Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

1 Župnijski pevski zbor: POJDI NA GOLGOTO

 

Groza velikega petka.

 

Križ je razklal Kristusovo človeško in Božjo naravo do takih globočin, da je zadonel krik: »Moj Bog, moj Bog, zakaj si me zapustil?«

 

Tako silnega krika zemlja še ni slišala. Donel bo do sodnega dne.

 

Višek Jezusovega trpljenja ni v skelečih ranah. Strahota je v popolnem osamljenju.

 

V tej gluhi osamljenosti, na robu nebes in pekla, je bila izvršena daritev Boga – človeka.

 

Človeški rod je odrešen za ceno, ki je ljudje nikdar ne bomo mogli do konca doumeti.

 

(Franc Sodja)

 

2. »Eli, Eli, lama sabaktani? – Moj Bog, Moj Bog, zakaj si me zapustil?« Te besede je Jezus zaklical v svoji zapuščenosti v jeziku, ki ga je govorila Marija.

 

Koliko nam pove ta tvoj krik, ki si ga zaklical v jeziku svoje matere!... Kadar boličina doseže tisto mejo, ob kateri se življenje ustavi... tedaj, če imamo še trohico glasu, pokličemo mater, kajti mati je ljubezen.

 

Ti si imel kot Božji Sin ljubezen v Bogu in poklical si Boga. Kot človek si imel ljubezen tudi v svoji nebeški materi, in ker nisi mogel hkrati poklicati obeh, si poklical Očeta z glasom matere.

 

Kako človeški in kako Božji si v tem klicu, umirajoči Jezus!

tule ne smeš mešati zraven Marije,ker se Jezus vsekakor ne obrača na svojo mater,pač pa na svojega očeta,ki je tudi naš nebeški Oče

 

Ja, sem prepozno videl hvala. No, ampak to je vse bolj tak, kar je napisano v evangelijih se citira itd...mislim, razen če izključim logiko, ne vidim nobene logike...:D

težko boš ti srečal logiko

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

težko boš ti srečal logiko

kaj jaz to vonjam sarkazem? se mi že zdi, da so to take nizke, majcene krščanske provokacije... ali ja? Lej jaz vsaj vprašam....smešno pa je, da ti odgovor celo VEŠ...Mici muci prosim te...že itak mi je težko...nea me še ti šetaj ko staro cipelo...Lej, lepo, da misliš, da veš kaj je logika vsega skupaj...sam, pred bogom, ko ti bo reko, da si sam blefirala....uf...to bo jeba....lake of fire...ampak...vedi, da te ma pa rad....kssssss, ajs........ajs...forevaaaa

 

 

No, tu je link, ki "simpl" :inocent: razloži troedinost (mislim, da tip še sam ne ve, kaj bi rad povedal) :

http://www.youtube.com/watch?v=XdejhQeAPUk

 

Tukaj tip točno ve, kaj troedinost je x:o)x :

http://www.youtube.com/watch?v=4hxNhpfdExE

 

Ta razlaga se mi zdi še najbolj smiselna, vendar troedinost izpodbija:

http://www.youtube.com/watch?v=I2DgXL3KyGA

It's better be dead and cool than alive and uncool
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

triodelnost načeloma ne moreš ujet v logičen koncept, lahko pa s pomočjo metafor, primerjav in podobnega slovničnega izražanja

 

recimo, da gledaš enga tipa, ki teče - čutiš, vidiš, gledaš kako teče naprej ampak vseeno veš, da teče nazaj, spet gledaš se čudiš kako je to mogoče, se trkaš po glavi, maneš oči, se ščipaš, ker mogoče sanjaš ampak ne tip teče nazaj, čeprav ti vsak njegov gib, pogled, pora, nasmešek poda vedeti, da teče naprej. Zej vseeno bo prišel na cilj, čeprav je cilj pred njim, on pa teče nazaj, no tebi se zdi, da teče naprej - v tem trenutku pač nisi več ravno dobro prepričan, če slučajno res ne teče nazaj., čeprav te bega dejstvo, da se cilju približuje, medtem, ko ti vsa logika narekuje, da se oddaljuje pa vseeno čutiš, da je z vsakim svojim gibom bližje cilju. ampak kako, če čutiš ga teči nazaj...

 

zej a je možno,da je slučajno na miru ?

