Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Sicer pa menim, da jezi sami dajemo takšno moč tudi zaradi napačnega razumevanja ne samo jeze ampak nasploh samih sebe.

 

Ja, pa zaradi pomankanja uvida v samo situacijo...

 

ravno sedaj opazujem neko muho, kako leti sem in tja po hodniku... vsa vrata so zaprta, večer je že davno tu...

čas spanja se bliža... a muha bi vseeno še malo poletela, pa ne gre (ker so vrata zaprta x:Dx ).

Prav tako z nami... včasih so konstelacije silnic vesolja pač takšne, da nam nekaj ne uspe, ne glede na našo enormno xrolleyesx moč...

potem pa spet... mine trenutek, in isti namen je hipoma izpolnjen.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja lepo napisano. Le, da je resnica v vseh nas. V nekaterih globje izražena v drugih bolj plitko. Sicer pa se mi posebej priljubi zapoved o jezi x:)x xsrcx

 

Predlagam ti, da pozorno prebereš kakšen evangelij, da boš sploh vedu, kaj pravzaprav učijo.

 

 

Ne gre zato kaj evangelij uči, gre zato kar ljudje počnejo in pričakujejo.

 

Kot je že mantis napisala, evangelij uči "'Kdor ni proti vam, je z vami."

 

In kje tukaj v to resnico pade; biti nevtralen. Meni osebno se zdi takšno enačenje škodljivo.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sicer bi to lahko dal v zanimivi filmčki.....vendar le, bo v tej temi mnogo bolj nazorno ponazorjena pomebnost razmišljanja, razčlenjevanja, razumevanja, emperičnosti in nevarnost slepega verjetja x:)x Res priporočam vsakemu, ki ima v sebi žilico samospoznavnosti - ne tolko zaradi vsebine kot zaradi ideje.

 

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sicer bi to lahko dal v zanimivi filmčki.....vendar le, bo v tej temi mnogo bolj nazorno ponazorjena pomebnost razmišljanja, razčlenjevanja, razumevanja, emperičnosti in nevarnost slepega verjetja x:)x Res priporočam vsakemu, ki ima v sebi žilico samospoznavnosti - ne tolko zaradi vsebine kot zaradi ideje.

 

 

Zanimivo in hecno narejeno.

 

Kar se pa vere tiče; menim, da je slepa vera v religiozne izjave IN slepa vera v izjave znanstvenikov izraz naivnosti in lenobe ipd..

Nikakor ne dvomim oz. sem prepričan, da mnogi ljudje vedo mnoge reči, katerih jaz ne vem,

a dokler jih nisem sposoben doumeti sam, jih bom vselej opazoval z distanco in z vsaj kančkom dvoma.

 

No, da je sveto pismo izredno, ni dvoma, da pa vsebuje premnogo tančic poezije in fantazije, pa tudi ne dvomim.

Zanimivo in hecno, da ga takšna gmota ljudi jemlje za "alfa in omega".

Ne vem, če to dejstvo govori o karakterju svetega pisma ali o karakterju teh ljudi ; )

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanimivo in hecno narejeno.

 

Kar se pa vere tiče; menim, da je slepa vera v religiozne izjave IN slepa vera v izjave znanstvenikov izraz naivnosti in lenobe ipd..

Nikakor ne dvomim oz. sem prepričan, da mnogi ljudje vedo mnoge reči, katerih jaz ne vem,

a dokler jih nisem sposoben doumeti sam, jih bom vselej opazoval z distanco in z vsaj kančkom dvoma.

 

No, da je sveto pismo izredno, ni dvoma, da pa vsebuje premnogo tančic poezije in fantazije, pa tudi ne dvomim.

Zanimivo in hecno, da ga takšna gmota ljudi jemlje za "alfa in omega".

Ne vem, če to dejstvo govori o karakterju svetega pisma ali o karakterju teh ljudi ; )

preveč se trudiš povedati,da nisi ovca,no,jaz ti verjamem.......

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsakdo, verujoc v kateregakoli boga, ve , da samo od boga prihaja dobro in hudo, uboštvo in bogastvo, smrt in zivljenje, vsakomur po njegovih delih, vcasih pa tudi le zaradi naloge, da se izpolni bozji nacrt. (tud to je opisano v bibliji).

 

In samo ko bog doloci, , smao ko je bozja volja izenacena s clovekovo, lahko znanstvenik odkrije zdravilo proti kaksni bolezni in ne takrat, ko clovek doloci.

 

Clovekova volja je nicna, ce ni v skladu z bozjo voljo.

 

Vera ali ateizem pri znanstveniku nima nobene veze z mocjo truda za odkriti zdravilo!

 

Ce je kdo znanstvenik, je znanstvenik. In tudi njemu pise v bibliji, naj dobro opravlja svoje delo in naj dosledno pomaga in sluzi drugim ljudem, razen tega, da vernik dobro ve, da je 'lenoba' eden glavnih grehov! In on lahko lih tako dela. Cetud ni veren ali pa je. Kje se to krega med sabo?

 

Zametovati stvarnika pa ni ravno castno od tebe. Ti namrec prikazujes, kot da bi vernost skodila clovekovemu materialnemu razvoju , vsakemu napredku in znanosti. In se mi zdis malce versko prestrasen :)

Imej malo spostovanja pa bolj natancen bodi pri tem, kar se gres.

 

In zato ko ciljas na omejenost vernih ljudi, malce premisli, o cem pravzaprav govoris.

Ker se zdaj poraja vprasanje, ce sploh isces resnico in objektivnost. Meni se ne zdi.

Nasprotno : zdis se mi malce omejen. Omejen pa zato, ker si tako zelo VEZAN na svoj predsodek do tistih, ki niso ateisti oz. ki verjamejo v te verske nauke. In na vse gledas skozi ta svoj predsodek. In vsaka vezanost na karkoli drugega kot na pozitivno, je greh.

