Skoči na vsebino

S hipnozo nad slabe spomine


Tatjana24

Recommended Posts

  • Komentarji 65
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Zanima me ali je možno s hipnozo izbrisati slabe spomine ali pa travme? Ali pa jih vsaj potlačiti? Pred desetimi leti sem bila zaposlena v nekem podjetju, kjer so se mi dnevno dogajale krivice in nekajkrat sem bila tudi grdo javno osramočena. Ko sem zamenjala službo sem mislila, da bodo vse te svinjarije le še preteklost vendar jih zdaj zopet podoživljam znova kot travmatični spomini. Imam obdobje, ko to meljem po cele dneve in nisem za nobeno rabo. Enostavno vplivajo na moje zdajšnje življenje in to me mori. Ima kdo izkušnje s hipnozo, z brisanjem travm? Kako je s tem? Če ja, potem prosim če mi lahko napišete kak email od hip. terapevtov.

Ni jih zdravo potlačiti, ker delujejo potem iz podzavesti, tako to izgleda tudi pri tebi. Lepo pa je, če se jih zavedaš, jih boš lažje predelala tudi brez hipnoze. Vendar kako?

Tule si dobila predvsem predloge, da prestaviš problematiko drugam, s tem pa ni rešena, ampak je le prestavljena. Ti predlagam, da se obrneš na strokovnjaka (psihologa).

Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.

Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tole s hipnozo mi deluje kot film "Eternal sunshine of the spotless mind"...

 

Slabe dogodke najboljše zafrkneš, če se spopadeš z njimi na tak način, da jih vzmeš kot lekcijo in se kaj naučiš iz njih. xideax

 

Ma ne vem no, če imate občutek, da se vam konstantno dogajajo slabe stvari, pač spremenite point of view in pa- pripišite krivdo sebi.

 

(Kadar se mi kaj slabega zgodi, me nič ne more razveseliti bolj kot dejstvo, da sem za vse kriva sama- ker to pomeni, da lahko kar je pokvarjeno tudi sama popravim. )

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tole s hipnozo mi deluje kot film "Eternal sunshine of the spotless mind"...

 

Slabe dogodke najboljše zafrkneš, če se spopadeš z njimi na tak način, da jih vzmeš kot lekcijo in se kaj naučiš iz njih. xideax

 

Ma ne vem no, če imate občutek, da se vam konstantno dogajajo slabe stvari, pač spremenite point of view in pa- pripišite krivdo sebi.

 

(Kadar se mi kaj slabega zgodi, me nič ne more razveseliti bolj kot dejstvo, da sem za vse kriva sama- ker to pomeni, da lahko kar je pokvarjeno tudi sama popravim. )

 

Zakaj pa bi dajali krivdo komurkoli? Zakaj se moram počutiti krivega, če sem dobil od nekoga napačno informacijo in s to informacijo padem na nos? Iskati krivdo ne vodi nikamor, kot krivec se kvečjemu počutim še slabše.

V vsaki fazi pa se imam možnost bolj natančno informirati o pravilnosti mojih informacij oz prepričanj. Problem pa je lahko vseeno v tem, koliko se tega zavedam. Če se zavedam samo „simptomov“, še morda vedno ne vem, zakaj je to tako in kako naj spremenim. Mislim, to se ne da kar tako, če se tega nabere toliko, da nekdo zaradi tega trpi. Za tistega, ki med lekcijami tanka ljubezni in energije, je lahko pasti na nos in se spet pobrati. Za drugega, ki se še ni pobral pa že spet pade, pa je to drugače.

a ne ?

Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.

Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, lahko se počutiš slabo, ko ti nekdo s prstom pokaže, kje je problem, ko ti vzrok tvojih težav dobesedno skoči v obraz, ko se pogledaš v ogledalo, pa se obrneš stran, pa greš raje na Lunin forum folku težit ali pa se zvit v položaj embrija in se smilit samemu sebi. Lahko si pa človek akcije- reakcije,človek, ki vidi vzrok problema in ga pač reši. In če je vzrok v tebi ali tvojemu napačnemu pristopu, lahko problem rešiš. Če si pa žrtev okoliščin- če ti komet pade na glavo- pa pač pri tem ne moreš nič narediti.