 

al pa bolj simpel - ti, dogodki in pa tvoja dejanja niso eno - pač pa troje različnih stvari.

ti - si kar si, nisi tisto kar počneš, nisi tisto kar se dogaja - pač pa si samo ti. tri različne stvari. niti nisi tisto, kar si počel in kar se ti je dogajalo. pač samo si s tem programom ali kakim drugim .

 

če iščeš enost...poglej na obe strani...logično...in nelogično...pol pa vsekaj po sredini x:Dx

 

ali drugače

v prepoznavanju razlik se skriva enost

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaj toliko filozofirate o troedinem Bogu.ste že toliko zakomplicirali,da je joj.vzamite s.p. in preberite,da boste vedeli za vedno

mici...bejb al kaj že si...če bi bilo sveto pismo...res knjiga vseh knjig...potem bi vsak ki bi ga prebral...brez izjeme začutil boga...in ne le vedel...kaj naj bi bil...po bog ve čigavem konstruktu...ki naj bi bil pravilen...in ga je vedno bilo treba milom ili silom braniti

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sej itak ne gre za SP ali Jezusa al pa Boga , tle v tej temi gre večinoma za mici....oz. program v katerem se nahaja : d

sklepam po aroganci, ki je že večkrat bila prikazana

 

a vemo;

da človek, ki izhaja iz primerjalnega sistema. torej, da se vrednoti, če sem boljši sem vreden - če sem slabši sem manj vreden

njegovo obnašanje ima direktno izhodišče v manjvrednosti in da lahko postavi temelje svojih vrednosti začne razločevati med boljšimi in slabšimi

vendar boljši in slabši v resnici ne obstajajo ( zadnji bodo prvi.. -> to je v moderni psihoterapiji prav lepo razloženo )

 

kot na primer to, da število obiskov v eni temi kaže na pomembnost teme oz. posledično na njeno vrednost ali, da je ta vrednost pogojena od x faktorja

ok to bi že lahko bilo res, vedno pa obstaja možnost, da takšne številke govorijo ravno o manjvrednosti in to ne iz zgoraj navedenih razlogov

 

zej mici, če govorimo o bogu al pa jezusu. veš onedva oz. On -> nima kake prave vrednosti, razen tiste, ki jo že ima

to se zgodi v glavah takšnih kot si ti. velikokrat na način, da skozi lastno manjvrednost povzdigujejo vrednost Njega in posledično skozi takšen odnos sebe, pri tem pa na takšen način samo povečujejo nepotrebno trenje in napetosti, ki obstajajo v našem okolju. ali drugače, bijejo zgolj osebno bitko . ne zavedajo pa se, da njihove bitne vrednosti niso pogojene s takšnimi faktorji.

 

no to mene ful moti v tem svetu. ne tolk, da to počnejo, ampak tiso drugo pretvarjanje, ki ga potem skozi čas integrirajo v svoj jaz kot resničen del njega, čeprav se že na daleč vidi,da gre za obliž. no sebe štejem med ljudi, ki si to vsaj priznajo in s tem zavedanjem živijo, preden kdo stegne prst.

 

 

a veš kva čem rečt mici ?

najprej korigirej sebe preden boš druge - pol bodo tle noter ljudi, ki se bodo sem prišli pogovarjat in izmenjavat mnenja pisat osebne občutke, ker jim bo tema to pač omogočala. Pol boš mel temo, ki bo nekaj vredna in ne temo kjer se meri kdo ima večja jajca, kot je po večini bilo. Raj nalep še kakšen citat iz pisma, pogovarjaj se vljudno, razlagaj se vljudno v kolikor to želiš, izogibaj se aroganci - napiš kej kar se sklada s tvojimi dnevnimi občutji povezuj to s pismom - takrat boš resničen/a in takrat bodo prave vrednosti x;)x

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sej itak ne gre za SP ali Jezusa al pa Boga , tle v tej temi gre večinoma za mici....oz. program v katerem se nahaja : d

sklepam po aroganci, ki je že večkrat bila prikazana

 

a vemo;

da človek, ki izhaja iz primerjalnega sistema. torej, da se vrednoti, če sem boljši sem vreden - če sem slabši sem manj vreden

njegovo obnašanje ima direktno izhodišče v manjvrednosti in da lahko postavi temelje svojih vrednosti začne razločevati med boljšimi in slabšimi

vendar boljši in slabši v resnici ne obstajajo ( zadnji bodo prvi.. -> to je v moderni psihoterapiji prav lepo razloženo )