Sploh pa ce izkljucuje druge ljudi kot vredne, ker se jih obravnava kot malce 'manj bistre', recimo, zarad plašnic na njihvih oceh, ki jim jih ti sam v svoji predsodkovni domisljiji napacno natikas.

 

 

Tale fim prikazuje, kot da si je bog zmislil, oz. biblijska znanost, da si je bila izmislila, da morajo pametne zenske bit zakurjene in taksno! Pa kje si je to zmislila'

Kaj ne slisis 10 bozjih zapovedi in 2 glavna zakona in zlato pravilo?

Kaj je tukaj vendar tako tezkega, da je tebi nerazumljivo in prikazujes vse kot maksimalno grdo.

 

Da zarad tega in zaradi tvojega predsodka do tistih, ki ne verjamemo samo oprijemljivemu, moras zametovat cel nauk, ker je pac napisan v tisti knjigi in stvarnika? Ne bom ti rekla bedak ali omejenec, ker tega o tebi res ne mislim, pa ker kdor to rece bratu (in smo ljudje bratje in sestre), je vreden ognja (in ta stavek NE poemni, da morajo ljudje to početi en drugemu, ampak pac pise!) , bi ti pa rekla : smesko :) Si pa vsekakor versko prestrasen, to pa ja. Od hudega strahu pred vezanostjo na boga. Medtme ko z veseljem pozdravljas vsakrsne druge, tudi kvarne vezanosti, kolkor sem sama razumela.

 

V bistvu najbolj ravno znanstveniki s poskusi na zivalih, zivijo po biblijskih naukih lol. Bog je rekel vendar, da so zivali dane cloveku v varstvo in v gospostvo z namenom, da bi bilo clovekovo zivljenje lazje in da bi koristile ljudem. , ne pa da bi one gospodovale njemu.

 

 

Zato si jaz mislim pri sebi, ki me zadnje case hudo zanima vsake vrste askeza, da je tud pretirano ljubiteljstvo, ljubkovanje in vezanost na domace zivlai neke vrste greh. Ker je vezanost. Ker clovek bolj ljubi zival, "ki vse razume", namesto da se ukvarja z bratom in sestro, s katero pa se, recimo, razume malo manj. S tem bi se preskusal v izpopolnjevanju samega sebe in v rasti v boljso osebo. Posebno ob, boga nalozenem krizu- nerazumevanju z brati in sestrami. Da bi se kalil v odpuscanju in cutil sprejemanje - ljubezen, namesto recimo, jezo. Kar je znacilno clovesko Kajnovo. Saj smo vendar Kajnovi potomci, Abel je bil ubit. Pa se je najbolje ukanit od problemov in se predat razumevanju psa in mack.

 

Vseeno pa je seveda treba skrbeti za zivali, saj pise v bibliji : 'Pravični skrbi za živino, srce hudobnih pa je kruto do nje.'

 

Ko beres vse in ko razumes, uvidis, da sploh ne uci nic slabega, ampak max dobro v svojo izpolnitev, max tvoje in tuje dobro in nic slabega sploh. In tako da sploh ne vidim razloga za tvoje pisanje.

 

Mislim si pa vsekakor, da na nekih drugih podrocjih v zivlejnju morda cutis tezke ujetosti in utesnjenosti, celo tako mocno in morda nekje tud nezavedno, da si svojo strasno zeljo po osvoboditvi od tezav projiciral v druge probleme in nekje v neki vecji stvari nasel izziv za 'resitev izpod okov - tokrat vere', ker si v njej videl kvarno vezavo in kvarno omejenost.

Ja nekje drugje pri tebi mora ticati zajec, ne pa v tem grmu. Za psihoanalitika bi bil verjento zelo zanimiva osebnost :mezik:

od Boga prihaja ljubezen ,dobrota,modrost in še kaj,vsekakor pa od Boga ni ničesar slabega ali zlega{to prihaja od drugod}ker vidim,da citiraš SP kot tudi jaz občasno,bi morala vedeti,da dobra dela niso dovolj za pot k Jezusu,slaba pa itak vodijo,saj vemo kam lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bemo boga... kaj vse vi vete o bogu :eek:

 

demo nardit en test. besedo bog zamnjamo z recimo drekec-pekec. evo... kaj vemo o tem drekcu-pekcu x?x

 

x:Dx

 

mislem... poanta je v tem, da si sami z jezikom asociiramo neke nebulozne zgodbice o bogcu, pol da emanuel še kakšno svetopisemsko zgloncanko zraven pa mormo že mižat od vsega blišča.

 

ne, če se pogovarjamo o drekcu-pekco ugotovimo, da ne moremo reči nič. A MA NAČ. ampak pazi... ne moremo reči nič, ker je naš jezik jezik tega sveta, a čutimo da vemo vse, samo povedati ne znamo. vse te zgodbice so pa za krajšanje dolgčasa. x;)x

 

torej... svet JE... bog je pa sedaj po mednarodni pogodbi in sprejeti nomenklaturi združenih narodov, drekec-pekec x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti pa imas res pomesane pojme o bogu in ljudeh in znanosti. Kaksna biblijska znanost neki.

Znanost raziskuje, razmislja, preverja, potrebuje eksperimente in dokazovanje, sicer razvoj ne bi sel nikamor in bi obstal na neki tocki. Dela dobro, v glavnem, da je cloveku lazje.

 

Tisto vse, kar pa je prikazano kot "biblijska znanost", pa nima nobene zveze z biblijo. Zakaj ti mesas te stvari?

 

Mucenja ljudi in vera, da se Sonce in ostali planeti vrtijo okoli Zemlje, je delo cloveskih rok in "pameti".