 

Ko bi vsi malo manj jamrali in raje prevzeli odgovornost za svoja življenja, ne pa se skrivali za nekimi čudnimi ideologijami, ki maskirajo probleme, potem bi veliko več bilo narejenega. Pa ne misli, da kar koliod tega govorim na pamet. Been there- done that, prebrala kar nekaj knjig s področja duhovnosti, študirala filozofije, delala razne tehnike...Na koncu mi je še zmeraj najbolj pomagal racionalen in trezen pristop z nogami na tleh- pa se mi je zmeraj vse izšlo. Itak pa pravijo: pomagaj si sam in bog ti bo pomagal.

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

evo, sem iskala, pogrešala teme te sorte, maJm...ee..

 

če je kšn to sprobu in da bi mu kaj sprostilo. en res dober, tečaj, terapevt,... to se ful rabi

 

dobra vaja iz zadnjega obdobja iskanja najboljše sebe v sebi, ... dihanje s prepono- tam kjer je želodec in zavestno zehanje, ko to vadiš...

 

 

ni da ni... to bom pri petju vadila z učiteljico, ko zberem 80 EUR za 4 ure petja... in rESS , neki najboljšega do zdaj.

 

x^x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sam sem mnenja, da je hipnoza manipulacija.Ko nekej na silo " programiramo" (hipnoza) naredimo neravnovesje znotraj našega "soft whera" in vprašanje je, kje smo naredili okvaro in v kakšni obliki se bo prikazala v prihodnosti.Dejsto je, da se moramo z našimi problemi soočat v zavestne stanju in počasi premagovat te blokade.Nikakor pa jih ne smemo tlačiti v ozadje ampak se spoprijeti/boriti z njimi.Če tega nismo zmožni sami poiščemo nekoga ki lahko pomaga.Tehnik je malo morje.

Problem tega je le v tem, da lahko traja leta in leta preden damo to skozi.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jest pa nimam odklonilnega mnenja o hipnozi. ampak jo je treba uporabit in ne poskusit zlorabit.

uporabit mislim predvsem in samo za to, da iz velike zmede čustev vseh vrst in problemov, lažje izločiš pravi vzrok, zarad katerga je do tega pršlo. pol pa veš, od kod je treba štartat.

seweda pa sam mal ircam x^x

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

He he Janko x;)x

 

Jest hipnozo odobravam le za iskanje informacij.Kot je znano si človeški možgani zapomnejo čist vsako slehrno stvar, ki jo naredimo/vidimo tekom dneva.Seveda pa v zavestnem stanju ( če je to sploh izraz :), ker zavesti je itak manj kot podzavesti tekom normalnega dneva) vemo le 1/4 stvari ki smo jih naredili/videli v preteklosti.Z pomočjo hipnoze pa pa se lahko vrnemo v točni trenutek, dan,uro in celo povemo kaj smo čutili tisto sekundo :) .

 

Možgani so mogočni x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, lahko se počutiš slabo, ko ti nekdo s prstom pokaže, kje je problem, ko ti vzrok tvojih težav dobesedno skoči v obraz, ko se pogledaš v ogledalo, pa se obrneš stran, pa greš raje na Lunin forum folku težit ali pa se zvit v položaj embrija in se smilit samemu sebi. Lahko si pa človek akcije- reakcije,človek, ki vidi vzrok problema in ga pač reši. In če je vzrok v tebi ali tvojemu napačnemu pristopu, lahko problem rešiš. Če si pa žrtev okoliščin- če ti komet pade na glavo- pa pač pri tem ne moreš nič narediti.

