Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Bog ne dela krivice. Hudic jo dela. Bog dopusca zlo na svetu. Preizkusa. Vsakdo, ki ne klone grehu (se opravicujem) je delezen vecne ljubezni.

 

Eh, Mantis... spet smo tam.

Se pravi, da hudič dejansko ni pod božjo voljo, kar spet pomeni, da bog ni vsemogočen.

Je to tako težko razumeti ?

 

V primeru, da je pa to njegova igrica, potem moram reči, da je zeloooo perverzna :V:

 

 

 

 

 

 

 

Moti te to, da bog ni vsemogocen, ceprav je.

 

Ja, verjamem, da si ti to tako razlagaš... mačka bo pač v vsem videla miš.

 

Ne, ne verjamem v boga, sploh se mi zdi ta beseda odvečna... in ideja sama je izum človeka, je zelo človeška

in polna človeških napak.

 

Jasno, da je svet močnejši od mene, za to sploh ne gre, niti se mi gre za moč,

a zaenkrat se mi pač slučajno da argumentirati na področju religije,

čeprav je včasih res podobno gledanju telebajskov, hehe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ti si itak vredu, ker sprejemas zakon ljubezni in socutja kot edini pravi in vreden, ni dokazov, a taka je tvoja notranjost.

 

Skoda pa je zate to, da ostajas v tej nezmoznosti sprejeti 'takega boga' in takega sistema. In skoda ker ostajas v bolecem obsojanju.

 

Pa saj ne obsojam boga, ker kot takšen ne obstaja, temveč primitivno človeško idejo/predstavo o "bogu",

ki je dejansko žaljiva za kot prvo sedajšnje stanje človekove inteligence

in kot drugo za kompleksnost univerzuma kot takšnega.

 

 

P.S.

 

Vso srečo in moč v težkih časih, katere si omenila da imaš.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
aja, tole pa moram povedati: samo hvaležna sem lahko za besedo Bog ... ker je ključ do tega, da si zapomnim 1. palatalizacijo v vokativu singularja o-sklanjatve ... x:px x:Dx
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aja, tole pa moram povedati: samo hvaležna sem lahko za besedo Bog ... ker je ključ do tega, da si zapomnim 1. palatalizacijo v vokativu singularja o-sklanjatve ... x:px x:Dx

skratka uživaš v prisotnosti Boga in v tej vsebini......lepo

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Spet napaka. Bog je ustvaril Satan-a.

In to, da se je le-ta obrnil zoper boga, je bilo v njegovem programu,

katerega je sprogramiral bog.

 

Da je MOŽNOST ZLA zaobjeta v razsežnosti svobodne volje,

je božje delo in le božje delo.

Zlahka bi imelo vsako bitje možnost svobodne volje brez priokusa zla,

le-to (zlo) je možnost, od boga dana, KOT JE VSE.

Narobej, Bog Satana ni ustvaril kot zlega, ampak je Satana zavedel njegov napuh, ker je kot ustvarjen hotel biti Bogu enak in še večji. Res pa je tudi MOŽNOS ZLA Božje delo, ampak Bog v to nikogar ne sili. Je posledica svobodne volje, ki pa je nujna za doseganje samostojnosti. Brez tega bi bil človek zgolj programiran robot, in nikoli človek. Svobodna volja brez možnosti izbire zla ni več svobodna volja.

 

Nerad se ponavljam, a tokrat posebej zate:

 

svobodna volja je gledano skozi sveto pismo iluzija, ker stoji vse pod božjo voljo in vsevednostjo,

tudi navidezna svobodna odločitev človeka...

če tega ne razumeš oz. nočeš razumeti, kar je bolj verjetno, je to pač tako. Nisi ne prvi, ne zadnji.

Spet narobej, Sveto pismo izrecno pravi, da ima človek od Boga dano svobodno voljo. Ne zgolj navidezno, ampak dejansko. Hočeš razlagat nekaj, kar zelo slabo poznaš.

 

Kje to piše ? Mar nisi bral stare zaveze... tam imaš ničkoliko primerov o božji kazni,

eden najbolj bleščečih je tista o nadlogah, poslanih nad Egipt... če to ni bil pekel na zemlji,

potem ne vem, kako bi to drugače opisal.

Tukaj je šlo za izrecno zahtevo Mojzesa (in ne Boga) faraonu, da naj izpusti Judovsko ljudstvo iz suženjstva, in ne za to, da bi bog faraona kaznoval za njegove grehe.

 

Poleg tega, če faraon ne bi imel svobodne volje, se tej zahtevi ne bi mogel upreti, in bi ji kot programiran robot takoj ustregel. Vendar ji ni, in to večkrat. Ga je pa Mojzes opozoril na posledice.

