Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

11. Svet tisine in odsotnosti NE spada pod temo, ce ne vsebuje zla, sicer pa je treba vprasat kakega modreca, pa ne namisljenega forumskega.

Zlo je zlo, dobro je dobro.

Ko je Jezus na gori meditiral 42 dni, je bil v svetu odsotnosti in tisine : to je bilo dobro.

 

Nisem sploh bral, ker se mi ne da več. Ampak tole mi je pa padlo v oči. Fino in kaj bi rekla, če tega nebi bilo v svetem pismu. A veš odsotnost svetlobe je tema : D

 

p.s: jaz ponoč hodim ven samo kadar je luna v vseh ostalih primerih verujem v SP x^x

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

15 del tistega filmčka x:Dx , ki se dotika bitke za definicijo evolucije in spet že večkrat omenjeno priročno posploševanje

 

 

Če pa kdo če, pa lahko tud kej iz SP napopa. Ne se dat motit od mene x^x :palec:

 

O.K. rečeno - storjeno ; )

 

O smrtni kazni

 

12 Kdor koga udari do smrti, naj bo kaznovan s smrtjo.

13 Če ni prežal nanj, temveč mu ga je Bog dal v roke, ti bom določil kraj, kamor lahko uteče.

14 Če pa se kdo razsrdi na svojega bližnjega in ga umori z zvijačo, ga odtrgaj od mojega oltarja, da umre!

15 Kdor udari svojega očeta ali mater, naj bo kaznovan s smrtjo.

16 Kdor ugrabi človeka, naj ga je že prodal ali ga najdejo v njegovih rokah, naj bo kaznovan s smrtjo.

17 Kdor preklinja svojega očeta ali mater, naj bo kaznovan s smrtjo.

 

2. Mojzesova knjiga 21,12-17

 

Če pa kdo če, pa lahko tud kej iz SP napopa. Ne se dat motit od mene x^x :palec:

 

 

 

Prekletstva

 

14 Če pa me ne boste poslušali in ne izpolnjevali vseh teh zapovedi, 15 če boste zaničevali moje zakone in se bodo moji odloki gabili vaši duši, tako da ne boste izpolnjevali vseh mojih zapovedi in boste kršili mojo zavezo, 16 bom tudi jaz vam storil tole: poslal bom nad vas strah, sušico in vročico, ki izžigajo oči in izmozgavajo življenje. Zaman boste sejali seme; vaši sovražniki ga bodo pojedli. 17 Obrnil bom svoje obličje proti vam, da vas bodo sovražniki premagali. Tisti, ki vas sovražijo, vas bodo teptali in bežali boste, ne da bi vas kdo podil.

18 Če me potem še ne boste poslušali, vas bom sedemkrat huje kaznoval za vaše grehe. 19 Zlomil bom vašo prevzetno silo in storil, da bo vaše nebo kakor železo in vaša zemlja kakor bron. 20 Zaman boste trošili svojo moč: zemlja vam ne bo rodila in drevje v deželi ne bo dajalo sadu.

21 Če se mi boste še postavljali po robu in me ne boste hoteli poslušati, bom sedemkrat pomnožil udarce po vas, kakor zaslužijo vaši grehi. 22 Poslal bom nad vas divje zveri, da vas oropajo otrok, pokončajo vašo živino in zmanjšajo vaše število, da bodo vaše ceste ostale puste.

23 Če vas tudi to ne bo spametovalo, temveč se mi boste še postavljali po robu, 24 se bom tudi jaz postavil vam po robu in vas tudi jaz sedemkrat udaril zaradi vaših grehov. 25 Poslal bom nad vas meč, ki se bo maščeval za zavezo. In če se boste zatekli v svoja mesta, bom poslal med vas kugo in izročeni boste sovražniku v roke. 26 Ko vam bom zlomil palico kruha, bo deset žensk peklo vaš kruh v eni peči in vam ga bodo odtehtavale; jedli boste, pa se ne boste nasitili.

