Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

a veš da imaš prou :palec: men se tud naredi, da kr nevem kaj bi napisu... x:o)x ampak besed mi pa redko zmanjka x:Dx

 

lej lej, pa sm res legenda, ti pa nepogrešljiv x:px hmm... legende so stvari preteklosti, zato se mi zdi, da si na boljšem, ker si nepogrešljiv, se pravi, da si del sedanjosti x:Dx

ja vem,da sem del sedanjosti,ampak jaz sem tudi del večnosti,ti?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

men se zdi, da smo vsi na isti reki in da nas vse tok nese v isto smer. Nekateri so bolj spredaj drugi bolj zadaj, vendar nas vse nosi v isto smer --> večnost :vio: tako, da ja, pomojem sem tud jaz del večnosti, vendar se tega nekateri bolj zavedate, drugi manj x:)x

tu ne gre za oploditev ženske,je pa res,da je borcev povsod veliko

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

o mater! x:Dx x:Dx tale je bla pa dobra, le kje si to najdu... jst ubistvu nism ravno razmišlju na dirko spermijev x:Dx x:Dx

ne vem ,če si razumel,pa saj je vseeno,važno daso dirke

 

ne vem ,če si razumel,pa saj je vseeno,važno daso dirke

grem,drži se

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem gledala en super dokumentarec o primerjavi med astrologijo in zgodbo o Jezusu. Obstajajo presenetljive podobnosti med egipčanskim čaščenjem boga Sonca (astrologijo, astrološkimi znanji) in zgodbo o Jezusu. Je definitivno vredno malo raziskovanja v tej smeri.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem gledala en super dokumentarec o primerjavi med astrologijo in zgodbo o Jezusu. Obstajajo presenetljive podobnosti med egipčanskim čaščenjem boga Sonca (astrologijo, astrološkimi znanji) in zgodbo o Jezusu. Je definitivno vredno malo raziskovanja v tej smeri.

tole bi bilo pa zanimivo,razloži nam ,kaj si ugotovila

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bog namreč svojega Sina ni poslal na svet,da bi svet sodil,ampak da bi se svet po njem rešil.Kdor vanj veruje,se mu ne sodi,kdor pa ne veruje,je že sojen,ker ne verujev ime edinorojenega Božjega Sina.

đizus...reši toto našo mico...in nas odreši...tega verbalnega prekletstva xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

đizus...reši toto našo mico...in nas odreši...tega verbalnega prekletstva xsrcx

:vragec:

 

hmmmmm......obstoja li she kaka druga vrsta prekletstva negoli verbalna??... x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk.....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mici 59, ti ki govois tako vsemogoce o bogu, prosim razlozi mi nekaj, kdo je bog???? ne mi citirat svetega pisma ali katerega drugega avtorja, povej mi s tvojimi besedami....

:vragec:

 

bosh ti zhe dobla svojga boga.... x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mici 59, ti ki govois tako vsemogoce o bogu, prosim razlozi mi nekaj, kdo je bog???? ne mi citirat svetega pisma ali katerega drugega avtorja, povej mi s tvojimi besedami....

BOG je duh,še kaj

 

imam občutek,da me marsa ti nadzoruješ

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

wikipedija

 

 

 

Geburah je znan kot jakost, moč, sodba in prikrivanje. Običajno kot jakost, moč, sodba kadar se uporablja ime din ( katero je sodba v hebrejščini )

 

Geburah se v svoji biti povezuje s sposobnostjo omejiti posameznikovo notranjo nujo predajanja božanskosti nad druge, kadar je prejemnik dobrega sojen kot nevreden in nagnjen k zlorabi. To je sila ki meri in ocenjuje vrednost Kreacije. Geburah se v Kabali povezuje tudi z lastnostjo ali sposobnostjo sodbe.

 

Chesed in Geburah delujeta skupaj, da ustvarita notranje ravnovesje v bitnem pristopu proti zunanjemu svetu . Medtem, ko desna roka cheseda operira s privabljanjem drugih blizu je leva roka geburaha rezervirana za sojene neupravičenih ( celo na tistih katerih prvotni odnos je ''pokoritev leve roke'' leži, da mora posameznik posledično sprejeti komplementarni princip '' desne prklicujajoče roke ''

 

Ultimativno mogočnost geburaha postane moč in prepričljivost izvršitve notranjega hrepenenja cheseda. Samo od moči geburaha je chesed sposoben predreti grobo nasprotujočo površino realnosti

 

 

P.S: roke so iz neznanega razloga zamešane med seboj, kar se v teh tekstih pogosto dogaja, mogoče varovalka.

 

 

-------------------

 

 

 

Chesedu je dana ljubezen, prijaznost in milost.

