Skoči na vsebino

S hipnozo nad slabe spomine


Tatjana24

Recommended Posts

Zanima me ali je možno s hipnozo izbrisati slabe spomine ali pa travme? Ali pa jih vsaj potlačiti? Pred desetimi leti sem bila zaposlena v nekem podjetju, kjer so se mi dnevno dogajale krivice in nekajkrat sem bila tudi grdo javno osramočena. Ko sem zamenjala službo sem mislila, da bodo vse te svinjarije le še preteklost vendar jih zdaj zopet podoživljam znova kot travmatični spomini. Imam obdobje, ko to meljem po cele dneve in nisem za nobeno rabo. Enostavno vplivajo na moje zdajšnje življenje in to me mori. Ima kdo izkušnje s hipnozo, z brisanjem travm? Kako je s tem? Če ja, potem prosim če mi lahko napišete kak email od hip. terapevtov.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 65
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Zanima me ali je možno s hipnozo izbrisati slabe spomine ali pa travme? Ali pa jih vsaj potlačiti? Pred desetimi leti sem bila zaposlena v nekem podjetju, kjer so se mi dnevno dogajale krivice in nekajkrat sem bila tudi grdo javno osramočena. Ko sem zamenjala službo sem mislila, da bodo vse te svinjarije le še preteklost vendar jih zdaj zopet podoživljam znova kot travmatični spomini. Imam obdobje, ko to meljem po cele dneve in nisem za nobeno rabo. Enostavno vplivajo na moje zdajšnje življenje in to me mori. Ima kdo izkušnje s hipnozo, z brisanjem travm? Kako je s tem? Če ja, potem prosim če mi lahko napišete kak email od hip. terapevtov.

 

Uuu IMO je to najslabša možna varjanta.

 

Poglej ta model.

 

Vsi ti tvoji občutki in premlevanja so povezana s tvojimi čustvi. Na katera reagiraš.

Čustvo se pojavi takrat, kot ti neko situacijo zunanjo ali notranjo dojameš kot pomembno. Če ni pomembna gre nekako mimo.

In glede na pomembnost potem variira tudi inteziteta tvojega čustva. Bolj se ti bo nekaj zdelo pomembno bolj intenzivno bo čustvo.

No takole. Sedaj pa prijetna in neprijetna čustva.

Prijetna čustva doživljaš, ko prepoznaš neko situacijo kot pomembno in ta situacija povzroči tvojo notranjo potrditev -> potrditev nekih kvalitet, ki so tebi pomembne

Neprijetna čustva pa doživljaš takrat, ko neko situacijo prepoznaš kot pomembno in povzroči notranje ogrožanje -> ogrožanje nekih kvalitet, ki so tebi pomembne.

 

Potem pa pride zraven še definicija meta čustev.

Meta čustva so tista kjer človek ob doživljanju prijetnega čustva začne doživljati neprijetno čustvo. Ali pa, da ob doživljanju neprijetnega čustva začne doživljati prijetno čustvo.

Vse je odvisno od tega ali se tebi zdi bolj pomembno doživljanje neprijetnega čustva ali prijetnega.

Je priporočljivo, da doživljanje neprijetnih čustev doživljaš kot izziv ali inspiracijo za doživljanje prijetnih čustev.

 

Se pravi tvoj glavni problem je, da sedanja ali pretekla situacija ogroža neke kvalitete, ki so tebi pomembne. In mislim,da se furaš tudi na ene misli, kjer ob doživljanju prijetnih čustev padeš v krog neprijetnih, ker jim daješ prednost.

 

Ne skrbi nisi edina - men se dogaja non stop. Vaja pa dela mojstra pravijo oz. Mojster dela vajo x:)x xsrcx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanima me ali je možno s hipnozo izbrisati slabe spomine ali pa travme? Ali pa jih vsaj potlačiti? Pred desetimi leti sem bila zaposlena v nekem podjetju, kjer so se mi dnevno dogajale krivice in nekajkrat sem bila tudi grdo javno osramočena. Ko sem zamenjala službo sem mislila, da bodo vse te svinjarije le še preteklost vendar jih zdaj zopet podoživljam znova kot travmatični spomini. Imam obdobje, ko to meljem po cele dneve in nisem za nobeno rabo. Enostavno vplivajo na moje zdajšnje življenje in to me mori. Ima kdo izkušnje s hipnozo, z brisanjem travm? Kako je s tem? Če ja, potem prosim če mi lahko napišete kak email od hip. terapevtov.

