Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Mici! Živjo! a poznaš to pesem:

»Mir vam dajem in zapuščam, Božji dar z neba!«

F G C

Božji Sin nam mir prinaša, objemimo ga!

G

||:Prosimo Te, naš Rešitelj, vojne nas varuj,

F G C

tistim, ki vojskujejo se, kmalu mir daruj!:||

Tam na morju, tam v planinah, tam na tropskem tlu,

spremljaj brate in očete, pošlji jim miru.

||:Meče si prekujmo v pluge, mrzimo prepir,

vsi kot bratje se ljubimo pa bo vladal mir.:||

bla... glp
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici! Živjo! a poznaš to pesem:

»Mir vam dajem in zapuščam, Božji dar z neba!«

F G C

Božji Sin nam mir prinaša, objemimo ga!

G

||:Prosimo Te, naš Rešitelj, vojne nas varuj,

F G C

tistim, ki vojskujejo se, kmalu mir daruj!:||

Tam na morju, tam v planinah, tam na tropskem tlu,

spremljaj brate in očete, pošlji jim miru.

||:Meče si prekujmo v pluge, mrzimo prepir,

vsi kot bratje se ljubimo pa bo vladal mir.:||

ja pesmi ne poznam,vsebina je pa dobra,kaj pa želiš ti pa ne vem,če bi naj bilo samoumevno potem mi namigni,dobiš odgovor

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

videla sem temo, se spomnila nate in v ušesih mi je začela odzvanjati ta pesem, sledilo je, da sem objavila

glej ,če si se spomnila name,hvala,izogibaj se teme,ker v njej se skrivajo lažnivci in potuhnjenci

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

v življenju je mnogo pasti,za katere nismo vsi usposobljeni.Rabimo oporo od otrok,od partnerjev,pa tudi ta opora je včasih premalo,zato se jaz obrnrem na JEZUSA

 

ti bi morala živet v času, ko so privržence krščanstva metali levom... saj tako očitno pogrešaš gorečnost preganjanja, iz katere vlečeš vero v Boga, da zato sedaj posiljuješ ljudi s svojim prepričanjem ... samo zato, da bi začutila, da se trdno oklepaš vere.

Če bi se vsi s teboj strinjali, bi verjetno takrat tvoja vera bila najbolj omajana.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ti bi morala živet v času, ko so privržence krščanstva metali levom... saj tako očitno pogrešaš gorečnost preganjanja, iz katere vlečeš vero v Boga, da zato sedaj posiljuješ ljudi s svojim prepričanjem ... samo zato, da bi začutila, da se trdno oklepaš vere.

Če bi se vsi s teboj strinjali, bi verjetno takrat tvoja vera bila najbolj omajana.

dobra si,seveda bi želela ,da bi podobno mislečih kot so moje misli bilo več,jaz se z nikomer ne bojujem,bojuješ se ti z mlini na veter

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

govorijo ti, da je tvoj mlin na veter sveto pismo.

 

O ti železni pančo, počakaj na zlato dobo. Sedaj je peti krog ljudi, tistih lažnivih, objestnih, pohlepnih, zavistnih.. O ti buda, verjamemo v 4 dobo, naj pride po zlem tudi dobro.

 

je tko?

 

kok sm jzt načitan..mmmmmm njami ;P

protestno masturbira na marsino sliko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bog je sonce...

Kjer smreka se vijuga nad spenjeno vodo, gugalnico vrag guga s porasceno roko.

Hahlja se in jo niha naprej, nazaj, nazaj, naprej, se deska zvija, skripa, napeto vrv pomika in drgne ob grce vej.

Zateglo deska stoce opisujoc svoj lok, vrag hrope, se krohoce in grabi se za bok.

Drzim se, mucim, zibam naprej, nazaj, nazaj, naprej, vrv grabim, se upogibam in svoj pogled umikam od vraga slej ko prej.

Z neba nad temno smreko halja se nad menoj: >Se gugas, sin clovekov? Zdaj leti, vrag s teboj!<

In v senci goste smreke cel roj vresci mi svoj >Rad gugas se, clovecek? Zdaj leti, vrag s teboj!<

Vem deske vrag ne ustavi hitece sem in tja, dokler zamah po glavi ne zbije me na tla,

dokler se ne predrgne konoplja cez in cez, dokler se ne povrne k meni moj svet cudes.

Nad smreko, visje sinem in s celom padem v prah.

Poganjaj, vrag, v visine, vse visje, visje...ah!

Fjodor Sologub

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...Pozabljajo, da so svobodni.

 

Lastno svobodo omejujo s prepričanji. ..