 

Biblija pa uci drugace : Ljubi bliznjega kakor sebe.' In : 'Ne ubijaj,' in : 'Vse kar zelite, da drugi vam storijo, storite vi njim'. Ne pa mucenja, kje ga vidis v novi zavezi.

 

Tako da ti tukaj namerno podtikas bibliji - duhovnemu nauku - krivdo za zaostajanje znanosti v srednjem veku. Tista zlodela so bla vendar krivda ljudi, ki so si vzeli oblast pod pretvezo, da izvajajo bozjo voljo na Zemlji, s cimer so uspeli za cimdalj casa s strahovanjem obdrzati privilegije oblasti in bogastva...

 

Glede na vse povedano bi ze zdavnaj lahko to vedel in razumel in zdaj velja, ali resnicno nisi nic skapiral od vsega zapisanega tu, ali pa si tak laznivec in tako sovrazen do necesa pozitivnega in se sprenevedas tukaj glede tega, kaj je verski nauk in kaj so poceli ljudje in kaj je znanost namerno.

 

V bibliji gre za pripovedi o davnih casih, ko je vladalo zlodelo in so bli ljudje mnogo huje gresni, mnogo bolj hudobni kot dandanes, gre za nasvete kako ziveti, za obrazlozitve o zivljenju po tem zivljenju, o duhovnih zakonih. Ne pa za pozivanje k hudemu.

 

 

Imam eno vprasanje : zakaj lazes? Ta filmcek je vendar brezpredmeten. Saj sploh ne loci razlike med verskim naukom in zlodeli cerkvene oblasti.

Ti tukaj namerno tole hudobno, omejeno in znanosti sovrazno delovanje cerkvene oblasti LAZNO prikazujes ces, taksna je biblija in njen nauk in taka je "biblijska znanost"! Ma kaki znanost neki.

 

Znanost je znanost, biblija pa je biblija! Kaj resno ne locis tega ali se lazes al kako. Tocno tu si pravkar dokazal svojo veliko objektivno pamet, svojo veliko neodvisnost, mocan um in tako napprej, kar tako zelo povzdigujes, medtem ko vero smatras kot naivnost : nisi sploh premislil o tem, kar ti zdja predočujem, o RAZLIKI, pac pa si cel film sprejel kot zdravo za gotovo, popolnoma naivno kot kaka vesela anticerkveno-propagandna ovčka. Brez da pomislis s svojo glavo.

 

Kaj ne vidis nic o sebi, kaksen si, kje si? Ne ne, nic te ne obsojam, jaz ti samo pravim... Kajti : glede na to, kako si se tu zdaj odrezal, si še mnogo hujsi po svoji omejeni naivnosti kot najhujsi vernik s svojo omejenostjo, ki misli, da z bogom govori!

 

In ves kaj? Moralno pa si še mnogo slabsi! Vernik VSAJ veruje, da ljubezen zmaguje, da je bog ljubeezn in da mormo bit dobri.

Tebe pa naprej žene samo gonja - biti PROTI, biti proti, biti proti :lol: Nic castnega, nic idealistnega, viusokega, nic takega, kar bi komu odvzelo njegove okove in krize, nic tolazecega. Ma ti bi raje vzel upanje kot pa to. Kdo je tukaj naiven. Tud ti si naiven! Saj nimas dokaza, da NI boga! Nimas dokaza, da bog ni ljubezen!

Mene ne mores zmesti ne s tem ne z onim. Ker nisem na nic vezana. Trudim se zivet po zakonih in to je vse, sem globoko hvalezna bogu, da sem se uspela v tem zivljenju zavesti te moje zelje in najti mir.

 

Zakaj pa en veren znanstvenik ne bi mogel delat svojega dela xnckrivx Sicer bolj malo slisim o cem takem.

 

Kaj pa je Jezus rekel svojemu kaj vem kateremu kralju ze : 'Ti ne bi bil nicesar sposoben, ce ti ne bi bilo dano od zgoraj.'

 

Nadaljujem spodaj.

 

Ne vem no, kdo je tukaj zares sovražen...

mene spominja tvoja reakcija, Mantis, na otroka v vrtcu, kateremu se je odvzel plišast medvedek, pa brez zamere.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ce pa ne cutim nobenega sovrastva xnckrivx To je samo besednjak, zarad katerega upam, bi kuvrtat uvidel, kako mislim. Dejstvo je, da film laze. In Kuvrtat je menda dost bister al pa noce bit, da bi to uvidel - razliko, o kateri govorim. In kje ti, XYZ, vidis znake, da moja mnenje NI pravilno? ZNas povedat? Še enkrat : nic sovrastva.

 

In cist mozno, da to ni hudobno, kar dela in je mogoce res malo pocasen pri glavi in sploh NI videl razlike in osnovne laži v filmu, da biblijske znanosti NI ! Ampak to bi blo podcenjevanje njegove inteligence.

 

Zato pa smratram, da je blo namerno, saj se je ze prej veckrat ponorceval, naj kdo kleči pod križem, ces omejenci. In da ne omenjam Kurtat, da si zame TRDIL, da sem do vratu v lastnem zacaranem krogu še hujsih problemov, ker da je 'vse tole z bogom nic vse skupi' , ker da nicesar ne prepoznavam itd. Trdil, ne da bi me poznal. Bolj kot sme ti pravila, da mi je lazje, bolj se cudis in bi se ti zdelo celo dobor, ce bi mi blo slabse, SAMO DA BI TI LAHKO OVRGEL VERSKI NAUK IN ZAPOVEDI. Priznas? x;)x Ker sam vanje NE verjames, prepricujes druge, da se motijo in nam lepis tukaj taksna "razsvetljenja s filmi, ki zanicujejo bozjo besedo" in ti, XYZ, nimas do tega socutja. Toda kto kak pizdek priletis Kuvrtatu v bran, ce se mu kdo postavi p robu, ker se to zasmili. Jaz se ti pa nic, a? x:Dx

 

Kakokorli ze, jaz tega ne rabim. Ne rabim vajine opore ali zavracanja tega, kar sem sprejela. :) Ne morem se sekiratu zarad vaju, posebno zaradi tebe, Kurtat, ki namerno morda slabo vplivas na druge, ki še iscejo pot in bi jim ta velika stvar, spoznanje, da je bog ljubezen, po katere zapovedih bi srecno ziveli, POMAGALA V ZIVLJENJU . To je tvoj greh in tvoje izrazanje nestrpnosti do bozjega zakona o ljubenzi do bliznjega.