 

ni možno, ker je tvoja naloga, da s tem razčistiš drugače se ti bo to isto ponavljalo v življenju toliko časa, dokler ne boš prišla do vzroka, da se ti to dogaj in ta vzrok tiči v tebi.....

 

da se določene datoteke pobrisat, a vedno je prisotno tudi vse ostalo v istem času, torej bi pobrisala tudi vse ostalo....

 

ne misli na hipnozo in raje gruntaj kaj je s tabo narobe, da dopuščaš, da se ti to dogaja, kje si slaba, kje popustiš, da drugi vplivajo nate v takem smislu....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aja pa še tole; jaz ne verjamem v zatiranje neprijetnih čustev s prijetnimi. Neprijetna čustva imajo svoj namen - da ti pokažejo ka ti manjka, ka misliš, da ti mankja. Omogočajo ti napredek in odpirajo nova vrata. Zatorej je verjento smiselno, da za neprijetnimi čustvi prepoznaš prijetna in pustiš, da nekako sama vplivajo nate - kot da bi recimo boga spustil v svojo hišo - metaforično.

 

mislim pa, da scanje po drugih pade v kategorijo doživljanja prijetnih čustev z aktivacijo neprijetnih. Za čemer pa se skriva neka globja iskra našega otroka, ki pa ga je postopno treba začet odkrivat na kak drug način, ko pa s scanjem po drugih. Ja tud jaz včasih ščijem, pa serjem pol grem pa na bide pa tam rit mal spucam fuckin lol xDDx x:Dx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ni možno, ker je tvoja naloga, da s tem razčistiš drugače se ti bo to isto ponavljalo v življenju toliko časa, dokler ne boš prišla do vzroka, da se ti to dogaj in ta vzrok tiči v tebi.....

 

da se določene datoteke pobrisat, a vedno je prisotno tudi vse ostalo v istem času, torej bi pobrisala tudi vse ostalo....

 

ne misli na hipnozo in raje gruntaj kaj je s tabo narobe, da dopuščaš, da se ti to dogaja, kje si slaba, kje popustiš, da drugi vplivajo nate v takem smislu....

 

glih tole sm študirala ja......da v čem je fora.....še iz kompa se ne da pobrisat datotek, še zmeri neki nekje ostane.....in pravi maher ti jih najde nazaj x;)x x:o)x in vsi mamo v lajfu kaj, kake travme, neki kar nas mori, kar bi radi izbrisali......ampak, če pogledaš pa iz mal drugačnega zornega kota, da je pa tko moglo bit, da zarad tega so se zgodila pa ene stvari k so dejansko dobre itd......no ne vem, mogoč sm sam jst ubrisana pa najdem pozitivo v vsaki pizdariji :OoO: .....sam mi pa ziher ni tolk težko, kt bi lohk blo ;) recimo.....

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanima me ali je možno s hipnozo izbrisati slabe spomine ali pa travme? Ali pa jih vsaj potlačiti? Pred desetimi leti sem bila zaposlena v nekem podjetju, kjer so se mi dnevno dogajale krivice in nekajkrat sem bila tudi grdo javno osramočena. Ko sem zamenjala službo sem mislila, da bodo vse te svinjarije le še preteklost vendar jih zdaj zopet podoživljam znova kot travmatični spomini. Imam obdobje, ko to meljem po cele dneve in nisem za nobeno rabo. Enostavno vplivajo na moje zdajšnje življenje in to me mori. Ima kdo izkušnje s hipnozo, z brisanjem travm? Kako je s tem? Če ja, potem prosim če mi lahko napišete kak email od hip. terapevtov.

