Skoči na vsebino

Zakaj nekateri umrejo mladi?


susana

Recommended Posts

  • Komentarji 136
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Meniš, da pri živalih ne obstaja ta potreba po tolažbi in, v tem primeru, vrnitvi ?

 

ne ne jaz se samo obračam k naši nižji naravi, ki jo lahko poimenujemo živalska

kar nima prave veze z živalskimi čustvi

recimo ji strah in vse kar iz tu ven izvira

 

 

 

čungi...očarljivo malo bitjece....nežno...čuteče...iščoče pozornosti x:)x in pogreša romantiko...obljubiš da ga boš lepo imel

 

emm ime mi ni poveč povšeči

čungi, mungi, bungi, lungi, gumbi, zumbi, kungi, tumbi, sumbi, pumbi

če pozabš tapruga maš res štalo, pol ne veš kako naj se asociiraš in k pride trenutek, maček poliže tačko in užaljen dvigne rep, pa rit pokaže

čau čau

 

:cry:

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

men se zdi, da me ne štekate.... ni nobenga zakaj, ko pride smrt, samo pride. umreš pa točno takrat, ko je bilo namenjeno; torej nobenga kdaj, zakaj, kako... če pa narediš samomor, je pa to lastno dejanje proti "božjemu" načrtu ali "naravni" poti, kot si jo prej imenoval kuvrtat. Hočem le povedat, da se kot vse stvari v življenju, tudi smrt prikaže ob svojem času, ki ni nikdar napačen x:)x kaj se dogaja potem je pa spet druga stvar... :)

hvala, res si mi pomagu :o|o: x:px x:Dx x:Dx

in kdaj veš...kdaj delaš samomor...ali ko skočiš iz petega nadstropja...al ko celo življenje cigarete kadiš in ocvirke ješ...mislim...kdaj sploh veš...kdaj si samomorilec...in kdaj dopuščaš...da te nekaj ubija

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

men se zdi, da me ne štekate.... ni nobenga zakaj, ko pride smrt, samo pride. umreš pa točno takrat, ko je bilo namenjeno; torej nobenga kdaj, zakaj, kako... če pa narediš samomor, je pa to lastno dejanje proti "božjemu" načrtu ali "naravni" poti, kot si jo prej imenoval kuvrtat. Hočem le povedat, da se kot vse stvari v življenju, tudi smrt prikaže ob svojem času, ki ni nikdar napačen x:)x kaj se dogaja potem je pa spet druga stvar... :)

hvala, res si mi pomagu :o|o: x:px x:Dx x:Dx

 

 

...maš prav, pa zdaj ni važno ali si mlad ali star...za smrt je vedno prezgodaj...čeprav :inocent: se še nobeden ni vrnil nazaj :sori:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

in kdaj veš...kdaj delaš samomor...ali ko skočiš iz petega nadstropja...al ko celo življenje cigarete kadiš in ocvirke ješ...mislim...kdaj sploh veš...kdaj si samomorilec...in kdaj dopuščaš...da te nekaj ubija

 

:palec:

 

ja in isto, kako veš, da neka smrt ni zgolj malomarnost

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ker je potem vsak tretja, četrta smrt malomarnost? :inocent: malomaren sem, ko se jezn usedem v avto in hitro vozim, malomaren sem, ko jem hamburgerje, malomaren sem, ko pojem čigumo namesto, da jo vržem stran, malomaren sem, ker samo enkrat pogledam na vsako stran ceste, ko jo prečkam, malomaren sem, ko v črni obleki brez kresničke hodim v mraku po cesti, malomaren sem, ker se ne oblečem zadosti v mrzlem vremenu. Nato hodim ponoči domov in me zaštiha ropar, ki hoče mojih jebenih 5 eurov in 22 centov :o|o: jebeš malomarnost...

