Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

bog se je na začetku igral. ker je bil v popolni temi je ustvaril črte, sever, jug, vzhod, zahod, pa gor dol.(6)

pol te črte je začel povezovat skupi in je dobil dve piramidi obrnjeni narobe.in zdej če to reč ful hitro zavrtiš dobiš sfero, kroglo, babo.

črte so kao moški.

 

in pazi zdej to foro, ta vzorc zdej greš premikat, in prvi dan dupliraš sfero in dobiš eno tako čudno reč. pol vsak dan do sobote greš premikat sfere tko, da se držijo v sredini prvotne sfere v centru. dobiš prvi lep vzorček.pol to reč razširiš tako, da dobiš iz druge perspektive popoln krog, ki je sestavljen iz magičnih 13 sfer. in zdej če povezuješ vse možne kombinacije iz tega prostora, dobiš prvotnih 5 oblik k so od pitagore al nevem koga. in zdej s temi razmerji lahko opišeš vsako reč, k je sestavljena na tem svetu.

 

ki je pravica, morala, nebesa, pekel, pa prepuščam presoji strahov naših prednikov in naših mamic in očijev, ki so nas naučili, kaj to je življenje.

 

še en nerazumljiv post, ki je napisan samo za mojo dušico

protestno masturbira na marsino sliko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 weeks later...
Tukaj jaz razpredam svoje misli....

 

Skratka kaj sem se sploh spravila tja. Ne dam, saj me ne zgecka nic, torej bo milosti boga niti v skusnjavi nisem ('ne vpelji nas v skusnjavo' iz Oce naš - je prijel:)).

Tako da mi ni treba imet greha 'necistovanja' zaradi svoje sibkosti.

In ce ga zdaj namerno po ze od samega zacetka od boga dani svobodni volji, vseeno naredim, imam hujsi greh kot pa ce bi naredila to zarad velike skusnjave.

Vsakdo samo s svojim, ne s tujim : 'Ne zeli tujega zene'.

Ce pa nimam svojega, ne smem ukrasti. Tisto umetno (predmet,kdor ne kapira:) pa spet spada pod greh 'necistovanja' in je spet narobe.

 

 

Ce bi vsi ljudje spostovali vse bozje zapovedi in ce ne bi poceli glavnih grehov, bi bil svet popoln brez trpljenja in niti ne bi potrebovali vec inkarnacij.

 

1. Veruj v enega Boga!

 

2. Ne skruni božjega imena!

 

3. Posvečuj Gospodov dan!

 

4. Spoštuj očeta in mater, da boš dolgo živel in ti bo dobro na zemlji!

 

5. Ne ubijaj!

 

6. Ne nečistuj!

 

7. Ne kradi!

 

8. Ne pričaj po krivem!

 

9. Ne želi svojega bližnjega žene!

 

10. Ne želi svojega bližnjega blaga!

 

 

 

In glavni grehi so :

 

1. napuh

 

2. lakomnost

 

3. nečistost

 

4. nevoščljivost

 

5. požrešnost

 

6. jeza

 

7. lenoba

 

 

Neverjetno tezko se je ravnati po teh zapovedih :( A scasoma postane taksno izpolnjevanje velila sreca! :)

Kot sem ugotovila, pomaga samo res veliko vere, veliko ljubezni notr. Nikoli nisem razumela, kaj to pomeni vera. Zdaj razumem. Nekoc pa mi je bla ta beseda prazna in mi je še najbolj spominjala na omejenost in sem se celo jezila na izrazanje vere!

Zdaj ko to imam v sebi in se vendar ne vežem nikamor, saj sem namesto vezanosti osvobojena od drugih raznih tudi neprijetnih povezav, cutim ravno nasprotno kot sem nekoc mislila, da verujoci cutijo : osvoboditev xsrcbumx

 

Poskusite, ceprav sprva zivci stiskajo, jeza udarja na plano, prav mrznja, ker kar naprej je v zacetku (prve mesece) treba ukrotiti nek svoj greh, kar naprej se kakšen pojavi, da ne mores imeti ciste vesti pred sabo in bogom!!

