Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Lepo, da se razumemo. )

 

aakhut,

Ti bi lahko kako trance glasbo na delta, epsilon brainwaves valovih zmixal z mantro Jezus.

Za ostale mantre, nemantre pa po naročilu. )

:vragec:

 

nch vech trance-a...sam she elektro-minimal

na theta&gama zharkih

 

zlomk...tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Najbrž si poznavalec hebrejščine, kabale, zahodnih religij in zgodovine zahodnega mističnega izročila, da lahko podaš tako suvereno trditev.

Nimam pojma o hebrejščini, še manj o kabali, o zahodnem mističnem izročilu pa se mi samo sanja. Upam si podati tako trditev, ker mi je ob prebiranju biblije zadostovalo že nekoliko zdrave pameti, predvsem pa občutenega branja, da sem poštekal, da razen redkih izjem kaj pametnega ni tam notri. Mogoče bom nekega dne navedel konkretna poglavja in vrstice, da nazorno pokažem dele, ki s kakšno morebitno alegorijo nimajo nobene veze in niso prav nič sveti.

 

Zatem si gotovo v praksi preizkusil, kaj pomeni napr. "zgodi se tvoja, ne moja volja".

Da, to sem doživel nekajkrat. In priznam, da lepšega filinga od tega ni.

 

Ampak bojim se, da je izza tvojih besed ni svojih izkušenj se mi zdi, da je tvoje poznavanje Biblije in z njo povezanih duhovnih tradicij bolj intelektualne narave in so ti bližje tradicije, ki nimajo z Biblijo nič skupnega.

Pišem iz izkušenj. In res so mi mnogo bližje tradicije, ki z biblijo nimajo ničesar skupnega.

 

Nisem omenjal nobene autosugestije ali žrebljanja molitev. Ampak jaz nisem govoril o tem. Ljubitelji joge veselo mantrajo svoje sanskrtske besede, pa jim nihče ne reče, da gre za bedne pravljice. Mimogrede, v pravljicah je izjemno veliko bogatega simbolizma.

E, pa jim rečem jaz. Ljubitelji te popularizirane joge so samo zamenjali eno pravljico z drugo. Sami pa so bore malo naredili iz sebe.

 

Svete knjige so svete, ker je v njih koncentrirano izjemno veliko duhovnega znanja in izkušenj. Vede, Biblija, Kur'an ... vse to so izjemna dela človeškega duha in osebno do vseh naštetih in ostalih, katere nisem naštel, gojim dolžno spoštovanje. Čeprav mi je samo ena vir znanj, ostalih zaradi tega nič manj ne cenim. Razsvetljenje je za vse enako.

Je vprašanje koliko so te knjige res "svete". Časovna oddaljenost, torej njihova starost, veliko prispeva k mitizaciji. Res pa ni dvoma, da je prosvetljenje za vse enako. Vsaj tako pravijo poročevalci, ki so to doživeli, iz različnih tradicij.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dan ali dva nazaj pa zahtevaš znanje hebrejščine

Za globlje razumevanje je potrebno znanje hebrejščine in ostalega, saj je Biblija v osnovi napisana v hebrejščini in delno aramejščini. za napredovanje s krščansko mistiko pa morebiti ta dva jezika nista potrebna.

Nimam pojma o hebrejščini, še manj o kabali, o zahodnem mističnem izročilu pa se mi samo sanja

Torej si vse povedal. Podajaš sodbo o nečem, česar sploh ne poznaš, niti se ti o tem ne sanja. Takšnemu odnosu ne bi mogel reči osnovna osebnostna zrelost. Kot bi jaz rekel, da je recimo BMW 315 zanič, čeprav sem ga videl samo od daleč.

zadostovalo že nekoliko zdrave pameti, predvsem pa občutenega branja

Nekajkrat sem že omenil, da se z bralno značko ne pride daleč. Ampak če se ti ne sanja o zahodni okultni in mistični praksi, ne poznaš osnov kabale in podobnega, res nimaš pravice soditi. Kar tako na pamet sojenje je silno nemodro početje.

