Skoči na vsebino

Dzamija


AljazK

Recommended Posts

  • Komentarji 178
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Najbolj aktivni v tej temi

Ja, baje, da bo zdej na Parmovi ulici. Tko, da kdor kupuje stanovanje naj počaka,... ker bodo cene stanovanj tam padle!!! Seveda bodo stanovanja nabrž pokupili muslimani, tako da v centru Ljubljane lahko pričakujemo čez nekaj let preimenovanje ulice iz Parmova v "Muslimanska ulica",..... ker se bodo vsi skrajneži hoteli tam naseliti,.... v tako imenovano muslimansko cono,.... Župan je res fejst fant,.... direkt v center,... kam pa. Slovence pa na podeželje,... pa je problem rešen. Sej če, bi dali muslimane kam na bolj oddaljen kraj,... potem bi se okoli razvilo celo muslimansko mestece,... tko bo pa to bolj težko,...

 

Čeprav pri muslimanih vlada anarhija,.... to je ravno nastrpotno kot pri RKC,.... tko da se itak musimani sami ne bodo znali med seboj zment,... zato pa tud terorizma ne morejo izkorenitnit itd. itd. itd.,...

 

 

x:Dx x:Dx x:Dx Ksenofobinja.Kaj če bi najprej počakala,vidla pa poj kokodakala.Mošeje niso diskači kjer ne bi bilo miru v okolici in tut nudijo bivanje ljudi v njih ki so tam zaposleni.Jest bi raj živu zraven nje kokr pa blizu kake tovarne,nakupovalnega centra, avtoceste,itd

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:o)x x:o)x x:o)x Veliko časa nazaj sem v eni temi, ki se je nanašala na balkansko vojno napisal, da sta Evropa in ZDA zato toliko časa tolerirali srbsko iztrebljanje muslimanov, ker je bila Srbija vedno zadnji branik pred vdorom islama v Evropo. Takrat je moj post nekdo komentiral, da sem edini nesrb, ki je kaj takšnega rekel. x:o)x x:o)x x:o)x

:palec:

 

A niso bili Hrvati zadnji branik krščanstva? Aja pardon katolicizma x:)x

Kjer se nahaja pravoslavna cerkev, đamije enostavno NI ! Kar za današjega oz. sedanjega župana Jankovića ("pravoslavec") se časi spreminjajo !? xrolleyesx x:Dx

 

Vsekakor sem proti gradnjam cerkev in đamijam !!

 

Alan_New

Če se oziraš na Budizem, kjeri se nahaja v Indiji in Tibetu !? Drži. :palec:

Vsekakor beri z malim: budizem na Tajskem še dolgo ne bo videl Budizma ! Saj tam za denar bi rito nastavili oz. jo nastavljajo... !!

Budizem je ena od dvanajstih glavnih svetovnih religij in je hkrati filozofija, temelječa na učenju Sidhārte Gautame (sanskrtsko v pāliju Sidhata Gotama). To versko gibanje je bilo odpor proti tedanjim verskim šegam v Indiji. Zavrnilo je zahteve bramanov, daritvene obrede in skrajne oblike askeze ter se zavzelo za »srednjo pot«.

 

Ta religija vključuje številne predstave in verovanja starodavne Indije, vendar pa tudi nekatera nova načela in spoznanja, ki naj bi vodile iz kroga rojstev in smrti. Ali povedano drugače, sledeč poti, ki jo je nakazal Buda, ki vključuje nravno življenje in razvoj vpogleda v resnično naravo stvari, človek doživi odrešenje. Budizem sprejema ideje nadaljevanju zavesti v naslednje življenje in o karmi, zanika pa obstoj nespremenljive duše ali jaza (atman), se pravi duše kot trajne, enotne biti, zato pa zagovarja misel o neduši ali nejazu (anatti), pri kateri sta bivanje in zavestnost mišljena kot nepretrgano se spreminjajoče kombiniranje snovnih in duhovnih lastnosti (skandhe), ki se v drugačni obliki obnove po smrti.

