Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Lej emanuel, jaz sem teb lepo povedu kako je z jezo in s čim je preplavljanje jeze povezano. Zej jaz razumem, da si podrejen svojim dogmam ampak to na žalost ne pomeni, da maš morebiti prav. In še enkrat, ko se boš naučil v svoji notranjosti ločevat med jezo in sovraštvom in ko se boš naučil prepoznavat s kakšnimi mehanizmi je v našem svetu pogojen/prepovedan prehod iz jeze v sovraštvo. Zatem ne boš več imel problemov s preplavljanjem jeze. Že lepo, da je mantis podala svoje dobrohotno opozorilo, ki je pa na žalost tud krivo za večino emocionalne debilnosti oz. nepismenosti v današnjem svetu.

 

 

Si pa vsekakor zanimiv v svojih odgovorih. A pa bi se celo upal pogledat sebi v ogledalo in si odgovorit na vprašanje kaj bi naredil sočloveku v navalu jeze, zraven pa seveda lahko pritisneš še družbene omejitve al pa cerkvene zakaj tistega nebi naredil. Pa velike sreče pri iskanju poti iz labirinta x:)x xcivx

 

Drgač pa napačno prepoznavanje napuha je lahko posledica nezavedne zavisti al pa mogoče ponosa, trme in samopomembnosti. Prej boš šel mimo tega prej ti bo jasno o čem govorim.

 

P.S; Brez čustev ni duhovnosti, ki so pač odraz tvoje osebnosti. To bi pa ja že lahko vedel ne pa, da se na preseravanje izgovarjaš. Kako le, bi takšen človek bil sposoben stopiti pred obličje Boga ? Karikiram

In kako bi bil sposoben jeznorit človek stopiti pred obličje Boga?

Verjetno tako težko, kot lakomnež ali prenapihnjenec!

To mora človek pač nekako preseči.

 

Kakor koli že, jeza je pač škodljiva.

Pa pri tem sploh niso pomembne družbene norme.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Poglej,mislila sem tako.Ljudje vrednotimo življenje z dobrim in zlem ter svoje življenje usmislujemo.Živali delajo po nagonih.Kaj mora narest polž,da pride na višjo stopnjo zavesti.

 

Recimo nekateri na tem forumu,bi rekli,da človek pride na višjo raven zavedanja,ko se zave,da je umor živali uboj.Drugi spet kaj drugega....Kaj pa je pri polžu pomembno?

Polž mora spoznati, da je solata tudi živo bitje, in nehat jest solato x:o)x

 

Polžu ni treba nič narest, zavest se enostavno razvija in dviguje.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Stvar tvoje lastne presoje, da vidiš zgolj puhle sladkosti "duhovno"-moralnih izmislekev.

Ampak pri tem ni nič osladnega in puhlega, sploh pa ne gre za moralni izmislek.

Pravzaprav sploh ne gre za moralo, ampak za duhovne zakonitosti.

Truditi se živeti pa 12 zapovedih (10ih starozaveznih in 2. Jezusovih - ljubezni do bližnjegain in do Boga) je pot duhovnega razvoja človeka, kar je tudi namen stvarstv. Gre pač za poznavanje duhovnih zakonitosti.

 

Kar človek verjeti hoče, to je njegova resničnost... ne pa nujno tudi resničnost okolja, ki ga obdaja.

Če pogledaš naravo sveta, lahko vidiš, da je vsekakor kaj drugega, kot ljubeča ; )

 

Svet je tu, boga pa ni. Od vedno.

 

V bistvu bi zlahka rekel, da je bog izmislek tistih nenasitnih, katerim svet sam ne zadostuje

in kateri niso sposobni videti svetost tega sveta samega na sebi.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In kako bi bil sposoben jeznorit človek stopiti pred obličje Boga?

Verjetno tako težko, kot lakomnež ali prenapihnjenec!

To mora človek pač nekako preseči.

 

Kakor koli že, jeza je pač škodljiva.

