Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

ma neja vm no, men je maček prišepnil, da s tole ljubeznijo mal pretiravate, če se obesim npr. na ljubezen do orožja

lalalalalala wtf ? kakšna ljubezen do orožja neki

ne ljubezen kritičnost je potrebna, razumevanje in na koncu sprejemanje celotnega procesa odmikanje stran od nesprejemanja

ampak to ni ljubezen do orožja, to je samo sprejemanje nečesa, kar v resnici ne moreš spremeniti, ker se spreminja na globalni ravni, lahko samo kaj dodaš

 

že takoj, ko ljubiš orožje vzljubiš njegov namen - ubijanje

ljubitelj orožja ljubi orožje, pravi, da nebi nikogar ubil ampak v mislih že strela

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kakov namreč v Adamu vsi umirajo,tako bodo v Kristusu tudi vsi oživljeni,vendar vsak po vrsti

Torej nam obljubljaš, da bomo v živo nekega dne doživeli Zoro živih mrtvecev. Hvala, a takšne usode si ne želim. Žal je z dobesendim razumevanjem zahodnih duhovnih sporočil križ - vedno gre za alegorije, ki samo tistim z IQ preko 50 pomenijo še kaj več od fizičnih črk in besed. Če kdo verjame, da bo njegovo lepčo trupelce vstalo, pač naj verjame. Osebno sem precej skeptičen do udejanjenja te bizarne Zore živih mrtvecev v režiji krščanskih sekt vseh bar in oblik. Žal do zdaj še nihče ni vsta iz groba, da bi mi povedal, kako to gre.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Torej nam obljubljaš, da bomo v živo nekega dne doživeli Zoro živih mrtvecev. Hvala, a takšne usode si ne želim. Žal je z dobesendim razumevanjem zahodnih duhovnih sporočil križ - vedno gre za alegorije, ki samo tistim z IQ preko 50 pomenijo še kaj več od fizičnih črk in besed. Če kdo verjame, da bo njegovo lepčo trupelce vstalo, pač naj verjame. Osebno sem precej skeptičen do udejanjenja te bizarne Zore živih mrtvecev v režiji krščanskih sekt vseh bar in oblik. Žal do zdaj še nihče ni vsta iz groba, da bi mi povedal, kako to gre.

če bi poznal Sveto pismo zadnjega stavka mogoče ne bi niti izrekel,ampak kaj moremo,nismo vsi vsevedi,ne verjamemo vsi v sp.imamo vso pravico oponirati vstajenju mrtvih oziroma dvomiti v to dejanje;na koncu koncev je potrebno vsako mišljenje tudi upoštevati in pustiti posamezikom svobodo govora,pa četudi govorijo neumnosti

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pes, ki laja ne grize x;)x

probej najprej prebolet sebe potem pa naprej

 

ti si polna unega demona; ki pljuva, sika, ščuje v tisočih jezikih in tisočih kletvicah, sej veš kerga a ne ? ga maš itak skoz zraven

še tlele me je zele pozdravu, se je prepoznal

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa četudi govorijo neumnosti

Zadnji stavek sem napisal, ker poznam simbolni sistem S.P. "od znotraj" in ne verjamem dobesedno napisanemu. Biblija je pač v prvi vrsti alegorijsko besedilo. A veš, da ima Biblija štiri ravni dojemanja? Poleg dobesednega, kateri je vsem domač, ima še alegorijski, metafizični in mistični pomen.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zadnji stavek sem napisal, ker poznam simbolni sistem S.P. "od znotraj" in ne verjamem dobesedno napisanemu. Biblija je pač v prvi vrsti alegorijsko besedilo. A veš, da ima Biblija štiri ravni dojemanja? Poleg dobesednega, kateri je vsem domač, ima še alegorijski, metafizični in mistični pomen.

