Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

itak je vse nesmiselno...dokler smisel iščemo x:)x

 

 

Mam vprašanje.Zadnjič smo se pogovarjali o reinkarnaciji.Pa moj fant vpraša družbo kak je smisel življenja polža,da preide v naslednjem življenju, recimo na stopnjo višje živali.Pa mu noben ni znal odgovoriti.Ima kdo tukaj odgovor?

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Emm jaz sploh dobr ne razumem vprašanja. Se pravi v čem je smisel prehoda v drugo obliko življenja ali v čem je tukaj smisel za polža ? Ok, zej itak ne moreš gledat iz človeškega zornega kota. Smisel polža za polža ? : d , a veš.... Smisel polža je pač smisel polža, počne kar počne in ne filozofira v to smer. Če razmišljamo znotraj koncepta prehoda na višjo življenjsko obliko potem je smisel učenje, izkušnja, vlivanje nove oblike spoznanja skozi doživljanje.

 

Skratka polž si skozi življenje polža pridobi vse tiste izkušnje, ki pač pripadajo v življenje polža. Počasi, ko v okvir položi vse delčke -> polž, čru, rak, žaba, konj, veverca, miš, papiga, ptič, pes itd. se višja bit izoblikuje iz tiste osnovne obstoječe pojavnosti, ki ji rečemo samo življenje v kompleksnejšo z izkušnjami prežeto življenjsko obliko, ki je sedaj sposobna se podati v razburkano morje človeškega življenja in tam pridobivati izkušnje za nekaj višjega pač x:)x

 

To seveda v kolikor je smisel reinkarnacije pridobivanje izkušenj in prehajanje na višjo stopnjo. Sam raje razmišljam v konceptu teorije kaosa, da polž odigra neko pomembno vlogo, ki je seveda našemu umu nevidna in nepoznana morebiti celo absurdna -->>> xpolzx

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P.S; ok lahko tkole bolj razumlvjio. A veš, polž tko kot ti, počne skoz ene in iste stvari iz dneva v dan iz reinkarnacije v reinkarnacijo. 1, 2, 3...1, 2, 3, ....1, 2, 3, ....1, 2, 3, ....1, 2, 3,... 1, 2, 3, ....1, 2, 3, ...1, 2, 3, .....1, 2, 3, ......1, 2, 3..... xpolzx Dokler enkrat ne doseže neke točke, ki je lahko tudi kritična masa. Ne dogodi se v njegovem razumu, ker ga pač nima v nam poznani obliki. Zgodi pa se. Pripišit to skrivnosti, tišini, neznanemu. Enkrat se zgodi, da cikel 1, 2, 3....1, 2, 3, ....1, 2, 3...nima več smisla in takrat se pač zgodi 1, 2, 3, 4.....1, 2, 3, 4.....1, 2, 3, 4....

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mam vprašanje.Zadnjič smo se pogovarjali o reinkarnaciji.Pa moj fant vpraša družbo kak je smisel življenja polža,da preide v naslednjem življenju, recimo na stopnjo višje živali.Pa mu noben ni znal odgovoriti.Ima kdo tukaj odgovor?

joj..pa kaj vi še zdaj resno mislite...da živimo na višji duhovni stopnji...kot živali...bi bilo čisto drugače parafrizirat vprašanje...da bi se sploh dalo razpravljat o njem x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mam vprašanje.Zadnjič smo se pogovarjali o reinkarnaciji.Pa moj fant vpraša družbo kak je smisel življenja polža,da preide v naslednjem življenju, recimo na stopnjo višje živali.Pa mu noben ni znal odgovoriti.Ima kdo tukaj odgovor?

Da počas, po polžje, prileze do človeka x:o)x

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

2 .) Jeza "izražanje nezadovoljstva nad postopki drugih ljudi", je osnova ali temelj za prepoznavanje vzorcev delovanja jeze. Izhodišče torej. Princip.

Eno so vzorci delovanja jeze, nekaj povsem drugega pa jeza sama. Šele, ko to razjasni, nehaš glodat skorjo, in prideš do bistva. Tio se pa ves čas ukvarjaš samo z lupino.