Pa pri tem sploh niso pomembne družbene norme.

 

 

''Kako le, bi takšen človek bil sposoben stopiti pred obličje Boga ? ''

Dejansko sem mislil, kako naj emocionalno nerazgledan človek sploh stopi pred obličje Boga ? Pravim stopi in ne kako naj poklekne pred njim.

 

 

Zanimivo je, da samo vztrajaš pri svoji trditvi. Verjetno zaradi zapovedi, ki ti prepovedujejo uporabit svoje možgane, ker v zapovedi dvomit ne smeš. Če je tako, je to v bistvu žalostno !

Jeze pač ne moreš tako preprosto opredelit in omejit. Veš tud midva si tle nebi pisala, če naju jeza nebi k temu spodbujala. Pač bi prebral in sprejel in šel naprej. Nebi čutil nikakršnega razloga, ne ker bi ti bilo vseeno, pač pa ker bi enostavno sprejel.

Vendar, če v svetu želiš pozitivno spremembo moraš izrazit svoje ideje, ne pa samo sprejet in it naprej.

 

Jeza, jeznoritost, vztrajanje pri jezi itd. to niso stvari, ki bi jih lahko stlačil v en koš. Takšno posploševanje je pač omejeno in vodi do težav.

 

 

Tale komda sem že gor nalepu tud mantis. Ga bom še teb in potem lahko razmišljaš in se poglabjaš v idejo - manifestacija česa je ta komda.

klik

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dejansko sem mislil, kako naj emocionalno nerazgledan človek sploh stopi pred obličje Boga ? Pravim stopi in ne kako naj poklekne pred njim.

 

Res... in če odmislimo par besed, kot so "bog" in "pred njim", smo spet pri razvoju človeka iz opice

in trenutku, ko je človek začel po svetu na dveh nogah krevsati.

Kako naj vsak od nas hodi pokončno, ne s preveč povešeno, ne s preveč povzdignjeno glavo ? Vaja : )

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Povem ti, Kuvrtat, ce ne bi poznala teh besed, pa še marsicesa, bi se sekirala še danes. Tako pa sem odstopila od tega, veliko lazje sem se losala bolecine prizadetosti in nezelenosti. OD-VEZALA sem se zamere in jeze.

 

Ja sej te razumem. SP ima dobre ideje in zamisli in to uporabne. Ima pa tud par napak, ki so takrat služile svojemu namenu, danes pa niti ne več, ker jih je preseglo novodobno poznavanje človekovih notranjih mehanizmov. Z nesprejemanjem novega pač nastane samo še več škode. Oklepanje starega.

 

Še en primer je nastavljanje drugega lica. Mislm ni ti treba drugega lica nastavit. Halo!!!!!! lahko se samo umakneš in sprejmeš. Zato pravim, da ti pač škodi, ker se potem na emocionalnem nivoju s takšnimi bedastočami ubadaš. Mislm, to je itak sam metafora za odpuščanje in sprejemanje. Metafora, ki prepreči napačno uporabo jeze, ki prepreči razvoj jeze v agresivno manifestacijo in sovraštvo, zamero.

 

1. Zakaj se ti zdi moje omenjanje krivice povezano z mascevanjem? Valda je to bila krivica! Toda zakaj nujnost potesitve na tak nacin?

 

To ni nujno res.

Ne pri meni.

Eno je, kaj si zelim (in prvi trenutek res!), drugo pa je, kaj naredim.

 

Sama si kasneje omenila svojo maščevalnost. Jaz sem samo povedal, da je tanka in nevidna meja med krivico in pravico ter krivico in maščevanjem.

 

Je pa hecno kako se probaš izločit iz obdajajočega sveta. Pač že zaradi obdajajoče realnosti lahko začutiš maščevalnost in tudi vidiš takšno pot. Vendar potem prepoznaš in doujameš. Zato pravim, da s tem ni nič narobe in da to Bog želi. Gre za preprost obstoj v našem svetu. Sprejemanje njegove grešnosti takšne kot se kaže. In to je to - greš tam čez, manj se upiraš bolj ti je jasno kako in kaj. Če ti ni se pa raziščeš ....