:palec: :palec:

 

kok sm jzt načitan..mmmmmm njami ;P

to so sam tvoja prepričanja x:Dx x:Dx x;)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

neki je blo govora o krščanskih praznikih... tuki se moram strinjat z Najo, ker dejansko je večina praznikov poganskega izvora x;)x

 

aakhut, ni res, da so prazniki na podlagi starozaveznih praznikov!? povej mi enga :inocent: skor vsi so iz nove zaveze Svetega Pisma, se pravi iz knjige katera je bila največkrat popravljena (s strani tistih, ki so vladali) :xx!:

 

kuvrtat :palec: :palec:

:vragec:

 

no...pa poglejmo najvechji krshchanski praznik VELIKA NOCH

v kolikor me spomin ni she popolnoma zapustil, naj bi se vsa komedija z krizhanjem zgodila na judovski praznika PASHA

 

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

oba sta lahko tiho x;)x , ker:

Določeno je, da se praznik obhaja prvo nedeljo po prvi spomladanski polni Luni. Tako je lahko velika noč med 22. marcem in 25. aprilom.

 

Praznik sam ima korenine tudi ali predvsem v starih poganskih navadah, ko so praznovali prihod pomladi. Pri nas prazniku rečejo tudi vuzem ali uskrs.

 

Zgodnje kristjane so krščevali v tednu pred veliko nočjo. Znamenje krsta, vstopa v novo življenje, je bilo jajce. Izmenjevanje velikonočnih jajc oziroma pirhov izhaja že iz starih poganskih navad, denimo čaščenja boginje Eostre. Jajca predstavljajo ljubezen in prijateljstvo, pa tudi celotno stvarstvo kot kozmično jajce.

 

dolgo pred judi in čemurkoli podobnem se je to praznovalo pri vseh drugih poganskih plemenih, narodih in civilizacijah, ker je bilo na ta dan (nekaj dni gor ali dol) enakonočje ali ekvinokcij x;)x pojma nimata x:px še kakšen pametn "krščanski" praznik? x^x

vse kar ne piše v Svetem pismu ni adekvatno,torej privlekel si na plan katoliški turistični vodnik praznikov,zgodovina je v s.p.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

lej, še enkrat, samo zate x;)x :

The English name, "Easter", and the German, "Ostern", derive from the name of a putative Anglo-Saxon Goddess of the Dawn (thus, of spring, as the dawn of the year) — called Ēaster, Ēastre, and Ēostre in various dialects of Old English and Ostara in German. In England, the annual festive time in her honor was in the "Month of Easter" or Ēostur-monath, equivalent to April/Aprilis[4]. The Venerable Bede, an 8th Century English Christian monk wrote in Latin:

 

"Eostur-monath, qui nunc paschalis mensis interpretatur, quondam a dea illorum quae Eostre vocabatur et cui in illo festa celebrabant nomen habuit."

 

Translates as: "Eostur-month, which is now interpreted as the paschal month, was formerly named after the goddess Eostre, and has given its name to the festival."

 

vidiš to v debelem tisku?

 

in še nekaj, v svetem pismu so resnice stare tam okol 2000 let (+ približno 2500 let), Stonehenge je pa star okol 12500 let!! (velik znanstvenikov meni, da celo velik več) in veš kaj se naredi na enakonočje, se pravi za veliko noč? žarek posveti čez stebre direktno na oltar, se pravi, da je bil že v preteklosti to nek pomemben dogodek, če ne celo praznik x;)x

prvo kot prvo,angleščine ne znam,drugo ,Bog je od vedno,ta tvoj pa res ne vem od kdaj je,napiši podatek kjer piše,da je star toliko,ne vem kaj želiš povedati z oltarjem in žarkom,napiši če hjočeš zvedeti resnico

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

gor sm ti dal link, pa si lohk pogledaš koliko je starost stonehenga x;)x imaš razložen kaj so najdli od 8000 p.n.š., kaj so najdli od 3100 p.n.š., kaj so najdli od leta 2600 p.n.š.... žal je v angleščini, se bom pa potrudu, da ti kaj v slovenščini najdem x;)x

 

tisto v debelem tisku pa pravi, da je angleški duhovnik Bede, že v 8 stoletju napisal, da velika noč oz velikonočni mesec izhaja iz praznovanja v čast boginji pomladi Eostre. x:)x

ma ti nisi normalen,vzemi si čtivo v roke in ne pravljice

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

seveda sm normalen, zato pa ne berem pravljic, mici x:)x tebe pač jezi, ker imam argumente podkrepljene celo z dokazi... jezi te, da mi ne moreš dokazat nič, kar bi bilo v prid tvojemu razlaganju... mogoče te celo jezi, ker ugotavljaš, da imam pri vsem tem celo prav in da TI namenjaš svoj dragocen čas branju pravljic x:)x

v redu ,naj bo po tvoje,vsaa zgodovinska dejstva ti niso v prid,hočeš z glavo skozi zid,pa pojdi,nič nimam proti,saj si tako ali tako s tabo ne morem nič pomagati

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mici zdej se pa jebi, k tolko ljudi ponižuješ.