 

Dejstva pa kažejo nasprotno. Tako je pač ... pojavi se sposoben človek, kateremu sledijo manj sposobni in ti potem za prikrivanje lastnih slabosti uporabijo vrline sposobnega. Povsod je tako.

A lahko mal razložiš, kaj misliš s tem, da dejstva kažejo nasprotno?

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Eno so vzorci delovanja jeze, nekaj povsem drugega pa jeza sama. Šele, ko to razjasni, nehaš glodat skorjo, in prideš do bistva. Tio se pa ves čas ukvarjaš samo z lupino.

 

Ja očitno se začne na površju kar je blo IMO v debati s tabo primerno. Pač zaradi tvojga opisa jeze. Čeprav jaz osebno verjamem, da ti o jezi pač kej konkretnega povedat ne znaš. Predvidevam to, ker si mi kot maček okoli vrele kaše.

 

Zej recimo teoretično vprašanje. Tkole k te jeza preplavi; kva bi naredu tisti drugi osebi ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glej, naslov tega foruma je "Duhovnost in osebna rast", ne pa "kvazi-intelektualna preseravanja". Na eni strani je Mantis podala blagohotno in dobronamerno opozorilo pred slabimi posledicami jeze, na drugi strani pa se ti nekaj napihiješ in hočeš z intelektualnim nakladanjem to podret. Čemu potem služi tvoje delo? Itak pa se nič ne začne na površju, ampak se prične v notranjosti, in se na površju sam izrazi. Tvoja izjava, da je površnost pač primerna v debati z mano pa je zgolj slab izgovor za prekrivanje tvoje površnosti in zaudarja po tvojem napuhu.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glej, naslov tega foruma je "Duhovnost in osebna rast", ne pa "kvazi-intelektualna preseravanja". Na eni strani je Mantis podala blagohotno in dobronamerno opozorilo pred slabimi posledicami jeze, na drugi strani pa se ti nekaj napihiješ in hočeš z intelektualnim nakladanjem to podret. Čemu potem služi tvoje delo? Itak pa se nič ne začne na površju, ampak se prične v notranjosti, in se na površju sam izrazi. Tvoja izjava, da je površnost pač primerna v debati z mano pa je zgolj slab izgovor za prekrivanje tvoje površnosti in zaudarja po tvojem napuhu.

 

Se zdi, da so t.i. "kvazi-intelektualna preseravanja" primerna protiutež puhlim sladkostim "duhovno"-moralnih izmislekev.

Tam nekje vmes bi se lahko pletel tudi nekakšen dialog, katerega razpoloženje naj bi se tradicionalno mazililo s prijaznostjo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bog je stvarnik in naš rešenik,je tudi zelo preprost in enostaven.

dejstvo je ,da je EMANUEL eden redkih,ki razume duhovnost in pozna Boga;ostali nimate pojma,filozofija in Bog ne gresta skupaj

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Emm jaz sploh dobr ne razumem vprašanja. Se pravi v čem je smisel prehoda v drugo obliko življenja ali v čem je tukaj smisel za polža ? Ok, zej itak ne moreš gledat iz človeškega zornega kota. Smisel polža za polža ? : d , a veš.... Smisel polža je pač smisel polža, počne kar počne in ne filozofira v to smer. Če razmišljamo znotraj koncepta prehoda na višjo življenjsko obliko potem je smisel učenje, izkušnja, vlivanje nove oblike spoznanja skozi doživljanje.

