Skoči na vsebino

MOČ MISLI


*Zarya*

Recommended Posts

Branje misli v dobesednem pomenu ne obstaja. Vsaj ne tako, kot bi si kdo predstavljal.

Naše misli imajo ogromen vpliv na nas in se ponavadi zrcalijo tudi v našem vedenju. Če si poln nesrečnih misli, težko preslepiš kogarkoli, da si dobre volje (v večini primerov. Izjema je, če si te črne misli ne ženeš k srcu ali če znaš resnično dobro prikriti svoje trenutno počutje). So ljudje, ki so veliko bolj dovzetni za občutenje takih stvari, kot drugi. Včasih se zgodi, da ko resnično nekoga potrebuješ, tisti pride, čeprav nisi skoraj z ničemer namignil da je kaj narobe, kaj šele da potrebuješ koga.

Mislim, da gre pri tem bolj za to, kot za kaj drugega. :)

It's something beyond the world you see. Somehing you can't even say, but you can only imagine it <3

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 219
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Branje misli v dobesednem pomenu ne obstaja. Vsaj ne tako, kot bi si kdo predstavljal.

Naše misli imajo ogromen vpliv na nas in se ponavadi zrcalijo tudi v našem vedenju. Če si poln nesrečnih misli, težko preslepiš kogarkoli, da si dobre volje (v večini primerov. Izjema je, če si te črne misli ne ženeš k srcu ali če znaš resnično dobro prikriti svoje trenutno počutje). So ljudje, ki so veliko bolj dovzetni za občutenje takih stvari, kot drugi. Včasih se zgodi, da ko resnično nekoga potrebuješ, tisti pride, čeprav nisi skoraj z ničemer namignil da je kaj narobe, kaj šele da potrebuješ koga.

Mislim, da gre pri tem bolj za to, kot za kaj drugega. :)

 

Podpišem tole x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Resnično, Aarwen, imaš čisto prav, kdor misli, ta ve, tisti, ki ne ve pa tudi misli, vendar ne na ta način in mu ni kaj dosti jasno, kaj pa zdaj to je, hehehegovor

Ker je človek razmišljujoče bitje, razmišlja, vsebuje misli, vendar ne vsi enako in tisti, ti misli, da misli, ne misli misli tistih, ki ne mislijo, da mislijo, temveč vedo - ta pogled vidi, nek drug pač gleda in vsak nekaj gleda, vendar ne vidijo vsi več kot sicer...

tole je besedna igrica...Sicer pa- kdo določa merila -kje je misel pravilna/ se pravi- vedenje/ in kdaj ne- pomeni kao- mu ni glih jasno ?

Ta merila so stvar posameznika in vsekakor je tisti, ki kao ve , v nekaterih pogledih povsem tam, kot tisti , ki kao misli, pa ne ve...Polde bo dejal, da ve, janez pa da nima pojma, morda se pa janez s tem glih ne strinja...

Tukaj lahko uporabiš izraz vedenja le pri mislih, ko se osredotočajo na trdno argumentirano in z različnimi čutili dokazana dejstva..pa še to je lahko zelo vprašljivo...Človek lahko o vedenju razpreda/ jih vrednoti/ le samo o svojih mislih, o mislih drugih pa težje...objektivnost je težko določljiva še bolj pa izvedljiva...nasplošno ..

tako kot ima ena oblika ali pa beseda ali slika ali dejanje -več pomenov- odvisno, kdo in kako sprejema takele interpretacije.

Enkrat smo nekje imeli debato o tem ali živali mislijo....zanimiva reč ..tole- ali zajec misli ?

Ker nekateri se tudi tle opirajo -sposobnost razmišljanja -pri ločevanju človeka od živali...

xegox

 

 

Tako je, Matjaž, tole je besedna igra, kakor je besedna igra prav vse, kar vsebuje kakršenkoli pogovor ali govor o duhovnosti, ker ima vsak svoj prav, natanko tako kot praviš, yap...