 

Budizem je nastal v Indiji, kjer je v 3. stoletju pr. n. št. postal državna religija, vendar je iz Indije do 7. stoletja našega štetja skoraj povsem izginil, saj ga je izpodrinil hinduizem. Budizem se je v različnih oblikah razširil po Aziji. Tako danes ločimo med dvema glavnima vejama: hinajana oz. theravada in mahajana. Mahajana se nadaljnje deli na Čan oz. Zen budizem, budizem Čiste dežele (Pureland) in Vadžrayana oz. tantrični budizem. V zadnjem obdobju se je začel širiti še v Evropo in Ameriko, čeravno v nobeni od tamkajšnjih držav ni postal vplivnejša veroizpoved. V Ameriki je bil sicer budizem pred kratkim označen kot najhitrejša rastoča religija.

 

V 19. stojetju je budistična filozofija vplivala tudi na evropsko filozofijo: pesimizem, novi voluntarizem, metafizika nezavednega. Med filozofi, pri katerih je zaznati budistične primesi, sta Arthur Schopenhauer in Friedrich Nietzsche.

Alef x;)x

Vsekakor Budizem je za moje pojme več kot religija. :palec:

Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ko se bodo tukaj v okviru evropske unije naselile še kakšne narodnosti in rase.....

Menda bo slovenija EDINA med kolikor toliko razvitimi državama takoj odprla trg delovne sile za romune in bolgare :sori:

To bo še dodatno znižalo ceno najslabše plačane delovne sile v slovenije.

Kar bo pa sevede koristilo tistim, ki so obogateli med divjo tranzicijo pod taktirko LDSa.

Sevede tvoja službica zato ne bo ogrožena, ampak predvsem tistih, ki niso imeli dobrih možnosti, ker njihovi starši niso hotli v partijo. Do takih pa itak nimaš milosti, ker si preveč sovražno nastrojen :sori:

 

no, pa še kak jodlar pa švabo bi jim hlapcem mogoč pasal? :vragec: x:px x:o)x

In ravno ti kot kot nizkoten hlapec komunistične kontinuitete in čifurizacije slovenije boš govoril o hlapcih :o|o:

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx ...o, lej ga, pavliho polpismenga nakladaškega x;)x :vragec:

 

Menda? :inocent:

 

Edina? :inocent:

 

Sam za romune in bolgare? :inocent:

 

Kdo bo pa to odloču? :inocent:

 

Moja službica ne bo ogrožena? :inocent: Kullllll :palec: x:px

 

Aja, niso imeli možnosti al so bli preleni al pa mi2 živiva na različnih koncih sveta? x:o)x

 

Jaz nimam milosti? :inocent: Ah, brez milosti v debati sn sam do takih pokvarjenčkov lažnivih k si ti...... x;)x

 

Sovražno nastrojen? x:px Haha x:Dx, bimbo, dober, pa saj razumem, da tvoj mali duh razume nasprotovanje tvojmu bluzenju za sovražno nastrojenost..... x;)x

 

Aja? Haha, ti to men? Nizkoten? Po čem? Hlapec? Kaj pa če je to moja svobodna volja :vragec: x:Dx Kva to čifurizacija? :inocent: Ne smem govorit? Morm tebe vprašat, če lahko? Daj emanuela x:px , nehaj ga biksat, če boš take pisau bo še kdo mislil, da nismo sam koliko toliko razviti, ko pa imajo celo pacienti na psihiatriji prost dostop do interneta x:px x:Dx

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kjer se nahaja cerkev, đamija...ipd. tam je vojna ! :V:

Povsod, kjer Islam meji na druge vere in kulture, so konflikti.

Fanatizem, ki še vedno vlada v Islamu, je krščanstvo že preraslo.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Menda? :inocent:

 

Edina? :inocent:

 

Sam za romune in bolgare? :inocent:

Kolikor spremljam, nobena država, ki ima višji BDP na prebivalca od slovenije ne bo odprla trga delovne sile za romune in bolgare. Sevede, vse skrbijo za to, da ne bo preveč njihovih ljudi brezposelnih.

 

Meni tudi ideja Parmove ni všeč. Ampak jebi ga.

