Skoči na vsebino

Zakaj nekateri umrejo mladi?


susana

Recommended Posts

Torej, ne razumem, kaj naj bi pomenilo, da "imam ločene ene zadeve v glavi, ker samo doživetje smrti v umu povzroča smrt

in tiste ločene stvari niso mačji kašel." Katere ločene stvari? Zakaj ločene stvari? Res te ne štekam. x:)x A misliš morda na to, da ko se v meditaciji izkusi smrt, to povzroči neko ločitev v glavi?

občutenje smrt je vedno združitev...pogrešanje tega občutka...če si ga kdaj doživel...pa povzroča ločitve...v tvoji glavi

 

mislm a ti veš kaj je to smrt ?

če misliš za časa življenja...potem je smrt samo tisti občutek v glavi....ko se dovolj samega sebe napizdiš...da ti je v življenju tako fajn...da enostavno pozabiš na smrt x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 136
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

občutenje smrt je vedno združitev...pogrešanje tega občutka...če si ga kdaj doživel...pa povzroča ločitve...v tvoji glavi

 

 

če misliš za časa življenja...potem je smrt samo tisti občutek v glavi....ko se dovolj samega sebe napizdiš...da ti je v življenju tako fajn...da enostavno pozabiš na smrt x:Dx

 

Združitev koga ali česa?

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Združitev koga ali česa?

združitev vseh svojih občutkov...čustev...besed...misli...telesa...v enotno vibro lastnega zavedanja...o sebi...in vsem...skozi lastno praznino...ki je skupna vsem nam....malo bluzim...spet x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

združitev vseh svojih občutkov...čustev...besed...misli...telesa...v enotno vibro lastnega zavedanja...o sebi...in vsem...skozi lastno praznino...ki je skupna vsem nam....malo bluzim...spet x:Dx

 

ne pa ne, to sami misliš, da te noben ne razume x:px

ker te ne

x:Dx

 

če misliš za časa življenja...potem je smrt samo tisti občutek v glavi....ko se dovolj samega sebe napizdiš...da ti je v življenju tako fajn...da enostavno pozabiš na smrt x:Dx

 

ok to je ene vrste smrt, ni pa Smrt

takih malih smrti maš malo morje doker se ne združijo v doživetje opisa tvojih besed

ampak well ka naj rečem, to ni smrt ....

je smrt ega v princupu njegovega delovanja ali pa smrt samopomembnosti

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne pa ne, to sami misliš, da te noben ne razume x:px

ker te ne

x:Dx

sorry...dečko...naše zavedanje...je včasih nad logiko razuma...ki jo hočeš tu furat x:Dx razum se vedno brani sprejeti...nam nelogične stvari...drugač pa...vsak po svoje...ima vedno prav...al pa narobo...al pa vse hkrati...v istem trenutku....kar seveda je in ni logično....za razum je to nesprejemljivo....duša in naš notranji občutek...pa se z vsem sprijazni...hihi...zaj sm šele kr nekaj v tri dni zabluzil x:Dx

 

ok to je ene vrste smrt, ni pa Smrt

takih malih smrti maš malo morje doker se ne združijo v doživetje opisa tvojih besed

ampak well ka naj rečem, to ni smrt ....

je smrt ega v princupu njegovega delovanja ali pa smrt samopomembnosti

ok...maš prav...in nimaš prav...v tem trenutku...odvisno od tega kako te hoče kdo razumet...in kako se razumeš sam

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sorry...dečko...naše zavedanje...je včasih nad logiko razuma...ki jo hočeš tu furat x:Dx razum se vedno brani sprejeti...nam nelogične stvari...drugač pa...vsak po svoje...ima vedno prav...al pa narobo...al pa vse hkrati...v istem trenutku....kar seveda je in ni logično....za razum je to nesprejemljivo....duša in naš notranji občutek...pa se z vsem sprijazni...hihi...zaj sm šele kr nekaj

 

sorry back, zajebavu sem se

logika te je zjebala x:px

 

x:)x

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tlele berem tole debato in se nasmiham, ker

 

oprostite vsi

ampak sem PREPRIČANA, DA NOBEDEN OD VAS

ni bil klinično mrtev in se vrnil nazaj, da bi lahko zaresgovoril, kaj je smrt in kako zgleda

 

oziroma noben od mrtvih se ni dejansko vnil nazaj da bi nas razsvetlil

 

pa sem tudi jaz dosti brala, Tibetansko knjigo mrtvih, ki me je preejprevzela, pa vse tiste kultne pisatelje, od C.Castanede pa kaj vemkoga še vse,

 

ampak nekako ne morem vam verjet, kar tu pišete. Vse so samo DOMNEVE,porojene iz vašega uma. Filozofiranje ipd., lod vsega prebranega, meditacija pa -

se oproščam, če se kdo že zelo dolgo vrsto let ukvarja z meditacijo mogoče malo bolj ve, za kaj se gre. No mene ne prepričate.