Besedna igra je vse naše razpredanje o vprašanjih duhovnosti in ne vidim nič slabega v tem x:)x

Poslušamo drug drugega ali pa ne, vendar primerjamo pa vsekakor naša spoznanja z drugimi in vsa spoznanja so napačna in vsa so tudi pravilna, za interpretanta zagotovo...

Vidiš torej, kakšen absurd je vzeti karkoli osebno ali žaljivo, kajti vse se ujema in se obenem nič ne ujema - zopet odvisno od vidika...

Je pa ta besedna igra ena dobra stvar, kajti vsakdo se ne udeležuje tovrstne igre, nekateri se je ni direkt mišljenocelo bojijo pa je le igra, igra besed med tistimi, ki jo igrajo predvsem zaradi tega, ker jo lahko x:)x

Če ne bi ti tistega zgoraj napisal, bi jaz zagotovo nekaj podobnega povedal, veš, ker lahko, torej lahko menjam teorije na videz, lohk celo delam prav vse, kar pač čem, ane in ti ravno tako in kdorkoli drugi, ker moje teorije so moje, tvoje so tvoje, od nekoga drugega, itd., namen je pa igra besed, kajti ob tej igri ustvarjamo neko konfiguracijo svojega koncepta in to je to...

Vsak prepir ali tekmovanje je brez veze, je bolje govorit in svoje furat pa druge tud poslušat ter replicirat, kajti itak ni pomembno, ker vse je v posamezniku, tisto, kar gre ven je pa igra besed, hehehe

Kdor pa tega ne zastopi pa nč, ane...

Ni nikamor posebej namenjeno xsurprisex xideax xcheersx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mislim ,da sva to že obdelala- zakaj si razlagati nesprotuječe mnenje, kot prepir oziroma tekmovanje. Prvo bi še razumel, drugo nikakor...Prepir sam po sebi je lahko tudi konstruktiven, ker izmenjava mnenj se lahko včasih sprevrže v prepir..tekmovanje pa ne vem ,kakšen smisel bi imelo pri debatah...saj tole ni kviz??

Mogoče je včasih le malo premalo argumentiranja -nasplošno- izbacim nekaj, glih tolk , da nekaj napišem...No ja, nepisana temeljna pravica takihle forumov je svoboda izražanja...sevda v določenih mejah, ki so pa spet stvar posameznika...Nekateri / včasih pomislim/ pišejo v temah , ki jih niti ne zanimajo, niti jih ne štekajo, niti nimajo želje kaj zvedeti ali kaj podati...Tudi to je del foruma, ki ga zakupiš, ko začneš prebirat komentarje...

Ja, besedna igra- seveda je v redu..saj kdor ne šteka, bo pač verjetno preskočil...Je pa res - včasih je za nekoga besedna igra , za drugega pa spet osebni izvleček, ki ga ljudje jemljemo vsak po svoje...Za nekatere je lahko tudi zelo boleče...

O besedah pa toliko- besede lahko izražajo iskrene misli ali pa so neke vrste miselna manipulacija zvokovno izražena, ki ni glih nujno, da ima lep namen...Besede jaz osebno glih ne bi preveč obešal kot izražanje tistih prvinskih misli, asociacij, ki prihajao iz naše podzavesti..ki bi bile stvaren prikaz našega občutenja in usmerjenosti. Zato pa so besede mnogokrat zelo poceni, je nekdo dejal...pa še prav je imel .

Res je lepo, da smo obdarjeni s tole miselno sposobnostjo, ampak saj je težko vedeti kako bi bilo brez.

O branju ,isli sem pa že izrazil mnenje, da se po moje glih to ne da, kot brat knjigo, lahko le občutimo energijo, ki pove morda resnično nastrojenost človeka, ker kot sem dejal je pot misli taka, da ni nujno odraz resnice, besede /interpretacija misli-kao/ so pa še nadgradnja možnih deviacij od resnice -iskrenosti.

ja, lep dan je danes, malce pretoplo zame za ta mesec..pa je vseeno cool...uživajte, banda ....sonca je za vse dovolj...

fajn se imejte ..pa še radi zraven...

xegox :palec:

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

????