 

Nekje sem že napisal/ v eni podobni temi/ ,da se s hipnozo da spreminjat določene vzorce , še bolj pomembno je ,da jih lažje oziroma jih sploh določiš...ena sama slaba stvar je pa ta, da pri hipnozi vcepljene /spremenjene/ zadeve ne trajajo večno. Tu lahko pridružim tudi razne odvisnosti, ki jih hipnoterapevti odpravljajo, seveda- samo rok trajanja je omejen..to pa nihče pač ne pove..Delati moraš sama s seboj, če že hipnoza , je najbolje da se naučiš avtohipnozo, ali pa kakšno drugo tehniko /jih je kar nekaj / , tako da lahko delaš sama na sebi. Na ta način se pa da ...z delom na sebi...morda celo življenje, morda samo občasno, morda samo parkrat, odvisno česa se lotiš in kako dobro sprejemaš taka preprogramiranja. Izbrisat je pa tko...malce moteče / zame vsaj/ , ker najprej moraš orenk sprejeti slabe spomine in travme/ pa ne med gledanjem tv-ja/ -potem pa šele delaš na kreaciji ...

Kar se pa tiče tlačenja- bi pa težko našla slabšo varianto, ker potlačene si imela že, pa pač ne dajo miru..nekje se poraja vzvod, ki prebudi tisto potlačeno- zakopano v tebi ..in potem je spet težko- a ne ?

xegox :palec:

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

plp, tatjana

 

Prijetna, neprijetna -so to čustva, ki so del tebe.

Sam poizkušam tako, da takoj ko začutim nek moj lasten neprijeten občutek, pa naj bo to jeza, ljubosumje..se mogoče za delček sekunde umaknem, ga lepo pozdravim, mu prisluhnem kar ima za povedat. Še celo prednost mu dajem. Niti slučajno ga ne poizkušam zatreti, vendar se mu umaknem le toliko, da ga prepoznam. Kaj šele zbrisati s čuda tehnik, ki obstajajo.

Seveda že zelo pomaga, če se lahko o tem z nekom pogovorim, pa naj bo to peter, janez ali unis, mislim da ni fora v tem. Ni niti fora, da me poslušalec razume. Dovolj je že, da spravim ta občutek v neko formo, celoto, jo definiram, jo prepoznam in se skušam soočit. Hja, soočit, hm.

Glej, zEn želi vsem ugajati. Želi, da ga sprejmejo. In to vsi, ne samo peter pa janez, tud micka. Svojo patetičnost prepozna, svojo lastno bojazen zavrnitve. In kolikokrat je prebral stavek, bodi kar si-le toliko dolguješ sebi. Ne, ostaja največja pizda. Pizda do samega sebe. Igra lahko tisoč in en obraz, a redko sebe. Ko arabski trgovec, ki s svojim nasmeškom privablja lastno korist. Od kod ta patetika? Mogoče pomembne košarkaske tekme iz daljne mladosti, ko je želel lastno zmago in ne ekipe, se dokazat staršem, in doživel lasten bruh. Mogoče prvega sexa, ko je želel igrati janeza bonda, pa mu ni stopil.

Ja, prizna si patetiko, jo prepozna in se vsak dan z njo sooča. Rad bere unisa, ker mu je v bistvu zelo podoben, sam unis ma jajca in jih brez dlake sramu kaže, z En jih mat tud, a se jih boji kazat. zUnmu gredo hudo na kurac folk na forumu, ki jim je po parih duhovnih knjigcah vse jasno, ki se z vsem strinjajo, ko si talajo zvezdice med sabo, ko sprašujejo za pofukane astrološke tranzite, kaj me danes čaka, ko dnevno nabirajo števec postov, ko tekmujejo kdo ima bolj fajn skopiran podpis,… mah dej too funking`much. Če trgovcu na pultu rečem da mi je pozabil malborce računat, še ne pomeni da sm dobr./

Dobim pa pike, ko pride kakšna sveža v moj flat brez tvja in ona meni; sej jest tud ne gledam tv-ja, samo Razočarane gospodinje./**

 

No kokrkol tatjana, tukaj je dost terapevtov in upam, da boš našla željeno.

 

ps.

mati je zapravla pol premoženja za čišečnje, brisanje, soočanje...pa povem ti, po vseh teh letih sm še vedno zanjo najboljši terapevt. In to đabe!

Always outnumbered - never outgunned!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Unis; vsa čustva imajo svoj namen, ki se imenuje adaptacija.

