Skoči na vsebino

Jekleni konjički


Marsa

Recommended Posts

Obstajajo še drugi servisi za alfo!Jez jo servisiram pri mehaniku,ki je zaposlen avtoservisu v Trstu,pa me sami stroški o pri primerjavi z AvtoT. sploh ne usekajo po žepu!Vse se lepo menja po servisnem intervalu,pa ni z avtom nobenih težav!

Vpraši šefa,kolk je dal za servis pri 100000 km,če jih ima toliko,pa ti povem koliko je prišlo mene x;)x

Vel satis je pa logična odločitev x;)x

hehehe, veš da me sploh ne zanima kok je dal za servis (tud še nima tok km)... pač hodi na pooblaščenega, pa bi me od teh cifer zabolela glava! x:Dx

Jaz za svojega ne hodim na pooblaščenega, tm te itak oberejo za cca. 40k SIT več!! :xx!:

Veš tko je to, če se znajdeš, te zna marsikaj ceneje priti.... x;)x

Drugač je pa za Alfo pri nas tudi Strajnar dober, kajne?

Scio mi nihil scire
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 2,5k
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Najbolj aktivni v tej temi

Posted Images

huh, itak x8Dx xDDx

vajin bimmer je še zadnj mohikanec s serijsko tapravim soundom... x;)x

a si slišala da je VW TDI najbolj pokvarljiv dizel?

vprašaj kakega NEuradnega mehanika

x;)x

 

btw, mojmu bratu je pa zdele na Cliotu dci šla turbina pr 50.000km. :o|o:

diagnoza na uradnem servisu je bla okvara sklopke. xcivx

pol pa ga je k enmu privat zapeljal na tester pa oni ni mogo verjet kaki šalabajzeri so tam, ker je tester takoj pokazal napako... pomeni, da ovi tam niti testerja ne znajo uporablat...

tolk o Renojih...

chill out bejbi

x;)x

I'm chillin' x:Dx

Moja turbina pa še dela...... x:Dx

Ej sm slišala tud, da so enmu neki na pooblaščenem servisu sam s selotejpom prlimal, k so mu neki popravljal, pol je pa h kolegu pelu in je dvignu avto in se je kr za glavo prjel.... xrolleyesx

Scio mi nihil scire
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hehehe, veš da me sploh ne zanima kok je dal za servis (tud še nima tok km)... pač hodi na pooblaščenega, pa bi me od teh cifer zabolela glava! x:Dx

Jaz za svojega ne hodim na pooblaščenega, tm te itak oberejo za cca. 40k SIT več!! :xx!:

Veš tko je to, če se znajdeš, te zna marsikaj ceneje priti.... x;)x

Drugač je pa za Alfo pri nas tudi Strajnar dober, kajne?

Točno tako,hodi na poblaščenega in se sploh ne vpraša o stroških,ker če daš za avto 60000eur,se ne sprašuješ o njih!

Drugač je pa ZEGA na Krasu najboljši servis za Alfe!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Boby, ce MIMI ve, kdaj se mitja dam pripelje. x^x x;)x xyesx

 

*

 

oj, kot sem ze napisala 100x, sva midva kupla cca 8 let starga bmw (520), zdaj ga mava enih 6 al pa 7 let...

najvecji strosek je bil zadnjic 50 jurjev. xyesx

pa registracija, pa gume so drage.

drugac pa - se NE kvar! xyesx

ne vem zakaj bi blefirala okol tega, ce pa ves forum ve, kdaj se zobnik na moji fiesti za milimeter premakne. x:Dx x;)x

 

res pa je tud, ja, da sva mela sreco (vidla tehnicne podatke, ko je mitja delal za tehnounion nekaj, ko je se bil, pa so pogledal za enih par v racunalnik - bajdvej - slovenceljska miselnost kao - za info - hotla sva tedaj Xantio - bmw uletel, ZDAJ (torej ne prej) pa nocva druzga - se mi zdi da to tu kaj pove.

 

tele lestvice so pa pac, pravzaprav dost nezanesljive, saj ma vsak mal drugacne kriterije in okuse...