 

Ah, ne ga lomit´, pob.

Če se Adam&Eva, ki sta človeka prototip(!), prebivalca raja(!),

nista zmogla upreti hudiču, oz. nista mogla spregledati njega igre,

kako bi to lahko storil kdo drug, ki je že milionkrat degeneriran skozi incest,

ki izhaja že od ravno teh dveh prebivalcev raja ?

Saj veš... njuni otroci so bili menda bratje in sestre x;)x

Sta pač padla na testu svobodne volje, se zgodi :sori:

To spet kaže na to, da človek ima svobodno voljo.

 

In zakaj miljonkrat degeneriran :eek:

A je v tvoji rodbini navada, da se bratje in sestre poročajo med sabo :o|o:

 

Ja, hvala za rože. Ponovno bedarija, že druga žaljitev v razmaku ene ure.

To je verjetno reakcija tistih, katerim zmanjka argumentov...

ne pozabi prilepiti kaj fascinantnega iz svetega pisma,

to vedno učinkuje pri pomirjanju istomislečih...

t.i. "brothers in drug".

Sori :ermm: , če se mi pa tvoji argumenti res zdijo neumni xnckrivx

 

Nak. Govorim o tem, kar piše v "svetem" pismu

in ja,

cerkev se sklicuje predvsem na le-to.

Cerku se sklicuje na to :eek: ?

To je pa res dober argument, da je temu res tako x:o)x

Je pa to jasn pokazatelj, kolk si SAM (brez cerkve) sposoben razumet sveto pismo :sori:

 

Zanimivo, možu je bilo očitno do rahlega napredka, kar je za pohvaliti (bravo).

Ti je pa seveda jasno, da so tovrstne izjave s strani svetega pisma precej bogokletne,

ne da bi to mene osebno ganilo....

Verjetno nis razumu poante; ne gre za to, da bi bilo možakarju do rahlega napredka, ampak je govora o tem, kakšen nauk je podajal Jezus; in je še danes kot tak podan v evangelijih, seveda samo za tiste, ki jim ni argument, kako cerku razlaga, alfa in omega, tako kot teb (glej zgornji vrstico).

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm.. Bog.. Moje mnenje - Bog je samo eno od imen tiste sile, ki je nad nami. Moje mnenje je, da naj bo Bog ali Alah ali kdorkoli, za moje pojme, vsi častimo isto silo, le da ima vsak narod oziroma vsaka skupnost svoje poimenovanje te sile. Ne vem v kakšni obliki je ta sila, ne vem katero poimenovanje se ji najbolje prbibliža, jaz samo vem, da ne verujem v neke bogove in zadeve povezane z njimi vendar verujem v to, da je ta neka sila nad nami, ki nas usmerja na ta način, da nam določi neko usodo in nas usmerja po poteh. Pusti nam še vedno dovolj svobode da to usodo in poti izpilimo sami. Če zaidemo s poti nas skuša vrniti nazaj, nekako mislim tudi, da nas usmerja po moralnih načelih (spoštovanje, mir, strpnost..).. V kolikor teh moralnih načel ne upoštevamo, nas mogoče kdaj kaznuje.

 

Kar se pa tiče vprašanj, če nekaj je nad nami, zakaj dovoli, da se dogajajo take grozne stvari.. Recimo umrla mi je sestrična, na grozen način.. Razlagam si to tko, da je ta sila hotela da umre sedaj, čeprav se čudno sliši, vendar morda je to hotela zato, ker je vedela, da če ne umre sedaj, jo čaka trpljenje in še hujša smrt.. Za vse obstaja neka razlaga. Morilci, roparji, reveži,.. morda tudi tej sili kdaj spodleti in ji kakšna stvar uide iz rok. Ne vem, vsak si lahko stvar razlaga po svoje.

In to, da se različne vere borijo med seboj in iščejo pripadnike in jih privabljajo se mi zdi neumnost. Namreč vsi se potegujejo za isto stvar-za častitev te sile nad nami.

 

To, da pa nekateri verniki obsojajo nevernike (sploh se rado to dogaja pri kakšnih starejših ljudeh), se mi zdi pa še bolj absurdno-konkretno kristjani, obsojajo nekristjane.. a krščanska vera uči o srpnosti in teh zadevah.. Toliko o strpnosti.

 

Ne obsojam vernikov in nevernikov. Obsojam samo tiste, ki ne ravnajo v skladu z moralo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz uboga nevedna ovčka ( beeeee beeeee ) se sprašujem; a ima Bog rad geje ? in pa ali se Bog jezi ?