 

 

 

 

 

To se ujema s tem; Bog namreč svojega Sina ni poslal na svet,da bi svet sodil,ampak da bi se svet po njem rešil.Kdor vanj veruje,se mu ne sodi,kdor pa ne veruje,je že sojen,ker ne verujev ime edinorojenega Božjega Sina.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja.....

 

Ničesar nisem objasnjeval. Samo primerjal sem.

Naredil sem primejavo ali povezavo ali vzporednico v čimer pa je bistvena razlika od razlaganja.

 

 

Moraš pa vedt, da je drevo življenja miselni konstrukt v katerega lahko zajameš karkoli, ker je na tak način dodelan.

Medtem, ko s svetim pismom ne moreš konstruktivno opisovat mnogo stvari. Banalen primer je avto.

 

To seveda ni tekmovanje o tem kaj je bolj primerno pač pa argumentacija moje primerjave ali umestitve ne v Kabalo ( to je naklučje v linku ) pač pa v koncept Drevesa Življenja.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mislim, da je super delat paralele, ker povezes stvari v enost in lazje razumes druge aspekte.

resnica in bog sta itak samo ena, vsak najde svoja vrata do tja.

 

to je isti stos, kot anekdota/zgodbica s slonom:

ce das 4 slepce ob slona, bo eden opisoval rilec, drugi sprednjo nogo, tretji rep, cetrti trebuh in vsi bodo

trdili, da je slon to, kar oni cutijo. ampak vse je slon in vsi so imeli prav, s tem da je cela slika slona nadgradnja vsega, kar zaznavajo.

 

osebno mislim, da je sveto pismo napisano iz stalisca slona: se pravi - velike slike.

in absolutno je napisano za sirjenje perspektive dusnih zaznav, zato je tudi tezko razumljivo

danasnjemu cloveku, ki zaznava svet predvsem iz materialnosti.

tudi iz stalisca tega, da je pred par sto leti zahodni clovek (ce je sploh imel to sreco) prebral edino in samo eno

knjigo v zivljenju (sveto pismo) in je imel z razumevanjem te bukve dovolj dela za vse zivljenje, je hecno primerjat to z danasnjim nacinom branja in razumevanja stvari. osebno mislim, da je tu tudi cerkev zgubila stik z realnostjo, ker ne znajo interpretirat sv. pisma na primeren nacin za vsakdanjo uporabo in so zgubili

kontakt z mnozico.

istotako mislim, da nekdo, ki sv. pismo res razume, v njem najde tudi opis delovanja avta, oz. ga zna umestiti, je pa to resda banalno in nepomembno za dusni razvoj in razvoj ljubezni/srca, ki je bistvo svetega sporocila (vseh svetih spisov).

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mislim, da je super delat paralele, ker povezes stvari v enost in lazje razumes druge aspekte.

resnica in bog sta itak samo ena, vsak najde svoja vrata do tja.

 

to je isti stos, kot anekdota/zgodbica s slonom:

ce das 4 slepce ob slona, bo eden opisoval rilec, drugi sprednjo nogo, tretji rep, cetrti trebuh in vsi bodo

trdili, da je slon to, kar oni cutijo. ampak vse je slon in vsi so imeli prav, s tem da je cela slika slona nadgradnja vsega, kar zaznavajo.

 

osebno mislim, da je sveto pismo napisano iz stalisca slona: se pravi - velike slike.

in absolutno je napisano za sirjenje perspektive dusnih zaznav, zato je tudi tezko razumljivo

danasnjemu cloveku, ki zaznava svet predvsem iz materialnosti.

tudi iz stalisca tega, da je pred par sto leti zahodni clovek (ce je sploh imel to sreco) prebral edino in samo eno

knjigo v zivljenju (sveto pismo) in je imel z razumevanjem te bukve dovolj dela za vse zivljenje, je hecno primerjat to z danasnjim nacinom branja in razumevanja stvari. osebno mislim, da je tu tudi cerkev zgubila stik z realnostjo, ker ne znajo interpretirat sv. pisma na primeren nacin za vsakdanjo uporabo in so zgubili

kontakt z mnozico.

istotako mislim, da nekdo, ki sv. pismo res razume, v njem najde tudi opis delovanja avta, oz. ga zna umestiti, je pa to resda banalno in nepomembno za dusni razvoj in razvoj ljubezni/srca, ki je bistvo svetega sporocila (vseh svetih spisov).

veš kaj tinka,saj je vse u redu,ampak da je sveto pismo napisano s stališča slona je pa preveč,kaj ste neinteligenti,ne morem verjeti

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

smotka x:Dx

 

ne pravim, da je bog slon (ceprav ni nobenih dokazov, da ni).

pravim samo, da mi opisujemo kot slepci vsak svoj del izkusnje z njim, slon pa edini sam ve, kaksen je.

slon je prispodoba, mici, ne se jezit no xDDx

spravi se na svetlobo,potem pa ne boš slepa,no jaz nimam teh težav in ne posplošuj,da smo slepi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...