dokler boš le razumsko pogledoval na božanstvo Jezusa boš korakal na mestu,razlaga Sp. je resnično večplastna,kar niti ni pomembno,če razumeš poslanstvo Jezusa,njegovo smrt in vstajenje.Gre se za vero vanj.In če to zmoreš je prav,sicer nima smisla,da zanikaš karkoli,vsaj meni.Boga se ne da razumeti in ga ne poskušaj,Boga je treba do{živeti}.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dokler boš le razumsko pogledoval na božanstvo Jezusa boš korakal na mestu,razlaga Sp. je resnično večplastna,kar niti ni pomembno,če razumeš poslanstvo Jezusa,njegovo smrt in vstajenje.Gre se za vero vanj.In če to zmoreš je prav,sicer nima smisla,da zanikaš karkoli,vsaj meni.Boga se ne da razumeti in ga ne poskušaj,Boga je treba do{živeti}.

 

 

Hmmmmmmmmmm :eek:

besede, ki sem jih neštetokrat slišala pri veronauku... skupaj z mnogimi enakimi trditvami... človeški možgani so premalo razviti... itd... itd...

 

Moč vere je enkratna gonilna sila, brez verovanja po moje ni prave sreče. Vsi verujemo: nekateri v Boga različnih veroizpovedi, drugi v ljudi, stvari, emocije, usodo... itd, da se ne izgubljam v podrobnostih.

 

Nikomur nočem ničesar odvzeti, če nekdo čuti, da je Jezus Bog, potem je tako prav, če mu ta vera pomaga biti boljši človek.

 

Meni sta bila potrebna dva stavka, da sem v sebi našla moč vere, ki izhaja iz mene in ne iz dogme, s katero so me izolirali od ostalega sveta od zibelke dalje (dokler se niso uprli možgani in čut za pravičnost)

 

1. " Svet bo boljši, ko bo sočutje stopilo na mesto usmiljenja."

2. " Ne prosi Boga, naj pride k tebi! Odpri srce, dovoli mu priti ven!"

Kadar koga obsojam, ne definiram nje ali njega, temveč sebe.

(Wayne W. Dyer)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hmmmmmmmmmm :eek:

besede, ki sem jih neštetokrat slišala pri veronauku... skupaj z mnogimi enakimi trditvami... človeški možgani so premalo razviti... itd... itd...

 

Moč vere je enkratna gonilna sila, brez verovanja po moje ni prave sreče. Vsi verujemo: nekateri v Boga različnih veroizpovedi, drugi v ljudi, stvari, emocije, usodo... itd, da se ne izgubljam v podrobnostih.

 

Nikomur nočem ničesar odvzeti, če nekdo čuti, da je Jezus Bog, potem je tako prav, če mu ta vera pomaga biti boljši človek.

 

Meni sta bila potrebna dva stavka, da sem v sebi našla moč vere, ki izhaja iz mene in ne iz dogme, s katero so me izolirali od ostalega sveta od zibelke dalje (dokler se niso uprli možgani in čut za pravičnost)

 

1. " Svet bo boljši, ko bo sočutje stopilo na mesto usmiljenja."

2. " Ne prosi Boga, naj pride k tebi! Odpri srce, dovoli mu priti ven!"

zanimivo razmišljanje,no,vsak ima ima svoje;drugače pa 2.točke ne morem komentirati,ker nikakor ne spada v to temo

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Boga se ne da razumeti in ga ne poskušaj,Boga je treba do{živeti}.

Ja, tako je, a ti to zgolj misliš, nikakor pa nimaš osebne izkušnje. Nihče z bralno značko te ali one svete knjige še ni prešel mej razumske interpretacije. Ti pač dobesedno jemlješ, kar piše in to verjameš. A ne veš. Za vedenje je potrebno delo. To delo ni lahko, saj vključuje pranje lastne umazanije. Večina pogrne, ker se boji.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, tako je, a ti to zgolj misliš, nikakor pa nimaš osebne izkušnje. Nihče z bralno značko te ali one svete knjige še ni prešel mej razumske interpretacije. Ti pač dobesedno jemlješ, kar piše in to verjameš. A ne veš. Za vedenje je potrebno delo. To delo ni lahko, saj vključuje pranje lastne umazanije. Večina pogrne, ker se boji.

