Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Si kje prebral, ali zgolj miselno špekuliraš?

ne eno ne drugo, a o tretjem ugibaj. Očitno si takšen znalec (glede na način pisanja), da boš zagotovo uganil. Ali pač zopet grešim, ker ne izpostavljam kakšne posebne duhovnosti. Gotovo je nekaj na tem, ko pravijo: "Ne jemlji ljudem kruha ali iger."

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne eno ne drugo, a o tretjem ugibaj. Očitno si takšen znalec (glede na način pisanja), da boš zagotovo uganil. Ali pač zopet grešim, ker ne izpostavljam kakšne posebne duhovnosti. Gotovo je nekaj na tem, ko pravijo: "Ne jemlji ljudem kruha ali iger."

Kdo je največji znalec tu, glede na način pisanja, je pa diskutabilno. xcivx

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne eno ne drugo, a o tretjem ugibaj. Očitno si takšen znalec (glede na način pisanja), da boš zagotovo uganil. Ali pač zopet grešim, ker ne izpostavljam kakšne posebne duhovnosti. Gotovo je nekaj na tem, ko pravijo: "Ne jemlji ljudem kruha ali iger."

 

 

Ugibam redkokdaj, mnenje pa seveda imam. In moje mnenje seveda ni, da si pisal iz lastnih izkušenj. xcivx

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aha. Potem jih je pa nujno treba poslati brat temo "opisovanje resničnosti", da poštekajo, da laho se skupaj kdo doživlja tudi drugače.

 

no, saj je njihov opis resničnosti tudi precej slikovit, ponavadi.

če sledimo vlaknu tukajšnje tematike, se lahko o tovrstni slikovitosti sami prepričamo.

od ustvarjanja bogov do stvarstva bogov in naokoli. opisi so bajni, polni fantazije.

ta fantazija je po svoje tudi neka lastnost energije... ne nujno napačna,

če se jo da uporabiti...

drugo pa je

če nekdo misli,

da ta energija njega uporablja/usmerja.

potem je to v tem primeru fantazija...

ne pa nujno vedno ?

 

Fantazija je namreč ne-boleč delec obstoja, vsaj pogosto, zatorej ne vedno moteč.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In moje mnenje seveda ni, da si pisal iz lastnih izkušenj.

Kaj bi ti oponiral? Imaš pač svoje mnenje. Nekako sem naveličan prepričevati prepričane. Nekatere stvari ni moč opisati z besedami. Uporabljajo se pač precej oddaljeni približki, ki služijo zgolj ilustraciji. Danes vsi na veliko pametujejo o duhovnosti. Na knjižnih policah se valja na stotine knjig, a vse skupaj je kup fekalij, če ostane na verbalnem filozofiranju.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dokler nimaš osebne izkušnje, lahko samo verjameš. .
ja no, ceprav clovk nima osebne izkusnje ma razum... no, vsaj mel bi ga naj... smisel razuma pa ni, da clovk verjame vanj, ampk da ga uporablja... pogoj zanj je pa v razmisljanju... pa ceprav ni nujn, da so rezultati te uporabljene sposobnosti razmisljanja, cetudi temeljijo na razumu, razumni... :o|o:

 

Bo kdo pokomentiral ?
ma kaki!!! x:Dx

nj vsak "vzame" kar in/ali kolkr mu pase/si upa/hoce/...

xsrcx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dans perbral; merilo svetu je svet sam, ne moreš ga podrediti nekim svetim spisom.. najprej je bil svet, potem pa sveto pismo

 

Odvisno kolk je posameznik open minded. In kaj si predstavlja pod svet. Če zamenjaš besedico svet recimo s človek, ker to namreč smo mi, in mi smo tisti, ki se lahko sploh zavedamo sveta, potem recimo da lahko rečemo, da je merilo človeku (in posledično ali vzročno svetu) človek sam. Oz. sam sebi. To pa je lažje za razumet, al ne?

 

Človeka ne moremo jemati neodvisno od sveta, čeprav je res, da se velikokrat zdi, da se svet ali življenje ne meni za to kako bo doseženo ali uresničeno ali samorealizirano.. In spet samorealizirano ne more biti, ker smo soodvisni. Velikokrat ko smo lahko zgolj opazovalci pa se zdi, da se svet dogaja kar sam.. Lahko sodelujemo in smo orodje ali kreatorji, če smo voljni, če ne pa svet zgleda kot nekaj zunanjega..

 

Zdaj pa še samo morm sama razumet kaj sem napisala x:Dx

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

''Človeka ne moremo jemati neodvisno od sveta''

 

sej zato je pa najprej bil svet, naše vesolje pa tist predvidoma prazen prostor v katerem je še več vesolij, pa še kej več, človek pride šele potem enkrat in se začne neki pametnega delat... x:o)x

 

xDDx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

''Človeka ne moremo jemati neodvisno od sveta''

 

sej zato je pa najprej bil svet, naše vesolje pa tist predvidoma prazen prostor v katerem je še več vesolij, pa še kej več, človek pride šele potem enkrat in se začne neki pametnega delat... x:o)x

 

xDDx

 

tega ne vem.. kaj je bilo najprej..

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

emm pa je meniš, da bi lahko človek bil pred vesoljem....

 

 

mislim pa da sploh ni pomembno v bistvu, ker pred nečim nekaj sploh ne more biti. Ker mora najprej nekaj biti, da je lahko nekaj prej...

 

Sem si pa vzela eno in edino misel, kako razumem boga k sebi in to je, da je bog ustvaril svet zato, da bi bil spoznan.