Pišem iz izkušenj. In res so mi mnogo bližje tradicije

Tvoje izkušnje so se glede na pisanje zaključile pred soočenjem z osebnim breznom. Če bi opravil ta izpit, ne bi tako pisal. Če ti Biblijska tradicija ni blizu, o njej res ne moreš podajati sodb, kar sem že omenil. A naj ti razodenem tragično usodo tvojega duha. Žal si se rodil tukaj, kjer je ta biblijska tradicija že 2000 let gradila tvoje nezavedno, pa ti to hočeš ali ne. Zavračaš jo, ker misliš, da ti je kaj drugega bližje (najbrž kaj vzhodnega ali instantnega).Tudi prav, vendar tudi vzhodne ali katerekoli verodostojne tradicije pripeljejo pred isto brezno, pred istega Boga. Žal mi je, ker si ne upaš naprej. Vade ultra očitno zmore samo peščica.

Sami pa so bore malo naredili iz sebe.

Znova sodba. Veš, preden sodip, moraš stopiti pred ogledalo in tam pogledati, kaj vidiš. Vidiš, jaz ne dajem v nič nobene poti, ki ljudi pripelje preko. Ko stopimo pred luč božje navzočnosti, smo enaki in tam se ne pogovarjamo o pravilnosti ali nepravilnosti svetih knjig.

ki so to doživeli,

Ključna beseda je doživetje. Najbrž ne veš pomena svetih knjig. V njih je znanje, v njih so izkušnje mnogih naprednih ljudi. V čem si ti naprimer naprednejši od Jezusa? V ničemer. Samo tehnika ti je podaljšala in okrepila čutila in mišice. Ampak Jezus je bil v palačah luči v siju božje navzočnosti, a zate to glede na tvoje pisanje težko trdim. Veliki mistiki iz zgodovine so prečkali brezno in zato vedo. Noben verodostojen mistik, ki je prešel svoj osebni pekel in se je realiziral, ne podaja sodb o tradicijah ali svetih knjigah, katere mu niso domače. Takšne sodbe so vedno iz ust vernikov, katerim manjka ena od sestavin, da napredujejo. Mogoče nimajo poguma za delovanje, morebiti jih je strah ali pa so preleni za resno delo in so se prijeli bralne značke.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ah, Kabalist, samo intelektualiziranje te je. Seveda sodim. Če kaj vidim in poštekam in o tem kaj povem, je sodba. Temu se ne morem izognit in se ne delam svetnika, da ne sodim. Saj tudi ti sodiš mene, da si ne upam soočiti z lastnim breznom, a nimaš pojma, kaj sem že storil, česa pa še ne. Seveda, lahko sklepaš iz pisanja; a ti povem, da logično sicer pravilno sklepaš (pravilno v postopku sklepanja), a rezultat, do katerega si prišel, je napačen.

 

Se strinjam, da je v vsem našem nezavednem krščanstvo in biblija -- dobro so nas zjebali, da so nam vprogramirali občutek krivde, sram, strah pred nekim namišljenim bogom, ipd., a to ne pomeni, da pa zdaj moramo uporabljati njihove tehnike, da se kao "rešimo". Kot sem spoznal, krščanstvo v osnovi ni namenjeno temu, da se ljudje razvijajo, temveč da ostanejo verniki. To pa je osnova vseh religij, kajti potrebujejo ovce, ne ljudi, ki znajo razmišljati in živeti.

 

Postopki in tehnike, ki jih uporabljam, da se rešim vprogramiranih zadev, pa niso ne vzhodni ne zahodni, vsaj ne tako enoznačno. Zavest in pozornost na vse, kar se dogaja v meni in izven mene, zaupanje v življenje in v učitelja, in potem odprava napačnega delovanja -- to je dovolj in prinese rezultate. In za to početi ne potrebujem ne biblije, ne korana, ne nobenih drugih "svetih" spisov.