 

Ko bi vsi malo manj jamrali in raje prevzeli odgovornost za svoja življenja, ne pa se skrivali za nekimi čudnimi ideologijami, ki maskirajo probleme, potem bi veliko več bilo narejenega. Pa ne misli, da kar koliod tega govorim na pamet. Been there- done that, prebrala kar nekaj knjig s področja duhovnosti, študirala filozofije, delala razne tehnike...Na koncu mi je še zmeraj najbolj pomagal racionalen in trezen pristop z nogami na tleh- pa se mi je zmeraj vse izšlo. Itak pa pravijo: pomagaj si sam in bog ti bo pomagal.

To je vse odvisno od terapevta, kako se počutis na obravnavi. Ko se ponovno soočiš s problemom, občutiš isto kot taktat, ko si to doživela, ko pa se gre na vzroke, pa se ne počutiš slabo. Nasprotno, večina so euforični, ker vedo, da so nekaj naredili za sebe, da se bodo v bodoče bolje počutili. Nihče ti ne kaže s prstom na tebe, ti si sama to ogledaš in s pomočjo terapvta to razrešiš. Sama ga ne moreš pravilno rešiti, ker tvoj način mišljenja te je privedel do tega problema in v tej situaciji si preveč emocionalno okupirana.

Daj ostani na zemlji, če ti komet pade na glavo, ne boš mogla iti k psihologu. Če te je pa strah kometa tako zelo, da zato trpiš, pa ti lahko psiholog pomaga, ja tudi s hipnozo.

Res je, da večina nočejo nič sporemeniti, drugače izgleda to, če gredo k terapevtu, potem so pripravljeni spremeniti tisto, kar jih muči. Po forumih pa se informirajo, kakšne možnosti imajo. Morda še tu in tam najdejo kak izgovor za svoje navade ipd. Vendar imeti tvoje problemčke ni isto, kot ce se nekdo tako žere, da dobi čir na želodcu…

 

 

evo, sem iskala, pogrešala teme te sorte, maJm...ee..

 

če je kšn to sprobu in da bi mu kaj sprostilo. en res dober, tečaj, terapevt,... to se ful rabi

 

dobra vaja iz zadnjega obdobja iskanja najboljše sebe v sebi, ... dihanje s prepono- tam kjer je želodec in zavestno zehanje, ko to vadiš...

 

 

ni da ni... to bom pri petju vadila z učiteljico, ko zberem 80 EUR za 4 ure petja... in rESS , neki najboljšega do zdaj.

 

x^x

 

Petje je zdravo za emocije. Ker hitro vdihneš in pocasi izdihneš.

Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.

Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sam sem mnenja, da je hipnoza manipulacija.Ko nekej na silo " programiramo" (hipnoza) naredimo neravnovesje znotraj našega "soft whera" in vprašanje je, kje smo naredili okvaro in v kakšni obliki se bo prikazala v prihodnosti.Dejsto je, da se moramo z našimi problemi soočat v zavestne stanju in počasi premagovat te blokade.Nikakor pa jih ne smemo tlačiti v ozadje ampak se spoprijeti/boriti z njimi.Če tega nismo zmožni sami poiščemo nekoga ki lahko pomaga.Tehnik je malo morje.

Problem tega je le v tem, da lahko traja leta in leta preden damo to skozi.

Manipulacija je nekaj drugega. Mislim, da je manipulacija bolj spretno sleparjenje.

Tako da hipnoza sama po sebi to ni. Najdejo pa se nesposobni terapevti, ki niso analitiki in ne znajo uporabiti to orodje – hipnozo. Nasprotno, mnogi jo izkoriščajo, npr. sekte s hipnozo manipulirajo. Klinična hipnoza pa je samo v namen psihološke predelave vzrokov – vzorcev, ali v druge medicinske namene. Hipnoza je najvišja stopnja zavedanja. Kdor se v hipnozi ne zaveda, je nasedel šarlatanu.

Ja, v strokovnem pogovoru lahko traja leta, da prides na tisto točko, ki jo s pomočjo hipnoze (popolne sprostitve) lahko dosežeš takoj.

Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.

Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

He he Janko x;)x

 

Jest hipnozo odobravam le za iskanje informacij.Kot je znano si človeški možgani zapomnejo čist vsako slehrno stvar, ki jo naredimo/vidimo tekom dneva.Seveda pa v zavestnem stanju ( če je to sploh izraz :), ker zavesti je itak manj kot podzavesti tekom normalnega dneva) vemo le 1/4 stvari ki smo jih naredili/videli v preteklosti.Z pomočjo hipnoze pa pa se lahko vrnemo v točni trenutek, dan,uro in celo povemo kaj smo čutili tisto sekundo :) .

 

Možgani so mogočni x:)x

Izraz zavestni zamenjaj z besedo zavedni.

Hipnoza ni nezavest, ampak je povišano zavedanje na eno stvar.

Ja zato je to, da ker smo tekom dneva nekaj porinili stran, smo reagirali na navajen način, zato se lahko uporabi hipnoza, da se bolj zavedamo, spomnimo, si pogledamo, kaj je bilo narobe... vendar mnogokrat je tako, da tega ne spoznamo sami, ker če bi vedeli, bi mi že v situaciji reagirali drugače; torej rabimo pomoč.

Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.

Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jest pa nimam odklonilnega mnenja o hipnozi. ampak jo je treba uporabit in ne poskusit zlorabit.

uporabit mislim predvsem in samo za to, da iz velike zmede čustev vseh vrst in problemov, lažje izločiš pravi vzrok, zarad katerga je do tega pršlo. pol pa veš, od kod je treba štartat.

seweda pa sam mal ircam x^x

Ja, verjetno si imel dobro izkušnjo oz. si pravilno informiran. Tako je tudi mišljeno in potem je zadeva strokovnjaka, analitika, da pomaga ta vzorec predelat.

Največkrat so proti hipnozi tisti, ki so sami manipulanti. Včasih tudi cerkev, ki prireja sama masivno hipnozo in manipulira. Le, da narod ne ve, kdaj se prične hipnoza. Stalno beremo nihipnotična regresija, pri takih terapevtih bi jaz naredil velik ovinek, ker oni sploh ne vedo, da delajo s hipnozo. Tako da bi lahko trdil, da ne vedo kaj delajo in ljudje jim zaupajo :o

Tudi jaz ne stanujem tule;)

Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.

Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Manipulacija je nekaj drugega. Mislim, da je manipulacija bolj spretno sleparjenje.

Tako da hipnoza sama po sebi to ni. Najdejo pa se nesposobni terapevti, ki niso analitiki in ne znajo uporabiti to orodje – hipnozo. Nasprotno, mnogi jo izkoriščajo, npr. sekte s hipnozo manipulirajo. Klinična hipnoza pa je samo v namen psihološke predelave vzrokov – vzorcev, ali v druge medicinske namene. Hipnoza je najvišja stopnja zavedanja. Kdor se v hipnozi ne zaveda, je nasedel šarlatanu.

Ja, v strokovnem pogovoru lahko traja leta, da prides na tisto točko, ki jo s pomočjo hipnoze (popolne sprostitve) lahko dosežeš takoj.

 

Jest sm mnenja ,da do manipulacije človeka pride tudi z strani izkušenega/dobronamernega terapevta :) brez da bi se on zavedal ;) . So sfere ki jih prakticiramo, pa še vedno ne vemo kakšen je 100% končni rezultat.

 

Izraz zavestni zamenjaj z besedo zavedni.

 

Ja sej, to sem mislil :) .