 

Toje moje skromno mnenje

If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kdo prav, da hoče kdo koga prepričat, ti sebe ?

 

p.s; pa še to, debatira se o parih različnih kontekstih smrti tak, da previdno pri posploševanju o debati, ki teče

no zej sem te ziher prepičal

 

p.s; še to; včeraj sem padel na nož, danes sem že tu

to naj ti pa mako razloži x:px

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja tudi jaz bi rada vedla, kako je pri smrti, tako da mogoče tudi jaz sebe hočem prepričat.

 

Ja občutek mam da bi en druzga prepričujete.

If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tlele berem tole debato in se nasmiham, ker

 

oprostite vsi

ampak sem PREPRIČANA, DA NOBEDEN OD VAS

ni bil klinično mrtev in se vrnil nazaj, da bi lahko zaresgovoril, kaj je smrt in kako zgleda

 

oziroma noben od mrtvih se ni dejansko vnil nazaj da bi nas razsvetlil

 

pa sem tudi jaz dosti brala, Tibetansko knjigo mrtvih, ki me je preejprevzela, pa vse tiste kultne pisatelje, od C.Castanede pa kaj vemkoga še vse,

 

ampak nekako ne morem vam verjet, kar tu pišete. Vse so samo DOMNEVE,porojene iz vašega uma. Filozofiranje ipd., lod vsega prebranega, meditacija pa -

se oproščam, če se kdo že zelo dolgo vrsto let ukvarja z meditacijo mogoče malo bolj ve, za kaj se gre. No mene ne prepričate.

 

Toje moje skromno mnenje

hihi...si hecna...besed za opisat smrt...itak ni...tak da vse kar tu prebereš...je samo besedovanje našega ega...vsi samo iščemo podlago za nekaj...v kar bi bili pripravljeni brezpogojno verjeti...in potom tega najti pomiritev s samim sabo....vsi smo take male begajoče lutalice svojega razuma...nič več...obremenjeni s svojim mišljenjem o tem kdo smo...kaj so naši nameni...poslanstva...kaj bo...kaj ne bo...samo zato ker ne znamo trezno in preprosto videti stvari...ki nam jih je sistem lepo zavija v meglo...zaj pa res že nekaj čist brezveze bluzim x:Dx bolniška....pa me vročina zdeluje zgleda

 

to naj ti pa mako razloži x:px

nič ne bo...bo mislila...da jo hočem še v kaj prepričat x:Dx

 

to pa itak

sam v resnici debatiramo, pa izmenjavamo

vsak svoj trenutni prav

al pa narobe....s čigavega drugega trenutnega stališča gledano pač x:Dx hecno kak so lahko ene stvari v istem trenutku....naenkrat prav in narobe...samo zato...ker si dovolijo obstajati...oziroma...samo so x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nop

točn tko kot sem napisal, če doživiš smrt v umu umreš, tko delujemo

Kaj pa je če jo doživiš zavestno, s polnim zavedanjem?

 

mislm a ti veš kaj je to smrt ?

smrt je, da tvoje telo neha funkcionirat, da nehaš obstajat

in ko boš ti šel doživljat smrt, bo tvoj um to točn tko dojel in ko bo dojel se merkej, ker ali se bo nekej zgodil al pa boš lepo umru

najbolj verjetno je,da se boš usral k prasica, ker se ti bojo vklopil vsi možni varnostni mehanizmi preživetja

Ti govoriš o telesu, jaz pa nisem govoril o tem. Govoril sem o zavesti, recimu mu bistvo. In to ne umre. Zato se lahko doživi smrt v meditaciji in lahko se zavestno umre, kar pa je pravzaprav cilj življenja. Da pa se telo brani smrti z vsemi mogočimi mehanizmi, je popolnoma logično in naravno. Za telo in umske procese je doživetje smrti konec, brez vrnitve.

