Skoči na vsebino

Misel dneva


siljo

Recommended Posts

V bazo Tujske legije v puščavi je na dolžnost prišel nov general.

Že prvi dan je šel na obhod baze in med obhodom je opazil zvezano mulo za steber.
Vprašal je najbližjega, čemu služi ta žival tukaj.


"Gospod general, mula je za zabavo vojakov. Veste kako je, dolgo smo tukaj brez žena in..."

"Dobro, potem ji pa malo uredite prostor, naredite streho in malo ogradite!" ukaže general.


Čez mesec dni tudi general ni mogel več zdržati v puščavi in se odloči, da se bo tudi on malo zabaval in olajšal z mulo.

Ukaže stražarju, naj mulo drži, da se nebi premikala, medtem ko bi on opravil "zadevo".


Ko opravi in si oblači hlače, olajšan in zadovoljen vpraša stražarja:
"Povej mi junak, ali običajni vojaki delajo to tako kot mi generali?"
"No, veste, obstaja ena razlika, general. Običajni vojaki praviloma mulo zajahajo in odjahajo do najbližjega naselja, kjer se nahaja javna hiša!"

 

NAUK ZGODBE:

TUDI KO MISLIŠ, DA VSE ZNAŠ IN TUDI ČE SI ŠEF, VPRAŠAJ IN ZAHTEVAJ OBRAZLOŽITEV, KER NI NUJNO, DA JE TVOJA LOGIKA VEDNO PRAVILNA!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Rad bi te naučil življenja negotovosti – da bi ti bil neznan tvoj naslednji korak.

Rad bi te naučil, da vsak svoj korak posvetiš Meni, kajti Jaz vem, kam ga bom usmeril.

Rad bi te naučil, da se varno in lahkotno giblješ po prostoru zunaj tvojih meja in varnostnih pridržkov, kajti to je Moj prostor in Jaz sem eno z njim.

Na tvojem podplatu je vrisan zemljevid tvoje poti, a ne beri ga in v svoj jezik ne prevajaj.

Rad bi te naučil pisati pesmi v jeziku, ki ga ne razumeš.

 

(STO IN OSEM - Vesna Krmpotić)

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

~Happiness is the absence of striving for happiness.~ (Chuang Tzu)

 

Yes! (Men se zdi, da mi je finally kapnilo. Psssst http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/wink.png. Pa taka simpl misel, da je skor ne prebereš zares)

 

 

 

 

Sreča je odsotnost prizadevanja za srečo.

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

599762_10151859350398883_741341414_n.jpg

 

To je pa zame prava lekcija, ker se tako zelo navežem na ljudi potem pa enostavno čakam kdaj se bodo spomnili name. Never ending story...

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Slišim stvari, ki jih drugi ne. Vidim majhne, oddaljene stvari, ki jih drugi po navadi ne. Ti čuti so plod dolgotrajnega hrepenenja, hrepenenja po rešitvi, po zapolnitvi. Tako kot krilo potrebuje veter, da plapola, me oblikujejo stvari, ki so zunaj mene.

- To sem jaz

 

Film Stoker : )

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne zanimaj se za ljudi iz preteklosti, saj obstaja razlog, zakaj se niso uvrstili na seznam ljudi v sedanjosti

(neznan avtor)

Kok bi bilo dobr, če bi za to obstajal kakšen recept :)

 

***

884320_10152493268628298_851097603_o.jpg

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"It occurred to me” she said “apropos of I don’t know what, that you might do worse than make up Dante’s rare movements of compassion in Hell. That used to be” — her past tenses were always sorrowful — “a favourite question."

Dante and the Lobster, Samuel Beckett

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

“Sometimes people think they know you. They know a few facts about you, and they piece you together in a way that makes sense to them. And if you don’t know yourself very well, you might even believe that they are right. But the truth is, that isn’t you. That isn’t you at all.”

 

Leila Sales- This Song Will Save Your Life

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

1510548_10203115368544045_82507788_n.jpg

 

Pod tole se popolnoma podpišem...še nikoli nisem verjela človeku besed ampak samo dejanj...kot, da bi ti nekdo skoz govoril kok te ima rad, potem se pa niti z eno besedo ne bi spomnil nate ob tvojem rojstnem dnevu...where did all the love go....http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/ohmy.png http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/biggrin.png

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...