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

to kar se je zgodilo v preteklosti, ti bi morala biti DOBRA šola, izgleda da se ponavljaš in zato se ti spomini vračajo,zakaj se ponavljaš? naredi korak v drugo smer, boš videla da bo bolje. Nisi iskrena do sebe, sama sebi delaš travme, tudi če boš šla k hipnotizerjo, boš živela isto življenje, tako da ne pričakuj kaj bistvene spremembe.Sama moraš biti dovoj močna da se soočiš s problemi, travme so ponavadi problemi ki jim nismo kos, preštudiraj problem ki ga imaš do potankosti sama si reči kaj lahko narediš ti, da se boš počutila boljše v situaciji. drugače lahko samo upaš da se bodo drugi spremenili,kar je pa brezveze čakati, kajti večina se jih ne bo ker mislijo isto kot ti , da so drugi krivi za tvoje težave. ko boš sama kos svojemu problemu, boš videla se boš počutila veliko bolje.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sam sem mnenja, da je hipnoza manipulacija.Ko nekej na silo " programiramo" (hipnoza)

Hipnoza je lahko manipulacija...samo kaj pa ni manipulacija, ali ostale tehnike niso....vse je odvisno od terapevta, zagotovo lahko zlorabi zaupanje in to je pri vseh oblikah, ne samo pri hipnozi....

 

Zagotovo je hipnoza eden boljših načinov, da ozavestimo tisto potlačeno blokado, ki nas spremlja v zavednem lajfu, saj v bistvu hipnoza ni nič drugega, kot prestavitev nekega vzorca iz nezavednega v zavedni del naše psihe, ta del zavedno obdelamo in zopet vrnemo obdelanega v podzavest(čeprav dejansko to naredimo v podzavesti).....če pa terapevt to naše zaupanje zlorabi, pač ne moremo nič proti temu, na nas je, ali se bomo za to odločili ali ne....

 

Sam osebno bi jo koristil, če bi jo potreboval, ker hitreje odkriješ vzrok blokade, kot pri ostalih tehnikah, manj je padcev in pobiranja.

Obstajajo tudi tečaji avtohipnoze, tko da tudi strah pred zlorabo lahko odpade, tko kot nekdo pač čuti potrebo po tem.

 

Sam sem se pred leti spraševal, kje je meja med "korist-zloraba". Tudi udeležll sem se enega od tečajev hipnoze, ker je bil moj "firbec" tako velik, da sem hotel predvsem odgovor na to vprtašanje. Osebno sem mnenja, da ni cena možnosti zlorabe tako velika, kot je lahko nek problem, ki nas spremlja in kroji naše padce na življenski poti. Saj konec koncev, kaj bi pa imel terapevt od tega, če bi zlorabljal svoje sposobnosti, v nekaj mesecih bi se mu vse podrlo, saj je njegov namen biti uspešen, čeprav so se v preteklosti tudi zlorabljale te zadeve v politične in materialne koristi (tudi danes se še, predvsem v vojaških krogih). Vendar na nivoju terapevta, ki tedensko obdela kar nekaj primerov, zagotovo ne bo potem iskal nekoga izpred nekaj mesecev, zato, da bi zadovoljil nek svoj mračen trenutni preblisk.

 

Moje mnenje je, da se splača rešit samega sebe, tudi za morebitno tveganje zlorabe, kjer je možnost zlorabe zelo majhna.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hipnoza je lahko manipulacija...samo kaj pa ni manipulacija, ali ostale tehnike niso....vse je odvisno od terapevta, zagotovo lahko zlorabi zaupanje in to je pri vseh oblikah, ne samo pri hipnozi....

Zagotovo je hipnoza eden boljših načinov, da ozavestimo tisto potlačeno blokado, ki nas spremlja v zavednem lajfu, saj v bistvu hipnoza ni nič drugega, kot prestavitev nekega vzorca iz nezavednega v zavedni del naše psihe, ta del zavedno obdelamo in zopet vrnemo obdelanega v podzavest.....če pa terapevt to naše zaupanje zlorabi, pač ne moremo nič proti temu, nan nas je, ali se bomo za to odločili ali ne....

Sam osebno bi jo koristil, če bi jo potreboval, ker hitreje odkriješ vzrok blokade, kot pri ostalih tehnikah, manj je padcev in pobiranja.

Obstajajo tudi tečaji avtohipnoze, tko da tudi strah pred zlorabo lahko odpade, tko kot nekdo pač čuti potrebo po tem.