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

prva Mojzesova knjiga1,1 pravi:V začetku je Bog ustvaril nebo in zemljo

v 26 vrstici istega poglavja pa pravi:Bog je rekel: Naredimo človeka po

svoji podobi,kot svojo podobnost.

 

Mici, zdaj se pogovarjamo pred tem kar je kdo rekel.. Razmeš?

 

Sicer pa ja, sorry, so vse informacije dobrodošle... :)

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne moreš ga podrediti nekim svetim spisom.. najprej je bil svet, potem pa sveto pismo

Se strinjam. Sveto pismo samo poskuša opisati nekaj. Tudi znanost je samo orodje, ki nam pomaga zgraditi model realnosti, ni pa orodje za spoznanje resnice (tako je baje rekel Einstein).

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se strinjam. Sveto pismo samo poskuša opisati nekaj. Tudi znanost je samo orodje, ki nam pomaga zgraditi model realnosti, ni pa orodje za spoznanje resnice (tako je baje rekel Einstein).

 

heh baje :palec:

 

Znanost je čist ok ker je zdaj.. in dopušča nove vidike....

 

Po moje tud resnica ne bi tolk dolg zdržala, če ne bi bila resnica xrolleyesx

 

Skrajni čas da preberem sveto pismo x:Dx

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

heh baje :palec:

 

Znanost je čist ok ker je zdaj.. in dopušča nove vidike....

 

Po moje tud resnica ne bi tolk dolg zdržala, če ne bi bila resnica xrolleyesx

 

Skrajni čas da preberem sveto pismo x:Dx

kakorkoli,a vseeno a spodbudo:Vzklikajte Gospodu,vsa zemlja

služite Gospodu z veseljem,pridite predenj z vriskanjem!

Spoznajte,da je Gospod Bog:on nas je naredil in mi smo njegovi,njegovo ljudstvo

čreda njegove paše.Zkaj Gospod je dober,na veke traja njegova dobrota,od roda do

roda njegova zvestoba.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kakorkoli,a vseeno a spodbudo:Vzklikajte Gospodu,vsa zemlja

služite Gospodu z veseljem,pridite predenj z vriskanjem!

Spoznajte,da je Gospod Bog:on nas je naredil in mi smo njegovi,njegovo ljudstvo

čreda njegove paše.Zkaj Gospod je dober,na veke traja njegova dobrota,od roda do

roda njegova zvestoba.

 

kaj pa če mi ni za živet? Zakaj bi vzklikala z radostjo karkoli..

 

Think about it. Jezus tud ni vzklikal, tu pa tam mu je dal kakšno navodilo, ko je blo potrebno. That's all.

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

prva Mojzesova knjiga1,1 pravi:V začetku je Bog ustvaril nebo in zemljo

v 26 vrstici istega poglavja pa pravi:Bog je rekel: Naredimo človeka po

svoji podobi,kot svojo podobnost.

Še vedno vztrajam, da je človek ustvaril boga po svoji podobi. :inocent:

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaj pa če mi ni za živet? Zakaj bi vzklikala z radostjo karkoli..

 

Think about it. Jezus tud ni vzklikal, tu pa tam mu je dal kakšno navodilo, ko je blo potrebno. That's all.

ok.vse ti pa tudi ne mor uspeti v življenju,lepo spi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zej zlo je popularna teorija o večih vesoljih, uporablja se prispodoba z milnimi mehurčki v zraku kot vesolja v ogromnem praznem prostoru

in potem sem zadnjič zasledil, da so z opazovanjem nastanka črnih lukenj prišli do možne realne ideje, da z nastankom črne luknje nastane novo vesolje v tem praznem prostoru

 

bom mal pogledal zakaj že mislijo tko

 

ampak take teorije in ideje postavijo sveto pismo na tanek led, ker ga daleč presegajo

že tudi, če se samo omejimo na big bang, ga sveto pismo ne zaobjame, ker se le ta omejuje samo na Zemljo

vesolje pa se ni začelo z zemljo

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zej zlo je popularna teorija o večih vesoljih, uporablja se prispodoba z milnimi mehurčki v zraku kot vesolja v ogromnem praznem prostoru

in potem sem zadnjič zasledil, da so z opazovanjem nastanka črnih lukenj prišli do možne realne ideje, da z nastankom črne luknje nastane novo vesolje v tem praznem prostoru

 

bom mal pogledal zakaj že mislijo tko

 

ampak take teorije in ideje postavijo sveto pismo na tanek led, ker ga daleč presegajo

že tudi, če se samo omejimo na big bang, ga sveto pismo ne zaobjame, ker se le ta omejuje samo na Zemljo

vesolje pa se ni začelo z zemljo

Ti,Gospod,si v začetku utemljil zemljo in nebesa so delo tvojih rok.{hebrejcem1,10}in nadaljevanje oziroma povzetek,psalm 102,26;Nekdaj si utemeljil zemljo in nebo je delo tvojih rok.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti,Gospod,si v začetku utemljil zemljo in nebesa so delo tvojih rok.{hebrejcem1,10}in nadaljevanje oziroma povzetek,psalm 102,26;Nekdaj si utemeljil zemljo in nebo je delo tvojih rok.

 

Mici59, hecno je oz. ali je potrebna biti številka psalma zraven, najbrž je, da preusmerimo pogled in sploh dojamemo kar smo prebrali, to mi bolj na Castanedo liči.. Njega poznaš?

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...