Skoči na vsebino

bog je od vedno


mici59

Recommended Posts

Zakaj bi bila ? žalost je življenska v kolikor ni kronična ...
preblisklnilo me je... ene 100 let nazaj, ko sm se "mogla" hodt k spovedi... sm velikrt med grehi nastela tudi: zalost! svasta... in un gospod z belim krogom okol vratu... ni nikol nato nc pripomnu... le pokoro je nalozu... tk, da ce ne zrd drugega... pa zato :vragec: x:Dx

 

 

se prav, ko je aktuna je zivljenjska... ko je pa kronicna je pa... kksna? smrtna :inocent: x:Dx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, moja osebna ideologija je, da;

- akutna je življenjska, ker pomaga prebolet, se pomaga postavit nazaj na noge

- kronična pa že meji na inferiornost in ni življenjska, ker deluje proti življenju

 

Medtem, ko v prvem procesu samo 'padeš' skozi proces, ki ti pomaga povrnit čustveno ravnovesje., pa v drugem primeru ostajaš v stanju, ki ne samo, da ne teži k povrnitvi v stanje ravnovesja pač pa v vseh svojih nagibih teži k uničenju oziroma k bolezni. Čeprav menim, da na planu duhovnega obstaja nivo, ki je namenjen prav žalosti pa le ta ni namenjen eksistencialnemu obstoju človeka v njej.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mantis a pa ti znaš z lastnimi besedami povedati zakaj je jeza greh. Strinjam se,da je jeznoritost greh ali pa recimo zadrževanje jeze v prsih, torej tle ni debate. Ampak kaj pa porečeš o jezi ? pa ne celo stran napisat prosim., resno.
Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hmm, to pomen, da ne veš zakaj se jeziš in kaj želiš z jezo dosečt, kaj spremenit. to tud pomen, da ne veš kakšne so tvoje relane možnosti za spremembo. nič drugega.

kako si ti rečen,ko bivedel:kuvrtat ma daj no,kaj se prostituiraš

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ma sem ziher, da ne veš točno kaj bi rad povedal. Raje tisto, kar bi rad skril ...

Je pa res, da sem se ob tistile uri zgoraj z bejbo dol dajal, tako, da nekaj telepatskih sposobnosti zgleda imaš :palec:

pa se ne zajebavam

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kako si ti rečen,ko bivedel:kuvrtat ma daj no,kaj se prostituiraš

 

Kuvrtat je edini božji sin, poleg Jezusa in ima vso pravico izvajati reformacijo v krščanstvu.

Tega pa niso še vsi dojeli, ker so zaslepljeni, ker niso v direktnemu stiku z bogom.

Kot je Jezus razsul verodostojnost stare zaveze, bo Kuvrtat razsul novo zavezo. Amen.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx

 

Jezus je opravil svojo pot v kolikor jo je opravil. Jo je ali jo ni ? Je, ni, je, ni...

Vera ni povezana ne z eno ne drugo trditvijo. Vir vsega začetka pa je obstajal že pred Jezusom in pred njim so ga dosegali. Če je bolj na široko odpru vrata to še ne pomeni, da je sploh potrebno hoditi po njegovi poti. Saj konec koncev si in smo samo dogodek v dogajanju. In kot takšen dogodek imaš in si vedno imel možnost kontakta z virom.

Torej greh je na takšen način slediti. Ja je! hočemo bit nekaj kar nismo. Slabo poslušamo .

 

 

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx

 

 

Jezus je opravil svojo pot v kolikor jo je opravil. Jo je ali jo ni ? Je, ni, je, ni...

Vera ni povezana ne z eno ne drugo trditvijo. Vir vsega začetka pa je obstajal že pred Jezusom in pred njim so ga dosegali. Če je bolj na široko odpru vrata to še ne pomeni, da je sploh potrebno hoditi po njegovi poti. Saj konec koncev si in smo samo dogodek v dogajanju. In kot takšen dogodek imaš in si vedno imel možnost kontakta z virom.

Torej greh je na takšen način slediti. Ja je! hočemo bit nekaj kar nismo. Slabo poslušamo .