In ce nic drugega, se pojavlja nenadoma vec nevoscljivosti (ali pa jo zarad nenadne samokriticnosti naenkrat vec opazis pr sebi) ali pa pohlep ali pa pozresnost in si zarad te zablokiranosti pri izpolnjevanju bozjih zapovedi zacnes celo misliti : "Kaj pa ce se motim in v resnici samo zatajujem samo sebe in kaj ce je to totalno zgreseno !!"

Toda nadalnje iskreno razmisljanje te popelje v utrditev vere, ker :

 

-scasoma namrec vidis v vsakdanjem zivljenju dokaze, da je tvoje zivljenje zaradi izpolnjevanja zapovedi postalo lahkotno in veliko bolj uspesno, ne le izpolnjeno !

Lahko nastejem nekaj primerov...

 

Z zivljenjem po teh zapovedi v odpovedi lastnim sebicnim "cisto cloveskim" zeljam (lol, kaksno opravicilo za grehe ... Greh pa je pregrada na poti do nirvane) , bi se avtomatsko vrsil na svetu tudi zakon 'Ljubi bliznjega kakor sebe', saj itak 'Kar sejes, to zanjes'.

 

Ce pa zivis po tem zakonu ljubezni, (da ne prizadevas), ljubis boga. (Bog je v nas in izven nas).

 

Ce ljubis boga, si eno z njim. In pripadel bos Tja, ne pa vnovicnemu trpljenju kot sebicni gresniki, ki niso hoteli ali mogli prestat preizkusnje in so ravnali po sebicnosti.

 

... Skusas izpolnjevati zapovedi nenarejeno zaradi pricakovanja povracila iz same ljubezni do najvisjega, ki jo cutis v sebi kot eno velikansko bogastvo in to ni zaradi lezenja v rit nekomu, ampak zaradi spostovanja do Najlepsega (srednji spol), kar obstaja in vecno obstojnega.

 

To je bogastvo v tebi, ta zavest o ljubezni, ki ga ne bi prodal za noben denar in noben uzitek in si srecen, da si koncno nasel samega sebe in pravo pot.

 

Toda ce si bil vreden take milosti, da si v sebi spoznal pravo pot in dobil znanje in sposobnosti po njej kreniti, ti je zal praviloma od boga nalozenih veliko vec hujsih preizkusenj kot drugim ljudem.

Nihce se tem naknadnim hujsim preizkusnjam ne izogne na tej svoji najdeni pravi poti in še huje postane obcutljiv na zlo in krivice in še slabsi clovek "dobi nenadoma moznost postati", saj se mora za zascito sebe in uravnanje zivljenja pogosto posluzit tud nekaj grehov, pa še vec grehov.

Če ostane čist brez greha, ni ljubljen od soljudi in ni razumljen. Toda vsaj v sebi bo vedel, da je ravnal prav. Nikomur nic zalega. Če pa drugi njemu naredijo kaj zalega, pa zanje velja 'kar sejes, to zanjes'. Ker vsak zase deluje na svetu.

Kdor tukaj klone, tezko da najde pravo pot nazaj.

 

 

 

 

 

 

434. "Učenik, kaj naj dobrega storim, da dosežem večno življenje?" (Mt 19,16).

 

 

Mladeniču, ki mu zastavi to vprašanje, Jezus odgovori: "Če hočeš priti v življenje, spolnjuj zapovedi", in nato doda: "Pridi in hodi za menoj" (Mt 19,16.21).

