Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

namreč v Lukeževem evan.

Povej, a mogoče pripadaš sekti Jehovih prič, oziroma, slediš njihovim učenjem?

 

xokkx

 

mici, dovolis, da se js mal citiram... :inocent: da vidm, ce znam... ravn tle se je odprlo... x:px

ze tud v naprej povem, da nimam odgovor, sploh...

 

"ce kdo pride k meni in ne sovrazi svojega oceta in mame (...) in celo svojega zivljenja, ne more biti moj ucenec" (Lk. 14,26)

xsrcx

Po moje gre za slab prevod.

Bol pravilno bi bilo; "kdor Mene ne ljubi bolj, kot svojih bližnjih, in celo bolj kot svojega življenja, mene ni vreden"

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaj pa to kar ni pa bi lahko bilo?

pa tisto kar ne more biti pa vseeno je?

a je to tudi Bog? :fiju:

 

ja kaj pa če je namenoma tako, da nečesa ni, ki bi lahko bilo, in to zato, da je izkusil tudi to, da tega ni? oz to kar je vseeno bilo. če nebi izkusil žalosti ne bi vedel, kaj je to radost x;)x ja?

kakor koli že na koncu nekaj vseeno je oziroma ni, in če je bog vse kar je in vse česar ni, potem je "da" tudi na tvoje vprašanje :vio:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja kaj pa če je namenoma tako, da nečesa ni, ki bi lahko bilo, in to zato, da je izkusil tudi to, da tega ni? oz to kar je vseeno bilo. če nebi izkusil žalosti ne bi vedel, kaj je to radost x;)x ja?

kakor koli že na koncu nekaj vseeno je oziroma ni, in če je bog vse kar je in vse česar ni, potem je "da" tudi na tvoje vprašanje :vio:

 

hm zanimiva razlaga men je všeč. Bog je v vsem in v vsakem, če ga le hoče sprejeti

OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. http://www.maat-center.com/forum/img/forum_avatars/om.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bog je vse kaj je in vse česar ni

 

torej??

 

Nekaj v zvezi s temle, kar se bo morda komu zdelo zanimivo. V hebrejščini (sam nism čist zihr, da gre res za hebrejščino), pomeni beseda "al" bog, "la" pa praznino.

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Povej, a mogoče pripadaš sekti Jehovih prič, oziroma, slediš njihovim učenjem?

Po moje gre za slab prevod.

Bol pravilno bi bilo; "kdor Mene ne ljubi bolj, kot svojih bližnjih, in celo bolj kot svojega življenja, mene ni vreden"

ne vem,če nisem že dvajsetkrat povedala ,da sem kristjanka in hodim za Jezusom,zate pa še naslednje,v svetem pismu piše tudi tole,,Vsakomur,ki posluša preroške besede,ki so v tej knjigi.če bi jim kdo kaj dodal,ga bo Bog udaril z nadlogami,ki so opisane v tej knjigi,Če pa bi kaj odvzel od besed,ki so v tej preroški knjigi,bo Bog odvzel njegov delež pri drevesu življenja in pri svetem mestu ki sta opisani v tej knjigi.

 

Saj je stvar jasna :eek: , kako, da tega ne znaš razložit?

Najprej kontekst; učenc, ki mu umre oče, vpraša, ali naj gre na pogreb.

In dobi odgovor, naj mrtvi pokopavajo mrtve.

Živi pa naj se pač brigajo za žive.

Sevede je govor o duhovnosti (aja, ti verjetno ne veš, kaj je to :sori: ),mrtvi, ki naj pokopavajo mrve, so mišljeni duhovno mrtvi, ki veliko dajo na ceremonije. Sevede je pomembnejše hoditi z Jezusom, kot pa oditi na pogreb.

 

Hm, resnica, ki je samo ena :eek:

Potem jo pa povej, no!

mrtvi v veri naj pokopavajo mrtve,živi v veri naj hodijo za Jezusom

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne vem,če nisem že dvajsetkrat povedala ,da sem kristjanka in hodim za Jezusom,zate pa še naslednje,v svetem pismu piše tudi tole,,Vsakomur,ki posluša preroške besede,ki so v tej knjigi.če bi jim kdo kaj dodal,ga bo Bog udaril z nadlogami,ki so opisane v tej knjigi,Če pa bi kaj odvzel od besed,ki so v tej preroški knjigi,bo Bog odvzel njegov delež pri drevesu življenja in pri svetem mestu ki sta opisani v tej knjigi.

mrtvi v veri naj pokopavajo mrtve,živi v veri naj hodijo za Jezusom

no za lažje razumevanje ti dodam,da Jehove priče zavračajo božanstvo Kristusa in pravijo,da je gospod Jezus sicer bil eden od Bogov,ampak ne resnični,vsemogoči Bog{kakšna neumnost} lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no za lažje razumevanje ti dodam,da Jehove priče zavračajo božanstvo Kristusa in pravijo,da je gospod Jezus sicer bil eden od Bogov,ampak ne resnični,vsemogoči Bog{kakšna neumnost} lp
odpusti jim to neumnost... sj ne vedo kj delajo.. bo slo?