 

Tista največja svinjarija, je ta, da se sledenje na nek način težko prekine oz. mogoče nikoli ne neha,

saj je že sama vzgoja tista, ki nam privzgoji navade, miselne vzorce,

skozi življenjske okoliščine (v katere spada družina, družba, klima itd. itd.)

pa se "programiramo" reagirati na specifičen način,

za katerega skozi čas celo izumimo razne filozofije, mu prilimamo par "duhovnih" vizij,

ki vse to še dodatno potrdijo in evo: paket človek je pripravljen.

 

Ooops, wrong thread :O: x?x

 

 

 

wtf? who's the talking cow now ? x:Dx Hvala za tale video :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zakaj je jeza greh, znam jaz povedat tud z lastnimi besedami, zakaj pa ne. Pa bi zvenelo preveč preprosto, pa sme zato uporabljala tiste zapise.

Na kratko, ker ne morem bit dolgo na netu, tako da ne sledim več vsemu zapisanemu, niti nimam časa, nimam kompa zdaj.

 

Zaradi jeze mi reagiramo drugače kakor bi reagirali, če bi jo prepoznali (ti nasploh rad ostajaš na tej točki) , nakar bi jo hitro odpustili in bi spet čutili skladnost.

 

Jeza pač ne prinaša delovanja po zakonih ljubezni.

 

Pač pa nasprotno, saj zarad nje nismo zmožni pravilno in ustrrezno delovati. Primer : ker nam je en 'buteljn' zaprl pot nekje na cesti, moramo mi še par naslednjih 100 m psovat oz. če vsaj ne psujemo 'butla', pa vsaj pritiskamo momentalno čist hudobnega jezika in hudobnega (jeznega) srca na plin in peljemo 75 na uro, namesto 55, npr in bog nas ima rad, da nam v našem pomanjkanju krotkosti in razumevanja sočloveka ne pošlje drugih težav, ki so običajno

Če zdaj pozabiš ta en tak banalen primer, lahko sam vidiš (ne glede na to, kako si prizadevaš braniti samega sebe zarad nagnjenja k jezljivosti) , da zaradi jeze škodujemo sebi, če ostajamo na njej in da lahko zaradi jeze tudi škodujemo drugim, saj jeza poraja sovražne misli in tudi sovražna dejanja.

 

Druga je jeza, ki daje zagon in zanos za opravitev nekega , vendar tudi taka jeza ima le redko čisto vest ... x:Dx

povsem nekaj druggea je, če nas k nečemu sili težnja po pravičnosti, sočutnost, karkoli, torej neko pozitivno ozadje.

 

 

K jezi smo vsi nagnjeni, jeza vsebuje za marsikoga trenutno potrebno moč za delovanje. Toda vendarle razžira človeka in nima nič skupnega z ljubeznijo. In nobena moč, ki ne izvira iz ljubezni, ni bogu všečna.

Večinoma pa je jeza glede na trenutno nizko stanje zavesti izvor najhujših grehov. Huda jeza človkeu tkao zamelgi razum, da v njenem afektu ubija. Kršitev 'ne ubijaj' -- itd itd . Ni konca razlagam, zakaj vse je jeza greh.

 

Se še spomnim najinih debat o jezi. Se strinjam, da je jeza spontana reakcija srca in telesa in da se lahko dogaja neodvisno od naše volje!

Vendar pa ti zelo pozabljaš, pa tako poln kot si modrosti, kadar se lih ne norčuješ kaj, da je srce nad telesom in da srce vodi telo. In da široko in dobro srce ni sposobno čutiti razdiralne napadalne jeze in ne vem kaj.

 

In tudi to vemo, da je um nad srcem.

Tako se torej zmore celo do neke mere korigirati to stvar.