27 Če me kljub temu ne boste poslušali, temveč se mi boste postavljali po robu, 28 se bom tudi jaz v srdu postavil proti vam; sedemkrat vas bom kaznoval za vaše grehe. 29 Jedli boste meso svojih sinov in uživali meso svojih hčera. 30 Pokončal bom vaše višine, podrl bom vaše kadilne oltarje in vaša trupla bom pomętal na trupla vaših malikov; gabili se mi boste. 31 Vaša mesta bom spremenil v razvaline, opustošil bom vaša svetišča in ne bom več duhal vaših prijetnih vonjav. 32 Opustošil bom deželo, da bodo vaši sovražniki, ki se bodo v njej naselili, zgroženi nad njo. 33 Vas pa bom razkropil med narode in za vami vihtel meč; vaša dežela bo pustinja in vaša mesta bodo razvaline.

34 Tedaj bo dežela nadomeščala svoje sobote, vse dni, ko bo opustošena in boste vi v deželi svojih sovražnikov; tedaj bo zemlja počivala in nadomeščala svoje sobote. 35 Vse dni, ko bo opustošena, bo počivala, ker si ni mogla odpočiti ob vaših sobotah, ko ste prebivali na njej.

36 V srca tistih izmed vas, ki bodo še ostali v pokrajini svojih sovražnikov, pa bom položil bojazljivost; šumenje listja, ki ga nosi veter, jih bo podilo v beg in bežali bodo kakor pred mečem in padali, ne da bi jih kdo zasledoval. 37 Spotikali se bodo drug čez drugega, kakor da bežijo pred mečem, ne da bi jih kdo podil. Ne boste zdržali pred sovražniki. 38 Izgubili se boste med narodi in dežela vaših sovražnikov vas bo požrla. 39 Tisti izmed vas, ki bodo še ostali, pa bodo hirali zaradi svoje krivde v pokrajinah svojih sovražnikov. Tudi zaradi krivd svojih očetov, ki jim bodo naložene, bodo morali hirati.

 

(5 Mz 28,15–68)

 

...

 

kaj naj rečem... vse polno ljubezni in modrosti... aleluja !

 

7 Če te tvoj brat, sin tvoje matere, ali tvoj sin ali hči ali žena tvojega naročja, ali prijatelj, ki je kakor tvoja duša, na skrivaj zapeljuje in pravi: »Pojdimo in služimo drugim bogovom,« ki jih niste poznali ne ti ne tvoji očetje, 8 izmed bogov ljudstev, ki so okoli vas, najsi bodo blizu ali daleč od tebe, od enega do drugega konca zemlje, 9 ne vdajaj se mu in ne poslušaj ga! Naj se ne smili tvojemu očesu, ne prizanašaj mu in ne skrivaj ga, 10 temveč ga neizprosno ubij! Tvoja roka naj se ob usmrtitvi prva vzdigne proti njemu, potem pa roke vsega ljudstva. 11 Pobij ga s kamenjem, da bo umrl, ker te je skušal odvrniti od GOSPODA, tvojega Boga, ki te je izpeljal iz Egipta, iz hiše sužnosti. 12 Ves Izrael naj to sliši in se boji, da nihče v tvoji sredi ne bo več storil kakšne tako hudobne stvari.

13 Če v katerem svojih mest, ki ti jih da GOSPOD, tvoj Bog, da boš tam prebival, slišiš govoriti, 14 da so iz tvoje srede odšli možje, ničvredneži, in zapeljali prebivalce svojega mesta z besedami: »Pojdimo in služimo drugim bogovom,« ki jih niste poznali, 15 tedaj dobro preišči, poizvedi in povprašaj! In glej, stvar je zanesljivo resnična: ta gnusoba se je zgodila v tvoji sredi; 16 tedaj neizprosno udari prebivalce tega mesta z ostrino meča, z zakletvijo pokončaj mesto in vse, kar je v njem, tudi živino udari z ostrino meča! 17 Ves njegov plen znôsi na sredo trga in do kraja sežgi z ognjem mesto in ves plen za GOSPODA, svojega Boga; za vedno naj ostane groblja, naj se več ne pozida. 18 Od reči, ki sodijo pod zakletev, naj se nič ne prime tvojih rok, da GOSPOD odneha od žara svoje jeze in ti izkaže usmiljenje, se te usmili in te namnoži, kakor je prisegel tvojim očetom, 19 ker boš poslušal glas GOSPODA, svojega Boga, in izpolnjeval vse njegove zapovedi, ki ti jih danes dajem, in delal, kar je prav v očeh GOSPODA, tvojega Boga.