 

bog je vse kaj je in vse česar ni

 

torej??

torej? nc torej... x:Dx

si si prov lepo odgovorila :palec:

 

Po moje gre za slab prevod.

Bol pravilno bi bilo; "kdor Mene ne ljubi bolj, kot svojih bližnjih, in celo bolj kot svojega življenja, mene ni vreden"

od kje si pa prevaju, da ves kj bi blo bolj pravilno? :inocent:

mozno..., da gre za slab prevod... mozno tud, da gre za slabse razumevanje... mozno, da...

xsrcx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Draga Mici, lep pozdrav

 

Zdej, jst sem samo en butl in se popolnoma nič ne spoznam na Sveto pismo, zato se ne vmešavam preveč v tvoje citate, me pa vsekakor zanima, kako gresta skupaj sledenje Bogu in sovraštvo do njih, ki to pot ovirajo.

 

Lep dan ti želim.

 

butl

xsrcx

no gre za simboliko,no jaz nisem pristašica rkc,ampak samo hodim za GOSPODOM JEZUSOM KRISTUSOM ,pred 30leti so profesorji hodili na skrivaj v cerkev ,verjetno niso podpirali sistema na široko

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no gre za simboliko,no jaz nisem pristašica rkc,ampak samo hodim za GOSPODOM JEZUSOM KRISTUSOM ,pred 30leti so profesorji hodili na skrivaj v cerkev ,verjetno niso podpirali sistema na široko

 

Draga Mici, lep pozdrav ponovno.

 

Zdej, jst se na simboliko pravtako ne spoznam prav nič, zato te prosim za razlago, mislm, tako, kmečko, kajti namreč, če bi naj bil Bog ljubezen sama, potem bi naj bili sledilci vsaj približek, kajne, ker kaj pa je sledilec Boga drugega, kot ljubezen in ljubezen ni sovraštvo. Ako pak sovražiš oviralce na poti, potem nisi na poti, si na stranpoti.

Da bi Bog, ljubezen, udaril in odvzemal, se ne sklada s tem, da Bog je ljubezen.

 

Sem ga povprašal o preroškosti Svetega pisma. Pravi, tko, malce skozi smeh, da ga on ni pisal.

 

Ti želim sploh najlepši dan danes.

 

butl xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V tej temi verjetno ne bo nihče našel Boga.

 

"Bog" je že tako zlorabljena beseda, da bi jo bilo bolje zamenjati. Npr. z besedo Ljubezen.

 

O Jezusu sem slišal že marsikaj. Tu je nekaj njegovih izrekov: Klik

 

Vsi iščemo ljubezen, če vemo ali pa ne. Ko je ljubezen, ne iščeš več Boga.

 

Brezpogojno ljubezen najti, je pa nekaj najtežjega. Mene je preveč strah za kaj takega. Smešno...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Draga Mici, lep pozdrav ponovno.

 

Zdej, jst se na simboliko pravtako ne spoznam prav nič, zato te prosim za razlago, mislm, tako, kmečko, kajti namreč, če bi naj bil Bog ljubezen sama, potem bi naj bili sledilci vsaj približek, kajne, ker kaj pa je sledilec Boga drugega, kot ljubezen in ljubezen ni sovraštvo. Ako pak sovražiš oviralce na poti, potem nisi na poti, si na stranpoti.

Da bi Bog, ljubezen, udaril in odvzemal, se ne sklada s tem, da Bog je ljubezen.

 

Sem ga povprašal o preroškosti Svetega pisma. Pravi, tko, malce skozi smeh, da ga on ni pisal.

 

Ti želim sploh najlepši dan danes.

 

butl xsrcx

Vse Sveto pismo je navdihnjeno od Boga{2Tim3,16} Nikoli namreč nobena prerokba ni bila izrečena na človeško pobudo,pač pa so ljudje navdihovani od Svetega Duha,govorili v iumenu Boga.{2Pet1,21}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko je Bog ustvarjal nebo in zemljo, sem mu namignil:

 

"Bog, sine moj, star sem jaz za tebe, ampak poslušaj nasvet izkušenega. Preskoči prvih sedem dni."

 

Ni poslušal. Jebi ga, mladina, čez reko skače, kjer je most.