 

Aja si me pa spomnil ker prejle me je Aarwen podučila, kaj moram reči ljubljeni osebi... namreč jaz se težko zlažem in ne morem rečt, da iz njenih oči žari toplota, ljubezen (pa tudi malce osladno se mi zdi to), lahko le po resnici povem, da v njenih očeh vidim njeno dušo... kadar se mi odpre seveda...

Je pa res da vsake oči imajo svojega malarja, negdo vidi tudi kako žari ljubezen, no če so črne oči potem tudi lahko rečeš, da se je kaj prismodilo, kajne...

o glej glej koga berem...

kako si? sam pozdravit sem te prišla

 

zdej moram pa še enmal temo preletet...

najboljš je tisto, če od nikogar ničesar ne pričakuješ, nisi ne prizadet niti ne posegaš v njegov svet...

čist simpl, ampak ker naše misli ne dajo miru, si ustvarimo resničnost mar ne

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Resnično, Aarwen, imaš čisto prav, kdor misli, ta ve, tisti, ki ne ve pa tudi misli, vendar ne na ta način in mu ni kaj dosti jasno, kaj pa zdaj to je, hehehe

Ker je človek razmišljujoče bitje, razmišlja, vsebuje misli, vendar ne vsi enako in tisti, ti misli, da misli, ne misli misli tistih, ki ne mislijo, da mislijo, temveč vedo - ta pogled vidi, nek drug pač gleda in vsak nekaj gleda, vendar ne vidijo vsi več kot sicer...

tole je besedna igrica...Sicer pa- kdo določa merila -kje je misel pravilna/ se pravi- vedenje/ in kdaj ne- pomeni kao- mu ni glih jasno ?

Ta merila so stvar posameznika in vsekakor je tisti, ki kao ve , v nekaterih pogledih povsem tam, kot tisti , ki kao misli, pa ne ve...Polde bo dejal, da ve, janez pa da nima pojma, morda se pa janez s tem glih ne strinja...

Tukaj lahko uporabiš izraz vedenja le pri mislih, ko se osredotočajo na trdno argumentirano in z različnimi čutili dokazana dejstva..pa še to je lahko zelo vprašljivo...Človek lahko o vedenju razpreda/ jih vrednoti/ le samo o svojih mislih, o mislih drugih pa težje...objektivnost je težko določljiva še bolj pa izvedljiva...nasplošno ..

tako kot ima ena oblika ali pa beseda ali slika ali dejanje -več pomenov- odvisno, kdo in kako sprejema takele interpretacije.

Enkrat smo nekje imeli debato o tem ali živali mislijo....zanimiva reč ..tole- ali zajec misli ?

Ker nekateri se tudi tle opirajo -sposobnost razmišljanja -pri ločevanju človeka od živali...

xegox

 

 

jaz pa menim, da to ni le besedna igrica, ampak je zašlo v subjektivno filozofijo. hehehe x:)x

 

ja, se da brati misli! definitivno se da brati misli. vzamite to kot provokacijo ali filozofijo nedoumljivega. sledi pa.... x;)x

............pssssssssssst.....just relax with me..:)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz pa menim, da to ni le besedna igrica, ampak je zašlo v subjektivno filozofijo. hehehe x:)x

 

Kaj konkretno misliš...kateri komentar misliš..