 

 

 

Hoditi za Jezusom obsega spolnjevanje zapovedi

Postava ni odpravljena, marveč je človek povabljen, naj jo znova najde v osebi božjega Učenika, ki jo popolnoma uresničuje sam v sebi, razodeva njen polni pomen in izpričuje njeno vekovitost. (vecnost)

 

 

 

 

Sedem telesnih del usmiljenja

 

lačne nasičevati

žejne napajati

popotnike sprejemati

nage oblačiti

bolnike obiskovati

jetnike reševati

mrliče pokopavati

 

 

Sedem duhovnih del usmiljenja

 

grešnike svariti

nevedne učiti

dvomljivcem prav svetovati

žalostne tolažiti

krivico voljno trpeti

žaljivcem iz srca odpustiti

za žive in mrtve Boga prositi

krasno napisano,najbolj važna je pa tvoja vera,ki te dejansko osvobaja,,lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici, vse lepo in prav. V mnogočem se strinjam s tabo, a storila si eno veliko in hudo napako, najbrž nenamerno. 10 božjih zapovedi si narobe navedla. Te, katere navajaš, so iz Katekizma RKC, kjer so zaradi malikovanja podobic "izpustili" 3. božjo zapoved: "Ne delaj si rezanih podobic in ne obožuj jih..." Če meni ne verjameš, vzami v roke Biblijo - Staro zavezo: 2. Mojzesova knjiga Poglavje 20, stavek 4! Jezus trdi, da VSE ZAPOVEDI VELJAJO še naprej. To pomeni vseh deset in ne devet in še kakšna zraven, da ima vsak prst na roki svojo zapoved.

Kaj so smrtni grehi? To je seznam dejavnosti, ki izhajajo iz človeške nepopolnosti. Veš, največji zločini se zgodijo z dobrimi nameni.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In glavni grehi so :

 

1. napuh

 

2. lakomnost

 

3. nečistost

 

4. nevoščljivost

 

5. požrešnost

 

6. jeza

 

7. lenoba

 

Pravzaprav je sam eden "glavni greh", in sicer napuh; iz tega izhaja tud ostalih 6 naštetih. Kdor odpravi napuh, odpravi tud ostale.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici, vse lepo in prav. V mnogočem se strinjam s tabo, a storila si eno veliko in hudo napako, najbrž nenamerno. 10 božjih zapovedi si narobe navedla. Te, katere navajaš, so iz Katekizma RKC, kjer so zaradi malikovanja podobic "izpustili" 3. božjo zapoved: "Ne delaj si rezanih podobic in ne obožuj jih..." Če meni ne verjameš, vzami v roke Biblijo - Staro zavezo: 2. Mojzesova knjiga Poglavje 20, stavek 4! Jezus trdi, da VSE ZAPOVEDI VELJAJO še naprej. To pomeni vseh deset in ne devet in še kakšna zraven, da ima vsak prst na roki svojo zapoved.

Kaj so smrtni grehi? To je seznam dejavnosti, ki izhajajo iz človeške nepopolnosti. Veš, največji zločini se zgodijo z dobrimi nameni.

kabalist ,sem moški,nisem mantis,ampak mici59{si napačno prebral}razloži mi prosim 3.božjo zapoved lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Očitno se nikomur ne ljubi vzeti v roke Biblijo.

Torej, naj kar neposredno prepišem ta del.

Mz II 20/4-6:

Ne imej delaj si rezanih podob tega, kar je zgoraj na nebu, kar je spodaj na zemlji in kar je v vodah pod zemljo: Ne moli jih in ne časti jih, zakaj jaz sem Gospod, Bog tvoj, Bog mogočni, goreči, ki obiskujem krivico očetov na sinovih do tretjega in četrtega pokolenja tistih, ki me sovražijo in izkazujem milost tisočim onih, ki me ljubijo in izpolnjujejo zapovedi moje.

Torej, to je to! Gre za dobesedni prevod (hebrejski original pove poznavalcem tega mita veliko več) in zelo nazorno označuje grešnost čaščenja raznih podobic Marije, angelov, Ježuščka v naročju ipd. V tej preprosti zapovedi je več duhovnih resnic, kot v mnogih knjižnih opekah raznih "razsvetljenih mojstrov". Dejansko vzpostavi odnos človeka do vsega, kajti Bog je vse v vsem, pa hoteli to ali pa ne hoteli.

In oboževanje podobic vodi v precej hude probleme, saj gre za problem odnosa človeka do sveta okoli nas.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Skratka, danes imam greh. Sodila sem v srcu. Jezus, ki je cista Ljubezen, pa nam je rekel : "Ne sodite, da ne boste sojeni."