 

Skratka polž si skozi življenje polža pridobi vse tiste izkušnje, ki pač pripadajo v življenje polža. Počasi, ko v okvir položi vse delčke -> polž, čru, rak, žaba, konj, veverca, miš, papiga, ptič, pes itd. se višja bit izoblikuje iz tiste osnovne obstoječe pojavnosti, ki ji rečemo samo življenje v kompleksnejšo z izkušnjami prežeto življenjsko obliko, ki je sedaj sposobna se podati v razburkano morje človeškega življenja in tam pridobivati izkušnje za nekaj višjega pač x:)x

 

To seveda v kolikor je smisel reinkarnacije pridobivanje izkušenj in prehajanje na višjo stopnjo. Sam raje razmišljam v konceptu teorije kaosa, da polž odigra neko pomembno vlogo, ki je seveda našemu umu nevidna in nepoznana morebiti celo absurdna -->>> xpolzx

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P.S; ok lahko tkole bolj razumlvjio. A veš, polž tko kot ti, počne skoz ene in iste stvari iz dneva v dan iz reinkarnacije v reinkarnacijo. 1, 2, 3...1, 2, 3, ....1, 2, 3, ....1, 2, 3, ....1, 2, 3,... 1, 2, 3, ....1, 2, 3, ...1, 2, 3, .....1, 2, 3, ......1, 2, 3..... xpolzx Dokler enkrat ne doseže neke točke, ki je lahko tudi kritična masa. Ne dogodi se v njegovem razumu, ker ga pač nima v nam poznani obliki. Zgodi pa se. Pripišit to skrivnosti, tišini, neznanemu. Enkrat se zgodi, da cikel 1, 2, 3....1, 2, 3, ....1, 2, 3...nima več smisla in takrat se pač zgodi 1, 2, 3, 4.....1, 2, 3, 4.....1, 2, 3, 4....

 

Poglej,mislila sem tako.Ljudje vrednotimo življenje z dobrim in zlem ter svoje življenje usmislujemo.Živali delajo po nagonih.Kaj mora narest polž,da pride na višjo stopnjo zavesti.

 

Recimo nekateri na tem forumu,bi rekli,da človek pride na višjo raven zavedanja,ko se zave,da je umor živali uboj.Drugi spet kaj drugega....Kaj pa je pri polžu pomembno?

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glej, naslov tega foruma je "Duhovnost in osebna rast", ne pa "kvazi-intelektualna preseravanja". Na eni strani je Mantis podala blagohotno in dobronamerno opozorilo pred slabimi posledicami jeze, na drugi strani pa se ti nekaj napihiješ in hočeš z intelektualnim nakladanjem to podret. Čemu potem služi tvoje delo? Itak pa se nič ne začne na površju, ampak se prične v notranjosti, in se na površju sam izrazi. Tvoja izjava, da je površnost pač primerna v debati z mano pa je zgolj slab izgovor za prekrivanje tvoje površnosti in zaudarja po tvojem napuhu.

 

Lej emanuel, jaz sem teb lepo povedu kako je z jezo in s čim je preplavljanje jeze povezano. Zej jaz razumem, da si podrejen svojim dogmam ampak to na žalost ne pomeni, da maš morebiti prav. In še enkrat, ko se boš naučil v svoji notranjosti ločevat med jezo in sovraštvom in ko se boš naučil prepoznavat s kakšnimi mehanizmi je v našem svetu pogojen/prepovedan prehod iz jeze v sovraštvo. Zatem ne boš več imel problemov s preplavljanjem jeze. Že lepo, da je mantis podala svoje dobrohotno opozorilo, ki je pa na žalost tud krivo za večino emocionalne debilnosti oz. nepismenosti v današnjem svetu.

 

 

Si pa vsekakor zanimiv v svojih odgovorih. A pa bi se celo upal pogledat sebi v ogledalo in si odgovorit na vprašanje kaj bi naredil sočloveku v navalu jeze, zraven pa seveda lahko pritisneš še družbene omejitve al pa cerkvene zakaj tistega nebi naredil. Pa velike sreče pri iskanju poti iz labirinta x:)x xcivx

 

Drgač pa napačno prepoznavanje napuha je lahko posledica nezavedne zavisti al pa mogoče ponosa, trme in samopomembnosti. Prej boš šel mimo tega prej ti bo jasno o čem govorim.