Negativna čustva imajo torej namen adaptirati notranje stanje osebka na željeno. Če ta adaptacija negativnih čustev nebi obstajala bi se osebku dogajale slabe stvari, pa jih s pomočjo čustvene zaznave ( neprijetnih čustev ) nebi znal razreševati ali postaviti na željeno stanje, ker le ta nebi obstajala.

 

Si predstavljaš človeka, ki bi hodil po svetu pa bi se mu dogajale slabe stvari - nebi pa doživel nobenega negativnega čustva v zvezi s tem. Ja zelo slabo bi se mu pisalo.

 

Torej kako bo tatjana doegla adaptacijo željenega stanja je povsem njena stvar. Lahko tudi tako, da bo vsem jebala mater. Ali , da bo spuščala strupene poglede.

Ali pa enostavno tako, da bo predihala doživeto in na novo zakoličila ograjo.

Vem kako je, če se ljudje v službi začnejo obračati proti tebi, ker se mi je to zgodilo. Sramote sicer nisem doživel, ker je le ta pojem, ki se pri meni izrazi skozi jezo, ki je neprijetno čustvo. Zalost npr; je tudi neprijetno čustvo, ki je posledica izgube. Vsi, ki trpijo za izgubo čutijo žalost.

 

Pri men se je povrnitev stanja zgodila skozi spoznanje sodelavcev, da obstajajo stvari, ki presegaji njihovo razumevanje in pa s povečanjem moje delovne motivacije, volje. Ka čem rečt - razne opazke sem enostavno spregledal, ne dovolim pa več, da se pojavljajo nove. Če ne rata s humorjem ( pa ne gre za prisiljeni humor- igra pač, včasih nujno potrebna) pa sigurno uspe z grdim pogledom ali pa z manipulacijo energij, ker ljudje vse premalokrat vidijo sebe.

 

Ampak mislim, da tatjana nima tega problema ona samo podoživlja stare stvari v novem okolju. Kar pomeni, da se ji sedaj stvari v resnici ne dogajajo, če sem prav razumel. Torej gre za meta - čustva. Ob doživljanju prijetnih čustev doživlja neprijetna.

 

Torej se razumeva zakaj so neprijetna čustva nujno potrebana tudi iz eksistenčnega vidika ? in da njihov namen sam po sebi ni negativen. Negativen prizvok jim damo sami v resnici niso negativna ampak zgolj neprijetna. Veš kaj pa pomeni, da znamo lepiti. Lepiti rane. Lepiti jih s spoznanjem, da so odpuščanje in svoboda, ki s tem pride veliko bolj pomembni od bolečeine.

 

Pomisli kaj pride s svobodo ob opustitivi neprijetnega čustva. Veš kaj pride - pride nova odgovornost in nov izziv. Kar pa tud zna biti zastrašujoče.

Kako pa sedaj naprej, ko se mi ni treba več sekirat. Kaj pa zej ? panikaaaaaaaaaaaa! a zej moram skoz bit dobre volje x:o)x

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ni možno, ker je tvoja naloga, da s tem razčistiš drugače se ti bo to isto ponavljalo v življenju toliko časa, dokler ne boš prišla do vzroka, da se ti to dogaj in ta vzrok tiči v tebi.....

 

da se določene datoteke pobrisat, a vedno je prisotno tudi vse ostalo v istem času, torej bi pobrisala tudi vse ostalo....

 

ne misli na hipnozo in raje gruntaj kaj je s tabo narobe, da dopuščaš, da se ti to dogaja, kje si slaba, kje popustiš, da drugi vplivajo nate v takem smislu....

 

 

:OO!:

no, tole je za kozlat x!x x!x x!x

vsaj meni se tko zdi,

 

torej se mora po tvoje otrok,

ki je doživel psihično in fizično nasilje vprašat, kaj je narobe z njim, x?x

torej se mora vprašat, kje je on slab x?x

 

 

torej je vedno problem v žrtvi, al kaj?