 

Sem globoko prepricana, da drugih ljudi, trdnih, ne moreta s takimi stvarmi premaknit nikamor, kazeta le lastno utapljanje v slabem.

 

Kuvrtat, ko si nasel tak filmcek, si skocil kvisku in ga jadrno prikazal, XYZ, NAJ SI SPOSODIM TVOJE BESEDE, kot da bi NASEL plisasto igracko, s katero se bos igral, toda z edinim namenom, lazno prikazat verski nauk kot izmislijo in objekt clovekove nesamozavestnosti in potrebe po služenju, skratka, naivnosti, da ne recem norosti. Kaj mislis,da te jaz ner azumem? Še ppredobro. Ker sem nekoc mislila natancno tako kot sedaj ti. In tudi prav uzivala v zanicevanju vernih, ces, vi ste vsi skup ubogi na duhu, kar klečte ja, budale. Vse mi je jasno. In kako nesrecno je blo moje zivljenje, v stalni borbi za sprejemanje drugih in v stalnih drobnih zamerah in porazih. In kako mi je vse lazje sedaj, kot da bi z vrha gore gledala na svet, malcek obsijana s soncem v meni !

 

Ker te žene naprej samo nasprotovanje duhovnemu nauku in cist nic vec : vsakic to naredis, ker si ne mores pomagat, tako zelo rabis to nasprotovanje in najvecje zadoscenje bi ti bil tisti trenutek, ko bi recimo jaz priznala (kar ne bom nikoli), da sem se motila in da si imel prav in da se po nauku NE DA zivet in da s tem morda ne bom prisla v nebesa itd - to bi ti blo najljubse!

 

Ti XYZ, bodi malo kriticen : ce se z nekom v komunikaicji razumes, ipak lahko s svojo glavo mislis. Pa itak si vezan na vesolje in skoz omenjas to vesolje, kakor jaz boga. Ces da bo vesolje poskrbelo itd.

 

Ja XYZ, kdo pa je ustvaril vesolje? Clovek? Bog? Menda bog. In cetudi so znanastveniki DOKAZALI, da je bilo vse skup po nakljucju, ALI IMAMO KAKSEN DOKAZ, DA TEGA NAKLJUCJA NI POVZROCIL S SVOJO VOLJO BOG???? NI PA NTI DOKAZA, DA GA JE BOG. ZATO NI TREBA NIC OVRECI.

 

ja vse je treba premislit, ce bi naj bili natancni, objektivni.

 

Ti pa si skocil zdaj za njim, XYZ, njemu v bran, ceprav je ocitno, da ves, kaj sem hotela povedat, pa ker bogve kaj od mene prcakujes, da bi se naj tukaj razcelila narazen od medenosti al kaj?

No jaz se v poznih nocnih urah zelo redko izrazam lepo, ze to je problem, zaspanost. Kuvrtatu bo pa lih zarad tega mogoce kaj jasno. Pri meni to vsak opazi.

 

In seveda lazno prikazuje vse skupaj, tako filmcek, kot tudi Kuvrtat, ki verjame kot tudi ti, ce take stvari verjames : kolkokrat pa je še treba vajinima neznima osebnostima (ce ne bi bla tkao nezna, vsaj ti ne bi tako skocil zarad mojih postov) dopovedat preprosato dejstvo : BIBLIJSKI NAUK NIMA VEZE Z ZLODELI CERKENIH OBLASTNIKOV V SREDNJEM VEKU!

 

In kaj je drugega kot lazno pricanje, to, kar se gres, Kuvrtat in ti, XYZ, ki taksno pocetje branis? Lazno pricanje je greh in greh je stvar hudobije. Tako je. Zakaj je to lazno? Zato ker ta film ni ustrezen, ker uporablja napacno vrednostno lestvico , ker je preko tega filma mozno GREŠNO zametovati kar celotni verski cudoviti nauk, ker se ta nauk enači z grešnim početjem ljdui na cerkveni oblasti - a vama je zdja kaj vec jasno? Tudi pocasnim? In skupaj drzita s to lazjo?

XYZ, samo zato, ker si tako obcutljiv zase, da celo cutis socutje do Kuvrtata, ki mu takole gres v bran, ceprav nisem sama cutila nic slabega do njega, le DOPOVEDAT sem hotla, da bi bila RAZUMLJENA. Ampak to mi odvzemas, kajne. Ni pomemben moj trud tukaj zate.

In da ne pozabim povedat, da tole vse govorim zarad bozjega nauka, ne pa zarad vaju.

 

XYZ, zakaj pa NE preneses nobene kritike, cetudi bi lahko vsebovala resnico in jo raje zaradi svoje preobcutljivosti zavrzes in odbijes? Na ta nacin pa nisi lih zmozen osebnostno rasti in postajat boljsi clovek, kar je edina prava pot, ce zelis nekoc pristat v vecni nirvani ali delcek vsega, del enosti, ali v nebesih - kakorkoli ze to imenujes.

