Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Verjemi ? sej ne berem SP xrolleyesx :vragec: x;)x

 

Torej mi ne znaš povedat kako vsi čutimo enako ? Znaš mi pač dat primer skozi katerega naj bi jaz to dojel.

 

A ti veš, da je zavedanje, da vsi čutimo drugače osnova posameznikove privatnosti. Osnova sploh za zavedanje kako spoštovat posameznikovo idejo. Če ne štekaš tega potem lahko le vedno znova in znova hodiš po tujih vrtovih brez pravega spoštovanja ( beri samospoštovanja ) misleč, da dejansko o drugih nekaj veš, ker pač domnevaš, da čutijo enako kot ti.

 

Dva ne morta isto doživljat sveta, ker nimata istega programa. Lahko podobno doživljata, enako nikoli. Res ne vem kaj je tle tko težkega za dojet. Ali drugače, res ne vem - kaj je v tem mišljenju napačno.

 

p.s; drugače je z 0, ker le ta nima kvalitet sploh .... zato je absoluten

N

iso brez razloga določena osnovna čustva,ki so nam vse skupna. :o|o:

 

Mogoče je meni to malo bolj jasno kot tebi,ker imam zelo močen občutek emptije ter sem sposobna zaznavat čustva drugih.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca

ma, jaz sem zdajle prav šla komp vklučit, sem že skoraj zaspala, no, nisem bila preveč blizu, najprej me je Castaneda namedel in še neka elektronika iz zvočnikov in sem prav razmišljala ... ko "pametni moški" takole razpravljate o Bogu.. kaj za boga vi s tem mislite? x:Dx ker meni deluje kot da mislite na nekega strica, ki je bogi revež nosil vse muke na svoji grbi in se žrtvoval. xnckrivx jaz vam povem samo to ... ženske smo drugačne .. in preprosto verjamemo v naravo in sile ... razne ... x:Dx

fuck u. x^x x:Dx

 

no, bedasto se mi zdi .. da bi se nek stric žrtvoval za kompletno človeštvo ... in bi ga pač poimenovali Bog. ker beseda Bog ima potem konotacije takšne drugačne ... no, bedasta beseda. in bedasto mletje okoli nje. xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ma, jaz sem zdajle prav šla komp vklučit, sem že skoraj zaspala, no, nisem bila preveč blizu, najprej me je Castaneda namedel in še neka elektronika iz zvočnikov in sem prav razmišljala ... ko "pametni moški" takole razpravljate o Bogu.. kaj za boga vi s tem mislite? x:Dx ker meni deluje kot da mislite na nekega strica, ki je bogi revež nosil vse muke na svoji grbi in se žrtvoval. xnckrivx

 

Ne vem, če si dovolj pozorno sledila tukajšnjim pisarjenjem, ampak na zadnjih straneh se je bilo bolj govora o človeku, kot o bogu.

Sicer pa niti nisem zasledil, da bi kdo o bogu kaj preveč govoril, razen Mantis, ki je, kot vem, ženska

in Mici, ki je neznanega spola. Torej je malo pretirano govoriti v množini...

ampak verjetno si samo potrebovala malo iztresti svoje nezadovoljstvo, katerega vir je nekje drugje, po možnosti v preteklosti x;)x

 

jaz vam povem samo to ... ženske smo drugačne .. in preprosto verjamemo v naravo in sile ... razne ... x:Dx

fuck u. x^x x:Dx

 

Ja, hvala za vednost. Jaz verjamem pa v strička na oblaku, kot Mako, Kuvrtat in vsi ostali.

 

no, bedasto se mi zdi .. da bi se nek stric žrtvoval za kompletno človeštvo ... in bi ga pač poimenovali Bog. ker beseda Bog ima potem konotacije takšne drugačne ... no, bedasta beseda. in bedasto mletje okoli nje. xDDx

 

Se strinjam. To mletje je pač izgovor za komunikacijo in treniranje sivih celic ter parapsiholoških sposobnosti (šala).

Nič bolj škodljivo kot pogovor o vremenu, o družini ali o "službi".

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

N

iso brez razloga določena osnovna čustva,ki so nam vse skupna. :o|o:

 

Mogoče je meni to malo bolj jasno kot tebi,ker imam zelo močen občutek emptije ter sem sposobna zaznavat čustva drugih.

 

Vedno se mi nasmehne, ko se ljudje v debati argumentirajo s svojimi talenti. Empatija se meni ne zdi nič posebnega in jo opažam pri veliko ljudeh.

To, da poznamo osnovne skupine čustev samo pomeni, da ljudje čutimo podobno. Smo žalostni, ko nam bližnji umre. Veseli, ko prejmemo darilo in tako naprej. To je daleeeeč od tega, da bi čutili enako.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pametne rabijo v nebesih,danes je ta datum,bomo videli v naslednjih dneh,kdo bo manjkal

 

x:Dx Ne nas strašit'. Se nam prav nič ne mudi.

 

P.S.