 

ne razumem zakaj se je lažje soočiti s problemi pot hipnozo kot pa v realnem svetu?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hipnoza je lahko manipulacija...samo kaj pa ni manipulacija, ali ostale tehnike niso....vse je odvisno od terapevta, zagotovo lahko zlorabi zaupanje in to je pri vseh oblikah, ne samo pri hipnozi....

Zagotovo je hipnoza eden boljših načinov, da ozavestimo tisto potlačeno blokado, ki nas spremlja v zavednem lajfu, saj v bistvu hipnoza ni nič drugega, kot prestavitev nekega vzorca iz nezavednega v zavedni del naše psihe, ta del zavedno obdelamo in zopet vrnemo obdelanega v podzavest.....če pa terapevt to naše zaupanje zlorabi, pač ne moremo nič proti temu, nan nas je, ali se bomo za to odločili ali ne....

Sam osebno bi jo koristil, če bi jo potreboval, ker hitreje odkriješ vzrok blokade, kot pri ostalih tehnikah, manj je padcev in pobiranja.

Obstajajo tudi tečaji avtohipnoze, tko da tudi strah pred zlorabo lahko odpade, tko kot nekdo pač čuti potrebo po tem.

podpišem pa poštemplam :palec:

sploh pa če neb biu edn od naja bl pametn kukr tadrug, bi še kdo loh mislu, da ma isti čwouk dwa nicka x:px x:Dx

btw. lep pozdraw x;)x

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne razumem zakaj se je lažje soočiti s problemi pot hipnozo kot pa v realnem svetu?

Zagotovo je tvoja blokada del tvoje naloge, ki jo moraš opraviti na tem svetu. Kako boš to storila je odvisno od tebe, boš toliko časa padala, da boš na koncu izgubila vse ostalo, ali boš do vzroka blokade poizkusila priti na lažji način, ker na koncu šteje samo rezultat, ki se imenuje "vzrok blokade", samo to je nadgradnja skupne zavesti.

Naša možnost je, da krojimo pot do te resnice, katero bomo izbrali je pa samo od nas odvisno...

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hipnoza je lahko manipulacija...samo kaj pa ni manipulacija, ali ostale tehnike niso....vse je odvisno od terapevta, zagotovo lahko zlorabi zaupanje in to je pri vseh oblikah, ne samo pri hipnozi....

 

ne razumem zakaj se je lažje soočiti s problemi pot hipnozo kot pa v realnem svetu?

 

Ja, hipnoza je samo eno orodje/tehnika, s katero dosežemo globoko sproščeno stanje. V sproščenem stanju se lažje koncentriramo na eno samo zadevo, nas ne motijo misli od zunaj. Neobremenjeno se lahko spominjamo daleč nazaj, kar se tako ne moremo. V hipnozi lahko gremo ciljno samo na vzroke in se pokažejo brez da rečemo katero situacijo si hočemo ogledati; medtem ko bi brez hipnoze mnogi vzroke tajili, ker jih npr. nočejo verjeti.

V hipnozi bi bila npr. manipulacija toliko hujša, ker ne sortiramo, kaj verjamemo, vse sugestije se sprejmejo direktno v podzavest.

 

Manipulacija pomeni po slovarju tujk: spretno sleparjenje. To pa hipnoza sama po sebi ni. Slepar je lahko tisti, ki opravlja hipnozo z nemoralnim namenom, ali v nevednosti vsih nevarnosti in delovanj, pa tisti, ki nekaj obljubi, kar ne uresniči. Slepar je tudi tisti, ki reče probandu, da se pozneje ne bo na nič več spomnil – kaj takega v hipnozi enostavno ne smete verjeti, pa se ne bo zgodilo. V hipnozi se lahko tudi manipulira, večinoma manipulirajo s pomočjo hipnoze sekte; vendar je to prepovedano. Nestrokovnjaki tega ne upoštevajo, zato se je treba paziti, komu se zaupa.

Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.

Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sam osebno bi jo koristil, če bi jo potreboval, ker hitreje odkriješ vzrok blokade, kot pri ostalih tehnikah, manj je padcev in pobiranja.

Obstajajo tudi tečaji avtohipnoze, tko da tudi strah pred zlorabo lahko odpade, tko kot nekdo pač čuti potrebo po tem.

Bi jo, vendar ne bi rad zaupal svoje grehe nekemu terapevtu x:o)x njega pač brigajo tvoji grehi.

Z avtohipnozo ne bi prišel na tvoje vzroke, ker jih sam sebi ne priznaš, da so. Kaj praviš na to?

Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.

Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bi jo, vendar ne bi rad zaupal svoje grehe nekemu terapevtu x:o)x njega pač brigajo tvoji grehi.

Z avtohipnozo ne bi prišel na tvoje vzroke, ker jih sam sebi ne priznaš, da so. Kaj praviš na to?

Sej ni rečeno, da je blokada greh....so predvsem traume in strahovi k se vlečejo ponavadi iz otroštva in ki se z leti stopnjujejo in večajo.....

grehi ponavadi niso to in se jih hudičevo dobro vsak zaveda in za to ni potrebno brskanje po podzavesti....

 

Vem pa kaj si ti mislil, vendar se mi pogovarjamo o zlorabah, te pa zagotovo so možne in tudi so tu in tam prisotne. Zagotovo pa tko kot sem napisal, bi tudi to reskiral, če bi se s tem znebil tistega, kar me zavira v moji osebni notranji svobodi....tu so predvsem vprašljiva "stikala", ki so v praksi nekega hipnoterapevta podobna ali ista za vse in tisto "samo danes in v tem prostoru" v večini primerov niso stalnica.

 

Vendar tudi če greš k zobozdravniku so možne zlorabe ali pa kam drugam, vendar če te boli zob o tem ne boš premišljeval, naredil boš vse, da te zpob ne bo več bolel...

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zagotovo je tvoja blokada del tvoje naloge, ki jo moraš opraviti na tem svetu. Kako boš to storila je odvisno od tebe, boš toliko časa padala, da boš na koncu izgubila vse ostalo, ali boš do vzroka blokade poizkusila priti na lažji način, ker na koncu šteje samo rezultat, ki se imenuje "vzrok blokade", samo to je nadgradnja skupne zavesti.

Naša možnost je, da krojimo pot do te resnice, katero bomo izbrali je pa samo od nas odvisno...

 

tvoja blokada sigurno ni del tvoje naloge ki jo moraš opraviti na tem svetu.je samo splet okoliščin. Blokada ti pomaga za trenutek, je del sveta ki ga ti nočeš sprejeti, ki ga ne razumeš, in te ga je strah.blokada je ščit, zid, ki ga narediš okoli sebe, namesto da bi odpru vsa vrata sprejel tisto stvar, kajti ko jo sprejmeš jo lažje razumeš, ko jo lažje razumeš jo lažje odpraviš.tukaj ti pa pomaga samo to da si iskren do sebe.ljudje so že tako otročji da sami sebi ne priznavajo ali lažejo, takim ni pomoči, dokler ne nehajo z laganjem.takim ljudem ne bo pomagala nobena tehnika za dolgo časa.

pot do resnice? v tem jaz govorim, bodi iskren do sebe in si že na poti,si že del resnice.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tvoja blokada sigurno ni del tvoje naloge ki jo moraš opraviti na tem svetu.je samo splet okoliščin. Blokada ti pomaga za trenutek, je del sveta ki ga ti nočeš sprejeti, ki ga ne razumeš, in te ga je strah.blokada je ščit, zid, ki ga narediš okoli sebe, namesto da bi odpru vsa vrata sprejel tisto stvar, kajti ko jo sprejmeš jo lažje razumeš, ko jo lažje razumeš jo lažje odpraviš.tukaj ti pa pomaga samo to da si iskren do sebe.ljudje so že tako otročji da sami sebi ne priznavajo ali lažejo, takim ni pomoči, dokler ne nehajo z laganjem.takim ljudem ne bo pomagala nobena tehnika za dolgo časa.

pot do resnice? v tem jaz govorim, bodi iskren do sebe in si že na poti,si že del resnice.