 

Ceprav sem bila sama od drugih sojena presnje mesece in leta in itak imam tezave z odpuscanjem,

nisem smela soditi SEDAJ za nazaj, ker itak nisem smela.

 

In pravkar sem sla to nardit, popravit eno objavo, da bi bil spet spetir al kaj, v vnaprejsnjem prepricanju, da mi bo, kot vedno, vse oprosceno - ker sklepam po sebi, ki tud vse scasoma oprostim - a vseeno. Ne bi si smela dat duska, tej potrebi po kazanju s prstom in moraliziranju.

 

Moje moralizitanje namrec ne izhaja iz iskrene zelje po svarjenju gresnikov, cesar se po moje sme posluzit le zares dobra oseba, zares cistega srca, zelo duhovna, ne pa jaz, ki sem omejene ljubezni v svojem srcu in nesvobodnem duhu, kar smo še vecinoma ljudje, ki je eno od sedmih duhovnih del bozjega usmiljenja, ampak opravljanju, ce ne morda celo iz glavnega greha nevoscljivosti !

Brisat pa ne bom sla, ker ne bom skrivala, kar sem nardila. :o|o:

 

je rekel Jezus, ki je cista Ljubezen . Se opravicujem, ali pa je bil Jakob, nekak zdaj sploh ne znam razbrati, kdo je kaj rekel, pise pa to v svetem pismu v Jakobu 4/ 11 :

"Ne obrekujte drug drugega, bratje! Kdor svoejga brata obrekuje ali sodi, obrekuje postavo in sodi postavo! Ce pa postavo sodis, nisi nen izpolnjevalec, ampak si njen sodnik. Zakonodajalec pa je samo eden, On, ki lakho resi in ki lahko pogubi. Kdo pa si ti, da sodis bliznjega?"

 

Ljudje smo bratje in sestre. Bliznji ti je vsak, s komer si v kakrsnemkoli odnosu.

 

Glej, to je pojoča travica. Če se resnično kesaš, pihni in bo zapela. x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ce bi vsi ljudje spostovali vse bozje zapovedi in ce ne bi poceli glavnih grehov, bi bil svet popoln brez trpljenja in niti ne bi potrebovali vec inkarnacij.

 

1. Veruj v enega Boga!

 

2. Ne skruni božjega imena!

 

3. Posvečuj Gospodov dan!

 

4. Spoštuj očeta in mater, da boš dolgo živel in ti bo dobro na zemlji!

 

5. Ne ubijaj!

 

6. Ne nečistuj!

 

7. Ne kradi!

 

8. Ne pričaj po krivem!

 

9. Ne želi svojega bližnjega žene!

 

10. Ne želi svojega bližnjega blaga!

 

 

 

In glavni grehi so :

 

1. napuh

 

2. lakomnost

 

3. nečistost

 

4. nevoščljivost

 

5. požrešnost

 

6. jeza

 

7. lenoba

 

1. Svet potrebuje malce več kot le par zapovedi. Pač zaradi kompleksnosti. Svet bi bil lepši ampak zdaleč od popolnega in svobodnega, če samo pomislim na prvo zapoved. So dobro vodilo, recimo temelj za kej več pa je potrebno tudi več napora, intelekta, kompleksnosti. Debatirat bi se še dalo...

2. Jeza je greh ? Pomisli, da si v vseh zapovedih pustila klicaje na koncu . Sicer pa, če se dotaknem jeze; jo potrebujemo, jo rabimo, z njeno pomočjo vodimo naša življenja. Predstavljaj si življenje brez jeze. Kako bi preživela, kako bi živela sploh ? Kako bi tvoje življenje zgledalo ? Ljudje brez jeze se skrivajo pred drugimi, so pasivni, se izogibajo socialnim odnosom, živijo v strahu itd. Nasproti človek, ki je sposoben zdrave jeze lahko poseže po Ljubezni in Neskončnosti in lahko prepoznava lastne vrednosti in tuje. Kako je potem Jeza lahko greh ?

