Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

mislim, da je super delat paralele, ker povezes stvari v enost in lazje razumes druge aspekte.

resnica in bog sta itak samo ena, vsak najde svoja vrata do tja.

 

to je isti stos, kot anekdota/zgodbica s slonom:

ce das 4 slepce ob slona, bo eden opisoval rilec, drugi sprednjo nogo, tretji rep, cetrti trebuh in vsi bodo

trdili, da je slon to, kar oni cutijo. ampak vse je slon in vsi so imeli prav, s tem da je cela slika slona nadgradnja vsega, kar zaznavajo.

 

osebno mislim, da je sveto pismo napisano iz stalisca slona: se pravi - velike slike.

in absolutno je napisano za sirjenje perspektive dusnih zaznav, zato je tudi tezko razumljivo

danasnjemu cloveku, ki zaznava svet predvsem iz materialnosti.

Ampak point je pa v tem, da na svetu niso sami slepci.

Čeprav se slepim zdi, da so vsi slepi.

 

Na žalost je pač tako, da se večina v ta svet rodi slepih, živijo (duhovno) slepi, in tudi umrejo slepi.

Ampak iz tega ne moreš sklepat, da so vsi slepci. Zato tisti, ki vidi, vidi slona drugače od štirih slepcev.

Tega si pa v svoji anekdoti izpustila.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nisem.

ker tudi videci vidi samo eno stran slona naekrat.

 

ce je bog slon, potemtakem je samo on tisti, ki absolutno ve, kdo je

in smo vsi ostali okrog nekako na ne cisto jasnih tleh in ga ne vidimo nikdar

celega, ne glede na to, ali smo slepi, gluhi, bosi, gledajoci clovek, hijena ali gazelica, ki je slucajno priskakljala mimo.

 

point je bil v tem, da je absoluten samo bog, vsi ostali pa imamo svoje mnenje o tem,

kaj to je. kot v realnosti nikdar ne vidis, tudi, ce nisi slep, slona iz vseh kotov nankrat,

ampak lahko samo iz stalisca slona ves, od kje do kje je tvoj razpon.

 

point je bil ravno v tem, da nihce za drugega ne more presojat, kaj vidi in kaj cuti in kako dojema boga,

razen boga samega. vsi ostali se le trudimo, in ne bomo verjetno nikdar tocno vedeli, na kateri

tocki smo, ker je vse, kar mi mislimo, ustvarimo, cutimo itd relativno v odnosu na boga.

 

ponavljam, da je to bila metafora o paralelah o svetih spisih razlicnih religij

in ne o tem, kdo je bolj ali manj duhovno razvit, ker menim, da o tem mi kot ljudje ne moremo presojat.

 

 

in za vsak slucaj se enkrat:

ne mislim, da je bog dejansko slon.

 

 

:8):

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To je že res.

Ampak je vseen razlika med tem, če nekdo vidi (pa čeprav samo z ene strani naenkrat), in tem, kar "vidi" slepec s tem, ko nekaj ptipa. Pogled seže veliko dlje od roke. (Eni so celo prepričani, da slon v resnici ne obstaja, in je to sam bajka za naivne, ker ga ne dosežejo z roko).

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

emanuel, jaz sem povedala, kaj sem mislila, in to nima nobene zveze s tem, kar ti govoris.

debata o tem, ali verjames temu, kar vidis, ali temu kar cutis in kako dalec od slona ga se vidis

je cisto neka druga zgodba. meni se je slo za paralele o religijah, ti si tega slona

raztegnil v cisto drugo smer...saj ni nic narobe, ampak je druga debata.

za tiste, ki so prepricani, da slona ni, ga pac res ni. morda morajo enkrat v afriko, azijo

ali pa v zivalski vrt, pa bodo prepricani. (zdaj sem dobila smesno asociacijo, da je cerkev ZOO x:o)x )

 

torej:

mene ne moti, da nekateri mislijo, da slona ni.

nimam zelje ne potrebe po tem, da bi imela prav, ker tudi na tem nivoju mislim, ima vsak

svojo perspektivo. mene moti, da so prepiri o tem, kaksen slon je.

in da nekateri mislijo, da to vedo in zelijo prepricati druge o tem.

 

skratka:

odrekam se vsem nadaljnjim metaforam dane metafore in ne prevzemam odgovornosti zanje :inocent:

 

x;)x

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To je že res.

Ampak je vseen razlika med tem, če nekdo vidi (pa čeprav samo z ene strani naenkrat), in tem, kar "vidi" slepec s tem, ko nekaj ptipa. Pogled seže veliko dlje od roke. (Eni so celo prepričani, da slon v resnici ne obstaja, in je to sam bajka za naivne, ker ga ne dosežejo z roko).

