Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

hebrejsko ne znam in mi za razumevanje svetopisemskega izročila tudi ne rabim.teh imen ne poznam,vem za Mesijo ,Jezusa,Elohima in Emanuela,

Biblije ne moreš razumeti brez razumevanja duhovne sredice, iz katere je ta splet knjig vzniknil. Hebrejske besede so tudi števila in za povrh včasih celo šifre. Ampak omenil si štiri besede in za lepše razumevanje ti bom podal njihovo ozadje, ki izhaja tisočletja pred Jezusom (Jašua ben Miriam). Beseda mesija je v neposredni povezavi z besedo "prišel je iz dežele spokoja". V biblijski tradiciji je dežela spokoja imenovana Šilo. Gre za alegorijo duhovnih dimenzij izven razuma, v bližini Trona. Nanaša se na vodstvo preko puščave skušnjav pred vrata palač duha. Jezus - Jašua hebrejsko je znano biblijsko ime. Istočasno je formula, ki dejavni svet blagoslavlja s prisotnostjo svetega duha. Jašua se zapiše kot IHŠVH - oblika svetega tetragrama IHVH (Jehova, Jahve ipd. izgovorjave). IHVH je formula popolnega sveta, kateri pa je brez božanskega blagoslova, katerega simbolizira Šin - črka Duha Božjega. Gre tudi za uravnoteženje moškega principa z ženskim principom. Duh božji Roh Elohim je namreč samostalnik ŽENSKEGA SPOLA. V Genezi piše: Ena je ona, ki je duh božji (prevod piše Eden je on ... pač interpretacija moškega, ki se boji ženske). Zakaj to trdim? V Bibliji je beseda Ehat (Ena) in ne Ehad (Eden). Samostalniki so v hebrejščini glede spola lahko določljivi.

Zadj pa znova k Elohim. Kot sem že omenil, gre za obliko, ki se pojavlja predvsem v Genezi 1. Kasneje se uporablja beseda Jehova Elohim. A v prevodu se obe besedi prevajata kot Bog, kar je daleč od resnice. Eloh je dobesedno Boginja, oziroma aktivna ženska božanska kreativna moč. El je namreč moški samostalnik, moška aktivna izvršna božanska moč, prva ločitev ustvarjenega od ustvarjalca. Beseda Eloh je ostalina starejših tradicij, izgubljenih v sivini časov animistične prareligije in kultov plodnosti. Elohim je moška množina žesnke ednine (gramatika je glede tega silno natančna, zato ni o tem nobenega dvoma), s čemer se poudari uravnoteženost božanskega principa razodevanja. Elohim ne pomeni nobenih bogov ali boginj, temveč zgolj božanski princip razodevanja objektivnega univerzuma (sveta okoli nas - otipljivega in neotipljivega). Biblijska tradicija trdi, da je Bog iznad človeškega dojemanja.

Emanuel pomeni poslan od Boga, oziroma natančneje - odposlan od aktivnega božjega razodevanja. Skratka, poslan z vlogo aktivnega zavzemanja za iskanje poti do božjega obličja.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lepo od Mici za voščila. :palec:

Znanje, katero se je nabralo mimogrede poleg prakse, ni za javno igranje. Podajam pa samo precej splošne razlage, kakršne so dostopne vsakomur, ki obvlada vsaj osnove hebrejščine in aramejščine takratnega časa ter osnove simbolizma, ki je izza Biblije. Ne smemo pozabiti, da Biblija ni bila napisana v enem mahu, temveč je nastajal kanon svetih knjig mnogo stoletij v različnih zgodovinskih okoliščinah.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vse skupaj prepisuješ iz nevem kje,ali si verski blanež,ali filozofski iztirjenec,in naj ti bo jasno,da so v stari zavezi Juje klicali Boga Elohim in basta.

Kot inkvizitor lahko samo pohvalim argumentacijo. Gospod potrebuje več vojakov v znamenju križa. In majorem Dei gloriam. :vtz:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ješua, in ne Jašua

Veš, gre za izgovorjavo, ne pa za transkripcijo. Tudi hebrejski IHVH berejo na različne načine - Jehova, Jahve, 'hevava ipd. Tudi IHŠVH berejo na različne načine. Aramejsko se prebere drugače, kot v hebrejščini. Potem je tu še več dialektov stare hebrejščine. Gre za različne izgovorjave enakih besed, ki se enako pišejo. Ampak te bralne malenkosti niso pomembne, dokler niso udeležene v magijski praksi. Tam pa te izgovorjave nauči mojster in to znanje preneseš naprej. Od pravilne izgovorjave logodinama je silno odvisen učinek prakse. Poleg izgovorjave moraš poznati še simbolne pomene in biti z njimi na TI. Drugače je vse skupaj še ena prazna molitev.