 

Seveda pa se nanašam na svet tukaj in sedaj :mezik:

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moje moralizitanje namrec ne izhaja iz iskrene zelje po svarjenju gresnikov, cesar se po moje sme posluzit le zares dobra oseba, zares cistega srca, zelo duhovna, ne pa jaz, ki sem omejene ljubezni v svojem srcu in nesvobodnem duhu, kar smo še vecinoma ljudje, ki je eno od sedmih duhovnih del bozjega usmiljenja, ampak opravljanju, ce ne morda celo iz glavnega greha nevoscljivosti !

Brisat pa ne bom sla, ker ne bom skrivala, kar sem nardila. :o|o:

 

well, če podam svoje mnenje je problem v sprejemanju lastnih odgovornost tvojih, mojih , njihovih, naših...

 

Sama namreč sprejmeš odločitve zavedne ali nezavedne kje, kdaj in kako proti drugemu na takšen ali drugačen način dvigneš prst. Ti si tista, ki sprejemaš takšne odločitve in ne Bog in niti ne drugi, ki v svoji morebitni grešnosti delajo napake. Vendar le tukaj obstaja trik. Kje potegnit mejo med lastnimi in tujimi odgovornostmi. Kako pravilno delovati znotraj obstoječega sistema.

 

 

Know the sistem to fight it! and know your self!

 

Ko sprejmeš odgovornost za svoje življenje za svoje odločitve takrat te drugi ne motijo več, takrat jih ne želiš več spreminjat, takrat samo so takšni kot so. Ko pa spoznaš tudi sistem v katerem se drugi nahajajo takrat usmerjaš njihova življenja na način, da mislijo, da to samo počnejo - pa samo sledijo tistemu kar jim je že bilo postavljeno pred njihov lastni nos. Tako kot nam je to vsem. pa kdaj rečemo hvala ? niti ne....

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nekaj podobnega rožnemu vencu imajo tudi v Islamu in Budizmu. Glede klečanje pod & pred križem je nekako na meji - odvisno od odnosa. Klečanje pred kipi ali slikami s podobami Marije, angelov ipd. pa je čista kršitev božje zapovedi. Tretja božja zapoved je vezana na tradicijo, sprejemanje in zaokrožuje t.i. "božansko triado". Uči nas, da Boga ni v nekem predmetu, za katerega se je človek (dasiravno je to institucija religije) odločil, da je posrednik do Boga. Ne! Bog je vse okoli nas in je v vsem. Torej ne potrebujemo nekih podoboci, pred katerimi bi strahopetno prosjačili za odpuščenje, ker smo pač šibki. Bog ne sprejema izgovorov, niti ne potrebuje predmetov posredništva. Vsak posameznik mora zgraditi intimen odnos do Boga. To pa ni klečeplazenje, temveč zavestnost o odgovornosti. Zavedati se moramo, da smo vsak zase odgovorni za svoja dejanja, za svoj odnos do sveta okoli sebe. Nobeno metanje novcev instituciji nam ne more pomagati. Zgolj osebna odgovornost, vezana na naše ozavedenje prisotnosti Boga v vsem nam omogoča odrešitev. Jezus je samo pokazal pot, ni pa poti prehodil namesto mene ali tebe."Vsak je sam svoje sreče kovač," je star, a silno moder pregovor.

Glede pravil - deset božjih zapovedi niso pravila, temveč nekakšna zbirka načel odgovornega življenja.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No sej te zapovedi so pogojene z jezo na prvem mestu, nato pa z grešnostjo te iste jeze : D pri komentarju sem pač izhajal iz omenjenih grehov. Zej drgač gre tko, da je najprej jeza potem napuh in ne obratno. Z zanikanjem jeze se pojavi napuh. Torej s priznavanjem grešnosti jeze. No pa imamo grešnega kozla. Tud grešnega kozla za fanatizem. Kaj drugega ti le ostane, ko se odpoveš osnovnemu preživetnemu mehanizmu človeških emocij, ko ga zatiraš . Človek bi pomislil, da je vse skupaj planirano v namenu omejevanja množic. Povzročanju slabega. Aja sej v resnci tud je : d