 

aha, torej iz teh par zgornjih stavkov si lahko ljudje razlagajo,

da so si sami krivi, da so bili pretepeni, spolno zlorabljeni,

čustveno maltretirani in še bi lahko naštevala,

 

sploh ne morem verjet, da lahko nekdo napiše kaj takšnega :!:

 

 

ok,

dopuščam možnost, da sem si jaz narobe interpretirala,

ampak, kakor koli obračam zgornji post vedno pride ven isti šmorn,

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:OO!:

no, tole je za kozlat x!x x!x x!x

vsaj meni se tko zdi,

 

 

dopuščam možnost, da sem si jaz narobe interpretirala,

ampak, kakor koli obračam zgornji post vedno pride ven isti šmorn,

 

Možno ja, da si narobe razumela.

Mislim(pa ni nujno da imam prav) da je tomazslo imel v mislih spomine na trenutke ponižanja, krivice...

Ne pa same dogodke.

Na določene vzorce ki jih nekdo vlači s sabo kot nepotrbno prtljago.

Sprememba kraja bivanja, sprememba službe tega ne odpravi.

Vse ostane, vse se ponavlja, znova, na podoben način.

Dokler se ne odločiš in te prtljage ne odvržeš.

Ne da jo spraviš v neko omaro, ampak odvržeš, stran, v kanto za smeti.

S hipnozo?

Verjetno nekako pomaga, samo to ni to...

To potem nisi več ti, to je preprogramiranje...

Soočenje, ja...

Da rečeš - ne rabim več te šare...

Da je težko?

Ja, težko je, ni pa nemogoče.

Žrtev...

Žrtev ni, so samo prostovoljci.

Ajd, križaj zdaj še mene ko sem to napisal.

Ampak stojim za tem.

Ker sem sprobal.

Na sebi... xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Možno ja, da si narobe razumela.

Mislim(pa ni nujno da imam prav) da je tomazslo imel v mislih spomine na trenutke ponižanja, krivice...

Ne pa same dogodke.

Na določene vzorce ki jih nekdo vlači s sabo kot nepotrbno prtljago.

Sprememba kraja bivanja, sprememba službe tega ne odpravi.

Vse ostane, vse se ponavlja, znova, na podoben način.

Dokler se ne odločiš in te prtljage ne odvržeš.Ne da jo spraviš v neko omaro, ampak odvržeš, stran, v kanto za smeti.

S hipnozo?

Verjetno nekako pomaga, samo to ni to...

To potem nisi več ti, to je preprogramiranje...

Soočenje, ja...

Da rečeš - ne rabim več te šare...

Da je težko?

Ja, težko je, ni pa nemogoče.

Žrtev...

Žrtev ni, so samo prostovoljci.

Ajd, križaj zdaj še mene ko sem to napisal.

Ampak stojim za tem.

Ker sem sprobal.

Na sebi... xsrcx

 

x:)x

zakaj bi te križala?

 

s tem kar si ti napisal se popolnoma strinjam,

seveda govorim o prtljagi,

 

ne strinjam se pa s tem,

da ni žrtev, da so samo prostovoljci,

npr. 5 leten otrok ni prostovoljc,

 

in post od Tomaza sem jaz prestavila v to situacijo,

 

kako lahko otroku,

ki je popolnoma nedolžen

in odvisen od močnejših wonabe odraslih,

očitamo, da je slab in je z njim nekaj narobe,

zatorej se mu dogajajo takšne in drugačne zlorabe,

 

zaradi tega me je njegov post zabolel :sori:

 

tudi odraslim se dogajajo slabe in grozne stvari,

pa mnogokrat niso samo krivi,

 

on pravi,

"raje gruntaj kaj je narobe s tabo + kje si slaba"

 

torej,

če žensko nekdo posili, si je sama kriva,

da ni imela krila do tal in je kazala noge,

 

 

 

torej,

z njo je narobe, ker si je kupila prekratko kiklo,

pa še slaba je, ker je verjetno mal preveč z ritjo migala,

 

tko sn jaz razumela tistih par stavkov,

seveda pa obstaja realna možnost,

da že ves čas kiksam njegov point

xnckrivx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:)x

zakaj bi te križala?