Ampak taka obvladovanja so za višje razvite al kaj, ne pa za nas, ki smo bolj pritlehni in razmišljamo, kako bi nam v glavnem čimbolj v živlejnju pasalo in bi lahko čimdlje uživali vsega in svašta in bili vedno čimbolj sproščeni v vseh možnih stranpoteh celo in kako bi imeli za vse naše napake, tudi hude, vedno opravičila pred seboj... x:o)x

Iz nagnjenja k opravičevnaju samega sebe recimo tud izhaja zapis novinarke : 'Ljubosumje je morilo...' 'Jeza je botrovala ....' :eek:

Vse drugo torej ... samo človek ni nič kriv, ker se je temu hudemu v njem prepustil ....

 

na kratko, hihihi

 

edit:

 

od sile si, Mantis

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj ne morm pomagat. Saj sem povedla bistvo, kar sem hotla, že na začetku tam do 'Druga je jeza, ki ... '

NImam takega besednega zaklada, da bi znala govorit jedrnato v strnjenih stavkih.

 

Ne gre za besedni zaklad.

Kar se tega tiče, je, se mi zdi, kar velik, sploh če pomislim na stil pisanja večjega št. uporabnikov.

 

Saj je o.k., ne oziraj se na moje malenkostne pripombe. Piši, kot te je volja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
hehehe, mici je vilasonca (podpisuje se namreč z "mici"),

kar tudi obrazloži besedni sklop "moj sonček"

jaz sem posebna Mici ... sem namreč Tonetova Mici. x;)x Mici je samo ena osebnostna vloga, ki jo občasno igram ... ko mi paše biti kmetica, ki skrbi doma za Šekico in Rexija, dela na njivi, medtem ko Tone v vlkem mestu dela v fabrki in toži Mici, ko prideta fkup, kak je živleje zajebano. x:Dx

 

sonček sem pa itak. samo tak, bolj notri nekje. x;)x

 

***

 

kaj vidim? da je jeza greh? ah, spet ta zblojena Mantis. xrolleyesx mislim, razkurijo me take izjave staromodne moralizatorske! to je zato, da se ljudje ne bi upirali, da bi živeli v strahu. :xx!:

 

kje živiš, Mantis, v pravljici? xrolleyesx direkt iz Ciglerjeve Sreče v nesreči si padla. :vragec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz sem posebna Mici ... sem namreč Tonetova Mici. x;)x Mici je samo ena osebnostna vloga, ki jo občasno igram ... ko mi paše biti kmetica, ki skrbi doma za Šekico in Rexija, dela na njivi, medtem ko Tone v vlkem mestu dela v fabrki in toži Mici, ko prideta fkup, kak je živleje zajebano. x:Dx

 

sonček sem pa itak. samo tak, bolj notri nekje. x;)x

 

Sonček, sonček, kajpada. x:)x

 

 

kaj vidim? da je jeza greh? ah, spet ta zblojena Mantis. xrolleyesx mislim, razkurijo me take izjave staromodne moralizatorske! to je zato, da se ljudje ne bi upirali, da bi živeli v strahu. :xx!:

 

kje živiš, Mantis, v pravljici? xrolleyesx direkt iz Ciglerjeve Sreče v nesreči si padla. :vragec:

 

Ne v pravljici, na kmetiji x:Dx

Vem, kako je, tudi jaz živim na kmetiji in ko včasih vstopim v hišo kakšnega kmeta,

so prva reč, ki mi pade v oči, pobožne slikarije;

npr. jezus ves razmrcvarjen na križu, potem slikarija družine pri molitvi ob mizi polni krompirja,

vsepovsod križi, pa temnorjavo pohištvo. Tako nekako, no.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
zdaj sem v bistvu zmedena, ker tudi dojenčki so jezni in mali otročiči isto tako, pa čeprav so že (recimo) krščeni. so potemtakem pritlehni grešniki, ker pač delujejo po nagonu? xnckrivx tudi dojenček je vendarle človek in ne zgolj neka bubica nedolžna. :inocent: saj vseeno, če se še ne more sam odločati ... ima pa vso pravico občutiti tisto fizično jezo ... pa vsak odrasel tudi. jeza žene naprej. treba se je upreti sistemu in to je dobra jeza. živeti po svoje, ne po nareku pomembnih "zakonodalajcev". xrolleyesx 100 % se itak ne da. še 50 % mogoče ne ... ja, vsi smo ujeti. :o|o:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zdaj sem v bistvu zmedena, ker tudi dojenčki so jezni in mali otročiči isto tako, pa čeprav so že (recimo) krščeni. so potemtakem pritlehni grešniki, ker pač delujejo po nagonu? xnckrivx tudi dojenček je vendarle človek in ne zgolj neka bubica nedolžna. :inocent: saj vseeno, če se še ne more sam odločati ...