 

kot na primer to, da število obiskov v eni temi kaže na pomembnost teme oz. posledično na njeno vrednost ali, da je ta vrednost pogojena od x faktorja

ok to bi že lahko bilo res, vedno pa obstaja možnost, da takšne številke govorijo ravno o manjvrednosti in to ne iz zgoraj navedenih razlogov

 

zej mici, če govorimo o bogu al pa jezusu. veš onedva oz. On -> nima kake prave vrednosti, razen tiste, ki jo že ima

to se zgodi v glavah takšnih kot si ti. velikokrat na način, da skozi lastno manjvrednost povzdigujejo vrednost Njega in posledično skozi takšen odnos sebe, pri tem pa na takšen način samo povečujejo nepotrebno trenje in napetosti, ki obstajajo v našem okolju. ali drugače, bijejo zgolj osebno bitko . ne zavedajo pa se, da njihove bitne vrednosti niso pogojene s takšnimi faktorji.

 

no to mene ful moti v tem svetu. ne tolk, da to počnejo, ampak tiso drugo pretvarjanje, ki ga potem skozi čas integrirajo v svoj jaz kot resničen del njega, čeprav se že na daleč vidi,da gre za obliž. no sebe štejem med ljudi, ki si to vsaj priznajo in s tem zavedanjem živijo, preden kdo stegne prst.

a veš kva čem rečt mici ?

najprej korigirej sebe preden boš druge - pol bodo tle noter ljudi, ki se bodo sem prišli pogovarjat in izmenjavat mnenja pisat osebne občutke, ker jim bo tema to pač omogočala. Pol boš mel temo, ki bo nekaj vredna in ne temo kjer se meri kdo ima večja jajca, kot je po večini bilo. Raj nalep še kakšen citat iz pisma, pogovarjaj se vljudno, razlagaj se vljudno v kolikor to želiš, izogibaj se aroganci - napiš kej kar se sklada s tvojimi dnevnimi občutji povezuj to s pismom - takrat boš resničen/a in takrat bodo prave vrednosti x;)x

žal v Sloveniji ne moremo prebroditi 50 letne travme in vseh ostalih svinjarij,ki jo je naredil socializem in komunizem;vedno se najde kdo ,ki pametuje in svetuje,da bi pa pred svojim pragom pometali,to pa ne;kuvrtat ,lepo si mi sufliral,kako se naj obnašam,potem bom pa uspel;zanimivo,pusti me na miru,jaz tebe ne šolam,kako piši,sprejmem vse,dodam svojo verzijo,ti me pa discipliniraš in posvajaš-jaz sem jaz,ti si ti,Bog je za oba-jaz ga spoštujem,ti pa ne-pojdi na športne strani

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

lej to kar ti tle pišeš bi lahko pisal, če bi se enako obnašal v odnosih do ostalih ( fer play bi kakšen tantra napisal ) - pa se ne

zatorej ne čutim, da sem ti storil kakeršno koli krivico ( pa sem jo že komu tle gor, no teb sigurno ne )

 

''ti pa ne-pojdi na športne strani''

 

tole recmo, kvaj to ? ne moreš napisat enga sporočila, da neb noter ene takele zagotenke pustil ?

dvomim, da si se zmotil

kaj prikrivaš ? česa se bojiš ? da boš zgubil tla pod nogami ? da jih bom jaz ?

 

kr neki no. in ti bi tle folku solil pamet ?

 

''kako piši,sprejmem vse,dodam svojo''

 

aha - koze v živalskem vrtu pa zele kakce spušajo

 

 

jaz sem ti samo povedal, da je tvoj nivo komunikacije, glede nato kaj podajaš -> v pizdi, neprimeren in še kaj

podajaš vzore pa po njih živeti ne znaš. že forum ti dela težave, kaj je šele v pravem življenju

 

sorry napačna formula za uspeh, ki bi ga ti rad doživel

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

lej to kar ti tle pišeš bi lahko pisal, če bi se enako obnašal v odnosih do ostalih ( fer play bi kakšen tantra napisal ) - pa se ne

zatorej ne čutim, da sem ti storil kakeršno koli krivico ( pa sem jo že komu tle gor, no teb sigurno ne )

 

''ti pa ne-pojdi na športne strani''

 

tole recmo, kvaj to ? ne moreš napisat enga sporočila, da neb noter ene takele zagotenke pustil ?

dvomim, da si se zmotil

kaj prikrivaš ? česa se bojiš ? da boš zgubil tla pod nogami ? da jih bom jaz ?

