Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

No ja eno je ziher; da tisto kar je lahko deluje, vpliva nate v kolikor dopustiš...

 

Sevede.Sej človek je tako bitje, ki ga je z nekimi pravimi formulami lahko programirati :)(nažalost je naša fiziologija taka).Na kar kol ga programiraš, v to verjame, oziroma si dela neke moralne in etične norme.Rečmo če sam pogledaš kaj je dan danes družbeno spremeljivo med zvezo moški in ženska.Spremeljivo je to, da sta si pač zvesta,ne varata in živita srečno do konca svojih dni :) (naj bi bla neka predstava) in tako mi vsi čutimo.Zakaj je tako.Pred prihodom krščanstva, svet ni poznal take miselnosti.Spremeljivo je bilo, da je imel moški še kakšno žensko zraven, ona koga drugega, da je moški hodil v "kurbenhaus" ona pa je šla takrat v šoping, pa nista nč gledala drugač en na drugega-pač taka je bla v tistih časih etična in družbena norma, ker je bil sistem tak(rimski imperij).Šele z prihodom krščanstva so začela veljati drugačna pravila.Danes vsi(kljub temu da nas mnogo ni kristjanov) čutimo tako, ker smo pač tko naučeni.Tolko o programiranju človeka.Pa daleč od tega da bi pluval po krščanstvu, ker rečmo manipulaci, ki nam postavljajo družbene in moralne norme je ogromno.Hočem sam povedat kolk smo lahko vodljivi in kako hitro prisvojimo manipulacijo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja res je, lahko nas je programirat in tistega se potem oklepamo. se pa strinjam, da na enga moškega pride več žensk ali obratno. le, da je dandanes pogost pojav spolnih bolezni. verjetno omejitve v to smer pridejo iz pripadnosti in navezanosti, ki se pojavi v razmerju med moškim in žensko. pa tudi intimnost je tukaj velik faktor, ne samo telesna ( ta je pač priučena ) pač pa tudi notranja, ki pa je doživeta.

 

In to je to. Nekatere doživete stvari so pogojene z naravnim obstojem neodvisno od nas. S pravili jim nato skušamo ujeti in shraniti na varno, da jih slučajno ne izgubimo kar pa je zgolj absurd uma. Pa še te doživete stvari imajo v smislu sita svojo omejitev ali predpogoj. Edina končna absolutna resnica, ki pač je; je nič. Ta edini ne potrebuje uma.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vere kot take pa so neke predhodnice sedanjih oblik političnega sistema v državi (monarhija,demokracija,komunizem,fašizem,nacizem....).Ble so "izumljene" zato da se med ljudmi vzpostavi nek red na podlagi zakonov ,ki jih predpisujejo in da vladajoči ta red vzdržuje,kontrolira.Ravno tako kot se to dogaja danes, samo ne iz "duhovnih" sfer, ampak v obliki državne ureditve.Ljudje smo že v renesansi pogruntal da z "božjimi" zadevami ni nič, in tako eventuelno prešli na obliko vladavine, kjer naj vera nima neke trdne besede.

 

Ja vera je nč druzga k en "politični" sistem.Bog kot produkt tega, z čemer se je vzpostavil ta red pri vladanju duhovnosti, pa je postal danes popolnoma nepotreben.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

OMG, 159 strani klobasanja :O:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

emm, kje to piše. verjeti vase je pač verjeti vase, če je to povezano z bogom je stvar posameznikove ureditve x;)x

 

odvisno kaj je sploh bog tuki.. za posameznika ja. lahko je to samozavest, ali pogum, ali ljubezen.. hm.. saj samo mešam zrak nič drugega. xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kdo je pa kuki :8):

in WTF is SP :eek:

 

pa BTW, jst kakam, ne serjem, tenkjuverimač x8Dx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mantis, pogovarjal ali bolje pregovarjal sem se z emanuelom. In sploh pa keč ni v tem, da se jeze znebiš, rešiš, zajeziš x;)x Takšno razmišljanje bolj sliči na nesprejemanje odgovornosti za notranje odločitve in pol je jeza itak en tak sovražnik, ki je z njim nekaj treba nardit. A se ti ne zdi ?

 

In ja ful je laži k razumeš, ko ločiš.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kdo je pa kuki :8):

in WTF is SP :eek:

 

pa BTW, jst kakam, ne serjem, tenkjuverimač x8Dx

 

SP je sveto pismo lahko tudi samostojni podjetnik, taki majo pol tud pomoč od države, tko, da se splača x:Dx

ja ja mici sej vem no x:px

 

pa btw; sem se zajebaval in pa v kolikor nimaš velke potrebe a si ti mogoče un vesoljc k me vsak večer zalezuje na okenski polici, ko se preoblačim ?