S tem ko mene obsojas in moje pisanje, namrec hkratno prikazujes moje mnenje kot v celoti napacno in nepomembno. Ti kar lazi samemu sebi, kar oba si lazita.

 

1. Sem morda rekel, da tvoje mnenje ni pravilno ?

2. Od kod ti ideja, da je moj namen nekoga braniti ? Če moje mnenje sovpada z mnenjem nekoga drugega, potem je to tako,

a še vedno -moje mnenje. Pizdek je seveda lepa beseda, dobrim v srcu primerna ; )

3. Oprosti, ampak, sem morda kje napisal, da bo vesolje za kaj poskrbelo ? Kje ? Ali je to zgolj tvoja izmišljotina (raje ne rečem "laž", ker je tovrstno obtoževanje danes pod mojim nivojem).

Če bi res pozorno brala moje besede, bi ti bilo jasno, da je moje mnenje tako, da vesolje NI bilo ustvarjeno, ker je večno. So simple.

4. Če pustim fantazijsko idejo o grehu ob strani, pa vseeno opozorim, da sem se že izjasnil, da sem sam do tovrstnih filmov kritičen. Tudi tega verjetno nisi zasledila. Zlahka pa mi porineš besede v usta, katere niso moje.

5. Zakaj misliš, da ne prenesem kritike ? Do sedaj nisem s tvoje strani zasledil niti enega samcatega stabilnega argumenta oz. kritike... torej bom najprej počakal, da se to zgodi. Kakšna kritika, Mantis ?

Tvojega pisanja ne obsojam, imam svoje mnenje o njem in to mnenje javno povem, kar je FORUMU PRIMERNO.

Če pa gre za neovrgljive dogme, potem je tem primeren prostor kakšna cerkev, ne pa forum,

kjer se o tovrstnih tematikah debatira, včasih bolj, včasih manj kritično. Da, včasih celo šaljivo in norčavo. Take it or leave it.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mici, od boga prihaja : 'Zivljenje in smrt, dobro in hudo, bogastvo in uboštvo prihaja od Gospoda.'

Iz Sirahove knjige.

Torej ne le dobrota in modrost. Mora pa clovek sam iskati to modrost.

 

Ko je Job trpel, ni bil nic kriv. Toda hudic je rekel bogu :' Pusti mi ga, naj ga preizkusim, bos videl, kaksna bo njegova vera v resnici, le naj mu vzamem vse imetje in mu unicim zdravje.'

 

Skratka, tudi v preizkusnji hudega je Job kljub jadikovanju in prosnjah bogu za smrt prestal in ni nehal verovat, rekel je : 'Bog da, Bog vzame, ' in s eje zahvaljeval bogu za vse tisto, kar pa JE BILO dobro!

 

Po smrti Jobovih otrok mu je zena mu je rekla, naj neha verovat, naj vrze vse skup nekam, pozabi na boga ,saj vidi, da trpi huje kot najhujsi gresnik, a se Job ni dal.

 

In ker je ostal postenjak in je molil za zboljsanje in ker ni vracal hudega s hudim in ker ni naredil nic v smislu, da bi krsil zakone ljubezni, razen da se je sebi smilil in tulil, mu je bog podojeno al potrojeno povrnil vse bogastvo in zdravje in veliko zivine in hlapcev za delo in imetje in ugled.

 

Bog pa je okaral vse tiste Jobove prijatelje in jim nalozil neko placilo in nujno daritev neke zivali (kot je takrat v davnih casih bila stara navada) v spravo za njihove grehe, ki niso Joba celi cas tolazili in jokali z njim, ampak so ob stopnjevanju Joboega trpljenja zaceli dvomiti v Jobovo vero in brezmadeznost glede grehov v smislu, da mora biti morda Job hud gresnik in da si je sam kriv za svoje trpljenje, saj ga Bog prav gotovo upraviceno kaznuje! In so ga v hudi stiski brezcutno karali.

 

TUKAJ SE SPET VIDI POMEMBNOST POMOCI IN SOCUTJA DO SOCLOVEKA V STISKI. Ker so bili deloma privoscljvii in zaradi pomanjkanja srca v svojem napuhu sklepali , ces bog to ocitno dela upraviceno Jobu, ker se tpljenje nikakor NI nehalo, ampk povecevalo, namesto da bi ga tolazili. Zato jih je kaznoval.

 

Napuh pa so izkazali s tem, ko so se sli poznavalca bozjih namenov v zvezi z Jobovim trpljenjem.

 

 

Da ne govorimo sele o kazni za tiste gresnike, ki so se Jobu posmehovali za hrbtom, ces glejte ga, njegvo omiljeni Bog ga je zapstil, no kje ima on zdaj boga, kje je, naj ga torej resi, ce je res z njim (Bogom).

 

Tolko o ljubezni do bliznjega, o veri, o predanosti bogu kot najvisji ljubezni tudi v casu hude stiske.

Bog je absolutna moč in ljubezen;nikoli ne skuša in ne želi biti skušan in vedno naloži človeku le toliko,kolikor lahko posameznik prenese,s tem ,da bi lahko vedno še slabše;Job je preimer močne vere človeka,ki ga je nazadnje tudi nagradila,bog tudi nikogar ne kaznuje,čeprav je edini sodnik le on,Jobovi prijatelji so se kaznovali sami

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hitro še povem, da nocem vasih obcutljviih dusic, so taksne, kakrsna je tud moja, bolh mehka, uzalit pa ni blo namerno. Na obisku sem bla vcera in popoldan eno pivo in zvecer in ker nisme mogla spat, sem vzela Lexaurin in razultat je tukaj, kaj naj recem, zaneslo me je v besedah. Bi mi blo pa dolgcas brez vaju, brez vseh.