 

Pa že ki si mojster branja in razumevanja biblije -- v čem je svetost, alegoričnost in "skrit" pomen teh dveh odlomkov:

 

Sod 19, 24-29

 

2 Sam 11, 2-4

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se strinjam, da je v vsem našem nezavednem krščanstvo in biblija -- dobro so nas zjebali, da so nam vprogramirali občutek krivde, sram, strah pred nekim namišljenim bogom, ipd., a to ne pomeni, da pa zdaj moramo uporabljati njihove tehnike, da se kao "rešimo". Kot sem spoznal, krščanstvo v osnovi ni namenjeno temu, da se ljudje razvijajo, temveč da ostanejo verniki. To pa je osnova vseh religij, kajti potrebujejo ovce, ne ljudi, ki znajo razmišljati in živeti.

Saj sploh nisem omenil klasičnega vaškega krščanstva. Tam gre za nedeljsko vero brez razmišljanja in brez prakse. Vse religije so namenjene nadzoru. Včasih je bil nadzor namenjen zmanjševanju možnosti herezije zaradi mističnih spoznanj, dasiravno so ravno mistična spoznanja dajala religiji svežo kri. Krščanstvo je iz religije naredilo sistem družbenega nadzora, saj je zaprlo vrata osebnostne rasti slehernikom. Sistem "rešitve", kot si ga opisal je resnično namenjen stagnaciji v temi neznanja. V tem se strinjam s tabo. Ampak ne govorim o nedeljskih vernikih, o ovčicah na paši strahu, slepe vere in ponavljanje molitev zaradi navade.

Če kaj vidim in poštekam in o tem kaj povem, je sodba.

Sodba je o nečem nekaj napisati, a hip kasneje priznati, da o tem nič ne veš. Vsekakor je pisanje intelektualno delo. Vidiš, jaz nisem nobene svete knjige ali uporabnega navodila za osebnostno rast ocenjeval kot odlično ali zanič. Zlasti pri svetih knjigah kaže biti previden, kajti izza njih je vedno ogromna zakladnica mističnih izkušenj, prelitih v besede.

Postopki in tehnike, ki jih uporabljam, da se rešim vprogramiranih zadev

Način izražanja veliko pove o načinu, kako si se lotil svoje dediščine. Naj ti dam droben napotek. Zmanjšaj napetost v zvezi s t.i. "vprogramiranimi" zadevami. Pri novih tehnikah, zlasti naboru delnih metod iz različnih virov je treba biti precej previden, saj so lahko stranski učinki neprijetni ob slabem izkoristku vloženega časa in & ali denarja. Ampak za zdaj gotovo še nisi prečkal brezna, saj nihče, ki je prečkal brezno, ne podaja negativnih sodb o svetih knjigah. Nihče.

odprava napačnega delovanja

Kaj je sploh napačno delovanje? To je zlasti delovanje na osnovi napačnih umskih kalkulacij. Um je končen, zato je zmotljiv.

Sod 19, 24-29

Ja, kar krvavo, a za razumevanje je potrebno celotno poglavje, ne samo izbrani izsek. Nadalje poriporočam še branje 20. poglavja. Knjiga sodnikov je precej temačen del Biblije. Ampak tudi vstop v lastno brezno zla je temačno in Knjiga sodnikov je proti temu še zabavno čtivo.

2 Sam 11, 2-4

Znova je treba prebrati kaj več od dveh stavkov. Saj menda ne misliš, da se takrat niso radi dajali dol. V hebrejščini je beseda spoznati enaka seksati, zato je treba paziti, v kakšnem kontekstu jo prebereš. Vsekakor cel ta del pokaže na slabosti ljudi. Zadnji stavek 11. poglavja to jasno pokaže. Biblijo ne moreš brati v dobesednem pomenu, to počno nedeljski verniki. Jemanje stavkov iz konteksta nikamor ne vodi. Nadalje je del Biblije, imenovan tudi zgodovinske knjige prepleten z dejansko zgodovino in bralec skoraj nikoli ne ve, kaj je bilo res, kaj je alegorija in kaj mistično sporočilo.