 

xppx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne mantis na žalost ne razumeš.

 

Ja stari pisci v tem niso videli smisla. Razumljivo. Najprej pobrusiš z grobim brusnim papirjem, ko je to opravljeno vzameš v roke finega. Dovolj smiselno zate ?

Torej bi težko krivil stare pisce za emocionalno debilnosti. Lahko bi jih. In sem jih tudi že. Vendar le, glavni krivci smo mi sami, ki se raje oklepamo starega novega pa se otepamo.

 

------

 

 

''Ko je clovke jezen, pac ni krscanski - jeza se vendar povezuje bolj s sovrastvom kot pa z ljubeznijo do sebe in drugih in do boga, tako da niakkor ne more omenjena pod eno izmed 7 duhovnih del krscanskega usmiljenja, ki so recimo : zalostne tolaziti, nevedne uciti, ZALJIVCEM IZ SRCA ODPUSTITI....

 

DOKLER PA SI V STANJU JEZE, pa ne mores oprostiti, kajne ?? Vidis tukaj je blo zdaj bistvo ''

 

 

 

Ja res je, tle je blo bistvo, da človek katerega jeza je preplavljena s sovraštvom ni zmožen odpuščanja. In zej, če bi rada stvari ujela v dobro in slabo, ok. Tvoj problem.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Drgač emocionalno debilen ne pomeni, da si neumen ali debilen :palec: pomeni, da imaš slabo razumevanje emocij, pa si vseeno lahko zelo zelo pameten.

 

Vseeno upam, da mi ni potrebno poudarjat, da iz mojega zornega kota ostajaš med emocionalno slabo pismenimi ljudmi. Izhajam iz tvojega predzadnjega prispevka. Jeza in sovraštvo sta pač tolk osnovni čustvi, da spadata v temelj notranjega razumevanja. Ti pač te razlike ne želiš upoštevat in čeprav jo razumeš jo vztrajno skušaš vključit v svojo svetopisemsko resnico, kar pa ti na žalost ne bo uspelo. Pač jeza ni tvoja nižja narava. Jeza je le posledica. Medtem, ko sovraštvo spada v popolnoma drug razred. Druga kategorija.

 

Sicer pa itak, da ti lahko uspe s svetopisemsko resnico vendar je potem ne moreš več jemat kot nek sklop ali celoto.

 

 

p.s; namaar gre več kot za besedičenje. vsaj v mojem svetu je tole izredno preprosta in učinkovita uporaba znanja. in le uporaba je tista, ki šteje, torej način uporabe x;)x

 

 

iz knjige O vodi in duhu:

Besede pomen ujamejo v past, ga mučijo, razrežejo na koščke, tako kot mesar razreže zaklano žival. Govorica tišine pa globoko spoštuje celovitost pomena kot entitete, ločene od jezika. V tišini pomena ne slišimo več, ampak čutimo; čutenje pa je najboljši inštrument za zaznavanje pomena.

 

evo vama, besedna pametnjakoviča x:px x:Dx

 

Hja resnica se skriva v tišini ljudje pač živimo v besedi x;)x

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...pa btw; sem se zajebaval in pa v kolikor nimaš velke potrebe a si ti mogoče un vesoljc k me vsak večer zalezuje na okenski polici, ko se preoblačim ?

...

fant moj, krkol že papaš, nehy - ti škoduje saj zdej pa že bledeš, pa mešaš ljudi, nicke, pojme ...

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Čisto mimogrede, saj mogoče ste že napisali, pa sem prezrl, ampak vseeno:

 

Kaj je jeza ? In kako se manifestira ? Kaj je res škodljivo: jeza ali naša reakcija nanjo ?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsi vemo, kaj je to jeza, da je to custvo in kaksno custvo in kako se pocutimo ob njej. In je zguba casa neko ostajanje v besednem sarmiranju ubesedovanja tega custva, ker.....

 

Saj to je to... nekdo vidi jezo kot čustvo, nekdo drug pa ne in ko se ta dva o jezi pogovarjata pride zaradi tega seveda do nesporazuma...

samo zato znajo biti definicije koristne, da se pogovor za časa trajanja izjasni

in ne, da se ustvari večna dogma.

 

Jaz vidim čustva trenutno kot nekakšne filtre za moč, ki je prvinsko brezoblična, a jo mi popredalčkamo, ko si jo skušamo razložiti.

