Skoči na vsebino

Dzamija


AljazK

Recommended Posts

Glede na to, da se zadnje case veliko govori o dzamiji v Ljubljani, sploh pa sedaj, ko nam nas novi zupan, Z. Jankovic obljublja le-to, me zanima tudi vase mnenje o tem. Se strinjate, da bi v Ljubljani, prestolnci krscanske drzave Slovenije, imeli dzamijo? Se strinjate s predlagano lokacijo? Kaksen je vas pogled na islam? DA - NE, zakaj? Hvala za odg.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 178
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Najbolj aktivni v tej temi

Vatikan je širil krščanstvo na v principu popolnoma enak način. Zdaj nam je normalno, da je v Evropi toliko cerkva, a nekoč ni bilo tako, in ljudje so se borili, da bi ohranili svojo vero, a tudi "ljubezni polno" krščanstvo jim tega ni dovolilo.
Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A slučajno še kdo ni opazil sicer počasne a vztrajne islamizacije evrope.

 

x:o)x x:o)x x:o)x Veliko časa nazaj sem v eni temi, ki se je nanašala na balkansko vojno napisal, da sta Evropa in ZDA zato toliko časa tolerirali srbsko iztrebljanje muslimanov, ker je bila Srbija vedno zadnji branik pred vdorom islama v Evropo. Takrat je moj post nekdo komentiral, da sem edini nesrb, ki je kaj takšnega rekel. x:o)x x:o)x x:o)x

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdaj je tko vseeno , ker jih bo vsak cajt v zahodni evropi več kot evropejcev.

Kar se pa tiče đamije -nimam nič proti- v kočevskem rogu- za žico- pa dobro zastraženo...Tole je sicer hec, je pa tako, da živim v bližini predvidene lokacije, pa mi pol ni čisto vseeno. Tisto od Leona- se mi zdi pa mal utopično / ali pa nisem dobro poštekal/ , ker đamija NE BO glih samo cerkev islamske vere , temveč v prvi vrsti KULTURNI center , kar so lepo muslimani razložili. Tle je pa tko- če pogledamo zgodovino, vidimo da so se navadno / kar precej/ revolucije, prevrati, protidržavna elementarna združenja dogajale in zbirala v raznih društvih, ki so skoraj vedno imela formulacijo- kulturna ali pa športna dejavnost. In tako bo tudi v Lj.- sem prepričan...saj ne govorim o teh slovenskih muslimanih, bomo tko tranzitna deželica za prehod teroristov v evropo. Pa če si mi smejite, lahko si mislite , da sem paranoik, tole je pač moje mnenje...pa resnično nisem paranoik...

Drugače pa proti veri- beri islamu- nimam nič- ene stvari ki jih poznam / malce/ so mi kar všeč...pa tudi nekaj kolegov/ tudi zelo v redu/ imam med muslimani- se pravi , da nisem versko nestrpen , le predvidevam posledice..zgodilo se bo pa tako in tako očitno mimo mnenja občanov, ker nam je to pravico simčičeva in njen štab pravnikov vzela...

Ja- đamija bo !! po odredbi evropske unije, sam ko se bo v parizu ali londonu ali bonnu storil mannhatan , bo pa vik in krik, kje smo jih skrivali in podpirali...No ja- zgodovina se razvija naprej, z nami ali brez nas, morda je res usojeno, da bodo kamele pile iz rena, pa morda bo namesto vikinških praporov vihral tam gor na danskem polmesec- saj še vsakemu , ki je kaj predvideval so rekli, da je prfuknjen, k se je zgodilo, da je prerok...jebi ga- tko je.Sicer pa ne glede na đamijo in muslimane imamo mračne in lepe dni, pa mal kakšnega zavijanja skozi zvočnike ob 4 h zjutraj na minaretu višine 27 m -kle gor na viču, bomo pa tudi še preživeli...

Samo glih - če že omenjamo vero in prostor za opravljenje molitev- večina ver uči, da je bog povsod in ne rabiš glih par milionov evrov, da svojo vero zavijaš v njih...tudi cerkve -krščanski aspekt gledanja - so daleč preveč bahate in okranclane pa tudi bistveno preveč jih je.Saj sam nauk govori o ponižnosti, ne o ne vem kakšnem sijaju...saj tle je tudi lepo vidno kako ljudje pokvarjamo in potvarjamo verske nauke- vseh ver v bistvu.