 

Temu se reče "izvirni greh" x:Dx

 

ima pa vso pravico občutiti tisto fizično jezo ... pa vsak odrasel tudi. jeza žene naprej. treba se je upreti sistemu in to je dobra jeza. živeti po svoje, ne po nareku pomembnih "zakonodalajcev". xrolleyesx 100 % se itak ne da. še 50 % mogoče ne ... ja, vsi smo ujeti. :o|o:

 

jeza je o.k., sploh, če jo znaš v usodnem trenutku pravilno usmeriti...

takšno je vsaj moje mnenje :inocent:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
Ne v pravljici, na kmetiji x:Dx

Vem, kako je, tudi jaz živim na kmetiji in ko včasih vstopim v hišo kakšnega kmeta,

so prva reč, ki mi pade v oči, pobožne slikarije;

npr. jezus ves razmrcvarjen na križu, potem slikarija družine pri molitvi ob mizi polni krompirja,

vsepovsod križi, pa temnorjavo pohištvo. Tako nekako, no.

saj življenje na kmetiji je v bistvu kar pravljica proti življenju v mestu. xDDx

 

ah, naj imajo svoje življenje, itak so v glavnem nepokvarjeni ljudje. konec koncev to proti urbani new age modi ni preseravanje, pač pa stabilna, trdovratna, edina resnica. x^x x:Dx

 

tako slovensko ruralno ... x:Dx krompir in temnorjavo pohištvo. x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

saj življenje na kmetiji je v bistvu kar pravljica proti življenju v mestu. xDDx

 

ah, naj imajo svoje življenje, itak so v glavnem nepokvarjeni ljudje. konec koncev to proti urbani new age modi ni preseravanje, pač pa stabilna, trdovratna, edina resnica. x^x x:Dx

 

tako slovensko ruralno ... x:Dx krompir in temnorjavo pohištvo. x:Dx

 

Na nek način je manj zmede,

to se še posebej opazi na otrocih, ki nimajo neke blazne potrebe po najnovejših produktih,

ki se reklamirajo po TV-ju. Vsaj tu, kjer sem jaz, je tako.

 

Stabilna, trdovratna, edina resnica x:Dx x:Dx hehe, lepo povedano xrolleyesx včasih spominja na srednji vek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
Temu se reče "izvirni greh" x:Dx

 

jeza je o.k., sploh, če jo znaš v usodnem trenutku pravilno usmeriti...

takšno je vsaj moje mnenje :inocent:

za vse se najde razlaga. :vragec: x:Dx

 

eh, nima smisla o jezi ... xrainbowx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
Tolko si pa že razgledana, da poznaš glavne grehe in te stvari.

 

Če sama ne verjameš, da je jeza (in vsi ostali našteti grehi) res greh (greh = stranpot od nebes) potem me še nimaš pravice obsojat samo zato, ker pa jaz verjamem, da je res greh in kakršnekoli nestrpnosti izražat proti meni preko takih pridevnikov.

Tukaj to pač lahko zarad svobode govora, sicer pa s tem samo kažeš svojo duhovno širino sprejemanja drugačnih od sebe.

Ne morem ti zameriti, če je le-ta malce omejena, saj vendar vsak nekoč požanje, kakor trenutno seje , pa vsak zase xnckrivx

Pa si vendar naredi uslugo in spreglej moje pisanje, saj s tvojim odzivom samo kradeš sebi dobro voljo. x;)x

Lepo se pomiri, ker nočem bit jaz nek objekt, zarad katerega boš ti vsakič trenirala svoje grehe :palec:

 

In strah je samo v tebi. Če ga ne bi bilo, ne bi takole poskakovala na moja besedovanja v tej temi, veš.

to niti ni stvar razgledanosti. greh je zame pač subjektivna stvar. oz. ga glede na "višje sfere" ni. je pa priročna stvar za vzbujanje krivde in moraliziranje, to pa ja. pa še največji greh (če je to zame umor) se da pojasniti z enostavnimi človeškimi razlogi.