 

 

2. In še eno vprasanje : zakaj bi naj po tvoje clovek dosegel notranji mir (dusevno zdravje) edino v primeru, da bi dobil zadoscenje z mascevanjem, kaksnimkoli vracanjem milega za dragega?

 

Tega jaz nisem reku. Me pa zanima kje si to prebrala od mene ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Res... in če odmislimo par besed, kot so "bog" in "pred njim", smo spet pri razvoju človeka iz opice

in trenutku, ko je človek začel po svetu na dveh nogah krevsati.

Kako naj vsak od nas hodi pokončno, ne s preveč povešeno, ne s preveč povzdignjeno glavo ? Vaja : )

 

Ja vaja res je. Bog pa hmm, človek pač x;)x Vera v višje je tud popolno zaupanje v dejanja višjega iz takšnega odnosa pa izhaja veliko duhovnega bogastva, čutenja, dojemanja. Jaz zaupam in sem vdan/udan vem pa tudi, da nekatere stvari so zato, da se jih sami lotimo. Lenoba z zaupanjem do pojavnosti življenja nima ravno veliko skupnega.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Samo vtis sem dobila o tem, ze zaradi prejsnjih tvojih postov, kjer opisujes, da se mora clovek cimbolj izziveti v vse poti in tudi deviantne poti in da s silo nic ne dosezemo, ker bojo v cloveku še vedno tendence po izzivetju vsega moznega v njem.

 

 

Ne, da je potrebno izživet. Gre za preprosto prepoznavanje. Zato sem tud podajal različne primere pravilnega ali napačnega prepoznavanja. Zato sem tud dal pesem od Pink. Komunikacija je osnova odnosov.

 

ahahahaha : d

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vera v višje je tud popolno zaupanje v dejanja višjega iz takšnega odnosa pa izhaja veliko duhovnega bogastva, čutenja, dojemanja.

 

Kaj dosti drugega posamezniku niti ne preostane, kot da sodeluje z vesoljem in opravlja funkcijo, kateri je identičen.

Lahko se seveda upiraš sili težnosti in zakonu ubijanja in požiranja... če se že hočeš, a s tem kljubuješ samim življenjskim pogojem.

Ja, zaupam vesolju, ki ve, kaj in kam z mano, čeprav mu bom po vsej verjetnosti služil zgolj kot hrana...

saj veš, telesa se transformirajo v gnoj in posledično v zemljo.

Če pa kaj ostane, tudi prav. Jaz bom poiskusil biti pripravljen x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

matkurja kaj vse ne prečitaš, ko te en cajt ni...

 

Polž mora spoznati, da je solata tudi živo bitje, in nehat jest solato x:o)x

 

Polžu ni treba nič narest, zavest se enostavno razvija in dviguje.

polž preprosto je. polž polži. ker preprosto existira, je parfekten sam po sebi.

ps: solata - kaj a naj en polžk mali od lufta žvi? x:o)x

 

ja razmišljam podobno, utvar si ne bom delu, pripravljen bom pa probal biti

utvar si na sploh ni dobr delat. to nardijo pričakovanja + domišlija+želje

pripravljenost na karkol je gut, ker življenje preprosto je. treba bit alert in živet s polno šeflo :palec:

If we don't know where we are going, we will probably end up somewhere else. ~L. J. Peter

Fantasy is an exercise bicycle for the mind. It might not take you anywhere, but it tones up the muscles that can. Of course, I could be wrong.

~Terry Pratchett

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ps: solata - kaj a naj en polžk mali od lufta žvi? x:o)x

Od prane x:o)x :vragec:

 

Kar človek verjeti hoče, to je njegova resničnost... ne pa nujno tudi resničnost okolja, ki ga obdaja.