Ker ne znaš niti hebrejščine, niti kabale, nima smisla, da te zasipujem z metafizičnim sporočilo, katero je vedno skrito, pa naj bo besedilo še tako črno. Naj ti samo namignem. V Sam 11,27 so omenjene oči gospodove (oin adonai). Gre za bedeno zvezo, značilno za tradicijo berešit, kjer igra svetleče telo adama kadmona pomembno vlogo in vsak del odseva božjega telesa ima svoj skriti pomen. Zato so navedene oči (Oin).

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ampak za zdaj gotovo še nisi prečkal brezna, saj nihče, ki je prečkal brezno, ne podaja negativnih sodb o svetih knjigah. Nihče.

V celoti ga res še nisem, a vseeno imam določena spoznanja in izkušnje prečkanja manjših brezen, če jim tako rečem. Informacije imam, in delno izkušnje, da kdor je prečkal brezno in se prosvetlil, lahko vidi in občuti, kaj je v t.i. svetih knjigah res sveto in kaj je napačno, bodisi namensko zavajajoče bodisi zaradi napake pri prepisih. Močno dvomim, da so vse "svete" knjige v celoti svete.

 

Kaj je sploh napačno delovanje? To je zlasti delovanje na osnovi napačnih umskih kalkulacij. Um je končen, zato je zmotljiv.

Napačne umske kalkulacije so ena skupina napačnega delovanja, res. Druga so nespoštovanja življenjskih zakonov.

 

Ja, kar krvavo, a za razumevanje je potrebno celotno poglavje, ne samo izbrani izsek. Nadalje poriporočam še branje 20. poglavja. Knjiga sodnikov je precej temačen del Biblije. Ampak tudi vstop v lastno brezno zla je temačno in Knjiga sodnikov je proti temu še zabavno čtivo.

Se strinjam, da je potrebno celotno poglavje, a so vseeno zanimive intepretacije. Opisi krutih in temačnih dejanj (samo)izvoljenega ljudstva so kao le metafore ali alegorije za nekaj drugega, a njihova "dobra" dejanja so se dejansko zgodila, torej zgodovinski dogodki?

 

Nadalje je del Biblije, imenovan tudi zgodovinske knjige prepleten z dejansko zgodovino in bralec skoraj nikoli ne ve, kaj je bilo res, kaj je alegorija in kaj mistično sporočilo.

No, saj, potem si pač vsakdo razloži, kot mu najbolj paše oz. v skladu z določenimi prepričanji, učenji, izkušnjami, ipd.

 

Ker ne znaš niti hebrejščine, niti kabale, nima smisla, da te zasipujem z metafizičnim sporočilo, katero je vedno skrito, pa naj bo besedilo še tako črno.

To o neznanju hebrejščine me zelo spominja na mapulacije duhovnikov, ko so ljudstvu govorili, da samo duhovniki znajo pravilno interpretirati biblijo, in da je ljudstvo preveč glupo, da bi lahko samo bralo to knjigo. xrolleyesx

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Uh Mici napredovala :palec: ,niti enkrat se ni vmešala....:):):) :palec: :palec: :palec:

se znam izogniti,če je treba,amapk glavni izogib je v vsem tem sranju,ki ga napišejo nekateri,ki se skrivajo za znanjem hebrejščine in zahtevajo ne vem kakašne pogoje za razumevanje biblije;to so paraziti,namesto ,da bi približevali neke osnovne pojme božanskosti na primeren naćin.drži se primorka