 

a bomo tle mg pa lexuse ocenjeval al kaj, al renault, bmw in vw...

 

pa tud, vsakemu nekaj druzga pomen.. sem presenecena nad samo sabo, da mi tolk pomen udobje med voznjo, v smislu kako sedim...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanesljivost, najpomembnejši adut za marketing

Alfe 159 imajo triletno garancijo posebne vrste

Besedilo: Peter Zmak

Alfa Romeo poudarja zanesljivost kot enega najpomembnejših adutov pri prodajnih aktivnostih nove Alfe 159. V Milanu upajo, da bo poleg ostalih adutov, kombinacija triletne garancije in brezplačnih rednih servisov v istem obdobju, prepričala marsikaterega kupca, ki je dosedaj vozil ali si ogledoval avtomobile z znakom letalskega propelerja, zvezde, ali tistih s štirimi krogi na prednji maski. BMW, Mercedes in Audi so v širših krogih čislani tudi po svoji domnevni zanesljivosti, nobena znamka izmed naštetih, pa ne nudi brezplačnih rednih servisov v obdobju garancije. Seveda je v ozadju računica, ki se po mnenju Alfinega marketinškega oddelka izide. Izračunali so, da jih bo lastnik Alfe 159 iz naslova rednega vzdrževanja v povprečju v treh letih stal 1.400 Eurov, kar bi z "ukradenimi" kupci nemški industriji, hitro povrnili. Po zagotovilih so poleg tradicionalnih atributov športnosti, v 159-ico vgradili tudi precejšnjo mero aktivne in pasivne varnosti, pri čemer pričakujejo nič manj kot 5 zvezdic pri marketinško odmevnih preizkusnih trčenjih EURONCAP. Zaradi celotnega paketa so pri Alfi namreč vsebolj prepričani, da bo dinamična 159-ica prva resna italijanska alternativa sterilnim nemškim znamkam v srednjem razredu. S tem v zvezi so si zastavili obdržati letno proizvodnjo kar 110.000 avtomobilov, kar se da dolgo. To naj bi dosegli s kontinuiranimi novostmi in injekcijami, ki bodo Alfo 159 obdržale zanimivo skozi celoten življenski cikel. Tako bo že začetek novega leta zaznamovala izvedenka sportwagon, malce kasneje bodo ponudili še Selespeed menjalnike nove generacije, svoje rojstvo pa bo dočakala tudi zelo strupena različica GTA.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Drugač je pa ZEGA na Krasu najboljši servis za Alfe!

:palec: :palec: točn tko... mi je mal ušlo iz glave, k že dolg unga kolega nism vidla, k mu je vedno slavospeve pel... x:Dx ej ampak ta kolega si je pa zdej A3 ubodu.... :o|o: don't get it...

Scio mi nihil scire
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Boby, ce MIMI ve, kdaj se mitja dam pripelje. x^x x;)x xyesx

 

*

 

oj, kot sem ze napisala 100x, sva midva kupla cca 8 let starga bmw (520), zdaj ga mava enih 6 al pa 7 let...

najvecji strosek je bil zadnjic 50 jurjev. xyesx

pa registracija, pa gume so drage.

drugac pa - se NE kvar! xyesx

ne vem zakaj bi blefirala okol tega, ce pa ves forum ve, kdaj se zobnik na moji fiesti za milimeter premakne. x:Dx x;)x

 

res pa je tud, ja, da sva mela sreco (vidla tehnicne podatke, ko je mitja delal za tehnounion nekaj, ko je se bil, pa so pogledal za enih par v racunalnik - bajdvej - slovenceljska miselnost kao - za info - hotla sva tedaj Xantio - bmw uletel, ZDAJ (torej ne prej) pa nocva druzga - se mi zdi da to tu kaj pove.

 

tele lestvice so pa pac, pravzaprav dost nezanesljive, saj ma vsak mal drugacne kriterije in okuse...

 

a bomo tle mg pa lexuse ocenjeval al kaj, al renault, bmw in vw...

 

pa tud, vsakemu nekaj druzga pomen.. sem presenecena nad samo sabo, da mi tolk pomen udobje med voznjo, v smislu kako sedim...