Hm...roka pa vidi več podrobnosti......pa še čuti zraven. Ker potujejo dražljaji iz prstov

v oba možganska centra, tistega s katerim vidiš in onega ki zaznava čutenje.

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lahko rečem, kdor ne veruje ne veruje v ljubezen in milost. Ta ni vreden in je nagnjen k zlorabi, zato bo sojen.

 

Diskusija je seveda vprašanje: ali lahko ljubim in sem milosten do drugih brez Jezusa ?

 

Ali je to komu uspelo pred letom 0?

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ali je to komu uspelo pred letom 0?

 

Ja ljudje so tudi pred Jezusom čutili srečo, radost, veselje, upanje, milost, usmiljenje, prijateljstvo, zavezo, podporo, žalost, grozo, strah......

Iluzija je, da je bil arzenal človeških čustev pred Jezusom kaj manjši. Jezus je prinesel usmeritev na višje plane .

 

 

A je Jezuse imel brata ? Sem zadnjič v trgovini ogledoval eno knjigo o Jezusu, ko so našli grobnico njegovega brata z napisom; tukaj je pokopan brat itd.

 

Ja naslov knjige je; Ali je Jezus imel Brata

 

kratek opis;

 

Dramatično odkritje in pomen prvih arheoloških dokazov povezanih z Jezusom

 

Z odkritjem kostnice iz apnenca z napisom "Jakob, Jožefov sin, Jezusov brat" je ves svet zajela svetopisemska arheološka mrzlica. Ali bi to lahko bil prvi otipljivi dokaz Jezusovega obstoja? Knjiga razkriva ozadje enega od največjih odkritij našega časa. Dva tisoč let nismo imeli nikakršnih arheoloških dokazov o Jezusu in njegovi družini. Oktobra 2002 pa so raziskovalci razkrili svetu novico, da so na obrobju Jeruzalema našli kostnico iz prvega stoletja, na kateri so zapisane zgornje besede. Avtentičnost napisa so potrdili najuglednejši znanstveniki s tega področja. Kostnico so sicer odkrili že pred več stoletji, vendar niso razbrali njenega pomena. Šele ko jo je aprila 2002 videl fracoski raziskovalec Andre Lemaire, ki je znal razbrati aramejski napis, je svet spoznal izredno vrednost tega odkritja.

 

Je kdo bral ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Uf, kako silna debata o tako enostavno stvari. Bog je vse v vsem in je večni trenutek tukaj in sedaj ter povsod. ker je Bog vsemogočno, ni ne dober, niti slab.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Oktobra 2002 pa so raziskovalci razkrili svetu novico, da so na obrobju Jeruzalema našli kostnico iz prvega stoletja, na kateri so zapisane zgornje besede. Avtentičnost napisa so potrdili najuglednejši znanstveniki s tega področja. Kostnico so sicer odkrili že pred več stoletji, vendar niso razbrali njenega pomena. Šele ko jo je aprila 2002 videl fracoski raziskovalec Andre Lemaire, ki je znal razbrati aramejski napis, je svet spoznal izredno vrednost tega odkritja.

Se ne spomnim več točno, kje sem zasledu, ampak ta kostnica naj bi menda bila ponaredek.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Uf, kako silna debata o tako enostavno stvari. Bog je vse v vsem in je večni trenutek tukaj in sedaj ter povsod. ker je Bog vsemogočno, ni ne dober, niti slab.

 

Nekdo je od mrtvih vstal UuuuUuuuuUuuuuviiiiUuuuuu xduhx x:Dx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mene moti, da so prepiri o tem, kaksen slon je.

in da nekateri mislijo, da to vedo in zelijo prepricati druge o tem.

 

skratka:

odrekam se vsem nadaljnjim metaforam dane metafore in ne prevzemam odgovornosti zanje :inocent:

 

x;)x

Ja, saj. V tej anekdoti o štirih slepcih je najbol moteč tisti peti. Gre ostalim štirim blazno na jetra, in si mislijo, "Saj se mi mal prepiramo o tem, kakšen je slon, ampak tale je pa v iber pameten. Pa kaj si misli, da vid več kot mi. Saj smo itak vsi slepi" x:o)x :vragec:

 

In tako ga sploh ne morjo živga vidt, pametnakoviča :ermm: x:o)x

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:2src: Vstal od mrtvih? :2src:

Zadnje mesece sem imel obilo dela s spravljanjem svoje knjige v promet. Še zdaj sem kar dobro zaseden. če nimaš izza sebe veliko založbo in državnega cekina, si obsojen na lastnoročno delo.