kabalist,kako lahko ti sodiš o meni,pa ne veš niti kdo sem,kako lahko doloćuješ ,kaj sem in kaj nisem doživel in česa niti ne morem;jaz zate nikoli nisem dvomil o tvojem znanju,dočim ti stralno nekaj določuješ in zanikaš,pojdi se ga raje napit

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pač sklepam glede na način pisanja. Tudi sam nevede talaš diskvalifikacije. Nihče, ki ima določeno prakso v duhovnosti, ne ponavlja dogem verouka. Trdim, da zgolj misliš, da je tako, kajti prepričan ne moreš biti. V religiji stvari temeljijo na dogmah, v katere verjameš ali pa ne. Kakor hitro se podaš na praktično pot osebnostne rasti, dogme in znjimi povezane absolutne resnice postanejo relativne. Tudi mačeha od Sneguljčice je pobesnela, ko se je pogledala v zrcalo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pač sklepam glede na način pisanja. Tudi sam nevede talaš diskvalifikacije. Nihče, ki ima določeno prakso v duhovnosti, ne ponavlja dogem verouka. Trdim, da zgolj misliš, da je tako, kajti prepričan ne moreš biti. V religiji stvari temeljijo na dogmah, v katere verjameš ali pa ne. Kakor hitro se podaš na praktično pot osebnostne rasti, dogme in znjimi povezane absolutne resnice postanejo relativne. Tudi mačeha od Sneguljčice je pobesnela, ko se je pogledala v zrcalo.

glej,ti ne ločiš vere in religije;tudi ne dovoliš,da se ti kdo približa,apriori si proti,v drugih temah pa razlagaš o Bogu,čista patetika

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bog nima z vero nič skupnega. Bog je, pa če verjameš ali pa ne. To je pač stvar osebnega okusa. Religija je organizirana in formalizirana oblika vere. Religija s svojimi institucijami določa verske resnice - dogme, o katerih religija ne dopušča nobenega dvoma. Dogme so napr. Marijino brezmadežno spočetje, Jezusovo fizično vstajenje od mrtvih, Marijino vnebovzetje, izvirni greh, nezmotljivost papeža ipd. Med različnimi krščanskimi religijami so določene razlike, a imajo dovolj skupnega, da gre za eno in isto pesem, odigrano na različne instrumente. Ti pač verjameš v določene dogme in nikakor ne dopuščaš dvoma v njih. To je tipična značilnost formalizirane religije. Na eni drugi temi enako, kot ti, samo v drugačni obliki lajna pristaš Hare Krišna. Svojo vero ima vpeto v okvir dogme, o kateri nima nobenega dvoma. Dobesedna vera v dogme izničuje vsako potrebo po osebnostni rasti. Zakaj bi napredoval, saj je itak vse jasno? Pa ni. Bogu je sicer čisto vseeno, katere dogme se oprimeš, a vera na osnovi dogem prej ali slej prinese praznino in trpljenje. Lahko pa je ta vera posledica trpljenja. Če z vero odganjaš slabe stvari, jih samo prikrivaš, nikakor pa ne odstraniš vzroka. Vsak drek prej ali slej nazaj udari. Samo osebnostna rast garantira napredek. A vsaka takšna pot predpostavlja, da se človek reši okovov dogem (verskih, znanstvenih ipd.). Šele prozorna zavest omogoča Bogu, da s svojo prisotnostjo posije v tvojo dušo. Nič prej in nič drugače.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če z vero odganjaš slabe stvari, jih samo prikrivaš, nikakor pa ne odstraniš vzroka. Vsak drek prej ali slej nazaj udari.

 

 

sedi 5 ! :palec:

 

edino eno je, tudi preko dogem se lahko povzpneš do pravih odkritij kjer pa je potrebno dogmo odvreči

zej kaj to pomeni

 

To pomeni, da tisto kar Jezus na primer ponuja ni podrejeno SP, pač pa vsemu tistemu kar se skriva za Jezusom - ko njegovo ime že izgine, ko njegova podoba ni več njegova, ko SP ni več, ker je že zdavnaj zgorelo v zubljih očiščevalnega ognja....