 

5. Mojzesova knjiga 13,1-19

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz še vedno nisem spremenila mnenja,da so vere in predstava o Bogu vir zla na zemlji.Namreč v imenu Boga se ubija,prepira,vsiljuje svoja mnenja,prevzgaja itd..Če pogledamo je bilo v preteklosti največ vojn v imenu Boga ali pa zaradi ozemeljskih teženj.Ideja Boga je namreč zelo tesno povezana z Nacionalizmom....v smislu,da povezuje enakomisleče ter ločuje drugačemisleče.In tukaj ne govorim le o krščanskem bogu,temveč tudi o ostalih bogovih in new agerskih prepričanjih....
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz še vedno nisem spremenila mnenja,da so vere in predstava o Bogu vir zla na zemlji.Namreč v imenu Boga se ubija,prepira,vsiljuje svoja mnenja,prevzgaja itd..Če pogledamo je bilo v preteklosti največ vojn v imenu Boga ali pa zaradi ozemeljskih teženj.Ideja Boga je namreč zelo tesno povezana z Nacionalizmom....v smislu,da povezuje enakomisleče ter ločuje drugačemisleče.In tukaj ne govorim le o krščanskem bogu,temveč tudi o ostalih bogovih in new agerskih prepričanjih....

 

Se strinjam.

Jaz na esence neke religije gledam skozi posledice, ki so bile s strani te religije sprožene.

Najsi bodo besede še tako sladke, nosijo v sebi zagotovo nekaj strupenega, če omogočajo posamezniku in še posebej skupnostim,

da lahko te iste besede spreobrnejo v prid (osebnih) vojn in dobičkarstva. Takšno je moje mnenje.

Ne dvomim pa oz. sem prepričan, da obstajajo posamezniki, ki omenjene besede ne izkoriščajo v omenjene namene,

a obenem menim, da bi bili ti specifični posamezniki miroljubni tudi brez njihove religije.

 

a dej no, kako si lahko tak ? to je blo za un folk tam izpred več tisoč let x:Dx

 

res, in ne sam to... ceu svet pism je biu za un folk, pred več tisoč leti

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kot zanimivost. Če komu ANG ni jasno;

- modra -> smrtna kazen ukinjena za vse zločine

- zelena -> ukinjeno za zločine, ki niso storjeni v posebnih razmerah kot vojne ( primera; miloševič )

- oranžna -> ukinjeno v praksi. kar zgleda pomeni, da zakon to še vedno omogoča vendar se v praksi to ne izvaja

- rjava -> legalna smrtna kazen

 

Poraja se vprašanje v kolikšni meri je nova zaveza pripomogla k ukinitvi smrtne kazni ?

 

 

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cb/Death_Penalty_World_Map.png

 

In? Kaj se danes še vedno dela? Pa ceprav je cerkev locena od drzave? Ubija se 'zob za zob'. Po vsem svetu razen v Evropi se izvaja smrtna kaze od drzave! ne od cerkve.

 

Ljubezen do stare zaveze ? btw. kakšno je stališče RKC do stare zaveze ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

XYZ, tole je strasno, kar si nalepil.

 

Ja... to je sveto pismo.

 

In? Kaj se danes še vedno dela? Pa ceprav je cerkev locena od drzave? Ubija se 'zob za zob'. Po vsem svetu razen v Evropi se izvaja smrtna kaze od drzave! ne od cerkve.