se ti ne zdi...da bo bogu...al komu pač že...itak vse-eno....kako boš umrl..če boš sprijaznjen s svojo smrtjo...in življenjem ki si ga živel...smrt je zadnja stvar...pri kateri je treba biti malenkosten....najboljše jo je sprejet v vsej njeni veličini in lepoti...kot del sebe...že za čas svojega življenja...no...seveda če nas ni preveč strah...samih sebe...in smrti...kot dela nas x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ma ne to ne, sam maš svobodo odločitve

lahko bi seveda tud razmišljal, da je vsaka smrt rezultanta faktorjev, ki jim skupno rečemo usoda, tud samomor potem sem spada

itak je ena od možnosti v kateri dejansko nimaš moči odločanja o trajanju svojega življenja

 

:palec:

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec:

 

ja in isto, kako veš, da neka smrt ni zgolj malomarnost

malomarno živiš....malomarno umreš....zavedno živiš...zavedno umreš....what is differece....živiš...umreš...včasih malomarno...časih zavedno x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

men se zdi, da smo svobodni znotraj naših okvirjev možnosti in zmožnosti

jp...svobodni kot stokilski krap....v šnops glažu x:Dx daj nea se šali....vsak od nas nosi v sebi neskončnost....kaki okvirji te...samo strahovi ukoreninjeni v nas...nas ločijo od uvida v neskončnost

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja dobr si napisu, nosimo jo v seb ja... ampak dokler gaziš po materiji matere zemlje nis tako neskončno svoboden x^x kako neskončen si pa v duhu, hoho! o tem bi se dal napisat ja x;)x

neskončnost duha...je neskončnost materije...misel..al neka notranja vibra vsakega človeka...je kreativna....in to zelo....no....vsaj eni pravijo tako...se mi zdi...al je kdo drugi to rekel x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se strinjam čist... ampak so že bli dogodki v mojem lajfu, ki se nakak niso skladal z mojimi svododnimi odločitvami in so mi lajf na glavo postavl... in nekak nism vedu kako sm si jaz to lahko prklicu... kot da je blo namenjen, da se mi to zgodi, lohk bi reku z eno grdo besedo tud: USODA x:Dx

usoda....je le skupek zavestnih in podzavestnih izbir...ki jih delamo v vsakem trenutku...zavestne sprejmemo in se na nek način čutimo odgovorne za njih...podzavestne pa niso naše....in za te izbire našega življenja....iščemo krivce drugje...in ne v nas....ni že kristus rekel...da če si ne boš pomagal sam....ti tudi drugi ne bodo......torej...zakaj naj bi si pomagal sam...če ne iz drugega razloga....kot da si si sam kriv zato...da si moraš pomagat x:Dx eh....bluzim..fajn je pač živet...brez usode....svobodno

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

razmišljanje nekoga, ki je pogruntal, da mu bo zmanjkalo prepotrebnega časa za se naučit par izpitov.

Plus, hipotetično predstavlja, da boga ali božjega ali nadnaravnega ali nekaj večjega in postavljenega nad življenjem človeka, ni.

Za dodatek človeštvo smatra kot golazen, bakterije, ki se nadnaravno množijo v epruveti Zemlja. To pač zato, ker je imel sila neploden dan.

Takoj jutri bo prižgal svečico miru in se opravičil zlobnim duhovom, da je kaj takega sploh napisal. A vendar, ker svoje življenje v tem trenutku ne smatra kot nekaj silo pomembnega ali pa kot nekaj na kar bi se navezoval z globokim spoštovanjem do tistega, ki mu je to življenje namenil oz. omogočil, povem le nekaj. Jebeš tak leasing. Z globokim spoštovanjem do gospodične karme in gospoda razuma, naj mi božji otroci odpustijo naslednje besede.

 

 

Vaše življenje je ničvredno. Moje življenje je ničvredno. Ne razumete protiargumenta in lastnih stališč, ko mi omenjate v razmislek lastno dojemanje celotnega sveta, ki je piškavo rdeče lastne ideologije. Najprej beseda o mojem psihofizičnem stanju. Počutim se zdrav kot dren in sila miren, besede s katerimi bruham vročo gosto meglo lahko primerjam s sapo. Je le nekaj s čimer se ne obremenjujem, vendar če smrdi, verjamem, da mi boš iz vljudnosti namignil in mi tako pomagal do strpnosti v prenatrpanem dvigalu. Zanalašč sem jedel čebulo, s prva sploh nisem vedel, kaj to je. Hvala. In če misliš, da me moje besede peljejo v klet pogube, naj te opomnim, da deveto nadstropje istega dvigala ne pelje v nebesa ampak na vrh istega bloka.