 

zatorej je tole napihnjeno poudarjanje Jezusa brez pravega pomena, razen tega, da se napihuje seveda

zej kadar se balon napihuje sta samo dve možnosti

al postane strašansko svinjsko od vsega dreka znotraj

al pa postane strašansko svetlo in boga prisotno, če se razpoči od znotraj navzven, daleč navzven preko vseh meja

 

tam potem si dragi bralci, lahko tudi z Jezusom podate roke kot dva prijatelja in ne služabnika

zatorej ne malikuj umetnih niti pravih podob x;)x

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bog nima z vero nič skupnega. Bog je, pa če verjameš ali pa ne. To je pač stvar osebnega okusa. Religija je organizirana in formalizirana oblika vere. Religija s svojimi institucijami določa verske resnice - dogme, o katerih religija ne dopušča nobenega dvoma. Dogme so napr. Marijino brezmadežno spočetje, Jezusovo fizično vstajenje od mrtvih, Marijino vnebovzetje, izvirni greh, nezmotljivost papeža ipd. Med različnimi krščanskimi religijami so določene razlike, a imajo dovolj skupnega, da gre za eno in isto pesem, odigrano na različne instrumente. Ti pač verjameš v določene dogme in nikakor ne dopuščaš dvoma v njih. To je tipična značilnost formalizirane religije. Na eni drugi temi enako, kot ti, samo v drugačni obliki lajna pristaš Hare Krišna. Svojo vero ima vpeto v okvir dogme, o kateri nima nobenega dvoma. Dobesedna vera v dogme izničuje vsako potrebo po osebnostni rasti. Zakaj bi napredoval, saj je itak vse jasno? Pa ni. Bogu je sicer čisto vseeno, katere dogme se oprimeš, a vera na osnovi dogem prej ali slej prinese praznino in trpljenje. Lahko pa je ta vera posledica trpljenja. Če z vero odganjaš slabe stvari, jih samo prikrivaš, nikakor pa ne odstraniš vzroka. Vsak drek prej ali slej nazaj udari. Samo osebnostna rast garantira napredek. A vsaka takšna pot predpostavlja, da se človek reši okovov dogem (verskih, znanstvenih ipd.). Šele prozorna zavest omogoča Bogu, da s svojo prisotnostjo posije v tvojo dušo. Nič prej in nič drugače.

ker me že pronicljivo pošiljajo na počitnice,ne vem verjetno ,da se me znebite,bom odgovoril,da bi bilo mogoče bolje,če bi sami sebe osvestili in si priznali:Bog,vem,da je tvoj sin umrl zame na Golgotskem hribu,se opasal z mojimi grehi in si jih naložil na svoja ramena in postavil osnovo za večno življenje;vem gospod Jezus,da si umrl zame ,vem ,da sem grešen in priznam,odprem tri srce,da vstopiš vanj.Marijino spočetje je boljše povedano;Jezusovo rojstvo in ni dogma,Jezusovo fizično vstajenje ni dogma,Marijino vnebo vzetje je dogma,izvirni greh ni dogma,papeževa nezmotljivost in sploh obstoj je dogma in nepotrebna stvar;pozdrav

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ker me že pronicljivo pošiljajo na počitnice,ne vem verjetno ,da se me znebite,bom odgovoril,da bi bilo mogoče bolje,če bi sami sebe osvestili in si priznali:Bog,vem,da je tvoj sin umrl zame na Golgotskem hribu,se opasal z mojimi grehi in si jih naložil na svoja ramena in postavil osnovo za večno življenje;vem gospod Jezus,da si umrl zame ,vem ,da sem grešen in priznam,odprem tri srce,da vstopiš vanj.Marijino spočetje je boljše povedano;Jezusovo rojstvo in ni dogma,Jezusovo fizično vstajenje ni dogma,Marijino vnebo vzetje je dogma,izvirni greh ni dogma,papeževa nezmotljivost in sploh obstoj je dogma in nepotrebna stvar