Mi je Parmova še vseen boljša ideja kot ob avtoceti, pa še manjši prostor je. Vseen bi zadoščala molilnica, ki ne bi bila tako vpadljiva, đamija bo samo povečevala napetosti.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A kdo mogoče ve, katera metropola kakšne države, ki je po velikosti primerljiva s slovenijo, in v njej islam ni večinska religija, ima đamijo ???

Sam ne poznam nobene take!

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

mal se mi ne ljub braaj....ampak sej verjetno de ni nch pametnga napisan... x:Dx

mam pa predlog, kje bi tale teroristichen center lohk stal

na Ljubljanskem GRADU

k ljubljanchani zhe ornk pogreshamo zherjau, ki nam je krasil preswtolnico 30 in vech let

tko de un falus k shtrli iz centrou za urjejnje samomorilcev in iz katerga se vsak dan ob sonchnem zahodu shiri premil glas molitve (kar spljoh ni toliko moteche kot nabijanje katolishkih zvonou)....no ja....tko nekak

x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk.....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

mal se mi ne ljub braaj....ampak sej verjetno de ni nch pametnga napisan... x:Dx

mam pa predlog, kje bi tale teroristichen center lohk stal

na Ljubljanskem GRADU

k ljubljanchani zhe ornk pogreshamo zherjau, ki nam je krasil preswtolnico 30 in vech let

tko de un falus k shtrli iz centrou za urjejnje samomorilcev in iz katerga se vsak dan ob sonchnem zahodu shiri premil glas molitve (kar spljoh ni toliko moteche kot nabijanje katolishkih zvonou)....no ja....tko nekak

x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk.....tralala

 

:eek: x:Dx x:Dx :vragec: :palec:

Welcome back... :vragec: x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kolikor spremljam, nobena država, ki ima višji BDP na prebivalca od slovenije ne bo odprla trga delovne sile za romune in bolgare. Sevede, vse skrbijo za to, da ne bo preveč njihovih ljudi brezposelnih.

Seveda si kot običajno s temi romuni in bolgari povedal sam del, ki ti je pač ustrezal :xx!: Res ste nekteri podn v debati, no. Ker.....prvič.....je to odločitev sprejela "vaša" desna vlada, tam se jadajte.......drugič....odločitev je bila sprejeta po raziskavi, ki je pokazala, da delavci iz teh in podobnih držav v bistvu sploh niso kaj zainteresirani za delo v SLO ampak jih vleče predvsem na zahod, kjer so plače večje.......tretjič.....tuje delavce enostavno potrebujemo, ker slovenci težaških del niso pripravljeni delati (npr. v gradbeništvu), štekaš.....mi jih potrebujemo, ne oni nas.......in četrtič.....pozabil, verjetn čist slučajn, si omenit varnostno klavzulo, ki nam omogoča, da v primeru sicer realno nepričakovanega prevelikega porasta delavcev iz teh držav to takoj omejimo, korigiramo, zmanjšamo.....Pismo, kak se zdaj to čist drugač sliši, ha? x:px

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Me hočeš prepričat, da poljakov, čehov slovakov in mađarov ni dovolj, da bi zadostili slovenske potrebe po delovni sili :vragec: x:o)x

Mal si poglej, koliko prebivalstva imajo omenjene države skupaj v primerjavi s slovenijo.

 

Vsekakor pa te odločitve o sprostitvi ne podpiram.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne, ti hočeš mene prepričat, da jaz hočem tebe to prepričat...... x;)x

To nima nobene veze s tem. Al hočeš povedat, da bo zdej vsaj kakih 2 miliona bolgarov in romunov navalilo k nam? :inocent: Pa drgač....za vstop v EU pa si bil? Pa da nisi ti k cigani (po tvoje), pravice bi, obveznosti ne bi. x:o)x Varnostna klavzula pa te sploh ne zanima, ne....kot da je ni. x:o)x

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Očitno je, da me res hočeš prepričat, da rabmo delavce iz romunije in boljgarije Če te citiram; "tretjič.....tuje delavce enostavno potrebujemo, ker slovenci težaških del niso pripravljeni delati (npr. v gradbeništvu), štekaš.....mi jih potrebujemo, ne oni nas......"