V Bible beltu so vsi pastorji sigurni, da jih Bog nima rad. x^x

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A pa se ti ne zdi, da Bog ni ravno priseben, ko je na tak način sodil Adama in Evo.

Jaz osebno nebi nikoli tako reagiral. Celo sedaj, ko nisem vsemogoč, pravičen, ljubezniv, milosten. celo sedaj bi drugače ragiral in se obnašal do svojih otrok.

 

Vendar le on je v svoji odločitvi pravilen, nam nedoumljiv ?

Pa se ti ne zdi, da se Bog skriva za svojimi zapovedi ?

 

Adam in Eva (apokrifna izročila) - kot zanimivost

 

1.

Adam in Eva (Durer)Gnostični Kristjani, ki so avtorji spisov Nag Hammadi, niso pojmovali Geneze kot zgodovine z moralo, temveč kot mit s pomenom. Za njih Adam in Eva ne pomenita historičnih osebnosti ampak predstavljata dva polarna psihična principa, ki sta lastna vsakemu človeku. Adam je dramatična upodobitev psyche oz. duše, Eva predstavlja pnevmo oz. duh. Duša je gnostikom pomenila utelešenje emocionalnih in kognitivnih funkcij osebnosti, medtem ko duh predstavlja človekovo kapaciteto in moč za duševno zavest. Prvi je manjši jaz, drugi ima transcendentno funkcijo, oz. višji jaz. Očitno je torej Eva po svoji naravi superiorna Adamu in ne inferiorna, kot to razume ortodoksija. (»Ali sta Adam in Eva imela popek?«)

 

2.

Zgodovina z moralo- je bil takratni ortodoksni pogled na Biblijo in še posebno na Genezo. Adam in Eva sta bila obravnavana kot zgodovinski osebnosti, kot prednika naše vrste. Iz zgodbe o njunem grehu so ortodoksni učtelji izpeljali določene moralne posledice, vglavnem »propad« ljudske rase. Druga posledica je bila nizek in moralno ambivalenten položaj žensk, ki so bile obravnavane kot Evine konspiratorke v usodnem dejanju neposlušnosti v Raju. Tertullian, zaprisežen sovražnik gnostikov, je napisal sledeči odstavek ženskim članom krščanske skupnosti: »… ve ste vrata v pekel…ve ste tiste, ki ste prepričale njega, ki se ga hudič ni upal napasti… Ali ne veste, da je vsaka od vas Eva? Božja obsodba vašega spola živi v tem času in s tem obvezno tudi krivda.«

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Torej zakaj Bog do Adama in Eve ni povzel bolj ljubeznive narave. Če uporabim tvojo prispodobo - zakaj ne zavrnem otroka, ko naredi napako, pač pa mu stojim obstrani. Čemu takšna krutost in neusmiljenost od Boga. Pazi zej, preden kdo pade na kolena; rabu je celka 3000 ali 4000 let, da nam je poslal svojega sina.....

 

Ziher je mel čustvene vozle, možno tudi, da je sadist in uživa v padcu drugih, a veš ...

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja pa ne le v lazi, ampak celo v trpljenju skup zivijo in to mi ni nikoli blo jasno, kako gre skupaj z ljubeznijo do boga, ker tu ni ljubezni, razen sprevrzena, da ne govorim o sprijenosti, ko eni ljubijo samo, ce zraven vsake tolko trpijo al pa drugega sekirajo.

drugac pa pac napotek kot napotek.

 

 

hmm napotek, ki se označuje kot greh ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vedno se mi nasmehne, ko se ljudje v debati argumentirajo s svojimi talenti. Empatija se meni ne zdi nič posebnega in jo opažam pri veliko ljudeh.

To, da poznamo osnovne skupine čustev samo pomeni, da ljudje čutimo podobno. Smo žalostni, ko nam bližnji umre. Veseli, ko prejmemo darilo in tako naprej. To je daleeeeč od tega, da bi čutili enako.

 

 

ja fajn bi bilo da še ti argumentiraš po čem sklepaš,da vsi čutimo drugače neko čustvo kot je na primer žalost.Jaz si lahko predstavljam da so intenzitete doživljanja pri vsakem drugačne ,nikakor pa ne verjamem da se isto čutstvo doživlja pri vsakemu drugače.To moraš malo bolj razložiti kako si ti to predstavljaš...heheh...človek...

 

Nelika! Vera je posredno nkriva za mucenje in vojne in to, kar govoris. Zametovati verski nauk iz biblije, ki je bozja beseda, pa ni ravno pogumno in srcno.