 

s tem kar si ti napisal se popolnoma strinjam,

seveda govorim o prtljagi,

 

ne strinjam se pa s tem,

da ni žrtev, da so samo prostovoljci,

npr. 5 leten otrok ni prostovoljc,

 

in post od Tomaza sem jaz prestavila v to situacijo,

 

kako lahko otroku,

ki je popolnoma nedolžen

in odvisen od močnejših wonabe odraslih,

očitamo, da je slab in je z njim nekaj narobe,

zatorej se mu dogajajo takšne in drugačne zlorabe,

 

zaradi tega me je njegov post zabolel :sori:

 

tudi odraslim se dogajajo slabe in grozne stvari,

pa mnogokrat niso samo krivi,

 

on pravi,

"raje gruntaj kaj je narobe s tabo + kje si slaba"

 

torej,

če žensko nekdo posili, si je sama kriva,

da ni imela krila do tal in je kazala noge,

torej,

z njo je narobe, ker si je kupila prekratko kiklo,

pa še slaba je, ker je verjetno mal preveč z ritjo migala,

 

tko sn jaz razumela tistih par stavkov,

seveda pa obstaja realna možnost,

da že ves čas kiksam njegov point

xnckrivx

Meni pa se zdi, da je Tomaž le uporabil pretežko besedo: 'slaba', mi je pa všeč point posta (kakor sem ga pač jaz sprejela).

 

Verjamem namreč, da težke stvari, bolečine, ki se nam dogajajo pridejo v življenje, da bi nas nečesa naučile. Mislim, da je tudi Alef govoril o tem.

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meni pa se zdi, da je Tomaž le uporabil pretežko besedo: 'slaba', mi je pa všeč point posta (kakor sem ga pač jaz sprejela).

 

Verjamem namreč, da težke stvari, bolečine, ki se nam dogajajo pridejo v življenje, da bi nas nečesa naučile. Mislim, da je tudi Alef govoril o tem.

 

kuki, sej pravim, da obstaja možnost,

da sn narobe poštekala njegov smisel,

upam, da ne bo jezen,

bom pa vesela njegove razlage,

 

se strinjam, da se večina stvari zgodi z namenom,

ampak,

malce hudo je rečt otroku, da ga mlatijo z višjim razlogom,

ane?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prepričan sem da je tomaž tam mislil -ŠIBKA in ne slaba...

Obstoja pa tudi verjetno druga teorija, po kateri se človek pri konfliktnih situacijah lahko vpraša- ali nisem bil sam morda kriv za reakcijo / na moja dejanja/ Ker njene težave v službi so le ena plat zgodbe....Vsi imamo takšno čudno/ pa pogosto / navado, da prelagamo odgovornost na druge...

O tistih zadevah, otrok, pa posilstvo..se pa seveda strinjam s teboj , lenka..

Pri odraslih je pa tudi tako, da bi se lahko tudi vprašali - kaj je z menoj narobe, da dopuščam, da me določene stvari sesujejo...ker naš svet ni glih iz raja pa iz kakšne Anderenove pravljice vzet- morda pa - tudi tam ljudi žive pojejo ...

Osebno pa ne podpiram teorije otroške krivde iz njegovih prejšnjih življenj..in tako si najbrž ti mislila, ne lenka ???

xegox :palec:

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prepričan sem da je tomaž tam mislil -ŠIBKA in ne slaba...

Obstoja pa tudi verjetno druga teorija, po kateri se človek pri konfliktnih situacijah lahko vpraša- ali nisem bil sam morda kriv za reakcijo / na moja dejanja/ Ker njene težave v službi so le ena plat zgodbe....Vsi imamo takšno čudno/ pa pogosto / navado, da prelagamo odgovornost na druge...

O tistih zadevah, otrok, pa posilstvo..se pa seveda strinjam s teboj , lenka..

Pri odraslih je pa tudi tako, da bi se lahko tudi vprašali - kaj je z menoj narobe, da dopuščam, da me določene stvari sesujejo...ker naš svet ni glih iz raja pa iz kakšne Anderenove pravljice vzet- morda pa - tudi tam ljudi žive pojejo ...

 

Osebno pa ne podpiram teorije otroške krivde iz njegovih prejšnjih življenj..in tako si najbrž ti mislila, ne lenka ???

xegox :palec:

 

ja,

nekaj takšnega,

sploh glede otrok in

krivde iz prejšnjih življenj,

ali pa iz trenutnih življenj,

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V življenju sem spoznal, da če hočemo iti naprej, moramo prej ali slej sprejeti odgovornost za vsa naša dejanja in situacije, pa če smo bili krivi zanje ali ne.