Naj ti razkrijem, da je tudi Oče naš močna stvar, ako znaš pravilno izgovarjati in čutiti pomen besed. Cela molitev je odličen simbolni opis Drevesa Življenja in tudi smisla Jezusa.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Veš, gre za izgovorjavo, ne pa za transkripcijo. Tudi hebrejski IHVH berejo na različne načine - Jehova, Jahve, 'hevava ipd. Tudi IHŠVH berejo na različne načine. Aramejsko se prebere drugače, kot v hebrejščini. Potem je tu še več dialektov stare hebrejščine. Gre za različne izgovorjave enakih besed, ki se enako pišejo. Ampak te bralne malenkosti niso pomembne, dokler niso udeležene v magijski praksi. Tam pa te izgovorjave nauči mojster in to znanje preneseš naprej. Od pravilne izgovorjave logodinama je silno odvisen učinek prakse. Poleg izgovorjave moraš poznati še simbolne pomene in biti z njimi na TI. Drugače je vse skupaj še ena prazna molitev.

Naj ti razkrijem, da je tudi Oče naš močna stvar, ako znaš pravilno izgovarjati in čutiti pomen besed. Cela molitev je odličen simbolni opis Drevesa Življenja in tudi smisla Jezusa.

ne vem če te razumem, torej je biblija dobro prevedena ali ni? torej jaz se moram naučiti hebrejsko če želim razumeti biblijo?

sem jo prebrala in nisem nič razumela. in bi jo res rada razumela, kajti pol sveta izgleda da jo razume.kot nekaj dobrega. jaz jo vidim pa zelo negativno in se res trudim da bi našla smisel v njej in o nastanku človeštva.jaz ne verjamem v magijo? ali je to mogoče razlog?

vem pa da imajo besede moč ampak to je moč vibracij in nikakršne magije.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Naj ti razkrijem, da je tudi Oče naš močna stvar, ako znaš pravilno izgovarjati in čutiti pomen besed. Cela molitev je odličen simbolni opis Drevesa Življenja in tudi smisla Jezusa.

Seveda je močna stvar, kot vsaka sugestija, ki se nonstop ponavlja. "Oče naš, ki si v nebesih..." Bedna pravljica, ki jo verniki avtomatično ponavljajo vsak dan, reveži v zavedanju in polni bolečin, ki potrebujejo nekega namišljenega boga gori v nedosegljivih nebesih, večni otroci, ki iz strahu nočejo dozoreti in opustiti te bedarije...

 

ne vem če te razumem, torej je biblija dobro prevedena ali ni? torej jaz se moram naučiti hebrejsko če želim razumeti biblijo?

sem jo prebrala in nisem nič razumela. in bi jo res rada razumela, kajti pol sveta izgleda da jo razume.kot nekaj dobrega. jaz jo vidim pa zelo negativno in se res trudim da bi našla smisel v njej in o nastanku človeštva.jaz ne verjamem v magijo? ali je to mogoče razlog?

vem pa da imajo besede moč ampak to je moč vibracij in nikakršne magije.

Biblija je razen redkih odlomkov eno veliko sranje, ki ni vredna branja. Pa prav nič sveto pismo ni. Še kot samo pismo je zanič. Skratka, židovska samohvala.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Seveda je močna stvar, kot vsaka sugestija, ki se nonstop ponavlja. "Oče naš, ki si v nebesih..." Bedna pravljica, ki jo verniki avtomatično ponavljajo vsak dan, reveži v zavedanju in polni bolečin, ki potrebujejo nekega namišljenega boga gori v nedosegljivih nebesih, večni otroci, ki iz strahu nočejo dozoreti in opustiti te bedarije...

Biblija je razen redkih odlomkov eno veliko sranje, ki ni vredna branja. Pa prav nič sveto pismo ni. Še kot samo pismo je zanič. Skratka, židovska samohvala.