 

P.S; Brez čustev ni duhovnosti, ki so pač odraz tvoje osebnosti. To bi pa ja že lahko vedel ne pa, da se na preseravanje izgovarjaš. Kako le, bi takšen človek bil sposoben stopiti pred obličje Boga ? Karikiram

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dejstvo je ,da je EMANUEL eden redkih,ki razume duhovnost in pozna Boga;ostali nimate pojma,filozofija in Bog ne gresta skupaj

 

Mici vidim, da spet v svoji stari navadi verske zaslepljenosti ne prepoznavaš povezanosti Boga, filozofije in čustev. Klečanje pred križem te na žalost ne bo osvobodilo tvoje človeške blaznosti. To namreč lahko narediš le ti z jasnim pogledom in razločevanjem znotraj sebe. Za kar pa je potrebno malce več drugačnega truda...

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Poglej,mislila sem tako.Ljudje vrednotimo življenje z dobrim in zlem ter svoje življenje usmislujemo.Živali delajo po nagonih.Kaj mora narest polž,da pride na višjo stopnjo zavesti.

 

Recimo nekateri na tem forumu,bi rekli,da človek pride na višjo raven zavedanja,ko se zave,da je umor živali uboj.Drugi spet kaj drugega....Kaj pa je pri polžu pomembno?

 

 

Ne vem od kje sicer ideja, da je pri polžu kaj pomembno v smislu odločitve. Vsekakor pa se mi tlačenje polža na nivo človeške razumnosti zdi neprimerno. Ne vem, predstavljaj si nivoje. Vsi nivoji so v osnovi enakovredni vendar ravno zaradi svoje drugačnosti različni. Vsi drugačni vsi enakopravni. Kako ga torej sploh vključit v razumevanje našega nivoja, če pa se nahaja na popolnoma drugem ?

Moje skromno mnenje je, da bi prej bilo potrebno odgovorit na vprašanje; ali kamen lahko duhovno napreduje in naprej; kje se duhovni razvoj sploh začne, kje potegniti črto ? Ali se sploh kje začne in konča ? Ali je morebiti večen in vseprisoten ?

 

Sam se nagibam v smer več zavesti več zavednega napora - Želje torej. Odgovor kaj mora naredit polž se mi zdi na dlani in je seveda lahko poljuben.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici vidim, da spet v svoji stari navadi verske zaslepljenosti ne prepoznavaš povezanosti Boga, filozofije in čustev. Klečanje pred križem te na žalost ne bo osvobodilo tvoje človeške blaznosti. To namreč lahko narediš le ti z jasnim pogledom in razločevanjem znotraj sebe. Za kar pa je potrebno malce več drugačnega truda...

glej;sigurno Bog in filozofija nimata ničesar skupnega,sicer se prehitro porazgubi vsa božanskost,ki je temelj vere.konteksti so zate španska vas,neštetokrat sem namreč že povedal,da križ nimoja domena in ga ne obožujem,skratka ,za razumevanje vere,ne rabiš križa.In ponovno žališ..............kdo ti pa daje pravico!!???

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne vem od kje sicer ideja, da je pri polžu kaj pomembno v smislu odločitve. Vsekakor pa se mi tlačenje polža na nivo človeške razumnosti zdi neprimerno. Ne vem, predstavljaj si nivoje. Vsi nivoji so v osnovi enakovredni vendar ravno zaradi svoje drugačnosti različni. Vsi drugačni vsi enakopravni. Kako ga torej sploh vključit v razumevanje našega nivoja, če pa se nahaja na popolnoma drugem ?

 

Se strinjam, Kuvrtat. Verjetno polži še prav "z viška" gledajo na nas, ki se jim smilimo zavoljo naše norosti.

Človek se skuša mentalno (torej -z miselnimi koncepti) distancirati od živali,

čeprav je očitno tudi sam žival.

Kot če bi srna rekla: "Mi, srne, rastlinski svet in pa živali..."

 

Ne vem, očitno je to tako težko dojeti, ali kaj...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti mi jo daješ s svojim obnašanjem :palec: , sicer pa sploh nisem bil žaljiv. V svoji človeškosti si pač blazen kot smo tudi vsi ostali. Sicer pa se tle z menoj pregovarjaš o filozofiji medtem, ko 1/2 SP na slabih temeljih, debatka ? Za križ se ti pa opravičujem; prosim, prosim, prosim, prosim če mi oprostiš, ja xyesx ? x:Dx
Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se strinjam, Kuvrtat. Verjetno polži še prav "z viška" gledajo na nas, ki se jim smilimo zavoljo naše norosti.