 

Sicer pa ob prebiranju te teme se mi zdi, da je problem v tem, da enačimo krivdo in odgovornost, ju uporabljamo kot sopomenki. Uporabljamo tisto besedo, ki nam pride prva na um, in ni čudno, da je potem takoj zmeda in nerazumevanje.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V življenju sem spoznal, da če hočemo iti naprej, moramo prej ali slej sprejeti odgovornost za vsa naša dejanja in situacije, pa če smo bili krivi zanje ali ne.

 

Šit....fak..... :farb: :mad2: :cry: x:Dx :love:

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prepričan sem da je tomaž tam mislil -ŠIBKA in ne slaba...

Obstoja pa tudi verjetno druga teorija, po kateri se človek pri konfliktnih situacijah lahko vpraša- ali nisem bil sam morda kriv za reakcijo / na moja dejanja/ Ker njene težave v službi so le ena plat zgodbe....Vsi imamo takšno čudno/ pa pogosto / navado, da prelagamo odgovornost na druge...

O tistih zadevah, otrok, pa posilstvo..se pa seveda strinjam s teboj , lenka..

Pri odraslih je pa tudi tako, da bi se lahko tudi vprašali - kaj je z menoj narobe, da dopuščam, da me določene stvari sesujejo...ker naš svet ni glih iz raja pa iz kakšne Anderenove pravljice vzet- morda pa - tudi tam ljudi žive pojejo ...

Osebno pa ne podpiram teorije otroške krivde iz njegovih prejšnjih življenj..in tako si najbrž ti mislila, ne lenka ???

xegox :palec:

 

Tudi jaz ne.

Zgodi se, iz kakršnihkoli vzrokov že in otrok, če je o njem govora, za to ni kriv.

In takrat ne dojame, ne razume, samo boli ga.

Ampak ta otrok enkrat odraste.

In takrat lahko ostane žrtev ali pa se osvobodi tega.

Izbira, odločitev je njegova.

In o teh žrtvah in prostovoljcih sem jaz pisal.

O tistih ki imajo možnost izbire.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tudi jaz ne.

Zgodi se, iz kakršnihkoli vzrokov že in otrok, če je o njem govora, za to ni kriv.

In takrat ne dojame, ne razume, samo boli ga.

Ampak ta otrok enkrat odraste.

In takrat lahko ostane žrtev ali pa se osvobodi tega.

Izbira, odločitev je njegova.

In o teh žrtvah in prostovoljcih sem jaz pisal.

O tistih ki imajo možnost izbire.

 

v tem smislu

se strinjam z vsakim stavkom :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 months later...

Nekateri pišete o krivdi posameznika iz prejšnjih življenj in na tak način opravičujete zločine, ki se zgodijo nad žrtvami

 

otrok se rodi nedolžen in da nekdo trdi, da je petleten otrok kakorkoli odgovoren za spolno zlorabo, je malomarno in neodgovorno, ta blog namreč bere tud tak, ki ne da svojega mnenja, ker ga niti nima, a prebrano ostane v njem in vpliva na njega

 

torej trdite da žrtev ni, da zločincev ni, da vse, kar se zgodi je pravično

 

vem da je neka višja sila, ampak vseeno človek sam ima svobodno voljo, poznam punco, ki je bila spolno zlorabljena od 4 fantov, privlačila jih je njena nedolžnost, ona pa je misla, da se take stvari lahko zgodijo samo v filmu in itak ti fanti so bli simpatični, prijetni znanci, ki jih je spoznala na počitnicah, kriva je bla radovednost, pobegnila je ven kljub zatrjevanju njene babice, da je nevarno zunaj, izzivala je nevarnost, ker je bila vsega naveličana, ni pa vedela, da lahko navidez prijetni ljudje postanejo perverzno nasilni

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 year later...
Obstoja pa tudi verjetno druga teorija, po kateri se človek pri konfliktnih situacijah lahko vpraša- ali nisem bil sam morda kriv za reakcijo / na moja dejanja/ Ker njene težave v službi so le ena plat zgodbe....Vsi imamo takšno čudno/ pa pogosto / navado, da prelagamo odgovornost na druge...

 

V psihoterapiji se ne išče krivda. Se iščejo vzroki.

Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.

Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...