 

Ne zametujem vere le zaradi vojn v preteklosti,ampak tudi zaradi nelogičnih zgodbic v bibliji.Vse ostalo kar pa piše v bibliji pa so bolj ali manj osnovne civilizacijske norme in ne rabiš biblije,da bi bil dober,pozitiven,pomirjen človek.Ne ubijaj,spoštuj očeta in mater itd....To so osnovne civilizacijske norme,ki bi jih morali vsi (ateisti ali verni) upoštevati.Vse kar se navezuje na samega Boga pa so že spotike iz katerih potem izvirajo vojne,nesoglasja,zmeda,krivda,prepiri,sovraštvo...

 

 

Kuvrtat, ti mi še nisi odgovoril, v cem je bil bozji nauk drugacen pred 150 leti kot je danes, kar si trdil in da naj to sama pogledam x:o)x Trdis, da se je spreminjal. Kje si ti to videl, povej dokaz, da ne bo laz.

 

 

Ne bi rada govorila v imenu Kuvertata,ker mi je nelogičen in naj kar sam odgovori na to kar je mislil...

 

Vem pa jaz,da so našli spise,ki naj bi bili del Biblije,pa jih v tistem času niso vključili,ker se niso ujemali s tedanjim časom in njihovo politiko....Vmes pa so tudi bibilijo spreminjali glede na papeža in njegova prepričanja.Vem tudi da duhovniki niso bili od nekdaj v celibatu in da se je to določilo kasneje.Kakorkoli pravila in načela cerkve so se od nekdaj spreminjala...

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja fajn bi bilo da še ti argumentiraš po čem sklepaš,da vsi čutimo drugače neko čustvo kot je na primer žalost.Jaz si lahko predstavljam da so intenzitete doživljanja pri vsakem drugačne ,nikakor pa ne verjamem da se isto čutstvo doživlja pri vsakemu drugače.To moraš malo bolj razložiti kako si ti to predstavljaš...heheh...človek...

 

Simp k pasulj kar sem sicer že povedal. Nimava identičnega referentnega okvira zatorej tudi barva čustva žalosti za naju ne more bit enaka čeprav gre za isto čustvo. Zej razmišljam, da maš ti to problem sprejet, ker se tako pojavi ena taka luknja nevednosti v tvojem zaznavnem polju, kjer ne veš več za stvari katere si prej pač vedla in so ti bile samoumevne. Četudi so bile samo stvar tvojega predvidevanja.

 

Lahko pa tudi, da pač samo ne razumeš.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Simp k pasulj kar sem sicer že povedal. Nimava identičnega referentnega okvira zatorej tudi barva čustva žalosti za naju ne more bit enaka čeprav gre za isto čustvo.

 

 

To je trditev ,ne pa dokaz.povej na primeru.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To je trditev ,ne pa dokaz.povej na primeru.

 

:eek: Kakšen dokaz neki. ti boš men rekla, da sem žalosten in jaz bom reku. ja res je; žalosten sem.

 

in potem boš ti seb rekla, da sedaj pa veš kako se počutim ali ker si empatična si boš to že prej rekla ali pa boš vidla solze na mojih licih. v resnici pa boš sočustvovala sama s seboj, kar se v kompleksnejšem polju odnosa potem pojavi kot sočustvovanje. skratka to ni dokaz.

 

dokaza tle ni. dokaz maš, k se boš poštekala na takšen način, prej ne. kako naj ti dokažem, da sem danes sanjal o račkah ? najbolj logičen dokaz mi je, da je moj program napisan drugače kot tvoj, ker si doživela drugačne stvari imaš drugačne spomine. enostavno imaš drugačno sito, katero 'proizvaja' drugačne barve istega čustva.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek: Kakšen dokaz neki. ti boš men rekla, da sem žalosten in jaz bom reku. ja res je; žalosten sem.

 

in potem boš ti seb rekla, da sedaj pa veš kako se počutim ali ker si empatična si boš to že prej rekla ali pa boš vidla solze na mojih licih. v resnici pa boš sočustvovala sama s seboj, kar se v kompleksnejšem polju odnosa potem pojavi kot sočustvovanje. skratka to ni dokaz.

 

dokaza tle ni. dokaz maš, k se boš poštekala na takšen način, prej ne. kako naj ti dokažem, da sem danes sanjal o račkah ? najbolj logičen dokaz mi je, da je moj program napisan drugače kot tvoj, ker si doživela drugačne stvari imaš drugačne spomine. enostavno imaš drugačno sito, katero 'proizvaja' drugačne barve istega čustva.

 

Ti nimaš pojma.Se pravi govoriš o nekih tvojih predvidevanjih. Če boš ti rekel da sanjaš račko,si bom brez problema predstavljala da si sanjal račko.