začuden sem, kako obširno se je razbohotla silno enostavna ideja, kaj je Bog. Očitno se še namesto življenja v Bogu prakticira miselno onasneževanje o bogu (podite pozorni na velike in male začetnice x!x ). Naučil sem se preprostega dejstva - o Bogu ne moreš razmišljati, temveč moraš strmeti k temu, da božja volja deluje skozi tvojo namero. A enostavneje, kot je rečeno, težje je za narediti.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Neverjetno a resnično, tudi jaz sem tegale "tapametnga" že kar pogrešal na forumu. In vesel sem,

da se je spet oglasil. Še posebej, ker je večtisočletno uganko o bogu strnil v preprosto definicijo.

Kolikor vem, to še nikomur dozdaj ni uspelo, čestitam! :vragec:

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:2src: Vstal od mrtvih? :2src:

Zadnje mesece sem imel obilo dela s spravljanjem svoje knjige v promet. Še zdaj sem kar dobro zaseden. če nimaš izza sebe veliko založbo in državnega cekina, si obsojen na lastnoročno delo.

začuden sem, kako obširno se je razbohotla silno enostavna ideja, kaj je Bog. Očitno se še namesto življenja v Bogu prakticira miselno onasneževanje o bogu (podite pozorni na velike in male začetnice x!x ). Naučil sem se preprostega dejstva - o Bogu ne moreš razmišljati, temveč moraš strmeti k temu, da božja volja deluje skozi tvojo namero. A enostavneje, kot je rečeno, težje je za narediti.

me pa res zanima tale knjiga,če že tule posiljuješ z nekimi polresnicami,o bogu lahko in moraš razmišljati,božja volja je premalo za večno življenje

 

Ja ljudje so tudi pred Jezusom čutili srečo, radost, veselje, upanje, milost, usmiljenje, prijateljstvo, zavezo, podporo, žalost, grozo, strah......

Iluzija je, da je bil arzenal človeških čustev pred Jezusom kaj manjši. Jezus je prinesel usmeritev na višje plane .

A je Jezuse imel brata ? Sem zadnjič v trgovini ogledoval eno knjigo o Jezusu, ko so našli grobnico njegovega brata z napisom; tukaj je pokopan brat itd.

 

Ja naslov knjige je; Ali je Jezus imel Brata

 

kratek opis;

 

Dramatično odkritje in pomen prvih arheoloških dokazov povezanih z Jezusom

 

Z odkritjem kostnice iz apnenca z napisom "Jakob, Jožefov sin, Jezusov brat" je ves svet zajela svetopisemska arheološka mrzlica. Ali bi to lahko bil prvi otipljivi dokaz Jezusovega obstoja? Knjiga razkriva ozadje enega od največjih odkritij našega časa. Dva tisoč let nismo imeli nikakršnih arheoloških dokazov o Jezusu in njegovi družini. Oktobra 2002 pa so raziskovalci razkrili svetu novico, da so na obrobju Jeruzalema našli kostnico iz prvega stoletja, na kateri so zapisane zgornje besede. Avtentičnost napisa so potrdili najuglednejši znanstveniki s tega področja. Kostnico so sicer odkrili že pred več stoletji, vendar niso razbrali njenega pomena. Šele ko jo je aprila 2002 videl fracoski raziskovalec Andre Lemaire, ki je znal razbrati aramejski napis, je svet spoznal izredno vrednost tega odkritja.

 

Je kdo bral ?

če bi bral sveto pismo,bi to vse izvedel že zdavnaj

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bozja volja definitivno ni premalo za vecno zivljenje,oprosti, mici, razen, ce ti nisi sam Bog,

o cemer vedno pogosteje razmisljam... :inocent:

glej ljubica,če ti misliš da bo Bog poskrbel zate je v redu,se je pa resnici treba pa le malo potruditi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, saj. V tej anekdoti o štirih slepcih je najbol moteč tisti peti. Gre ostalim štirim blazno na jetra, in si mislijo, "Saj se mi mal prepiramo o tem, kakšen je slon, ampak tale je pa v iber pameten. Pa kaj si misli, da vid več kot mi. Saj smo itak vsi slepi" x:o)x :vragec:

 

In tako ga sploh ne morjo živga vidt, pametnakoviča :ermm: x:o)x

 

 

zanimiva interpretacija. jaz v osnovi mislim, da je hecno, da ti mislis, da je narobe, da nekateri mislijo, da ni boga ('Na žalost je pač tako, da se večina v ta svet rodi slepih, živijo (duhovno) slepi, in tudi umrejo slepi.')