 

 

no praviš, da se vsak sam odloči, da je zatorej to prosta odločitev. vseeno konstrukt vzdrževanja teh zapovedi bo pogojen s človekovo notranjo jezo. vsakič, ko jih bo prekoračil bo jezen nase ali tudi kaj drugega. torej kam vozi grešnost jeze je sedaj seveda jasno. no sej tole ni mišljeno osebno kot sem reku se nanaša na zapovedi in pregrehe sicer pa je IMO v tvojem pisanju dovolj svetlih in dobrih stvari.

 

Življenje brez jeze pa bi res bilo čudovito. Življenje v sprejemanju sočloveka. Ampak spet me je prekrila nevihta možganov ; povej mi kako nekomu povedat, da nekaj počne narobe, če ne skozi mehanizem jeze ? skozi kateri mehanizem potemtakem ? Življenje z jezo je že kul, kar potrebujemo je življenje z manj jeze in več sprejemanja, harmonije, upanja itd....

 

p.s; a mi kdo zna povedat vic, ki ni osnovan na jezu ali sovraštvu ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

1. Svet potrebuje malce več kot le par zapovedi. Pač zaradi kompleksnosti. Svet bi bil lepši ampak zdaleč od popolnega in svobodnega, če samo pomislim na prvo zapoved. So dobro vodilo, recimo temelj za kej več pa je potrebno tudi več napora, intelekta, kompleksnosti. Debatirat bi se še dalo...

:palec:

 

Sploh pa zapovedi in prepovedi potrebujejo samo nerazviti ljudje, nerazvita družba (razen pač zakonov in pravil praktične narave kot npr. cestni predpisi ipd.).

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

p.s; a mi kdo zna povedat vic, ki ni osnovan na jezu ali sovraštvu ?

 

Kaj se je pa tebi jeza tak zamerila? x:Dx

 

Evo ti recimo enega vica:

Mujo comes into a hotel in USA. The receptionist asks:

R: First name?

M: Mujo

R: Surname

M: Abdić

R: Sex?

M:Every day

R: No, no, no;female or male?

M: It doesn`t matter.

 

Kje je tu jeza?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ta vic je posledica prezira do južnih narodnosti ali pa samoprezira znotraj južnih narodnosti. ta se posredno navezuje na jezo.

 

p.s: jeza se mi ni zamerla ampak je hmm vseprisotna, namesto Boga - zgleda : d : p

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ta vic je posledica prezira do južnih narodnosti ali pa samoprezira znotraj južnih narodnosti. ta se posredno navezuje na jezo.

 

p.s: jeza se mi ni zamerla ampak je hmm vseprisotna, namesto Boga - zgleda : d : p

 

No, se ne strinjam.,.komot bi lahko bil Jože al pa John namesto Mujota. Govorim o vsebini vica. Ne moreš rečt, da so vsi vici, kjer je omenjen Mujo, v svojem bistvu žaljenje in preziranje bosancev. Cheer up my friend x:Dx !!!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nekaj podobnega rožnemu vencu imajo tudi v Islamu in Budizmu. Glede klečanje pod & pred križem je nekako na meji - odvisno od odnosa. Klečanje pred kipi ali slikami s podobami Marije, angelov ipd. pa je čista kršitev božje zapovedi. Tretja božja zapoved je vezana na tradicijo, sprejemanje in zaokrožuje t.i. "božansko triado". Uči nas, da Boga ni v nekem predmetu, za katerega se je človek (dasiravno je to institucija religije) odločil, da je posrednik do Boga. Ne! Bog je vse okoli nas in je v vsemTorej ne potrebujemo nekih podoboci, pred katerimi bi strahopetno prosjačili za odpuščenje, ker smo pač šibki. Bog ne sprejema izgovorov, niti ne potrebuje predmetov posredništva. Vsak posameznik mora zgraditi intimen odnos do Boga. To pa ni klečeplazenje, temveč zavestnost o odgovornosti. Zavedati se moramo, da smo vsak zase odgovorni za svoja dejanja, za svoj odnos do sveta okoli sebe. Nobeno metanje novcev instituciji nam ne more pomagati. Zgolj osebna odgovornost, vezana na naše ozavedenje prisotnosti Boga v vsem nam omogoča odrešitev. Jezus je samo pokazal pot, ni pa poti prehodil namesto mene ali tebe."Vsak je sam svoje sreče kovač," je star, a silno moder pregovor.