Če pogledaš naravo sveta, lahko vidiš, da je vsekakor kaj drugega, kot ljubeča ; )

 

Svet je tu, boga pa ni. Od vedno.

 

V bistvu bi zlahka rekel, da je bog izmislek tistih nenasitnih, katerim svet sam ne zadostuje

in kateri niso sposobni videti svetost tega sveta samega na sebi.

In svet se je razvil sam od sebe, tko, čist slučajno x:o)x

Ne me hecat!

Ravno tisti, ki vidi svetost sveta, v tem vidi Boga.

Kdor je pa slep, pa tistemu, ki vidi, ne verjame.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Od prane x:o)x :vragec:

 

 

In svet se je razvil sam od sebe, tko, čist slučajno x:o)x

Ne me hecat!

 

Nak. SVET JE OD VEDNO ; )

 

P.S.

 

In ta resnica se je pervertirala v naslovno izjavo tukajšnje téme.

 

 

Ravno tisti, ki vidi svetost sveta, v tem vidi Boga.

 

Bi prej rekel, da takšen vidi enostavno -svet.

 

Kdor je pa slep, pa tistemu, ki vidi, ne verjame.

 

Napačno. Kdor je slep, ta sploh ne vidi !

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

''Kako le, bi takšen človek bil sposoben stopiti pred obličje Boga ? ''

Dejansko sem mislil, kako naj emocionalno nerazgledan človek sploh stopi pred obličje Boga ? Pravim stopi in ne kako naj poklekne pred njim.

 

 

Zanimivo je, da samo vztrajaš pri svoji trditvi. Verjetno zaradi zapovedi, ki ti prepovedujejo uporabit svoje možgane, ker v zapovedi dvomit ne smeš. Če je tako, je to v bistvu žalostno !

Jeze pač ne moreš tako preprosto opredelit in omejit. Veš tud midva si tle nebi pisala, če naju jeza nebi k temu spodbujala. Pač bi prebral in sprejel in šel naprej. Nebi čutil nikakršnega razloga, ne ker bi ti bilo vseeno, pač pa ker bi enostavno sprejel.

Vendar, če v svetu želiš pozitivno spremembo moraš izrazit svoje ideje, ne pa samo sprejet in it naprej.

 

Jeza, jeznoritost, vztrajanje pri jezi itd. to niso stvari, ki bi jih lahko stlačil v en koš. Takšno posploševanje je pač omejeno in vodi do težav.

 

 

Tale komda sem že gor nalepu tud mantis. Ga bom še teb in potem lahko razmišljaš in se poglabjaš v idejo - manifestacija česa je ta komda.

klik

Spet dolgoveziš, pa mušice precejaš, slona pa spuščaš skozi svoja sita :sori:

Razen tega si pa še žaljiv :sori: Zate je torej vsakdo, ki jezo prepozna kot nekaj slabega, emocialno nerazgledan človek :eek:

In kakšen namen ima omenjanje klečanja, čit izven konteksta. Zgolj poniževanju soljudi, da se lahko tibolj prenapihuješ?

 

Itak pa, kdor zapovedi ne prepozna tudi v svoji duhovni božanski biti, in v tem vidi zgolj dogmo, je duhovno na žalost še precej slep.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xsmx

no pa sm te nasmejala x:Dx :palec: xflowx

 

 

Od prane x:o)x :vragec:

prosnlepo, a si tok prjazen pa to dopoveš našim polžem na vrtu. pritipliz xflirtx

If we don't know where we are going, we will probably end up somewhere else. ~L. J. Peter

Fantasy is an exercise bicycle for the mind. It might not take you anywhere, but it tones up the muscles that can. Of course, I could be wrong.

~Terry Pratchett

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Težka bo, mislim, da duhovno še niso dost razviti za kaj taga :sori: :vragec:

ampak kdo smo mi, da sodimo a so polži dovolj duhovno razviti zato? :vio: :vragec:

pa kdo pravi, da bog nima polžkov rad? ustvarjeni so xnckrivx ...

