Skoči na vsebino

*Modre misli*


just4you

Recommended Posts

Če v življenju ne veste, kaj bi radi dosegli,

potem verjetno ne boste dosegli veliko. (John M. Templeton)

 

Na to, kakšni boste čez 5 let, vpliva predvsem dvoje:

ljudje, ki jih boste spoznali, in knjige, ki jih boste prebrali. (Charles E. T. Jones)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kdor namerava nekaj doseči, zmore več, kot si mislimo.

 

V vsakem slabem je košček dobrega.

 

Veliko ljudi nas vidi takšne kot smo, a le malo nas čuti takšne kot smo.

OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. http://www.maat-center.com/forum/img/forum_avatars/om.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Do not worry if you don't know what to do with your life,

some most interesting 50 year old's I know,

still don't x;)x

 

From a song by the heart... but remember... on sunscreen x:px

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

There is something about yourself that you don´t know. Something that you will deny even exists, until it`s too late to do anything about it. It¨s the only reason you get up in the morning. The only reason you suffer the shity puss, the blood, the sweat and the tears.This is because you want people to know how good, atractive, generous, funny,beauty, wild and clever you really are.

 

Look at the clever boy with a badge, polishing his trophy. Shine on you crazy diamond, because we are just monkeys wrapped in suits, begging for the approval of others.

 

Jake Green

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

I think I could like you, I already do, feelings can grow but, they can go away too xcheersx xegox

5rca http://www.lunin.net/forum/style_emoticons/default/flower.gif

A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

“The world is a book, and those who do not travel read only a page.” - Augustine

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x^x Neumno je misliti, da ustvarjaš na novo.Vse kar meniš, da razmišljaš in počneš ,samo izpolnjuješ davno zapisane kode, ki jih je nevidna norčeva roka zapisala v nebo in zemljo.Vse drobne obsedenosti in veliki premiki. Srhljiva bizarnost, usodo srečuješ prav na poti, ki si se jo namenil izogniti x:Ix

 

Vir myself po branju knjige o Plutonu :xx!:

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"All that a guru can tell you is:

'My dear Sir, you are quite mistaken aboutyourself.

You are not the person you take yourself to be.'"

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Govoriti prav, pomeni, prebiti oklep svojega srca in ga odpreti za druge, drugemu dovoliti dostop do svojega srca, da se lahko razvije medsebojni odnos in nastane zaupanje. Ko govorimo, poči oklep, ki obdaja naše srce. To kar plane iz nas. Z drugimi delimo svoja čustva, svoj glas, svojo dobro voljo. Uglašeni postanemo, če je govorjenje v soglasju s srcem in če dovolimo svojim čustvom, da zazvenijo.

 

Mala knjiga o pravi sreči

Anselm Grun

 

xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Je naključje, da smo ravno mi nesrečni? Je naključje, da imamo ravno mi težave?

 

 

Je naključje, če dobro seme vzklije v lepo rastlino?

 

Sejmo samo dobra semena in jih negujmo. x;)x xsrcx

 

 

 

xrainbowx Nesrečni smo za to, da je lahko biti srečen veselje in radost x:)x

poglej se v ogledalo in videl boš svojo dušo

 

 

 

http://sl.netlog.com/aandreja/blog/blogid=87933

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ŽIVLJENJE

 

 

Čas je del našega zavedanja. Z njim z ramo ob rami počenjamo vse mogoče. Že od samega začetka smo del njega. Včasih nam predstavlja trenutek, včasih večnost. In vendar je čas snovno del našega življenja in kot tak tudi del nas samih. Vemo, da je prihodnost nepredvidljiva in da na preteklost nimamo več vpliva.

Hitro se učimo stavkov, ki nas povezujejo s časom in vendar se do dojemanja sedanjosti obnašamo vse preveč ohlapno. Pri tem je tolerantnost do nas samih, skozi zavedanje našega obstoja in našega poslanstva od trenutka spočetja, rojstva in vse do smrti, božanska. Ob rojstvu nas je življenje opremilo z možnostjo prvega vdiha in ob smrti z resnico zadnjega izdiha.

Pravimo, da živo bitje živi, ko se v bitju pretaka kri in bije srce.Zavedanje življenja v času samega »živi«, pa je povsem nekaj drugega.