 

Je že v redu. Saj je (skoraj?) vsak od nas včasih neprijetno razpoložen.

Ja, je fajn, da lahko takole podebatiramo, res da. Lep pozdrav.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vprašanje zate mantis ; si mogoče kreacionist ? ker spodnje dva linka govorita ravno o kreacionistih. Zej se lahko tud zamisliš komu si vse tisto napisala, men sigurno ne ...

 

---------------------------------------

Kreacionizem

Iz Wikipedije, proste enciklopedije

Skoči na: navigacija, iskanje

Kreacionízem je prepričanje, da je vse življenje, človeštvo, Zemljo in vesolje ustvarila višja sila (največkrat je to Bog), katere obstoj predpostavljamo. V zahodnem svetu izraz označuje vero v stvaritev, kakor je zapisana v Genezi in vključuje široko paleto interpretacij svetih besedil.

 

V zadnjem času se izraz kreacionist uporablja predvsem kot oznaka za krščanske fundamentaliste, ki nasprotujejo teoriji evolucije in trdijo, da je treba biblijske zgodbe o nastanku sveta jemati bolj ali manj dobesedno. Kreacionisti trdijo, da teorija o evoluciji ni neposredno dokazljiva temveč sloni na posrednih dokazih, ki si jih lahko vsak posameznik razlaga po svoje. Odvisno od prepričanja bodisi popolnoma zavračajo možnost postopnega spreminjanja živih bitij v vedno kompleksnejše oblike, bodisi zagovarjajo, da je Bog ustvaril le osnovne oblike, ki se lahko malenkostno spreminjajo (kar je bolj v skladu z znanstveno potrjenimi dejstvi). Za slednjo tezo je uveljavljen naziv Inteligentni načrt (angleško Intelligent design). Zavzemajo se za poučevanje le-tega v šolah kot alternativo evoluciji.

 

 

 

 

 

Sicer bi to lahko dal v zanimivi filmčki.....vendar le, bo v tej temi mnogo bolj nazorno ponazorjena pomembnost razmišljanja, razčlenjevanja, razumevanja, emperičnosti in nevarnost slepega verjetja Res priporočam vsakemu, ki ima v sebi žilico samospoznavnosti - ne tolko zaradi vsebine kot zaradi ideje.

 

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mene si seveda ignoriral, pa sem se doslej ze fajn potrudla kaj povedat.

 

Sicer pa se strinjam, da ne moremo reci o bogu nic, ker ga ni nikol nihce videl. Vemo pa, nekaj vemo, cutimo v sebi, izraziti pa ne znamo. Se strinjam.

 

Samo ne bi rabil omenjat drekca pekca, ker s tem lih ne kazes hude pameti, ki jo poseduje ucenjak na tvoji ikoni, oz. bi si lahk zmislil ob vsej tvoji pameti kaj boljsega za ponazoritev boga.

 

Jaz sem sprejela verski nauk in tudi, da je bog vecnost, da je nas zivljenje minljivo in v primerjavi z vecnostjo nepomembno in da je zato dobro za nas, da smo cimboljsi in nikakor egoisticni in gresni (grehi pa so nasteti) in da je bog ljubezen in da sem jaz polna cloveskih omejitev (grehov) in da jih tu in tam pac zivim, se pa trudim , da jih ne bi in bi rada, da bi se drzala VSEH zapovedi in se ogibala grehom... ce pri tem izvajam še 7 duhovnih in 7 telenih del usmiljeja, pa tolko bolje, ne glede na to, koliko omejeno se to zdi Kuvrtatu ali komu drugemu , jaz sem svobodna, bolj kot sem kdajkoli bla. In nic vezana. Ker o tem niti ne razmisljam. To je v meni.

 

Ti pa ga pac nisi sprejel in isces na kolesu svojo pot naprej, pol pa pac tako govoris.

 

sicer pa se nisi nikol izrazil o tvojem odnosu do boga... :inocent: radovedna.

 

ne, ne, ne, ne... vaš bog je moj drekec-pekec. lahko si zraven zmislim še bajke, jih mal zgloncam, fajn z reflektorji osvetlim in začnem mal z njimi naokol strašit. x;)x

 

seveda verjamem v "boga", vendar o njem ne morem nič rečt. x;)x

 

govorimo lahko samo o drekcu-pekcu. x;)x

 

sem celo globoko veren x:px

 

ommmmmm x:px

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanimivo in hecno narejeno.

 

Kar se pa vere tiče; menim, da je slepa vera v religiozne izjave IN slepa vera v izjave znanstvenikov izraz naivnosti in lenobe ipd..

Nikakor ne dvomim oz. sem prepričan, da mnogi ljudje vedo mnoge reči, katerih jaz ne vem,

a dokler jih nisem sposoben doumeti sam, jih bom vselej opazoval z distanco in z vsaj kančkom dvoma.

 

Itak se strinjam distanco je treba imet. Lažje vzpostavljanje odnosa pa je odvisno od količine informacij, ki omogočajo prepoznavanje.

 

 

Recimo; v filmčku, ki je poln takšnih in drugačnih 'konfliktov' je tudi ideja; teoretično lahko z eno kapljo vode prekrijemo cel svet, če jo dovolj na tanko razpršimo.

 

Kakšen odnos lahko zavzameš do te ideje ? x:Dx

 

( hec ) ampak me vseeno zanima odgovor, tudi od koga drugega

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti lakho, kar ces. :palec: Drugic pa se ne skrivaj za svojo nedoumljivo filozofijo, pa probaj bit iz ljubezni do socloveka, ki jo menda kot zelo veren skorajda moras imeti, razumljiv tud nam, ki nismo nikol studirali Platona in ostalih. Mene ne vlecejo, ker se razlikujejo in ker se bojim ostajati izgubljena v suhih nevtralnih, umskih svetovih, brez stika s seboj in pravo bitjo, zgolj z mislijo o sebi in kot misel ne glede na sportanje, odtujena od cloveske blizine.