 

ja, se da brati misli! definitivno se da brati misli. vzamite to kot provokacijo ali filozofijo nedoumljivega. sledi pa.... x;)x

 

ja, recimo- a lahko argumentiraš ....definitivno ??-nedvomno, dokončno...potem pa mislim, da lahko tudi definiraš trditev.

xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Definitivne, nedvomne in dokončne so vse naše trditve v enem trenutku in ga je treba izkoristit ter imenovat nekako, četudi branje misli al pa kr tralala, saj je vseeno, kajti že v naslednjem trenutku se prejšnja definicija spremeni, tko, relativno, v nadaljnje udejstvovanje v tej smeri al pa v koregiranje in s tem možno nek embargo postavit al pa kr opustit, hehehe

 

Ničesar ni, kar bi lahko definirali kot dokončno, ne v svetu, v katerem živimo in ne vemo ničesar, le domnevamo, kar je pa tud bolje kot nč, ane x:)x

 

Ampak, saj misel pa vendar ima moč, ane, saj iz nje nastane beseda kot njeno udejanjenje, iz udejanjenja nastane dejanje, vsebujoče tako vzrok kot posledico...matr, najboljš, da kr en diskurz napišemo o misli - naslov: moč misli xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mislim ,da sva to že obdelala- zakaj si razlagati nesprotuječe mnenje, kot prepir oziroma tekmovanje. Prvo bi še razumel, drugo nikakor...Prepir sam po sebi je lahko tudi konstruktiven, ker izmenjava mnenj se lahko včasih sprevrže v prepir..tekmovanje pa ne vem ,kakšen smisel bi imelo pri debatah...saj tole ni kviz??

Mogoče je včasih le malo premalo argumentiranja -nasplošno- izbacim nekaj, glih tolk , da nekaj napišem...No ja, nepisana temeljna pravica takihle forumov je svoboda izražanja...sevda v določenih mejah, ki so pa spet stvar posameznika...Nekateri / včasih pomislim/ pišejo v temah , ki jih niti ne zanimajo, niti jih ne štekajo, niti nimajo želje kaj zvedeti ali kaj podati...Tudi to je del foruma, ki ga zakupiš, ko začneš prebirat komentarje...

Ja, besedna igra- seveda je v redu..saj kdor ne šteka, bo pač verjetno preskočil...Je pa res - včasih je za nekoga besedna igra , za drugega pa spet osebni izvleček, ki ga ljudje jemljemo vsak po svoje...Za nekatere je lahko tudi zelo boleče...

O besedah pa toliko- besede lahko izražajo iskrene misli ali pa so neke vrste miselna manipulacija zvokovno izražena, ki ni glih nujno, da ima lep namen...Besede jaz osebno glih ne bi preveč obešal kot izražanje tistih prvinskih misli, asociacij, ki prihajao iz naše podzavesti..ki bi bile stvaren prikaz našega občutenja in usmerjenosti. Zato pa so besede mnogokrat zelo poceni, je nekdo dejal...pa še prav je imel .

Res je lepo, da smo obdarjeni s tole miselno sposobnostjo, ampak saj je težko vedeti kako bi bilo brez.

O branju ,isli sem pa že izrazil mnenje, da se po moje glih to ne da, kot brat knjigo, lahko le občutimo energijo, ki pove morda resnično nastrojenost človeka, ker kot sem dejal je pot misli taka, da ni nujno odraz resnice, besede /interpretacija misli-kao/ so pa še nadgradnja možnih deviacij od resnice -iskrenosti.

ja, lep dan je danes, malce pretoplo zame za ta mesec..pa je vseeno cool...uživajte, banda ....sonca je za vse dovolj...

fajn se imejte ..pa še radi zraven...

xegox :palec:

 

 

Kaj misliš? A morava še karkoli obdelat? Ničesar takšnega ne vidim, sem se oglasil, da ti povem, da bi jaz nekaj podobnega napisal zgoraj v prejšnjem postu, če ne bi opazil, da si že ti...

Tu ni kaj obdelovati...

Glej, jaz tkole delam: preberem post, izločim tisto, kar mi je zanimivo in takoj reagiram, s tem pa tud post pozabim...kaj pa je post, da bi si ga moral zapomniti? Tako se nikoli ne moreš videti v nobeni besedi, če bom pa prebiral pomene, ja, pol mi se pa še lohk zazdi kaj, kar sploh ne obstaja, tko no...Je tko, da besede, ki so nam sprejemljive pač sprejmemo, z ostalimi besedami se pa nima smisla ukvarjati...