 

Cerkev je ze napredovala in je 'zov za zob' ZE zamenjala z odpuscanjem in usmiljenjem do sovraznikov!

 

Vprašanje, koliko je cerkev vpletena ravno v uvajanje smrtne kazni... kot primer lahko služi Amerika s svojim "in god we trust"

in nadobudnim programom za elektrificiranje. Vprašanje tudi, kako bi cerkev delovala, če bi imela absolutno oblast.

Pomni; napisal sem "vprašanje", ker nisem 100%.

 

 

Zakaj ne napredujes v raziskovanje 'Knjige pregovorov' in 'Knjige modrosti'.

 

Saj raziskujem, le nerad si zatiskam oči pred enim delom, medtem ko bi drugega na veliko razglašal.

 

Jezus je pa itak ucil vse drugo, samo tistega ne, kar je bilo veljavno v stari zavezi. Recimo v stari zavezi je blo treba nespostljivega sina nagnat in hudobnega brata kaj vem kaj nardit, v novi zavezi pa odpustit mu 7 x 77 x, ne pa iskat zadoscenja zase.

 

Takrat v davnih casih je vendar na zemlji vladalo zlo in vojne in ljudje so bli pokvarjeni, pa se jih ni dalo drugace krotiti kakor s strahom in premocjo mocnejsega xrolleyesx

 

Clovestvo pa napreduje in tega ne potrebuje vec. Bolj kot je nek narod barbarski, hujse ima kazni. Smrtne kazni še danes povsod skoraj.

 

Ja, nova zaveza naj bi ovrgla neke postulate stare zaveze, a ne stare zaveze v celoti ? Hm...

če ovržemo knjige Mojzesa in to, kar sem poprej citiral, lahko zlahka ovržemo tudi celoten opis stvarstva...

ali pa naj se vedemo kot otroci in zavržemo špinačo ter jemo samo puding ? Ne vem, no...

Prav tako kot npr. Jezus domnevno nasprotuje nasilju iz stare zaveze, naprotuje dandanašnja znanost nekaterim znanstvenim domnevam

iz stare zaveze, ki so bile za tedajšnje čase sicer ogenj napredku, za dandanašnje pa so predvsem ovira in tarča posmeha budnim in razumnim v srcu ter v umu.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sicer pa mislim, da je že XYZ opisal, čemu oklepanje starega in selektivno izbiranje. Očitno se to lahko počne ampak samo v meri, ki jo Pomembni Drugi dopuščajo

 

To, ja... sem skušal poudariti s svetopisemski podobno primero o špinači in pudingu.

Sicer pa ne le pomembni drugi to "dopuščajo", temveč "mi" sami, iz tisočih razlogov.

Dejansko si omislimo svoj lastni fantazijski svet in iščemo vzporednice z njim v vseh mogočih izjavah vseh mogočih ljudi in "knjig".

Kar pa nekako ne gre v naš koncept, si enostavno odmislimo oz. definiramo kot nepomembno ali kakorkoli že.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

itak si duhovno mrtev,ostalo je balast

 

u bistvu si hotu povedat, da si jezen name, ker sem brez jezusa bolj živ kot ti. vem, da to slutiš in vohaš, ne moreš pa tipat in te jebe sistem x:Dx

 

no ja skratka tud od drugih sem slišal, da sem duhovno precej nad povprečjem - jaz samo skomignem ob tem in potem mi naprej rečejo, čemu takšna skromnost zraven pa dodajo, da je možno, da sem v prejšnem življenju nekaj zajebal. izraba moči v slabe namene pa to.

 

kar v principu pomeni, da moram zej takšne drkače in bednike kot ti mirno prenašat - no kakor vidiš mi včasih uide :vragec:

 

mici sej bo čas, ko bo tud teb potegnil ... do takrat pa oooo Jezus itd...

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moje mnenje je,da vsakega v življenju pritegne nekaj kar rabi za življenje.Sem imela kolegico,ki je hudo zabredla v droge,kradla,bila v zaporu 2 leti....In če se je po odvajalnem programu zatekla k Bogu in sedaj normalno funkcionira v družbi in vidi smisel življenja v predajanju bogu,tudi prav.Očitno je to dobro zanjo,da si na svoj način osmisli svoje življenje.