Sva povezana. Isto dvigalo, isti blok, zgoraj dobro, spodaj slabo. In noter sva midva bumbarja ujeta med argumenti, ko stiskava po "tapravih" gumbih.

Zasuk realnosti, gumbov ni. O jebenti, kaj pa zdaj, vse je eno. Pozabi. S to teorijo ne boš privlačil s tičem pičk kot magnet žleb.

Ojej, grda beseda, psovka, zavrtel sem z očmi. Pritisnil si na moj gumb morale, spodobnega vedenja, krivde. Temu se reče manipuliranje.

Gotovo si ga že kdaj izkusil.Ne kot žrtev ti moje drago jagnje, ampak kot izvajalec hudobnih del.Ja, prav ti si tista pizda o kateri govorim.

Je tako težko sprejeti dejstvo, da si le človek?Ti gnida ušiva še vedno držiš svoje življenje v zlatih rokah in z zlatimi škornji obut tacaš po tistih, ki te niso vredni. Pomisli zdaj, vdih. Jaz ne tacam po ljudeh, brigam se zase. Točno tako, skrbi te za tiste, ki jih imaš rad ali pa jih nimaš ti ali pa oni rad.

Imaš prav, veže nas ljubezen ali pa pomanjkanje le-te, za 85€ pri kurbi čez cesto, komponente.

Svoje ničvredno življenje si sprejel kot božji dar. Tudi jaz dajem darila zastonj, če mi le nič ne pomenijo ali pa bom zagotovo nazaj dobil še boljše in hitrejše kotalke.

Praviš, da je narava kruta, ampak tako pač je. Človek je zver samemu sebi. Govorimo o alfah nožih in omega uporih.

Imaš izbiro. Ali se boš bojeval ali pa boš hrabro pobegnil. Oboje z namenom, da ohraniš svoje čistunsko telo karseda čimveč časa pri življenju.

V mislih počneš isto. Samo toliko in toliko in toliko uteži ti moram v glavo nasrati, da boš pod lastnim bremenom sranja omagal.

Imaš moč. Ali boš premagal lastne uteži, ki jim rečemo z bolj ekonomično besedo vzorci ali pa še raje šege in navade

Jaz upam, da te tvoje uteži dovolj stiskajo in grizejo in dobesedno uničijo tako, da se možgani branijo le z dvema opcijama. Da, tako je, povezuješ stvari, udari ali beži. In ker nisi ne vzel ne pustil, se možgani umaknejo kot slaboten pes, ki ga hiperaktiven otrok s čokoladico v ustih tolče železno palico fi premera 80. Le kam se umaknejo? Umaknejo se v depresijo. Leži, daj si mir. Dovolj si migal in skakal in ponavljal ene in iste reči, tako velike ovire si si ustvaril v glavi, da jih preprosto ne moreš in nočeš preskočiti. Leži, daj mir. Podzavest ti nonstop telefonira, da si zguba, ničvrednež, noben te ne mara, vsi te zapuščajo, ne znaš pilotirati raketoplana in na kaj na to porečejo možgani, tvoj karakter, ego tvoj in punčica življenja?

Jzt se tega ne grem več.Pol pa maš različne opcije streljanja navideznega sovražnika s pravimi metki ali pa streljanje navideznih metkov pravega sovražnika.

Nekaj streljaš v glavi, drugo pa tam "zunaj". Ravno tega ne ločiš, da tam "zunaj" je "tle noter", saj je doživljanje plod tvojih rezultatov, ki te opominjajo na kaj? Na nič.Sam pobiraš na poljih bombaža občutja, ki te opominjajo na tvojo vlogo sužnja v tem svetu.

Nič ne de. Samo dihaj in se sprosti.