 

ker mi se tu itak prickamo o lastni interpretaciji.

za nekoga je bog Bog, za drugega vsakdan, za tretjega orgazem, za cetrtega meditacija, za petega ideja...

in tako dalje, v neskoncnost. bog je pac vedno bil in bo, dokler bo razum, osebna iterpretacija.

ampak tudi razuma nam ni dal brez razloga, tako, da mislim, da je cisto na mestu, da ima vsak svoje mnenje, ali pa sploh ne.

 

:2src: Vstal od mrtvih? :2src:

Zadnje mesece sem imel obilo dela s spravljanjem svoje knjige v promet. Še zdaj sem kar dobro zaseden. če nimaš izza sebe veliko založbo in državnega cekina, si obsojen na lastnoročno delo.

začuden sem, kako obširno se je razbohotla silno enostavna ideja, kaj je Bog. Očitno se še namesto življenja v Bogu prakticira miselno onasneževanje o bogu (podite pozorni na velike in male začetnice x!x ). Naučil sem se preprostega dejstva - o Bogu ne moreš razmišljati, temveč moraš strmeti k temu, da božja volja deluje skozi tvojo namero. A enostavneje, kot je rečeno, težje je za narediti.

 

 

ampak ravnokar, 2 posta nazaj, si sam tako krasno poenostavil...ne razumem, v cem je problem?

ti interpretacije niso vsec?

 

glej ljubica,če ti misliš da bo Bog poskrbel zate je v redu,se je pa resnici treba pa le malo potruditi

 

 

zmeraj manj te razumem. kdo pa bo poskrbel zame? bog in bozje v meni. ali morda kdo drug?

resnici se ni treba truditi, resnica JE.

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In vesel sem,da se je spet oglasil. Še posebej, ker je večtisočletno uganko o bogu strnil v preprosto definicijo.

Kolikor vem, to še nikomur dozdaj ni uspelo, čestitam! :vragec:

x:Dx xcivx

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zanimiva interpretacija. jaz v osnovi mislim, da je hecno, da ti mislis, da je narobe, da nekateri mislijo, da ni boga ('Na žalost je pač tako, da se večina v ta svet rodi slepih, živijo (duhovno) slepi, in tudi umrejo slepi.')

 

ker mi se tu itak prickamo o lastni interpretaciji.

za nekoga je bog Bog, za drugega vsakdan, za tretjega orgazem, za cetrtega meditacija, za petega ideja...

in tako dalje, v neskoncnost. bog je pac vedno bil in bo, dokler bo razum, osebna iterpretacija.

ampak tudi razuma nam ni dal brez razloga, tako, da mislim, da je cisto na mestu, da ima vsak svoje mnenje, ali pa sploh ne.

ampak ravnokar, 2 posta nazaj, si sam tako krasno poenostavil...ne razumem, v cem je problem?

ti interpretacije niso vsec?

zmeraj manj te razumem. kdo pa bo poskrbel zame? bog in bozje v meni. ali morda kdo drug?

resnici se ni treba truditi, resnica JE.

jaz te zmeraj manj razumem,ko tako enostavno poziraš z Bogom v sebi in se ničesar ne bojiš,pa ti pravim da ni tako enostavno

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

..........

ker mi se tu itak prickamo o lastni interpretaciji.

za nekoga je bog Bog, za drugega vsakdan, za tretjega orgazem, za cetrtega meditacija, za petega ideja...

in tako dalje, v neskoncnost. bog je pac vedno bil in bo, dokler bo razum, osebna iterpretacija.

ampak tudi razuma nam ni dal brez razloga, tako, da mislim, da je cisto na mestu, da ima vsak svoje mnenje, ali pa sploh ne.

..........

sicer ne štekam glih najbolj ampak tole o orgazmu mi je všeč.....jest sm pol zihr tretji x:Dx

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kdor veruje,da je Jezus res Mesija,je rojen iz Boga.Da ljubimo Božje otroke ,pa spoznamo po tem,če ljubimo Boga in izpolnjujemo njegove zapovedi.To je Božja ljubezen,da se držimo njegovih zapovedi.In njegove zapovedi niso težke,kajti vse kar je rojeno iz Boga,premaga svet.{prvo Janezovo pismo}
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Normalen človek navajen in željan normalnih odnosov se vpraša; kako le naj sledim njegovim zapovedim, če pa jim ne more Jezusu predana oseba ?

Mislm in ti se sprašuješ in negoduješ kako, da ti z Bogom pri ljudeh ne rata

 

:D

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...