:vragec:

 

in to napishe nekdo ki je takooooo poln samega sebe..... :xx!: :xx!: :xx!:

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Seveda je močna stvar, kot vsaka sugestija, ki se nonstop ponavlja. "Oče naš, ki si v nebesih..." Bedna pravljica, ki jo verniki avtomatično ponavljajo vsak dan, reveži v zavedanju in polni bolečin, ki potrebujejo nekega namišljenega boga gori v nedosegljivih nebesih, večni otroci, ki iz strahu nočejo dozoreti in opustiti te bedarije...

Biblija je razen redkih odlomkov eno veliko sranje, ki ni vredna branja. Pa prav nič sveto pismo ni. Še kot samo pismo je zanič. Skratka, židovska samohvala.

strinjam se stabo,da so ponavljajoče molitve mučne,pa četudi jih sliši Bog,zato molive potekajo spontano in nedelegirano,omenjajo se osebe za katere molimo po imenu,ker imajo večjo moč,da pa je Biblija eno veliko sranje je pa jasno tebi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bojim se, da mnogi Biblijo enačite s praznoverjem ali čem podobnim. Najbrž moram lepo po vrsti razjasniti stvari, ki so očitno slabše razumljene.

torej je biblija dobro prevedena ali ni

Zadnji standardni prevod je slovnično in pomensko dober. Ker gre za prevod iz hebrejščine in ne za t.i. ekumensko izdajo, se lahko zanesemo na prevod. Ampak problem Biblije je v tem, da s samim prevodom dobiš samo del njene vsebine. Sama Biblija je zapis duhovne tradicije časa, v katerem so bili posamezni deli zapisani. Nikakor pa prevod ne podaja bistvo teh tradicij. Za razumevanje in predvsem razbiranje morebitnih navodil za prakso pa je treba poznavanje stare hebrejščine, aramejščine in simbolizma, na osnovi katerega je nastala Biblija. Biblija nudi različne ravni spoznanj. gre za spoznanja na dobesedni, alegorijski, metafizični in mistični ravni. Dobesedna in delno alegorijska raven je dostopna tudi s pomočjo prevoda in bolje je ti dve ravni spoznavati s prevodom. Za metafizično raven pa je potrebno dovolj obširno znanje hebrejščine in ostalega. Mistična raven pa je spoznavanje sporočil z neposredno izkušnjo. Treba je vedeti, da je Biblija kabalistično delo, ki je dobilo pomen svete knjige.

jaz jo vidim pa zelo negativno

Negativnosti so pač stvar osebnega odnosa. Nadaljevanje tvojega pisanja utemeljuje tvoj odnos.

jaz ne verjamem v magijo? ali je to mogoče razlog?

vem pa da imajo besede moč ampak to je moč vibracij in nikakršne magije.

Saj ni stvar vere v magijo. Magija je precej natančna veščina in nima nobene zveze z vero. Najprej naj ti predočim definicijo magije:

MAGIJA JE POVZROČANJE SPREMEMB VZROKOV POJAVNOSTI V SKLADU Z VOLJO. Voljo tu ni seznam želja, temveč žarišče pretoka božje volje (navzočnosti). In eno od orodij magije je tudi logodinamo - mantre. Tudi joga je ena vrsta magije. Ampak magija ima zaradi šarlatanstva in praznih filozofij slab prizvok. Ampak magija v pravem pomenu besede je silno močno orodje za osebnostno rast.

Biblija je razen redkih odlomkov eno veliko sranje, ki ni vredna branja. Pa prav nič sveto pismo ni. Še kot samo pismo je zanič. Skratka, židovska samohvala

Najbrž si poznavalec hebrejščine, kabale, zahodnih religij in zgodovine zahodnega mističnega izročila, da lahko podaš tako suvereno trditev. Zatem si gotovo v praksi preizkusil, kaj pomeni napr. "zgodi se tvoja, ne moja volja". Da ne omenjam Jakobove lestve, skrivne povezave treh nadangelov z lažno sefiro Daat ipd. tega je veliko in res se ti klanjam, ker si vse to osebno prežvečil in lahko daš tako jasno sodbo.

Ampak bojim se, da je izza tvojih besed ni svojih izkušenj se mi zdi, da je tvoje poznavanje Biblije in z njo povezanih duhovnih tradicij bolj intelektualne narave in so ti bližje tradicije, ki nimajo z Biblijo nič skupnega.

Bedna pravljica

Nisem omenjal nobene autosugestije ali žrebljanja molitev. Ampak jaz nisem govoril o tem. Ljubitelji joge veselo mantrajo svoje sanskrtske besede, pa jim nihče ne reče, da gre za bedne pravljice. Mimogrede, v pravljicah je izjemno veliko bogatega simbolizma.