If we don't know where we are going, we will probably end up somewhere else. ~L. J. Peter

Fantasy is an exercise bicycle for the mind. It might not take you anywhere, but it tones up the muscles that can. Of course, I could be wrong.

~Terry Pratchett

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

o.k.

 

1.

 

Vsak zase odgovarja, vsak ima svobodno voljo glede odlocitve sprejeti, da je bog vecna, popolna ljubezen in ziveti v skladu s tem kljub tezavam. :vio:

 

Lahko tud ne sprejme in se dela ali pa se ne dela norca xnckrivx

 

Ni pa receno, da je s tem nesprejemanjem odpadnik ; lahko je samo tako zelo obupan in razocaran nad bogom zaradi trpljenja in krivic v tem svetu in zato prevec kriticen, da bi še zmogel verjeti, da pa nekje vendarle obstaja svet lepote, miru, ljubezni in resnice, ki je edini resnicen in vecen in da je nekje pravica, kjer vsak prejme, kar je sejal.

 

Ni nujno. Lahko točno ve, da je svet lep, poln miru, ljubezni in resnice

obenem pa tudi pošasten, poln strupa in nevarnosti, predvsem smrti.

 

Glede pravice je seveda stvar pogleda.

Kot jaz to vidim, je preprosto...

 

KATEROKOLI POČETJE VPLIVA NA SVET IN SKOZI SVET POSLEDIČNO NATE.

V tej zgornji izjavi vidim esenco ideje o karmi in obenem ideje o pravičnosti oz. celo sodbi.

 

Tud o posmehu, ponizevanju drugih - obravnavanju kot da so manjvredni ter o privoscljivosti je kar dost napisanega.

Ce ima clovek tendenco po tem in si enostavno ne more pomagat, da ne bi do koga tega nizkega obcutka cutil, se je bolje obrnit in raje bit tiho. Problem sicer s tem ne bo resen, ker je nesprejemanje še vedno v tem cloveku in vcasih gre za cisto alergijo npr, ko koga ne mores marat, pa cetud vsi zanj recejo, da je kul... taki smo pac, nepopolni smo.

 

Po eni strani je človek pogosto obsojen kot zlobec, žaljicev in skušnjavec

po drugi pa kot nekdo, ki se smili samemu sebi in, kot bi to nekateri "postavili"... kot nekdo, ki je na egu x:Dx

 

Strategije tistih, ki se udeležujejo debat, so najrazličnejše, pogosto instinktivne in

posvojene po določenem številu uspešnega delovanja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ampak kdo smo mi, da sodimo a so polži dovolj duhovno razviti zato? :vio: :vragec:

pa kdo pravi, da bog nima polžkov rad? ustvarjeni so xnckrivx ...

prav imaš ,tudi polžki so na tem svetu z namenom

res je tudi,da je ogromno ljudi na tem svetu,ki ne vedo zakaj so

Bog ima vse rad tudi tebe s polžki vred

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ampak kdo smo mi, da sodimo a so polži dovolj duhovno razviti zato? :vio: :vragec:

pa kdo pravi, da bog nima polžkov rad? ustvarjeni so xnckrivx ...

Nihče ne prav, da bog ne mara polžov!

Sicer pa smatram, da samo duhovno najbolj razviti polži živijo od prane, takšnih pa je zlo mal. Večinoma pa neusmiljeno zvečjo solata, čeprav je tud solata živa stvar, ampak se polžom fučka za to.

 

Nak. SVET JE OD VEDNO ; )

 

P.S.

 

In ta resnica se je pervertirala v naslovno izjavo tukajšnje téme.

Materialno stvarstvo ima svoj začetek, in je staro kakšnih 15 miljonov let.

Povej mi, kolikšen delček večnosti je 15 miljonov let.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hoj.