Če je to zate, zame ni. Nikogar nisem pooblastil, da žre moj drek, da umre zame. Pravzaprav je to neokusno. Če je nekdo želel zame spusti dušo, to ni moj problem. Ker živim v 21. stoletju in ne 1. stoletju, pa o tem sploh ne moremo razpravljati. Mici, v kar verjameš, je tvoja osebna stvar, katere mnogi ne delimo s tabo in veljajo morebiti v tvojem miselnem svetu, ne pa tudi mojem. Imaš pravico, da verjameš v to, da se je nekdo zate nasadil na kol, a to je tvoja misel, ne pa univerzalna resnica.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Astral_mx

Dokler ne stopiš v praktično služenje Bogu, ne moreš razumeti vere. Lahko se teoretično prepričaš v njegov obstoj s pomočjo sklepanja, kako poteka kreacija, reinkarnacija, karma, itd. in to povežeš s svojim znanjem, ki ga imaš o tem svetu ter potem vidiš kaj klapa in kaj ne. V bistvu sploh ne rabiš brati o Bogu, da prideš do njega. Že budizem te lahko popeje do Boga, čeprav ga nikoli niti omenja - v tem smislu, da se ti zdi logičen.

 

Obstajajo praktični procesi kako priti do Boga, ki delujejo - treba je odvreči ego in izvesti eksperiment. Vera v Boga se lahko razvije iz različnih smeri, bodisi iz želje po absolutnem znanju o vsem kar obstaja, bodisi iz trpljenja, načinov je več...

 

Kar predstavlja velik problem je izprijenost religije, iz katere izhaja napačno tolmačenje vere - ljudje, ki so "verni" vendar je njihova zavest izprijena ne dajejo ravno dobrega zgleda. To je tudi glavni razlog vseh ateistov, da ne verjamejo v Boga, ker vidijo to slepo vero, ljudi ki delujejo v principu slabše od mnogih ateistov, kar je samo posledica tega, da ne vejo kaj počnejo.

 

Jaz sem se rodil v popolnoma ateistični družini in sem imel ljudi, ki verjamejo v Boga za neinteligentne, seveda sem tako razmišljal, ker mi ni mogel nihče ponuditi nekega višjega znanja. Nato pa sem ze začel poglabljati v budizem, mistiko, duhove, filozofijo, itd. in sem teoretično začel verjeti v Boga.

 

Ključ pa je v praksi - odkriti pravi proces in stopiti na pot tega procesa. Dokler ne probaš ne veš, oz. še sanjati ne moreš česa ne veš, tako kakor ne moreš razlagati nekomu o smučanju, če ne veš kaj so smučke in nisi še nikoli smučal.

 

Lep pozdrav

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
ker me že pronicljivo pošiljajo na počitnice,ne vem verjetno ,da se me znebite.

ne, jaz te pošiljam na poletne delavnice pravopisa, a štekaš, stara? :vragec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne, jaz te pošiljam na poletne delavnice pravopisa, a štekaš, stara? :vragec:

ne vem kaj bi rada povedala.mene ne zanima kako je napisano,važno ,da razumeš in ne mi postavljat vprašaja na koncu,beri strani ,ki so slovnično pravilne.kdo te pa sili,da bereš mene in me popravljaš,a štekaš,smrklja?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne vem kaj bi rada povedala.mene ne zanima kako je napisano,važno ,da razumeš in ne mi postavljat vprašaja na koncu,beri strani ,ki so slovnično pravilne.kdo te pa sili,da bereš mene in me popravljaš,a štekaš,smrklja?

hihi...mici...bejb...al kaj že si....nisem ravno neki težki jezusofil....ampak ni on malo več strpnosti učil...namreč tak je....vsak ki se razume....te ne razume xsrcx saj bo

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...