Saj si vsak lahko privošči kdaj tudi kakšen knapovski način izražanja, ane...celo jaz...mar ne, matr xDDx xDDx xDDx

 

če nekdo napiše besede, ki jih misli in kdo drug to prebere, ta prvemu bere misli. x:)x

 

ali pa ne...hm.

 

čisto preprosto. x:)x

 

Ja, no, si našla kr salomonsko rešitev, Aarwen, ker se nam bo še odfuralo od te teme in ob večnih vprašanjih, kaj kdo komu pa zakaj,...

Le dve možnosti sta in sicer igram ali pa ne igram, najlažja rešitev je pa opazovati, kar je pravica vsakega...sam pol mormo pa tih bit...

Aarwen, te bom bral pa nč govoru xDDx :wOOt: xegox :ph34r: xhypnox

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če nekdo napiše besede, ki jih misli in kdo drug to prebere, ta prvemu bere misli. x:)x

 

ali pa ne...hm.

 

čisto preprosto. x:)x

 

 

HA,HA..HA,HA HA...edino kar je tle nedvomno je...preprosto -to pa res ...woot . x:Dx x:Dx

 

znam brat misli.

 

xflirtx

 

nisem edina. kdor dvomi, da zna...ne zna. x;)x

 

Tle so pa še besede povsem odveč...he,he,he x:Dx x:Dx x:Dx

xegox :palec:

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

najboljše se počutim, ko koga nasmejem! smo pa dolgo čakali! x:Dx x:Dx

kdor se smeji je močnejši, kot tisti, ki se jezi.

kdor ne ve, iz česa se smeji, se počuti itak še boljše! x;)x x:)x xDDx xDDx

............pssssssssssst.....just relax with me..:)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tle so pa še besede povsem odveč...he,he,he x:Dx x:Dx x:Dx

xegox :palec:

eni ko na višjem nivoju komunicirajo....so jim besede vedno odveč....mogoče jih le včasih za krinko uporabljajo...da ne bi kdo mislil...da so nemi x:Dx

 

xwizardx xokx

saj veš...v naši enosti....smo vse in nič...vsakega trenutka....odvisno od izbire...ki jo izberemo...v tisto smer delujemo x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

najboljše se počutim, ko koga nasmejem! smo pa dolgo čakali! x:Dx x:Dx

kdor se smeji je močnejši, kot tisti, ki se jezi.

kdor ne ve, iz česa se smeji, se počuti itak še boljše! x;)x x:)x xDDx xDDx

 

a to spada med pregovore...reke...najbrž...

mimogrede, kar zadosti se smejem, večinoma pa res , da ne glih nesmiselno...ko v sebi začutim tako..pol zanesljivo...sem že nekje napisal o koristi notranjega smehljaja in podobno...to je vsekakor smiselno, če se nekomu nasmehnem, mu tudi najbrž polepšam misli ..ker tiste prve so iz njegove duše..pa ne rabim jih poskušat brat, ker jih drugače..skozi drugačno čutenje začutim..in to mi zadostuje...včasij je celotna forma lepša slika kot pa podrobna analiza vsebine...

xegox :palec:

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a to spada med pregovore...reke...najbrž...

mimogrede, kar zadosti se smejem, večinoma pa res , da ne glih nesmiselno...ko v sebi začutim tako..pol zanesljivo...sem že nekje napisal o koristi notranjega smehljaja in podobno...to je vsekakor smiselno, če se nekomu nasmehnem, mu tudi najbrž polepšam misli ..ker tiste prve so iz njegove duše..pa ne rabim jih poskušat brat, ker jih drugače..skozi drugačno čutenje začutim..in to mi zadostuje...včasij je celotna forma lepša slika kot pa podrobna analiza vsebine...

xegox :palec:

 

 

jap, najbrž. xideax

............pssssssssssst.....just relax with me..:)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...