Svete knjige so svete, ker je v njih koncentrirano izjemno veliko duhovnega znanja in izkušenj. Vede, Biblija, Kur'an ... vse to so izjemna dela človeškega duha in osebno do vseh naštetih in ostalih, katere nisem naštel, gojim dolžno spoštovanje. Čeprav mi je samo ena vir znanj, ostalih zaradi tega nič manj ne cenim. Razsvetljenje je za vse enako.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

glavno, da jim ni muchno ponavljat mantr

Točno tako. Ravno v Bibliji je 72 logodinamov, katere se ponavljajo v "paketih" po šest. Jogijsko mantranje je identično temu. Najprej se je treba vseh 72 tročrkovnih zlogov naučiti, nadalje je treba znati vse to pravilno izgovarjati, na koncu pa pridejo še vizualizacije ustreznih barv. ne smemo pozabiti na dihanje in telesno držo. Vse to zgolj za čiščenje uma. Praktikanti joge, to vam je gotovo znano. O molitvi pa me je jezuitski pater naučil, da ne kaže zgolj brezvezno prosjačiti, temveč je treba poznati smisel molitve in jo znati pravilno izvesti. Molitvene obrazce se uporablja za začetek duhovnega dela in za zaključek. Molitev zaradi nje same je prazna molitev. Še iz krščanskega prekrižanja je moč narediti silno uporabno vajo za koncentracijo.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Točno tako. Ravno v Bibliji je 72 logodinamov, katere se ponavljajo v "paketih" po šest. Jogijsko mantranje je identično temu. Najprej se je treba vseh 72 tročrkovnih zlogov naučiti, nadalje je treba znati vse to pravilno izgovarjati, na koncu pa pridejo še vizualizacije ustreznih barv. ne smemo pozabiti na dihanje in telesno držo. Vse to zgolj za čiščenje uma. Praktikanti joge, to vam je gotovo znano. O molitvi pa me je jezuitski pater naučil, da ne kaže zgolj brezvezno prosjačiti, temveč je treba poznati smisel molitve in jo znati pravilno izvesti. Molitvene obrazce se uporablja za začetek duhovnega dela in za zaključek. Molitev zaradi nje same je prazna molitev. Še iz krščanskega prekrižanja je moč narediti silno uporabno vajo za koncentracijo.

in zakaj ti misliš,da obstaja in komu in zakaj je namenjena,Biblija namreč

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bojim se, da mnogi Biblijo enačite s praznoverjem ali čem podobnim. Najbrž moram lepo po vrsti razjasniti stvari, ki so očitno slabše razumljene.

Kaj mi garantira, da Biblija v celoti opisuje resnične dogodke?

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

komu in zakaj je namenjena,Biblija namreč

Biblija je sveta knjiga krščanstva in judaizma (samo Stara zaveza). Obstaja zato, ker so duhovno napredni zapisovali svoje izkušnje. Celotna Biblija je sporočilo, da je Bog vse v vsem in daje napotke vsem, ki to želijo, tudi osebno izkusijo. Skratka, Biblija je namenjena vsem, ki med njenimi sporočili prepoznamo dotik božje navzočnosti. Za Toro pravijo, da je napotek nam, ljudem, kako prepoznati in v praksi živeti pot v skladu z božjo namero. Sporočilo Biblije je univerzalno, zato je sveta toliko različnim oblikam verovanj. Pravzaprav je Biblija osrednje duhovno izročilo Zahoda. Iz simbolnega univerzuma Biblije so se posredno rodile vse sodobne znanosti, racionalni razum in največji dosežki naše civilizacije. Zakon Biblije (deset božjih zapovedi) je temelj sodobne ureditve in reda naproti kaosu, ki priznava zgolj osebno sebičnost, napuh, sovraštvo, maščevalnost, asbolutistično stremuštvo in bolno samovoljo.

Kaj mi garantira, da Biblija v celoti opisuje resnične dogodke?

Saj niso pomembni zgodovinski dogodki. V Bibliji se mešajo alegorije z zgodovino in včasih je težko ločiti med njima. Ampak ni pomembno zgodovinsko berilo, temveč sporočilo, nauk.