 

Kuvrtat, si dejansko velik ljubitelj mačk ali imaš le rad njih fotke ?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pametne rabijo v nebesih,danes je ta datum,bomo videli v naslednjih dneh,kdo bo manjkal

 

Zej mi je potegnil, da ma mici samo dober smisu za humor x:Dx seveda obstaja tudi možnost zaslepljenosti :palec:

Edino kar mi ni jasno; kako se takšen človek kot ti prepriča, da je njegov način edini pravilni za razodevanje Življenja torej Boga ? Razumem, da si si izbral svoje vodstvo, da verjameš, da je vrhovno. Pa vendar ali ni to Napuh ?

 

 

Kuvrtat, si dejansko velik ljubitelj mačk ali imaš le rad njih fotke ?

 

x:Dx

 

Mački so kul. Tud psi so ampak mački hmm, ....

Slika pa svoje razodeva x:)x

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mački so kul. Tud psi so ampak mački hmm, ....

Slika pa svoje razodeva x:)x

 

Mački so fajn, ja... so generalno še bolj divji in neukročeni kot psi...

pa včasih, ko jih gledam, ko jih kdo npr. hrani, si mislim, da si mislijo:

"Hehe, ti bedak, kr dej mi futr, pol pa ko te jebe"

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zej mi je potegnil, da ma mici samo dober smisu za humor x:Dx seveda obstaja tudi možnost zaslepljenosti :palec:

Edino kar mi ni jasno; kako se takšen človek kot ti prepriča, da je njegov način edini pravilni za razodevanje Življenja torej Boga ? Razumem, da si si izbral svoje vodstvo, da verjameš, da je vrhovno. Pa vendar ali ni to Napuh ?

 

 

 

 

x:Dx

 

Mački so kul. Tud psi so ampak mački hmm, ....

Slika pa svoje razodeva x:)x

spet namiguješ na zaslepljenost,pa vendar ob Bogu obstaja tudi humor a ne?

kaj imaš ti!

vprašaj se na praznik{zbudi me za praznik,ko sva se zbujala oba........MI2}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

spet namiguješ na zaslepljenost,pa vendar ob Bogu obstaja tudi humor a ne?

kaj imaš ti!

vprašaj se na praznik{zbudi me za praznik,ko sva se zbujala oba........MI2}

 

heh heh to pomeni, da prej ni bil humor zej pa je...

kaj mam jaz ? nimam koncepta o Bogu tako kot ti naprimer - kdo mu je potemtakem bližje ?

recimo jaz rečem; boga ni in ti padeš dol ( ANTIKRIST !!! x:Dx ) in potem rečem bog je. kako neumen misliš, da je ....

 

in če si mu bližje, zakaj te ogrožam jaz, ki mu nisem bližje. kdo je potemtakem bližje ?

 

 

samo pol odgovora sem dobu, druga polovica pretežka ? sem pa, mislu, da gredo v nebesa le pametni ljudje

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

heh heh to pomeni, da prej ni bil humor zej pa je...

kaj mam jaz ? nimam koncepta o Bogu tako kot ti naprimer - kdo mu je potemtakem bližje ?

recimo jaz rečem; boga ni in ti padeš dol ( ANTIKRIST !!! x:Dx ) in potem rečem bog je. kako neumen misliš, da je ....

 

in če si mu bližje, zakaj te ogrožam jaz, ki mu nisem bližje. kdo je potemtakem bližje ?

 

 

samo pol odgovora sem dobu, druga polovica pretežka ? sem pa, mislu, da gredo v nebesa le pametni ljudje

drži ,da si zelo blizu Boga,samo ne zmoreš se predati in si reči:ja Bog,ne morem brez tebe;vodi me!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

drži ,da si zelo blizu Boga,samo ne zmoreš se predati in si reči:ja Bog,ne morem brez tebe;vodi me!

 

eno stvar vem, nekatere korake moraš naredit sam, so tam zato ....

blizu je relativno drugače pa, hvala. zame to je kvaliteta, da drugemu to priznaš

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kar mi je pa zanimivo v tej temi, da se kao kratke poste večino ignorira.

 

Se pravi, če veliko napišem (nabluzim) potem imam 50:50 šans da mi kdo odgovori....

 

 

No, navsezadnje... ena vprašanja res služijo namenu Vprašanja...

ignorira se vsebina{velja zame}

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
Ne vem, če si dovolj pozorno sledila tukajšnjim pisarjenjem, ampak na zadnjih straneh se je bilo bolj govora o človeku, kot o bogu.

Sicer pa niti nisem zasledil, da bi kdo o bogu kaj preveč govoril, razen Mantis, ki je, kot vem, ženska

in Mici, ki je neznanega spola. Torej je malo pretirano govoriti v množini...

ampak verjetno si samo potrebovala malo iztresti svoje nezadovoljstvo, katerega vir je nekje drugje, po možnosti v preteklosti x;)x

 

 

 

Ja, hvala za vednost. Jaz verjamem pa v strička na oblaku, kot Mako, Kuvrtat in vsi ostali.