Koliko km si pa naredila z njim?

x:Ix

Sosedov audi tdi je namreč skoz na servisu x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mitja ga voz..

ful, ene 5x do hvarov pa korcul pa peljescov (kar ne pomen rijeka, split, pac pa drvenik pa se dlje), azurna obala... itd.

ogromno no....

ne res, zakon, no! x^x

nc druzga nocem vec. xyesx

 

no recimo tole je v sucuraju (saj sem ze dala fotkico, pa jo spesl zate Alf se 1x)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, sam to pa itak fura, Tina, vsa leta, ker se s svojim avtom v sluzbo voz in tud tle okol (rakitna, ksotanjevica, gorenjska itd.)...

pa tud tam, ni sam do hvara pridt, ce kdo kaj pozna, so tud ceste strahotne, v VSEH pogojih sva ga ze turirala, pa se nikol fejknil. x8Dx

 

Boby, saj zato sme morala pa nujno fotkico nardit, preden bi bla vrsta za njim, se mi je zdel tko lepo.. pa pashe mu, pa lepo se ga vid. xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zega ni to kar misli da je... sorry.

za dve napaki vem da jih ni znal odpravit:

- en nedelujoč aktivni amortizer pri Alfi 164 Q (una s 232 KM in aktivnim podvozjem , pogon 4x4)

- škripanje sovoznikovih vrat pri Alfi 166.

 

Sem hotel kupit eno AR 156 pr njem, srebrno sport paket, pa tip pravi da ma klimo, da je v dobrem stanju pa tak...na slikah je bla odlična, ... okej, grem gledat (iz MB!), ko pridem tja sem popenil skoraj:

- volan obrabljen tak da so kosi usnja kr leteli stran,

- zadnji del je bil lakiran,

- pragi so bli lakirani

- klima je bila naknadno vgrajena, ročna seveda, brez možnosti nastavljanja temeprature, vklop z enim českim gumbom na sredi armature, pa rečem tipu, ja kaj pa je to?, pa on reče, ja saj to isto piha kot avtoamstka... x:o)x :xx!:

 

sam tolk...

Kako naj ti zega popravi aktivni amortizer??Tak amortizer nov prav za 164Q4 stane 530 eur in ne obsataja konkurenca!

Še ena informacija o Audiju allroad z aktivnim vzmetenjem.En amortizer košta reci in piši 2300eur!!Poznam tri,kateri so jih menjavali,pri uvozu iz Nemčije.

 

 

 

 

 

Sem hotel kupit eno AR 156 pr njem, srebrno sport paket, pa tip pravi da ma klimo, da je v dobrem stanju pa tak...na slikah je bla odlična, ... okej, grem gledat (iz MB!), ko pridem tja sem popenil skoraj:

- volan obrabljen tak da so kosi usnja kr leteli stran,

- zadnji del je bil lakiran,

- pragi so bli lakirani

- klima je bila naknadno vgrajena, ročna seveda, brez možnosti nastavljanja temeprature, vklop z enim českim gumbom na sredi armature, pa rečem tipu, ja kaj pa je to?, pa on reče, ja saj to isto piha kot avtoamstka... x:o)x :xx!:

 

sam tolk...[/quote

 

Pač so te hoteli nategnit! x;)x To se ti lahko zgodi tudi pri BMW!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mitja ga voz..

ful, ene 5x do hvarov pa korcul pa peljescov (kar ne pomen rijeka, split, pac pa drvenik pa se dlje), azurna obala... itd.

ogromno no....

ne res, zakon, no! x^x

nc druzga nocem vec. xyesx

 

no recimo tole je v sucuraju (saj sem ze dala fotkico, pa jo spesl zate Alf se 1x)

ha,ha,kakšni pdvigi xrolleyesx Moja uboga kvarljiva alfica,pa je naredila že 130000 km brez okvare!Tudi Dalmacija tja do Črne Gore in to po magistrali,ker avtocest ne maram,vsaj 2 na leto. IN....A to je merilo zanesljivosti?