 

ti enostavno preveč sodiš. tako mene kot boga. x;)x

 

evo... to je moja sodba... x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Recimo; v filmčku, ki je poln takšnih in drugačnih 'konfliktov' je tudi ideja; teoretično lahko z eno kapljo vode prekrijemo cel svet, če jo dovolj na tanko razpršimo.

 

Kakšen odnos lahko zavzameš do te ideje ? x:Dx

 

Ravno kakšnega intimnega odnosa na prvi prisluh nisem zaznal,

sem pa sposoben ustvariti teoretično iluzijo o ideji, čeprav ne vem,

če je voda še vedno voda, če jo "razbiješ na prafaktorje"... kolikor vem, je voda nekakšna sestavljanka atomov...

morda meniš vodik ?

Če bi razbil atom, bi dobil še manjše delce, od katerih vsak delec zase zase verjetno ne bi bili več vodik.

Kaj pa vem, o kemiji niti nimam nekega znanja.

 

V vsakem primeru je ideja o najmanjšem delcu zanimiva, ker, kako majhno je lahko najmanjše ?

Je krčenje lahko neskončno, prav tako kot širjenje ?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

v glavnem hvala za razlago. Me vprasas, ce sem kreacionist.

 

Ves, jaz sem si to besedo razlozila po sovje, nisem se sploh spomnila it pogledat kam v Wikiperdio in sem razumela, da to pomeni 'kretenist' xsmx Ampak se niti nisem odzvala na "to zaljivko" lol.

 

 

Pol pa sem pa sklepala po slikcah o srednjeveskem mucenju in po slikcah o dosezkih znanosti.

 

Moj point je bil samo, da se ne bi smelo zametovati verskega nauka in to je to, ker, nimam besed, kako te lahko osreci, ce si zarees vreden te milosti, da ga znas zaziveti iz sebe in se zavedas bistva.... Pa ne bi vec... Danes nisem srecna zarad trpljenja Gruzije oz. njenega ljudstva.

 

Fino tole in še kaj xrolleyesx kje je ta tvoj nauk, ko narobe razumeš kuvrtata in potem napišeš 2 strani zakaj je kuvrtat nevreden svoje eksistence ? Skratka, čemu tvoji nauki, ko pa potem toliko truda vložiš v razvrednotenje osebe, ki jo sploh ne poznaš ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ravno kakšnega intimnega odnosa na prvi prisluh nisem zaznal,

sem pa sposoben ustvariti teoretično iluzijo o ideji, čeprav ne vem,

če je voda še vedno voda, če jo "razbiješ na prafaktorje"... kolikor vem, je voda nekakšna sestavljanka atomov...

morda meniš vodik ?

Če bi razbil atom, bi dobil še manjše delce, od katerih vsak delec zase zase verjetno ne bi bili več vodik.

Kaj pa vem, o kemiji niti nimam nekega znanja.

 

V vsakem primeru je ideja o najmanjšem delcu zanimiva, ker, kako majhno je lahko najmanjše ?

Je krčenje lahko neskončno, prav tako kot širjenje ?

 

 

Ah ne tolko intimni odnos. Pač pa odnos; pritrdilen ali nikalen.

 

Večina ljudi bi bila pritrdilna v smilu - vse je možno. No ni res. Voda je na molekularni ravni H2O. In, da bi lahko z vodo na molekularni ravni prekril planet brez upoštevanja tlorisa bi rabil 150 000 L vode v kolikor se dečko v filmu ni zmotil pri izračunu.

 

No podoben koncept razmišljanja se pojavlja pri SP nasplošno, kjer je največja napaka, da se določene stvari pripisuje Jezusu, ko pa so vendarle univerzalne. Lepo, da to koga osrečuje ampak več kot kazalo pa to ne more bit. Kazalo proti sebi. Posploševanja so korak stran od resnice od preprostih dejstev. So trenutki, ko človek to potrebuje in so trenutki, ko mora spoznati kako trdna so tla. Prav tako je s poveličevanjem posplošenih stvari, vsak je namreč bitje zase s svojo nalogo in svojim smislom eksistence od katerega pa je lahko ločen ali pa tudi ne.

 

Orodje ločenosti je lahko tudi posploševanje ( že od prej bralcu govorim ne samo tebi x;)x )

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če se dotaknem pripisovanja določene avtoritete Jezusu. Itak je to bolj vmesno v okviru 2000 let nazaj, ko so ljudje bili bolj divji, ko niso vedeli kje jim je mesto, kaj je prav in kaj ni prav. Avtoriteta je tako orodje vzpostavljanja hierarhije, ki je v takratni družbi glede na zapise SP očitno ni bilo ali pa je bila slabo in napačno organizirana. Vrednote niso bile na mestu.

 

To se seveda dogaja še danes. Vendar le pa je človeštvu jasno več stvari in več stvari je bolj na svojih mestih. Mahanje z eno knjigo edino pravilno je tako samo po sebi kontradiktorno in logično pripelje do zmot. Smisel tega pisanja je ? -> razširite obzorje

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sploh ne vem, kaj imate tu. Vseh silnih solat se mi ne da brat, ampak vedno znova se v praksi potrjuje dejstvo(morala v blogu o tem), da so vsi, ki se skrivajo za obličjem boga v resničnem življenju ene uboge reve. Če ne še kaj druga.

Prvič - stara mama - kleče pokoro delala, ker njena vnukinja(jaz) nezakonskega otroka dobila - in pol še enega, (nisem ziher za v drugo-če kakšno pokoro delala, mislim), je kuhana in pečena pri župnikih, obrajta vse cerkvene praznike, z bogom sklenila pakt, da ima v nebesih plac zagarantiran(nisem ziher, če ne v prvi vrsti).