 

In isce in najde. Vero. Boga.

In to ni LE tolazba ZA SIBKE OSEBNOSTI, NAIVNEZE, LABILNEZE, kakor zelite nekateri opisat take vernike ! To je (lahko) Resnica.

 

Ključna beseda je tu "lahko", ker govori o "50%" možnosti, katere npr. jaz ne jemljem za popolnoma nemogočo,

a ohranjam do nje vsekakor distanco.

 

To je teznja po necem VISJEM. saj vseeno kaj je, sveto pismo, joga, cakre, vsak se necesa oprime, zarad cesar lazje zivi. Nekdo se oprime partnerja partnerke in mu glavo izpolnitev ze daje dobro razumevanje, sreca v zakonu in ostalo za silo - pa je zanj konec, je ze to TO. Vsak je nekje vezan nekak lahko.

 

Jaz sem sla naprej, ker se s tem nisem mogla sprijazniti, s krivicnostjo tega sveta in ker nisem nasla nikjer odgovorov na vprasanje glede mojega trpljenja.

Tebi je pa pac vsakrsen svet pravi, pol dober - pol zloben in si s tem ze zadovoljen, mogoce da nisi tako obcutljiv in ne rabis tolazbe in iskanja bistva v cem visjem od lastne malenkosti.

 

Tolažbe ne, pač pa mir. In kot sem rekel:

karkoli bom spremenil v svetu, bom spremenil v sebi in karkoli bom spremenil v sebi, bom spremenil v svetu.

Nisem brez pečata tega sveta in ta svet ne brez mojega, pa čeprav tako neskončno majhnega.

 

 

Materialno stvarstvo ima svoj začetek, in je staro kakšnih 15 miljonov let.

Povej mi, kolikšen delček večnosti je 15 miljonov let.

 

Povej mi raje, zakaj ločiš "stvarstvo", to je -svet, na materialno in duhovno ?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Spet dolgoveziš, pa mušice precejaš, slona pa spuščaš skozi svoja sita :sori:

Razen tega si pa še žaljiv :sori: Zate je torej vsakdo, ki jezo prepozna kot nekaj slabega, emocialno nerazgledan človek :eek:

In kakšen namen ima omenjanje klečanja, čit izven konteksta. Zgolj poniževanju soljudi, da se lahko tibolj prenapihuješ?

 

Itak pa, kdor zapovedi ne prepozna tudi v svoji duhovni božanski biti, in v tem vidi zgolj dogmo, je duhovno na žalost še precej slep.

 

Lej emanuel, spet nakladaš, tko kot v zadnjih treh odgovorih. Na moja vprašanja odgovarjaš bledo namesto s kontra argumenti. To samo po sebi dovolj pove o tvojem razumevanju, a se ti ne zdi ?

 

Emocionalno pismen človek je kdor prepoznava svoja čustvena stanja in jih razume. Jeza je samo eno od človeških čustev.

 

 

In ja v kolikor te dogma omejuje pri razširitvi tvojih konceptov, kateri so drugače že razširjeni in so rezultat raziskav človeške psihe v delovanju zadnjih 100 let - ja potem imaš prepoved uporabljanja svojih možganov, enega dela svojega intelekta. Tako si žaljiv sam do sebe. Jaz ti to samo povem.

 

 

In kakšen namen ima omenjanje klečanja, čit izven konteksta. Zgolj poniževanju soljudi, da se lahko tibolj prenapihuješ?

 

Ne sploh ne gre za prenapihovanje. To sem ti že omenil zakaj me tako ocenjuješ. Pa se trudim s teboj. Ali se ne ? Postavljam argumentacije, definicije, vprašanja itd. in vse kar od tebe dobim je nekakšno nerganje o mojem napuhu, nakladanju itd. Kdo je tukaj potem omejen ?

