Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Nejasno je nejasno. To je dejstvo. Je mistika. Vse ostalo je prej iluzija. Če ne moremo absoluta dojet kot objektivnega potem tud subjekt postane nepomemben. Sicer pa ne vem.. kdo je stvarnik namreč.. In morda se ne spreminja razen da skozi misli prečiščuje..
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj misli so tudi energija. Vprašanje je samo, kako ti si ti s to energijo sama sebi na jasnem.

Če ji dovoliš, da teče, da se transformira in se ne poistovečaš z njo, tudi tvoje videnje z njo ni zamoteno.

 

Kot rečeno, iluzija ne obstaja, iluzija ni nekaj. Je bolj neke vrste pozabe samega sebe.

Iz tega potem sledijo razna poistovečanja, zmotna pojmovanja in na splošno oklepanja tega, kar nas obdaja.

 

Preprosto povedano: Iluzija je to, kar ni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vseeno morm komentirat. Ali pa je iluzija je to kar je. Tud Jezus je rekel, da njegovo kraljestvo ni od tukaj.

 

Zatorej je težko ali nemogoče določljivo kaj ni iluzija ali kaj ni, ker je za vsakogar resnično za kanček drugače..

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Odvisno seveda od tega, kako ti osebno iluzijo definiraš.

 

Ponavadi se to, kar je, definira kot resničnost, torej: -resnica.

To, da imamo mi o le-tem izkrivljeno oz. omejeno predstavo, je nekaj drugega.

 

Ti lahko sicer resničnost pojmuješ kot iluzijo,

to ti omogoča svoboda razmišljanja in definiranja,

a ne vem, čemu ?

 

Ko te bo nekdo prizadel oz. nekaj prizadelo, bo to zate še kako resnično.

Bolečina je v tem smislu zelo pošten pokazatelj/indikator realnosti obstoja.

 

Moje mnenje je to, da je sprejemanje takšnosti, kar podrazumeva tudi samega sebe kot človeka,

eden pomembnejših korakov k naravnosti in soskladju z obstojem.

 

Reči, da je vse iluzija me spominja bolj na zatiskanje oči in kričanje, da: "mene ni".

 

*

 

Jaz ne bi enačil minljivosti z neobstojem.

To, kar je, je morda res v konstantni transformaciji, a vseeno je.

 

Ali pa mogoče teh črk na tvojem ekranu ni, pred tvojimi očmi ?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko te bo nekdo prizadel oz. nekaj prizadelo, bo to zate še kako resnično.

Bolečina je v tem smislu zelo pošten pokazatelj/indikator realnosti obstoja.

 

 

Reči, da je vse iluzija me spominja bolj na zatiskanje oči in kričanje, da: "mene ni".

 

Prizadeli so me že, in če kaj delam skozi lajf je to, da razumevam naravo.. Prizadene me lahko le človek, za katerega mislim, da me je želel. Ostalo se pozdravi, ker je naravno. In me še bodo, če bom odprla srce, čeprav kot zmotno nekateri mislijo da me bo bolelo ko bom imela zaprto. Ne. Zelo lepo se je zacelilo. Jaz sem. Sicer pa moj drugi jaz tudi upam da počiva..

~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ahm... ne ti, jaz sem ti skušal nekaj prikazati. Preberi še 1X ; )

 

Torej, če je bolečina resnična, potemtakem ta svet ni iluzija, a ne ? Preprosto.

Aja, še enkrat tole o črkah na ekranu. So tu ali niso ? In moja namera za črkami ? In ljudje, katere boš jutri srečala ?

 

Ja, vse je tukaj. To, da teh ljudi čez 200 let ne bo več, ne pomeni, da ta energija, ki jih sestavlja, ne bo več obstajala.

Bo enostavno spremenjena, v, npr. gnojilo za rože za na grobove.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
ne vem kaj bi rada povedala.mene ne zanima kako je napisano,važno ,da razumeš in ne mi postavljat vprašaja na koncu,beri strani ,ki so slovnično pravilne.kdo te pa sili,da bereš mene in me popravljaš,a štekaš,smrklja?

maaaaah, ti si ujeta v sebi ........... xDDx ali ujet ... x:Dx

 

jaz sem boginja ... :2src:

 

smrklje si brišem v rokave in rjuhe ... uau. x:px

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vse lepo in prav.

Le, da je nemogoče razlikovati dobro od zlega.

Da ne zamolčim, da sta oba zgolj miselna koncepta.

Sicer pa je svoboda tudi to, da si dovolimo živeti v prepričanju, da obstaja bog

(seveda je to veliko filozofsko kakor religiozno vprašanje,

ki podrazumeva mnogostranske poglede na to, kar naj bi bog bil).

 

Kaj je svoboda ?

Miselni koncept,

ki s samim sabo izhaja iz tega, da obstaja nekaj takega, kot nesvoboda.

Če ne bi bilo nesvobode, tudi o svobodi ne bi bilo govora.

Tu se spet poraja vprašanje, ali je nesvoboda dejanska

ali pa je tudi ta zgolj miselni koncept.

Če definiramo nesvobodo kot omejenost, potem smo nesvobodni že samo z dejstvom, da smo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Človekova svoboda je omejena z njegovo sposobnostjo prepoznavanja okoliščin, v katerih se nahaja.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
ti si mlada depresivka ognjevite narave

kako si vedla? :2src:

 

in uživam v žalosti. x8Dx

 

ognjeviti značaji rinejo svet naprej. x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca

kako pa to veš, zakaj tako sklepaš? daj no, razloži malo, prosim.

sem že nekako sprijaznjena s svojim črnogledim karakterjem. sem pač tako naučena. nekje v duši sem itak optimist, pa lahko ves svet trdi obratno, meni tega občutka, ki ga imam v sebi, ne vzame nič. je pa vprašanje, ali se bom kdaj očistila vsega privzetega ... mi vedno bolj gre na k.... vse po vrsti, kar so mi vcepili in vzgojili .. ker jaz mislim o vsem drugače.

ampak antidepresivov ne bom jedla. nobene kemije.

prenehala sem kaditi. to je dober znak. ne morem jesti več nekvalitetne hrane, ker mi postane slabo.

voljo imam. ta me drži gor. pa naj vsem vam tukaj delujem še tako agresivno, patetično, samomorilsko ipd., zmazala se bom, ker sem fajterka, čeprav šibka in počasna. x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca

mah, težko prenesem kritiko, še bolj kake opombe, da mi itak nič ne bo uspelo in da ni nobenega haska od mene, da nič ne delam .... to me čist uniči za cele dneve al tedne. vem, da me ne bi smelo, ampak s slušalkami na glavi ne morem bit vedno. sicer sem gluha, kolikor se da, bolj pa več ne morem bit. pa tud ne morem pomagat, če sem občutljiva. taka sem. ni kaj spreminjat.

korakam pa lahko, to pa ja. če hočem. ampak moram bit sama sebi motivacija. nič zunanjega - mi ni vredno. zato pri marsičem hitro obupam. mogoče sebično, ampak drugače ne delujem. taka sem. x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ali se bom kdaj očistila vsega privzetega

Nič ni privzeto. Samo dejstvo, da je vsak človek v trenutku rojstva (ako se rodi živ) obsojen na smrt je privzeto. Vse drugo je znotraj neskončnosti.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...