Le kaj bi nato porekli pred strelski zid postavljeni pranayamajogamudramuraturakurastihi. Boš že dobil po pichki tudi ti, le čakaj.

Sedaj je čas resnice, ah škoda, ker si že zaspan. Mogoče te je nasmejalo ali pa pritegnilo dejstvo to, da še nisi pomislil, kako je občutiti prst v riti.

Da, da, ne govori mi kako je, poznam te tvoje trike z limono in refleksom slinečega se psa z zvončkom okrog vratu.

Še vedno te sekira tist prst, a.

Ah, sej ni važno. Grem jzt na čik. Aja, pa mladi umrejo zato, k jim je namenjeno da umrejo. Baje da starim tud. Sam stari so itak neuporabni, tvoja logika veleva, da je človeško življenje za "nekaj" uporabno. Nevem, mogoče za gnojit zemljo?In da na njej zrastejo leepe rožice rumene.

Ironičen konec človeškega življenja. Vse življenje sekiranje in ubijanje in hinavščina in trud za razvoj in trud za razkroj in na koncu.....lepe rumene rožice.

Rad bi jo imel na vrtu.

protestno masturbira na marsino sliko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Alan new,daj PROSIM razloži mi tvoj stavek:

 

"Prav vsak izmed nas je to storil. In ne enkrat. Smrt pa se da izkusiti še pri živem telesu.Prav vsak izmed nas je to storil. In ne enkrat. Smrt pa se da izkusiti še pri živem telesu."

 

SI PROBAL ALI SAMO KJE PREBRAL????!!!!

If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Heheh, Unis, dobro si se razpisal

in lepo napisal, z dodatkom izraznoeksotičnih začimb.

 

Ja, koncept vrednosti življenja je hecen, resda.

Sicer pa ne tako neobičajen, glede na okoliščine,

v katerih se kot človek živi.

 

Za preprodajanje duš in teles se vsekakor potrebuje sistem vrednot.

 

No, saj ni nujno treba, da se izstopi iz tega vrveža,

dovolj je že, da se obdanost z vrvežem prepozna.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Alan new,daj PROSIM razloži mi tvoj stavek:

 

"Prav vsak izmed nas je to storil. In ne enkrat. Smrt pa se da izkusiti še pri živem telesu.Prav vsak izmed nas je to storil. In ne enkrat. Smrt pa se da izkusiti še pri živem telesu."

 

SI PROBAL ALI SAMO KJE PREBRAL????!!!!

Sem probal. Prva dva stavka se nanašata na reinkarnacijo. Smrt pa je pri živem telesu mogoče izkusiti v meditaciji.

 

No, saj ni nujno treba, da se izstopi iz tega vrveža,

dovolj je že, da se obdanost z vrvežem prepozna.

Dvomim, da je dovolj prepoznanje vrveža. S tem pravzaprav ničesar ne rešiš. Z védenjem je potem potrebno nekaj storiti, če ne je lahko frustrirajoče.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Svet je brez kakršnegakoli smisla, življenje v njem pa totalno absurdno. Če bi kdo ugotovil odgovore na vprašanja ZAKAJ?, bi svet še isti trenutek izgubil svoj namen. Ni nam dano vedeti zakaj smo tukaj in zakaj kdo umre mlad, dana nam je samo borba in vztrajanje v tem skrajnem absurdu.

 

Vem, tole ravno ne piha na dušo, človek rabi smisel in odgovore, pa tudi če so lažni. Bolje živeti z lažjo, kot pa brez smisla, a ni res? Tako da si vstavi poljubno razlago [karma/bog/ravnovesje/dobro-slabo/itd] kot odgovor na tvoje vprašanje in ne moreš zgrešiti. Vsi odgovori so namreč logično enakovredni.

 

Lp x:)x

xyesx :palec:

 

... po nekaterih prepricanjih so take smrti (ko nekdo umre zelo mlad ali se rodi v tak del sveta, kjer je umrljivost ogromna, tudi med otroki) v bistvu nekaksno karmicno *ociscenje* in se bojda na tak nacin *vracajo* tisti, k majo tezke karme za predelat in jim kao 'manjka' do izpolnitve, ki je niso dosegli, tok mal cajta (ki ga potem 'kompenzirajo' v tem lajfu), a majo pa velike *grehe* za popucat.