Glede pravil - deset božjih zapovedi niso pravila, temveč nekakšna zbirka načel odgovornega življenja.

 

O Kabalist

 

Ne vem no, če je to res tak greh /pa čeprav piše v bibliji/. Pa še, konckoncev, če je že Bog vse in v vsem, jah, pol je tud v podobcah, a ne.

 

V čem je pozitivnost /če temu tko rečem/ podobc, kipcev? V opominjanju. So opomnik. Kar je dobr. Da te ne zanese. Da ne pozabš. Da si spet pozoren. Da si v zavedanju. Ker, roko na srce, zmerej nisi, tud takrat ne včasih, k bi blo to fest dobr.

In. Klečanje v molitvi al čem drugem pred podobco ali kipcem ni nujno malikovanje le-te. Pravzaprav, ponavad ni. Ponavadi je to iskanje stika z Bogom, s seboj, ne pa s podobco ali kipom.

 

xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, se ne strinjam.,.komot bi lahko bil Jože al pa John namesto Mujota. Govorim o vsebini vica. Ne moreš rečt, da so vsi vici, kjer je omenjen Mujo, v svojem bistvu žaljenje in preziranje bosancev. Cheer up my friend x:Dx !!!

 

lej sej jaz štekam humor - vic je smešen.

 

vic karikira na debilnost na, nizek IQ, posredno mogoče na bosansko ali črnogorsko lenobo - v glavnem na tisto kar v sloveniji poznamo pod besedo bosanec. stereotip bosanca je, da je neumen, ne zna slovensko ali govori popačeno, dober pa je kvečjemu za obračanje krampa. Že samo to, da je Mujo v USA so sanje prašiča in zatorej nadvse smešne - v tem se uspešno izraža znana slovenska zavist in eksternalizira kot gnojnica na ubogega Mujota in Fato , da ne govorim o nadaljevanju. Če bi bil John bi bil ziher iz texasa in bi bil zabit redneck z naglasom in smrdljivimi od gnoja umazanimi čevlji, smešnimi hlačami itd. zatorej smešen. naša družba je sestavljena tako, da se slabše prezira. potem naprej pa tako, da se jih sprejema. humor je dober način za sprejetje. IMO iskreno je ena taka hecna fasada pred resnico, ki nas obdaja.

 

jaz sam pravim poglej v ozadje, mal popraskej po površju - ignorance is bless - spoznaj, potem pa se še bolj smej :palec:

 

p.s; nasledn vic plis x:Dx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

lej sej jaz štekam humor - vic je smešen.

 

vic karikira na debilnost na, nizek IQ, posredno mogoče na bosansko ali črnogorsko lenobo - v glavnem na tisto kar v sloveniji poznamo pod besedo bosanec. stereotip bosanca je, da je neumen, ne zna slovensko ali govori popačeno, dober pa je kvečjemu za obračanje krampa. Že samo to, da je Mujo v USA so sanje prašiča in zatorej nadvse smešne - v tem se uspešno izraža znana slovenska zavist in eksternalizira kot gnojnica na ubogega Mujota in Fato , da ne govorim o nadaljevanju. Če bi bil John bi bil ziher iz texasa in bi bil zabit redneck z naglasom in smrdljivimi od gnoja umazanimi čevlji, smešnimi hlačami itd. zatorej smešen. naša družba je sestavljena tako, da se slabše prezira. potem naprej pa tako, da se jih sprejema. humor je dober način za sprejetje. IMO iskreno je ena taka hecna fasada pred resnico, ki nas obdaja.