Z vero se šele začne čudežno potovanje. Nekajkrat sem omenil tri stebre začetka praktične duhovnosti:

- pravilna vera (zaupanje)

- pravilno razmišljanje

- pravilno delovanje

Vse troje je povezana celota, ki ti podari orodja za resnično napredovanje. Manjka eden od temeljev, pa gre pot v maloro (beri: tako dobimo verske fanatike, duhovitneže, polne filozofije, zafrustrurane zmedence ali zgolj ljudi, ki ne razumejo lastne tragedije bivanja)

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Biblija je sveta knjiga krščanstva in judaizma (samo Stara zaveza). Obstaja zato, ker so duhovno napredni zapisovali svoje izkušnje. Celotna Biblija je sporočilo, da je Bog vse v vsem in daje napotke vsem, ki to želijo, tudi osebno izkusijo. Skratka, Biblija je namenjena vsem, ki med njenimi sporočili prepoznamo dotik božje navzočnosti. Za Toro pravijo, da je napotek nam, ljudem, kako prepoznati in v praksi živeti pot v skladu z božjo namero. Sporočilo Biblije je univerzalno, zato je sveta toliko različnim oblikam verovanj. Pravzaprav je Biblija osrednje duhovno izročilo Zahoda. Iz simbolnega univerzuma Biblije so se posredno rodile vse sodobne znanosti, racionalni razum in največji dosežki naše civilizacije. Zakon Biblije (deset božjih zapovedi) je temelj sodobne ureditve in reda naproti kaosu, ki priznava zgolj osebno sebičnost, napuh, sovraštvo, maščevalnost, asbolutistično stremuštvo in bolno samovoljo.

 

Saj niso pomembni zgodovinski dogodki. V Bibliji se mešajo alegorije z zgodovino in včasih je težko ločiti med njima. Ampak ni pomembno zgodovinsko berilo, temveč sporočilo, nauk.

Z vero se šele začne čudežno potovanje. Nekajkrat sem omenil tri stebre začetka praktične duhovnosti:

- pravilna vera (zaupanje)

- pravilno razmišljanje

- pravilno delovanje

Vse troje je povezana celota, ki ti podari orodja za resnično napredovanje. Manjka eden od temeljev, pa gre pot v maloro (beri: tako dobimo verske fanatike, duhovitneže, polne filozofije, zafrustrurane zmedence ali zgolj ljudi, ki ne razumejo lastne tragedije bivanja)

v prvem delu lepo ponazoriš kako pomembna knjiga je Sveto pismo,dan ali dva nazaj pa zahtevaš znanje hebrejščine.sveto pismo je pomoč vernim{vera je osnova,da stvari razumemo},S veto pismo izžareva vso božanskost,kar je dovolj zaenkrat za verne ljudi.seveda je prosta izbira ali je človek veren ali neveren.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj niso pomembni zgodovinski dogodki. V Bibliji se mešajo alegorije z zgodovino in včasih je težko ločiti med njima. Ampak ni pomembno zgodovinsko berilo, temveč sporočilo, nauk.

Z vero se šele začne čudežno potovanje. Nekajkrat sem omenil tri stebre začetka praktične duhovnosti:

- pravilna vera (zaupanje)

- pravilno razmišljanje

- pravilno delovanje

Vse troje je povezana celota, ki ti podari orodja za resnično napredovanje. Manjka eden od temeljev, pa gre pot v maloro (beri: tako dobimo verske fanatike, duhovitneže, polne filozofije, zafrustrurane zmedence ali zgolj ljudi, ki ne razumejo lastne tragedije bivanja)

Se do neke mere strinjam. Jaz Biblijo vidim kot zmes zgodovinskih dogodkov, duhovnih alegorij in tudi nekaj "dodatkov". Skratka nezdravo je požreti vse skupaj, ne da bi aplicirali nekaj zdrave presoje. Pa to ne velja samo za Biblijo, ampak tudi za ostale svete spise.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

NOBEN ne bo NOBENEGA prepričal.

Škoda energije prepričevat drugega. )

Nisi me prepričal. x:o)x

 

Itak da je tako, če bi kdo verjel drugače, ga izkušnja vsakič triumfalno ovrže. Tu pišemo zaradi kramljanja in ne prepričevanja.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

NOBEN ne bo NOBENEGA prepričal.

Škoda energije prepričevat drugega. )

:vragec:

 

a dej nehi.... x:Dx x:Dx x:Dx

energija se pa ja ne zgubla.....sam transformira se v kej druzga.... x:Dx x:Dx x:Dx

 

zlomk.....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...