Tudi snovni in drugi organi potrebujejo čas, da opravijo svoje poslanstvo. Ustvari se nekakšno partnerstvo vidnega telesa in nam nevidnega duha. Smo »tukaj in sedaj« in čas je vedno z nami in mi z njim, odgovornosti pa le ne prevzame namesto nas.

Vedno več je stvari, ki nas skozi čas pritegnejo in postanejo del našega vrednostnega sistema. Lahko bi trdili, da se čas dogaja in ne teče, kot nam pripovedujejo. V vsakem trenutku smo se sposobni odločiti na nešteto različnih načinov in vendar izberemo le enega.

Pozicija na kateri smo zares srečni, pripada samo nam in je samo naša. Lahko je namišljena ali pa resnična.

Sreča je tudi, da živimo v času, ki je tukaj prav zato, da se deli z nami. Vse se dogaja nam v dobro in v naše učenje. Čas nima predstave kdo smo in vendar nam stoji ob strani skozi trenutke lastnih odločitev za vse, kar se dogaja v povezavi z nami.

Urejamo si odnose, predstave in hotenja. Največkrat želimo biti v vrtincu sreče, pri tem pa spregledamo, da je sreča tega trenutka že v nas samih. In spregledamo tudi največkrat dejstvo, da smo tukaj zato, da bi bili kar se da v ravnovesju z vsem živim svetom, ki nas obdaja. Prav gotovo nam je nekdo vse to podaril zato, da bi se lažje dotaknil naše duše in nam zastavil neomejene možnosti za našo osebnostno rast.

Vse to in še veliko več nam je položeno v naše bistvo v upanju, da spregledamo z našimi lastnimi očmi, kadarkoli si ta dar zahočemo. Nismo tukaj zato, da bi sami sebe žalostili in spravljali v obup.Vse to kar čutimo in doživljamo skozi našo dušo in telo, je del naše odgovornosti. Sami se svobodno odločamo, kam in s kom potujemo in na kakšen način sodimo sebi in drugim.

Če se zares zavedamo samega sebe, potem cenimo vse, kar je na tem našem planetu spoštovanja vredno. Življenje postane v tem primeru del minljive in trajne odgovornosti do samega sebe in do ostalega sveta kot celote v času, ki ga živimo. In vendar, ko vse mine, čas naznani nov začetek:

 

» Življenje ! «

¤ ~ * Everyone dies, but not everyone lives.. * ~ ¤
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A si to ti napisala x?x

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Spoznanje ni nekaj, kar človeku pripada po usodi, ampak se mora človek do njega šele dokopati. x;)x

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ej, ne vem, nisem prebral... x:Dx x:Dx x:Dx

 

Ful je razlika... neki tazga, ko če dobiš voščilnico ko je že fabriško neki napisan npr. za rojstni dan, al pa če je kdo kej napacou x:px Tisto prvo je bolj neka forma, tečaji, delavnice sreče in podobno sr****e, tisto drugo pa bolj pristno in vredno človekovega očesa x;)x

 

U know what I mean... don't u xcivx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ej, ne vem, nisem prebral... x:Dx x:Dx x:Dx

 

Ful je razlika... neki tazga, ko če dobiš voščilnico ko je že fabriško neki napisan npr. za rojstni dan, al pa če je kdo kej napacou x:px Tisto prvo je bolj neka forma, tečaji, delavnice sreče in podobno sr****e, tisto drugo pa bolj pristno in vredno človekovega očesa x;)x

 

U know what I mean... don't u xcivx

a hočeš povedat...da ene stvari niso vredne tvojega pogleda...in tvojega zaznavanja le njih....ker si pač nekaj posebnega x:Dx tudi tovarniška voščilnica...je lahko dana...iz srca...srce šteje....edino

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prav to hočem povedat x:Dx x:Dx x:Dx

 

Lega... jst mam sam 24 ur na dan x:Dx x:px x;)x

 

Ma ja... naj vsaj X napiše... bom bol veseu x:px

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prav to hočem povedat x:Dx x:Dx x:Dx

 

Lega... jst mam sam 24 ur na dan x:Dx x:px x;)x

 

Ma ja... naj vsaj X napiše... bom bol veseu x:px

ena mojih najljubših izjav je...misli so deljenje...ne za citiranje...iz nekje v BLUZIM...se mi zdi...by koma106 x:Dx citiranje omejuje svobodo mišljenja...se ti ne zdi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...