 

jaz sam pravim poglej v ozadje, mal popraskej po površju - ignorance is bless - spoznaj, potem pa se še bolj smej :palec:

 

p.s; nasledn vic plis x:Dx

 

ok,..bolj podrobna razlaga,.ampak vsega tega jaz v vicu še vseeno ne vidim. To so tvoje predpostavke. Lenobo, neumnost, nizek IQ,..to je del tvoje predstave o bosancih. Predstava večine ni nujno takšna.

Ko jaz preberem ta vic, niti slučajno nisem na to pomislil,.mogoče je pa pomembno kdo bere vic x:Dx x:Dx

Poleg tega mi ne govorit o Mujotu, ker sem že povedal, da bi lahko bil to Jože (pa mi ne govori zdaj o tem, kakšni so pa Jožeti). Vic je lahko smešen zaradi tega, ker "Mujo" vprašanja ni tako razumel, ali pa je takrat pač o seksu razmišljal, ali se je zajebaval, tvoja predpostavka pa je ta, da je bil debil.

 

Jaz v tem vicu še vedno ne vidim nobene jeze, za to ne bo naslednjega vica. x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tako da Kuvrtat, ne jeza. Pac pa krivda je tisto, kar nastane ob krsenju zapovedi x;)x Ma kaki jeza, kristjani in ostali imamo krivdo, ce ze lol

 

 

ok recmo, da se strinjam o posledicah napuha. dej ti men povej, kaj je vzrok za napuh ?

----

Krivda torej. Jeza v tem primeru deluje kot zastraševanje kjer sta dve možni reakciji - strah pred kaznijo - ali pa - čutenje krivde. zapoved = jeza v prenešenem pomenu

zapoved -i ž (o) kar pove, sporoči, da se kaj mora narediti, delati

 

strah pred kaznijo se ti pojavi ob prepoznavanju napake v postopkih s katerimi se ne identificiraš.

krivda se ti pojavi kadar napraviš napako v postopkih s katerimi se identificiraš.

 

glavni vzrok zato je zapoved aka jeza, kar lahko imenujemo tudi izsiljevanje z jezo. seveda je to neprijetni pol te resnice. imaš tudi prijetni pol, ki pa bo ob nesposobnosti, nezmožnosti itd. izpolnjevanja prej ali slej naletel na zgoraj omenjeni neprijetni pol. Gre pa zato kar si že napisala. Da takšno obnašanje postane želja in ne nuja ( moram ). Takrat zapoved ni več zapoved pač pa enostavno način življenja, rutina.

 

Seveda je omama in pregreha velika pa se potem vedno znova srečujemo s strahom pred kaznijo ali pa krivdo. Ker te zapovedi znotraj analize seveda izsiljujejo.

Vse je stvar pogleda. Resnica pa je na žalost navadno bolj boleče narave.

 

 

Če stvar vključim v prejšnji kontekst o jezi,ker tega sem na novo zastavil. Ujeziš se nase, na Boga, na Svet, na Vesolje, ko imaš polen kurac padcev, nihanj, lastne nesposobnosti, krivde in strahu pred kaznijo - takrat se ujeziš in to te premakne na naslednji nivo spoštovanja zapovedi. Druga možnost je, da v zapovedih hitro prepoznaš svojo globjo željo in takrat te niti strah pred kaznijo niti krivda ne matrajo zatorej gre tudi jeza mimo tebe. vseeno zgoraj napisano je temelj zapovedi.

 

p.s; sam si rad pravim namesto moram - želim si. Če si želim čutit lepo to ne pomeni, da se moram tako obnašati ampak si v resnici želim - ker med moram in želim je majhna vendar bitna razlika, ki za na koncu pokaže tako kvalitativno kot tudi kvantitativno. Skratka človek imajo željo prepoznati Željo, ta pa gre v večini primerov skoz moram. Stvar vzgoje ali pa naše krščanske doktorine? kdo ve hihi :zz:

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...