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

všeč mi je alan, kajti jaz vidim biblijo v enaki luči, če pa je kaj več za tem nevem zakaj je to skrito. vsak človek bi moral imeti iste pravice razumevanja take= svete knjige=, kot ji pravijo, zame je pa očitno da je bila napisana samo zato da manipulira z ljudmi.toliko bolanihin ne logičnih stvari je notri ,da ko sem jo brala mi je postajalo slabo, kako ljudje sploh morajo verjeti v kaj takega.magija vsa magija temelji na črni magiji. magija ko jo razumeš ne obstaja nič kot nekaj zlobnega.magije ni. za vsako stvar obstaja razlaga.magija je samo še eno manipuliranje več.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

všeč mi je alan, kajti jaz vidim biblijo v enaki luči, če pa je kaj več za tem nevem zakaj je to skrito. vsak človek bi moral imeti iste pravice razumevanja take= svete knjige=, kot ji pravijo, zame je pa očitno da je bila napisana samo zato da manipulira z ljudmi.toliko bolanihin ne logičnih stvari je notri ,da ko sem jo brala mi je postajalo slabo, kako ljudje sploh morajo verjeti v kaj takega.magija vsa magija temelji na črni magiji. magija ko jo razumeš ne obstaja nič kot nekaj zlobnega.magije ni. za vsako stvar obstaja razlaga.magija je samo še eno manipuliranje več.

če bi resnično brala z vnemo po mojem ne bi tega trdila,biblija je napisana za verne in neverne,bolj jo bereš,večkrat se najdeš v njej.seveda pa piše tudi o tem,da imamo ljudje razo razne božje darove;mogoče ima BOG S TABO drugačne načrrte

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jemanje stavkov iz konteksta nikamor ne vodi. Nadalje je del Biblije, imenovan tudi zgodovinske knjige prepleten z dejansko zgodovino in bralec skoraj nikoli ne ve, kaj je bilo res, kaj je alegorija in kaj mistično sporočilo.

Oziroma imajo stvari ISTOČASNO večplastni pomen, dogodki so opisani na način, da odrežajo tudi simbolno in duhovno sporočilo.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

všeč mi je alan, kajti jaz vidim biblijo v enaki luči, če pa je kaj več za tem nevem zakaj je to skrito. vsak človek bi moral imeti iste pravice razumevanja take= svete knjige=, kot ji pravijo, zame je pa očitno da je bila napisana samo zato da manipulira z ljudmi.toliko bolanihin ne logičnih stvari je notri ,da ko sem jo brala mi je postajalo slabo, kako ljudje sploh morajo verjeti v kaj takega.magija vsa magija temelji na črni magiji.

Saj ima vsak človek iste pravice razumevanja. Ampak to še ne pomeni, da vsakdo tudi enako razume. Kdor začne biblijo brati s predpostavko, da je napisana samo za manipuliranje ljudi, tudi nič drugega ne najde in bi bilo zanj veliko bolje, da se sploh ne bi lotil branja.

 

No, saj, potem si pač vsakdo razloži, kot mu najbolj paše oz. v skladu z določenimi prepričanji, učenji, izkušnjami, ipd.

Oziroma glede na duhovne sposobnosti posameznika.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kdor začne biblijo brati s predpostavko, da je napisana samo za manipuliranje ljudi, tudi nič drugega ne najde in bi bilo zanj veliko bolje, da se sploh ne bi lotil branja.

No, pa smo tam. Kdor biblijo bere s predpostavko, da je v njej polno skritih sporočil, alegorij, mističnih povezav ipd., jih bo tudi našel, a ne? :inocent:

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, pa smo tam. Kdor biblijo bere s predpostavko, da je v njej polno skritih sporočil, alegorij, mističnih povezav ipd., jih bo tudi našel, a ne? :inocent:

:vragec:

 

pa to je skor kokr pr teb

jst tvoje poste zmeri berem s predpostavko abotnosti

pa me she nisi razocharu

 

zlomk.....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če bi resnično brala z vnemo po mojem ne bi tega trdila,biblija je napisana za verne in neverne,bolj jo bereš,večkrat se najdeš v njej.seveda pa piše tudi o tem,da imamo ljudje razo razne božje darove;mogoče ima BOG S TABO drugačne načrrte

biblija je mistična zato ker jo 90 procentov ljudi ne razume ali tako rekoč ne znajo brati hebrejsko in to ji daje moč, če bi vsi znali brati hebrejsko bi biblija zgubila moč, kot tudi veliko ostalih, tako rekoč svetih knjig ali spisov, ki so napisanih v jezikih, ki jih samo določene osebe lahko razumejo in manipulirajo. v bibliji sem videla, kako brat ubije brata, mož se poroči z lastno pol sestro, hčerki, posilita očeta, ne vidim kaj je tukaj kaj spiritualnega?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Močno dvomim, da so vse "svete" knjige v celoti svete

Žal je tako, da sveto knjigo sprejmeš v celoti ali je pa sploh ne sprejmeš. Nobena sveta knjiga ni nizanje zgodovinskih dejstev. V Bibliji so tako dobra, kot zla dejanja delno resnična in delno alegorije. Biblija kot zgodovinsko čtivo vsekakor ni najboljši vir. Vedno se mešata mit in zgodovinske okoliščine. Biblija je bolj ali manj zgodovinsko pričevanje o napredovanju in razvoju kabalističnega mita (ne zgodovine) od sive davnine do nastopa nikejskega krščanstva.

Druga so nespoštovanja življenjskih zakonov.

Tudi to je poslčedica umskih kalkulacij.

No, saj, potem si pač vsakdo razloži, kot mu najbolj paše oz. v skladu z določenimi prepričanji, učenji, izkušnjami, ipd.

Dejansko je tako. Samo poglej si seznam različnih krščanskih sekt, od katerih vsaka zase trdi, kako edina pozna pravo interpretacijo in zaradi tega je bilo že nekaj vojn, ko so se v imenu križa kar medsebojno ravsali katoliki in protestantni.

To o neznanju hebrejščine me zelo spominja na mapulacije duhovnikov

Ne gre za manipulacijo, temveč za preprosto drugačno, bolj poglobljeno pozvananje Biblije in zlasti tradicije, katera jo je oblikovala. Tudi jaz se v mnoge stvari ne spoznam in ne zahtevam od poznavalcev, da mi razlagajo detajle, katere zaradi omejenega znanja itak ne bi razumel. Ravno zato se ne podajam v precej obširna razlaganja simbolike "oči božjih". Vsakdo ima določena znanja in vsako znanje ima svoj namen.

skrivajo za znanjem hebrejščine in zahtevajo ne vem kakašne pogoje za razumevanje biblije

Ne gre za nobeno skrivanje. Za splošno razumevanje Biblije je dovolj slovenski prevod in temeljna znanja simbolike. Nekateri detajli, katerih bistvo se razkrije samo skozi osnovno znanje jezika, v katerem je bila napisana, so pač skriti običajnemu branju. Ampak ti detajli so potrebni samo kabalistom. Vsi pa ne zmoremo vsega vedeti o vsem. Takšen je pač svet. Tudi jaz nisem nič jezen, če mi nekdo reče, da ne razumem indijskih Ved ali pomena Sanskrta. Tega bpač ne poznam drugače, kot zgolj silno splošno in silno površno in vem, da nikoli najbrž ne bo drugače.

Kdor biblijo bere s predpostavko, da je v njej polno skritih sporočil, alegorij, mističnih povezav ipd., jih bo tudi našel, a ne?

ne razumem, zakaj bi bila Biblija slabša sveta knjiga od drugih? V vseh svetih knjigah gre za večplastno sporočilo in raven razumevanja je sorazmerna z ravnjo poznavanja tradicije, katera jo je ustvarila. Kabalist ne more popolnoma razumeti Ved, a jogi ne more popolnoma razumeti Biblije. Več duhovnih izročil pomeni več svetih knjig. Vse različne, čeprav z enakim namenom.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Žal je tako, da sveto knjigo sprejmeš v celoti ali je pa sploh ne sprejmeš. Nobena sveta knjiga ni nizanje zgodovinskih dejstev. V Bibliji so tako dobra, kot zla dejanja delno resnična in delno alegorije. Biblija kot zgodovinsko čtivo vsekakor ni najboljši vir. Vedno se mešata mit in zgodovinske okoliščine. Biblija je bolj ali manj zgodovinsko pričevanje o napredovanju in razvoju kabalističnega mita (ne zgodovine) od sive davnine do nastopa nikejskega krščanstva.