Sem pred 2 leti hotel kupiti M3 letnik 1998,pa se je po moji testni vožnji dobesedno raspadel na avtocesti med Reko in Zagrebom!In kako?Gonila sva s kolegom,kateri ima 156GTA,pa sem mu hotel dokazat kaj zmore Švab,potem pa pri 230km/h bum in mašino smo pobirali 3 km nazaj!Seveda GTA pa se je le odpeljala naprej! :C:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ej tukej pa jz pike dobim..... :vragec: 230 gonila?!? no comment.... nedorasel folk!!!! :vragec: :xx!: najbrž noben ni pomislu na nesrečo, pa da bi lohk čist nedolžni naj*** .... mah Tinč pomir se....
Scio mi nihil scire
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ha,ha,kakšni pdvigi xrolleyesx

joj ...

nisem nastevala.... bom vprasala za info kolk tauznt km, pa bom pol povedala.

(ita, Aut, D... xrolleyesx )

 

saj to kar sem jaz omenjala je Dalmacija, sam da po magistrali nisva sla velikrat pac pa navadno po enih hecnih nekih bliznjicah.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ok morda sem hecno napisal:

- ni znal diagnosticirat težave. računalnik je javljal nedelovanje aktivnega podvozja, pa tudi v vožnji sami je bilo to več kot očitno.

 

a na uno škripanje primitivno pa se nisi obesil?

in to pr Alfi 166 3.0 za 11 mio?

ha?

 

kaj?

nategnit? to ti je neki argument za opevanega Zego?

daj zresni se sine...

nea kamfaj takih, zdaj si me mal razočaral.. sn mislo da si ded... pa vidim da res sami tepci Alfe vozijo, ni čudn da se kvarijo...

eh :xx!:

Sory za nategnitev,nism dobr prebral,da jo je prodajal Zega :palec: Če je tako,pa da ti so ga prodajali kot nepoškodovanega,potem pač gre tudi moj minus Zegi!

Jez osebno ne hodim k njemu na servis,pač pa od drugih alfistov dobivam same pohvale o njem,tako,da bom ta tvoj pripetljaj naprej poslal,da vidim kakšen bo odgovor.

Diagnosticirat podvozja pa ni znal,ker za q4,sploh nimajo pravega testerja,ampak moraš za te mrcine na tester v Italijo.

Ja vrata škripajo,sramota za avto ki stane 11M,kakšna je šele sramota,če Bmw kabrio M3 na testu 2002 v avtomagazinu spušča vodo kot šprickangla!cena 19M

Razočaral da sem te?Fante,potem te bom pa še bolj,ko ti povem,da tvoje zmerjanje,obkladanje z raznimi žaljivkami ne spada na ta forum,ampak v gostilno!

 

ej tukej pa jz pike dobim..... :vragec: 230 gonila?!? no comment.... nedorasel folk!!!! :vragec: :xx!: najbrž noben ni pomislu na nesrečo, pa da bi lohk čist nedolžni naj*** .... mah Tinč pomir se....

Ja priznam,zelo neumestno tehle 230,ampak nekateri avtomobili so narejeni za take podvige,toda od človeka je odvisno,če je sposoben za to!Teh 230 je bilo ob 4 zjutraj ob popolnoma prazni cesti!

x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja priznam,zelo neumestno tehle 230,ampak nekateri avtomobili so narejeni za take podvige,toda od človeka je odvisno,če je sposoben za to!Teh 230 je bilo ob 4 zjutraj ob popolnoma prazni cesti!

x;)x

Ja, sej upala sem da je bila prazna cesta... ampak kaj pa vi2?? a to je pa vseen? nikol ne veš kok bo avto zdržal... pa je lahk namenjen za vzletanje, pa pri taki hitrosti je pomembna le miljoninka sekunde nepozornosti, pa ode lajf u 3pm... :sori:

Scio mi nihil scire
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ha,ha,kakšni pdvigi xrolleyesx Moja uboga kvarljiva alfica,pa je naredila že 130000 km brez okvare!

no tko, tale bmw ma skupno kakih 240 ali 250000, mi pa smo z njim naredil tam okol 75000 al pa mal vec, 80...