Sicer imam pa tudi muslimane dokaj rad, enako kot čistokrvne krščanske slovence- ker me en kurc briga od kod je prošel, bolj me zanima njegova notranjost in kvalitete , ki jih nosi v sebi...No ja... tole je moje mnenje...-bom kar rekel- prepričan sem v to. xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moj predlog je, da se podre stara franciskanska cerkev na tromostovju in se zgradi prelepa nova dzamija u tri stuke, ako je moguce! x:Dx

Natrix

 

IX. "LUX PERPETUA"

SI HA de ser condición de mi dicha el olvido

de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).

Prefiero la existencia más árida y doliente

al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.

 

 

Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,

que me halague o sonría en esta clara inopia,

ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo

también la lamparita cordial de tu recuerdo!

 

2 de octubre de 1912

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moj predlog je, da se podre stara franciskanska cerkev na tromostovju in se zgradi prelepa nova dzamija u tri stuke, ako je moguce! x:Dx

 

Sem za to! :palec: :palec:

Ko bo Ljubljanica nazaj tekla... :vragec: :vragec: x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ker me en kurc briga od kod je prošel, bolj me zanima njegova notranjost in kvalitete , ki jih nosi v sebi...No ja... tole je moje mnenje...-bom kar rekel- prepričan sem v to. xegox

 

 

:palec:

 

tudi moje mnenje

 

verjetno enih stvari, ki se morajo zgoditi, pač ne moremo preprečiti, ker pač ne živimo tako dolgo,

dogodki gredo pa svojo smer,

dejstvo je, da je islamska vera najhitreje razvijajoča in rastoča vera na svetu,

 

po moje bi bilo najbolje, če sploh ne bi bilo nobenih ver, sploh črednih ne,

na to upam v priiiiihhhhooodnoooostiiii

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec:

 

tudi moje mnenje

 

verjetno enih stvari, ki se morajo zgoditi, pač ne moremo preprečiti, ker pač ne živimo tako dolgo,

dogodki gredo pa svojo smer,

dejstvo je, da je islamska vera najhitreje razvijajoča in rastoča vera na svetu,

 

po moje bi bilo najbolje, če sploh ne bi bilo nobenih ver, sploh črednih ne,

na to upam v priiiiihhhhooodnoooostiiii

 

Dobro bi bilo razlikovat vero in religijo.

Religija je nauk.

Vera pa je stanje duha, ki ga pa ne more nihče predpisovat.

Tako islam kot krščanstvo sta bila zlorabljana in sta še s strani posameznikov in skupin za dosego določenih ciljev.

Z vero to nima nič skupnega.

 

Temo o džamiji smo že imeli, ali pa smo samo v neki drugi temi pisali o tem.

Džamija je res tudi kulturni center.

Kaj pa so cerkve?

Pa verouk, pa prodaja knjig, časopisov(Družina)?

A to ni tudi kulturni center?

Ustava zagotavlja enake pravice vsem.

Pa tudi določa pravila obnašanja.

Se jih RKC v svojih "centrih" drži?

Zakaj se tako sili priti v šole?

Sem za eneke možnosti in pravice za vse, ampak tudi za spoštovanje zakonov in ustave.

Če lahko to zagotovijo, potem naj džamija bo.

Dokler vse ostane znotraj nje.

Ampak...ali kdo lahko to zagotovi?

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glede na to, da se zadnje case veliko govori o dzamiji v Ljubljani, sploh pa sedaj, ko nam nas novi zupan, Z. Jankovic obljublja le-to, me zanima tudi vase mnenje o tem. Se strinjate, da bi v Ljubljani, prestolnci krscanske drzave Slovenije, imeli dzamijo? Se strinjate s predlagano lokacijo? Kaksen je vas pogled na islam? DA - NE, zakaj? Hvala za odg.

 

Jest sm proti, da je kaka đamija kjerkoli tle bliz....