Jezo samo pa kot zgolj reakcijo na določena čustva oz. stanja... pri nekom se ta (jeza) manifestira, ko je žalosten,

pri nekom, ko se čuti nemočnega itd.

Ta reakcija je glede na razlage mnogih očitno bolj destruktivne, enosmerne narave, ponavadi sunkovita.

 

Razen ce namigujes, da ker te definicije sama ne znam, da ne vem, o cem govorim. Za taksno brez-cutno neznalično budalo pa me verjetno nimas, da bi od mene pricakoval, da bi o jezi rekla, da sem v njej srecna

 

No, vprašal sem pač tistega, katerega vprašanje zanima ; )

 

Skodljiva je valda reakcija nanjo - zadrzevanje na tej jezi in delovanje iz jeze, namesto opustitev.

 

Ja... ponavadi nezdravo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

fant moj, krkol že papaš, nehy - ti škoduje saj zdej pa že bledeš, pa mešaš ljudi, nicke, pojme ...

 

kuki veš zame si vedno bla kuki al pa piškotek un ta sladek, čeprav zele maš grenek priokus :vragec:

 

skratka bom merku, da se nam s tabo preveč hecu, zgleda ti humor v kero kol smer sploh ne laufa ? kaj naj rečem; mi je blo čudn, da ne serješ. mogoče pol kakaš? x:Dx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ej mantis na kratko v primeru kaj maš od definicije. Mamo en prizor kjer jaz v pisarni poslušam glasbo mal prenaglas. In sodelovca to moti. No ker hoče bit prjazn si misli, bo že dojel oz. sej ne bo dolgo. No valjda jaz ne dojamem in neskončno uživam. V neki točki se sosed odloči, da ma pač dost in reče; ejga borut a lahko daš mal bl potih, ne morm delat ?

 

1. V principu se pojav tam en tak mini klik jeze in ker sosed ne želi, da bi znotraj njega eskalirala in napredovala al pa se tlačila mi pove svoje misli. Ok, zelo blaga oblika jeze, ki jo lahko, če je pravilno izražena, borut začuti tudi kot toplo prošnjo.

 

2. Če borut nebi ločil sovraštva od jeze, ker bi bil pač mal trčen. Bi lahko dejanje soseda mimogrede vzel za sovražnega, ker pač ne loči, ane ? Namesto, da bi dojel kakšno je sporočilo v besedah, bi borut mislil, da njegov nič hudega sluteči sosed nekaj nalašč in brez pravega razloga in opravičila teži. Pa bi počlo…..

 

3. Zadnja varjanta, ki mi zele pade na pamet pa je, da sosed ne loči med jezo in sovraštvom. Zatorej bi sosed, ko bi izrazil svojo idejo dejansko namesto jeze izražal sovražno sporočilo borutu, ki glasno posluša. Zej, če bi borut vedu kakšen je sosed - pol kul. Bi požru in si mislu svoje. Če bi mel pa slab dan bi pa prec počl. Verjetn bi sosedu iz pozicije žrtve razložil, da se to lahko tud na drugačen način sporoči.

 

Skratka mešanje jeze in sovraštva ima v današnjih odnosih že posledice, ki se kažejo tud v oddaljevanju pristnosti odnosov. Vse več distance za posameznika je potrebno, kar pa spominja na beg pred konfliktom, ki je sam po sebi neizogiben zarad naše različnosti. Sigurno bi se pa še kaj našlo.

 

 

P.S; xyz, se strinjam, da je jeza manifestacija ...

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sicer pa imam obratne izkusnje. Ko sem nazadnje obcutla jezo, je nisem mogla kar tako preseci, ker slo je pac za hudo krivico, za dogodek iz cone somraka. (za kolosalno krivico, ki mi je ne bi niti nihce verjel, ce jo razlagam)

In ko sem se razjezla, sem postala sele nato po tej jezi nemocna, sele nato pa zalostna in pol, ko sem se zjokala, sem bla cista. Se še spomnim na dogodek, toda nimam do nobene vezanosti z jezo vec nanj. Nicesar. Prazno. Sprejeto. Prošlo mimo.

 

ej mantis na kaj si se pa razjezila, če ti ni odveč. zarad mene ti ni treba kopat, me pa zanima.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Toda tukaj je zdaj samo razlozen konreten primer, kako lahko en Borut dozivi dejstvo, da njegovega sodelavca moti Borutova preglasna glasba.