 

Tudi to je poslčedica umskih kalkulacij.

 

Dejansko je tako. Samo poglej si seznam različnih krščanskih sekt, od katerih vsaka zase trdi, kako edina pozna pravo interpretacijo in zaradi tega je bilo že nekaj vojn, ko so se v imenu križa kar medsebojno ravsali katoliki in protestantni.

 

Ne gre za manipulacijo, temveč za preprosto drugačno, bolj poglobljeno pozvananje Biblije in zlasti tradicije, katera jo je oblikovala. Tudi jaz se v mnoge stvari ne spoznam in ne zahtevam od poznavalcev, da mi razlagajo detajle, katere zaradi omejenega znanja itak ne bi razumel. Ravno zato se ne podajam v precej obširna razlaganja simbolike "oči božjih". Vsakdo ima določena znanja in vsako znanje ima svoj namen.

 

Ne gre za nobeno skrivanje. Za splošno razumevanje Biblije je dovolj slovenski prevod in temeljna znanja simbolike. Nekateri detajli, katerih bistvo se razkrije samo skozi osnovno znanje jezika, v katerem je bila napisana, so pač skriti običajnemu branju. Ampak ti detajli so potrebni samo kabalistom. Vsi pa ne zmoremo vsega vedeti o vsem. Takšen je pač svet. Tudi jaz nisem nič jezen, če mi nekdo reče, da ne razumem indijskih Ved ali pomena Sanskrta. Tega bpač ne poznam drugače, kot zgolj silno splošno in silno površno in vem, da nikoli najbrž ne bo drugače.

 

ne razumem, zakaj bi bila Biblija slabša sveta knjiga od drugih? V vseh svetih knjigah gre za večplastno sporočilo in raven razumevanja je sorazmerna z ravnjo poznavanja tradicije, katera jo je ustvarila. Kabalist ne more popolnoma razumeti Ved, a jogi ne more popolnoma razumeti Biblije. Več duhovnih izročil pomeni več svetih knjig. Vse različne, čeprav z enakim namenom.

pa saj ne morem verjeti kakšne kvasiš.za razumevanje Biblije moraš imeti dar,tudi vsakodnevno branje je v pomoč,tudi če znaš original hebrejščino,če Biblijo ne razumeš,jo ne razumeš,zato ne poneumljaj po nepotrebnem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če Biblijo ne razumeš,jo ne razumeš,zato ne poneumljaj po nepotrebnem

Razumevanje je silno spolzek teren. če bi imela Biblija samo eno interpretacijo, ne bi bilo nekaj 100 krščanskih sekt in vsaka zase trdi, da je edina prava za razlago Biblije. Potem je tu še podobno število šol židovskega misticizma in religije, katere takisto različno razlagajo Biblijo, a se na srečo vsaj ne bojujejo med sabo. Ampak Mici, ti ne moreš za druge trditi, koliko razumejo ali ne razumejo Biblijo. Veš, 10 božjih zapovedi ni zaradi športa, temveč jih je treba živeti v praksi - dan za dnem. Kako ti uspeva s tem? Jezus je rekel, da ni razveljavil nobene zapovedi, da vse enako veljajo še naprej! Kako je tisto - ne delaj si rezanih podob ... ?? :sori:

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Žal je tako, da sveto knjigo sprejmeš v celoti ali je pa sploh ne sprejmeš.

Absolutna trditev, kateri nikakor ne morem pritrditi. Kaj je jamstvo, da je vse tako zapisano, kot je bilo v času nastanka spisa? In zakaj bi morali a priori sprejeti vse, kar piše noter, četudi nam življenjske izkušnje kažejo, da določene trditve ne držijo?