Moj pogled na islam.....ga nočeš slišat oz. prebrat :vragec: .....tu zato ne, ker tega verjetno nisi..........(je željiva beseda, zato so pikce xrolleyesx ) x:Dx

 

 

:vragec:

:xx!: :xx!: :xx!:

teroristi rauss

zlomk....tralala

 

x:Dx x:Dx x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bedast je zarad fanatikov vse u isti koš metat :xx!: in čist ok je če se primerja krščanska cerku in đamija.....zame je vse isti klinac....in tud močno dvomim da majo kaki blazni terorist neke hude srčne želje v lj si center postavit :eek: spet se mal preveč cenmo x;)x aja mogoč pa ne....sj je menda bin ladn BTC hotu napast, sam so črki zajebali pol x:o)x

ma dejte folk mal se umirte xrolleyesx mene ne mot, pa č mi jo pred bajto postavjo, zarad mene.....mam soseda k je huj k vsak terorist :vragec: tak da tud đamijo bi komot prenesla x:Dx

to je spet sam ona fora....strah pred neznanim......dobr da vam je večini jasno zakaj grom in strela, k drgač zihr bi protestirali da mamo to v slo xrolleyesx

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če ne bi bilo cerkve, sploh ne bi bilo Evrope kot je sedaj,... vrednote Evrope so pač krščanske,.... ko ne bodo krščanske, tud ženske ne bodo več enakopravne,....

 

Neumno se mi zdi cekev, ki že stoletja obstaja na naših tleh enačit z džamijo,... z nekaj za nas popolnoma novega in uperjeno proti nam seveda le v primeru, če se ne pokoravamo in klanjamo :xx!: (npr. karikature, rute,....)

 

Sej Slovencev je že tko mal, pa še ti ne vedo, da so bili naši predniki v 99 % pripadniki RKC (dobrih 100 let nazaj).

 

To res drži.

Vendar je to tako samo zato ker je bila RKC prva.

O načinu pokristjanjevanja je že nekdo pisal tukaj, mislim da je bil Nosorog...

Šlo je samo za moč in oblast, ne za dobro ljudi.

Preberi si Uvod h Krstu pri Savici...

V tem ni RKC prav nič drugačna od islama.

Samo to je dejstvo, RKC in krščanstvo sta bila prva.

Ne mi nekaj bluzit o krščanskih koreninah... :xx!: :vragec:

 

Pa bila Evropa brez RKC kaj slabša kot je sedaj?

Džamija. cerkve, sinagoge...karkoli že...

Naj jo zgradijo.

Saj to ni problem.

Preprečit bi bilo treba VSAKRŠNO, tudi minimalno vmešavaje katerekoli religije ali verske ustanove v družbo in politiko.

Naj ostanejo pri svojem, in samo pri svojem, ampak dosledno in dobesedno.

Vsi, RKC, islam... :vragec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:xx!: islam nas boli zato k se dogaja zdaj....in je resnično......in tist kar se je tolk p tok let nazaj dogajal v imenu boga-našega :vragec: kao seveda je pač nekje tam....ni tok grozno in strašno....ker nam ne kažejo pr novicah tega...in v časopisih tud ne piše :xx!:

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Taku lej kukjr si rjeku

 

x^x x^x

Sem razgledan člouk, vajš... x:Dx x:Dx x:px

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja sej o tem govorim,... zakaj moramo iti še enkrat skozi to (če gre verjeti Nostradamusu, ki pravi, da do Nemčiji vladal musli in da ženske ne bodo več čaščene + poglej komentar ali dva pred tem)?

 

Kolikor je men poznano, je Nostradamus napovedal le da bodo kamele pile vodo iz Rena... x:Dx x:Dx x:px

To se pa da razlagat na več načinov... x:Dx x:o)x xrolleyesx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kolikor je men poznano, je Nostradamus napovedal le da bodo kamele pile vodo iz Rena... x:Dx x:Dx x:px

To se pa da razlagat na več načinov... x:Dx x:o)x xrolleyesx

x:Dx bojo na vlko kšeftali mogoč......ena bjonda za 12 kamel al kok že x:Dx

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...