Se popolnoma strinjam okoli odkritosti in resnice "sam do sebe in do drugih". Samo očitno se ne pogovarjava o istih stvareh.

 

Na primer je v zgodnji otroštvu otrok doživel nekja po njegovem hudega, kar si v tistem času ni znal razložiti in ostalo je v podzavesti neobdelano in tako osebo bo vseskozi, dokler to ne bo izbrskal iz podzavesti, to spremljalo skozi življensko pot. Takih zadevic je cel kup v zgodnjem otroštvu a nekatere se same od sebe uravnovesijo, ko se ta otrok seznani z določennimi resnicami, ki te zapise potem zaprejo, nekateri pa ostanejo nerešeni in se še povečuje pritisk k rešitvi vzroka. Od tu se rojevajo strahovi, ki ustvarjajo blokade, fobije, depresivnost in podobno. Zato je potrebno taker zadeeve čim preje zapreti, da ne vplivajo na kvaliteto življenja, ker se lahko tako zeelo stopnjuje, da nastanejo tudi okvare, bolezni in podobno. Zagotovo poznaš (tako kot jaz) cel kup zgodbic, ko se nekomu valja nekaj pod nogami, ponavljajo se mu določene iste zadeve neprestano, vsakič ob pobiranju po padcu v hujši obliki, vse do tedaj, dokler ne ugotovi, kaj je narobe, kaj je vzrok, da se mu nenehno ene in iste zadeve valjajo pod nogami in da se tega ne more otresti.

Tu je potem tisto o čemer tu govorimo, ali vstrajati ob stopnjevanju razčiščevanja ob pobiranju po padcih ali enostavno poiskati strokovno pomoč in zadevo ozavestiti in zapreti.

 

Tu odkritost samemu sebi ne pomeni veliko, ker je informacija zapečena v podzavesti in nastopa kot motnja v tvojem programu in jo zavestno sploh ne poznaš, poznaš samo posledice motnje, ki ti greni življenje.

 

Ko pa se odločimo, da bomo poiskali strokovno pomoč, se pa istočasno tudi moramo zavedati, da lehko tudi nasedemo na kako finto nekoga, ki bo to izkoristil v svojo korist in tu je potem tisto o čemer debatiramo, zaupanju do strokovnosti in etike. Samo ker je blokada močnejša od rizika, se vseeno odločimo poiskati strokovno pomoč pri hipnoterapevtu. Zato je predvsem pomembno, da si izberemo tako pomoč, kjer smo preverili, da je strokoven in tisti pravi ( ki ima reference ).

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sej ni rečeno, da je blokada greh....so predvsem traume in strahovi k se vlečejo ponavadi iz otroštva in ki se z leti stopnjujejo in večajo.....

grehi ponavadi niso to in se jih hudičevo dobro vsak zaveda in za to ni potrebno brskanje po podzavesti....

 

Vem pa kaj si ti mislil, vendar se mi pogovarjamo o zlorabah, te pa zagotovo so možne in tudi so tu in tam prisotne. Zagotovo pa tko kot sem napisal, bi tudi to reskiral, če bi se s tem znebil tistega, kar me zavira v moji osebni notranji svobodi....tu so predvsem vprašljiva "stikala", ki so v praksi nekega hipnoterapevta podobna ali ista za vse in tisto "samo danes in v tem prostoru" v večini primerov niso stalnica.

 

Vendar tudi če greš k zobozdravniku so možne zlorabe ali pa kam drugam, vendar če te boli zob o tem ne boš premišljeval, naredil boš vse, da te zpob ne bo več bolel...

Ja, res je. Prevec sem se omejil s tem, da sem napisal greh. Vidi njega, ti si koj vedel, kaj sem jaz mislil. xDDx

LP

Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.

Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...