 

Sploh pa men ni potrebno da kdo reče,da je žalosten.Prepoznam žalostnega človeka.Če se joka ali pa ne.To se enostavno vidi-če maš zmožnost vživljanja...

 

Ne bom pa prepoznala tvojo žalost,če se boš obnašal drugače kot je naš kulturno-biološki okvir.Če boš žalosten in se boš smejal ter si žvižgal-te bom malo čudno gledala.Ne bom mela pojma da si žalosten...

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti nimaš pojma.Se pravi govoriš o nekih tvojih predvidevanjih. Če boš ti rekel da sanjaš račko,si bom brez problema predstavljala da si sanjal račko.

 

Sploh pa men ni potrebno da kdo reče,da je žalosten.Prepoznam žalostnega človeka.Če se joka ali pa ne.To se enostavno vidi-če maš zmožnost vživljanja...

 

Ja ok nely. Danes sem sanjal račko. No predstavljaj si to račko in mi povej kakšna je bila ?

Prepoznavat čustva ljudi ni enako kot vedeti kaj čutijo. Tega mešat ni kul, razen, če se morš seb zdet dovolj dobra na takšen način ? Drgač pa dobro vem o čem govoriš, sam jaz si pač ne delam utvar.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja ok nely. Danes sem sanjal račko. No predstavljaj si to račko in mi povej kakšna je bila ?

Prepoznavat čustva ljudi ni enako kot vedeti kaj čutijo. Tega mešat ni kul, razen, če se morš seb zdet dovolj dobra na takšen način ? Drgač pa dobro vem o čem govoriš, sam jaz si pač ne delam utvar.

 

SEVEDA ne moreš brati misli-potem bi vedel kaj čutijo.Čutiti čustva-to pa lahko.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se pravi čutiti točno tisto barvo čustva, ki ga nekdo doživlja, praviš.

Pa jo ta drugi doživlja skozi njemu lasten vzorec, ki ni lasten nikomur drugemu. Le kako bi lahko bil, če ni gledal skozi njegove oči ... kako potem čustiš njegovo barvo čustva ?

 

Četudi bi videla njegove točne misli in spomine bi jih vseeno doživljala skozi lastne oči skozi lastno identifikacijo in bi tako spet zgrešila barvo njegovega čustva.

 

Lahko bi se sicer popolnoma pozabila in postala ta drugi - vendar kako bi potem našla pot nazaj do sebe, ko pa to nebi več bila ti ? Tvoja samoprepričanost pa ob tem očitno trpi, tako kot je pač v človeški navadi ...

 

Ampak to ne pomen, da jaz vem kako ti trpiš, ker maš v glavi drug film.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Imam telo, vendar nisem telo.

Imam čustva, vendar nisem čustva.

Imam razum, vendar nisem razum.

Imam osebnost, vendar nisem osebnost.

 

Ko ti bo to jasno, boš poznal "zmožnost vživljanja", tako za čustveni kot za misleči um.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Imam telo, vendar nisem telo.

Imam čustva, vendar nisem čustva.

Imam razum, vendar nisem razum.

Imam osebnost, vendar nisem osebnost.

 

Ko ti bo to jasno, boš poznal "zmožnost vživljanja", tako za čustveni kot za misleči um.

 

Vidiš domišljaš si, da te zmožnosti nimam, da nimam zgornjega razumevanja, ker pač sklepaš, da nekaj veš ...

pri tem pa ne dopuščaš možnosti, da tega ne veš zatorej druge možnosti ne spoznaš

 

15 min nazaj sem dobil idejo in zgleda, da bo sedaj dobila pisno obliko

poglej tvoja in moja sreča;

 

moja sreča je sestavljena iz ; avtomobilčka, sladoleda, kostanja, medvedka

tvoja sreča je sestavljena iz ; rutice, ptičjega petja, padlega lista, studenca

enako, je moj avtomobilček sestavljen iz ... itd

 

oba sva srečna in se vidiva , da sva srečna. si greva nasproti in se objemva in si rečeva - srečna sva x:)x

vendar imava oba v ozadju drug film, če ga nebi bilo - nebi nič doživljala, prav nič.

lahko prideš blizu, zelo blizu - vndar, ko boš dojela, da je med nama prostor praznine - takrat ti bom rekel , hvala ker me spošutješ. do takrat ti ponujam oblak lastne iluzije :palec:

 

p.s;Mantis dejstvo je, da so pismo spreminjali po zahtevah trenutne družbe. Celo ta živi trenutek ti ponuja par različnih verzij, ki se v nekaterih besedah razlikujejo čeprav obržijo identično nit.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...