 

/zato je osmi dan ustvaril rock, ja osmi dan je Bog ustvaril rock...

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ko je Bog ustvarjal nebo in zemljo, sem mu namignil:

 

"Bog, sine moj, star sem jaz za tebe, ampak poslušaj nasvet izkušenega. Preskoči prvih sedem dni."

 

Ni poslušal. Jebi ga, mladina, čez reko skače, kjer je most.

xokkx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V tej temi verjetno ne bo nihče našel Boga.

 

"Bog" je že tako zlorabljena beseda, da bi jo bilo bolje zamenjati. Npr. z besedo Ljubezen.

 

O Jezusu sem slišal že marsikaj. Tu je nekaj njegovih izrekov: Klik

 

Vsi iščemo ljubezen, če vemo ali pa ne. Ko je ljubezen, ne iščeš več Boga.

 

Brezpogojno ljubezen najti, je pa nekaj najtežjega. Mene je preveč strah za kaj takega. Smešno...

 

Aha, sebe najt je najblj zajeban x:Dx

 

xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

klele neki ne shtekam

vsi ste se spravl na mici k neki iskreno verjame

na pofukane newagearje k se grejo kr neki, se pa nben ne

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

klele neki ne shtekam

vsi ste se spravl na mici k neki iskreno verjame

na pofukane newagearje k se grejo kr neki, se pa nben ne

 

zlomk....tralala

ce ti tko pravs, da se spravljamo..., tud dobr xrolleyesx

mogoc pa ravn zato, k se oni gredo kr neki... ona pa iskreno verjame...

xsrcx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

klele neki ne shtekam

vsi ste se spravl na mici k neki iskreno verjame

na pofukane newagearje k se grejo kr neki, se pa nben ne

 

zlomk....tralala

 

Kako bi se pa lahko spravlal na... x:o)x ...kr neki... xrolleyesx ... x:Dx x8Dx

A ni dost da se smejemo?(vsaj jaz)... x:px

Za kaj drugega tisto pač ni, še skregat se ne da okol "kr neki"... :8): x8Dx :vragec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

od kje si pa prevaju, da ves kj bi blo bolj pravilno? :inocent:

mozno..., da gre za slab prevod... mozno tud, da gre za slabse razumevanje... mozno, da...

xsrcx

Nič nism prevaju.

Ampak poglej sam tole (Lk., 10)

25 Tedaj je vstal neki učitelj postave, in da bi ga preizkušal, mu je rekel: »Učitelj, kaj naj storim, da dosežem večno življenje?« 26 On pa mu je dejal: »Kaj je pisano v postavi? Kako bereš?« 27 Ta je odgovoril: »Ljubi Gospoda, svojega Boga, iz vsega srca, z vso dušo, z vso močjo in z vsem mišljenjem, in svojega bližnjega kakor samega sebe.« 28 »Prav si odgovoril,« mu je rekel, »to delaj in boš živel.«

To je najvišja zapoved, v kateri so zajete vse postave in vsi preroki!

 

Nekaj v zvezi s temle, kar se bo morda komu zdelo zanimivo. V hebrejščini (sam nism čist zihr, da gre res za hebrejščino), pomeni beseda "al" bog, "la" pa praznino.

 

lalala

Beseda "el" (v arabščini al) pomeni nekaj božjega , od Boga, božji princip, nekaj dobrega. Vsa imena angelov imajo el, in tudi beseda angel pomeni božji sel, glasnik, nekaj, kar je iz Boga. Beseda "Le" pa predstavlja nasprotni princip.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne vem,če nisem že dvajsetkrat povedala ,da sem kristjanka in hodim za Jezusom,zate pa še naslednje,v svetem pismu piše tudi tole,,Vsakomur,ki posluša preroške besede,ki so v tej knjigi.če bi jim kdo kaj dodal,ga bo Bog udaril z nadlogami,ki so opisane v tej knjigi,Če pa bi kaj odvzel od besed,ki so v tej preroški knjigi,bo Bog odvzel njegov delež pri drevesu življenja in pri svetem mestu ki sta opisani v tej knjigi.

Ne vem, kaj ma to veze z mano :eek:

Saj jest nič ne dodajam, in nič ne odvzemam.

xnckrivx

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nič nism prevaju.

Ampak poglej sam tole (Lk., 10)

25 Tedaj je vstal neki učitelj postave, in da bi ga preizkušal, mu je rekel: »Učitelj, kaj naj storim, da dosežem večno življenje?« 26 On pa mu je dejal: »Kaj je pisano v postavi? Kako bereš?« 27 Ta je odgovoril: »Ljubi Gospoda, svojega Boga, iz vsega srca, z vso dušo, z vso močjo in z vsem mišljenjem, in svojega bližnjega kakor samega sebe.« 28 »Prav si odgovoril,« mu je rekel, »to delaj in boš živel.«

To je najvišja zapoved, v kateri so zajete vse postave in vsi preroki!