 

da ne bomo 2x hvar rekli pa je to to. xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, sej upala sem da je bila prazna cesta... ampak kaj pa vi2?? a to je pa vseen? nikol ne veš kok bo avto zdržal... pa je lahk namenjen za vzletanje, pa pri taki hitrosti je pomembna le miljoninka sekunde nepozornosti, pa ode lajf u 3pm... :sori:

Se strinjam z tole miljoninko,ampak sej veš da predvsm mi moški včasih delamo oslarije,samo da dokažemo svoj prav xrolleyesx

Ve pa pri 50 km/h z tel. v roki,nikoli pogledom v vzvratno ogledalo,šminkanjem,skratka tudi to je smrtno nevarno.

Pri 230 km/h si 100% skoncentriran na cesto,pri 50km pa zelo redko!Mogoče zate kot voznico trk ni usoden,je pa za morebitnega pešca,katerega na AC ni!

Drugače sem pa voznik,ki nikoli po mestu ne prekorači hitrosti,na odprti cesti pa zelo dinamično,vendar ne nevarno.V 12 letih nisem imel nobene nesreče,razen tole z BMW!

 

do takrat bo Alf z Alfico na klocnih xcivx x:Dx x:o)x

:opica:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no tko, tale bmw ma skupno kakih 240 ali 250000, mi pa smo z njim naredil tam okol 75000 al pa mal vec, 80...

 

da ne bomo 2x hvar rekli pa je to to. xDDx

Torej imate tako nekvarljiv avto,kot jez,s to razliko,da bi se moj moral kvarit x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

na prvi pogled, na drugega pa ne (več) x:Dx

V vseh pogledih,sploh pa zdej ko je 159 zakon!Preberi malo primerjalne teste med 320 in 159 2.2 jts!Alfa ima daleč najboljšo lego,in najbolj prožno mašino.Ko so dali na stezo v Barceloni 320,audija 2.0T in 159 2.2 je slednja prehitela bmw za 1.8s,audija pa za 3.2 s x:Dx

Prihaja pa 3.2 Q4,just wait! x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Alfe 159 imajo triletno garancijo posebne vrste

Alfa Romeo poudarja zanesljivost kot enega najpomembnejših adutov pri prodajnih aktivnostih nove Alfe 159. V Milanu upajo, da bo poleg ostalih adutov, kombinacija triletne garancije in brezplačnih rednih servisov v istem obdobju, prepričala marsikaterega kupca, ki je dosedaj vozil ali si ogledoval avtomobile z znakom letalskega propelerja, zvezde, ali tistih s štirimi krogi na prednji maski. BMW, Mercedes in Audi so v širših krogih čislani tudi po svoji domnevni zanesljivosti, nobena znamka izmed naštetih, pa ne nudi brezplačnih rednih servisov v obdobju garancije. Seveda je v ozadju računica, ki se po mnenju Alfinega marketinškega oddelka izide. Izračunali so, da jih bo lastnik Alfe 159 iz naslova rednega vzdrževanja v povprečju v treh letih stal 1.400 Eurov, kar bi z "ukradenimi" kupci nemški industriji, hitro povrnili. Po zagotovilih so poleg tradicionalnih atributov športnosti, v 159-ico vgradili tudi precejšnjo mero aktivne in pasivne varnosti, pri čemer pričakujejo nič manj kot 5 zvezdic pri marketinško odmevnih preizkusnih trčenjih EURONCAP. Zaradi celotnega paketa so pri Alfi namreč vsebolj prepričani, da bo dinamična 159-ica prva resna italijanska alternativa sterilnim nemškim znamkam v srednjem razredu. S tem v zvezi so si zastavili obdržati letno proizvodnjo kar 110.000 avtomobilov, kar se da dolgo. To naj bi dosegli s kontinuiranimi novostmi in injekcijami, ki bodo Alfo 159 obdržale zanimivo skozi celoten življenski cikel. Tako bo že začetek novega leta zaznamovala izvedenka sportwagon, malce kasneje bodo ponudili še Selespeed menjalnike nove generacije, svoje rojstvo pa bo dočakala tudi zelo strupena različica GTA z 450KM

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...