 

tak, da me res zanima kako si ti smrt doživel ?

To pa ti raje na OS povem, če te zanima.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nč na os, mene tud to zanima,kar tu povej :vio:

 

mako ti tud povej kaj ti je nerodn :vio:

 

mogoče bi morali vprašat otroke, za kaj se gre,

nekoč smo bili s prijatelji v eni gorski koči. Moja hči je imela 8 mesecev,njihova 16. Kar naenkrat sta obe hkrati začei gledati po steni in stropu,kjer ni bilo nič videti (nam odraslim),niti slike, muhe, nič, obe pa stase nasmehnili in sledili s pogledom okoli, to je trajalo nekaj munut (sekund?), mi2 s prijteljico sva se samo spogledali...

 

pa še to, kaj kje ostane zavest, če pa že ko omedliš, se reče, da si padel v NEzavest oz. da si izgubil zavest...

 

tome ful zanima

If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To pa ti raje na OS povem, če te zanima.

 

no pa dej al pa tle, kokr češ x:)x

 

 

pa še to, kaj kje ostane zavest, če pa že ko omedliš, se reče, da si padel v NEzavest oz. da si izgubil zavest...

 

tome ful zanima

 

v nezavednem, am ej to je preveč komplicirano, ker maš ful enih teorij pa lahko, da so vse pravilne

zapis v vesolju, nekje v možganih, v kakem drugem telesnem nosilcu

najlaži je rečt v nezavednem, ki ja pa itak vedno večje od zavednega

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja maš smrt uma

to je tisto, ko si pred smrtjo videl veter, ki zilblje drevo po smrti, pa si igra vetra in drevesa, si veter in si drevo

to je kr lahko, to je tisto, ko nehaš mislit kdo si, kaj počneš, kako se boš ohranil skratka, ko nimaš več skrbi

precej simpl in mislm, da itak večina ljudi to zna razen kakih zategnjencev, brez zamere ampak res več kot pozabt nase pri tem ni treba

ok, popravek, ker mislim, da sem obdan z ljudmi, ki bi me zasmehovali, če bi jim o tem govoril, razen parih izjem

zapreš oči vidiš nič, jih odpreš nazaj in gledaš, ok no pa ni treba glih zletet v nebo, zemlja je kr pomembna

ok to je verjeto nek začetek

 

o uni drugi smrti ti pa lahko samo iz sanj povem

in ne gre za drugega kot, da veš kaj te čaka naprej, če ne ukrepaš

smrt pač

ither you live or die sam ok, ne moreš to tle doživet v otipljivem svetu, razen, če...izjemne življenske okoliščine, ki pa si jih ne želim

no kako je blo, sicer vem, da ti ne bom odgovoril ampak za predstavo

 

izsek, brez uvoda

'' en tip me je zaganjal, črn in močan, z mečem v roki, najprej me je porezal po sprednjem delu telesa, po rokah

zatem me je še zabodel v levi del trebuha malce pod popkom, preden sem dobro dojel kaj se dogaja

je že sledil nov ubod, ki pa sem ga prestregel z rokami, s svojimi krvavimi rokami, po nekaj ruvanja, je mož zginil v rokah pa se mi je pojavil meč ''

 

no tist filing preden je bil ponoven ubod tam je bla smrt, tam je blo zavedanje o njej un filing, ki ga mogoče iščejo adrenalinski odvisneži, ki radi hodijo po robu življenja

občutek prihajajoče smrti

pa ni bla nočna mora, zanimiv je blo, k sem pol še kako uro vse čutu na fizičnem telesu, tiste ureze, razen ubodna rana bila tolk očitna

no tolk se jaz lahko o tem pogovarjam

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hočeš rečt smrtna groza, predaja, Kuvrtat?

 

emm ne, daleč od tega

mislm ok seveda ima to veze s smrtjo, kako le bi se sploh ubranil drugače

verjetno je mešanica večih emocija v igri, tud groza in predaja ja, cel film

smrt pač ane :bomb:

 

ja una naj pa kr tul tam, ko jo jebe ...

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

drgač mi kakšen tud na karmične dolgove nakazuje, umor iz koristolubja

 

v sanjah iz tretje pozicije, kam bi to spadal hmm, konji, čudne cune, meči srednji vek ?

ja umor iz koristolubja, ubit in pobrat kar je dobrega

sam to sem se že prevečkrat nategnu, da sem se ubadu s tujimi problemi ....