 

Hojla Emanuel

 

Sem ravnokar v službi, kjer interventno odpravljam eno zelo zoprno napako na strojni opremi, zamegljeno z napako na programski opremi. Se mi dozdeva, da sem rešil problem in čakam, da se vse skupaj zboota. Medtem sem opazil tvoj post. Če je to napisano v Svetem pismu, se ga bom lotil prebirat. Tvoje zaobjetje citata je pa sploh kulsko. Kapo dol. Res je. Vsa silna duhovnost je zaobjeta v živetju tega citata.

:palec:

 

xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

25 Tedaj je vstal neki učitelj postave, in da bi ga preizkušal, mu je rekel: »Učitelj, kaj naj storim, da dosežem večno življenje?« 26 On pa mu je dejal: »Kaj je pisano v postavi? Kako bereš?« 27 Ta je odgovoril: »Ljubi Gospoda, svojega Boga, iz vsega srca, z vso dušo, z vso močjo in z vsem mišljenjem, in svojega bližnjega kakor samega sebe.« 28 »Prav si odgovoril,« mu je rekel, »to delaj in boš živel.«

To je najvišja zapoved, v kateri so zajete vse postave in vsi preroki!

Ta zapoved je lahko do neke mere resnična, a je praktično jalova.

 

Kdo pa ljubi samega sebe?

 

***************************

 

"bog je od vedno" je naslov teme... Morda je res od vedno. Vsekakor pa je od takrat, ko ga je človek ustvaril po svoji podobi. x:o)x

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hojla Emanuel

 

Sem ravnokar v službi, kjer interventno odpravljam eno zelo zoprno napako na strojni opremi, zamegljeno z napako na programski opremi. Se mi dozdeva, da sem rešil problem in čakam, da se vse skupaj zboota. Medtem sem opazil tvoj post. Če je to napisano v Svetem pismu, se ga bom lotil prebirat. Tvoje zaobjetje citata je pa sploh kulsko. Kapo dol. Res je. Vsa silna duhovnost je zaobjeta v živetju tega citata.

:palec:

 

xsrcx

Razen v Lukovem evangeliju je isto povedano tudi v Markovem (Mr 12);

"28 Eden izmed pismoukov je slišal, kako razpravljajo, in videl, da jim je Jezus dobro odgovoril; pristopil je in ga vprašal: »Katera je prva od vseh zapovedi?« 29 Jezus je odgovoril: »Prva je: Poslušaj, Izrael, Gospod, naš Bog, je edini Gospod. 30 Ljubi Gospoda, svojega Boga, iz vsega srca, iz vse duše, z vsem mišljenjem in z vso močjo. 31 Druga pa je tale: Ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe. Večja od teh dveh ni nobena druga zapoved.« 32 Pismouk mu je rekel: »Dobro, učitelj. Resnico si povedal: On je edini in ni drugega razen njega, 33 in ljubiti njega iz vsega srca, z vsem umevanjem in z vso močjo ter ljubiti bližnjega kakor samega sebe je več kakor vse žgalne daritve in žrtve.« 34 Ko je Jezus videl, da je pametno odgovoril, mu je rekel: »Nisi daleč od Božjega kraljestva.« In nihče si ga ni drznil še kaj vprašati."

 

In v Matejevem (Mt. 22)

"34 Farizeji pa so slišali, da je saduceje prisilil k molku, in so se zbrali na istem kraju. 35 Eden izmed njih, učitelj postave, ga je preizkušal z vprašanjem: 36 »Učitelj, katera je največja zapoved v postavi?« 37 Rekel mu je: »Ljubi Gospoda, svojega Boga, z vsem srcem, z vso dušo in z vsem mišljenjem. 38 To je največja in prva zapoved. 39 Druga pa je njej podobna: Ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe. 40 Na teh dveh zapovedih stoji vsa postava in preroki.«"

 

Če imaš pa namen kaj prebrat, ti pa itak priporočam Janezov veliki evagelij (po Jakobu Lorberju), ki je sicer obsežnejši - 10 knjig - ampak je vse bol jasno razloženo.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
Rekel mu je: »Ljubi Gospoda, svojega Boga, z vsem srcem, z vso dušo in z vsem mišljenjem. To je največja in prva zapoved. Druga pa je njej podobna: Ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe. Na teh dveh zapovedih stoji vsa postava in preroki.«"

Emanuel, vse je logično, toda, koga opredeljuje beseda "bližnji"?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...