 

Meni osebno tako predajanje ne osmisljuje mojega življenja,temveč čisto druge stvari.Že od malega,ko sem bila v cerkvi in nam je nuna rekla naj se sedaj pogovorimo z bogom,sem bila čist zmedena.Pogledala sem ostale otroke in vidla,da mižijo in nekaj počnejo.Poskusila sem se pogovarjati,pa ni šlo.Pogovarjala sem se sama s sabo. x:Dx Nič mi ni bilo jasno....

 

Pač jaz sem naredila ločnico med Bogom in sabo.Bog je tam gor (če je),jaz pa sem tukaj in se ukvarjam s stvarmi tukaj na zemlji....Sledila bom sama sebi in družbenim tokovom,ki se trenutno odvijajo.Od mojega zavedanja sveta pa je odvisno moje življenje,ter tudi življenje moje okolice.Saj s svojimi dejanji vplivam na njih,tako kot oni name.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In the beginning there was nothing. Then God said: Let there be Light. There was still nothing, but at least you could see it. Amen.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In the beginning there was nothing. Then God said: Let there be Light. There was still nothing, but at least you could see it. Amen.

zdaj smo pa že tak sami sebe polni...da še svotlobe ne vidimo...kaj šele neskončnost in lahkotnost...praznine x:)x be god...brother...hehe

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sledila bom sama sebi in družbenim tokovom,ki se trenutno odvijajo.

:palec: Tut jest. Vera me je za nekaj časa pripeljala v preveliko osamo, tako da nisem vedela, kaj bi z vso to poduhovljenostjo počela v resničnem življenju. Odločila sem se, da se začnem spoznavati sama s sabo ne pa s stvarmi, ki bi morale bit, če bi bil svet takšen kot ni. Boga zdaj jemljem kot ljubezen, ki jo lahko najdem v vsakem živem bitju. Tud v sebi. Ne iščem ga v cerkvi al pa v časopisish.

 

In the beginning there was nothing. Then God said: Let there be Light. There was still nothing, but at least you could see it. Amen.

:palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec: Tut jest. Vera me je za nekaj časa pripeljala v preveliko osamo, tako da nisem vedela, kaj bi z vso to poduhovljenostjo počela v resničnem življenju. Odločila sem se, da se začnem spoznavati sama s sabo ne pa s stvarmi, ki bi morale bit, če bi bil svet takšen kot ni. Boga zdaj jemljem kot ljubezen, ki jo lahko najdem v vsakem živem bitju. Tud v sebi. Ne iščem ga v cerkvi al pa v časopisish.

strinjam se s tabo z zadnjim stavkom

 

:palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In the beginning there was nothing. Then God said: Let there be Light. There was still nothing, but at least you could see it. Amen.

 

1 In the beginning God created the heaven and the earth.

2 And the earth was without form, and void; and darkness was upon the face of the deep. And the Spirit of God moved upon the face of the waters.

3 And God said, Let there be light: and there was light.

 

 

Bog je delu Zemljo v temi - pametn dečko ni kej .... Sonce je svetloba, a ne. Me zanima kdaj je planete naredu ? Kdo lahko kaj o tem pove ... ?

No skratka v teh tekstih se lepo vidi primitivnost razumevanja pojavnosti sveta ( fizične manifestacije ) takratnih umov. Vizije so ble, razumevanje pa vseeno slabo. Problem seveda nastane, ko se Vizijo poizkusi združiti z razumevanjem uma.

 

Preden kdo kaj blekne, naj si proba predstavljat kako deluje um človeka, katerega predstava ne vključuje dejstva, da je Zemlja geoid. Krogli podobno telo. V kakšno razumevanje lahko takšen človek vključi svoje Vizije ? :palec:

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj je mici? Boš kaj novega povedala? x:)x
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...