 

vendar to razlozi mami, ki ji umre otrok, tako da bo potolazena s tem 'logicnim odgovorom' - kot je bla una 'Cvekina' vdova.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O jebo te šinter, Unis.

 

Da mi tud ne pomislš na dve opcije. Zate je sam ena. Rasfukej uteži. Če ne, pridem dol, te potegnem iz luknje in te razbijem kt prasca. Jasno? Presnet mulc, če ma kdo dost moči, jo maš ti. Ponucej jo. Bor se mulo. Zase. Pol greva na jagodni sok s smetano. :eek:

 

:2src: xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem probal. Prva dva stavka se nanašata na reinkarnacijo. Smrt pa je pri živem telesu mogoče izkusiti v meditaciji.

 

ok mal me je zvil, ampak to bi moglo poment, da imaš ločene ene zadeve v glavi, ker samo doživetje smrti v umu povzroča smrt

in tiste ločene stvari niso mačji kašel

 

jaz sem tud v sanjah izkusil pridih smrti, ko že vidiš, da se gledata, ko že stoji zraven tebe

in si zatorej upam trdit, kaj se zgodi, če doživiš smrt v umu

umreš al pa se razvetliš x;)x

 

tud v kaki knjigi podobno piše

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ok mal me je zvil, ampak to bi moglo poment, da imaš ločene ene zadeve v glavi, ker samo doživetje smrti v umu povzroča smrt

in tiste ločene stvari niso mačji kašel

Ne razumem, kaj hočeš povedat. Lahko malo bolj razložiš?

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Alan new,daj PROSIM razloži mi tvoj stavek:

 

"Prav vsak izmed nas je to storil. In ne enkrat. Smrt pa se da izkusiti še pri živem telesu.Prav vsak izmed nas je to storil. In ne enkrat. Smrt pa se da izkusiti še pri živem telesu."

 

SI PROBAL ALI SAMO KJE PREBRAL????!!!!

 

Sem probal. Prva dva stavka se nanašata na reinkarnacijo. Smrt pa je pri živem telesu mogoče izkusiti v meditaciji.

Dvomim, da je dovolj prepoznanje vrveža. S tem pravzaprav ničesar ne rešiš. Z védenjem je potem potrebno nekaj storiti, če ne je lahko frustrirajoče.

 

 

to se na to nanaša, nisem ziher česa ne razumeš ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

to se na to nanaša, nisem ziher česa ne razumeš ?

Torej, ne razumem, kaj naj bi pomenilo, da "imam ločene ene zadeve v glavi, ker samo doživetje smrti v umu povzroča smrt

in tiste ločene stvari niso mačji kašel." Katere ločene stvari? Zakaj ločene stvari? Res te ne štekam. x:)x A misliš morda na to, da ko se v meditaciji izkusi smrt, to povzroči neko ločitev v glavi?

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nop

točn tko kot sem napisal, če doživiš smrt v umu umreš, tko delujemo

če doživiš ljubezen v umu lahko, da boš jokal od neskončne sreče ali pa popolnoma izginu v blaženosti, brez zavedanja okoliškega sveta

če doživiš žalost sveta boš hlipal tako kot ni še nihče

misliš, da preneseš žalost sveta, misliš,da preneseš smrt ?

ok, kaj se zgodi, ko doživiš smrt ?

ja hec ne, umreš

 

zato pa pravim, da me zvija v trebuhu, ko pišeš o doživetju smrti

mislm a ti veš kaj je to smrt ?

smrt je, da tvoje telo neha funkcionirat, da nehaš obstajat

in ko boš ti šel doživljat smrt, bo tvoj um to točn tko dojel in ko bo dojel se merkej, ker ali se bo nekej zgodil al pa boš lepo umru

najbolj verjetno je,da se boš usral k prasica, ker se ti bojo vklopil vsi možni varnostni mehanizmi preživetja

 

tak, da me res zanima kako si ti smrt doživel ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...