 

Kabalist ne more popolnoma razumeti Ved, a jogi ne more popolnoma razumeti Biblije.

Ja, dokler je kabalist zgolj kabalist in jogi zgolj jogi, je res tako. Če ne presežeta svoje poti, ne moreta videti drugih. Kabala, joga in druge poti so prav to -- poti, ne cilji.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Alan New, postavil si lepa vprašanja, vredna truda. :palec:

Kaj je jamstvo, da je vse tako zapisano, kot je bilo v času nastanka spisa?

Ko so našli kumranske rokopise, so primerjali najdeno z obstoječim hebrejskim zapisom in so ugotovili, da gre za natančne prepise. Vsaj kar se tiče Stare zaveze. Nova zaveza pa je zbir besedil, odobren na Nikejskem koncilu, kjer so iz še ene židovske ločine ustvarili svetovno religijo. Gre za spoj židovskega monoteizma z rimskim politeistično ikonografijo. Nič nenavadnega glede na takratne okoliščine. na srečo so se ohranila še druga besedila, povezana z ločino, povezano z Jezusom Kristusom. Tako lahko dobro sestavimo evolucijo ene od ločin judaizma v svetovno religijo.

Ja, dokler je kabalist zgolj kabalist in jogi zgolj jogi, je res tako. Če ne presežeta svoje poti, ne moreta videti drugih. Kabala, joga in druge poti so prav to -- poti, ne cilji.

Razsvetljen jogi popolnoma razume razsvetljenega kabalista in obratno. Oba dosežka sta identična. Ko sta na vrhu, vidita svoje in vse druge dosežke, ne moreta pa jih doživeti. ne moreš pa se iti jogo in kabalo istočasno. gre za mešanje simbolnih sistemov, kar je intelektualno še možno, a ko se potopiš v brezno, to mešanje odpade. S Kabalo zlahka interpetiram simboliko Ved, a to je neumno in nekoristno početje, saj dobro vem, da vede in biblijska simbolika z različnimi simboli govorita isto zgodbo. Kabalistični zastoj misli je identičen pratjahari, kabalistično petje svetih imen pa je identično mantranju. Joga ima svoje čudeže, kabala pa svoje.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Razumevanje je silno spolzek teren. če bi imela Biblija samo eno interpretacijo, ne bi bilo nekaj 100 krščanskih sekt in vsaka zase trdi, da je edina prava za razlago Biblije. Potem je tu še podobno število šol židovskega misticizma in religije, katere takisto različno razlagajo Biblijo, a se na srečo vsaj ne bojujejo med sabo. Ampak Mici, ti ne moreš za druge trditi, koliko razumejo ali ne razumejo Biblijo. Veš, 10 božjih zapovedi ni zaradi športa, temveč jih je treba živeti v praksi - dan za dnem. Kako ti uspeva s tem? Jezus je rekel, da ni razveljavil nobene zapovedi, da vse enako veljajo še naprej! Kako je tisto - ne delaj si rezanih podob ... ?? :sori:

ja saj bi bilo tudi manj mnenj,tudi tvoje mnenje je ena izmed napačnih interpretacij,imaš pa vso pravico,da jo poveš

biblijo bočl ,ko jo bereš več zastopiš,zato pa je prevedena v skoraj vse jezike,za lažjo razlago vsem na svetu;ti pa obratno trdiš.češ,samo če znaš hebrejščino,bumbar si in bumbar boš ostal lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja saj bi bilo tudi manj mnenj,tudi tvoje mnenje je ena izmed napačnih interpretacij,imaš pa vso pravico,da jo poveš

biblijo bočl ,ko jo bereš več zastopiš,zato pa je prevedena v skoraj vse jezike,za lažjo razlago vsem na svetu;ti pa obratno trdiš.češ,samo če znaš hebrejščino,bumbar si in bumbar boš ostal lp

:inocent:

 

komentarji na temo OK, ne pa zmerjanje :xx!:

 

Mojca

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...