Sori, nič ne štekam. Glede na to, da smo sprostil trg dela za polsko, češko, slovaško, mađarsko, in baltske države, me ne boš prepričal, da mi rabmo delavce še iz 2. novih članic, ker jih tam ni dovolj. Ne ga srat.

 

Poleg tega pa ima slovenija PRAVICO do 7 letnega moratorija, in nikakršne OBVEZNOSTI, da takoj sprosti trg, zato mi ne govor, da zavračam obveznosti, saj to ni nobena oveznost. Kako moreš kot pravnik trditi, da je to obveznost? :eek: :sori: . Čista manipulacija, kot stalno delaš.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Očitno je, da me res hočeš prepričat, da rabmo delavce iz romunije in boljgarije Če te citiram; "tretjič.....tuje delavce enostavno potrebujemo, ker slovenci težaških del niso pripravljeni delati (npr. v gradbeništvu), štekaš.....mi jih potrebujemo, ne oni nas......"

Sori, nič ne štekam. Glede na to, da smo sprostil trg dela za polsko, češko, slovaško, mađarsko, in baltske države, me ne boš prepričal, da mi rabmo delavce še iz 2. novih članic, ker jih tam ni dovolj. Ne ga srat.

 

Poleg tega pa ima slovenija PRAVICO do 7 letnega moratorija, in nikakršne OBVEZNOSTI, da takoj sprosti trg, zato mi ne govor, da zavračam obveznosti, saj to ni nobena oveznost. Kako moreš kot pravnik trditi, da je to obveznost? :eek: :sori: . Čista manipulacija, kot stalno delaš.

 

Ja, ne morem pomagat, če tebi termin "tuji delavci" pomen bolgare in romune, mislil sem namreč tujo delovno silo nasploh, mi je čist vseen ktere narodnosti so, sam da znajo opravljat delo za katero jih potrebujemo.........Če nisi poslušal dnevnika in njihovih ugotovitev, pa še vedno največ delavcev uvozimo iz bivše juge in slovaške......ker jih potrebujemo. x;)x

 

Hehe, pljuvaš v lastno skledo, najprej tumbaš kak bomo sprostili trg, pol pa šele omenjaš pravico do 7 letnega moratorija.....pol pa verjetn pride še že omenjena varovalka x:px Obveznosti pa sem mislil nasploh, ne gre to, da bi sam ugodnosti EU zaužil, bo treba tud kake dolžnosti izpolnjevat.....

 

Manipulacija je bil tvoj začetni post o romunih in bolgarih. Tako kot vsi tvoji posti, nekaj naložiš in to v obliki, ki ti najbolj ustreza in se najslabše sliši, pol pa začnemo razčiščevat in vedno ugotovimo, da manipuliraš in nam posreduješ samo delne, prirejene informacije... x;)x :xx!:

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne sprenevedij se spet. Govorim konkretno o sprostitvi zaposlovanja ŠE za 2 novi revni članici, s čimer se NE STRNJAM IN NE PODPIRAM, ker je nepotrebno.

 

Sedem letni moratorij omenjam kot pravico, ko se trudiš dokazovat, da podpiram izogibanje obveznostim, kar NE DRŽI.

Poanta je v tem, da naj slovenija po napovedih ne bi iskoristila te pravice, medtem ko vse države, ki imajo v EU višji BDP napovedujejo, da to pravico bodo izkoristile. Torej bo slovenija najbolj razvita država, kjer se bodo lahko zaposlovali romuni in bolgari po načeliu prostega trga, v prjšnem krogu pa so trg dela sprostile tudi VB, irska in danska. In moj začetni post ni nikakršna manipulacija, saj bo "varovalka" delovala šele, ko bo škoda že tako najbolj slabo plačanim slovencem že storjena. Poleg tega pa imamo v Sloveniji, kar se tiče potencialne nizkokvalificirane delovne sile še nekaj rezerve - pri slovenskih romih.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...