 

Sicer pa gre za absurdnost trpljenja ljudi in čutenja krivde, ponižnosti kadar se znajdejo pred Bogom. Gre za pretiravanje. Ljudje ne spoštujejo sebe niti ne spoštujejo sočloveka potem pa se enako počutijo pred Bogom in v svoji zmedi molijo in upajo, da jim Višji odpusti grehe in in jih sprejme v svoje naročje. Absurd ! Namesto, da bi se priučili samospoštovanja pa bi ostale stvari sledile.

 

p.s; O tem kaj jaz puščam skozi svoje sito pa res nebi, ker ti ne stojiš tukaj pred menoj in me gledaš oči. Takšne nebuloze prosim drugič prihrani zase.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včeraj je bla ena zanimiva debata na slo1 na temo izdaje škofa Rožmana. Debata je bila tesno povezana z idejami RKC, ki izhajajo iz SP, kjer je definirano, da je nasprotnik sovražnik. V principu kdor ni z nami je proti nam. Sovražnik pa je nekdo kateri je v svoji funkciji zloben in si kot tak zasluži smrt. Sodbo izven norm človeških zakonov ali drugače - smrt v imenu Jezusa Kristusa. Kako se je to udejanilo v preteklosti nam je znano.

 

Zanima pa me kako to razumete dandanes ? Kaj menite, da bi se zgodilo, če bi RKC bila nad zakoni ? Kje v takšnem zapisu vidite Ljubezen ?

 

Logika sovraštva je preganjanje preganjalca. Kar je v zgoraj opisanem primeru blaznost, motnja, demonizacija objekta. To je moje stališče, pa vaše ?

 

p.s: zgodba o škofu je tukaj relevantna in zgolj podaja vir ideje

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včeraj je bla ena zanimiva debata na slo1 na temo izdaje škofa Rožmana. Debata je bila tesno povezana z idejami RKC, ki izhajajo iz SP, kjer je definirano, da je nasprotnik sovražnik. V principu kdor ni z nami je proti nam. Sovražnik pa je nekdo kateri je v svoji funkciji zloben in si kot tak zasluži smrt. Sodbo izven norm človeških zakonov ali drugače - smrt v imenu Jezusa Kristusa. Kako se je to udejanilo v preteklosti nam je znano.

 

Zanima pa me kako to razumete dandanes ? Kaj menite, da bi se zgodilo, če bi RKC bila nad zakoni ? Kje v takšnem zapisu vidite Ljubezen ?

 

Ljubezen do sebe in lastnih utvar, bi se dalo reči.

Če bi bila RKcerkev nad zakoni ? Mogoče nekaj podobnega kot v USofA... kdo bi vedel... ali pa najverjetneje repriza srednjega veka.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mantis škof Rožman je long gone in je bil dolgo časa proglašeni narodni izdajalec, zdajšna cerkvena oblast pa ga je oprostila in na cerkve ter pokopališča postavila spominske plošče domobrancem. Ok, o pravilnosti ali napačnosti tega pač res nebi v tej temi x:)x , no če čete lahko, sam vas bo Mici s šibo božjo pol se boste pa s kremo mazal po vaših ritih in hrbtih x:Dx x:Dx

 

 

za večji koncept izberi 3:00 za tisto od mene omenjeno pa prestavi na 7:40, itak je pa cela razprava zanimiva ni pa to razprava o Jezusovem nauku, gre le za vzporednico.

 

dodajam, poglej tudi 9:00

 

 

Smrt v Jezusu Kristusu pomeni nekaj drugega kot ta obična smrt! Kdor se ne rodi ponovno v Kristusu, ni odromal v nebesa. Za to gre.

 

Ja to razumem. Govorim pa interpretaciji tega kar si ti povedala. To se je v zgodovini večkrat izrabljajo in se še danes. Ne nad tistimi, ki so resnično krivi pač pa tudi nad tistimi, ki imajo pač samo svoje mnenje. Gre pa za manj intenzivne oblike. Narava človeškega uma pač.

 

Sicer pa se večinoma strinjam s teboj.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...