Človek se skuša mentalno (torej -z miselnimi koncepti) distancirati od živali,

čeprav je očitno tudi sam žival.

Kot če bi srna rekla: "Mi, srne, rastlinski svet in pa živali..."

 

Ne vem, očitno je to tako težko dojeti, ali kaj...

 

Na naši poti smo se pozabli vprašat, če nismo morebiti varuhi planeta. In tko kot nam manjka samospoštovanja nam manjka tudi spoštovanja do drugih. In ravno danes sem se vprašal, ali sovražim svet, ki me obdaja. Se počutim srečnega ? Ali svet tudi brez mene sovraži samega sebe ? In verjetno v kakeršni meri, se svet sovraži se tudi ljubi.

 

No ja hecno je vse skupaj. Kadar igram cod4 on -line je naravnost smešno opazovat osebke kako tulijo nase ali na druge ob slabi igri, kako iščejo krivce v soigralcih al pa v prvi nedolžni žrtvi. Vse le, da svojo nesrečo obrnejo stran od sebe - pa je samo igra. Vendar on - line cod 4 svet jo doživlja realno. Velik stvari se tam gor spuca, ki se jih drugače - sem siguren - ne vidi....

 

Mal zašu...no ja. Rastlinski in živalski svet je druga raven, druga zavest. Če si dovolj miren, pozoren in spoštljiv; to predvsem v naravi sigurno opazi vsak človek

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti mi jo daješ s svojim obnašanjem :palec: , sicer pa sploh nisem bil žaljiv. V svoji človeškosti si pač blazen kot smo tudi vsi ostali. Sicer pa se tle z menoj pregovarjaš o filozofiji medtem, ko 1/2 SP na slabih temeljih, debatka ? Za križ se ti pa opravičujem; prosim, prosim, prosim, prosim če mi oprostiš, ja xyesx ? x:Dx

blazen nisem to je prvo;sicer ne vem od kod pravica ,da me obdolžuješ; si sodnik ali kaj

svinjaš in svinjaš,pa ćetudi si mečes pesek v oči;samo ,da svinjaš

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če se upaš pomerit v counter strike source, boš vidu kako boš krivce isku x:px x:Dx x:Dx

 

pomojem je o bogu govorit, bogokletno... naši mali možgančki dojemajo boga na tako primitiven način, da celo razsvetljeni razumejo le neznaten delček nečesa, kar naj bi bil bog... :o|o:

 

Sej jaz bom itak v tvojem timu in bom lahk vse nate zvalil x:Dx

 

Sam res tolko kolikor se ga omenja....

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

blazen nisem to je prvo;sicer ne vem od kod pravica ,da me obdolžuješ; si sodnik ali kaj

svinjaš in svinjaš,pa ćetudi si mečes pesek v oči;samo ,da svinjaš

 

 

No Mici, tvoj post je dovoljšen dokaz obstoja blaznosti tudi v tvoji realnosti. Vsekakor pa mi ni jasno na kakšen način si se izločil iz obdajajočega okolja. No mi je, pa nebi rad spet bil obtožen intelektualiziranja : d. Morm pa rečt, da mi je hecen tud tvoj izogib k bolj oprijemljivi debati. Posploševanje in priljubljenost popreproščenosti pa je na tvojo srečo tudi človeška lastnost.

 

Vseeno. Kaj pa sveto pismo pravi o živalih ? Jaz recimo pravim, da Bog ljubi Življenje. Sam nisem ziher, da je teb dovoljeno tko razmišljat ? Mislm a veš kam merim, sej vem, da veš...

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bog je produkt strahu ki se vleče še iz pradavnih časov.Včasih človek ni poznal strele pa je "izumu" Zeusa :).Glede na to da je znanost že dost zadev pogruntala in jih še grunta, mislim da so "božje" zadeve že aut in zdi se mi, da vse več ljudi temu več ne naseda.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...