktivnosti.

Ne smemo jemati ignoranco kot apriori nekaj podlega in slabega... pomisli malo..ni ravno vedno tako.

xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...