 

ups, napačna tema :inocent:

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Meditacija na smrt (simbolična), je meditacija meditacij"

Izkustveno bi lahko bila tudi "podaljšana" Vrzel med izdihom in ponovnim vdihom, "zavedanje & podaljševanje" točke preklopa v spanec oz v REM fazo spanja, ...

Ko smo v stanju brez mentalnega, čustvenega balasta, ... V stanju Zavedanja zdajšnosti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aha, zdaj mi je malenkost jasno, o čem govoriš, kuvrtat.

Sama sem mela nekoč sanje, ko me je en s kolom po glavi mahnil in tisto, ko sem padala v en takčuden filing... v sanjah se mi je zdaelo, da umiram, no zanimivo je, da je bil filing tako - znan.

Vem a ne, a je tosamoplod moje domišljije ali pa res kak spomin na kakšno smrt??

Ker, smrti se bojim. Te, fizične. Mamprebliske, da VEM, kako bo, kakšen je tisti ZADNJI občutek.

Hecno,ko sem pred 4 meseci rojevala (pa je šlo vse ok), sem doživljala en tak hecen občutek, ki ga tudi ne znam opisat - malo so me zaplinili, da ni tok bolelo, takoda malo sem bila čune zavesti, ampak ko se je začelo dogajati, ko je otrok kakonaj rečem, polzel iz mene in vse tisto dogajanje okoli - sem bila kot nekje drugje, kot bi se enemu drugemu dogajalo.. zanimivo, skratka.

 

In šenekaj zanimivega,čeprav nima direkt veze s smrtjo, ampak mi daje neko upanje, da ni to tu vse, kar je, in če je nekaj še tam na drugem, eteričnem nivoju, bom morda imela priliko tud tja kdaj pokukat:)

no bilo je pa tako, da sem (pred 20 lti) šla spat, v stanovanju sem ila sama, preverjeno. Bila sem tik pred spancem, ko se kar zavedaš, ko oddrsiš v spane. No bila sem samo do riti pokrita in me je malo hladilo, nisem pa mela moč, da bi sepokrila, sem si pa ful želela bit pokrita. Takrat so me spreleteli zelo prijetni mravljinci in blažen občutek in čutila sem kouter, ki drsi name. En občutek hvaležnosti, potem sem se pa zavedla - razum je začel delat in takoj vprašanjeKAKO ZA VRAGA___??? In sem se začela trest od strahu, kaj je to bilo??!!

If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tole s strahom, ki se pojavi je zanimivo ja

zej ne vem kako je pri drugih ampak IMO gre za splošno 'pravilo'

zej v nezavednem stranju, ko je bil tisti kovter v igri ti je to bilo pač samoumevno, nobenih misli sam ena taka osebno - neosebna želja

pol k se pa zaveš pa takoj prideš v zaveden ali nezaveden kontakt s to nas obdajajočo zavestjo

 

katere del je tud napuh, pohlep, egoizem in tako naprej

mogoče se je tvoj strah pojavil kot posledica varnostnega sitkala sistema proti takim stvarem ( se pravi proti morebitnem izkoriščanju, podzavest se sama organizira na najbolj primeren način ), ker ne vem zakaj bi se ustrašla nešesa kar je bilo prijetno in toplo kar ti je povzročilo občutje hvlaženosti ? pravijo ingnorance is a bless in v nekaterih primerih je res tako

 

mislm ne,da te je kdo hotel izkoristit, ampak sej veš kako včasih po otroško zgrabiš stvari, ko hočeš še več pa je v sliki odraslega to le pohlep, aroganca, napuh

in človeka zato takoj zapre, ne vem al pa ti tipični strahovi, ko se slika začne odbijat od okolja,lahk si pa sam sanjala, just a thought xDDx

 

ma večkrat sred dneva zaspim, no v tem sem zelo dober, ti sam rečt kje in kdaj, jaz bom čez 5 min spal

in v tem spancu je eno tako pol zavedno stanje, kjer se zvoki iz okolja utišajo kakšni njabolj očitni in glasni ostanejo ampak bolj kot ena spremenljava v ozadju in pol k se zbudim se vse tko v 5s spet uglasi vsi zvoki grejo na normalno jakost, tko ne vem mogoče si spala pa nisi vedla, al pa v kako globje stanje umirjenosti padla pa si mislila ,da si v stanju običajne zavesti

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...