Opisan je nacin, kako Borut dozivlja : lahko se razjezi in celo zasovrazi, morda po tihem zameri, lahko karkoli.

Tukaj ne vidim definicije, kaj je jeza. Le to vidim, da ce bi Borut, v kolikor je malo trcen, ko bi moral utisati moteco preglasno glasbo, sodelavca udaril - da bi ta udarec videla kot posledico njegove jeze.

Ker je pac trcen, se je jeza pri njem stopnjevala v naval besa. In NI se obvladal pri tem. Trcen - ni razumski prevec.

 

Jezna sem zarad krivic, recimo. Hocem in moram popravit. Ce pa ne morem, pa sem tud potrta in vse. Eh.

Na splosno znano pa je, da imate moski veliko vec tezav z jezljivostjo.

Pravzaprav bi naj zenske dokazano v obdobju v meni in kasneje nagnjene k malodusju in zalobnosti, moski pa k povecani jezljivosti.

 

1. Hu midva sva res na različnih kanalih.

 

- nisem sploh pisal definicije jeze, pač pa primerne ali neprimerne manifestacije jeze

- ja res je prej pa sem napisal, da je jeza manifestacija vendar so podobno druge stvari lahko manifestacije jeze ( jeza kot manifestacija i jeza kot manifestator )

klik -> jeza manifestirana v svojevrstni žalosti in še čem

 

 

2. Za biti potrt je potrebno iti skozi mehanizem samoprezira, le ta sam po sebi nima smisla, ker vodi v inferiornost. jeza je tako naslednja na vrsti, ker te aktivira v razmišljanje, ki pa je lahko produktivno ali pa popolnoma nesmiselno. in kot si sama spoznala je stvari za katere sprejmeš, da jih nisi zmožen spremeniti, najbolje sprejeti. Čemu je jeza tukaj slaba mi ni jasno saj te je konec koncev rešila notranjega propada .

 

Produktiven je zgornji komad kadar pa je nesmiselna pa postane zavožen način življenja.

 

-in ne pri trčenem borut ne gre za poškodovanje koga. gre samo za besedno izražanje, ki pa je sovražno čeprav mogoče celo misli in verjame, da izraža jezo. konec koncev mu ta razlika ni jasna :palec:

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hi hi nočem bit nesramen ampak teb tole sveto pismo resno škodi x:Dx

 

V bistvu si normalno reagirala kot bi vsa drug človek in IMO čist preveč zahtevaš od sebe. Neglede na zapovedi in pravila, ki očitno škodijo tvojemu čustvenemu zdravju si oseba na drugi strani ne zaluži tvoje pozornosti in prijateljstva s čimer pa se očitno strinja tudi ona, po njenih dejanjih sodeč. Mal si se tud mal po vodah samoprezira in samosovraštva ( tisti -> pizda pa zakaj se to ravno men dogaja ) pa še kej, sam kul, to je običano sam zavedat se morš čemu služi x:)x

 

Drgač pa bi se jaz tam na tvojem mestu malo pozanimal kako je s temi scenami z izklopom itd....sam, ok to je zej že voda pod mostom. Drgač čutiti željo po maščevanju je čutiti sovraštvo. Čutiti željo po poravnanju po pravici pa je čutiti krivico. In tole dvoje se mimogrede preplete. Tko pač je v takšnem svetu živimo in vsi smo vezani eden na drugega x:)x x;)x x:Dx

 

 

Zatorej je prehajanje skozi takšne mehanizme sprejemljivo. In ima svoj namen. Namen pa je tu od Boga, jaz vem,da je. Tak, da ne si ga tolk na hard jemat ...

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se zdi, da so t.i. "kvazi-intelektualna preseravanja" primerna protiutež puhlim sladkostim "duhovno"-moralnih izmislekev.

Tam nekje vmes bi se lahko pletel tudi nekakšen dialog, katerega razpoloženje naj bi se tradicionalno mazililo s prijaznostjo.

Stvar tvoje lastne presoje, da vidiš zgolj puhle sladkosti "duhovno"-moralnih izmislekev.

Ampak pri tem ni nič osladnega in puhlega, sploh pa ne gre za moralni izmislek.

Pravzaprav sploh ne gre za moralo, ampak za duhovne zakonitosti.

Truditi se živeti pa 12 zapovedih (10ih starozaveznih in 2. Jezusovih - ljubezni do bližnjegain in do Boga) je pot duhovnega razvoja človeka, kar je tudi namen stvarstv. Gre pač za poznavanje duhovnih zakonitosti.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...