 

kr neki no. in ti bi tle folku solil pamet ?

 

''kako piši,sprejmem vse,dodam svojo''

 

aha - koze v živalskem vrtu pa zele kakce spušajo

jaz sem ti samo povedal, da je tvoj nivo komunikacije, glede nato kaj podajaš -> v pizdi, neprimeren in še kaj

podajaš vzore pa po njih živeti ne znaš. že forum ti dela težave, kaj je šele v pravem življenju

 

sorry napačna formula za uspeh, ki bi ga ti rad doživel

sedaj si prišel na osebbno diskvalifikacijo pa ne vem zakaj;vsezkozi mi bereš levite o mojih nesposobnostih;jaz ti nisem tega metal pod nos.malo se vprašaj,če imaš ti vedno vse prav

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sedaj si prišel na osebbno diskvalifikacijo pa ne vem zakaj;vsezkozi mi bereš levite o mojih nesposobnostih;jaz ti nisem tega metal pod nos.malo se vprašaj,če imaš ti vedno vse prav

 

itak, da nimam vedno prav in ja itak, da sem oseben ampak samo prek tega kar doživljam na forumu

in ti dobro veš, da me ne moreš realno zanikat

 

pač probaj ne jemat osebno, ker se nanašam na tvoje obnašanje tu na forumu, pač me večkrat srat primer, ko tebe berem - pa ne tolk zarad vere

in tle tud bolj direkt povem ker forum več prenese, v RL bi ravnal drugače

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

itak, da nimam vedno prav in ja itak, da sem oseben ampak samo prek tega kar doživljam na forumu

in ti dobro veš, da me ne moreš realno zanikat

 

pač probaj ne jemat osebno, ker se nanašam na tvoje obnašanje tu na forumu, pač me večkrat srat primer, ko tebe berem - pa ne tolk zarad vere

in tle tud bolj direkt povem ker forum več prenese, v RL bi ravnal drugače

če nisi veren,pač nisi,srat pa itak vse tišči,tebe pač malo večkrat;nisi nič slabši in ne boljši

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no saj jaz to vem - jaz hočem tebe podučit, da ni lepo na takšen otročji način delat razlike med ljudmi in sebe tako tolažit

ljudje rezda smo različni ti pa jih velikokrat napadaš zaradi drugačnosti ali drugače zaradi tega, ker ne pašejo v tvoj osebni okvir

 

če sem iskren je še slabše - napadaš jih ker te ne razumejo

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no saj jaz to vem - jaz hočem tebe podučit, da ni lepo na takšen otročji način delat razlike med ljudmi in sebe tako tolažit

ljudje rezda smo različni ti pa jih velikokrat napadaš zaradi drugačnosti ali drugače zaradi tega, ker ne pašejo v tvoj osebni okvir

 

če sem iskren je še slabše - napadaš jih ker te ne razumejo

moja vera je krepka.mogoče imaš prav določene stvari,oziroma tako jih vidiš ti.ampak vseeno je razlika,da jazimam vero,zate dvomim.zakaj sem jaz vse najslabše,ti in ostali,ki vero napadate{posledično tudi mene} ste pa heroji.zakaj jaz nisem pošten človek,zakaj sem nesramen itd.,pa samo zagovarjam Jezusa.zakaj ti tega ne zmoreš,si pa ljubosumen?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

moja vera je krepka.mogoče imaš prav določene stvari,oziroma tako jih vidiš ti.ampak vseeno je razlika,da jazimam vero,zate dvomim.zakaj sem jaz vse najslabše,ti in ostali,ki vero napadate{posledično tudi mene} ste pa heroji.zakaj jaz nisem pošten človek,zakaj sem nesramen itd.,pa samo zagovarjam Jezusa.zakaj ti tega ne zmoreš,si pa ljubosumen?

 

Mici...idi spat...

It's better be dead and cool than alive and uncool
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...