 

ne verjamem več ničesar, do česar ne pridem sama. kar je napisano, je blef, kar so rekli in zapovedali pomembneži, je blef, je vse manipulacija.

ooo, treniram. x:Dx

 

mah, ne govoriva o istem strahu. pozabi.

 

Ah, kaj da ne ! Saj veš -smiselna obrazložitev jeze x;)x

dragi XYZ, če je pa ni. x:Dx na svetu ni več nobene smiselne obrazložitve. in to je ves moj nihilizem ali karkoli ... x:Dx vse je ... naj bo ... brez besed ... pa če bi šlo, še brez pretiranih misli. x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Škoda ker ne čutite v samih sebe tega, k čemur tako zelo stremite, svobode in ljubezni, sproščenosti v življenju, pa tkai junaki kot ste, ki ste sami sebi dovolj in se eni celo iz Jezusa norčujete.

Samo ogroženost čutite, očitno. x:Dx

Vaša duša morda sluti, zakaj.

 

V bistvu težko rečem, da res verjamem v dušo.

Čutim pa, ljubezen in svobodo, v sebi, pa tudi jezo in še vse mogoče druge lastnosti...

zakaj bi eno povzdigoval, drugo pa zatiral ? Ker nekje v neki zaprašeni knjigi tako piše ?

Ker bom na ta način priljubljen med krvosesi, ker jim bom nastavil še drugo lice ?

 

Ah...

 

NAME PA SE NAJ NOBEN NE OZIRA, ker nisem noben predstavnik, ničesar.

Še niti v Društvu za osvoboditev živali me nočejo. Ker moraš bit vegi, pa mi žal ob občasnem kidanju in drugih težjih opravilih to ne gre, ne bi zmogla x:o)x

 

Jebeš društvo. Saj skrbiš za ježka. Medalje pa ne rabiš, a ne ?

 

 

ne verjamem več ničesar, do česar ne pridem sama. kar je napisano, je blef, kar so rekli in zapovedali pomembneži, je blef, je vse manipulacija.

 

Ni nujno, da je blef, vsaj jaz tako mislim.

Par stvari je treba pač preverit', če se sploh da, in ne kot zdravo za gotovo jemat.

 

dragi XYZ, če je pa ni. x:Dx na svetu ni več nobene smiselne obrazložitve. in to je ves moj nihilizem ali karkoli ... x:Dx vse je ... naj bo ... brez besed ... pa če bi šlo, še brez pretiranih misli. x:)x

 

Jah, saj je bil naslov (...astrologije) res nekako neposrečen.

V bistvu se mi je šlo za nekaj drugega (na kar sem x-krat opomnil),

a tako so se lahko tisti, ki nimajo kaj za povedat', vsaj na nekaj obesili.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
Ni nujno, da je blef, vsaj jaz tako mislim.

Par stvari je treba pač preverit', če se sploh da, in ne kot zdravo za gotovo jemat.

 

Jah, saj je bil naslov (...astrologije) res nekako neposrečen.

V bistvu se mi je šlo za nekaj drugega (na kar sem x-krat opomnil),

a tako so se lahko tisti, ki nimajo kaj za povedat', vsaj na nekaj obesili.

ja, ni vse blef. menda sem imela v mislih bolj zakone, napisane in nenapisane, razne subtilne manipulacije preko reklam, vzgoje in še kaj.

 

mastno kost si vrgel, pa si dobil krdelo ... x:)x

 

***

moj čas za dremež in knjigico morda. še prej se pa posladkam s čokoladno peno. pa en Bandidos me čaka, da ga zvrnem. x:Dx petek je.

 

mejte se, pobožni in nepobožni. xrainbowx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...