Kaj pa jaZ? Jzt bom prenesu, mene me ne briga. Sam pizda ti matrna, prasica debela, samovščečna, niti malo ne pomisliš na čustva drugih.

Če tebe prizadanejo in te oserjejo, serješ nazaj z mulčerjem, ki ga lahko samo tvoja vrsta ljudi nardi.

Jzt vem, tiho, pejd drugam, če ti ni všeč.

Lepo je, če se braniš.Sam jebentimater, kar limaš in bereš se probi tudi držat. Pa kdo sm jzt, da bom tebe sodil, ane?

TI, TI PREKLETA GNIDA S SVETIM PISMOM V ROKI, seješ, kaj je prav in kaj narobe.Ne ti, KER V KNJIGI TAKO PIŠE IN PIKA.

TI SAMO POVEŠ NAPREJ.

 

Roke si je tudi oni pred križanjem umil, ane.

 

Premalo se umivaš.

 

Seveda bom jzt tebe umil, tako kot se meni zdi da je prav in ti mene glih tko kot se tebi zdi, da je prav.

Bova drug druzga umivala, tko d ne bo nobenmu všeč.

protestno masturbira na marsino sliko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mici zdej se pa jebi, k tolko ljudi ponižuješ.

Kaj pa jaZ? Jzt bom prenesu, mene me ne briga. Sam pizda ti matrna, prasica debela, samovščečna, niti malo ne pomisliš na čustva drugih.

Če tebe prizadanejo in te oserjejo, serješ nazaj z mulčerjem, ki ga lahko samo tvoja vrsta ljudi nardi.

Jzt vem, tiho, pejd drugam, če ti ni všeč.

Lepo je, če se braniš.Sam jebentimater, kar limaš in bereš se probi tudi držat. Pa kdo sm jzt, da bom tebe sodil, ane?

TI, TI PREKLETA GNIDA S SVETIM PISMOM V ROKI, seješ, kaj je prav in kaj narobe.Ne ti, KER V KNJIGI TAKO PIŠE IN PIKA.

TI SAMO POVEŠ NAPREJ.

 

Roke si je tudi oni pred križanjem umil, ane.

 

Premalo se umivaš.

 

Seveda bom jzt tebe umil, tako kot se meni zdi da je prav in ti mene glih tko kot se tebi zdi, da je prav.

Bova drug druzga umivala, tko d ne bo nobenmu všeč.

ne vem kaj bi ti rad,prav brezveze se oglašaš in poudarjaš svoj nivo,jaz se bi ti nasmejala,če bi te srečala,kajti smeh je zdravje

 

ne vem kaj bi ti rad,prav brezveze se oglašaš in poudarjaš svoj nivo,jaz se bi ti nasmejala,če bi te srečala,kajti smeh je zdravje

kam si zbrisal

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kako si ne moreš z mano pomagat? jaz sm tisti, ki ti bo odprl oči in ti pokazal v kakšni zmoti si živela x:Dx mogoče še ni prepozn in te še spravim v nebesa x:Dx

dobro ,dobro ,želje imaš dobre ,o nebesih ti pa povem tole,kakorkoli,jaz sem večkrat in bom v nebesih

 

ne se postavljat nad unisa s tem tvojim režanjem xrolleyesx človek za razliko od tebe MISLI :palec: (pa moj post nad svojim preber x:Dx )

kakšne misli,ko me pošilja kamor hočem in zmerja kot vsa Primorska

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

njegove kletvice niso žaljive, ampak stimulativne, neke vrste budnice, ki te prisiljo, da misliš (tko sm jst tisto razumel)...

 

ne beri kaj je napisu, probi začutit kaj je napisu (pa čeprou na dolgo) x:Dx

ja kot budnica za1.maj,,zbudi me za praznik,kot si me zbujala takrat,ko 1.maj je bil,,,,{mi2}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

glede na to, koga (vse tiste, ki bi nnajraje videli da se BOG spljoh nikoli ne bi omenjal, saj dobijo chrne pike po svoji rdechi kozhi)mici tule najbolj moti.....je prav dobro da je tu

GO MICI GO!!!!!

 

zlomk.....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...