Ampak tako hudobne, hudobne osebe ne poznam. Sovraštvo do ljudi(nas nevrednih) ji seva z obraza. V obup spravlja čisto vse ljudi, ki se morajo družiti z njo, o njenih podvigih in maščevanjih ne morem govorit, ker...preprosto nimam besed. Uboga duša.

Drugič - naša prva soseda. Dnevno preživi vsaj dve uri v molitvi. Sicer ne vem točno katere vere so - ob sobotah fraj dan in posvečen strogo molitvi in počitku...ampak kateremu bogu moli, da ji je cilj pobijati mačke? Odrasle mačke? Ona in mož? Da strelja s fračo na našega mačkonara? Da mi je napovedala, kako ne bo odgovarjala za svoja dejanja, če še enkrat vidi psa ali mačka na njihovi parceli? Da se skregaš s mejnim sosedom, ker mu ne dovoliš hoditi po poti, po kateri so hodili ohoho let? Ker samo iščeš in vidiš hudobneže vsepovsod? Upam, da moli k drugemu bogu...ker jaz in moj bog se čisto drugače razumema..

Tretjič.

Newagovec. Ugotovili, da so v naših krajih zdravilne točke. Meditirajo tam, se kao zdravijo. Delijo zaenkrat celo zastonj to energijo. Hvale vredno.

Hkrati pa se tožijo s sosedi in širijo sovraštvo.

 

Prosim lepo....h kolikim bogovom ti ljudje molijo? na takšen ali drugačen način?...

 

In ne mi hodit naokoli s tisto večvredno faco, kot, da so boga za jajce potegnili....

 

drek. Nadvse razočarana nad vsemi newagovci, katoliki, musleki, evengeličani in vsem drekovom skup.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne, ne razvrednotenje, nic od tega. Imam svoje mnenje o vsem, nikar pa si mene ne postavljaj niti za mozno osebo z nekaksnimi lestvicami za vrednost. Ti pac gledas razumsko na vse, jaz pa hocem zivet po tem in tak je.

 

Tole kar si poboldal, pa ne vem, kaj ima zveze s tvojim spodnjim zapisom :inocent:

Ja tebi se ocitala v njem, da zametujes verski nauk s tem, ko ta filmcek prikazes kot kredibilen, ki pa vendar nosi sporocilo, da sta verska znanost (ki po moje niti ne obstaja) , srednjeveska zloraba cerkevene oblasti in verski nauk v bibliji eno in isto. Je pripoved, podoben drugim verskim naukom in po mojem mnenju vsebuje napotke za koncanje reinkarnacije in zdruzenost v eno. Jaz svetega pisma ne bi zavrnila zarad cloveksih grehov in krizarskih vojn in grmad, tako sem mislila.

 

v poboldanem dalje : 'in nimam besed, kako te lahko osreci, ce si zares vreden te milosti, da ga znas zaziveti iz sebe (ta nauk razumet in zelet bit tak) in se zavedas bistva .. (scasoma se zavedas le enega bistva - neke univerzalne ljubezni v sebi, cutis, da si v resnici le ena pikica ljubezni) .. Pa ne bi vec ... (ker se mi ne da, pa ker trenutno nisme v stiku s tem obcutjem, ker sem ze nekaj casa v nasem zargonu 'gresna' ... ker me mori trpljenje gruzijskega ljudstva, ja , zato,

 

...sem cist potrta bla, ko sem vidla tisto babico na kupu vejevja, ki ni mogla vstati in je krice mahala, naj jo kdo pobere, medtem o se je zadaj za njo vnelo, toda vsi ljudje bezali mimo nje in nikol ne bom zvedla, ce jo je kdo pobral in dvignil iz tistih vej ali ne in to me spravlja v stisko, kaj takega, ker bi to lahko bla moja babica.

Pol sem se potolazla, ko sem vidla, da po celi Evropi vsi demonstrirajo proti nasilju in umiku vojsk.

 

Mantis ti očitno ne veš kaj pišeš. Če želiš ti lahko predstavim tvoja orodja razvrednotenja in ti jih tudi logično razložim. Ampak bolj bi rad povedal, da očitno ne veš kaj pišeš. Praviš, da gledam razumsko na stvari ti pa bi rada živela. To je pač tvoja iluzija, ker ne veš, da svojo razumskost lahko po mili volji odvržem. Vendar živim v tem svetu, kjer si med drugim tudi ti, ki očitno ne veš kaj pišeš in kaj počneš.

 

Res pa je, da je v nevednosti polovico že oproščeno - za drugo polovico odgovarjamo sami. Pa ne bit jezna, ker sem tak s tabo – kot sem rekel, če želiš ti lahko nazorno pokažem.

Najbolj očiten primer; '' Kuvrtat , v katerem ne slutim glih kaksnih bozjih darov, s katerimi bi znal osrecevat druge in delat velika dobra dela..''

Bog je vrhovno dobro. Kdor se trudi biti kot on je dober. Kdo tega talenta nima, kdor nima darov ne more biti dober niti delati dobro. Kaj šele veliko dobro.

Takšna oseba je torej lahko samo slaba. Malo manjka od tega kar si povedala, da sem poosebitev zla. Mantis , mantis……pa še razne druge nebuloze. Povem ti pa, da v meni čutiti ne moreš kar pri sebi nisi odkrila – zatorej se ne trudi. Z menoj ti lahko čutš le pomanjkanje. Toliko pa vem.

 

In ti res verjameš, da si dobra oseba, ko te boli za tisto babico ? wow wow pes, ki laja ne grize.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...