 

 

 

Se strinjam. To mletje je pač izgovor za komunikacijo in treniranje sivih celic ter parapsiholoških sposobnosti (šala).

Nič bolj škodljivo kot pogovor o vremenu, o družini ali o "službi".

JAO, resnoba. :D

 

pretirano? sledila?

ne. ne.

 

x:Dx x:Dx

 

la la lala.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kar mi je pa zanimivo v tej temi, da se kao kratke poste večino ignorira.

 

Se pravi, če veliko napišem (nabluzim) potem imam 50:50 šans da mi kdo odgovori....

 

 

No, navsezadnje... ena vprašanja res služijo namenu Vprašanja...

Naslednji post, prosim! xDDx

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ma, jaz sem zdajle prav šla komp vklučit, sem že skoraj zaspala, no, nisem bila preveč blizu, najprej me je Castaneda namedel in še neka elektronika iz zvočnikov in sem prav razmišljala ... ko "pametni moški" takole razpravljate o Bogu.. kaj za boga vi s tem mislite? x:Dx ker meni deluje kot da mislite na nekega strica, ki je bogi revež nosil vse muke na svoji grbi in se žrtvoval. xnckrivx jaz vam povem samo to ... ženske smo drugačne .. in preprosto verjamemo v naravo in sile ... razne ... x:Dx

fuck u. x^x x:Dx

 

no, bedasto se mi zdi .. da bi se nek stric žrtvoval za kompletno človeštvo ... in bi ga pač poimenovali Bog. ker beseda Bog ima potem konotacije takšne drugačne ... no, bedasta beseda. in bedasto mletje okoli nje. xDDx

 

no, js tega strička z brado kličem drekec-pekec. o bogu pa ne duha ne sluha. x:Dx

 

je treba vklučt metafizične senzorje... x:px

 

zdej je že človek bog ratau... a če si zabrit brez brade in relativno mlad in svež a to pol pomeni, da si bog x?x al to pomeni samo da si "bog i batina" x?x x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kakšna liturgija pa sledi iz tega? :eek:

 

če me ne ubogaš se boš cvru u peklu...

 

če ne daš vbogajme (ki se sliši UBOGAJ ME) v naše zlate kelihe, se ti bo roka posušila...

 

kriv si ker si se rodil itd. bla bla bla

 

vse zapisano v zavezah x;)x

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nimbus, Antoninus, a zdaj pa mislite prikazat prav objestno nekaksno prisilo tukaj x:Dx

Poleg tega se 'biti dober / delat dobro' sklada z VSAKIMI najlepsimi kvalitetami v cloveku, cetudi NI veren in zato velja za vse. Pa ceprav kdo ne verjame v nase vstajenje in vecno zivljenje x8Dx

Kaksn bog neki bi pa za prihod v nirvano svetoval hudobijo in nagradi zanji. Ja kaj pa sploh pricakujete.

 

 

 

 

SIRAH, 15, 11

 

Svobodna volja in odgovornost

 

 

11 Ne reci: »Po Gospodovi krivdi sem odpadel.«

Saj vendar ne bo storil tega, kar sovraži.

 

12 Ne reci: »On me je zavedel.«

Saj vendar ne potrebuje grešnika.

 

13 Gospod sovraži vsako gnusobo

in tisti, ki se ga bojijo, je ne marajo.

 

14 On je na začetku ustvaril človeka

in ga pustil oblasti lastne odločitve.

 

15 Če hočeš, boš izpolnjeval zapovedi,

in zvestobo ohraniti je stvar tvoje dobre volje.

 

16 Predte je položil ogenj in vodo,

roko boš iztegnil, bo čemer boš hotel.

 

17 Pred ljudmi sta življenje in smrt

in kar bo komu po volji, mu bo dano. [/u]

 

draga mantis. če že govoriva o "dobrem" in o "človeku" to pomeni, da govoriva o stvareh, ki jih usmerja užitek in bolečina. ko pa govoriva o užitkih in bolečinah, pa govoriva tako o ljudeh kot o živalih. in upam, da me ne boš zdaj prepričevala, da so živali rimokatoliške veroizpovedi. x:Dx

 

predno skočiš v luft, naj ti povem, da ti samo ponazarjam neuspešnost kakršnegakoli sklepa in sodbe o bogu. samo to je moja pozicija. o bogu lahko v najboljšem primeru samo molčim. sicer globoko veren, ki je samo občutek (pšestnajsti filing če hočeš) in občutek občutka, da se z vsako izrečeno besedo (bog namreč) še bolj oddaljuje. x;)x

 

o drekcu-pekcu mam pa lahka predavanje... 24/7 x:px x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Heretike predelajmo v pomije,

svetuje Sveti Ciril Aleksandrije

Podplate jim popecite na masti svinjski,

nas bodri Tomaž Akvinski,

sto lomač na dan,

zahteva še Dominik Guzman

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jap... čudna je ta kugla... x:o)x

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...